Z tohoto zápasu je to vše, přeji Vám příjemný vstup do sobotního dne.
Nejlepší střelci

Polsko: Karol Bielecki – 7 branek
Dánsko: Mikkel Hansen – 10 branek.
Je dobojováno! Dánové ve druhé části prodloužení nedali ani jednu branku, přesto po nervydrásajícím zápase nakonec slaví vydřený postup do finále, ve kterém se utkají s Francií. Ani Polsko ale na turnaji ještě nekončí, s Němci si to rozdají o bronzové medaile.
Konec zápasu. (28:29)
70
Dánové si v následné akci trošku zavařili, o míč ale nepřišli a míří tak do finále! (28:29)
70
Drama nekončí! Půl minuty před koncem druhé nastavené pětiminutovky dostává Poláky na dostřel Karol Bielecki! (28:29)
70
Dánové výborně brání a Polákům nesmírně rychle utíkají vteřiny! (27:29)
69
Søndergaard naznačil střelu a ještě přihrál Mortensenovi, jehož obstřel ale skončil vedle polské svatyně. (27:29)
69
Karol Bielecki vystřelil doprostřed branky a Landin Jacobsen míč jednoduše chytil! Tohle už vypadá pro Polsko hodně bledě. (27:29)
68
Útok Dánska nevyšel, vedoucí tým při signalizované pasivitě o míč přišel. (27:29)
67
Lijewski převzal přihrávku od Bieleckého, ale Landin Jacobsen svou pravačkou vyrazil míč vedle branky! (27:29)
67
Morten Olsen vyslal rychlou střelu, ale Wyszomirski ji dokázal zastavit. Důležitá zpráva pro Polsko! (27:29)
66
Poláci se nevzdávají! Na rozdíl dvou branek snižuje Krzysztof Lijewski. (27:29)
66
Daszek byl jasně faulovaný, Poláci pokračují v akci díky rozehrávce z devíti metrů. (26:29)
66
Začal druhý poločas prodloužení. (26:29)
65
První prodloužení skončilo. (26:29)
65
Syprzak v samotném závěru první části prodloužení nepropálil dánskou zeď. Poláci tak budou mít po minutové pauze co dělat, aby dokázali alespoň vyrovnat. (26:29)
65
Opět je to o tři góly! Z více než deseti metrů skóruje Mikkel Hansen. Piotr Wyszomirski zatím nenavazuje na své představení z druhého poločasu. (26:29)
64
Až teď Poláci poprvé skórují v prodloužení. Z pravého křídla uspěl Michal Daszek. (26:28)
64
A Dánové jdou do trháku! Kus neubránil Mortena Olsena a ten zakončil do protipohybu Wyszomirského. (25:28)
63
To může být klíčová fáze celého semifinále! Nicklas Landin Jacobsen rukou zneškodnil druhou střelu za sebou, tentokrát neuspěl Krzysztof Lijewski. (25:27)
63
Lijewski byl zastavený jen za pomoci faulu Henrika Totfa Hansena. Před rozehrávkou se ještě musí vysušit palubovka. (25:27)
62
Dánové jdou do vedení o dvě branky! Z hranice brankoviště propálil polského gólmana Rene Toft Hansen. (25:27)
62
Z osmi metrů napřáhl kanonýr Bielecki, ale Landin Jacobsen pravou nohou míč vyrazil! (25:26)
61
Ani to jim ale nezabránilo skórovat, Wyszomirského překonal Morten Olsen. (25:26)
61
Prodloužení rozehráli Dánové, kteří budou ještě minutu a půl hrát v oslabení. (25:25)
61
Začalo prodloužení. (25:25)
Po pětiminutové pauze nás tedy čekají dvě pětiminutové části prodloužení.
60
Druhý poločas skončil. (25:25)
60
To je neskutečné!!! Pouhé dvě vteřiny před hrozícím koncem zápasu se z pravé strany prosadil Michal Daszek a dostal polské fanoušky do euforie! Čeká nás zasloužené prodloužení. (25:25)
60
Mariusz Jurkiewicz byl při zakončení faulován, Dánové jdou vinou Henrika Tofta Hansena do oslabení! (24:25)
60
Oddechový čas pro Polsko. Povede se mu vyrovnat? (24:25)
60
Mikkel Hansen proti famózně chytajícímu Wyszomirskému nezaváhal! Dánové jdou půl minuty před koncem druhé půle do vedení. (24:25)
60
Henrik Toft Hansen nedal, ale byl faulován Kusem. Je tady sedmimetrový hod pro Dánsko. Možná klíčový moment celého zápasu! (24:24)
60
Rozběhla se poslední minuta regulérní hrací doby. Dočkáme se prvního prodloužení na turnaji? (24:24)
59
Mensah Larsen ukradl míč Jureckému, Poláci však zamezili rychlému protiútoku. (24:24)
59
Poláci riskují, dvě minuty před koncem útočí s prázdnou brankou. (24:24)
58
Drama pokračuje, Kasper Søndergaard vyrovnává na 24:24! (24:24)
58
To ale až po dánském oddechovém času. (24:23)
57
Morten Olsen byl faulován, Dánové budou rozehrávat z devíti metrů. (24:23)
57
Poláci se dostávají do miniaturní výhody, po přihrávce Lijewského a střele Syprzaka vedou 24:23! (24:23)
56
Sedmnáctý zákrok pro Wyszomirského, který vyrazil prudkou střelu Christiansena! Nevídaný výkon polského brankáře! (23:23)
56
Dánové už museli kvůli pasivitě zakončit, nicméně pokus Hansena obrana Polska zablokovala. (23:23)
55
Na odpověď si budeme muset ještě počkat, střelou přes Henrika Tofta Hansena srovnal krok Karol Bielecki. (23:23)
55
Kdo se připojí k Francii ve finále her 31. letní olympiády? Drama vrcholí! (22:23)
55
Oddechový čas pro Polsko. (22:23)
54
Tohle si polský tým za rámeček nedá. Wisniewského střelu Landin Jacobsen chytil a okamžitě vystřelil přes celé hřiště do prázdné klece. (22:23)
53
Trvalo to ale jen pár vteřin, Mads Christiansem znovu srovnává na 22:22. (22:22)
53
Po velmi dlouhé době se nám mění stav, Polsko dostává do vedení Adam Wisniewski. (22:21)
52
Stejný souboj se o pár vteřin později opakoval, ale výsledek byl stejný. Wyszomirski Hansenovu střelu do branky nepustil. (21:21)
52
Hansenova střela směřovala k zemi, Wyszomirski míč ale vyrazil do bezpečí. (21:21)
52
Na začátku dvaapadesáté minuty tu máme time-out pro Dánsko. (21:21)
51
Žlutá karta pro realizační tým Polsko. (21:21)
51
Michal Daszek přeběhl na levou stranu, ale při střele fauloval. Ve druhé půli rozhodně nesledujeme žádné gólové hody. (21:21)
50
Syprzakova střela z osy hřiště byla sražená jedním z obránců. Polsko zůstává na útočné polovině. (21:21)
50
Casper Mortensen se odrazil z levého křídla, ale své střele dal hodně slabou razanci, takže Wyszomirski míč opět zastavil. (21:21)
49
Svan nevyzrál na Wyszomirského, který sice nastoupil až v polovině prvního poločasu, ale na svém kontě má už 13 zákroků! (21:21)
49
Morten Olsen trefil pouze pravou nohu polského gólmana, jehož spoluhráči ale musí opět bránit. (21:21)
48
Mikkel Hansen tvrdou ranou překonává Wyszomirského a zaznamenává už svůj dnešní osmý gól. (21:21)
47
Bielecki skóruje už popadesáté na olympijském turnaji! Landin Jacobsen natahoval levou paži marně. (21:20)
47
Žlutá karta pro realizační tým Dánsko. (20:20)
47
Poláci si v signalizované pasivní hře došli pro faul, jednoznačným zatažením dresu se provinil Christiansen. (20:20)
46
Parádní polská souhra resultuje ve vyrovnání Kamila Syprzaka. (20:20)
45
A další zásah brankové konstrukce, kterou z pravého křídla rozdrnčel Lasse Svan! (19:20)
45
Hansenovu pumelici zastavila tyč! Štěstí pro Polsko. (19:20)
45
Vyloučení v týmu Polsko (Krzysztof Lijewski). (19:20)
45
Morten Olsen překonal Wyszomirského, ale již předtím bylo pískáno. (19:20)
44
Bieleckého střela neprošla ani do brankoviště, další polský útok ukončil faul Lijewského. (19:20)
43
Třetí gól v řadě pro Dány, úspěšným střelcem se stal Mads Christiansen. (19:20)
43
Karol Bielecki trefil pouze brankovou konstrukci, která znemožnila cestu míče do sítě. (19:19)
42
Dvanáctý zákrok Piotra Wyszomirského jejich snažení ale překazil. Tentokrát neuspěl Mikkel Hansen. (19:19)
42
Jurkiewicz zablokoval střelu Mortena Olsena jen k dalším dánským hráčům, kteří nadále útočí. (19:19)
41
Další chyba v kombinaci Polska, které musí znovu bránit nerozhodný stav. (19:19)
40
Dělovka z osy hřiště končí v síti! Wyszomirski neměl proti ráně Hansena žádnou šanci. (19:19)
40
Jurkiewicz ztratil míč, na řadu přichází přesilovková souhra Dánska. (19:18)
39
Dánové několika rychlými přehrávkami připravili zakončení rpo Lasseho Svana, kterého však Wyszomirski vychytal. (19:18)
38
Vyloučení v týmu Polsko (Mateusz Jachlewski). (19:18)
38
Jenomže Bielecki Landina Jacobsena nepřekonal! (19:18)
38
Sedmimetrový hod pro Poláky! Faulem se na Lijewského provinil Mads Christiansen. (19:18)
37
Protiútok Dánska a střelu Mortensena zneškodnil famózní Wyszomirski, který má výbornou padesátiprocentní úspěšnost zákroků. (19:18)
37
Dánové se opět přibližují na nejmenší možný rozdíl, v přesilovce skóroval Mikkel Hansen. (19:18)
36
No vida, Poláci vstoupili do druhé půle vskutku výborně! Devatenáctou branku našich sousedů zaznamenal Lijewski. (19:17)
36
A Poláci při hře bez brankáře hrají na jistotu, čímž šetří cenné vteřinky z trestu Kuse. (18:17)
35
Dánská přesilovka akce žádnou šanci nepřinesla, Olsen si pomohl prorážením. (18:17)
35
Vyloučení v týmu Polsko (Mateusz Kus). (18:17)
35
Gól vstřelil tým Polsko (Jurkiewicz). (18:17)
34
Dánové ale okamžitě vyrovnávají, Wyszomirského tentokrát překonal Morten Olsen. (17:17)
34
Polský tým je poprvé v zápase do vedení, o což se postaral Krzysztof Lijewski. (17:16)
34
To je neuvěřitelné, co předvádí Wyszomirski, který lapil i střelu Damgaarda Nielsena. (16:16)
33
Následovala přihrávka skrz celé hřiště a střela Henrika Tofta Hansena, který ale znovu narazil na výborného gólmana Polska. (16:16)
33
Kamil Syprzak mimo hlavní dění fauloval a zmařil tím polský útok. (16:16)
32
Ale Wyszomirski zasahuje i napodruhé! A opět zneškodnil ránu Damgaarda Nielsena. (16:16)
32
Wyszomirski vyrazil střelu Damgaarda Nielsena jen k dalším hráčům Dánska, kteří pokračují v akci. (16:16)
31
Michal Daszek se odrazil směrem do brankoviště a v letu ukodil míč za Landina Jacobsena! (16:16)
31
Druhá půle začíná útokem poláků, v brankovištích jsou stejně jako v závěru prvního poločasu Landin Jacobsen a Wyszomirski. (15:16)
31
Začal druhý poločas. (15:16)
Dánové v úvodní půlhodině několikrát odskočili do třígólového vedení, v jeden moment měli dokonce náskok čtyř branek, ovšem Poláci se vždycky dokázali opět dotáhnout. Ve druhé půli se tak můžeme těšit na dramatický boj o postup do finále!
30
První poločas skončil. (15:16)
30
Jenomže Dánové ještě stihli v poslední možné vteřině udeřit a zásluhou Søndergaarda opět jdou do vedení! (15:16)
30
Devatenáctá úspěšná sedmička Karola Bieleckého na tomto turnaji znamená vyrovnání na 15:15! (15:15)
30
Mensah Larsen fauloval Krajewského, následuje sedmimetrový hod! (14:15)
29
Piotr Wyszomirski čaruje! Opět si na něm vylámal zuby Morten Olsen. (14:15)
29
A Poláci už jsou opět na dostřel! Dvě přihrávky jim stačili k uskutečnění protiútoku, jenž zakončil Michal Daszek. (14:15)
28
Wyszomirski ukazuje, že jeho vystřídání Szmala bylo dobrou volbou! Tentokrát vychytal Olsena. (13:15)
28
Karol Bielecki našel pravý horní roh dánské svatyně a snížil na 13:15! (13:15)
27
Bartosz Jurecki byl na sedmi metrech faulován, kombinace polského mužstva tak pokračuje. (12:15)
26
Henrik Toft Hansen polského gólmana nepřekonal. (12:15)
26
Krajewski se parádní kličkou zbavil všech obránců a vzápětí nedal šanci ani Landinu Jacobsenovi. (12:15)
26
První úspěšný zákrok pro Piotra Wyszomirského, který zmařil rychlý kontr Lasseho Svana! (11:15)
25
Pátá branka pro Mikkela Hansena, který se prosazuje parádní ranou ze střední spojky! (11:15)
24
V závěru čtyřiadvacáté minuty snižuje polský reprezentant Bartosz Jurecki. (11:14)
24
A máme tady dosavadní největší brankový rozdíl! Po střele Mikkela Hansena vedou Dánové už o čtyři trefy. (10:14)
23
Útočný faul Mariusze Jurkiewicze znamená další útok Dánů, kteří to tentokrát zkouší postupnou akcí. (10:13)
23
Niklas Landin Jacobsen vychytal Lijewského, okamžitě rozehrál na Mortensena a ten v brejku propálil Wyszomirského. (10:13)
22
Také Dánové ale hned z dalšího útoku skórují, jmenovitě Morten Olsen! (10:12)
22
Karol Bielecki napřáhl z poměrně velké dálky a zamířil ideálně do protipohybu Landina Jacobsena. (10:11)
21
Krajewski byl po výskoku faulován, Poláci rozehrávají z devítimetrové vzdálenosti. (9:11)
21
Casper Mortensen vystihl jednu z polských přihrávek a vzápětí se ranou do prázdné branky nemýlil. Tohle se Polákům nepovedlo. (9:11)
20
Dánové přenesli hru na pravou stranu, odkud úspěšně vypálil Kasper Søndergaard a rovněž dal teprve první branku na turnaji. (9:10)
20
Oddechový čas pro Dány. (9:9)
19
Oddechový čas se Polákům opravdu vyplatil! Michal Daszek převzal dlouhou přihrávku a v tváři tvář dánskému brankáři nezaváhal. (9:9)
19
Poláci rychle trestají! Z protiútoku se po pasu od Daszeka poprvé na turnaji prosadil Mateusz Kus! (8:9)
19
Mads Mensah Larsen trefuje z dálky tyč! Velká škoda pro Dánsko. (7:9)
18
Gól vstřelil tým Polsko (Kamil Syprzak). (7:9)
18
To Landin Jacobsen zatím chytá skvěle, nyní nepustil míč do branky po střele Wisniewského. (6:9)
17
Na druhé straně pokračuje výborná produktivita Dánů! Morten Olsen se rychle otočil kolem své osy a dostal míč mezi tři tyče. (6:9)
17
Poláci to zkusili v sedmi hráčích a vyplatilo se. O snížení se zasloužil trestuhodně nepohlídaný Syprzak. (6:8)
16
Polská lavička reaguje na nepříznivý stav oddechovým časem. (5:8)
16
A opět skvělé zakončení Mikkela Hansena, který z osy hřiště podstřelil obránce i i polského strážce branky. (5:8)
15
Karol Bielecki zkazil přihrávku na Syprzaka a odevzdal míč Dánům, kteří se nikam neženou. (5:7)
14
Dánové předvedli parádní souhru při hře bez brankáře a nakonec se mohli radovat po nechytatelné dělovce Mikkela Hansena. (5:7)
14
Jurkiewicz dostal přihrávku do druhé vlny, nejprve zakončit nedokázal a vzápětí se provinil faulem. (5:6)
13
Vyloučení v týmu Polsko (Mads Christiansen). (5:6)
13
Dánové si ale rychle berou vedení zpět, přesnou ranou k vzdálenější tyči se prezentoval Mads Christiansen. (5:6)
12
Žlutá karta pro tým Dánsko (Rene Toft Hansen). (5:5)
12
Teď už tady máme nerozhodný stav! Na 5:5 vyrovnal Kamil Syprzak! (5:5)
11
Poláci byli blízko vyrovnání, jenomže Mateusz Jachlewski v úniku neprostřelil dánského gólmana! (4:5)
11
Karol Bielecki z delší vzdálenosti vypálil přes Christiansena a našel recept i na překvapeného Landina Jacobsena. (4:5)
10
V polovině desáté minuty po rychlé akci opět navyšuje dánský náskok Mads Christiansen. (3:5)
10
Z levého křídla to zkusil Adam Wisniewski, ale Landin Jacobsen předvedl další kvalitní zákrok. (3:4)
9
Mikkel Hansen míjí, Poláci tak mohou vyrazit do útoku a vyrovnat! (3:4)
9
Jednoduchá branka pro Polsko a střelce Jurkiewicze, jehož spoluhráč vystihl dánskou kombinaci a sám pak z vlastní poloviny zakončil do prázdné branky. (3:4)
8
Mariusz Jurkiewicz se dostal do kleští mezi dva hráče, ale těžkou střelou přesto dokázal překonat Landina Jacobsena. (2:4)
7
Olsenova střela skončila v síti, jenomže kvůli prohřešku proti pravidlům tento gól neplatí. (1:4)
7
Poláci však nezačali přesilovku vůbec dobře a vinou Syprzaka přišli o balón. (1:4)
7
Po faulu na Lijewského dostává první dvouminutový trest Henrik Toft Hansen. (1:4)
6
Lasse Svan s problémy zpracoval krátkou přihrávku od Olsena a z čáry ohraničující brankoviště propálil Szmala. (1:4)
5
Konečně se mohou radovat i Poláci, jejichž první branku v zápase vsítil Mariusz Jurkiewicz. (1:3)
5
Jurkiewiczovu střelu Landin Jacobsen zlikvidoval, už předtím ale byl pískán faul jednoho z Dánů. (0:3)
4
Výborný úvod Dánska potvrzuje Mikkel Hansen, díky jehož proměněné sedmičce vedou Dánové už o tři branky! (0:3)
4
Morten Olsen se krásně prosmýkl polskou obranou, při střele ale byl faulován Wisniewským a je z toho sedmimetrový hod. (0:2)
3
Na druhé straně se podruhé zaskvěl Niklas Landin Jacobsen, který dokázal vyrazit i střelu Krzysztofa Lijewského! (0:2)
2
A Dánové ihned unikají do dvoubrankového vedení! Povedenou padající ránou se opět prezentoval Morten Olsen. (0:2)
2
Pokus Mortena Olsena byl zablokovaný, nicméně dánský útok ještě může pokračovat. (0:1)
2
Kamil Syprzak v pádu neuspěl, Landin Jacobsen začíná své dnešní působení úspěšným zákrokem. (0:1)
1
A tento útok hned končí úvodním gólem, který přišel z ruky Mortena Olsena. (0:1)
1
Utkání začalo! Do prvního postupného útoku jdou Dánové. (0:0)
1
Utkání právě začalo. (0:0)
Oba týmy již jsou na hrací ploše, kde si jako tradičně vyslechnou státní hymny.

Polsko: Szmal, Wyszomirski, Lijewski, Jachlewski, Krajewski, Bielecki, Wisniewski, B. Jurecki, M. Jurecki, Jurkiewicz, Syprzak, Daszek, Kus, Szyba.

Dánsko: Landin Jacobsen, Green Krejberg – Christiansen, Mensah Larsen, Mortensen, Nøddesbo, Svan, R. Toft Hansen, Møllgaard, Søndergaard, H. Toft Hansen, Hansen, Olsen, Damgaard Nielsen.

Rozhodčí: Horáček, Novotný.
Dánsko

Dánové na rozdíl od svých dnešních soupeřů začali na turnaji výborně, když jasně zdolali Argentinu i Tunisany. Ve třetím duelu sice přišla porážka s Chorvaty, ale v následném důležitém klání s Katarem už Dánové opět zvítězili. a na jejich postupu pak už nic nezměnila ani porážka s Francouzy. Ve čtvrtfinále měli Dánové poměrně jednoduchou práci se Slovinci, které porazili 37:30.
Polsko

Poláci nezačali svou pouť olympijským turnajem nejlépe, když na úvod podlehli Brazilcům i Němcům. Pak ale přišly dvě veledůležité vítězství nad Egyptem a Švédskem, díky čemuž se naši sousede s trochou štěstí dostali do čtvrtfinále. O to mohli přijít v případě výhry Egypta nad Německem, ale tak se naštěstí pro ně nestalo. Ve čtvrtfinále dosáhli Poláci k velké senzaci, vítěze skupiny A z Chorvatska totiž porazili 30:27!
Všem fanynkám a fanouškům přeji příjemnou sobotní noc při sledování textového přenosu z olympijského turnaje v mužské házené. Od půl druhé se můžeme těšit na semifinálové střetnutí mezi Polskem a Dánskem.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:30.