Pro tuto chvíli je to z mé strany všechno. Budu se na Vás těšit u dalších online přenosů. Do té doby se mějte hezky. Na shledanou.
Právě skončilo utkání mezi Polskem a Slovinskem, ve kterém Slovinci potvrdili roli mírného favorita. Po vyrovnaném prvním poločase následovala půle druhá. V ní již byla lepší reprezentace Slovinska, která v druhém poločase přestřílela Poláky a tuto část hry vyhrála 7:12. Celé utkání potom 25:20 a posunuli se tak na průběžné první místo skupiny B, ze kterého je mohou sesadit už pouze Němci, kteří mají svůj zápas proti Egyptu ještě před sebou. Polsko nyní musí držet palce právě svým západním sousedům, od kterých potřebuje, aby svůj duel s Egyptem neprohráli.
Konec zápasu. (20:25)
60
Karol Bielecki ještě kosmeticky upravuje skóre z hranice sedmimetrového hodu. (20:25)
60
Matej Gaber fauloval za dvě minuty. Následovat bude navíc sedmička pro Polsko. (19:25)
59
Blaž Blagotinšek přidává pětadvacátou branku Slovinska, které vede již 25:19. (19:25)
58
Darko Cingesar o pár vteřin později také oslabuje svůj tým a dostává dvě minuty. (19:24)
58
Mateusz Kus v závěru oslabuje Poláky a osudu tohoto utkání je už definitivně rozhodnuto. (19:24)
57
Oddechový čas pro Slovinsko. (19:24)
56
Bielecki však svým projektilem nepřekonal slovinského brankáře. Velká škoda pro Poláky. (19:24)
56
Miha Zarabec je čtyři a půl minuty před koncem utkání vyloučen na dvě minuty. (19:24)
56
Ani Jure Dolenec se svou střelou neuspěl. Polský brankář si připisuje další zákrok do statistik zápasu. (19:24)
55
Blagotinšek ani Lijewski se svými pokusy neuspěli. Oba brankáři se nyní vyznamenali a stav utkání je tak stále 24:19 pro Slovince. (19:24)
54
Navíc gól Marka Bezjaka znamená opět pětigólové manko Polska. (19:24)
53
Krzysztof Lijewski sice snížil na 19:23, ale troufám si říct, že na vítězství v dnešním utkání to už Polákům nevyjde. (19:23)
51
A znovu Uros Zorman, který dává svůj další gól během dvou minut. (18:23)
51
Krajewski ale po chvilce koriguje svou brankou a snižuje na 18:22 z pohledu Poláků. (18:22)
49
Uros Zorman využívá početní výhodu a poprvé v zápase je zde rozdíl pěti branek. (17:22)
49
Tohle je komplikace pro Poláky! Mariusz Jurkiewicz nevybíravě fauloval svého protihráče a vidí za to červenou kartu! (17:21)
48
Vid Kavtičnik však po chvilce vrací Slovincům čtyřgólové vedení. (17:21)
48
Skvěle zapracovala obrana Slovinska, která zablokovala pokus Jurkiewicze. (17:20)
46
Miha Zarabec proměňuje neomylně sedmičku a dává již svůj sedmý gól zápasu. (17:20)
46
Michal Daszek je vyloučen na dvě minuty. Slovinci navíc po jeho zákroku budou házet sedmimetrový hod. (17:19)
45
Miha Zarabec také střílí svůj první gól ve druhé půli a navyšuje náskok slovinského týmu na 19:17. (17:19)
44
Neuvěřitelné! Lijewski dnes potřetí potrestal Slovince za riskantní střídání brankáře za hráče při svém oslabení. (17:18)
43
Karol Bielecki se v krátkém časovém úseku podruhé prosazuje, tentokrát ze sedmimetrového hodu. (16:18)
43
Simon Razgor fauloval Jureckiho a je za to vyloučen na dvě minuty. Navíc bude následovat sedmička pro Polsko. (15:18)
42
Karol Bielecki se po dlouhé době prosadil a snížil na 15:18. Poláci jeho góly nutně potřebují. (15:18)
40
Jurkiewiczova střela se neujala a Poláci stále ztrácí na svého soupeře čtyři branky. (14:18)
39
Blaž Janc na konci 39. minuty navyšuje vedení Slovinců na 18:14. (14:18)
38
Marko Cingesar upravuje skóre na rozdíl tří branek po přihrávce od Vida Kavitčnika. (14:17)
37
Oddechový čas pro Polsko. (14:16)
36
Marko Bezjak ale vrací Slovincům dvougólové vedení. (14:16)
36
Syprzak po šesti minutách druhého poločasu dává první gól Poláků v této části zápasu. (14:15)
34
Nyní se už Vid Kavtičnik nemýlil a navyšuje náskok svého týmu. (13:15)
32
Lijewski a po něm také Kavtičnik při svých pokusech neuspěli, a tak Slovinci stále vedou 13:14. (13:14)
31
Matej Gaber je prvním střelce druhé půle a posílá Slovince do vedení. (13:14)
31
Začal druhý poločas. (13:13)
Druhý poločas začne přibližně v 15:23.
První poločas tohoto zápasu je za námi. V něm byla k vidění velmi atraktivní házená, přičemž oba celky se střídaly v několikabrankovém vedení. Poláci v závěrečných minutách poločasu zabrali a i díky vyloučení Slovinců dokázali srovnat na konečné poločasové skóre 13:13.
30
První poločas skončil. (13:13)
30
Střelec posledních minut Michal Szyba si půjde za svůj zákrok odpočinout na dvě minuty. (13:13)
29
Brankář Wyszomirski si připisuje svůj druhý gól v zápasu. Stejně jako u toho prvního potrestal risk Slovinců, když poslali v oslabení za svého gólmana hráče do pole. (13:13)
29
Polsko bleskurychle trestá vyloučení Slovinců a Michal Szyba překonává slovinského brankáře z pravého křídla. (12:13)
28
Vid Poteko se sice hodně diví, ale čeští sudí jsou neoblomní. Slovinec dostává dvouminutový trest. (11:13)
27
Pěkná sehrávka Slovinců do křídla a Simon Razgor se z této pozice nemýlil. (11:13)
27
Michal Daszek v krátkém časovém úseku dává svou druhou branku v zápase. (11:12)
26
Blaž Blagotinšek si rovněž zapisuje do průběhu tohoto zápasu svou první brankou. (10:12)
25
Jachlewski vzápětí koriguje na rozdíl jediného gólu. (10:11)
24
Jure Dolenec také přidává svou další branku a zvyšuje na 11:9. (9:11)
24
Po přihrávce Michal Szyby se prosazuje po delší době i polský hráč Michal Daszek. (9:10)
24
Darko Cingesar se provinil proti pravidlům a dostane za to 2 minuty. (8:10)
23
Neujala se ani střela Zormana. Stav utkání je tedy stále 10:8 pro Slovince. (8:10)
22
Již dvě minuty jsme neviděli branku. Brankáři obou týmů teď zavřeli své brány. (8:10)
20
Znovu Miha Zarabec a jeho pátý gól zápasu. Tento hráč vstřelil dnes polovinu branek svého týmu. (8:10)
19
Mariusz Jurkiewicz nenechal Poláky dlouho pozadu a snížil na 8:9. (8:9)
19
Miha Zarabec svým čtvrtým gólem v utkání vrací skóre na dvougólový rozdíl. (7:9)
19
Ten samý hráč však vzápětí dostává žlutou kartu za svůj zákrok. (7:8)
18
Michal Szyba se znovu prosazuje. Svým gólem upravil skóre na 7:8. (7:8)
18
Slovinsko však také přichází o hráče v poli. Na dvě minuty je vyloučen Vid Poteko. (6:8)
17
Jure Dolenec využívá přesilovou hru a zvyšuje opět na rozdíl dvou gólů. (6:8)
17
Przemyslaw Krajewski je potrestán za svůj faul dvěma minutami. (6:7)
16
Michal Szyba právě vstřelil kontaktní branku Poláků, kteří snižují na 6:7. (6:7)
14
Miha Zarabec se z hranice sedmimetrového hodu nemýlil. 5:7 z pohledu Poláků. (5:7)
13
Matej Gaber dostává výstrahu v podobě žlutého kartónku. (5:6)
12
Vid Kavtičnik a jeho druhý zásah v tomto zápase. Slovinsko opět o gól vede. (5:6)
11
Karol Bielecki již má na svém kontě také první branku, kterou vyrovnává na 5:5. (5:5)
11
Miha Zarabec otáčí skóre a Slovinci vedou 5:4. (4:5)
10
Simon Razgor vyrovnáván v desáté minutě na 4:4. (4:4)
9
Miha Zarabec přispívá na konto Slovinska svým gólem. Poláci vedou už jen 4:3. (4:3)
9
Mateusz Kus je napomínán žlutou kartou za svůj zákrok. (4:2)
8
Vid Kavtičnik se taky poprvé prosazuje a rozdíl je už pouze o 2 branky. (4:2)
7
Piotr Wyszomirski posílá Poláky do třígólového vedení. (4:1)
6
Střelec první branky Slovinska vidí za svůj faul žlutou kartu. (4:1)
6
Adam Wisniewski se prosazuje dnes podruhé a Polsko vede 3:1. (3:1)
5
Uros Zorman dává první branku Slovinska a snižuje na rozdíl jediného gólu. (2:1)
3
Kamil Syprzak navyšuje vedení Poláků na 2:0. (2:0)
2
Adam Wiskiewski je hráč, který vstřelil úvodní gól utkání. Polsko tedy vede 1:0. (1:0)
1
Syprzak ztroskotal na slovinském brankáři, který si připisuje první úspěšný zákrok zápasu. (0:0)
1
Utkání právě začalo. (0:0)
Česká republika bude mít v tomto utkání také své zastoupení. Jako rozhodčí odřídí tento duel pánové Václav Horáček a Jiří Novotný.
Hráči obou týmů jsou již představování na hrací ploše a následovat budou hymny Polska a Slovinska.

Polsko: Szmal, Wyszomirski – Lijewski, Jachlewski, Krajewski, Bielecki, Wisniewski, Jurecki B., Jurecki M., Jurkiewicz, Syprzak, Daszek, Kus, Szyba

Slovinsko: Skof, Lesjak – Blagotinšek, Kavtičnik, Janc, Dolenec, Cingesar, Poteko, Gaber, Zorkman, Bezjak, Razgor, Zarabec, Bombač

Poslední vzájemné utkání

Tyto dva celky se spolu naposledy utkaly na Mistrovství světa v roce 2013. Tehdy se z výhry radovali Slovinci, když porazili Polsko rozdílem jediné branky 25:24. Poláci tak mají svému soupeři rozhodně co vracet.
Slovinsko

To Slovincům se start do Olympijských her povedl na výbornou. V úvodním střetnutí dokázali těsně porazit Egypt 27:26 a připsat si tak velmi důležité vítězství. V druhém zápase je čekal nepříjemný soupeř – domácí Brazílie. Ovšem i s tou si Slovinsko poradilo a porazilo jí 31:28. I třetí své vystoupení na turnaji Slovinci zvládli, když vyhráli nad Švédskem 29:24 a s předstihem si zajistili postup. Svůj poslední duel však nezvládli a favorizovanému Německu podlehli 28:25. Dnes tak mohou jít do utkání s čistou hlavou, neboť účast ve čtvrtfinále již mají jistou. Jedinou otázkou je, z jaké pozice postoupí a na koho v dalším pavouku turnaje narazí.
Polsko

Poláci nevstoupili do turnaje vůbec dobře. V prvním zápase narazili na domácí Brazilce, kterým podlehli 34:32. V dalším utkání nastoupili proti silnému Německu, kteří přehráli Biało-Czerwone 32:29. Ve třetím duelu již muselo Polsko zabrat, aby mohli pomýšlet na postup. A tak se také stalo. Poláci se dokázali poradit s Egyptem, který porazili 33:25. Ve svém posledním představení zdolali 25:24 Švédy a zachovali si šance na postup ze skupiny. V dnešním zápase proti Slovinsku tak k účasti ve čtvrtfinále stačí Polákům remíza, ale proti Slovincům to nebudou mít vůbec snadné.
Krásné pondělní odpoledne všem příznivcům házené. Dnes jsou na Olympijských hrách na programu poslední zápasy v rámci základních skupin a my se společně zaměříme na duel mezi Polskem a Slovinskem. Utkání začíná v 14:30 a u jeho sledování Vám přeji příjemnou počtenou.