To už je z utkání mezi Argentinou a Koreou vše. Dobrou noc!
3. Švédsko – 5 bodů
4. Nizozemsko – 4 body
5. Jižní Korea – 3 body
6. Argentina – 0 bodů
Je tu konec zápasu, který vyhrává Korea 22:28. Asiatky byly ve druhém poločase lepším týmem a byť Argentinky předvedly několik pohledných akcí, na větší drama to nestačilo. Zářila zejména Han-Na Gwon, která dnes skórovala hned jedenáctkrát. Pro oba týmy tedy Olympiáda v Riu končí. Korejky si vítězstvím zajistily konečné páté místo v tabulce skupiny B, Argentina je bez bodu poslední.

Nejlepší střelkyně: Luciana Mendozová 6 gólů – Han-Na Gwon 11 gólů
Konec zápasu. (22:28)
60
Na spojce se dostala k míči Kim a vystřelila přesně k bližší tyči. (22:28)
59
Útočný faul argentinské hráčky, Korea jde do útoku. (22:27)
59
Carratuová vykopla nohou střelu jedné z korejských hráček. Pěkný zákrok. (22:27)
58
Ještě oddechový čas pro Koreu. (22:27)
58
Campgigliová běžela sama na Oh a z toho se musí dát gól. Pětibrankový rozdíl. (22:27)
58
Ryu trefuje břevno argentinské brány! (21:27)
57
Do brány zapadla pěkná střela Mendozové. Argentinky se i nadále těší z každého gólu a o to jde v jejich podání především. (21:27)
56
Choi zase navyšuje vedení Korei. (20:27)
56
Amelia Belottiová se rozstřílela. Její rána propadla Oh mezi rukama. Dvacátý gól Argentiny. (20:26)
55
Yoo dává snadný gól z pravého křídla. (19:26)
55
Vyloučení v týmu Argentina (Pizzová). (19:25)
54
Po krásné akci se trefuje z levého křídla Belottiová. (19:25)
54
Další gól Koree dává Yu. V brance asijského týmu je po delší době znovu Oh. (18:25)
53
Belottiová koriguje na rozdíl šesti gólů. (18:24)
52
Střela Gwon propadla argentinské gólmance do brány hodně nešťastně. (17:24)
52
Carratuová má první zákrok. Z následného brejku se trefuje Campgigliová. (17:23)
51
Mendozová snižuje. Argentina mezitím vystřídala brankářky. Místo Koganové šla mezi tyče Carratuová. (16:23)
50
Výborná střela Choi z hranice devítky. Mířila do šibenice. (15:23)
49
Tohle byla exhibiční kombinace! Gwon ji sehrála na Choi a ta zblízka skóruje. (15:22)
49
Belottiová trefila tyč! (15:21)
48
Gwon je nejlepší hráčkou Koree. Šikovné uvolnění a následovala střela do horní části brány. Desátý gól této házenkářky. (15:21)
47
Mendozová se na zemi rvala o míč se Song. Rozhodčí museli přerušit hru a darovat míč Asiatkám. (15:20)
46
Valentina Koganová a její další výborný zákrok! (15:20)
46
Pizzová z křídla přehazuje brankářku Koree. (15:20)
46
Korejky mají velkou podporu brazilských fanoušků. Pro ně je Argentina velký rival. (14:20)
45
Dvacátý gól Korei. Ze střední vzdálenosti překonala Koganovou Gwon. Gólmanka asi nic neviděla. (14:20)
44
Oddechový čas pro korejského kouče Young-Chul Lima. (14:19)
44
Výborná práce Sansové, která získala míč a mohla tak poslat do úniku Manuelu Pizzovou, která skóruje. (14:19)
43
Oddechový čas trenéra Argentiny, který reaguje na narůstající skóre. Ve druhé půli prohrávají jeho svěřenkyně 3:7. (13:19)
43
Z trháku dává snadný gól Song. (13:19)
42
Vyloučení v týmu Jižní Korea (Yoo). (13:18)
42
Koganová chytá nadále velmi dobře. Sice dostala 18 gólů, ale nebýt ní, prosadila by se Korea ještě mnohem vícekrát. (13:18)
41
Po střele Yung zachraňuje Koganovou tyč. (13:18)
40
Opět je to o pět gólů. Prosazuje se nejlepší korejská střelkyně Gwon. (13:18)
40
Crivelliová dostává dvě minuty za špatné střídání. (13:17)
40
Střelu Ryu vykopla pravou nohou Koganová. Argentinská brankářka svůj kvalitní zákrok emotivně oslavila. (13:17)
39
Pizzová krásně uvolnila Lucianu Mendozovou a ta dává svou čtvrtou branku v zápase. (13:17)
38
Yu-ra Yung dává další gól Koree. Trefila s z pravé strany. (12:17)
38
Vyloučení v týmu Argentina (Bianchiová). (12:16)
37
Gwon se ze sedmiček nemýlí. Poslala míč do šibenice argentinské brány. (12:16)
37
Koganová chytá dobře, připsala si další zákrok. (12:15)
36
Mendozová předala před brankovištěm míč Crivelliové a ta se trefuje. (12:15)
35
Brankářka Park nahrála dlouhým výhozem do úniku Choi, ale ta trefuje tyč! (11:15)
34
Korejky začínají unikat. Na rozdíl čtyř gólů zvyšuje Jung. (11:15)
33
Na druhé straně si připsala dobrý zákrok Park. Nepřišla si na ni Mendozová. (11:14)
33
Střelu z dálky pokryla Koganová. Ta chytá dobrý zápas. (11:14)
33
Právě Manuela Pizzová ji proměnila. (11:14)
32
Pizzová byla při střelbě sražena na zem a je tu sedmička pro Argentinu. (10:14)
32
Choi běžela sama na Koganovou a tohle dát musela! (10:14)
32
Sim dostala trest na dvě minuty. (10:13)
31
Vypršelo vyloučení Argentinky Sansové. (10:13)
31
Poprvé je to o tři góly! Choi z levé spojky. (10:13)
31
Začal druhý poločas. (10:12)
Pojďme na druhou půli, která bude zahájena každým okamžikem.
Po prvním poločase prohrává Argentina s Jižní Koreou 10:12. To je pro dosud nulové Jihoameričanky stále hratelné skóre, za celý poločas také ani jeden z týmů nevedl větším rozdílem, než jsou dva góly. Uvidíme, zda dokáží Argentinky zabojovat o první body na turnaji.

Nejlepší střelkyně: Luciana Mendozová 3 góly – Han-Na Gwon 6 gólů
30
První poločas skončil. (10:12)
30
Argentinky nezvládly závěrečný útok první půle. Vůbec nevěděly, co proti obraně soupeřek sehrát. (10:12)
29
Sansová je vyloučena na dvě minuty a Korea dohraje poločas v početní výhodě. (10:12)
29
Výborná defenziva Asiatek. Argentinky nenašly prostor ke střele. (10:12)
28
Také Korejky dobře kombinují. Gól dává Woo. (10:12)
27
Krásná kombinace Argentiny. Zakončila ji Belottiová. (10:11)
26
Kroky Sansové, Argentina přišla o míč. (9:11)
25
Bianchiová musela zakončovat z těžké pozice.Bránu netrefila. (9:11)
22
Hodně snadný gól pro Koreu. Argentinky totiž hrály s brankářkou na střídačce, aby dorovnaly počet hráček v poli a s balónem do jejich prázdné brány došla Woo. (8:10)
21
Vyloučení v týmu Argentina (Bianchiová). (8:9)
21
I čtvrtou sedmičku proměňuje Gwon. (8:9)
21
Mendozová trefila ze sedmičky břevno! Míč se k ní ale odrazil zpět a druhá střela už Argentince vyšla. (8:8)
21
Ryu faulovala Sansovou, je z toho sedmička. (7:8)
20
Vynikající zákrok Koganové, která levou rukou vytáhla míč mimo svou svatyni! (7:8)
19
Argentinky tentokrát v útoku ztratily míč. (7:8)
19
Střela Menaové z pivota zapadla do sítě. (7:8)
18
Žlutá karta pro tým Argentina (Menaová). (6:8)
18
Korejky si fantasticky měnily míč! Po nádherné kombinaci se prosazuje z pravého křídla Woo. (6:8)
16
Na ní šla do argentinské branky Carratuová, ale Gwon ji překonala. (6:7)
16
Pizzová faulovala a Korejky mají k dispozici sedmičku. (6:6)
15
Je tu oddechový čas argentinského kouče Eduarda Perucheny. (6:6)
14
Po útočném faulu Argentinek šly Korejky do rychlého protiútoku. Koganová ale famózně pokryla nájezd Woo! (6:6)
13
Po rychlé předávce míče se střelou o zem prosadila Han Na Gwon. (6:6)
13
Do brány Koree jde Mira Parková, která nahradila Oh. (6:5)
12
Argentinky nehrají špatně. Mauela Pizzová trefila horní roh branky. (6:5)
12
Yoo střílela už z těžké pozice a Koganová míč vytěsnila nohama mimo. (5:5)
11
Korea vyrovnává zásluhou Gwon. (5:5)
10
Další skvěle sehraný protiútok! Salvadová obdržela dlouhou přihrávku a ještě míč přehodila na Mendozovou, která sama před gólmankou nezaváhala. (5:4)
10
Z následného kontru srovnala v brankovišti volná Campgigliová. (4:4)
9
Tohle ale překombinovaly a Argentinky se ubránily. (3:4)
9
Korejky zase v postupném útoku, snaží se vstřelit další branku. (3:4)
8
Ze sedmimetrového hodu se prosazuje Gwon. (3:4)
7
Argentina má v hledišti hodně fanoušků, přestože házenkářky této země jsou outsiderem turnaje a nezískaly zatím ani bod. Atmoséra je výborná. (3:3)
6
Z rychlého protiútoku vyrovnává Antonela Menová. (3:3)
6
Střelu Lee vytěsnila mimo Koganová! (2:3)
6
Nájezd z pozice levého křídla zakončila přehozením brankářky Salvadová. (2:3)
5
Ree vypálila mimo. (1:3)
4
Han-Na Gwon proměnila první sedmičku zápasu. (1:3)
4
Střelou do šibenice snižuje Mendozová. (1:2)
2
Opět Yoo, která se uvolnila před brankovištěm a z pozice pivota se prosadila. (0:2)
2
Skóre utkání otevřela přesnou střelou Yoo. (0:1)
1
Střelu Mendozové vyrazila brankářka Oh. (0:0)
1
Utkání právě začalo. (0:0)

Argentina: Carratuová, Koganová – Iaconová, Haroová, Pizzová, Salvadová, Campgigliová, Belottiová, Crivelliová, Menaová, Sansová, Gandulfová, Karstenová, Mendózová. Trenér: Eduardo Peruchena

Jižní Korea: Oh, Park – Jung, Ryu, Yoo, Kim, Choi, Sim, Lee, Woo, Gwon, Nam, Yu, Song. Trenér: Young-Chul Lim

Rozhodčí: Charlotte Bonaventurová, Julie Bonaventurová.
Oba týmy se utkaly na loňském Mistrovství světa. Tehdy zvítězila 29:22 Korea.
Argentina:
Argentinky uzavírají tabulku skupiny B, vždyť dosud nezískaly ani bod a také celkové skóre 79:119 není zrovna lichotivé. Jihoameričanky postupně podlehly 21:31 Švédkám, 18:26 Nizozemku, 11:27 Francii a 29:35 Ruskám. Uvidíme, zda dokáží potrápit alespoň Korejky.
Jižní Korea:
Jihokorejky uhrály ze čtyř zápasů jediný bod a na play-off tak mohou zapomenout. Do turnaje vstoupily porážkou 25:30 s Ruskami a poté nestačily ani na Švédky, kterým podlehly 28:31. Svůj jediný bod Korejky získaly za remízu 32:32 s Nizozemkami. Porážka 17:31 s Francií je však definitivně připravila o šanci na postup do čtvrtfinále.
Vítám tu všechny příznivce kvalitní házené! Program základních skupin olympijského turnaje házenkářek uzavře duel mezi Argentinou a Jižní Koreou. Jedná se o souboj dvou nejslabších týmů skupiny B, které jsou již bez šance na postup do čtvrtfinále.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 02:50.