Pro tuto chvíli je to mé strany všechno. Budu se na Vás těšit u dalších online přenosů. Do té doby na shledanou.
Právě skončilo utkání mezi Nizozemskem a Francií. Francouzky si z první půle přenesly náskok 17:13. Nizozemky ale dokázaly ve druhém poločase zabrat a udělat ze zápasu neskutečné drama. Oranjes totiž snížily na rozdíl jediného gólu a navíc v poslední minutě hrály přesilovku a měly míč ve svém držení. Jenže ze své poslední akce tři vteřiny před koncem nastřelila Abbinghová jen tyč, a tak mohla naplno vypuknout radost francouzského týmu, který postoupil do finále LOH 2016 po výhře 24:23. Ve finále Francie narazí na vítěze druhého semifinále, ve kterém se proti sobě utkají Rusko a Norsko.
Konec zápasu. (23:24)
60
Obrovská smůla pro Nizozemky a velká radost na straně Francie. Nizozemky čekaly až do samotného závěru se svou střelbou. V posledních sekundách napálila Abbinghová balón do tyče a je rozhodnuto! (23:24)
60
Tak tohle je neskutečné drama. Nizozemky budou 23 vteřin před koncem rozehrávat útok, navíc proti oslabenému soupeři. (23:24)
60
Oddechový čas pro Nizozemsko. (23:24)
60
Vyloučení v týmu Francie (Niomblaová). (23:24)
60
Westerová chytá! Navíc Niomblaová zbytečně faulovala na útočné polovině a bude vyloučena. (23:24)
60
Probíhá poslední minuta druhé půle a u míče jsou za hlasitého bučení fanoušků Francouzky. (23:24)
59
Možná klíčový zákrok předvedla Glauserová proti Malesteinové. Neskutečný závěr přináší tento duel. (23:24)
58
Výborný návrat do obrany předvedla Dembeleová, která zamezila brejku Nizozemek. (23:24)
57
Van der Heijdenová zvládla těžkou pozici a ze sedmičky snižuje na 24:23. (23:24)
57
Sedmička pro Nizozemsko!! (22:24)
56
Westerová stačila zasáhnout proti střele z 10 metrů pravou rukou a drží ještě akcie Holanďanek nad vodou. (22:24)
56
Oddechový čas pro Francii. (22:24)
56
Hodně to nyní uspěchala Abbinghová, která se nechala trochu strhnout atmosférou zápasu. Nizozemská hráčka zakončovala z nepřipravené pozice, což může Oranjes hodně mrzet. (22:24)
55
A dalšími dvěma zákroky drží Glauserová dvoubrankový náskok Francie. (22:24)
54
To se jim ovšem nepodařilo. Nizozemky jsou již v plném počtu a navíc mají balón. (22:24)
53
Další skvělý zásah francouzské brankářky a její spoluhráčky mohou v útoku odskočit opět o tři góly. (22:24)
52
Pineauová se z hranice sedmimetrového hodu nemýlila. (22:24)
52
Goosová v klíčové chvíli navíc oslabuje svůj tým. (22:23)
52
Nyní se to Nizozemkám nepodařilo, protože přišly o míč. Z následného rychlého brejku vytěžily Francouzky sedmičku. (22:23)
51
Nizozemí rozehrává další útok. Podaří se mu srovnat? (22:23)
50
Tyč teď zachránila Francii od dalšího gólu. Nizozemsko bylo velmi blízko vyrovnání. (22:23)
50
Nedůrazně bráněná Snelderová na brankovišti dostává opět Nizozemky do těsného kontaktu. (22:23)
48
Důležitý zákrok francouzské gólmanky, která následně uklidňuje hru i své spoluhráčky. (21:23)
47
Lacrabereová se jako buldozer probila až na brankoviště a navyšuje vedení Francie na 23:21. (21:23)
46
Abbinghová byla úspěšná ze střední spojky a Nizozemí jev těsném kontaktu. (21:22)
46
Balón nyní po střele Lacrabereové poskakoval po brankové čáře, ale Westerová jej včas lapila. (20:22)
45
Oddechový čas pro Francie. (20:22)
45
Snelderová se prosazuje po přihrávce Abbinghové a je to již pouze o dva góly. (20:22)
45
Ayglonová Saurinová však opět udeřila a Francie znovu vede o tři branky. (19:22)
44
Van Olphenová trefuje spodní kout francouzské brány. (19:21)
43
Lucianová ještě dostává za svůj zákrok dvě minuty. (18:21)
43
Dembeleová se nikým nehlídána ocitla na brankovišti a upravuje skóre na 21:18. (18:21)
43
Westerová sice skvěle zakročila proti Pineauové, ale sudí viděli faul a bude z toho devítka. (18:20)
42
Van der Heijdenová svižnou střelou z pravé spojky snižuje na rozdíl dvou branek. (18:20)
41
Pineauová se nemýlila z hranice sedmimetrového hodu. (17:20)
41
Rychlý brejk Nizozemek zakončila Goosová, která burcuje díváky v hale. (17:19)
40
Van der Heijdenová sedmičku bezpečně proměňuje a snižuje na 19:16. (16:19)
40
Polmanová našla Snelderovou v pivotu, která byla bráněna v brankovišti. Následuje sedmimetrový hod. (15:19)
39
Kroky byly odpískány Pineauové a do útoku opět pospíchá Nizozemsko. (15:19)
38
Polmanová mířila pouze do náruče francouzské brankářky. (15:19)
38
Oddechový čas pro Nizozemsko. (15:19)
37
Pineauová přestřelila a Nizozemsko má možnost snížit stav utkání. (15:19)
35
Kdo však neminul, byla Niomblaová, která trefuje horní růžek nizozemské svatyně. (15:19)
35
Westerová se pokusila trefit odkrytou branku Francie, ale o pár decimetrů ji minula. (15:18)
34
Goosová využila své rychlosti a z trháku snižuje na 18:15. (15:18)
33
Z následné dorážky se však už Pineauová nemýlí. (14:18)
33
Pineauová neproměňuje sedmimetrový hod. (14:17)
32
Lacrabereová byla při svém úniku faulována a bude to sedmička. (14:17)
32
Polmanová z levé spojky vymetá šibenici francouzské brány. (14:17)
31
Lacrabereová mířila ze střední spojky pouze do středu brány, kde byla připravená Westerová. (13:17)
31
Začal druhý poločas. (13:17)
Druhý poločas začne přibližně v 21:20 .
První poločas tohoto zápasu je za námi. Ten nám přinesl velmi ofenzivní házenou, která nabídla hned třicet branek. Francouzky byly při svých útocích efektivnější a dokázaly nastřílet sedmnáct gólů, zatímco Holanďanky pouze třináct. V druhém poločase musí Nizozemky výrazně zabrat, aby se na výborně hrající Francii dokázaly gólově dotáhnout.
30
První poločas skončil. (13:17)
30
Nizozemky ještě riskovaly powerplay, ale zbytečně ztratily míč. O potrestání se ranou přes celé hřiště pokusila brankářka Francie, ale svou dalekonosnou střelou trefila pouze tyč prázdné brány Nizozemska. (13:17)
30
Oddechový čas pro Nizozemsko. (13:17)
30
Dembeleová si seběhla z levé spojky na střední a dává sedmnáctý gól Francie. (13:17)
29
Lacrabereová tentokrát nepřidala další zásah a Nizozemsko má příležitost ke snížení. (13:16)
28
Grootová ze střední spojky prostřeluje francouzskou brankářku. (13:16)
27
Niomblaová poprvé v utkání navyšuje manko soupeřek na čtyři góly. (12:16)
26
Landreová však bleskovým uvolněním na brankovišti vrací třígólový náskok Francii. (12:15)
25
Van der Heijdenová z pravé spojky snižuje na 12:14. (12:14)
24
Dembeleová utekla všem Nizozemkám a zakončila trhák mimo dosah strážkyně nizozemské brány. (11:14)
22
Vynikající dohrání na pravé křídlo na Prouvensierovou, která vsítila svou první branku v zápase. (11:13)
21
Dembeleová se provinila proti pravidlům a dostává za to žlutý kartónek. (11:12)
21
Jako velká voda teď vtrhla mezi bránící hráčky Nizozemska Lacrabereová a nedala brankářce soupeře šanci. (11:12)
20
Pěkným zákrokem se prezentovala i Westerová v bráně Holandska. (11:11)
20
Francouzská gólmanka teď včasným vyběhnutím zamezila trháku Nizozemska. (11:11)
19
Oddechový čas pro Francii. (11:11)
18
A máme vyrovnáno! Van der Heijdenová přidává svou další branku. (11:11)
18
Brochová se poprvé trefuje v tomto zápase a je to opět o gól. (10:11)
17
Nze – Minková ale vzápětí posílá Francii opět do vedení o dva góly. (9:11)
17
Van der Heijdenová snižuje na 9:10 z pohledu Nizozemska. (9:10)
17
Edwigeová je vyloučena na dvě minuty a následovat bude sedmimetrový hod. (8:10)
16
Malesteinová dostává žlutou kartu za svůj zákrok. (8:10)
16
Další branka Francie nemůže platit kvůli přešlapu. (8:10)
16
Pineauová se prosazuje pěkným podstřelem a vrací dvoubrankové vedení Francii. (8:10)
15
Grootová zakončila rychlý kontr Nizozemska a už je to znovu pouze o gól. (8:9)
14
Ayglonová Saurinová je vyloučena za svůj faul na dvě minuty. (7:9)
14
Rychlá klička a přesné zakončení Grootové znamenají snížení. (7:9)
13
Edwigeová z brankoviště prostřeluje nizozemskou brankářku. (6:9)
13
Vynikající shození na Lacrabereovou do pivota a Francie vede 8:6. (6:8)
12
Lacrabereová ale vrací vedení na stranu svého celku. (6:7)
11
Van der Heijdenová dává svou další branku a Nizozemí srovnává na 6:6. (6:6)
11
Edwigeová je napomínána žlutou kartou. (5:6)
10
Lacrabereová vyslala tvrdou ránu, která byla sražena nizozemskými bloky mimo dosah holandské brankářky. (5:6)
9
Pokus o rychlý brejk Nizozemkám nevyšel a do útoku už se ženou opět Francouzky. (5:5)
9
Pineauová nekompromisně dává sedmimetrový hod. (5:5)
7
Lacrabereová dává čtvrtou branku svého týmu a je to opět o gól. (5:4)
6
Polmanová proměňuje sedmičku a Holanďanky vedou 5:3. (5:3)
6
Van der Heijdenová je druhou hráčkou, která dostává žluté napomenutí. (4:3)
5
Pineauová ale prakticky ihned snižuje na rozdíl jediné branky. (4:3)
5
Smeetsová druhým gólem v krátkém časovém úseku navyšuje na 4:2. (4:2)
4
Smeetsová dává svůj první gól zápasu a Nizozemí znovu vede. (3:2)
3
Van der Heijdenová vzápětí dává výsledku remízovou podobu. (2:2)
3
Niomblaová poprvé v utkání posílá Francii do vedení. (1:2)
3
Snelderová vidí za svůj zákrok žlutou kartu. (1:1)
2
Pineauová vzápětí kontruje a vyrovnává na 1:1. (1:1)
1
O první branku zápasu se postarala Malesteinová, která posílá Nizozemsko do vedení. (1:0)
1
Utkání právě začalo. (0:0)
Hymny dozněly a utkání za chvíli začne.
Hráčky Francie a Nizozemska jsou právě představovány na hrací ploše a poté budou následovat státní hymny.

Nizozemsko: Jankovićová, Westerová – Van der Heijdenová, Van Olphenová, Abbinghová, Snelderová, Brochová, Grootová, Dulferová, Goosová, Smeetsová, Malesteinová, Lucianová, Polmanová

Francie: Glauserová, Leynaudová – Ayglonová Saurinová, Pineauová, Landreová, Zaadiová Deunaová, Prouvensierová, Houetteová, Dembeleová, Bulleuxová, Edwigeová, Nze – Minková, Niomblaová, Lacrabereová

Rozhodčí: Bonok Koo, Seok Lee.
Poslední tři vzájemná utkání

6.8.2016 OH: Nizozemsko – Francie 14:18
18.3.2016 KVALOH: Nizozemsko – Francie 24:17
16.12.2015 MS: Nizozemsko – Francie 28:25
Francie

Francouzky si v základní části vedly o poznání lépe než jejich dnešní soupeřky. V pěti zápasech prohrály pouze jedno utkání a připsaly si na své konto 8 bodů, které stačily na celkové druhé místo. Čtyři výhry a pouze jedna prohra s vítězkami skupiny B z Ruska je velmi dobrá vizitka. Ve čtvrtfinále změřily síly se Španělskem. A že to byla pořádná bitva. První půli vyhrály Španělky 12:5 a zdálo se být rozhodnuto. Jenže Francie dokázala ve druhém poločase dotáhnout zápas do stavu 23:23 a duel putoval do prodloužení. V něm byly šťastnější házenkářky Francie, které střetnutí nakonec v nastaveném čase vyhrály 27:26.

Čtvrtfinále

16.8.2016 Španělsko – Francie 26:77 pp. (23:23)
Nizozemsko

Nizozemky svými výkonu v základní skupině nikterak nepřesvědčily. Dokázaly vyhrát jediný zápas, a to ještě proti beznadějně posledním Argentinkám. Posbíraly sice ještě dvě remízy, ale čtyři body nakonec stačily na konečné čtvrté místo v tabulce skupiny B. Ve čtvrtfinále tedy narazily na vítězky skupiny A – domácí reprezentantky Brazílie. Ty navzdory papírovým předpokladům nepotvrdily pozici favoritek a pro celý národ byl výsledek utkání velkým zklamáním. Holanďanky totiž daly Brazilkám pořádnou lekci a hlavně díky druhému poločasu, který vyhrály rozdílem osmi branek, si připsaly na své konto vítězství 32:23 a postoupily do dalších bojů v Riu de Janeiru.

16.8.2016 Brazílie – Nizozemsko 23:32
Pohodový čtvrteční večer všem příznivcům házené. Olympijské hry mají dnes na programu první semifinále žen, ve které se střetne Nizozemsko proti Francii. Utkání začíná v 20:30 a u sledování tohoto online přenosu Vám přeji příjemnou počtenou.