Já vám děkuji za pozornost a u dalších zápasů, nashledanou.
Máme za sebou první utkání, ve kterém překvapivě prohrály obhájkyně titulu z Norska! Brazilky prakticky ovládaly celý zápas. Norky dokázaly maximálně vyrovnat, ale po celý zápas se do vedení nedokázaly dostat.
60
Konec zápasu. (28:31)
60
Ještě Morková skóruje, ale to je vše! Víc už se nestihne! (28:31)
60
Norky jsou v útoku, ale už je asi rozhodnuto! (27:31)
59
Lokeová ještě snižuje. (27:31)
58
Beloová dává další skvělou branku. Neuvěřitelně dnes hraje tato brazilská hráčka. (26:31)
57
Lomeová dává naději. (26:30)
57
Piadadeová dává třicátou branku! (25:30)
56
Fantazie! Pessoaová předvedla skvělý zákrok proti Herremové! Norská hráčka běžela úplně sama na brazilskou brankářku! Tady se bude lámat chleba. (25:29)
56
Oftedalová dává branku. Dokáží ještě Norky zvrátit porážku? (25:29)
55
Artzenová se nechala obejit Beloovou a ta zvyšuje. (24:29)
55
Kdo jiný než Morková proměňuje sedmimetrový hod. (24:28)
54
A vyloučení v nevhodnou chvíli pro Brazilky! Takže dvouminutová přesilovka pro evropanky. Tak uvidíme, jak si hráčky poradí. (23:28)
54
Morková je skvělá na sedmičkách. Nyní opět proměňuje. (23:28)
53
Da Silvaová dává svojí třetí branku. 22:28! (22:28)
53
Faul Norek. Hráčky Brazílie mohou pokračovat ve svém útoku. (22:27)
52
Morková proměňuje sedmimetrový hod! (22:27)
51
Kurtovičovou opět vychytala Pessoaová. Hráčky Norska jsou velice zoufalé. (21:27)
50
Fachinelloová se dokázala skvěle protlačit a vstřelila další gól. Domácí hráčky jsou v euforii a Norky jsou morálně hodně dole. (21:27)
50
Pessaová opět skvěle zakročila. (21:26)
49
Quintinová se dostala do samostatného úniku a pak jednoduše překonala brankářku evropanek. (21:26)
49
Oddechový čas pro Norsko (21:25)
48
Da Silvaová se po křídle dostala k zakončení a skvěle překonala Lundeovou. A aréna je v eufórii. (21:25)
46
Brazilky nyní ovšem stále tlačí a Norky neví, jak se dostat do útoku. (21:23)
45
Norky navíc posílají do klece Lundeovou místo Grimsboové. (21:23)
45
Araujoová dokázala prijít přes obranu a dává branku. (21:23)
44
Lokeová dává gól z protiútoku. (21:22)
43
Beloová se pokusila opět o střelu, a ta krásně zapadla do branky. (20:22)
43
Morková proměňuje sedmimetrový hod. Navíc brazilky budou opět hrát v oslabení. (19:21)
42
Beloová ovšem vzápětí dává branku. No, už se dostáváme do stejného tempa jako v prvním poločasu. (19:21)
42
Krásná střela o zem! Morková střílí gól. (19:20)
40
Fachinelloové se to povedlo až nyní. Brazilky jako první střílí dvacet branek. (18:20)
40
Domácí hráčky krouží kolem brankoviště, ale zatím se jím nedaří vstřelit branku. (18:19)
39
Další nepřesný pokus Kristiansenové. (18:19)
39
Pessoaová podává vynikající výkony. Teď si připsala výborný zákrok proti Kristiansenové. (18:19)
38
Ana Paula Beloová nádhernou brankou posílá Brazilky do vedení. (18:19)
36
Kurotvičová vyrovnává! A máme poprvé v dnešním zápase remízu. (18:18)
36
Morková využívá to, že Norky hrají přesilovou hru. 17:18! (17:18)
35
Faulovaná Oftedalová, která vyžadovala po českých sudích sedmičku. Ovšem rozhodčí tak neučinili. (16:18)
34
Na hřišti teď podávají obě brankářky dobré výkony. Proto jsme zatím viděli pouze jeden gól. (16:18)
32
Beloová se krásnou střelou prosazuje! (16:18)
32
Fantastický zákrok Pessoaové! (16:17)
31
Hned za začátku se pokoušely Brazilky o útok, ovšem dobrý zákrok si připsala norská brankářka. (16:17)
31
Začal druhý poločas. (16:17)
Máme za sebou první poločas, ve kterém jsme viděli spousty branek. Což není úplně typické na ženskou házenou. Každopádně podívaná je to skvělá, fanoušci se dost baví. Brazilie v prvním poločase vedla o pět branek, ale zkušené Norky dokázaly stáhnout manko a po prvním poločase je stav 16:17.
30
První poločas skončil. (16:17)
30
Norky dokázaly ubránit útok Brazilek! Do protiútoku už to bohužel nestihly. (16:17)
Oddechový čas pro Brazílii. (16:17)
30
Artzenová dokázala snížit na rozdíl jednoho gólu! Dokáží Norky dokonce poločasu vyrovnat? (16:17)
28
Korenová snižuje! (15:17)
27
Fachinelloová poslala takovou lehkou střelou, ale ta nakone propadla za Grimsboovou. (14:17)
27
A teď fantasticky zasáhla brankářka Pessoaová! Norkám se nepodařilo vstřelit gól. (14:16)
27
Taleskaová si připsuje bod. (14:16)
26
Morková dokázala snížit na rozdíl jednoho gólu! (14:15)
25
Korenová dává branku. Opravdu se hraje nahoru a dolů. A vidíme jeden gól za druhým. (13:15)
25
Fachinelloová vzala útok na svá bedra a přensou ránou překonala Grimsboovou. (12:14)
23
Lokeová využila toho, že Brazilky neměly v brance gólmanku a snížuje. (12:14)
23
Beloová, která je zatím nejlepší střelkyně, dává branku. (11:14)
23
Morková, která je velice zkušená, si opět pohráala s obranou domácích a vstřelila gól Arenhartové. (11:13)
22
Quintinová prošla přes dvě hráčky evropanek a zvyšuje. (10:13)
22
A Norky začínají srovnávat krok. Brazilky začínají chybovat. 10:12! (10:12)
21
Po dalším faulu Brazilek, střílí gól se sedmimetrového hodu Morková. (9:12)
21
Hraje se hodně nahoru a dolů. Teď střílí gól za Brazílii da Silvaová. (8:12)
20
Oftedalová snižuje. (8:11)
20
A další gól Brazilek a opět gól dává Beloová. (7:11)
19
Navíc Brazilky hrají oslabení. (7:10)
19
Po faulu dokázala vstřelit branku ze sedmičky Morková. (7:10)
19
Arenhartová si připsala skvělý zákrok nohou. (6:10)
19
Piedadová střílí desátou branku a Norky začínají být mírně nervózní. (6:10)
18
Brazilky vystupují dost agresivně. Evropské hráčky to mají těžké. Opravdu defenzíva domácích hráček je vynikající. (6:9)
17
Martinézová dostala krásný pas a přesnou ránou dává gól. (6:9)
17
Lokeová krásně prošla a dává šestou branku. (6:8)
17
Oddechový čas pro Norsko. (5:8)
17
Ana Paula Beloová se dokázala krásně uvolnit a překonala skvělou střelou Grimsboovou. (5:8)
16
Norky se po faulu dostali k míči a snižují na 5:7. (5:7)
15
Martinezová dokázala vybojovat míč a svyšuje stav. (4:7)
14
Brazilky jsou i nadále aktivní. A ihned toho využívají. Rochaová střílí šestou branku. (4:6)
14
Alstadová ovšem minula. (4:5)
13
Da Silvaová je potrestaná žlutou kartou a Norky budou zahrávat sedmičku. (4:5)
12
Hráčky z Evropy si opět dokázaly získat míč a snižují. (4:5)
11
A ihned branka Norek. Stav 3:5. (3:5)
10
Domácí hráčky si půjdou taky sednout na dvě minutky. (2:5)
10
Evropské hráčky začínají být pod tlakem. (2:5)
9
Po faulu zahrávaly Brazilky sedmimetrový hod, který dokázala proměnit Beloová. (2:4)
7
Ovšem hráčky z Jižní Ameriky dokázaly získat míč a z protiútoku střílí branku. (2:4)
6
Dvě minuty budou hrát Norky přesilovku. (2:3)
6
Da Silvaová dokázala skvěle zavěsit pod horní tyč. (2:3)
4
Brazílie dokázala opět vybojovat míč a vyrovnává. (2:2)
3
Lima de Araujoová zkusila hodit na branku, ale rána se jí vůbec nepovedla a míč letěl vysoko nad. (2:1)
2
Kristiansenová přesnou ránou k tyči nedala Grimsboové šanci. (2:1)
1
Vzápětí se doprotiútoku dostaly Brazilky a gól si připsala Martinezová. (1:1)
1
Morková střílí úvodní branku. (1:0)
1
Hned ze začátku faulovaná Morková. (0:0)
1
Norky rozehrávjaí jako první a jdou do útoku. (0:0)
1
Utkání právě začalo. (0:0)
Hlavní rozhodčí jsou připraveni zahájit zápas!
Brazilky budou mít silnou podporu v hledišti.
Nyní posloucháme hymny obou celků.

Norsko: Grimsboová, Lundeová – Molidová, Arntzenová, Kristiansenová, Alstadová, Lokeová, Morková, Oftedalová, Fafjordová, Korenová, Kurtovičová, Herremová, Soblergová.

Brazílie: Arenhartová, Pessoaová – Dinizová, Martinezová, Rochaová S., Piedadeová, Lima de Araujoová, Franca da Silvaová, Beloová, Quintinová, Rochaová F., Taleskaová, Fier de Mouraová, Fachinelloová.

Rozhodčí: Horáček, Novotný..
Úvodní zápas budou rozhodovat čeští rozhodčí Václav Horáček a Jiří Novotný.
Brazílie nikdy nedokázala získat kov v této disciplíně, takže bude jistě zajímavé sledovat tento celek, zda se mu podaří nějaký nový historický úspěch.
Norské hráčky dokázaly olympijské hry vyhrát v roce 2008 a 2012. To znamená, že na tomto turnaji prahnou zlatém hattricku. Právě tyto dvá týmy se potkaly ve čtvrtfinále v Londýně, kde Norky zvítezili 21:19 a poslali Brazilky domů.
Favoritkami dnešního utkání jsou házenkářky Norska. na straně poražených by měl stát celek Brazílie. Alespoň takhle to vidí sázkové kanceláře.