Statistiky

Střelkyně Španělsko: Cabralová 5, Mangueová 4, Aguilarová 3, Chavezová 3, Martinová 3, Albertová 2, Peňaová 2, Pinedová 1, Egozkueová 1.

Střelkyně Norsko: Kristiansenová 7, Morková 5, Oftedalová 4, Lokeová 4, Herremová 3, Alstadová 1, Frafjordová 1, Kurtovicová 1, Solbergová 1.

Sedmičky: 5/7 : 3/3

Vyloučení: 3:7
To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji hezký večer a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou.
Je konec a na palubovce propuká norská radost. Není se co divit, tohle je pro tým velice důležitá výhra, kterou Norky potřebovaly. Takhle mají po dvou zápasech dva body, stejně jako jejich dnešní soupeřky. Výhra to byla zasloužená, zejména ve druhé půli předvedlo Norsko útočnou smršť, na kterou Španělsko marně hledalo odpověď. Konečný výsledek utkání je 24:27.
Konec zápasu. (24:27)
60
Musely střílet a Zoqbiová si připsala asi poslední zákrok utkání. (24:27)
60
Faul na devítce Španělska, tohle už Norky asi dohrají. (24:27)
60
Cabralová ještě snižuje po rychlé sólové akci, jenže na zvrat už bude asi pozdě. (24:27)
59
A trenér Norska Thorir Hergeirsson dostal navíc žlutou kartu. (24:27)
59
Frafjordová dostává dvě minuty a jelikož je to její třetí trest, pro dnešní večer končí. (23:27)
59
Už zase o čtyři, Aguilarová se procpala na střed a i přes faul skórovala. (23:27)
58
V oslabení ovšem dává týmu jistotu Oftedalová. Je to o pět. (22:27)
58
Navíc je tu přesilovka pro Španělsko, dvě minuty dostala Alstadová. (22:26)
58
I tady se už signalizovala pasivita, ale Aguilarová si poradila a snížila. (22:26)
57
Byla to zbrklá střela, která skončila mimo, Španělsko může jít do protiakce. (21:26)
57
Norky musí zakončovat, rozhodčí už signalizují pasivitu. (21:26)
56
Mezi dvě hráčky se probila Mangueová a dala. (21:26)
55
Nedala Zoqbiové žádnou šanci, tohle už pro Norsko vypadá nadějně. (20:26)
55
Sedmička se ale koná i na druhé straně, míč si bere Alstadová. (20:25)
55
Albertová měla navíc k dispozici sedmičku a proměnila ji. (20:25)
54
Možná to půjde v přesilovce, dvě minuty dostala Kristiansenová. (19:25)
54
Jenže po náskoku Herremové z levého křídla je to zase o šest. Tohle se bude Španělkám stahovat velmi těžce. (19:25)
53
Teď už to ale Španělsku vyšlo, Chavezová se probila na brankoviště a upravila docela nepříznivé skóre. (19:24)
52
Cabralová navíc nedala sedmičku, Grimsbová vykopla míč levou nohou. (18:24)
51
Norsko se dostalo do dalšího trháku a Kristiansenová si dokázala poradit. Zblízka navýšila náskok svého týmu na šest gólů! (18:24)
50
Kristiansenová si naskočila na devítce a projektilem prostřelila vše, co ji stálo v cestě. Norsko vede o pět gólů. (18:23)
50
Skvěle rozehraný brejk Norska, po přihrávce na levou stranu pálila Herremová. (18:22)
49
A možná se daří, neboť Egozkueová snižuje. (18:21)
48
Trenér Španělska si okamžitě bere oddechový čas, chce zastavit nápor soupeřek. (17:21)
48
Lokeová přidává svým důrazem na brankovišti další branku, tohle je už pro Španělsko docela kritické. (17:21)
47
Oftedalová se jako blesk prohnala kolem Cabralové a středem dostala míč do branky. Zase je to o tři góly. (17:20)
46
Nepodařilo se, naopak Lokeová vybojovala míč, tvrdě se zbavila obránkyně a po sólu přidala devatenáctý gól svého týmu. (17:19)
46
Norky ztrácí míč, Španělsko může srovnat. (17:18)
45
Už je to zase jen o gól, neboť Cabralová proměnila další sedmimetrový hod. (17:18)
44
Španělsko začíná trochu přidávat na tempu a Norky musí faulovat. (16:18)
43
Cabralová navíc proměnila sedmimetrový hod a trochu vylepšila nepříznivý stav. (16:18)
43
Dvě minuty za faul na brankovišti dostala Frafjordová. (15:18)
42
A už je to o tři branky a Norky mají obrovskou radost. Důležitý gól vsítila Kristiansenová. (15:18)
41
Podobně si počínala Morková, i ona prolétla mezi dvěma hráčkami a uspěla nekompromisní střelou. (15:17)
40
Žlutou kartu dostal trenér Španělska Jorge Duenas. (15:17)
40
Mezi dvě obránkyně si naskočila Aguilarová a trefila se naprosto přesně. Pokračuje přetahovaná v tomto vyrovnaném utkání. (15:16)
39
A Kurtovicová to hned trestá gólem z pravého křídla. (14:16)
39
Španělsko jde do oslabení, dvě minuty dostala Cabralová. (14:16)
38
Opět rychlá reakce, po průniku se trefila Pinedová. (14:15)
38
A Morková propálila bombou bezmocnou Zoqbiovou. (13:15)
37
Chavezová faulovala, je sedmička pro Norsko, míč si bere Morková. (13:14)
36
A znovu. Trefily se Lokeová a na druhé straně Peňaová. (13:14)
35
Skóre teď rychle narůstá, padl gól na každé straně. (12:13)
35
Grimsbová drží tým nad vodou, nyní zabránila srovnání skóre. (11:12)
34
Hraje se teď házená ve velkém tempu, to se musí divákům líbit. (11:12)
33
Tvrdou střelou snížila Mangueová, tohle nešlo chytat. (11:12)
32
Na druhé straně se ale trefila Oftedalová a Norsko jde do mírného trháku. (10:12)
31
Peňaová mohla hned v první minutě srovnat sedmičkou, ale Lundeová ji zvládla pravou nohou vychytat! (10:11)
31
Začal druhý poločas. (10:11)
Druhý poločas začne přibližně ve 20:31.
Je za námi první půle a do šaten jde s jednobrankovým náskokem Norsko. To nejprve nějakou dobu stahovalo náskok soupeřek, ale pak to byly právě seveřanky, které šly do vedení a i přes několik oslabení jej zvládly udržet.
30
První poločas skončil. (10:11)
30
Ještě jedna přesilovka v této půli, dvě minuty dostala Kristiansenová z Norska. (10:11)
29
I teď ale bleskově reaguje Martinová a obloučkem přehodila Grimsbovou. (10:11)
29
Oftedalová parádně vysunula na brankoviště Frafjordovou, ta se rychle otočila a prostřelila Zoqbiovou. (9:11)
28
Vzápětí ale kontruje Martinová. Vyrovnaný zápas pokračuje. (9:10)
28
Frofjardová se vrátila do hry a Solbergová navíc skórovala z levého křídla. Výtečný okamžik pro Norsko. (8:10)
27
Španělsko reaguje oddechovým časem. (8:9)
26
Ale i v pěti jde Norsko do vedení, sedmimetrový hod bez problémů proměnila Morková. (8:9)
26
Přesilovka pro Španělsko, dvouminutový trest dostala Frafjordová. (8:8)
25
Už to vypadalo, že se Norsko dostane k zakončení na levém křídle, v rozhodujícím okamžiku ale Solbergová přešlápla a zmařila tak svou šanci. (8:8)
24
Z velké dálky skórovala Kristiansenová, na tohle byla i Zoqbiová krátká. (8:8)
24
Ale i Španělsko chybuje, zadovka na levou stranu skončila v autu. (8:7)
23
Norky pokračují ve slabé úspěšnosti svých útoků. (8:7)
22
Ne ne, Zoqbiová Norkám moc nepovoluje. Teď vychytala náskok Oftedalové z pravé strany. (8:7)
21
Přesilovka pro Norsko, dnes podruhé je vyloučena Albertová! (8:7)
20
Neskutečná Zoqbiová! Ta teď vychytala sólo Lokeové a míč vykopla pravou nohou. (8:7)
20
Norky toho ovšem nevyužily, Oftedalová křížnou ranou minula. (8:7)
19
Přešlap Španělek na brankovišti, to je celkem zbytečná ztráta míče. (8:7)
19
Přestřelka pokračuje, z velké dálky se přes obranu trefila Morková. (8:7)
18
Albertová navíc proměnila sedmičku, Španělsko opět vede o dva góly. (8:6)
18
Žlutá karta pro Frafjordovou. (7:6)
17
Norsko ale často naráží na vynikající Zoqbiovou, ta lape jejich šance. (7:6)
16
Norky se po hodné dlouhé době prosadily, trefila se Morková. (7:6)
15
Je tu přesilovka pro Norsko, dvě minuty za faul u brankoviště si vysloužila Albertová. (7:5)
15
Trenér Norska si bere oddechový čas, chce trochu uklidnit své svěřenkyně. (7:5)
14
Peňaová se pokusila o podstřel, Grimsbová byla ale připravená a vyrazila. (7:5)
13
Zoqbiová vychytala Molidovou! (7:5)
13
Na brankovišti Norska to byl pěkný průchoďák a Cabralová toho bezezbytku využila k prudké střele. 7:5. (7:5)
12
Peňaová navíc bez problémů proměnila sedmimetrový hod. (6:5)
12
A teď si jde Lokeová na dvě minuty odpočinout. Španělsko má přesilovku. (5:5)
11
Ani Lokeová ale není bezchybná, nyní zblízka ztroskotala na Zoqbiové. (5:5)
10
Gól i na druhé straně. Španělky vykombinovaly akci na brankoviště a zblízka se trefila Chavezová. (5:5)
10
A z protiútoku se opět prosadila Lokeová. Ta teď drží ofenzívu Norska a je přesná. (4:5)
9
Žlutá karta pro Kurtovicovou z Norska. (4:5)
9
Další parádní zákrok Gromsboové! (4:4)
8
A taky se tak děje. Lokeová trochu krkolomně propadla na brankoviště a v pádu srovnala. (4:4)
8
Bombu z dálky zvládla Grimsboová vyrazit, Norsko může jít do protiútoku a vyrovnat. (4:3)
7
Další branky. Španělská obrana nechala prostor pro Kristiansenovou a ta podstřelem propálila Zoqbiovou. (4:3)
6
Parádní náskok z křídla. Martinová si udělala místo a podél gólmanky navýšila náskok svého týmu. (4:2)
5
Další žlutá karta, nyní na straně Norska. Dostala ji Lokeová. (3:2)
5
A už taky vede. Střela do tyče se odrazila k Mangueové a ta zakončovala do odkryté branky. (3:2)
4
Norky se dopustily technického přestupku a Španělsko jde do kontru. (2:2)
3
Zatím je to přestřelka, obrany moc nepracují. Cabralová pronikla na brankoviště a prudkou ranou srovnala. (2:2)
3
Španělky teď nechaly uniknout Oftedalovou a ta svůj brejk dovršila gólem. (1:2)
2
Cabralová dostala žlutou kartu. (0:1)
2
Srovnáno na 1:1, pohotově se trefila Chavezová. (1:1)
1
A je tu gól. Oftedalová vystřelila z plného běhu a byť si brankářka na míč sáhla, gólu nezabránila. (0:1)
1
Jako první jdou do útoku házenkářsky Norska. (0:0)
1
Utkání právě začalo. (0:0)
Hráčky obou týmů jsou již na palubovce, probíhá představování aktérek zápasu a po hymnách může začít samotný zápas.
Zápas uvidí Future Arena a začátek je naplánován na 19:40. Nenechte si náš přenos ujít, jste k němu všichni zváni!
Norsko

Norkám se vstup do turnaje v Riu nevyvedl podle představ, protože proti domácím Brazilkám vedly pouze na začátku utkání a poté už jen dotahovaly náskok soupeřek. Nepovedlo se, nepomohlo ani 12 branek Mory Morkové, Norsko padlo 28:31. Dnes tak musí zabrat a bodovat, ať se hráčky severského týmu nedostanou do případných problémů s postupem ze skupiny.
Španělsko

Španělky vstoupily do olympijského turnaje tím nejlepším možným způsobem a v utkání proti Černé Hoře předvedly povedený výkon. Soupeřky nepustily ani jednou do vedení a v poklidu dokráčely k výhře 25:19. Dnes je čeká zápas proti obhájkyním zlata z Londýna, které ale zvládly v základní skupině zdolat. Bude to určitě napínavý souboj!
Dobrý večer u druhého kola základní skupiny turnaje házenkářek. Dnes se společně podíváme na duel mezi Španělskem a Norskem.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:40.