Pro tuto chvíli je to z mé strany úplně všechno. Budu se na Vás těšit u dalších online přenosů. Do té doby se mějte krásně. Přeji dobrou noc!
Právě skončilo čtvrtfinálové utkání mezi Švédskem a Norskem. O vítězi tohoto utkání bylo rozhodnuto již v úvodním poločase, kdy si Norky vypracovaly až dvanáctigólový náskok, který dokázaly v druhé půli ještě navýšit. Švédky se nezmohly vůbec na žádný odpor, a tak mohlo Norsko brát tentu duel jako svižnější trénink. Tým kolem Oftedalové a Morkové se nakonec mohl radovat z výhry 33:20 a v semifinále turnaje narazí na výherce duelu Rusko – Angola.
Konec zápasu. (20:33)
60
A jak utkání začalo, tak také i skončilo. Poslední branku, stejně jako tu první, dává Veronica Kristiansenová, která s největší pravděpodobností uzavírá skóre tohoto zápasu. (20:33)
59
V závěru zápasu se ještě po delší odmlce prosazuje Kristiansenová. (20:32)
59
Tegstedtová pálila ostrými a dává svou první branku v zápase. (20:31)
59
Arntzenová však znovu navyšuje vedení na 31:19. (19:31)
58
Hagmanová ze střední spojky poslala brankářku na opačnou stranu a přidává devatenáctý gól svého celku. (19:30)
56
Jubilejní třicátý gól Norek v zápase má na svědomí Arntzenová. (18:30)
55
Nejlepší střelkyně Švédska v dnešním zápase Gulldenová byla opět neomylná z hranice sedmimetrového hodu. (18:29)
55
Korenová je za svůj faul vyloučena na dvě minuty. Navíc bude následovat sedmička pro Švédky. (17:29)
54
Blomstrandová si naskočila do brankoviště z pozice pravého křídla a prostřeluje Lundeovou. (17:29)
54
Norská brankářka vytlačila pokus Švédek na tyč a připsala si další úspěšný zákrok. (16:29)
53
Morkovou nyní ve velmi dobré šanci vychytala Idehnová v bráně Švédska. (16:29)
52
Gulldenová neomylně vymetla pavouky z horního rohu norské branky. (16:29)
51
Sedmimetrový hod pro Švédsko poté, co Lokeová bránila v brankovišti. (15:29)
51
Poprvé v utkání se prosazuje také Korenová po asistenci Heidi Lokeové. (15:29)
50
Sedmičku střílelo také Švédsko a byla to konkrétně Gulldenová, kdo vsítila patnáctou branku Tre Kronor. (15:28)
49
Arntzenová se odvážila na další sedmičku a dokázala vstřelit gól. (14:28)
47
Heidi Lokeová se po delší odmlce také zapisuje do statistik zápasu. (14:27)
46
Robertsová v krátkém časovém intervalu dává svou další branku. (14:26)
46
Herremová si výborně seběhla z levého křídla na střed, což Oftedalová dobře viděla. Našla ji parádní přihrávkou a norská křídelnice měla pozici snadnou. (13:26)
45
Robertsová šikovným podstřelem překonává Grimsbovou. (13:25)
44
Linn Blohmová se dokázala prosadit a snížit na 12:25 z pohledu Švédek. (12:25)
44
Oftedalová skvěle uvolnila Kurtovićovou na křídle a ta nekompromisně zakončuje útok Norek. (11:25)
43
Sandová nakonec přeci jen zakončila trochu kostrbatou akci Švédska. (11:24)
42
Oddechový čas pro Švédsko. (10:24)
41
Herremová ovšem znovu vrací čtrnáctibrankový náskok na stranu Norska. (10:24)
41
Blohmová však vzápětí upravuje na 23:10. (10:23)
40
A byla to právě faulovaná Nora Morková, který dává třiadvacátou branku Norska. (9:23)
40
Torstenssonová je vyloučena na dvě minuty za svůj zákrok na Morkovou. (9:22)
39
Další přešlap Švédek je příčinou neuznaného gólu Tre Kronor. (9:22)
38
Další krásné shození na pivota, tentokrát v podání Morkové. Lokeová už pak měla pozici víceméně snadnou. (9:22)
37
Morková se pěkně uvolnila, ale poté trefila švédskou brankářku pouze do ruky. (9:21)
35
Oftedalová se zařízeného sedmimetrového hodu pokusila o technické zakončení, ale branku vůbec netrefila. (9:21)
35
Za Švédky snižuje kdo jiný než Gulldenová. (9:21)
34
Oftedalová s velkým přehledem sedmičku dává. (8:21)
34
Gulldenová nekompromisně proměňuje sedmimetrový hod a snižuje na 20:8. (8:20)
33
Herremová chytrým přehozením z křídla dává jednadvacátou branku svého týmu. (7:20)
32
Morková však napálila pouze Švédskou brankářku do nohy. (7:19)
32
Bude následovat sedmička po faulu na Kristiansenovou. (7:19)
31
Jedna z nich zahrála nohou. Na druhé straně ve vyložené pozici ztroskotaly Švédky opět na vynikající Grimsbové. (7:19)
31
Zbytečná ztráta v útoku a dopředu už uhánějí opět Norky. (7:19)
31
Začal druhý poločas. (7:19)
Druhý poločas začne přibližně v 22:52.
První poločas tohoto čtvrtfinále je minulostí. Ten vyzněl až možná nečekaně jednoznačně pro Norsko, které si vypracovalo slibný náskok hned v úvodu půle. Švédky vstřelily svůj první gól až v deváté minutě a jejich střelecké trápení nebralo konce hlavně díky skvěle chytající Grimsbové. Skóre prvního poločasu se nakonec zastavilo na stavu 19:7 pro Norky. Musel by přijít jejich totální kolaps, aby toto utkání nedotáhly do vítězného konce.
30
První poločas skončil. (7:19)
30
V samotném závěru ještě Norky napálily břevno. (7:19)
30
Grimsbová a její další zákrok proti střele z pravé spojky. (7:19)
29
Gulldenová konečně dává branku Švédska. Prosadila se ze sedmimetrového hodu. (7:19)
29
Kurtovićová v dalším trháku dává devatenáctý gól Norska. (6:19)
28
Obrana Švédska je jako cedník. Nyní si z ní udělala dobrý den Oftedalová a pohodlně skórovala. (6:18)
27
Vynikající překřížení norských házenkářek. Oftedalová podala míč na středu Morkové, která se z vyložené pozice nemýlila. (6:17)
27
Ta však nepřichází díky dalšímu skvělému zákroku Grimsbové. (6:16)
26
Nepřesná rozehrávka Oftedalová dává příležitost Švédsku na korekci skóre. (6:16)
25
Oftedalová vzápětí znovu úspěšná v rychlém brejku. Manko Švédek už je dvouciferné. (6:16)
25
Tohle je pomalu na ručník, protože Solbergová z levého křídla trefuje patnáctou branku Norska. (6:15)
24
Tento gól Švédek nemůže být uznán kvůli přešlapu. Jejich radost je tedy zbytečná. (6:14)
23
Herremová v rychlém protiútoku uspěla a Norky vedou již 14:6. (6:14)
22
Náááádherná přihrávka Oftedalové do pivota na Heidi Lokeovou, která se ze své pozice nemýlí. (6:13)
22
Blohmová sama na brankovišti napálila míč pouze do břevna. (6:12)
20
Gulldenová se nenechala zahanbit a vzápětí snižuje na rozdíl šesti branek. (6:12)
20
Oftedalová jako buldozer vlétla mezi Švédky a zvyšuje na 12:5. (5:12)
18
Rychlý kontr 3 na 2 zakončila Hagmanová. (5:11)
17
Camilla Herremová si parádně otevřela střelecký úhel a střílí svou první branku zápasu. (4:11)
16
Oddechový čas pro Norsko. (4:10)
16
Hagmanová dostala parádní přihrávku od své brankářky a v trháku si již věděla rady. (4:10)
16
Robertsová se na pivotu otočila s míčem a prostřelila Grimsbovou v bráně Norska. (3:10)
15
Lokeová zakončuje další útok Norska, které vede již 10:2. (2:10)
15
Hagmanová skvěle uvolnila své pravé křídlo. To však ztroskotalo na výborné Grimsbové. (2:9)
14
Kristiansenové se podařilo proskočit mezi bránícími Švédkami a přidává devátý gól svého týmu. (2:9)
13
Morková to nyní zkoušela ze střední spojky, ale se svým pokusem neuspěla. (2:8)
12
Oftedalová hezkým podstřelem trefuje prostor mezi nohami švédské brankářky. (2:8)
11
Kurtovićová zakončila útok svého týmu náskokem z křídla a nekompromisním zakončením do švédské brány. (2:7)
11
Gulldenová se probila přes obranu soupeřek a kontruje na 2:6. (2:6)
10
Mari Molidová zakončuje rychlý protiútok Norska, které už vede 6:1. (1:6)
9
Oftedalová ovšem navyšuje vedení Norek na 5:1. (1:5)
9
Tak konečně se prosadily i Švédky, a to po 9 minutách hry. Zasloužila se o to Isabelle Gulldenová. (1:4)
8
Oddechový čas pro Švédsko. (0:4)
8
Nora Morková se vřítila do brankoviště po pravé straně a navyšuje náskok Norek na 4:0. (0:4)
8
Další hráčkou, která vidí žluté napomenutí je Sabina Jacobsenová. (0:3)
7
A ani teď to není gól pro Švédsko. Hagmanová naprosto selhala v rychlém brejku, protože ztroskotala opět na Grimsbové, která její ránu vytěsnila na břevno. (0:3)
6
Neskutečná je v úvodu utkání Grimsbová. Ta nyní neuvěřitelným zákrokem vychytala na brankovišti Strombergovou. (0:3)
6
Mari Molidová vidí za svůj zákrok žlutou kartu. (0:3)
5
Vynikající Grimsbová, která zamkla svou branku na několik západů. Švédky jsou zatím zcela bezradné. (0:3)
4
Heidi Lokeová zpracovala přihrávku do pivota a nedala švédské brankářce šanci. (0:3)
4
Další úspěšný zákrok norské gólmanky, který stále drží čisté konto. (0:2)
3
Nora Morková se zachovala jako správná kanonýrka a parádním podstřelem zvyšuje na 2:0. (0:2)
2
Hagmanová sama na brankovišti trefuje jen Grimsbovou v bráně Norska. (0:1)
2
Veronica Kristiansenová udělala krásnou kličku do protipohybu své soupeřky a střílí první branku zápasu. (0:1)
1
První zákrok si připsala i strážkyně švédské svatyně a skóre je tak stále nerozhodné. (0:0)
1
Sehrání na pivota se Norkám nepodařilo. Následně se vyznamenala norská brankářka. (0:0)
1
Utkání právě začalo. (0:0)
Hymny právě dozněly. Ještě následuje vzájemné pozdravení všech hráček a poté již nebude nic bránit samotnému začátku.
Reprezentantky obou zemí právě vybíhají z útrob stadionu na palubovku. Následovat bude představování jednotlivých hráček a poté státní hymny.

Švédsko: Bundsenová, Idehnová – Tegstedtová, Strombergová, Blohmová, Robertsová, Sandová, Torstenssonová, Gulldenová, Blomstrandová, Hagmanová, Wallenová, Jacobsenová, Almová

Norsko: Grimsbová, Lundeová – Molidová, Arntzenová, Kristiansenová, Alstadová, Lokeová, Morková, Oftedalová, Frafjordová, Korenová, Kurtovićová, Herremová, Solbergová

Rozhodčí: Charlotte Bonaventurová, Julie Bonaventurová.
Poslední vzájemné utkání

Poslední střetnutí těchto reprezentací se datuje na 29.11.2015. Tehdy Norsko vyhrálo o jedinou branku 28:27. Švédsko tak má rozhodně o motivaci postaráno a má svým rivalkám co vracet.
Norsko

Norky zakončily základní část her na druhém místě, když v pěti zápasech získaly 8 bodů. Norsku nevyšel hned úvod turnaje, když v prvním duelu trochu překvapivě podlehly domácím Brazilkám 31:28. Poté však již následovaly jen výhry. Nejprve si poradily s nepříjemnými Španělkami, které porazily 27:24. V dalším střetnutí s přehledem porazily Angolu, a to hned desetibrankovým rozdílem – 30:20. Čtvrté utkání bylo od Norek podobně suverénní. Černá Hora si odnesla porážku 28:19. V posledním mači těsně zvítězili na Rumunkami 28:27, což jim zajistilo druhé místo ve skupině. Dokáže dnes Morková, Oftedalová a spol. potvrdit roli favoritek nebo se z postupu bude radovat jejich soupeř ze Švédska?
Švédsko

Švédky v základní skupině B obsadily třetí místo s celkových počtem 5 bodů. Švédsko zvládlo své úvodní dva duely, ve kterých bylo papírovými favority. Nejprve deklasovaly Argentinu 31:21 o dva dny poté vybojovaly vítězství nad Jižní Koreou 31:28. Poté však přišla těsná prohra se suverénními Ruskami, a to v poměru 34:36. Následně ke dvěma výhrám a jedné porážce přidaly seveřanky i remízu. V utkání s Nizozemskem se tyto reprezentace rozešly smírně 29:29. Závěrečné střetnutí ve skupině opanovaly soupeřky Švédska – Francouzky. Házenkářky ze země galského kohouta zvítězily 27:25. Švédky dnes narazí na velmi silné Norky a cestu za postupem tak nebudou mít vůbec jednoduchou.
Zdravím všechny fanoušky a fanynky házené. Na Olympijských hrách mají ženy za sebou základní skupiny a turnaj dospěl do čtvrtfinálových soubojů. My se společně v tomto přenosu zaměříme na duel Švédska a Norska. Utkání začíná v 22:00 a u jeho sledování Vám přeji příjemnou počtenou.