Ode mne je to pro dnešek z Havířova vše, napočtenou u dalších onlajnů.
Ve třetí třetině AZ přidal ještě dvě branky a nakonec tak Slavii poráží jednoznačně a zaslouženě 7:1.

Střely ve třetí třetině: 14:10 (celkem 37:27).

Domácí hráči si užívají děkovačku s fanoušky, také Slávisté se zdraví s hloučkem svých příznivců.
59:30
Utkání již za ovací domácích fanoušků, spěje do svého konce.
59:05
Boj o puk ve středním pásmu.
58:22
Domácí se usadili v obranném pásmu Slavie.
57:48
Domácí vyvážejí puk ze svého obanného pásma a zakládají útok.
57:23
Kurovský zavezl puk do útočného pásma.
56:39
Staněk odpaluje puk. Následně je tvrdě atakován a hra je přerušena.
56:05
Puk za Slávistickou brankou. Domácí tribuny už pomalu začínají oslavovat.
55:20
Útok hostů zakončoval Rys, ale přes obránce puk k Šafránkovi nedošel.
54:38
Na druhé straně domácí ťukec končí střelou Gřeše nad.
53:01
Hosté výrazně zabrali a jsou z toho jejich šance. Schleisse vychytal Šafránek. Kubicova dorážka končí na konstrukci branky.
52:13
Stankovu střelu tečuje Kurovský vedle.
51:47
Po střele Gřeše přerušuje Polívka svým zákrokem hru.
51:28
Hraje se ve středním pásmu.
50:14
49:59
Hosté hrají 5 na 4 Šafránek řeší bombu Nováka i dorážku útočníka Šafránka.
49:18
Vyloučení v týmu AZ Havířov (Marek Kalus – 2 min., hrubost + 2 min., hrubost).
49:18
Vyloučení v týmu HC Slavia Praha (Lukáš Endál – 2 min. nedovolené bránění + 2 min. hrubost).
49:18
Šarvátka Kaluse s Endálem.
48:57
Hosté se usadili v útočném pásmu, ale jenom na chvíli.
48:20
Azet se osvobozuje.
48:14
Vyloučení v týmu AZ Havířov (Jan Maruna – 2 min., sekání).
48:14
Šafránek kryje střelu Beránka i dorážku Jankovského.
47:18
Havířovští jeli 2 na 1, finální přihrávku však zachytil poslední obránce, pokračující akci končí Chrobočkova střela od modré.
46:44
Rychlá akce AZetu končí střelou Hlinky, jeho střelu však tlumí hruď Polívky.
46:26
Ve slávistické třetině zůstal ležet zraněný Tomáš Gřeš. S pomocí spoluhráče odjíždí na střídačku.
46:21
Po nepřesné rozehrávce se hosté dostali pod tlak.
45:29
Icing hostů.
Oddechový čas pro hosty.
45:09
Havířov právě vstřelil branku!
AZet spustil brankovou střelnici, bleskově využívá přesilovku a máme tady jeho 7. gól. Štumpfovu střelu Polívka jen vyrazil před sebe a PETR KANKO bekhendem uklidil puk z blízka do sítě. Asistence Daniel Štumpf a Marek Kalus.
45:03
Hosté se dostali pod velký tlak, Polívka musel řešit 3 nebezpečné střely a nakonec to vyřešil Šafránek faulem.
Dnešní utkání sleduje 1810 diváků.
44:42
Nepřesná rozehrávka hostů znamená icing.
42:59
Už poněkolikáté dnes AZet skóruje po vyhraném buly v útočné třetině. Tentokrát napřáhl na modré MARCEL PETRAN a jeho bomba se zastavila až ve slávistické brance. Asistence Radek Hubáček
42:55
Rychle se dostali do zakončení, ale Polívka Kaluse vychytal.
42:49
Domácí rozehrávají z poza své branky.
41:39
Havířovští jeli 2 na 1, zakončení na sebe vzal Kotala, Polívka opět neprůstřelný.
41:07
Na druhé straně v podobné situaci Endál, ale ani on na gólmana nevyzrál.
40:19
Po buly se dostal do zakončení Hlinka, ale zblízka neprocpal puk mezi Polívkovy betony.
40:10
AZ se hned po buly vrhl do utoku, z pravého kruhu zakončoval Kalus, ale trefil jen Polívku do výstroje.
40:01
Druhá třetina začala snížením Slávistů, ale AZ na to odpověděl dvěma brankami a tak vede s přehledem 5:1.

Střely ve druhé třetině 10:11 (celkem 23:17).

3.třetina začne v 19:45.
40:00
39:54
Icing hostů při vlasní přesilovce. Třetina už asi žádnou změnu nepřinese.
39:12
Obránce Holý dvakrát tvrdě pálil od modré, jednou netrefil bránu a podruhé trefil Šafránka a ten nadvakrát puk zkrotil.
38:45
Hosté se usadili v domácí třetině.
38:00
Vylučovat se bude, ale jen na havířovské straně, Holomek dostává 2 minuty za držení.
38:00
Následně se u havířovské branky strhlo pár potyček.
37:55
Endál se u tyče tlačil do zakončení. Šafránek udržel svůj beton tam kde měl být.
37:27
Kurovský si šikovně sklepl letící puk, ale je mu pískána hra vysokou holí.
36:50
Hostující Šafránek nahazoval před domácí branku a Jankovský tečuje mimo.
36:18
JAN MARUNA kompletuje svůj hattrick. Hned po buly střílel Doudera, havířovská ikona poslala tečí puk pod břevno. Asistence Lukáš Doudera
35:40
Chyba domácích v rozehrávce. Rys ani Šagát Šafránkovi puk u tyčky za čáru neprocpali.
35:03
Vhazování před Šafránkem.
34:40
Endál z pravého kruhu otřel svou střelu o Šafránkové rameno, pak se puk odrazil od tyče mimo branku.
33:25
Blesková akce na druhou stranu. Šmerha si zleva nabruslil před Šafránka, ale jeho pokus končí v lapačce.
33:16
Štumpf a poněm Hubáček se snažili dorazit volný puk před slávistickou branku, ale oba promáchli.
32:39
Rác dostal přihrávku do jízdy o mantinel, nabruslil si před Polívku, ale jeho střela končí na Polívkových betonech.
31:59
Velký zmatek na slávistickém brankovišti ukončil dorážkou do odkryté branky JAN MARUNA. Asistence Marek Kalus a Jan Kotala.
31:32
31:32
Kanko se dostal do zakončení z pravého kruhu a trefil Polívku do pravého ramene.
31:00
Domácí se opět osvobozují.
30:20
Haas s Rácem šli 2 na 1, ale přihrávka do zakončení neprošla přes posledního obránce.
30:01
Kotala zachytil puk a osvobozuje domácí.
29:32
Vyloučení v týmu AZ Havířov (Lukáš Doudera – 2 min., podražení).
29:15
Hlinka dorážel z mezikruží, ale netrafil bekendem branku.
29:06
Úmyslný ofsajd hostů, vhazování před Polívkovou brankou.
28:35
Pohl vystihl havířovskou rozehrávku a rychlou střelu z mezikruží prověřil Šafránka.
27:55
Hned po skončení oslabení se Slávisté vydali do přečíslení 2 na 1, zakočení vyšlo na Holého, ale Šafránek parádním zákrokem betonem AZ zachránil.
27:31
AZ v přesilové hře pěkně kombinuje, ale hosté se osvobozují.
27:07
Hlinkův pokus z mezikruží sice minul branku, ale od zadního mantinelu se odrazil do brankoviště a málem skončil za Polívkovými zády.
26:58
Kotalova střela po pěkném průniku, byla sražena do ochranné sítě.
26:35
Kanko nabil Štumpfovi, ale jeho pokus trefil spoluhráče před brankou.
25:58
Marunova střela zblokovaná a následně se hosté osvobozují.
25:47
Vyloučení v týmu HC Slavia Praha (Jan Pohl – 2 min., podražení).
25:10
Dvojitá šance AZetu, ale Marunu i následně Kurovského vychytal Polívka.
24:45
Na druhé straně nepropálil obránce slávistický útočník Schleiss.
24:10
Staňkova střela od modré neprošla klubkem hráču.
23:30
Tvrdá Knotova střela se otřela o Šafránkův beton a skončila mimo.
23:10
Hosté na chvíli domácím pásmu, ale puk proklouzal kolem mantinelu ven.
22:42
Střelu Tomáše Gřeše krotí Polívka ve své lapačce.
22:20
Hraje se převážně ve středním pásmu.
21:20
Slavia právě vstřelila branku!
Hosté využivájí přesilovu a snižují na 3:1. Tvrdá střela RONALDA KNOTA zapadla Šafránkovi přesně k levé tyči. Asistence Pohl Jan a Beránek Petr.
21:13
Zákrok Šafránka proti Pohlovi.
20:01
Střídání v týmu HC Slavia Praha: ze hřiště odchází Dominik Frodl, přichází Patrik Polívka.
20:01
První třetina je za námi a domácí mohou být velmi spokojeni, neboť jednoznačně vedou 3:0. Slavia měla také pár nadějných momentů, ale jinak je vední AZetu naprosto zasloužené.

Sřely na branku v 1. třetině: 13:6

Druhá třetina začne v 19:52
20:00
19:45
Novákova bomba od modré hned po buly, Šafránek sice jen vyráží, ale Hubáček puk sebral a vyváží ven ze třetiny.
19:39
19:21
Tlak AZetu však pokračoval, hosté chybovali při rozehrávce, puk získal PETR KANKO a prudkou střelou ke vzdálenější tyči zvyšuje na 3:0. Bez asistence.
19:05
Haas se dostal k puku mezi kruhy, najel před Frodla, ale bekendovou kličkou si na něj nepřišel.
18:17
Kankova střela z pravého kruhu, Frodl tentokrát předvedl jistý zákrok.
17:48
Kurovský krásně pronikl po pravé straně, nebezpečně vystřelil, Frodl jeho pokus jen vyrazil do brankoviště a na poslední chvíli puk obránce odpálli do bezpečí.
17:28
Vhazování před Frodlem.
16:39
Trochu laciný gól Azetu, ale to domácím určitě nevadí. Krislovu střelu hned po buly Frodl jen vyrazil před DANIELA ŠTUMPFA a ten už neměl problém bekendovým blafákem puk uklidit zblízka do branky. Asistence Jiří Krisl a Radek Hubáček.
16:33
16:04
Tlak AZetu pokračuje, Dudek se napřáhl na modré, ale jeho bombu Frodl krotí ve své výstroji.
15:15
Rychlý přesun hry na druhou stranu, Maruna trefuje Frodla do výstroje.
14:50
Šmerha měl na holi vyrovnání, ale netrefil poloodkrytou branku!
13:38
Na druhé straně rychlá akce Slavie, Knot dostal puk na teč před branku, ale Šafránek holí vyráží.
13:16
Kalus si najel si pukem do třetiny a z levé strany prověřil pozornost Froda, ten odolal.
12:05
Tohle už bylo nebezpečnějčí, Šafránek musel řešit Knotovu střelu přes chumel hráčů, ale poradil si.
11:54
Beránek se dostal do střelecké pozice po chybě v domácí rozehře, Holomek jej však na poslední chvíli zablokval.
10:59
Štumpf ukryl svou střelu za obránce, pro Frodla ale nebyl přesto jeho pokus nebezpečný.
10:05
Müllerova prudká střela míří těsně nad.
09:10
Nahození před domácí branku, ale obránci si situaci pohlídali.
08:49
Po nepříliš pohledné pasáži je tu jako blesk z čistého nebe první branka. JAN MARUNA se dostal k puku na levém kruhu a rychlou střelou po zemi překonal Frodl. Asistence Daniel Kurovský.
07:53
Dvořáček vybojoval na chvíli puk rohu hostující třetiny, pak se o něj urputně bojovalo, vše končí vhazováním na slávistické modré.
07:20
Npřesná rozehra AZetu znamená icing.
06:52
Oboustranně opatrná nepřináší šance ani žádné výrazné momenty
06:04
Haas nahodil puk do útočného pásma, ale tam se jej ujali hostující hráči.
05:35
Icing AZetu.
05:14
Dlouhá přihrávka hostů doputovala až k Šafránkovi, ten puk raději před Šagátem pokryl.
04:25
Dlouho sešívaní rotovali a přihrávali si, nakonec vše končí Knotova střela opět do Šafránkovy lapačky.
03:40
Hosté se usadili v útočném pásmu.
03:21
Prvním opravdovým střelcem Slavie je mladíček Šmerha, Šafránek zasahuje lapačkou.
02:45
Bačou nahozený puk s přehledem tlumí Šafránek a rozehrává.
02:10
Staňkova bomba od modré neprošla klubkem clonících hráčů.
01:43
Až nyní je puk u domácí branky, ale na havířovských hokejkách.
01:04
Dobrý forčekink AZetu, hosté se nemohou dostat ze svého pásma.
00:37
Prvním střelcm utkání je domácí Dvořáček, jeho pokus z hranice kruhu míří do hrudí gólmana Frodla.
00:22
Nahození Slávistů vede k jejich icingu.
00:01
Vítáme vás u on-line přenosu.

42. kolo WSM ligy přivede dnes na havířovský led hokejisty pražské Slavie.

Mírně favorizovaní hosté jsou v tabulce 4. se ziskem 72 bodů. V posledních kolech střídají pravidelně výhry s prohrami, úspěšnější bývají na domácím ledě. Tady také v posledním kole porazili Benátky 2:1.

Havířov hrál doma naposledy před dvěma týdny. Od té doby byl na návštěvách u tří soupeřů a přivezl si z nich 6 bodů. Celkem jich má 51 a v tabulce zůstává na 12. příčce. Naposledy vyhrál v sobotu na ledě kladenských Rytířů vysoko 5:1.