S konstatováním, že HC Dukla Jihlava porazila Havířov i počtvrté v sezoně (z toho potřetí o jediný gól) a vyhrála doma 3:2, se s Vámi loučí a hezký večer přeje Tomáš Lysý.
Třetí třetina rozhodně nebyla pro lidi se slabší povahou, na ledě totiž bylo pořádné drama. Ve 42. minutě totiž svojí typickou střelou srovnal David Březina a poté se rozehrál boj o to, zda jeden z týmů otočí zápas na svojí stranu nebo se půjde do prodloužení. Dlouho to vypadalo na druhou možnost, kterou ale 47 vteřin před koncem rázně uťal Filip Seman a svým druhým gólem v utkání rozhodl o jihlavské výhře 3:2.
59:59
Daniel Štumpf dostává dvě minuty za podražení, to byl zřejmě onen zákrok na Josefa Skořepu.

Na vyloučení: 5-10.
59:59
Stejně tak jako nyní a nic na výsledku nezmění ani to, že Josefu Skořepovi ustřelil jeden z hráčů soupeře puk před prázdnou klecí.
59:45
Jihlavští posílají kotouč do středního pásma.
59:29
Hned po něm zůstává Dušan Šafránek na střídačce a Havířov to zkusí v šesti proti čtyřem.
59:29
Hosté si ihned poté berou oddechový čas.
59:29
Za zmínku stojí i parádní gesto fair-play v podání Jiřího Krisla. Sudí chtěl vylučovat jednoho z domácích hráčů za faul právě na havířovského obránce, který ale za rozhodčím Kopečkem přijel a sdělil mu, že se o faul nejednalo.
59:29
30,5 vteřiny před koncem budou mít ještě hosté šanci na srovnání, protože Tomáš Čachotský jde ven za podražení.

Na vyloučení: 5-9.
59:28
Zajímavostí je, že góly dnes padají jen do jedné branky – směrem k Vysoké škole polytechnické Jihlava.
59:13
Dukla právě vstřelila branku!
Říha po přihrávce Skořepy opět pálil od modré. Kotouč se odrazil před branku na hůl FILIPA SEMANA, který jej v závaru dokázal poslat do sítě. Šafránek nemohl s tímto pokusem vůbec nic dělat. Asistence: Jiří Říha, Josef Skořepa.
59:00
Probíhá poslední minuta třetí třetiny.
58:32
Domácí hrají v plném počtu a jdou do své zkrácené přesilové hry.
58:21
Rád bych upozornil tři nebo čtyři domácí "rádobyfanoušky" v prostoru na stání pod VIP, že Horácký zimní stadion není místem k léčení mindráků a životních problémů tím, že budou pořvávat na domácího trenéra a některé hráče... Typická česká povaha.
58:00
Probíhají poslední dvě minuty třetí třetiny.
57:37
Petr Kanko šel do souboje o puk za brankou až příliš tvrdě a dostává dvě minuty za podražení.

Na vyloučení: 4-9.
57:23
Souboj o puk v rohu za jihlavskou brankou vyhráli hosté a vzápětí pálil od modré hodně tvrdě Daniel Štumpf. Gólman Svoboda dokázal puk vytěsnit levým betonem.
57:04
Domácí bojují o puk za brankou Šafránka, kde sbírají cenné vteřinky hry v oslabení.
56:42
Jihlavští hokejisté se hned po buly osvobozují.
56:32
Nyní to vypadalo na další nedovolený zákrok hostí, ovšem sudí Kopeček vylučují až za oplácení Petra Šidlíka za brankou, když viděli jeho sekání.

Na vyloučení: 4-8.
56:21
Hosté jsou v plném počtu.
56:11
Jihlava pokračuje v neúspěšném ostřelování klece Havířova.
55:49
Semana z mezikruží vychytal Šafránek, když vyrazil puk na pravý kruh. Odtud jej dával na vzdálenější tyč Důras, ale těsně minul.
55:30
Důras sice zavezl puk do útočného pásma, ale poté i přes veškerou snahu nedokázal nahrát Jerglovi a Šidlíkovi na modré ujel puk do středního pásma.
54:52
Říhova rána byla před brankou tečována kolem levé tyče Šafránkovy branky.
54:31
K puku se po buly dostal Jan Maruna a havířovský patriot jej také bezpečně vyhodil.
54:21
Richard Diviš na druhé straně u levého kruhu vybojoval faul, když jej na mantinel nedovoleně poslal Robin Staněk – nedovolené bránění.

Na vyloučení: 3-8.
54:14
Dvořáček dostal na hůl u pravého mantinelu skákavý puk a hned jej poslal do ohně, kde si jihlavští hokejisté celou situaci pohlídali a jdou dopředu.
53:38
Zakázané uvolnění Havířova, Bilčík celou situaci jistil.
53:05
Kajínek val těl před sebou neprostřelil. Říhovi se to od modré již povedlo, ovšem již potřetí nebo počtvrté schoval jeho pokus do lapačky Dušan Šafránek.
52:45
Drama pokračuje. Hosté musí ven z útočného pásma, jinak jim bude pískán úmyslný ofsajd.
51:52
Oba dva týmy hrají v plném počtu.
51:40
Tomáš Kaláb opět při střelecké chuti. Znovu pálil z levého kruhu a tentokrát orazítkoval ze svého pohledu levou tyč!
51:25
Hra čtyři na čtyři vychází lépe Jihlavě. Kaláb mířil z levého kruhu snad jen deset centimetrů vedle bližší tyče.
50:46
Rána Vlastimila Bilčíka od modré prošla vedle pravé tyče, hned poté se hosté osvobozují.
50:36
Seman přistrčil puk na útočné modré pro Říhu, který už upaloval na Šafránka. Při zakončení byl zastaven Lukášem Douderou a sudí Kopeček usoudil, že se jednalo o čistý zákrok. Hra je tak jako tak přerušena pro posunutou havířovskou klec.
50:21
Dvořáček sebevědomě prošel ze středního pásma až k pravému kruhu, kde o kotouč přišel.
Dnešnímu utkání přihlíží 1158 diváků.
49:52
Přesilová hra Dukly trvala osm sekund, jelikož v souboji o puk zahrál Aleš Jergl nechtěně vysokou hol, kterou zasáhl obličej Marcela Petrana.

Na vyloučení: 3-7.
49:50
Kajínkovi se podařilo po buly zastavit kotouč.
49:44
Když si to nyní Říha po levé straně namířil za branku, byl faulován. Nedovoleně jej zastavil Marek Haas, který nejlepšího střelce Dukly za brankou zahákoval.

Na vyloučení: 2-7.
49:24
Čachotský prošel po pravé straně do útočného pásma, zastavil, oklamal protihráče a dal puk na modrou pro najíždějícího Jiřího Říhu. Ten pálil do levé šibenice, kde byla lapačka Šafránka, který na celou situaci dobře viděl.
48:56
Šidlík ještě zastavil puk na modré a dokázal jej nahodit do rohu za branku, kde jej sbírají hosté.
48:19
Opět vidíme hokej, který se hraje nahoru – dolu, ovšem znovu bez vážnějších šancí.
47:46
Skořepa zkoušel podél modré prostrčit puk na lépe postaveného Říhu, tuto přihrávku ale dokázala hostující obrana zastavit.
47:00
Kajínkovo nahození neprošlo přes hokejku Jiřího Krisla, který puk mezi kruhy zastavil a hned jej dal do středního pásma.
46:37
Boj o každý puk pokračuje, nyní se na okamžik hrálo za jihlavskou brankou.
46:25
Dvě zakázaná uvolnění během krátkého časového sledu. Nejprve na straně Dukly, poté v podání Havířova.
45:41
Stoklasa nabral puk na obranné modré a projel s ním až na druhou stranu na střed útočného pásma. Pokoušel se o ránu po ledě k pravé tyči, kde byl levý beton Šafránka.
44:54
Hosté se nyní dostali do tlaku a ostřelovali branku Svobody, co to jen šlo. Pokus Hubáčka z levé strany projel po zásahu domácího gólmana vedle levé tyče a když se Kalus na modré vyhnul do rány padajícímu Březinovi a vystřelil, dokázal si s jeho pokusem muž v domácí kleci poradit, jelikož střelu dobře viděl.
44:08
Důras se na pravém kruhu natlačil přes obránce Lukáše Douderu, který jej stihl dovoleně zastavit a odzbrojit tak, že se jihlavský forvard nedostal ke střele.
43:45
Nepříjemná situace pro Tomáše Čachotského. Nejproduktivnější hráč WSM Ligy nyní hodně nechtěně koupil ránu spoluhráče Petra Šidlíka od modré z první.
43:38
Březina posílal z pravé strany střílenou přihrávku před branku, kterou Šafránek srazil před sebe. Puk si našel Anděl a nechybělo mu moc, aby jej zametl k bližší tyči.
43:04
Zakázané uvolnění Havířova.
42:46
Kajínkovu přihrávku napříč obranným pásmem vystihl na modré David Dvořáček, který se rázem dostal před Svobodu. Zkoušel mu udělat kličku doleva, ale domácí brankář jej dobře vybruslil a druhý gól v dnešním utkání mu nepovolil.
42:19
Důras zkoušel z levého kruhu pozornost Dušana Šafránka, který sepnul betony včas.
41:48
Adam Zeman obětavě zastavil před brankou střelu Marka Kaluse, který má poměrně tvrdou ránu. S bolestivou grimasou odjíždí domácí forvard na střídačku.
41:40
Zakázané uvolnění na straně Dukly, na pozoru se bude muset mít Miroslav Svoboda.
41:02
Kdo zná DAVIDA BŘEZINU, tak ví, že jeho oblíbená palebná pozice je z pravého kruhu. Přesně tam mu přistrčil puk od mantinelu spoluhráč Diviš a jihlavský forvard vymetl levou šibenici. Asistence: Richard Diviš, Vlastimil Bilčík.
40:14
Začátek druhé třetiny začíná ofsajdem Havířovských.
40:01
Další třetina začne přibližně v 19:18.
Druhá třetina se domácím hokejistům vůbec nepovedla. Jihlava totiž přišla o své vedení, když se ve 29. minutě šťastně prosadil David Dvořáček a necelé čtyři minuty před koncem druhé části poslal Slezany do vedení Tomáš Gřeš. Havířov je tak po čtyřiceti minutách blíže k výhře a Jihlava se bude muset hodně snažit, aby prodloužila svojí sérii výher.
40:00
39:39
Zakázané uvolnění Dukly stěhuje hru před Miroslava Svobodu.
39:04
Na levém kruhu se dobře uvolnil David Březina, který vzápětí zkusil ostrou ránu zápěstím na levý horní roh havířovské branky, ale minul jej.
39:00
Probíhá poslední minuta druhé třetiny.
38:34
Michal Důras byl zastaven ve středním pásmu a Dukla tak musí znovu začít ze svého obranného pásma.
38:15
Přihrávka Daniela Semana, který viděl po levé straně rozjíždějícího se Tomáše Gřeše, byla dlouhá a je z toho další zakázané uvolnění hostí.
37:50
Přetlačovanou u mantinelu v obranném pásmu hostí vyhrál Havířov.
36:45
Další dobrá rána Jiřího Říhy, která byla hodně prudká a Šafránek na ní příliš neviděl. Kotouč prošel těsně vedle jeho levé tyče.
36:41
36:02
Havířov právě vstřelil branku!
Nevyužité přesilovky přicházejí Duklu hodně draho, protože AZet se poprvé v utkání dostává do vedení. Hlinka přihrál z pravé strany mezi kruhy na TOMÁŠE GŘEŠE, který střelou po ledě poslal puk pod Svobodovými betony do sítě. Asistence: Michal Hlinka, Petr Kanko.
35:53
Havířovští jsou opět v plném počtu.
35:33
Kotouč před brankou Havířova skákal z hokejky na hokejku, nakonec se Slezanům jej podařilo po mantinelu vyhodit. Další pokus o zavezení puku v podání Dukly končí ofsajdem.
35:15
Důras si vybruslil podél pravého kruhu a vystřelil. Havířovští opět dokázali kotouč zblokovat tak, aby Šafránek nemusel zasahovat.
34:45
Tato přesilová hra domácím příliš nejde. Daniel Seman měl za vlastní brankou dostatek času, aby dokázal puk v klidu vyhodit až na druhou stranu.
34:23
Říhovo nahození srazil Krisl za branku a Havířovští se poté osvobozují.
33:54
Hosté po buly odpalují puk až ke Svobodovi.
33:53
Šestým vyloučeným hráčem Havířova je Lukáš Doudera, který dostává dvě minuty za.podražení v předbrankovém prostoru.

Na vyloučení: 2-6.
33:33
Za havířovskou brankou důrazně bojoval o puk David Březina a vykoledoval si faul. Domácí hrají ve výhodě, Svoboda prchá z brankoviště.
32:57
Havířovští hrají v plném počtu a přestáli i další oslabení.
32:44
Skořepa už dával puk napříč brankovištěm na Zemana, který byl z pravé tyče Šafránka zcela volný, ovšem konec pravého betonu hostujícího gólmana srazil kotouč pryč.
32:23
AZet se na chvíli osvobodil, ovšem Jihlava opět kombinuje.
32:03
Tomáš Čachotský zkoušel vystřelit z první přesně z pravého kruhu, ovšem puk mu podjel pod hokejkou.
31:28
Jihlava hraje v plném počtu a kombinuje.
31:26
Na ledě zůstal na okamžik ležet jeden z havířovských hráčů, ovšem nebude to nic vážného a po chvíli už míří na střídačku.
31:26
Bilčíkova střela od modré byla sražená do pravého kruhu za havířovskou branku.
31:06
Síly na ledě se tak na okamžik srovnají, poté začne minutu a půl dlouhá přesilovka Dukly pět na čtyři.
30:57
Havířov skutečně nezahrál přesilovku dobře a nyní se to projevilo, když Seman u havířovské střídačky na modré vybojoval kotouč a na led jej poslal Michal Hlinka – dvě minuty, podražení.

Na vyloučení: 2-5.
30:40
Další jihlavské vyhození stíhá Filip Seman a šetří tak svému týmu cenné vteřinky.
30:15
První část přesilové hry zahráli hosté velice zle, Dukla zásluhou dobré práce v obraně nepustila AZet prakticky před svojí branku.
29:28
Jihlavská hráčská lavice udělala chybičku při střídání a domácích bylo na ledě více než povolují pravidla. Trest za příliš mnoho hráčů na ledě jede odsedět obránce Tomáš Kaláb.

Na vyloučení: 2-4.
28:37
Seman si proklestil cestu z pravé strany před branku, ovšem Šafránka nepřekonal, a vzápětí Jergl nemířil z dobré pozice přesně.
28:17
Jednu z mála slabších chvilek v celé sezoně si vybral jihlavský gólman Miroslav Svoboda, který nedokázal zachytil pokus DAVIDA DVOŘÁČKA z levého kruhu a střela mu propadla do sítě. Asistence: Daniel Štumpf.
28:10
Havířov hraje v plném počtu.
28:05
Dobrovolný vypálil hodně tvrdě od modré. Šafránek srazil kotouč před sebe, kde dorážel Důras. Chvíli se nevědělo, kde je puk, a ten nakonec projel podél brankoviště vedle pravé tyče havířovské branky.
27:41
A další šance AZetu. Hlinka dostal puk mezi kruhy a rychle vystřelil. Svoboda byl opět na místě a předvedl dobrý zákrok jak proti jeho pokusu, tak i při následné dorážce kapitána Daniela Semana.
27:18
Tvrdou a hodně přesnou střelu Petra Kanka z levého kruhu dokázal zastavit jihlavský gólman Svoboda, když pohotově nastavil svůj pravý beton.
27:09
Radek Hubáček, jihlavským fanouškům dobře známý hráč, tečoval střelu Kaluse od modré mimo tři tyče. Poté se puku ještě dotkl jeden z hráčů Dukly a kus černé gumy končí v ochranné síti.
26:47
David Březina využil nedůslednosti v obraně hostí a také více prostoru na ledě, když převzal dlouhou přihrávku a řítil se sám na Šafránka. Pokusil se ho rozhýbat a zasunout puk mezi betony, ten mu ale při zakončení sjel z hokejky a Šafránek měl nečekaně snadnou úlohu.
26:31
Domácí početní výhoda navíc rychle končí, když ve středním pásmu nedovoleně bránil David Kajínek a je tak prvním vyloučeným hráčem Dukly.

Na vyloučení: 1-4.
26:31
Havířovští dvakrát po sobě posílají puk do středního pásma.
26:10
A právě Jiří Krisl se musel hodně rychle vracet, aby zastavil rychlý protiútok Dukly. Což se mu sice pomohlo, ale proti jednomu z domácích hráčů si pomohl v rohu za brankou držením.

Na vyloučení: 0-4.
25:55
Odražený puk dojížděl blízko levého kruhu Krisl. Opřel se do rány, kterou domácí hráči stihli zblokovat a odražený kotouč dostat na svojí hůl.
25:26
Zeman udržel kotouč v útočném pásmu, nahodil jej na spoluhráče a sjel si před branku, kde se k němu přihrávka nedostala.
25:02
Na nahození číhal před brankou také David Březina, ovšem i Šafránek celou situaci dobře sledoval a puk uzmul.
24:40
Střela Dudka od modré se odrazila od bruslí Kaluse do rohu za brankou.
24:30
Nyní vidíme hokej nahoru – dolu, ale bez výraznějších šancí. Gřeš se snažil z levé strany najít před brankou Haase, ovšem Svoboda jeho úmysl přečetl a puk pokryl.
23:03
Až nyní dokázali hosté přerušit hru. Bude se vhazovat po levici Šafránka.
22:36
Důras to prvně zkusil neúspěšně z pravého kruhu, poté z téže pozice přihrával napříč pásmem na Jergla. I když byl pas zblokovaný, domácí jsou stále v útočném pásmu.
21:45
Havířovští se tlačili do útoku, ovšem nepohlídali si přechod přes modrou a je z toho ofsajd.
20:01
Další třetina začne přibližně v 18:25.
Prvních zhruba sedmnáct minut výrazně lépe vycházelo Jihlavě, která měla mnohem více ze hry i více střeleckých pokusů. Jednu šanci také proměnila, když se ve čtrnácté minutě trefil Filip Seman. Ovšem poté Dukla nevyužila dlouhou přesilovou hru pět na tři a navíc v ní mohla inkasovat, když ujel Petr Kanko a i ve třech si vybojoval trestné střílení, které ale vzápětí neproměnil. Uvidíme tedy, jak se zápas bude dále vyvíjet.
20:00
19:42
17,9 vteřin před koncem první třetiny přichází ještě jihlavské zakázané uvolnění.
19:34
Ondřej Holomek zkusil vypálit od modré, ovšem Miroslav Svoboda si poradil a schoval kotouč na svojí hruď.
19:07
Jihlava dlouhou přesilovku pět na tři nevyužila a může být ráda, že při ní neinkasovala v trestném střílení.
19:03
Jergl zkoušel střelu z levého kruhu z první, kterou si pohlídal Šafránek.
19:00
Probíhá poslední minuta první třetiny.
18:46
Havířovští hrají ve čtyřech.
18:20
Petr Kanko nedokázal trestné střílení proměnit. Sice dokázal Svobodu rozhýbat, ale poté zvedl kotouč nad jeho beton přímo do nastavené lapačky domácího gólmana.
18:20
Šidlík ještě zkoušel na modré přihrát lépe postavenému Říhovi, ovšem Petr Kanko vystihl přihrávku a vzápětí jel sám na Svobodu. Šidlík se mu snažil vypíchnout puk, ovšem fauloval a je z toho trestné střílení.
17:50
Havířovští se dokázali osvobodit.
17:26
Šidlíkova střela byla zblokovaná a prošla vedle pravé tyče, poté Říha pálil vysoko nad. Jihlava svírá hosty před jejich klecí.
17:07
Minuta a 39 vteřin dlouhá přesilovka pět na tři pro Jihlavu po krosčeku kapitána hostí Daniela Semana.

Na vyloučení: 0-3.
17:05
Střela Říhy od modré nadělala Šafránkovi hodně starostí, protože skočila a on jí neviděl. Navíc když se pokoušel dorážet puk jeden z domácích hráčů, tak jej fauloval Daniel Seman.
16:46
Druhé vyloučení na havířovské straně. Na trestnou lavici tentokrát putuje Tomáš Gřeš, jenž se za svojí brankou provinil vysokou holí.

Na vyloučení: 0-2.
16:30
No, opravdu by mě zajímalo, jaký bude po první třetině poměr střel. Nyní pálil z levého kruhu Bilčík a Šafránek se znovu měl co otáčet.
16:17
Michal Důras se již připravoval mezi kruhy ke střele, když k němu stačili přistoupit havířovští hráči, konkrétně Chroboček s Krislem.
15:47
Úmyslný ofsajd stěhuje hru před Svobodu.
15:21
Už to mohlo být o dvě branky. Diviš správně tušil, že k němu přijde přihrávka před branku, což se také stalo, ovšem domácí forvard v těžké pozici před polovinou volné klece promáchl.
15:01
Před branku si hodně rychle sjížděl ke kotouči Petr Kanko, ovšem Svoboda dobře přečetl hru a hokejkou mu vypíchl puk.
14:48
Anděl zkusil před modrou sklepnout puk na Diviše a téměř se mu to povedlo, načež dobře zasáhl Marek Kalus.
14:24
Nečistoty z betonu havířovského gólmana vyklepal také Petr Šidlík svým nápřahem od modré.
14:07
Navíc nyní pálil hodně tvrdě z vrcholu levého kruhu Zeman a Šafránek musel předvést dobrý zákrok betonem.
13:39
Už to vypadalo, že po výměně puku po mantinelu mezi Jerglem a Důrasem dostanou hosté odražený kotouč na hokejku. Ovšem hodně důrazně si za ním šel FILIP SEMAN, který mezi kruhy dokázal přetlačit a odstavit obránce a následně zamířit do pravého horního rohu nad vyrážečku Šafránka. Asistence: Michal Důras.
13:12
Zakázané uvolnění hostí.
12:58
Ta se ale domácím nepovedla a dopředu mohli jít hosté, jenže vše zkazila lehce dlouhý pas Holomka na Dvoráčka, který už se uvolňoval na levé straně.
12:43
Dukla má kotouč u vlastní branky a rozehrává útočnou akci.
11:55
Nyní už to bylo pro něj daleko nebezpečnější, a to po střele Petrana. Havířovští dobře stínili a Svoboda puk viděl skutečně až na poslední chvíli, ovšem stihl jej vyrazit před sebe a po závaru před brankou se k němu dostali jihlavští hokejisté.
11:26
Střela Doudery nemohla Svobodu příliš ohrozit. Ač před ním přejeli dva tři hráči a domácí gólman neměl na puk dobrý výhled, prošel kotouč vysoko nad brankou.
11:07
Kanko sice převzal kotouč na modré po dobré přihrávce od Petrana, ale vzápětí neměl komu by nahrál. Proto musel chvíli počkat a vytěžil z minima maximum, když získal buly po levici Svobody.
10:33
Bilčíkovu střílenou přihrávku od modré nikdo netečoval a Šafránek jí zneškodnil pravým betonem.
10:29
Pokus o útok Havířova končí nepřesnou rozehrávkou, po které je pískáno zakázané uvolnění.
10:06
Havířovští se po delším čase dostali také do útočného pásma, kde Haas kotouč proti dvojici hráčů neměl šanci udržet.
09:27
Nejprve mohl jít do úniku Szathmáry, ovšem kotouč si v rozhodující chvíli nedobře zpracoval. Poté týž hráč dával puk mezi kruhy na Stoklasu, který napřáhl ke střele, ale kus černé gumy netrefil ideálně.
09:11
Stoklasu napodruhé odstavil od puku Lenďák a jde střídat.
08:43
Domácí jsou hodně aktivní. Střela Zemana z pravého kruhu našla výstroj Šafránka, který si ale nebyl příliš jist, zda má kotouč ve své moci a někam mu nevypadne.
08:22
Ke kotouči se opětovně dostával Richard Diviš, a to po buly za brankou, ale na hranici možností jej zastavil Martin Lenďák a puk mu odebral.
08:04
Další poměrně slibná šance jihlavských hokejistů. Čachotský operoval s pukem na vrcholu levého kruhu, poté jej potáhl blíže k brance a předal Divišovi. Ten projel předbrankovým prostorem, ovšem kotouč pod betony Šafránka nezasunul.
07:19
Jiří Říha pálil od modré do levého horního rohu branky, ovšem Dušan Šafránek na střelu dobře viděl a schoval puk v lapačce.
06:50
Michal Důras se dostal před brankou ke kotouči a zřejmě ještě dával puk k levé tyči před prázdnou klec na Jergla, jenž na kotouč o kousek nedosáhl.
06:13
Zakázané uvolnění Havířova stěhuje puk před Šafránka
04:25
Po levé straně ujela Lukáš Bednář, jenž si vyměnil puk s Lenďákem, a první dobrý zákrok musel po jeho střele z levého kruhu vytáhnout také Miroslav Svoboda.
04:16
Hosté hrají v plném počtu.
03:50
Hned poté se do puku z první opřel Jiří Říha, ovšem tvrdou ránou po ledě minul pravou část branky.
03:41
Čachotský si vybruslil kolem levého kruhu blíže na střed a vypálil ke vzdálenější tyči. Dobrá to střela, ovšem Šafránek koncem lapačky vyrazil puk kolem své levé tyče ven.
03:22
Oba týmy střídají a Jihlava zahajuje další útočnou akci.
03:01
Po přihrávce Jergla to zkoušel od modré opět David Kajínek, ovšem ani tentokrát netrefil prostor tří tyčí.
02:26
Od modré pálil David Kajínek, ale jeho rána nenašla cíl a poté se hosté osvobozují.
02:16
Jihlava si zahraje první přesilovou hru. Dvě minuty za zdržování hry – vystřelení puku mimo hřiště – dostává obránce Ondřej Holomek.

Na vyloučení: 0-1.
01:45
Na ledě u lavice trestů zůstal na okamžik ležet jeden z hráčů hostí, ale naštěstí se zvedá a míří po svých na střídačku.
01:06
Znovu přišla menší nedůslednost před havířovskou brankou, kde hosté nechali chvíli prostoru Richardu Divišovi. Útočník Dukly vypálil z otočky, ale Ondřej Holomek dokázal jeho pokus zblokovat.
00:34
Havířovští nahodili kotouč do útočného pásma, ale ke střele se zatím nedokázali dostat.
00:17
Před Šafránkem se na okamžik zjevil volný Filip Seman, jenž dostal dobrou přihrávku od Michala Důrase, ale gólmana Havířova neprostřelil.
00:01
Jak už bylo avizováno, před zápasem proběhne gratulace legendě jihlavského hokeje Janu Hrbatému, který včera oslavil krásné 75. narozeniny. Hodně zdraví, Rychlíku z Vysočiny.

HC Dukla Jihlava: Svoboda (Škarek) – Kajínek, Říha, Dundáček, Bilčík, Kaláb, Šidlík, Dobrovolný – Jergl, F. Seman, Důras – Anděl, Diviš, Březina – Zeman, Skořepa, Čachotský – Szathmáry, Jícha, Stoklasa. Trenér: Petr Vlk

AZ Havířov: Šafránek (Matoušek) – Petran, Doudera, Chroboček, Krisl, D. Seman, Holomek, Staněk, Dudek – Kanko, Hlinka, Kalus – Štumpf, Hubáček, Dvořáček – Haas, Maruna, Gřeš – Pořízek, Lenďák, Bednář. Trenér: Martin Janeček

Rozhodčí: Kopeček – Křivohlavý, Rampír.
Gratulace Rychlíkovi z Vysočiny:
V pátek 20. ledna 2017 oslavil krásné 75. narozeniny legendární útočník Dukly a jeden z nejlepších hokejistů klubové historie Jan Hrbatý. Před zahájením utkání Dukla hráči, kterému se přezdívalo "Rychlík z Vysočiny," pogratuluje.
Letošní vzájemné zápasy:
30. kolo: Havířov – Dukla 0:1
17. kolo: Dukla – Havířov 3:2 pr.
4. kolo: Havířov – Dukla 1:4.
HC AZ Havířov 2010:
Havířovští sice nemají v novém roce na kontě sérii výher, ovšem jejich poslední dva zápasy dávají Slezanům velkou naději, že by hokejisté s iniciály AZ ve znaku mohli zabojovat o předkolo play-off. Havířov totiž vyhrál na ledě Kladna vysoko 5:1 a hned poté doma doslova rozprášil Slavii 7:1. Rázem je tak AZet znovu ve hře o desítku, z dvanácté pozice ztrácí na desáté Litoměřice pouhé dva body. Navíc pořadí na těchto pozicích se mění každým kolem, mezi sedmým a dvanáctým týmem tabulky je rozdíl jen šest bodů.

HC Dukla Jihlava
Jihlavští hokejisté vstoupili do nového roku tou pravou nohou. Ve všech šesti zápasech roku 2017 totiž zvítězili a celkově mají na kontě již osm výher v řadě. Z posledních šestnácti zápasů navíc Jihlava vyhrála hned patnáct duelů a i to je důvod, proč se přiblížila Motoru České Budějovice na čtyři body a naopak uskočila z druhého místa třetímu Kladnu na tři body.

Předchozí zápasy Dukly:
Benátky – Dukla 2:4
Frýdek-Místek – Dukla 3:4 pr.
Dukla – Motor 2:1 pr.
Prostějov – Dukla 2:5
Dukla – Přerov 4:3 sn.
Dobrý den, ještě jednou vítejte u dalšího kola WSM Ligy, ve kterém se proti sobě utkají dva týmy, kterým se v poslední době nadmíru daří. Domácí HC Dukla Jihlava vyzve od 17:30 na Horáckém zimním stadionu HC AZ Havířov 2010.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.