Pro dnešek se loučím a u dalších textových přenosů se těším opět na počtenou!
Máme za sebou nádherné utkání, ve kterém nakonec slaví výhru kladenští Rytíři. Ti především ve třetí třetině střelecky excelovali. Jihlavské vyrovnání psychiku domácích nepodlomilo, právě naopak. Kladenští třemi brankami ukázali, kdo byl dnes pánem a přivedli promrzlý ČEZ stadion do euforie. Nutno podotknout, že s tak bídnou disciplínou, jakou dnes Dukla předvedla, se vyhrává opravdu těžko. Především na tom by tedy měli hosté zapracovat. Naopak domácí předvedli pravděpodobně nejlepší výkon v sezoně a nyní si zaslouženě vychutnávají radostné chvíle s domácími fanoušky.
59:58
Bezprostředně po vhazování ještě vystřelil Petr Ulrych, Škarek však zasáhl vyrážečkou.
59:56
A ještě jedna přesilovka pro Kladno. Do šance se prodíral Zikmund a za záchranou brzdu zatáhl Aleš Jergl (JIH), který odchází pykat za podražení.
59:25
59:10
Rychlé přečíslení Kladna zakončoval Patrik Machač, kterému však kotouč ve vyložené pozici sjel z hole!
58:30
Rytíři v pokračující přesilovce nadále svírají Duklu, šestá branka visí ve vzduchu.
57:39
Kladno právě vstřelilo branku!
A tentokrát už Rytíři bez lítosti Duklu trestají v přesilovce. Po Klozově křižné přihrávce se z voleje dělovkou nad Škarkovo rameno prosadil zkušený František PTÁČEK. Asistence: Jan Kloz, Jiří Drtina.
57:25
Dnešní utkání sleduje 2010 diváků.
57:25
Jihlava si zahraje ve třech. Za vysokou hůl potrestán Lukáš Anděl (JIH).
57:04
Kloz s kotoučem čaroval v rohu, ale nakonec byl zdvojen a obráncům Dukly se podařilo vyhodit.
56:30
Dukla se osvobozuje, Kladno začne znovu od vlastní klece.
55:55
Přesilovka pro Rytíře. Za držení vyloučen Filip Seman (JIH).
54:28
A další branka. Kladenský zimák je ve varu. Ladislav Zikmund předložil kotouč na Petera JÁNSKÉHO, který si s pukem pohrál a po skvěle provedené kličce ho zasunul za Škarka. Asistence: Ladislav Zikmund, Jan Kloz.
53:34
Neuvěřitelná paráda. Neskutečné zrychlení nyní předvedl kladenský veterán Petr TON, který se protáhl okolo mantinelu až před Škarka a svižnou střelou zavěsil do horní části branky. Asistence: Patrik Machač, Petr Tenkrát.
53:23
Diviš od pravého mantinelu kotouč pouze nahodil na Hanuljaka. Ten raději podržel.
52:20
Oba týmy střídají, Kladenští založí novou akci z hloubi obranného pásma.
50:51
Půža chyboval za brankou, kotouče se zmocnil napadající Machač a okamžitě předkládal mezi kruhy Tonovi. Jeho svižná střela však těsně minula Škarkovu klec. To byla obrovská šance!
50:04
Dukla právě vstřelila branku!
Se samotným koncem přesilovky se Dukla přece jen dočkala. Lukáš ANDĚL ujel podél levého mantinelu a přesnou střelou na vzdálenější tyč vyrovnává stav utkání. Asistence: Richard Diviš, Filip Dundáček.
49:51
Kladenští opět vyhazují.
49:06
Chybnou rozehrávku zachytil rychlonohý Jakub Strnad, který uháněl osamocen vstříc Škarkovi. Ten však zachoval klid, ani se nehnul a Strnadův pokus schoval do lapačky!
49:00
Kladenští se zatím bez potíží brání.
48:04
Další přesilovka pro Duklu. Nedlouho po Drtinově návratu u mantinelu až příliš láskyplně protihráče objímal Jiří Cetkovský (KLA). Dvě minuty za držení.
47:51
47:30
Kladenští se opět osvobozují.
47:08
Střela Čachotského nadělala kladenským velké problémy, avšak hosté byli záhy z útočného pásma vykázáni za postavení útočícího hráče v brankovišti.
46:40
Ulrych nyní aktivně zpracovával útočníky Dukly v rohu obranného pásma. Nakonec kotouč zmizel pod hromadou těl a rozhodčí hru přerušili.
45:57
Kladenští se ale hned osvobozují.
45:51
Příležitost pro Duklu. Za podražení vyloučen domácí bek Jiří Drtina (KLA).
45:03
Střela obránce Dukly byla sražena před Hanuljakem. Ten si nebyl jistý, kde kotouč je, avšak obránce Ulrych dokázal puk včas odpálit mimo zónu ohrožení.
44:30
Seman se nyní nebezpečně vytáčel okolo Hanuljakovy klece. Jeho střela bekhendem však byla sražena a kladenskou klec příliš neohrozila.
43:53
Burger předložil do tandemu Klozovi, který svižnou střelou švihem donutil Škarka podržet kotouč na hrudi.
43:18
Jánský i v pádu dokázal zakončit. Jeho svižná střela však Škarkovu klec minula.
42:44
Dopředu se nyní vydal Drtina, jehož zpětnou přihrávku však Dukla vystihla.
42:01
Ton se obtočil okolo klece, natáhl na sebe jihlavského obránce a předložil kotouč Machačovi. Ten však nedokázal kotouč protlačit až do klece. Škarek byl u tyče připraven.
41:35
Kotouč proskákal okolo Hanuljakovy klece až do rohu.
41:05
Jánského přihrávku z otočky vystihl vracející se Lukáš Anděl. Výborná práce směrem dozadu.
40:37
Kotouč doputoval z mezikruží až na modrou čáru k Hořavovi, jehož dělovku vyrazil Škarek ramenem do ochranné sítě.
40:04
Na vhazování úspěšnější Jihlavští.
40:01
Máme za sebou druhou třetinu dnešního utkání, ve které oba týmy pokračovaly v nastoleném tempu. Hra se přelévala ze strany na stranu a k vidění bylo několik šancí na obou stranách. O něco více ze hry mají Rytíři, avšak to je způsobeno především nedisciplinovaností hostujícího týmu, který Rytířům často nabízí možnost početní výhody. Jedinou branku druhé části hry zaznamenal Jiří Cetkovský, který zužitkoval bleskové přečíslení a poslal domácí do vedení.
Třetí perioda začne přibližně v 19:46.
40:00
39:54
39:20
Desetiminutový osobní trest za nesportovní chování obdržel Petr Šidlík (JIH).
39:20
Přesilovka Rytířů teď byla trošku kostrbatá, až se domácí nakonec sami vyhnali z pásma. Následuje ofsajd.
38:45
Kladenští teď zavařili Duklu v pásmu, v největší šanci Tenkrát pouze napálil dezorientovaného Škarka.
37:54
Jihlava je v posledních minutách velmi nedisciplinovaná. Tentokrát si při napadání příliš aktivně počínal Tomáš Čachotský (JIH), který se dopustil podražení.
37:20
Razantní rozehrávka Drtiny končí icingem, hra se vrací před branku Kladna.
36:36
Velká šance Dukly! Kotouč se odrazil před poloprázdnou branku k osamocenému Andělovi. Puk z jeho hole však neznámo proč proklouzal pod Hanuljakem a pokračoval mimo kladenskou branku. Obrovské štěstí pro Kladno!
36:08
35:00
Na levém kruhu se do obrovské šance dostal Jan Kloz, který vyslal střelu do Škarkova protipohybu, avšak pouze orazítkoval tyč za jeho zády!
34:39
Rytíři chvíli naháněli kotouč po rozích, až se puku nakonec ujali hosté a dokázali se osvobodit.
34:08
Za hákování si odchází odpočinout hostující obránce Petr Šidlík (JIH).
33:35
Tůmovu přihrávku ve vlastním obranném pásmu vystihl Březina. Naštěstí pro Rytíře však Dukla toto zaváhání nedokázala potrestat.
32:35
Ton prostrčil mezi kruhy na rozjetého Machače, jehož přízemní střelu dokázal Škarek vytěsnit betonem.
31:49
Další ofsajd zastavuje v rychlé protiakci Petera Jánského.
31:23
Zelingr si to namířil do pásma hostí na vlastní pěst, avšak jeden z jeho spoluhráčů neudržel brusli na modré čáře, a tak akci kladenského mladíčka přerušuje postavení mimo hru.
30:30
Szathmáryho střelu od modré zblokoval obětavý Jakub Strnad.
29:48
29:39
Po velkém závaru nakonec z pravého kruhu zakončoval Jánský, Škarek ale předvedl efektivní a hlavně efektní zásah lapačkou.
29:23
Drtinova dělovka před Škarkem ztečována mimo klec. Tlak domácích pokračuje.
28:15
Svižnou kombinaci Kladna na jeden dotyk vystihl obránce Dukly, který následně vyhodil kotouč přes všechny čáry.
27:47
Na modré čáře si proti Klozovi pomohl držením Kajínek (JIH) a po zásluze míří na trestnou lavici.
27:15
Jihlavský projektil od modré čáry minul Hanuljakovu klec.
27:00
Zakázané uvolnění Rytířů posílá hru zpět před Hanuljaka.
26:36
26:31
Sražený kotouč skončil v ochranné síti za zády Hanuljaka, vhazuje se po jeho levici.
24:50
Okamžitě po buly se kladenští hnali do útoku. Opět v tom měl prsty Zikmund a dorážející Cetkovský. Tentokrát však Škarek svůj tým podržel a betonem zabránil kotouči v cestě za brankovou čáru.
24:36
Za držení protihráče odchází na trestnou lavici Roman Přikyl (KLA).
24:35
Divišovu bombu vyrazil hrudí Hanuljak.
24:05
Přikryl z kruhu posílal žabičku na mezi kruhy najíždějícího Strnada, avšak pas nebyl přesný.
23:04
Učebnicová akce v podání Rytířů a stoprocentně zvládnutá individuální činnost od všech zúčastněných. Drtina vysunul Zikmunda, který v přečíslení dvou na jednoho počkal na najíždějícího Jiřího CETKOVSKÉHO, který kotouč bez rozpaků zavěsil do víka Škarkovy klece. Asistence: Ladislav Zikmund, Jiří Drtina.
22:11
Středem hřiště se nyní do střelecké pozice protahoval obránce Šidlík, ale kladenský obranný val ho k Hanuljakovi nepustil.
21:11
Růžička stíhal kotouč, avšak za zády měl rychlého Anděla, který mu znepříjemnil rozehrávku a vybojoval puk pro Duklu.
20:57
Tůma posunul mezi kruhy na připraveného Jana Kloze, který střelou švihem procvičil Škarkovu lapačku.
20:40
Oba týmy hrají v plném počtu.
20:16
Kotouče se po vhazování zmocnili Kladenští.
20:01
Máme za sebou první třetinu šlágru kola a nutno podotknout, že oba soupeři dělají této nálepce čest. Zápas se od začátku hrál ve vysokém tempu a ještě nabral na obrátkách po bitce Grattona s Bilčíkem. Sledujeme nadstandardní prvoligové utkání, ve kterém zatím střílí obránci. Vedení Rytířům vystřelil z netradiční pozice David Růžička, ovšem vyrovnaný stav zařídil v poslední minutě úvodní periody bomber Jiří Říha.
Druhá třetina začne přibližně v 18:55.
20:00
19:14
A je vyrovnáno! Nenápadná akce jihlavského obránce Jiřího ŘÍHY, který prokázal, že od modré čáry mu to prostě pálí. Nyní rovnou z rychlého protiútoku svou dělovkou překvapil Hanuljaka. Asistence: Richard Diviš, Aleš Jergl.
19:00
Po skrumáži u mantinelu se bude vhazovat v rohu obranného pásma Jihlavy.
18:36
Přesilovka Jihlavy měla pijavičí život. Prakticky hned po vhazování zasáhl protihráče vysokou holí Josef Skořepa (JIH). Poměr sil na ledě se srovná.
18:35
18:29
Za hru vysokou holí vyloučen Jakub Strnad (KLA).
18:22
Ptáčkovu přihrávku nedokázal Růžička udržet v útočném pásmu. Rytíři jsou vykázáni před vlastní branku za úmyslný ofsajd.
17:25
Drtina našel mezi kruhy Burgera, ten však zády k brance Dukly nemohl zakončit.
16:50
Hned po vhazování přišla střela směrem na jihlavskou branku. Škarek pozorný.
16:35
Přesilovka pro Rytíře. Zbytečného podražení se v útočném pásmu dopustil Adam Zeman (JIH).
15:48
Kdo se bojí, nesmí do lesa. Jestli se David RŮŽIČKA bojí do lesa, to si nejsem jistý. Ale útočných výpadů se nebojí rozhodně. Nyní si z pozice obránce sjel mezi kruhy, odkud za Škarkova záda uklidil nezištnou přihrávku Machače. Asistence: Patrik Machač, Petr Tenkrát.
15:24
Hanuljak nyní hrudí vyrazil jihlavský pokus z kruhu.
14:07
Tona v zajímavé pozici od kotouče čistě odstavil jihlavský obránce. Kladenský matador mu následně svoji nelibost dal najevo drobnou masáží zad, která však rozhodčího nezaujala.
13:25
Čachotský se podél mantinelu k Hanuljakovi neprodral, kladenská obrana je nekompromisní.
12:46
Následuje komerční přestávka. Vzhledem k náboji, jaký utkání po bitce Grattona s Bilčíkem nabralo je to snad i škoda. Hraje se vy vysokém tempu a na promrzlém stadionu fanoušky hřeje aspoň vysoký náboj hry.
12:46
Zikmund nyní obdržel přihrávku na kruhy, avšak kotouč mu sjel po patce hole. K puku se opět dostala Dukla.
12:19
David Tůma nechce zůstat pozadu a nyní si napadání také zpestřel pěkným hitem.
11:54
Tonova střela od mantinelu minula Škarkovu branku.
11:18
Na hrací ploše se poněkud přitvrdilo, sledujeme jeden ostrý zákrok za druhým. Zatím však v rámci pravidel.
10:28
Hra ve čtyřech větší šance nenabídla, nicméně Jihlavští delší dobu okupovali s kotoučem kladenské pásmo. Bohužel pro ně bez většího úspěchu.
08:10
Gratton (KLA) vyloučen na dvě minuty za napadení, dále obdržel také 5 minut + osobní trest do konce utkání za shozené rukavice. Stejnou sazbu vyměřili rozhodčí Bilčíkovi (JIH). Ve stejném čase přišel také dvouminutový trest pro hráčskou lavici Dukly. Hrát se bude ve 4 na obou stranách.
08:10
08:10
08:10
A je to tady! Gratton nalepil Dundáčka na plexisklo ostrým hitem a sklidil potlesk tribun. To si nenechal líbit hostující Bilčík, který okamžitě shodil rukavice a vyzval kanadského borce na pěstní souboj. Férová bitka skončila zhruba po půlminutě remízou. Diváci jsou ve varu.
07:33
Ton si vyzkoušel kličku na vlastní modré, ale o kotouč záhy přišel. Jihlava nyní krouží s pukem okolo Hanuljakovy branky.
07:12
O chvíli později se z podobné pozice pokusil ohrozit branku hostí Přikryl. Škarek kotouč podržel. Následuje komerční přestávka.
06:49
Ulrych se rozjel kolem mantinelu a sám z úhlu vyzkoušel Škarkovu pozornost. Mladík v brance Dukly je však stoprocentně koncentrován.
06:05
Po delším tlaku Kladna se Jihlavští konečně podívali také na druhou stranu kluziště.
05:30
Zelingrovu střelu od modré čáry Škarek v pohodě vyráží v rozkleku.
05:00
Říha je nejen produktivní obránce, ale také pořádně tvrdý chlap. Nyní si nebral servítky a vyšlápl si na bijce Grattona. Ten se však kupodivu zdržel odezvy.
04:27
Po Machačově křižné přihrávce brankovištěm střílel z první najetý obránce Ulrych, Škarek však u tyče v pohodě zasáhl betonem.
03:45
Přikryl zpomalil hru ve vlastním pásmu, počkal až spoluhráči vystřídají a poté sám předal kotouč. Kladno začne z vlastní třetiny.
03:08
Jihlavští se dostali do útočného pásma, avšak příliš agresivním napadáním o něj přišli. Byli totiž vykázáni do středního pásma za postavení útočícího hráče v brankovišti.
02:37
Hořava s Drtinou začnou novou útočnou akci Kladna z vlastního pásma.
02:22
Cetkovský s kotoučem nic nevymýšlel. Jakmile se dostal na úroveň modré čáry, napálil kotouč golfem na Škarka. Ten puk raději podržel v lapačce.
01:44
Bezprostředně po vhazování v kladenské obranné třetině se kotouč dostal na modrou čáru k Šidlíkovi, jeho dělovka vyprášila Hanuljakovu vestu.
01:12
Šidlíkova rozehrávka byla zblokována ve středním pásmu, kotouč se ovšem dostal zpět na hole Dukly. Ta si rozehrávku zopakuje.
00:41
Škarek za brankou zastavil nahození, oba týmy střídají, kotouče se ujali hosté.
00:05
Kotouč okamžitě po úvodním vhazování mířil za Škarkovu branku, Kladno začíná na kotouči.
00:01
Oba týmy jsou již připraveny na hrací ploše, za chvíli začínáme.

Rytíři Kladno: Hanuljak (Cikánek) – P. Hořava (A), J. Drtina, D. Růžička, Zelingr, Ptáček (A), Ulrych, Repe – Tůma, Burger (C), J. Kloz – Jánský, R. Přikryl, Strnad – Ton, Machač, Tenkrát – Gratton, Zikmund, Cetkovský.

HC Dukla Jihlava: Škarek (M. Svoboda) – Říha, Kajínek, Bilčík, Dundáček, Šidlík, Půža, Dobrovolný (C) – Důras, F. Seman (A), Jergl – Březina, Diviš, Anděl – Čachotský (A), Skořepa, Zeman – Szathmáry, Stoklasa, Jícha.

HC Dukla Jihlava
Pokud se u Rytířů dá mluvit o slušné formě, Jihlava je na tom ještě lépe. Dukla z posledních pěti zápasů nasbírala solidních 13 bodů a přiblížila se prvnímu Motoru, jehož aktuální bilance naopak tolik oslnivá není. Jihlavští také hájí druhé místo se čtyřbodovým náskokem na kladenské Rytíře. Dnešní utkání by mohlo tedy být velmi směrodatným ukazatelem i vzhledem k blížícímu se play off. Podaří se Dukle dnes Dukle vyrabovat kladenskou tvrz a vyrovnat vzájemnou bilanci letošních utkání?

Rytíři Kladno
Kladenští Rytíři vstupují do utkání s poměrně slušnou formou. Kromě výpadku v domácím utkání s Havířovem sbírají Rytíři body pravidelně a dnes by jistě na tento příjemný zvyk rádi navázali. V současnosti se Kladenští usadili na třetím místě. Na čtvrtou Slavii Rytíři drží komfortní desetibodový náskok, naopak na druhou Jihlavu 4 body ztrácí. Dnes tedy budou mít ve šlágru kola možnost se Dukle přiblížit na rozdíl jediného bodu. V letošní sezoně Rytíři zatím proti Dukle drží pozitivní bilanci 2:1. Dokáží dnes přidat třetí vítězství?

České Budějovice – Kladno 1:2
Benátky n/J – Kladno 1:4
Kladno – Havířov 1:5
Litoměřice – Kladno 1:4
Slavia – Kladno 2:3sn