I po úvodním vedení Třebíče, se kterým nastoupila do třetí třetiny a dokonce ho i navýšila, se dokázal Havířov neskutečně poprat a nakonec v prodloužení dokonce otočit utkání ve svůj prospěch v podobě Mikulášské nadílky dvou bodů. Dnešní onlajn přenos končí.
62:45
Havířov právě vstřelil branku!
Havířov si šel za svým a dokázal protlačit puk i když s trochou štěstí za záda Jekela. Střelcem se stal MARCEL PETRAN. Asistence: Radek Hubáček.
61:55
Třebíč se dokázala dostat za záda Laca, odkud se hra opět přesouvá před bránu domácích.
60:51
Několikrát se podařilo vystřelit na Jekela Hásovi, třebíčský brankář měl i s dalšími střelami hostů potíže. Zatím hrají v prodloužení aktivněji hosté.
60:11
Do prodloužení se vstupuje s vyloučením na obou stranách.
60:01
60:00
59:50
Vhazování před Jekelem vyhráli hosté, kteří se přesouvají za záda brankáře domácích, odkud se v posledních sekundách pokusili změnit stav utkání, to se jim nepodařilo a normální hrací doba končí bitkou za zády Jekela.
59:48
Havířov se nyní drží ve třetině domácích, u pravé tyče likviduje Pavel Jekel nepřijemný šourák, vhazovat se bude před jeho bránou.
58:40
Vhazování před Lacem si bere Erat, který se pokusil o střelu bekendem z hodně ostrého úhlu, se kterou neměl brankář hostů větší problém.
58:38
Oddechový čas pro hosty.
58:24
Snaha obou týmů o vstřelení rozhodující branky otevírá hru na obou stranách, oba brankáři musí být ve střehu.
58:05
Dvě minuty před koncem utkání tu máme ofsajd domácích a hra zůstává ve středním pásmu.
57:30
Hezkou střelu od modré ukázal i obránce Lojek.
56:07
Po vhazování před Jekelem se aktivity chápou domácí, vyrazili směrem k Lacovi, následně se snaží ve středním pásmu založit efektivní akci, což se v tuto chvíli téměř podařilo duu Wasserbauer a Raška.
55:28
Momentálně je na ledě první třebíčská formace. David Dolníček našel v mezikruží šikovně postaveného Pekra, ale ten nedokázal puk usměrnit za záda Laca.
54:05
V okamžiku, kdy už se fanoušci i hráči těšili, že si doma oloupou čokoládového Mikuláše se hra opět zrychluje a hraje se s podobnou intenzitou jako v první části utkání. V tuto chvíli to vypadá, že se bude prodlužovat.
52:11
Vhazování ve středním pásmu vyhráli hosté a vyráží směrem před Jekela. Hra se zastavila ve středním pásmu, ani jeden z týmů v tuto chvíli nedokáže zkoncentrovat svoji snahu do efektivní střely, může za to také aktivní bránění na obou stranách.
51:38
Mrázek pokoušel přihrát Raškovi těsně před Lacem, nicméně ten dokázal svojí holí tento pokus zhatit.
50:25
Pro domácí tým se bohužel stalo, to co se dalo očekávat, že Havířov využije dostatek času a chuti k vyrovnání. V tuto chvíli začíná hra od nuly, nicméně s větší chutí a odhodláním na straně Havířova.
49:27
Prakticky celé havířovské mužstvo se přesunulo před Jekela, kdy po pěkné kombinaci za jeho záda poslal PETR KANKO. Asistence: bez asistence.
49:13
Vypadá to, že domácí ještě nebudou moct uzavřít své vlastní pásmo, protože jednogólový rozdíl se dá snadno vyrovnat.
48:08
Gřeš si našel uvolněného ŠTUMPFA před brankou Jekela, který byl úplně volný a nebylo pro něj žádným zůsobem nemožné netrefit prázdnou bránu. Asistence: Tomáš Gřeš.
47:28
Po vhazování před brankou Jekela se k puku dostala Třebíč a jeden z Horáků nahodil puk na rozjetého Richarda Kristla, který byl zastaven obranou Havířova.
46:49
Je vidět, že se Třebíč nikam moc nežene. Spíše se začíná uzavírat ve středním pásmu, odkud nahazuje puky za branku hostů.
45:20
Pěknou akci předvedl i Lukáš Bednář, který se prosmýkl kolem pravého mantinelu a vypálil na Jekela.
44:58
Havířov bude mít nyní o další starost více. Dvoubrankový náskok se bude dohánět hůře než jednobrankový. AZ má ale stále hodně času.
44:04
A další krásnou akci nyní předvedl Jan Wasserbauer. Na modré ťukem za svá záda našel volně jedoucího Mrázka a ten prakticky sám dojel až před připraveného Laca.
43:02
Horácká Slavia právě vstřelila branku!
Krásnou akci předvedli domácí hokejisté. Matěj Psota se za zády Laca skvěle zorientoval, našel před ním stojícího HAVRÁNKA a ten bezchybně vystřelil. Asistecne: Matěj Psota, Ondřej Malec.
41:53
Vhazování ve středním pásmu vyhráli domácí, Lojek stáhl puk před Jekela, následně se hra vrací opět do středního pásma. Na to, že mají domácí pouze jednogólový náskok hrají v příliš poklidném tempu. Otázkou je, jestli je za to nebude Havířov trestat.
40:57
Slavia to v této třetině nebude mít s AZetem jednoduché, protože hosty dělí od minimálně jednoho bodu jediná branka a mají dostatek času na to, aby si z Třebíče odvezli body tři.
40:27
Domácí nastoupili v plném počtu do hřiště a ihned se snaží o jednoduché průniky přes střední pásmo.
40:15
40:01
Již od začátku druhé třetiny byla vidět snaha Havířova o vyrovnání stavu, což se jim nedařilo, ale ke konci utkání dokázali stav snížit na 2:3. První branku ve druhé třetině vstřelil Richard Kristl v čase 27:17 a zvýšil tak třebíčské vedení na 3:1. Po tomto gólu bylo vidět, že tempo hry na straně Třebíče se nijak nežene vpřed, oproti tomu Havířov se rozjel na plné obrátky. To se jim proměnilo v následnou odměnu v podobě gólu snižujícího stav na 3:2, který vstřelil Tomáš Gřeš v čase 37:49. Tento gól vedl k většímu počtu střel na Jekela, který do konce druhé třetiny zůstal bez poskvrny v podobě inkasované branky. Další třetina začne přibližně v 19:19, kdy Havířov nastoupí s přesilovkou o délce dvanácti sekund.
40:00
39:55
Těsně před koncem druhé třetiny předvedl krásný zákrok betonem Pavel Jekel po střele Radka Poříze.
38:42
I když se jedná o přesilovku Havířova, nyní měl možnost o průnik před Laca Tomáš Bartejs, který nepokusil štěstí a puk pouze vyhodil za bránu hostů.
38:13
Vyloučen hráč číslo 34 Jan Zdráhal (TRE) na dvě minuty – nedovolené bránění.
37:49
Před třebíčskou bránou se držel chumel hráčů, až se hostům podařilo napotřetí protlačit puk za Jekelova záda. Na tomto gólu má zásluhu TOMÁŠ GŘEŠ. Asistence: Radek Hubáček, Jakub Kotala.
37:43
36:33
Po chybě v rozehrávce na modré čáře ve třetině Třebíče se k puku dostal David Dolníček, který vyvezl puk za záda Laca a získal tak pro Třebíč další důležitě sekundy.
35:44
AZ se dostává do další šance o snížení stavu, kdy Třebíči chybí jeden z jejich mužů v hracím poli. Hra je nyní přerušena po hře vysokou holí, vhazuje se ve středním pásmu.
35:43
Vyloučen hráč č. 64 Patrik Koch (TRE) na dvě minuty – podražení.
34:47
Vhazování ve středním pásmu vyhráli hosté, pokouší se o průnik do třetiny domácích jednoduchým vyhozením za Jekelovu bránu, tam o puk přichází a domácí vyrážejí k Lacovi, kde po souboji jeden z havířovských otočil na svého brankáře jeho branku.
34:06
Havířov rychlým obratem vystartoval proti Jekelovi, následnou střelu dokázal brankář domácích zlikvidovat.
33:54
Třebíč si neporozuměla na modré čáře ve třetině hostů, kdy se neshodou v útoku dostali do ofsajdu.
32:28
Vhazování ve třetině hostů si berou do své režie domácí. Nyní si našel skvělou pozici Roman Erat, který měl volný prostor pro střelu do prázdné brány, kde se však z ničeho nic octl Marek Laco, který situaci dokázal zvládnout a s přehledem ulovit puk do své lapačky.
31:35
AZ se nyní drží delší dobu ve třetině domácích, pokouší se prověřit skvěle chytajícího Jekela. Teď se však na vlastní modré dostal k puku Malec a vystartoval na Laca, jeho bránu však minul.
30:48
Havířovu se nedaří probojovat přes domácí obranu. Dokáží se dostat do středního pásma, ale jakmile se pokusí o průnik do obranného pásma Třebíče, nemají šanci.
29:45
Třebíč se pokouší usadit si hru do svého tempa. Pěknou střelu jsme mohli vidět z mezikruží od Petra Mrázka. S menšími potížemi ji Marek Laco zvládl.
28:36
Je vidět, že Havířov se začíná rozjíždět a více dorážet na Horáky. Nebojí se tvrdších soubojů a sází více střel.
27:17
Po vhazování před Lacem se k puku dostali domácí. Ihned se pokusili vypálit, jejich první pokus Laco zneškodnil vyrážečkou, druhý betonem a až napotřetí se to povedlo RICHARDU KRISTLOVI, který usadil puk pod horní tyč. Asistence: Radim Zohorna, Silvester Kusko.
26:32
Velkou chybu ve vlastní třetině málem potrestal Seman, který zachytil u levého kruhu puk a vyrazil na připraveného Jekela.
26:04
Vhazování před Jekelem vyhráli hosté a rychle se stáhli do svého obranného pásma, kdy je napadali třebíčští hráči.
26:03
U levé tyče potrápil Jekela Kanko, stav utkání se nemění.
25:38
Po zásahu Pavla Jekela se vhazuje před brankou domácích. Z kruhu dozadu přicestoval puk k Marunovi, ten tvrdě vypálil a minul.
25:05
Bednář ve spoluprácí s Kotlavou převezli puk přes modrou, pokusili se ho dopravit až k Jekelovi.
24:43
Ihned po nastoupení na led v plném počtu se k puku dostal jeden z hráčů Havířova, ten se však octl v ofsajdu a vhazuje se ve středním pásmu.
24:34
23:26
Třebíč přichází po dlouhém držení puku o pásmo a Havířov tak může vystřídat. Až na jednu větší šanci v podobě trestného střílení si Třebíč v přesilovce zatím nevede příliš obstojně.
22:56
Trestné střílení za hákování Lukáše Doudery nedokázal proměnit Matěj Pekr. Jeho střela šla do Lacových betonů. Stav tak zůstává bezezměny.
22:34
Vyloučen hráč č. 22 Marcel Petran (HAV) na dvě minuty – sekání.
21:46
Vhazovní u levého Jekelova kruhu si berou hosté, snaží se zaujmout střeleckou pozici, nyní pálil Štumpf, v tuto chvíli přichází Havířov o pásmo a musí se rychle vracet před Laca.
21:05
Je vidět, že Havířov usiluje o změnu stavu, na druhou stranu Třebíč v tuto chvíli působí jako klub, který má hru více pod kontrolou.
20:27
Po pokusu dostat se před Jekela, který skončil bez úspěchu, si Třebíč převzala puk a založila útočnou akci. Tam o puk ale také přichází.
20:02
Úvodní vhazování druhé třetiny vyhrál Havířov.
20:01
První třetina začala spíše přeléváním hry z jedné strany na druhou. Když se ale hra začala dostávat postupně do tempa, kdy v čase 7:51 vstřelil první branku Richard Kristl, třebíčská hra dostala úpně jiný náboj. To se Havířovu moc nelíbilo a vedení Třebíče během pár minut snížil na vyrovnaný stav Lukáš Doudera v čase 10:36, který umístil puk přesně do levé šibenice Jekelovy brány. Třebíč se ale nenechala zaskočit a ihned po jedné minutě se opět dostala do vedení, do kterého je usadil Petr Mrázek v čase 11:37 a stav tak zůstal do konce třetiny nezměněný, 2:1 pro Třebíč.
20:00
19:39
19:34
Svou přesilovku nezačala Třebíč příliš jistě, dokonce musela čelit náporu hostů, poté se držela hra mezi dvěma modrými čarami.
17:39
Vyloučen hráč číslo 19 Martin Lenďák (HAV) na dvě minuty – nedovolené bránění.
17:33
Vhazování před Jekelem vyhrála Třebíč, ihned se do průniku jeden z třebíčských hráčů, který byl následně faulován. Třebíč dostane možnost navýšit své vedení v přesilové hře.
17:32
Po dorážce u brány domácích se do drobné rozmíšky dostali Jekel s Kankem.
17:28
16:39
Třebíč zatím sehrává své oslabení důstojně, hosté nemají větších šancí.
15:48
Hned třikrát za sebou se ke střele od modré dostal Štumpf. Nejméně nebezpečná byla prostřední ze střel.
15:28
Vyloučen hráč č. 77 Richard Kristl (TRE) na dvě minuty – hákování.
15:21
Havířov se dostal do přečíslení dva na jednoho, které musel zastavit Richard Kristl a to nedovoleným zákrokem. Třebíč bude hrát opět v oslabení.
14:20
Pěknou akci předvedla první třebíčská formace. Za zády Laca se k puku dostal Dolníček, poslal puk zpět Eratovi, s jehož střelou měl Laco dost práce.
12:50
Havířov se po radování z vyrovnaného skóre může vrátit zpět ke snaze vyrovnání skóre.Třebíč se dostává do tempa a střídá jednu střelu za druhou. Brankář Laco jim zatím odolává s přehledem.
11:37
Přes všechny čáry dokázal prokličkovat PETR MRÁZEK, který obstřelil vyrážečku Laca a rozezněl pravý horní roh. Asistence: bez asistence.
11:05
Těsně za modrou dostal přihrávku Lenďák a prověřil Jekelovu lapačku.
10:36
Do výhodné střelecké pozice se dostal LUKÁŠ DOUDERA, který umístil puk přímo do levé šibenice Jekelovy brány. S touto přesnou střelou nemohl brankář domácích nic dělat. Asistence: Petr Kanko.
09:48
09:23
Vhazování před Lacem vyhráli hosté, těm se nepodařilo vyhodit puk do středního pásma a do akce se mohla pustit Třebíč. K puku se dostal Adam Raška, který se pokusil u levé tyče nadvakrát dorazit.
07:51
\ Podél pravého mantinelu dostal přes všechny tři čáry RICHARD KRISTL, který kolem pravého kruhu najel k levé tyči branky hostů, kde objel 2 bránící a puk usadil k levé tyči. Asistecne: Martin Lojek, Václav Čejka.
07:19
Vhazování před Jekelem vyhrála Třebíč, ale dostala se pouze do středního pásma, těsně za modrou hostů se k puku dostal Zohorna a vypálil.
06:48
Hosté ve středním pásmu zastavili Slavii, hra se vtrátila do jejich třetiny. Přesto, že se Havířov drží dlouhé sekundy před Jekelem, nedaří se mu vypálit.
05:32
Teď si na puk sáhul i Jekel, v zápětí na něj vypálil Kotala, situaci domácí zvládli.
05:08
Se zajímavou akcí přišli domácí. Zpoza Jekelovy brány dostal přihrávku Havránek, který se dostal před Laca, ale nedokázal k tomuto pokusu přiřadit správnou koncovku.
04:22
Oba týmy se zatím relativně opatrně oťukávají
03:46
Raška nyní svádí souboj s jedním z hráčů hostů u levého mantinelu v obranném pásmu hostů, který skončil úspěšně pro Havířov.
03:23
Po vhazování v levém kruhu si počkal na puk Wasserbauer, přihrávku však nezpracoval.
02:58
První třebíčská formace trápila brankáře hostů, nicméně se následně Havířov přesunul před Jekela a pokusil se o několik dorážek, se kterými si golman domácích poradil.
02:08
Po chybě v rozehrávce na modré hostů se dostal k puku Ondřej Malec a vyrazil sám na Laca, v získané rychlosti však nedokázal kotouč zpracovat a puk projel kolem levé tyče.
01:41
Od levého kruhu prověřil Jekela Kotala.
01:01
Zpoza havířovské brány nahodil puk do třetiny domácích Lenďák a hosté se několik sekund zdrželi před brankářem domácích.
00:33
Pekr se při pokusu prodrap přes obranu Havířova dostal do ofsajdu. Vhazuje se ve středníím pásmu.
00:02
Úvodní vhazování první třetiny si berou na své hole hosté.
00:01
Za dvacet minut odstartuje 31. kolo WSM ligy. V předvečer sv. Mikuláše do Třebíče zajíždí AZ Havířov. Uvidíme, jestli dnes budou čerti na střídačce domácích a pomohou jim letos poprvé porazit Severomoravany.

SK Horácká Slavia Třebíč: Jekel (Do. Svoboda) – Niko, J. Zdráhal, Koch, Bartejs, Lojek, Čejka, D. Mikyska – Pekr, Dolníček, R. Erat – Mrázek, Raška, Jan Wasserbauer – Kristl, R. Zohorna, Kusko – Psota, T. Havránek, Malec – Huňa.

AZ Havířov: M. Laco (K. Šimeček) – L. Doudera, Petran, Chroboček, Lenďák, D. Seman, Korím, Dudek – Dvořáček, Haas, Kalus – Štumpf, Hubáček, Gřeš – Kanko, Hlinka, Maruna – Kotala, Bednář, Pořízek.

Rozhodčí: Bejček – Belko, Klouček..
Dne 5.12. se odehraje zápas Horácké Slávie Třebíč s AZ Havířovem. Ve svém posledním utkání porazila Třebíč Benátky 2:0 v základní hrací době, oproti tomu Havířov prohrál s Jihlavou 0:1. Co se týče statistiky, bodově je na tom nejlépe u Horáků Roman Erat (3+21) a nejproduktivnějším střelcem je Richard Kristl, který vstřelil 13 branek. Ve statistice Benátek se nachází jako nejlepší hráč Daniel Štumpf (6+10) a na počet vstřelených branek Tomáš Gereš se sedmi góly. Pro oba týmy je nyní každý bod výhra. Je na tom lépe Třebíč, která se nachází na deváté pozici. A Havířov je na dvanácté příčce. Podaří se Třebíči využít domácího prostředí? Dokáže si Havířov vykoledovat odměnu v podobě tří bodů? To vše a ještě více se dozvíme již zítra v 17:30, kdy padne první vhazování.

Sestavy obou týmů v minulém zápase:

AZ Havířov: M. Laco – L. Doudera, Petran, Korím, Chroboček, Lenďák, D. Seman, Dudek – Kalus, Haas, Dvořáček – Gřeš, Hubáček, Maruna – Sztefek, Hlinka, Kanko – Pořízek, Bednář, Kotala.

SK Horácká Slavia Třebíč: Jekel – Niko, Zdráhal, Koch, Bartejs, Lojek, Čejka, D. Mikyska – Kristl, Dolníček, Erat – Mrázek, Raška, Jan Wasserbauer – Psota, R. Zohorna, Kusko – Huňa, T. Havránek, Malec – Milfait.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.