1. česká hokejová liga - 13. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Č. Budějovice : Přerov - 14. října 2017   17:00

Č. Budějovice
03:22' Pavlin  • 21:39' Kutlák (Vlček) • 34:24' Crowder (Kutlák)
Přerov

Je konec! Skvělé utkání odehráli Jihočeši na svém domácím ledě a ukazují, že body se jen tak z Budvar arény vozit nebudou! Zároveň se díky výhře dotáhli bodově na Kladno.

Ode mne je to pro dnešek vše, u dalšího onlajnu zase napočtenou!
59:25'
V Budvar aréně panuje výborná nálada. Dnes si Motor došel pro jednoznačnou výhru 3:0!
58:40'
Dva hráči Přerova se zjevili s pukem v útočné třetině. Na poslední chvíli vložil hůl do přihrávky Galamboš a zabránil nebezpečí.
57:32'
Václavek dostal možnost si zopakovat svojí šanci, ale forhendovým blafákem neuspěl! Kváča stále drží čisté konto.
57:32'
Přerov pojede nájezd! No, to je poněkud rozporuplné nařízení.
56:44'
Pajič pálil z otočky, ale trefil jen prvního stojícího hráče.
56:15'
Zubři hrají v pěti.
55:56'
Crowder dostal chytrý pas do předbrankového prostoru, ale střela mu nesedla.
55:15'
Dobrou ránu Vráblíka Klimeš vyrazil s dávkou štěstí.
54:38'
Kutlák posílal v přesilové hře zadovku na svého parťáka na modré. Nebylo to nejlepší řešení, ale Kváča vše vyřešil.
54:15'
Vyloučení v týmu HC ZUBR Přerov (Milan Procházka – 2 min., hákování).
53:45'
Máme tu první horší pasáž zápasu. Týmy srážejí nepřesné přihrávky.
52:56'
Další ofsajd zastavuje Přerov, následuje komerční přestávka.
51:54'
Jihočeši hrají v plném počtu.
51:17'
Do Budvar arény si našlo cestu 5695 diváků!
51:03'
Marcel skvěle zastavil přihrávku na volného hráče před brankou a vyhodil puk přes všechny čáry.
50:41'
Přihrávka rukou a Přerov je vykázán z útočného pásma.
50:12'
Motor se osvobozuje a může vystřídat.
49:54'
Vyloučení v týmu ČEZ Motor České Budějovice (Žiga Pavlin – 2 min., krosček).
49:36'
Pýchovi puk utekl z hole a dopředu mohou jít Zubři.
49:07'
Čtvrtá lajna se usadila v útočném pásmu. Zatím se však nedostala ke střele.
48:23'
Hosté poslali kotouč na zakázané uvolnění.
48:11'
48:01'
Fillman prokázal rychlý postřeh a zastavil puk na modré. Nakonec musel Klimeš zasahovat.
47:37'
Nedorost chtěl najít u druhé tyčky Čermáka. Přihrávka na něj neprošla.
47:05'
Vráblíkovi střela těžce nesedla a Přerov mohl bez problémů vyhodit.
46:17'
Zubři hrají v pěti. Pro Tomana to byla nakonec smůla, jelikož byl při svém zakončení hákován.
46:11'
46:09'
Tomanovi chyběl kousek k prvnímu gólu za A-tým! Velký tlak si vytvořili domácí, ale domácího útočníka skvěle vychytal Klimeš!
45:46'
Hra je přerušena pro posunutou hostující branku.
45:20'
Jihočeši byli vykázáni pro přihrávku rukou. To se domácím fanouškům ani trochu nelíbí.
44:55'
Domácí tým musí začínat od své vlastní branky. Do útočného pásma se sice dostal, jenže odtud Zubři opět vyhazují.
44:34'
Heřman našel před bránou úplně volného Nedorosta, který mohl zakončovat do skoro odkryté branky. Ten ale chtěl akci ještě vyšperkovat pasem na Čermáka, jenž to ovšem nečekal a pas přejel!
44:16'
Vyloučení v týmu HC ZUBR Přerov (Tomáš Sýkora – 2 min., hákování).
44:16'
Vlček se Šulkem ujeli do přečíslení, přestože byl prvně jmenovaný faulovaný, přihrál Šulkovi, kterého skvěle vychytal Klimeš!
44:05'
Sýkora nestihl kotouč na útočné modré. Přerovské dneska již po několikáté zastavuje ofsajd. Tato statistika by dnes byla velmi zajímavá.
43:10'
Novotného střelu skvěle zablokoval Toman, od něho se puk odrazil až do útočného pásma a domácímu mladíčkovi chyběl jen kousek, aby ho získal.
42:43'
Marek byl již hodně unavený, tak jen posunul kotouč do středního pásma a celá lajna mohla vystřídat.
41:55'
Hosté se zatím ani nedostali do útočného pásma, natož aby ohrozili budějovického brankáře.
41:08'
Dostálek hledal chytře rozjetého Galamboše. Bohužel pro domácí měla přihrávka velkou razanci a Galambošovi se puk odrazil od hokejky. Následně zahrál Přerov zakázané uvolnění.
40:40'
Fillman vypálil od modré. Na jeho střele si Klimeš pochutnal.
40:30'
Toman vypálil, ale jeho střela byla zpomalena a šla těsně vedle.
40:10'
Malina udržel kotouč na modré. Jeho následná střela šla vysoko nad domácí branku.
40:01'
Statistiky:
Střely – 14:9
Hity – 2:0
Buly – 13:13
Přesilové hry: 1/2 – 0/2
I druhá třetina je za námi a dnes hokej opravdu baví. Prvních pět minut bylo celkem vyrovnaných, ale poté Motor naprosto jasně dominoval na celém hřišti a zaslouženě vede již o tři góly. Tentokrát se prosadil Zdeněk Kutlák a Timothy Crowder, jenž se prosadil v přesilové hře. Přerov to dnes bude mít velmi těžké, jestli chce s utkáním ještě něco udělat.

Další třetina začne přibližně v 18:52.
40:00'
39:24'
Pěkná a razantní střela Kratochvíla minula bránu českobudějovického gólmana jen o pár milimetrů.
38:48'
Chmelíř pálil od modré, ale jeho střelu zastavil Matěj Toman a část domácího týmu mohla vystřídat.
38:33'
Oddechový čas pro domácí. Jihočeši byli dlouho na ledě, proto si Martin Štrba bere oddechový čas.
38:33'
Puk se sotva došoural za klec Klimeše. Zakázané uvolnění na domácí straně.
37:31'
Přerov se nemůže dostat do tlaku v útočné třetině. Produkují spíše méně nebezpečné střely. Teď například Goiš, jehož střela od modré nebyla pro domácího brankáře žádný oříškem.
37:02'
Vlček se chytrou kličkou dostal k zakončení. Jeho střelu na vzdálenější tyč stihl Klimeš vyškrábnout betonem.
36:33'
Berger pokračuje ve hře. Jeho střela šla hodně mimo.
36:18'
Pajič se hodně snažil, aby se stihl vrátit na modrou. Nestihl to, domácím je tak pískaný ofsajd.
36:07'
Pajič poslal puk na střídačku hostí.
35:49'
Marcel jen odpálil puk ze svého obranného pásma a nechybělo moc, aby našel Tomana, který byl ve středním pásmu.
35:31'
Kváča si připsal celkem jednoduchý zákrok. Vhazování po jeho pravici.
35:04'
Hosté chtěli přijít s rychlou odpovědí, ale o puk rychle přišli.
34:24'
České Budějovice právě vstřelily branku!
Budějovice vyžívají přesilovou hru! Jihočeši měli obrovský tlak v útočné třetině v posledních minutách a bylo jen otázkou času, kdy padne branka do přerovské sítě. Kutlák vystřelil od modré a do jeho střely šáhl TIMOTHY CROWDER, jenž poslal puk nechytatelně za záda Klimeše!
Asistence: Zdeněk Kutlák
33:55'
Procházka si dojel puk ve vlastním oslabením, nicméně jeho zakončení Kváča vyrazil.
33:21'
Čermák chtěl nahrát od modré, ale do jeho pasu klekl hostující útočník, od něhož se puk odrazil za modrou čáru.
33:11'
Vyloučení v týmu HC ZUBR Přerov (Tomáš Fořt – 2 min., podražení + 10 min. osobní trest, nesportovní chování). Trest odpyká Jan Václavek.
32:54'
Jihočeši měli obrovský tlak, je pro ně škoda, že se žádná ze střel neujala.
32:41'
Doktorovu střelu vytěsnil Klimeš ramenem.
31:35'
Nádherná akce domácích! Galamboš měl puk na holi a rozhlédl se po svých spoluhráčích, uviděl najetého Heřmana, kterému poslal milimetrový pas na hokejku. Jeho bekhendový blafák Klimeš přečetl a vyrazil, poté to zkusil ještě baseballově, ale ani to mu nevyšlo!
30:50'
Obrovská šance Motoru! Čermák s Crowderem ujeli do přečíslení dva na jednoho. Ovšem kanadský útočník dostal pas hodně za sebe a nemohl tak zakončovat. Proto ještě hledal Čermáka, který byl dobře bráněn a nezakončil!
30:20'
Přerov hledal celkem dlouho nějakou skulinku, aby mohl jít do útočné akce.
29:48'
Doktor zkoušel poslat skrytou střelu a překvapit tak Klimeše, ten se nenechal a měl puk v lapačce.
29:04'
Vráblík se zkoušel dostat do útočného pásma, ovšem o puk rychle přišel. Přesto se domácí dostali ke střele, kterou hostující brankář chytil.
28:54'
Hosté hrají v pěti.
28:19'
Crowder našel svým pasem akorát hráče soupeře.
28:08'
Budějovice zastavuje ofsajd.
27:40'
Teď jsou Jihočeši nastěhovaní v útočném pásmu a obstřelují přerovského brankáře.
27:09'
Na druhé straně vybojoval kotouč Procházka, který mohl skórovat ve svém oslabení. Proti byl ale Petr Kváča, který rychle zaklapl betony, díky čemuž vedou domácí stále o dvě branky!
27:00'
Kutlákovu střelu tečoval jeden z hostujících a puk velmi nebezpečně poskakoval, nakonec Klimešovu branku přeskočil!
26:54'
Vyloučení v týmu HC ZUBR Přerov (Lukáš Klimeš – 2 min., pád pod nohy). Trest odpyká Tomáš Fořt.
26:45'
Motor hraje v pěti a přečkal oslabení třech proti pěti!
26:19'
Skvěle lehl do přihrávky Heřman a Jihočeši jsou ve čtyřech. Navrátivší se Dostálek měl ihned šanci, ale puk mu ujel!
25:50'
Kváča rychle sklapl betony!
25:34'
Čáp jen trefil Heřmanovu hokejku, od které se puk odrazil zpět na hostující hole.
25:16'
Malina pálil nepřesně.
24:50'
Budějovice čekají horké chvilky. Přerov vyhrál buly a usadil se v útočném pásmu.
24:45'
Vyloučení v týmu ČEZ Motor České Budějovice (Patrik Marcel – 2 min., faul kolenem).
24:45'
Berger zůstává ležet po faulu na ledě a na střídačku dojíždí jen za pomoci spoluhráčů. Budějovice tak budou hrát oslabení 3:5 něco málo přes minutu a půl.
24:30'
Hosté vyhráli souboj o puk v útočném pásmu, ale Jihočeši nakonec vyhodili.
24:19'
Vyloučení v týmu ČEZ Motor České Budějovice (Vlastimil Dostálek – 2 min., napadení).
23:39'
Jihočeši si nerozuměli v útočném pásmu a dopředu se mohl vydat Přerov. Vše zakončil razantní střelou Čáp. Ta mířila hodně mimo Kváčovu branku.
22:42'
Pýcha se vydal na útočný výlet a nakonec ztratil puk.
22:05'
Viděli jsme několik nepřesností ve středním pásmu od obou týmů.
21:39'
A Jihočeši vedou již o dvě branky! Vlčka stihl ještě Klimeš vychytat hokejkou, ale jelikož se přesouval a puk se dostal na ZDEŇKA KUTLÁKA, neměl přerovský brankář šanci jeho střelu do odkryté brány chytit.
Asistence: Filip Vlček
21:20'
Dělovku Pala vyrazil jihočeský gólman jen tak tak ramenem.
21:05'
Čáp pálil od modré a před domácím brankářem bylo hodně rušno, nicméně puk až k němu nedošel.
20:39'
Procházka se dostal do zajímavé šance, ovšem Kutlák si ho dobře pohlídal a jeho střelu zastavil bruslí. Od té se kotouč odrazil ke Kváčovi.
20:24'
Z toho nakonec nic nebylo, ale Přerovské opět zastavil ofsajd.
20:02'
První vhazování vyhrál čistě Nedorost a domácí mohou zaútočit.
20:01'
Filip Novák sice kvůli lehčímu zranění nohy nemůže zasáhnout do hry, ale na své spoluhráče se přišel alespoň podívat.
Statistiky:
Střely – 12:8
Hity – 5:3
Buly – 12:12
Máme za sebou první třetinu utkání mezi Motorem a Přerovem, po které odchází do kabin šťastnější domácí tým, který skóroval zásluhou Žigy Pavlina. Nicméně i Přerov měl své šance a hraje se hokej nahoru dolů, který se musí divákům líbit.

Další třetina začne přibližně v 17:54.
20:00'
19:50'
České Budějovice mají puk za svou brankou a třetina už se nejspíše dohraje bez vážnější šance.
18:58'
Toman vypálil dobře, ale Klimeš vytáhl svůj beton! Na druhé straně se předvedl Kváča, který zastavil samostatný únik!
18:49'
Toman si nepočínal úplně dobře, když namazal přerovskému hráči na své obranné modré. Poté vše stihl zachránit, když vložil hůl do nahození a puk skončil mimo hřiště.
17:55'
Dvořák ukázal své rychlé nohy a přebruslil svého soupeře. Naštěstí pro domácí neviděl na druhé straně úplně volného Bergera, který by mohl zakončovat do poloodkryté branky.
17:31'
Na druhé straně si musel připsat další zákrok Kváča.
17:18'
Fillman trefil před brankou Nedorosta, od kterého se puk odrazil mimo tři tyče Klimešovy branky.
16:37'
Znovu Sýkora v akci. Tentokrát mnohem nebezpečnější! Zkoušel do toho praštit bekhendem a domácí brankář měl štěstí, že puk šel mimo branku.
16:27'
Malina poslal puk na teč pro Sýkoru, kterému teč opravdu vyšla těsně před Kváčou. Ten prokázal rychlý postřeh a má puk v lapačce.
15:38'
Galamboš se dostal ke střele z nebezpečného prostoru a Klimeš měl co dělat, aby ucpal prostor mezi rukou a tělem.
14:48'
Dobrá akce prvního útoku! Rozjetý Toman viděl ještě více rozjetého Nedorosta a poslal mu přihrávku do jízdy. Tomu však zakončení sebral jeden hostující hráč.
14:05'
Čápovu střelu zblokoval jeden z domácích útočníků.
13:23'
Vlček našel z otočky volného Šulka, který byl úplně sám před Klimešem! Ten jeho zakončení přečetl a zabránil druhé inkasované brance!
12:54'
Plášek si chvíli dělal v útočném pásmu co chtěl, přesto o puk přišel.
12:30'
Hosté hrají v plném počtu. Ve stejný čas si připsal zákrok Petr Kváča.
12:00'
Přerov se již podruhé osvobozuje.
11:20'
Skvěle zavezl puk do třetiny Toman. Domácí borci tak mohou kombinovat v útočném pásmu.
10:58'
Vráblík vyslal bombu od modré a přerovský brankář jen škrtl puk lapačkou. Ten nakonec skončil v ochranné síti.
10:30'
Vyloučení v týmu HC ZUBR Přerov (Matouš Kratochvíl – 2 min., faul loktem).
10:05'
Dnes se často objevují hráči Přerova v ofsajdu. Díky tomu mají problém s přechodem útočné modré čáry.
09:38'
Další velká šance Budějovic! Tentokrát se vydal k nádherné sólo akci Filip Vlček. Už to vypadalo, že si naložil velké sousto, jenže puk se před ním nakonec objevil a Klimeš měl velké štěstí, že plácnutí domácího hráče neskončilo v bráně.
09:25'
Úmyslný ofsajd na straně Přerova.
08:52'
Obrovská šance Českých Budějovic! Nedorost ujel s Tomanem do přečíslení dva na jednoho. Toman dostal kotouč na bekhend, přesto se mu podařilo zakončit. Klimeš se ovšem skvěle přesunul a betonem zakročil!
08:36'
Dlouho trvalo Chmelířovi než rozehrál akci svého týmu.
08:13'
Kváča raději podržel puk do lapačkou. Vhazování se bude konat v obranném pásmu Motoru.
07:47'
Čermák střelou z otočky trefil jen Nedorosta. Mnohem zajímavější akce se udála pár vteřin poté, kdy si odražený kotouč našel Pavlin. Před hostujícím gólmanem dobře clonil Toman. Ten si však poradil a našel kotouč v rukavici.
07:07'
Dvořák byl dobře rozjetý, ovšem jeho střelu srazil Kutlák mimo nebezpečí.
06:44'
Budějovice začínaly s útokem od vlastní branky. Kotouč se nakonec sotva došoural ke Klimešovi. Ten hru raději přerušil a vhazovat se bude po jeho levici.
06:22'
Galamboš hledal Dostálka před brankou, jenže ten byl dobře hlídaný.
05:25'
Nedorost hledal úplně volného Čermáka u druhé tyčky, než byl on sám. Přihrávka byla o kousek delší, než by domácí útočník potřeboval.
05:02'
Teď již Kváča zasahovat musel. Vhazování po pravici domácí brankáře.
04:54'
Berger pálil od modré velmi nepřesně.
04:35'
Přerov se snažil přijít s odpovědí, jenže domácí obrana je zatím velice pozorná.
03:52'
Vzápětí mohl přidat další branku Dostálek. Ten si hostujícího brankáře položil, ale puk sjel z hole.
03:22'
A máme zde první zásah v utkání! Ten přišel i velmi brzy, již ve čtvrté minutě! Špatné vyhození jednoho z Přerovských zachytil ŽIGA PAVLIN, jenž vystřelil z úhlu a Klimešovi prošel puk až do branky!
Bez asistence.
03:06'
Budějovická lajna byla nyní trochu pod tlakem, ale Kváča si nakonec nemusel připisovat zákrok
02:25'
Teď jsou v útoku Přerovští, nakonec nic nevymysleli a domácí mančaft mohl jít střídat.
01:54'
Doktor ztratil puk na své modré, ovšem Dvořák nezareagoval dobře.
01:39'
Třetí budějovická lajna dostal tu přerovskou pod tlak. Hosté vyhodili puk jen za cenu zakázaného uvolnění.
01:09'
Dvě velké šance na obou stranách! Nejprve Jihočeši se dostali do přečíslení a Galamboš hledal úplně volného Kutláka, kterému puk přeskočil hokejku. Na druhé straně ihned poté také vzniklo přečíslení, na jehož konci stál Pšurný, který netrefil branku!
00:45'
Dostálek bojoval o kotouč v útočném pásmu. Chyběl mu jen malý kousek, aby ho získal.
00:30'
Snahu Českých Budějovic o založení útoku zastavuje ofsajd.
00:10'
První střelu utkání si připsal Plášek. Ta nebyla moc nebezpečná a Kváča si připsal první zákrok.
00:01'
Domácí tým je již na ledě. V útrobách je také vidět Přerov a utkání co nevidět začne.
A v sestavě domácích můžeme vidět zajímavé změny! Do první obrany se posunul Vráblík, zatímco Marcel bude hrát s Kutlákem. Největší překvapení ale máme v útoku, kdy benjamínek týmu – Matěj Toman je napsán v prvním útoku po boku Nedorosta a Čermáka!

ČEZ Motor České Budějovice: Kváča (Gába) – Fillman, Vráblík, Kutlák (C), Marcel, Pavlin, Pýcha – Toman, Nedorost (A), Čermák – Dostálek, Galamboš, Heřman – Crowder, Vlček, Šulek – Marek, Pajič, Doktor.

HC ZUBR Přerov: Klimeš (Šimboch) – Malina, Chmelíř, M. Novotný, Čáp, Pala, Zbořil – Plášek, T. Sýkora, M. Kratochvíl – Milan Procházka, Pšurný, Fořt – Koblar, Berger, F. Dvořák – Goiš, Šlahař, Václavek.

Rozhodčí: Grech, Veselý – Malý, Šiman.
Zároveň do utkání zasáhne také Filip Vlček!
A z tábora Českých Budějovic přichází novinka! Trenér Antonín Stavjaňa byl odvolán od týmu. Ten tak do sobotního duelu povedou – Martin Štrba a František Bombic.
ČEZ Motor České Budějovice

Jihočeši potvrzují, že jsou jedním z aspirantů na baráž, jelikož se nacházejí na třetím místě se ziskem 22 bodů. Přesto ale výkony nejsou zatím ideální. Většina vítězných zápasů je především ubojovaná a Budějovičtí zatím nestřílejí ani mnoho branek.

Z dvanácti zápasů jich Motor vyhrál šest v základní hrací době a dvě v prodloužení. Ve hře v prodloužení lze vidět posun, protože ta loni Jihočechům moc nešla. Ovšem ve využívání přesilových her patří k nejhorším celkům WSM ligy. Jejich úspěšnost činí pouhých 11,54%. Jestli se na něco mohou České Budějovice spolehnout, je to hra v oslabení – 94,83%. Tato úspěšnost je naopak nejvyšší v celé lize.