1. česká hokejová liga - 24. kolo -  ONLINE PŘENOS -  K. Vary : Č. Budějovice - 20. listopadu 2017   17:30

K. Vary
K. Vary
10:40' Flek (Gríger, Krejčí) • 26:33' T. Rachůnek (Podlipnik)
2:3
(1:2, 1:1, 0:0)
Č. Budějovice
00:28' M. Bárta  (F. Novák) • 06:46' Heřman   • 22:21' Vampola  (Pavlin)
K. Vary
Sýkora, Valenta – Rubáš, Tvrdík
KV Arena, Karlovy Vary

Karlovy Vary jsou poraženy v KV Areně po druhé v sezoně. Ve třetí třetině se již nestalo nic závratného. Ani jeden z týmů nechtěl zbytečně chybovat. Nejvíce sil oba celky stála zbytečná oslabení, která rozhodla o dnešním vítězi.

Ode mne je to pro dnešní večer vše, na počtenou se loučí Kamila Ströerová.
59:45'
Domácí jsou v pásmu.
59:44'
Energie má posledních 16 vteřin.
59:34'
Skuhravý byl centimetr od prázdné brány, ale Kváčovu svatyni netrefil.
59:30'
Oddechový čas pro hosty.
58:50'
Střelu hostů do prázdné brány zastavil Rachůnek.
58:38'
Pokusy energetiků jsou zastaveny Kváčou.
58:21'
Tomáš Rachůnek se pokoušel propasírovat kotouč za záda hostujícího brankáře.
58:01'
Běží poslední dvě minuty třetí třetiny.
57:50'
Do šance se nyní nepouští ani jeden z týmů.
57:29'
Střely karlovarských hokejistů jdou zcela mimo bránu hostů.
56:35'
Karlovarští jsou za vlastní brankou a dostávají se do útočné třetiny, kde se příliš dlouho nezdrželi a ihned mizí zpět bránit.
56:05'
Kohout prověřil Kváču nepřesnou střelou.
55:50'
Komerční přestávka.
54:58'
Energie se dostává do třetiny, ale recept na Kváču ještě nenašla.
54:11'
Ani jeden z celků nechce zbytečně chybovat.
53:28'
Hraje se na obou stranách ledové plochy, ale zápas ztrácí na své atraktivitě.
52:18'
Petr Vampola vypálil od modré, ale dělovka mířila mimo branku Novotného.
51:56'
Motor již také hraje v plném počtu.
51:35'
Domácí hraje v plném počtu.
51:06'
České Budějovice se dostávají do třetiny, kterou v mžiku opouští.
50:15'
Stanislav Balán byl blízko ke vstřelení branky, ale trefil se do ramene hostujícího gólmana.
49:55'
Ač gólů padlo dohromady jen pět, na vyloučení je zápas bohatý.
49:54'
Lukáš Květoň (CEB) odchází na dvě minuty na trestnou lavici za podražení.
49:39'
Filip Novotný (KVA) si připisuje další trest, tentokrát za podražení soupeře. Trest odpyká Jakub Flek.
48:35'
Roman Vráblík vystřelil od modré čáry, ale Novotný zasáhl lapačkou.
47:53'
Karlovy Vary se nedostaly do žádné atraktivní šance.
47:25'
Daniel Krejčí (KVA) opouští svůj tým na dvě minuty za faul kolenem.
46:48'
Energie se prozatím nezdržela v útočné třetině. Budějovice výborně napadají rozehrávky karlovarských hokejistů.
46:07'
Žiga Pavlin (CEB) poslal nedovoleně k zemi Tomáše Rachůnka a odchází a dvě minuty za hrubost a dvě minuty za podražení. Ve stejném čase odchází Martin Heřman (CEB) na deset minut za nesportovní chování.
45:46'
Energie přebírá kotouč na své hokejky, ovšem přes střední pásmo se jí nedaří dostat.
44:44'
České Budějovice se točí kolem branky Karlových Varů.
44:27'
Sudích píská zakázané uvolnění Karlových Varů.
43:25'
Karlovy Vary se dopouští hrubých chyb, které Motor trestá.
42:46'
České Budějovice hrají hodně agresivně.
42:18'
Energetici se chvilku točili kolem branky hostů, ale na Kváču nedokázali vyzrát.
42:03'
Rachůnkova střela byla na poslední chvíli zastavena Kváčou.
41:06'
Vráblíkovu střelu zastavila hokejka Jaromíra Kverky.
40:45'
Šanci Podlipnika schoval Kváča do lapačky.
40:28'
Hosté se při přechodu do třetiny dopustili ofsajdu.
40:12'
Kotouč zastavuje Novotný.
40:05'
Energie se pouští do akce.
40:01'
Ve druhé třetině se podařilo Českým Budějovicím vstřelit další branku, autorem třetí branky se stal Petr Vampola. Energie snížila na rozdíl jediný branky, díky gólu Tomáše Rachůnka. Dávid Gríger do hry nezasáhl.
Třetí třetina začne v 19:23.
40:00'
39:52'
Domácí se drží na puku, ale ke střele se nedostanou.
39:22'
Jan Tomeček posílá kotouč až do útočné třetiny.
39:01'
Do konce druhé třetiny zbývá jedna minuta
38:48'
Motor se provinil úmyslným ofsajdem, hra míří do útočné třetiny Energie.
38:29'
Václav Skuhravý se pokoušel střelecky prosadit, ale hostující Kváča byl ve správnou chvíli na správném místě.
38:12'
Mitchell Fillman vystřelil na Novotného, který předvedl zákrok lapačkou.
37:56'
Energetikům se nedaří vyhodit kotouč.
37:47'
Nahozený kotouč si Filip Novotný pohlídal.
37:15'
České Budějovice se drží v obranné třetině Energie.
36:45'
Více energie má jednoznačně hostující Motor, který hraje více aktivně, dostává si Karlovy Vary pod tlak a využívá své šance.
36:34'
Hosté hrají v plném počtu.
36:21'
Při přechodu do útočné třetiny se Karlovy Vary dopustily ofsajdu.
36:04'
Budějovicím se daří osvobozovat, Energie má opět problém dostat se do třetiny.
35:35'
Jedná se o první přesilovou hru, ve které si Karlovy Vary dokázaly udělat alespoň minimální tlak na soupeře.
34:58'
Ondřej Beránek dostal skvělou přihrávku od Rachůnka do mezikruží, konečná střela prvního jmenovaného však do branky nezapadla.
34:36'
Filip Novotný byl atakován Václavem Nedorostem (CEB), který tak dostává dvouminutový trest.
33:51'
Skóre zápasu se tedy nemění.
33:49'
Gól nebyl uznán.
33:49'
Po souhře Ondřeje Beránka s Jakubem Flekem bude rozhodčí telefonovat videorozhodčímu.
33:21'
Oba týmy se nyní dostaly do velkých šancí.
32:17'
Na druhé straně se i hosté snaží zatopit ve třetině Energie.
31:25'
Podlipnik si sjel mezi kruhy a vystřelil, Kváča si se střelou poradil.
31:15'
Kotel domácích fanoušků spolu se zbytkem publika vytváří výbornou kulisu.
30:34'
Obrana Českých Budějovic je aktivní a nenechá si žádného hráče uniknout.
30:15'
Karlovarští se pokouší proniknout přes střední pásmo.
30:02'
Tomáš Kvapil vystřelil od modré čáry, ale Kváča jeho střelu zastavil lapačkou.
28:52'
Jakub Flek s Milanem Davídkem prověřili pozornost brankáře hostů.
28:16'
Martin Kohout byl blízko ke srovnání, ale nakonec se do branky hostů netrefil.
27:58'
Sičákova střela nebyla přesná.
27:32'
Energetikům se nedaří přejít do útočné třetiny.
27:15'
Při přechodu do útočné třetiny se Energie dopustila ofsajdu. Následuje komerční přestávka.
26:33'
Karlovy Vary právě vstřelily branku!
Podlipnik vystřelil od modré čáry a před brankou kotouč tečoval TOMÁŠ RACHŮNEK, který vrací Energii zpět do zápasu. Asistence: Matic Podlipnik.
26:00'
Krejčí je za domácí brankou a posílá své spoluhráče dopředu.
25:25'
Krejčí vypálil od modré čáry, ale Kváča si střelu pohlídal.
25:11'
Hostující brankář zalehl potenciální střelu Beránka.
24:57'
Energetici se drží v útočné třetině, ale nedaří se jim najít vhodné místo ke střele na Kváču.
23:46'
Domácí se dopustili zakázaného uvolnění, hra míří před Novotného.
23:20'
23:05'
Karlovy Vary se dostávají do šancí, které nedokáží využívat.
22:21'
České Budějovice právě vstřelily branku!
Během oslabení se opět dokázali hosté střelecky prosadit. PETR VAMPOLA se trefil mezi rameno a tyčku Novotného. Asistence: Žiga Pavlin.
22:12'
Karlovarští se pokouší dostat do třetiny, ale Budějovice mají výbornou obranu.
21:25'
Kváča vyrazil střelu Podlipnika ramenem.
21:11'
Peter Galamboš (CEB) odchází na dvě minuty za držení.
20:56'
Karlovy Vary si zahrají přesilovou hru.
20:19'
Střela Daniela Krejčího mířila mimo branku hostů.
20:03'
Hosté se pouští do útoku.
20:01'
V první třetině byly k vidění tři branky. Hosté se dostali bleskově do vedení, díky gólu Michala Bárty, druhou branku si připsal Martin Heřman. Gólové manko Karlových Varů snížil Jakub Flek. Ovšem o potyčky a vyloučení bylo postaráno. Dávid Gríger byl nepěkně sražen k zemi, uvidíme, zda-li se v zápase ještě ukáže.
Druhá třetina začne v 18:28.
20:00'
19:52'
Petr Vampola prověřil pozornost Novotného, který včas zakročil.
19:31'
Hosté vyhazují až na zakázané uvolnění.
19:16'
Tuominen se dostal do minimálního kontaktu, který teatrálně upadl na ledovou plochu.
19:05'
Do konce první třetiny zbývá necelá minuta.
18:10'
Karlovy Vary vyhazují až ke Kváčovi.
17:56'
Domácí se dostali během oslabení do třetiny, získali několik cenných vteřin.
17:31'
Vladimír Sičák (KVA) si vysloužil dvě minuty za nedovolené bránění.
16:50'
České Budějovice se tlačí do branky.
16:34'
České Budějovice hrají velmi agresivní hokej.
16:15'
Motor hraje v plném počtu.
15:45'
Dávid Gríger byl poslán k zemi a odjíždí za pomoci lékaře do kabiny.
15:35'
Energie hraje v plném počtu.
15:23'
Motor se úspěšně osvobozuje.
15:06'
Zápas je velmi pestrý na vyloučení, kterých bylo během první třetiny k vidění nespočet.
14:27'
Roman Vráblík (CEB) se také dostává na trestnou lavici za padnutí na kotouč.
14:12'
Po vhazování se puk drží na hokejkách Karlových Varů.
14:09'
Pavel Pýcha (CEB) odchází ke svého spoluhráči na trestnou lavici za držení protihráče.
13:46'
Podlipnikova střela byla zastavena Kváčovo lapačkou.
13:35'
Filip Novotný (KVA) vyhodil kotouč mimo hrací plochu, a tak si vysloužil dvouminutový trest za zdržování hry. Trest odpyká Jaromír Kverka.
13:15'
Jakub Flek se nabízel ke střele, ale obrana hostů ho zastavila.
12:55'
Energie se však znovu pokouší dostat do útočné třetiny.
12:31'
Motor se ihned osvobozuje z karlovarského sevření.
12:29'
Po komerční přestávce odejde na trestnou lavici Michal Bárta (CEB) za podražení soupeře.
12:22'
Rachůnek se pokusil vyrovnat, ale střela mířila do ochranné sítě.
10:40'
Karlovarská Energie snižuje na rozdíl jedné branky. Daniel Krejčí nabil Grígerovi, který před brankou nahrál na JAKUBA FLEKA, který s přehledem vymetl pavučiny ve Kváčově svatyni. Asistence: Dávid Gríger, Daniel Krejčí.
09:30'
Energetici se snaží srovnat skóre. Střela Jakuba Fleka mířila mimo branku hostujícího gólmana.
08:18'
Během přesilové hry se karlovarským hokejistům nepodařilo ani řádně vystřelit na Kváču. Spíše hra odpovídala přesilové hře hostů, nikoliv domácích.
08:09'
Václav Skuhravý poslal dělovou ránu od modré čáry, kterou Kváča zastavil.
08:01'
Energie se konečně dostala do pásma.
07:28'
České Budějovice předvádí famózní oslabení. Přes minutu se držely v útočné třetině a dobývaly branku Novotného.
06:46'
Ve vlastním oslabení se do šance dostal MARTIN HEŘMAN, který se dostal ke kotouči po špatné rozehrávce. Ovšem svou střelou z těsné blizkosti překonal Novotného. Bez asistence.
06:29'
Po komerční přestávce odchází na trestnou lavicí Vít Jonák (CEB) za nedovolené bránění.
06:06'
Ondřej Beránek nebezpečně vystřelil, ale Kváča stačil na poslední chvíli zakročit.
05:14'
Nyní se nedaří Budějovicím dostat z vlastní třetiny.
05:03'
České Budějovice vyhodily až na zakázané uvolnění a hra se vrací před Kváču.
04:55'
Jaromír Kverka se pokusil dorovnat skóre, ale Petr Kváča kotouč zastavil.
04:34'
Za brankou domácích probíhá souboj o puk, ze kterého odchází vítězně Energie.
04:07'
Ovšem Motoru se daří během několika vteřin osvobodit.
03:55'
Matic Podlipnik nahodil kotouč do útočné třetiny.
03:23'
Luboš Rob se však dostal do úniku, ale svou střelou od kruhů nepřekonal domácího brankáře.
03:10'
Na krátký čas se domácí zahnízdili v útočné třetině.
03:07'
Dávid Gríger se pokusil překonat Kváču z nulového úhlu.
02:10'
Karlovým Varům se podařilo přejít do útočné třetiny, následně se píská přihrávka rukou.
01:30'
Energetikům se nedaří osvobodit z obranné třetiny.
01:09'
Od začátku třetiny se hraje v útočné třetině domácích. Karlovarští hokejisté se téměř nedostali ke kotouči.
00:46'
Střelu Romana Vráblíka si Novotný pohlídal.
00:28'
První střela MICHALA BÁRTY otevírá skóre zápasů. Filip Novák nabil na Bártu, který střelou z první překonal Filipa Novotného. Asistence: Filip Novák.
00:08'
Budějovice se ihned po buly dostávají před Novotného.
00:01'
Týmy se již pozdravily na ledové ploše a míří před své gólmany.

HC Energie Karlovy Vary: F. Novotný (Závorka) – Krejčí, Sičák (A), M. Rohan, Podlipnik, J. Tomeček, T. Kvapil – T. Rachůnek, Balán (A), Gorčík – O. Beránek, Gríger, Flek – Tuominen, Skuhravý (C), Davídek – Stloukal, Kverka, Kohout.

ČEZ Motor České Budějovice: Kváča (Gába) – F. Novák (A), Kučný, Fillman, Pýcha, Pavlin, Vráblík – M. Bárta, Vampola, Nedorost (C) – Galamboš, Rob, Jonák – Prokeš, Vlček, Heřman – Toman, Pajič, L. Květoň.

Rozhodčí: Sýkora, Valenta – Rubáš, Tvrdík.
HC Energie Karlovy Vary
Energie se již několik kol drží na prvním místě tabulky. Karlovy Vary odehrají třetí domácí zápas v řadě. Domácí prostředí je karlovarskou výhrou. Z nedobytné KV Arény si pouze jeden tým odvezl tři body, konkrétně se jednalo o Ústí nad Labem. V posledních dvou duelech dominovala domácí Energie. Pražská Slavia se pokusil o zisk bodů, ovšem Karlovy Vary ukázaly, kdo je na domácí půdě a vystřílely si tři body. Utkání s Havířovem bylo dramatičtější, ale nakonec o výhře karlovarských hokejistů rozhodla branka Jaromíra Kverky. Karlovarský celek tak dvakrát za sebou vstřelil šest branek. Energie během sezony inkasovala nejnižší počet gólů v celé lize. Navíc se Karlovy Vary nenechávají příliš vylučovat, jsou nejméně vylučovaným týmem. Slabou stránku lázeňských hokejistů jsou právě oslabení.
Obránce Matic Podlipnik25 bodů za devět branek a šestnáct asistencí. Ondřej Beránek se postaral o jedenáct gólů a šest asistencí. Karlovarský gólman Filip Novotný patří mezi pětici nejlepší brankářů celé ligy. Kolega Tomáš Závorka je osmnáctý a obdržel osmnáct branek v devíti zápasech. Podaří se energetikům vyhrát v odvetě s Motorem?
ČEZ Motor České Budějovice
České Budějovice se drží na třetím místě se 43 body. Během sezony došlo ke změně na postu hlavního kouče. Antonína Stavjanu, který je znám i v Karlových Varech, vystřídal Marian Jelínek. Pod novým trenérem se jihočechům podařilo pětkrát uspět z deseti zápasů. Své slabé místo má Motor ve venkovních zápasech. Z posledních pěti duelů na stadionu soupeře, dokázaly České Budějovice pouze jednou zvítězit. Na druhou stranu těší své fanoušky na domácí půdě, kde porazily Vsetín vysoko 8:0 a Ústí nad Labem 7:1. S karlovarskou Energií se v prvním duelu radoval Motor.
Karlovarští hokejisté nebudou mít jednoduché přesilové hry, o čemž mluví také procenta. České Budějovice mají nejlepší oslabení z celé ligy. Vysílají také největší počet střel na hostujícího brankáře, což bude jistě nepříjemné. Václav Nedorost je jednou z největších osobností českobudějovického týmu, posbíral 22 bodů za jedenáct gólů a jedenáct asistencí, také vede týmové kanadské bodování. Oba gólmani Motoru mají úspěšnost nad 90%. Do většího počtu zápasů zasáhl Petr Kváča.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.