1. česká hokejová liga - 19. kolo -  ONLINE PŘENOS -  K. Vary : Kladno - 30. října 2017   17:30

K. Vary
K. Vary
11:31' Tuominen (Podlipnik) • 32:51' Gríger (Krejčí, Flek) • 33:11' O. Beránek (Gríger, Kohout)
3:2
(1:0, 2:1, 0:1)
Kladno
Kladno
25:53' R. Přikryl  (D. Tůma, F. Matula) • 43:14' J. Strnad  (Repe)
K. Vary
Zubzanda, Grech – Kokrment, Coubal
KV Arena, Kladno
2741 diváků
Kladno
Kopřiva (22. Cikánek) – Štich, F. Matula, Kehar, Štindl, P. Hořava, Repe – J. Strnad, R. Přikryl, Pekr – J. Kloz, Machač (A), D. Tůma (C) – Redlich, T. Kaut, Kružík – Zikmund, Kubík, Bláha.

Karlovy Vary zvládly napínavý konec a všechny tři body zůstávají v KV Areně.
59:46'
Ofsajd Rytířů.
59:23'
Kladno v šesti!
58:41'
Kohout sbírá v rohu kladenské třetiny cenné vteřinky.
58:28'
Ladislav Zikmund se otřesený zvedá z ledu. Následuje oddechový čas, který si vzal kladenský trenér Hořava.
58:28'
Další kladenské postavení mimo hru.
58:00'
Poslední dvě minuty slibují opravdové nervy! Napětí by se dalo v KV Areně krájet, vhazovat se teď bude po hostujícím ofsajdu ve středním pásmu.
56:20'
Beránek v další gólové příležitosti, Cikánek drží kladenské naděje.
55:18'
Novotný patří v posledních minutách patří k nejlepším domácím hráčům.
Dnešní utkání sleduje 2741 diváků.
54:23'
Filip Novotný schoval další puk v lapačce. Následuje komerční přestávka.
53:34'
Rachůnek byl v útočném pásmu příliš rychle, píská se postavení mimo hru.
52:58'
Karlovým Varům se podařilo vyhodit.
52:23'
Novotný se poroučel v souboji s protihráčem na led.
51:41'
Možnost pro Kladno srovnat, za podražení odjíždí na lavici hanby Michal Vachovec (KVA).
51:41'
Chyby v karlovarské rozehrávce jsou trestuhodné, vše opět hasí Novotný.
51:05'
Kladenským fanouškům se verdikt sudího nezdál, nicméně ofsajd se píská tak či tak.
50:15'
Beránek z těžkého úhlu nedokázal zužitkovat pas od spoluhráče.
49:34'
Jakub Flek se dokázal přes dva protihráče dostat až ke střele na Cikánka.
48:38'
Sympatický výkon v oslabení přináší domácím další vyhození.
47:44'
Rytíři jsou kompletní a s pukem na holi.
47:02'
Štindl velmi nebezpečně střílel na Filipa Novotného.
46:50'
Martin Kohout (KVA) bude vyloučen za vysokou hůl, vyrovná se tak počet hráčů na každé straně.
46:28'
Flekova střela se do branky nevešla.
45:42'
Tomáš Kaut (KLA) je vyloučen za podražení a Karlovarští mohou udeřit po čtvrté.
45:26'
Unavená domácí čtveřice nesmí střídat, kompletní domácí vyhazují na icing.
45:15'
Na Štindlův pokus byl Novotný výborně připraven.
44:17'
Karlovarští konečně vyhazují, diváci v KV Areně trnou nervozitou.
43:14'
Kladno právě vstřelilo branku!
Tentokráte už to vyšlo. Repe pálil od modré a JAKUB STRNAD svou tečí snižuje na rozdíl jediné branky. Asistence: Jurij Repe
43:01'
Slovinec Repe se od modré neprosadil, betonem zasáhl domácí gólman.
42:55'
Karlovarská trojice za zády s Novotným úvodní tlak zvládla.
42:02'
Karlovarští jdou do tří, Jan Tomeček vystřelil puk mimo hrací plochu a inkasuje dvě minuty.
41:48'
Kapitán oslabí svůj tým. Václav Skuhravý (KVA) je vyloučen za nedovolené bránění.
41:23'
Ondřej Beránek se řítil sám na Cikánka, ten ovšem úmysl nejlepšího karlovarského střelce přečetl a drží Kladno v dohledu.
40:24'
Rytíři jsou niž kompletní a mohou započat svou zkrácenou přesilovou hru.
40:02'
Karlovarští vyhrávají úvodní buly i po třetí.
40:01'
Ve druhé dvacetiminutovce hrály velkou roli emoce! Na ledě to začíná dosti jiskřit, trestů přibývá. Dokonce bylo k vidění i zranění, kvůli kterému hru opustil Miroslav Kopřiva, jehož v hostující kleci nahradil Cikánek. Krom trestů padly i tři branky. Nejprve vyrovnal Roman Přikryl ve 26. minutě. Pak ovšem dokázala karlovarská družina odskočit díky dvěma slepeným gólům do dvoubrankového vedení. Trefili se Gríger, následně Beránek. Třetí třetina začne přibližně v 19:21.
40:00'
39:09'
Další dvojitý menší trest, vysoká hůl v obličeji soupeře znamená pro Stanislava Balána (KVA) vyloučení.
38:50'
Znovu se Roman Přikryl protáhl do dobré šance, po druhé mu to však nevyšlo.
38:21'
Za krosček je vyloučen Hořava (KLA).
38:21'
Z levého kruhu napřáhl Davídek, Cikánek chytá.
37:32'
Karlovarští se vymanili z kladenského sevření a s pukem na hokejkách vyráží vstříc Cikánkově svatyni.
36:51'
Další domácí icing znamená vhazování po Novotného pravici.
36:28'
Trochu zbytečně teď Energie vyhazuje na zakázané uvolnění.
36:10'
Skuhravý bojovně udržel puk na domácích hokejkách.
35:03'
Pod dalším nahozením se podepsal obránce Matic Podlipnik.
34:14'
A hladoví energetici stále nemají dost! Už jsou znovu v pásmu Rytířů a zaměstnávají Cikánka dalšími pokusy.
33:11'
Karlovy Vary právě vstřelily branku!
Gríger i u další branky, tentokráte v roli dvorního nahrávače. Jeho pas využil smrtelně přesnou střelou ONDŘEJ BERÁNEK. Asistence: Dávid Gríger, Martin Kohout
32:51'
Energie odskakuje opět do vedení. DÁVID GRÍGER zaznamenává druhou branku proti Kladnu v letošní sezoně, když se výborně zorientoval v předbrankovém prostoru a dorazil střelu od modré. Potvrdit branku musel i videorozhodčí Asistence: Daniel Krejčí, Jakub Flek
32:12'
Kladenský střelec Roman Přikryl se nyní provinil nedovoleným zákrokem, krosček ho stojí dvouminutový pobyt na trestné lavici.
31:00'
Kohout se dostal do zajímavé pozice, ovšem jeho střelu se Cikánkovi podařilo vytěsnit.
30:23'
První Kautova střela skončila u Novotného, jeho druhý pokus i přes Tůmovu teč nedopadl lépe. domácí gólman jej schoval do rukavice.
29:55'
Ani Strnadova střela se neujala.
27:53'
Rytířům se při dlouhém pobytu v domácím pásmu nepodařilo vymyslet žádnou nebezpečnou akci či střelu.
26:52'
Tuominenovi sklouzl kotouč z hole, přesto však doklouzal až k Cikánkovi. Kladenský gólman raději přikrývá.
25:53'
ROMAN PŘIKRYL si z pravého křídla vybruslil před Novotného, položil si domácího beka a přesně zavěsil do levého horního rohu, Novotný neměl nárok zasáhnout. Asistence: David Tůma, František Matula
25:23'
V plném počtu už i Rytíři.
24:57'
Vachovec od modré poslal střelu po ledu, Cikánek bez větších komplikací zasahuje.
24:16'
Rachůnek je zpátky na ledě, to je dobré znamení.
23:38'
Energie je už kompletní a opět má možnost početní výhody.
23:32'
Kladenští vyhazují na zakázané uvolnění.
23:09'
Rozhodčí ztratil přehled o puku a píská.
22:34'
Machač sám krouží v pásmu Energie, Novotného po svém pokusu nepřekonal.
21:37'
Početní výhoda netrvala dlouho, za hákování bude pykat Stanislav Balán (KVA).
21:28'
Po jedné z karlovarských střel se zranil Miroslav Kopřiva, jenž rovnou míří do šaten. Nahrazuje ho Lukáš Cikánek.
21:28'
Energetici v úvodním tlaku dlouhé početní výhody nepustilo Kladno z pásma.
20:19'
Na Rachůnka si nedovoleně počínal David Štich (KLA), jenž mimo pěti minut inkasuje i trest do konce utkání. Pět minut za něj odsedí Daniel Kružík.
20:19'
Na ledě skončil po souboji u mantinelu Tomáš Rachůnek. karlovarský útočník se nedávno vrátil po otřesu mozku, nyní se drží za hlavu, snad bude vše v pořádku.
20:02'
První buly druhé části pro energetiky.
20:01'
Po první dvacetiminutovce šlágru 19. kole WSM ligy vedou domácí energetici nad Kladnem 1:0. Branku obstaral finský forvard Henri Tuominen, jenž dorážel střelu Matice Podlipnika. Na obou stranách je vidět velká snaha, oba soupeři dávají do každého souboje hodně síly a energie. Druhá perioda začne v 18:21.
20:00'
19:53'
A znovu, na další ohrožení Kopřivy již nezbývá čas.
19:40'
Avšak Kladnu se daří vyhodit.
19:13'
Na závěr první části mají domácí možnost navýšit vedení, za podražení je vyloučen Adam Kubík (KLA).
18:00'
Diváci vidí velmi bojovný zápas, oba celky dávají do každého souboje 120 %.
17:15'
Rachůnek za sebou zapomněl kotouč, který následně odehrál v ofsajdu, jenž sudí posuzuje jako úmyslný.
16:15'
Karlovým Varům dělá problém vymotat se zpoza vlastní branky, Rytíři velmi dobře napadají.
15:30'
Novotný pomáhá odehrát puk před dotírajícími hosty. Následuje kladenský ofsajd a komerční přestávka.
14:55'
Beránek velmi obětavě vyklekl hostující pokus a jen velmi těžko se zvedá z ledu.
14:12'
Gríger posunul na Kohouta, jenž z pravého kruhu prověřil Kopřivovu pozornost.
13:20'
K dorážce Kružíkovi střeli se nikdo nedostal.
12:53'
Kladno další tlak zvládlo a může se pokusit založit útok.
12:32'
Keharova zaváhání se snaží domácí využít.
11:31'
Využitá přesilová hra! Karlovarští zatlačili Kladno v jejich třetině a po střele Podlipnika se k dorážce dostal HENRI TUOMINEN. Asistence: Matic Podlipnik.
10:53'
Od modré vypálil Rachůnek, ovšem oba gólmani jsou stále bezchybní.
10:31'
Kompletní energetiky zastavuje ofsajd.
09:56'
Počet hráčů na ledě se vyrovná, za nedovolené bránění odchází Roman Přikryl (KLA).
09:51'
A ani z nahození Martina Kehara nebudde úvodní gól.
09:10'
Tůmova střela končí vedle, tlak Kladna však stále přetrvává.
07:56'
Zikmundovu střelu drží domácí brankář pevně ve svém náručí.
07:32'
Oslabení se Karlovarským daří, zatím drží Rytíře daleko od Novotného.
07:00'
Štindlovo nahození končí na chráničích jednoho z domácích hráčů.
06:25'
První vyloučení dnešního večera, za vysokou hůl odchází na čtyři minuty Jan Tomeček (KVA).
05:30'
Přechod do pásma se energetikům nedaří, úmyslné postavení mimo hru znamená vhazování před Novotným.
05:00'
Hra se uklidňuje, další akce začne zpoza Novotného klece.
04:00'
Flekova formace vtrhla do útočné třetiny, vážněji však Kopřivu neohrozila.
03:05'
Zikmundova střela k Novotnému nedolétla, končí zblokovaná v rohu.
01:57'
Vachovec odcizil Rytířům kotouč a s Tuominenem se pokoušeli ohrozit Kopřivu.
01:06'
Vlastní chybou se Kladenští vzdávají pásma, píská se ofsajd.
00:28'
První se do útočného pásma dostala Energie, nicméně dobrým pohybem ji Rytíři z pásma vystrčili.
00:02'
Úvodní buly pro domácí.
00:01'

HC Energie Karlovy Vary: F. Novotný (Závorka) – Krejčí, Sičák (A), M. Rohan, Podlipnik, J. Tomeček, T. Kvapil – T. Rachůnek, Balán (A), Flek – O. Beránek, Gríger, Kohout – Vachovec, Skuhravý (C), Gorčík – Stloukal, Tuominen, Davídek.

Rytíři Kladno: Kopřiva (Cikánek) – Štich, F. Matula, Kehar, Štindl, P. Hořava, Repe – J. Strnad, R. Přikryl, Pekr – J. Kloz, Machač (A), D. Tůma (C) – Redlich, T. Kaut, Kružík – Zikmund, Kubík, Bláha..

Rytíři Kladno

„V Karlových Varech se hlavně musíme snažit proměňovat víc šancí než v Ústí," kvitoval pro rytirikladno.cz po utkání s Ústím kladenský útočník Ladislav Zikmund, jenž na západě Čech dříve působil. Rytíři souboj se Slovanem nakonec zvládli, ovšem až po samostatných nájezdech. V tabulce jsou Kladenští na druhém místě, pouhý bod ztrácí právě na karlovarskou Energii, Rytíři však stále mají utkání k dobru. Na venkovních ledech se jim nedaří tolik, co na domácím. Ze 36 bodů, které má Kladno na kontě, vybojovalo jednu třetinu na ledě soupeřů, v tomto ohledu je sedmé v porovnání s ostatními celky. Nejlepším střelcem je s devíti zásahy David Tůma. O čelo týmového kanadského bodování se dělí hned tři hráči – již zmíněný David Tůma (9+4), Patrik Machač (5+8) a Jan Kloz (4+9).

HC Energie Karlovy Vary

Lídr tabulky WSM ligy odehraje třetí ze čtyř domácích zápasů v řadě. Síla energetikům na ledě KV Areny je velká, vždyť dosud před vlastními fanoušky prohráli pouze jednou, bylo to v 17. kole s ústeckým Slovanem. Poslední odehraný zápas zvládli Karlovarští na výbornou. Benátky nad Jizerou doslova smetli výsledkem 8:2, pěti body (3+2) se na demolici podílel Tomáš Rachůnek. Karlovarský forvard zmínil v rozhovoru pro hokejkv.cz duel s Kladnem: „Musíme si vzít příklad z utkání, které jsme Kladnem odehráli minule. To pro nás bude důležitý souboj a musíme se na něj připravit co nejlépe, abychom zvítězili.“ Nejproduktivnějším energetikem je slovinský bek Matic Podlipnik, jenž má na kontě dvacet dva bodů (9+13). Nejlepším střelcem je lehce zraněný Ondřej Beránek, jehož start v utkání je nejistý. Mladý útočník letos vsítil deset branek.
Šlágr kola bude bezesporu hostit karlovarská KV Arena. Domácí Energie přivítá kladenské Rytíře. První vzájemné utkání sezony ovládly Karlovy Vary, které Kladenské porazily 6:2. Soubojem o první místo tabulky vás přímo z místa dění provede Matěj Hodoval. Úvodní buly bude vhozeno v 17:30.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.