1. česká hokejová liga - 20. kolo -  ONLINE PŘENOS -  K. Vary : Přerov - 1. listopadu 2017   17:30

K. Vary
K. Vary
05:43' Flek (T. Rachůnek) • 21:07' Stloukal (T. Rachůnek, Krejčí) • 37:54' T. Rachůnek (Gorčík) • 46:11' Davídek (Stloukal)
4:2
(1:0, 2:0, 1:2)
Přerov
Přerov
41:40' Čáp  (F. Dvořák) • 51:01' Malina  (Goiš)
K. Vary
Luczków, Kostourek – Toman, Coubal
KV Arena, Karlovy Vary
Přerov

Napínavý duel od začátku až do konce zápasu. Ve třetí třetině se začal konat obrat od Přerova, který nebyl dokonán. Hosté se dokázali dvakrát trefit, Energie však přidala čtvrtý gól, na který byly hokejky Zubrů krátké.

Ode mne je to pro dnešní večer, na počtenou se loučí Kamila Ströerová.
59:52'
Václav Skuhravý se netrefil do prázdné brány.
59:38'
Do šance se ještě pustí hosté.
59:22'
Karlovarským hokejistům se nedaří trefit do úplně prázdné brány.
59:01'
Hostující brankář opět míří na střídačku.
58:40'
Přerov stále bombarduje Závorku střelami. Nakonec se dopustil ofsajdu.
58:21'
Už i karlovarská Energie hraje v plném počtu.
58:09'
Do konce zápasu zbývají dvě minuty.
57:42'
Radomír Pala vystřelil od modré, Závorka byl přesný.
57:42'
Hosté hrají v plném počtu.
57:26'
Zubři jsou v útočné třetině, Ondřej Beránek vyhazuje až na zakázané uvolnění.
57:21'
Přerov se zkouší prosadit bez brankáře.
56:19'
Překvapivě přichází další vyloučení utkání. Stanislav Balán (KVA) odchází rovnou do šatny, poté co od sudích dostal dvě minuty za nedovolené bránění a osobní trest na deset minut za nesportovní chování.
56:08'
Sičák nabil Krejčímu, který se střelou od modré nedokázal střelecky prosadit.
55:41'
Více než na šance či góly je zápas bohatý na vyloučení, kterých je v dnešním zápase nespočet. Zdeněk Čáp (PRE) si od sudích vysloužil další dvouminutový trest, tentokrát za vysokou hůl.
55:04'
Hra se přelévá z jednoho konce na druhý, více šancí na vstřelení gólu mají hosté, kteří jsou výrazně aktivnější.
54:57'
54:28'
Karlovy Vary hrají v plném počtu.
53:20'
Petr Stloukal našel Dávida Grígera, který se však střelecky neprosadil.
52:53'
Po asistenci přichází trest pro Jiřího Goiše (PRE), který odchází na dvě minuty na trestnou lavici za nafilmovaný pád.
52:37'
Zubři začali hrát hodně do těla, chodí do osobních soubojů. Karlovarští fanoušci dávají jasně svůj nesouhlas s verdikty sudích.
52:25'
Hákováním se provinil kapitán energetikům Václav Skuhravý (KVA), který tak odchází na dvě minuty na trestnou lavici.
Dnešní utkání sleduje 2173 diváků.
52:25'
Po zakázaném uvolnění přichází komerční přestávka.
51:01'
Přerov právě vstřelil branku!
Ze zcela jednoduché střely padl druhý gól hostů. O branku se postaral LUBOMÍR MALINA. Asistence: Jiří Goiš.
50:40'
Krejčí podržel kotouč, karlovarští se vzápětí dopustili zakázaného uvolnění.
49:24'
Energetikům se ve třetí třetině příliš nedaří, nedokáží vypudil Zubry ze své třetiny.
48:25'
Jakub Šlahař si našel volný kotouč před brankou Tomáše Závorky, ale prosadit se nedokázal.
47:40'
Hosté se drží na puku za svou branku a snaží se proniknout do útočné třetiny. Během přechodu se však Přerov dopustil ofsajdu.
47:20'
Přichází komerční přestávka.
46:11'
Karlovy Vary právě vstřelily branku!
Stloukal projel s kotoučem po pravé straně, poslal dělovku na Klimeše. Hostující brankář střelu vyrazil před sebe, kde byl připravený MILAN DAVÍDEK, který tak posílá Energii do tříbrankového vedení. Asistence: Petr Stloukal.
45:12'
Sebastian Gorčík vystřelil, během napřáhnutí byl poslal k zemi, přesto puk směřoval k brance Klimeše. Vylučovat se nebude, vše bylo podle pravidel hry.
45:00'
Střely zubrů likviduje Tomáš Závorka.
43:49'
Přerov se dostal do obranné třetiny karlovarských hráčů, kde byl téměř minutu.
43:10'
Petr Stloukal s Milanem Davídkem se dostali do šance, kterou druhý jmenovaný nedokázal využít.
43:06'
Karlovarští vyhodili na zakázané uvolnění.
41:40'
Dvořák našel u modré čáry ZDEŇKA ČÁPA, který sjel a poprvé zápase překonal jinak bezchybného Závorku. Asistence: Filip Dvořák.
41:34'
Hosté se nyní zabydleli před Tomášem Závorkou.
41:18'
Ve vlastním oslabení nakoukla Energie do útočné třetiny, kde se ke střele však nedostala.
40:58'
Energetici budou znovu hrát ve čtyřech. Nyní si Tomáš Rachůnek (KVA) odsedí dvouminutový trest za hrubost.
40:30'
Gólmanovi hostů nyní bylo velké horko, když nechal odkrytou branku a Jakub Flek s kotoučem byli přímo před svatyní Klimeše. Nakonec se hostující brankář vzpamatovat a stačil zakročit.
40:04'
Posledního úvodního buly se zmocňují domácí, kteří se ihned dostávají do útočné třetiny.
40:01'
Ve druhé třetině se dokázali energetici prosadit rovnou dvakrát. O druhou branku Karlových Varů se postaral Petr Stloukal a svůj třetí bod v zápase zaznamenal Tomáš Rachůnek. Na vítěze si musíme počkat do třetí třetiny, která začne v 19:21.
40:00'
39:49'
Hra míří před Závorku, bude se hrát ještě jedenáct vteřin.
39:16'
Karlovarským se nedaří přejít do útočné třetiny.
39:05'
Druhá perioda je u konce.
38:46'
Zdeněk Čáp (PRE) se dopustil držení, a tak odchází na dvě minuty na trestnou lavici.
38:37'
Zubr vyhodil až na zakázané uvolnění, hra míří před Klimeše.
38:14'
Rachůnek si tak svou brankou připisuje svůj třetí bod v zápase.
37:54'
Gorčík projel po levé straně kluziště s pukem a na druhé straně si našel TOMÁŠE RACHŮNEK, který z těsné blízkosti prostřelil bezmocného Klimeše. Asistence: Sebastian Gorčík.
37:16'
Tomáš Sýkora se dostal sám do šance, Závorka vyrazil kotouč levým ramenem a drží tak svůj tým ve dvougólovém vedení.
36:34'
Domácí se drží ve třetině. Martin Rohan se pokusil propálit Klimeše, střela označkovala jen plexisklo za gólmanem hostů.
36:13'
Martin Novotný (PRE) odchází na dvě minuty za sevření puku rukou.
35:30'
Hosté se dopustili ofsajdu.
35:08'
Henri Tuominen unikl po levém křídle a vystřelil, střela šla mimo branku.
34:37'
Daniel Krejčí nestihl zastavit kotouč na modré, a tak domácí přichází o pásmo.
34:24'
Karlovarští se přesouvají do útoku, kde jsou zastaveni obranou hostů.
34:02'
Závorka se před fanoušky vytáhl skvělým zákrokem lapačkou.
33:51'
Ani jeden z týmů se nedostal do vážné šance.
33:15'
Jakub Flek se dostal do šance, ale díky dobré obraně nedokázal vystřelit. Komerční přestávka.
32:17'
Podlipnik vystřelil od modré čáry, Klimeš zakročil.
31:24'
Skuhravý se pouští do akce, střela skončila v ochranné síti za Klimešem.
31:08'
Přerov hraje v plném počtu.
30:09'
Zubři vyhazují k Závorkovi, Karlovým Varům se nyní nedaří přejít do útočné třetiny, natož se v ní udržet.
29:47'
Domácí se drží ve třetině a hledají recept na Klimeše.
29:41'
Energetici zatopili pod brankou hostů, ale prosadit se nedokázali.
29:16'
Hostům se daří okamžitě osvobodit, ovšem zelená lavina v podání karlovarského útoku míří před Klimeše.
29:08'
Vylučovat se bude i na druhé straně. Na trestnou lavici míří Zdeněk Čáp (PRE) za držení jednoho z energetiků.
28:58'
Rohan vystřelil od modré, ale střela mířila mimo branku hostů.
28:45'
Krejčí se postaral o šanci energetikům, kterou Klimeš zastavil.
28:35'
Domácí hrají v plném počtu.
28:07'
Ovšem hokejistům v zelených dresech se daří osvobodit a nepouští Přerov na kotouč.
26:45'
Přerov si udělal obydlí v útočné třetině, nakonec se však Kohoutovi podařilo dát zubrům najevo, kdo je tu doma a vyhodil kotouč do středního pásma.
26:34'
Další vyloučení pro karlovarskou Energii. Na trestnou lavici odchází Daniel Krejčí (KVA) za podražení svého soka.
25:57'
Lázeňští hokejisté napadají rozehrávky zubrů a nepouští je do nebezpečných šancí.
25:19'
Závorka vypíchl kotouč Pšurnému, hostující útočník se tak ke konečné střele nedostal.
25:07'
Vhazovat se bude před Klimešem po zakázaném uvolnění hostů.
24:17'
Vladimír Sičák za vlastní brankou zakládá útok, který zastavuje Klimeš.
24:10'
23:48'
Karlovarským hokejistům se i nadále daří držet si soupeře od těla.
23:15'
Tuominen vyšťouchl kotouč z hole Novotného.
23:00'
Energetikům se daří osvobodit až na třetí pokus, ale Přerov se žene zpět do útoku.
22:44'
Jakub Šlahař vystřelil z mezikruží, Závorka ukryl kotouč pod svá křídla.
22:15'
Zubři se točí kolem branky Tomáše Závorky a hledají vhodnou pozici ke střele.
22:08'
Další vyloučení dnešního zápasu. Tentokrát pro Michala Vachovce (KVA) za podražení.
21:59'
Jan Berger se pokusil o střelu, puk zapomněl za sebou.
21:37'
21:29'
Další zakázané uvolnění domácích, hra míří před Závorku.
21:07'
Po nátlaku, který si dokázala Energie udělat se prosadil PETR STLOUKAL dorážkou do prázdné brány. Asistence: Tomáš Rachůnek, Daniel Krejčí.
20:49'
Podlipnikova střela byla zblokovaná hokejkou Pšurnýho.
20:34'
Domácí se znovu posouvají až před Klimeše.
20:28'
Karlovarští vyhodili až na zakázané uvolnění, hra míří před Závorku.
20:27'
Oba týmy hrají ve vyrovnaném počtu 4 na 4.
20:08'
Energetici berou puk na své hole a zakládají útok.
20:01'
Karlovy Vary potěšily své fanoušky jedinou brankou, o kterou se postaral v šesté minutě Jakub Flek. Oba týmy jsou často vylučováni, a tak není prostor pro velké šance. Týmy dobře brání a hlídají svého soupeře.

Druhá třetina začne v 18:28.
20:00'
19:55'
Do šance se již nikdo nedostane.
19:40'
Dvacet vteřin před koncem první periody odchází Tomáš Sýkora (PRE) za napadaní soupeře.
19:25'
Energie se drží v útočné třetině a získává cenné vteřiny.
19:16'
Ve vlastním oslabení se dostal do šance autor jediného gólu Jakub Flek, konečná střela mířila do ochranné sítě za Klimešem.
19:10'
Necelou minutu před koncem první třetiny si zahraje Energie oslabení. Na trestnou lavici míří Václav Skuhravý (KVA) za vysokou hůl.
18:57'
Gríger zmátl všechny přerovské hráče, nakonec kotouč skončil na holi Matice Podlipnika, který dal do střely malou sílu. Klimeš si závěrečnou dorážku před brankou pohlídal.
18:37'
Energie hraje v plném počtu.
18:04'
Stanislav Balán se ve středním pásmu pokoušel vyhodit kotouč za každou cenu, ale marně.
17:41'
Čápova střela byla zastavena betonem Závorky.
16:44'
Přerov se však vrací zpět před Tomáše Závorku. Malinovu střelu zblokovalo tělo Jana Tomečka.
16:24'
Karlovým Varům se ihned daří osvobodit a zdržují hru v útočné třetině.
16:22'
Daniel Krejčí (KVA) oslabí energetiky na dvě minuty za podražení soupeře.
15:25'
Petr Stloukal byl zasažen do ruky a odjíždí střídačku. Zásah nebyl nijak potrestán.
14:44'
Po chvilce se domácí od Klimeše vzdalují, jelikož se hosté pustili do akce.
14:29'
Karlovy Vary se drží ve třetině.
14:20'
Zakázané uvolnění Přerova, hra míří před Klimeše.
13:30'
Lubomír Malina zachytil rozehrávku energetikům, následná střela byla zblokovaná domácím hráčem.
13:24'
Vhazovat se bude na druhý pokus, hostujícímu trenéru bylo něco vysvětlováno od hlavního rozhodčího.
13:15'
Po zákroku domácího brankáře přichází čas na komerční přestávku.
13:12'
12:50'
Energetikům se nedaří vyhodit kotouč do bezpečné vzdálenosti.
12:26'
Hosté se drží v útočné třetině a hledají vhodnou pozici ke střele na Závorku.
11:45'
Karlovarským se podařilo osvobodit z přerovského sevření. Zubři zakládají bleskový útok, který končí až u Tomáše Závorky.
11:25'
První střelu zubrů v přesilové hře si Závorka pohlídal.
11:10'
Tomáš Kvapil (KVA) se provinil sekáním soupeře, a tak odchází na dvě minuty na trestnou lavici.
11:02'
Henri Tuominen poslal nepřesnou přihrávku, a tak se do šance pustil Přerov.
10:05'
Michal Vachovec vybojoval útočnou třetinu, kterou energetici nedokázali udržet.
09:59'
Energetici se provinili ofsajdem při přechodu do útočné třetiny. Hra začne po menší komerční pauze.
09:35'
Filip Dvořák se pokusil překonat Závorku, ale střela nebyla přesná.
09:12'
Hosté se dopustili zakázaného uvolnění, a tak se hra přesouvá zpět před Klimeše.
08:45'
Znovu Jakub Flek s Tomášem Rachůnek, konečná střela Fleka nebyla přesná.
07:38'
06:49'
Energetici se dostávají do šancí,. Nakonec po chybě Matice Podlipnika byl kotouč vyvezen z útočné třetiny domácích.
05:43'
Tomáš Rachůnek si našel u levé tyče volného JAKUBA FLEKA, který se přehledem střelecky prosadil do téměř prázdné brány. Asistence: Tomáš Rachůnek.
05:29'
Jan Berger (PRE) si před brankou Klimeše vyčíhal dorážejícího Stanislava Balána (KVA). Pustili se do vzájemné potyčky a oba dva si vysloužili dvojitý trest za hrubost.
04:50'
Od modré čáry vypálil Matic Podlipnik před brankou jeho střelu dorážel Henri Tuominen, který trefil tyčku Klimešovy svatyně.
04:34'
Karlovarští hokejisté se právě zabydleli v útočné třetině.
04:12'
Filip Dvořák (PRE) si vysloužil od sudích dvouminutový trest za podražení protihráče.
03:25'
Tomáš Rachůnek vyzkoušel Klimešovu pozornost.
02:35'
Jakub Navrátil se na vícero pokusů zkoušel střelecky prosadit, ale Závorka jeho střelám vzorně odolal.
02:15'
Zubr výtečně napadá rozehrávky karlovarských hokejistů.
01:54'
Jan Tomeček poslal u trestné lavici k zemi Jana Bergera, který se po chvilce sám zvedá a odjíždí na střídačku za svými spoluhráči. Jana Tomečka vyloučení nečeká, jelikož si počínal dle pravidel hry.
01:19'
Energie se dostala do dobrých šancí, které hostující brankář vychytal.
01:07'
Domácí se drží před Klimešem.
00:45'
Karlovarští se ujímají kotouče a jsou za vlastní brankou, kde začínají nový útok, který je dobře napadán Přerovem.
00:15'
Tomáš Sýkora se dostal do šance v mezikruží, ale pálil mimo branku svého jmenovce Závorky.
00:02'
Úvodního buly se zmocňují hosté, kteří se bleskově dostávají do útočné třetiny.
00:01'
Oba celky jsou již připraveni na ledové ploše. Zápas začne zhruba za jednu minutu.

HC Energie Karlovy Vary: Závorka (F. Novotný) – Krejčí, Sičák (A), M. Rohan, Podlipnik, J. Tomeček, T. Kvapil – T. Rachůnek, O. Beránek, Balán (A) – Flek, Gríger, Kohout – Vachovec, Skuhravý (C), Gorčík – Stloukal, Tuominen, Davídek.

HC ZUBR Přerov: Klimeš (Šimboch) – Malina, Chmelíř, M. Novotný, Čáp, Pala (A), Zbořil – Goiš, T. Sýkora (C), Šlahař – Plášek (A), Pšurný, M. Kratochvíl – Koblar, Berger, F. Dvořák – Gago, Václavek, Navrátil.

Rozhodčí: Luczków, Kostourek – Toman, Coubal.
Domácí? Veliký favorit

Energie je zatím na domácí půdě velmi přesvědčivá a až na jeden zápas se ji podařilo ve všech ostatních bodovat. Venku zapsali Karlovarští dvě čisté prohry, z toho jedna byla právě proti Přerovu, o motivaci tak mají domácí postaráno dostatečně. Zubři jsou naopak velikým a hlavně příjemným překvapením této sezony. Výkony sice nejsou stoprocentní, ale prozatím čtvrtá, v sice hodně vyrovnané tabulce, dává znát, že se s nimi bude muset počítat, určitě tu letos nejsou jen do počtu.

Jak již bylo zmíněno, tak se jedná o druhý souboj těchto týmů v letošní sezóně. Nejenže Energie v utkání hraném na ledě Přerova nezískala ani bod, dokonce nedokázala ani jednou skórovat, a Zubři si tak připsali veliký skalp. Začátkem měsíce neměli Přerovští zrovna moc štěstí, v posledních zápasech se to ale lepší a opět se dostávají spíše na vítěznou vlnu. Energie je na tom podstatně lépe, stále vede tabulku, to ale především díky domácím zápasů. Venku naposledy sice vyhrály v Třebíči, předtím ale podlehly Frýdku, Budějovicím a právě i Přerovu.

Na koho si dát pozor?

Na straně domácích nemusíme hledat žádné lídry, v letošní sezoně je bodování v týmu rozložené. I přesto ale musím zmínit nejproduktivnějšího hráče, slovinského obránce Matice Podlipnika a nejlepšího střelce Ondřeje Beránka.

Domácí publikum pak určitě mimo svých oblíbenců bude sledovat i hosty. Především asi Milana Procházku, který v Karlových Varech působil v dobách úspěchů. Za pozornost určitě pak bude stát i Roman Pšurný, v současnosti nejproduktivnější hráč Zubrů, který taktéž působil na západě Čech.

18.10.17 Přerov – Kadaň 2:1
Dobrý den, vítám vás u sledování online přenosu ze zápasu 20. kola WSM Ligy, ve kterém se spolu střetnou celky HC Energie Karlovy Vary a HC ZUBR Přerov. Zápas v karlovarské KV Areně začíná v 17:30.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.