1. česká hokejová liga - 11. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Kadaň : Třebíč - 9. října 2017   18:00

Kadaň
Kadaň
29:34' Hlava (Kůs) • 34:48' J. Havel (Rob) • 50:39' Hejcman (Trefný)
3:2
(0:0, 2:0, 1:2)
Třebíč
Třebíč
44:22' Diviš   • 47:16' Diviš
Kadaň
Š. Lukeš (Tadeáš Dvořák) – Szathmáry, Trefný (C), Cestr, Rašner, L. Chalupa, Blaha, R. Černý – O. Procházka, Hejcman (A), Krejčiřík – Hlava, Kůs (A), Chrpa – J. Havel, Rob, Tůma – Rindoš, Ringler.
Kostourek, Valenta – Malý, Šimán.
Třebíč

Já se s vámi loučím a přeji hezký zbytek večera.
Je konec! Trhači i přes dva údery Diviše dotáhli zápas do vítězného konce a připisují si první výhru před domácím publikem. Vítězný gól vstřelil v 51. minutě Hejcman,
59:40'
Trhači drží puk za brankou.
59:30'
Vyloučení v týmu SK Horácká Slavia Třebíč (Richard Diviš – 2 min., hákování).
57:48'
Třebíči se v této přesilovce zatím vůbec nedaří.
56:47'
Vyloučení v týmu SK Trhači Kadaň (Alex Rašner – 2 min., hákování).
56:00'
55:36'
Hejcman promáchl před odkrytou brankou.
55:05'
Trhači v ofsajdu.
54:34'
Dolníček se dostal do zakončení, Lukeš si poradil.
54:10'
Třebíč se osvobozuje.
54:00'
Vyloučení v týmu SK Horácká Slavia Třebíč (Karel Nedbal – 2 min., sevření puku rukou).
53:25'
Rindoš se protáhl na levém křídle, jeho střelu Jekel vyrazil ramenem.
53:04'
Hosté v ofsajdu.
52:20'
Ostrou ránu Szathmáryho Jekel zneškodnil.
51:17'
Vyloučení v týmu SK Horácká Slavia Třebíč (Karel Nedbal – 2 min.).
50:39'
Kadaň právě vstřelila branku!
po Trefného střele se kotouč odrazil na hokejku DARKA HEJCMANA, který se trefil do odkryté klece. Asistence: Jakub Trefný.
50:28'
Trhači nyní pálili ze všech stran, Jekel předvedl několik skvělých zákroků.
50:03'
Trefného dělovka těsně mimo.
49:53'
Střelu Kůse sebral Jekel efektně do lapačky.
48:52'
Vyloučení v týmu SK Horácká Slavia Třebíč (Václav Čejka – 2 min., sekání).
48:23'
Ránu Nedbala ze středního pásma Lukeš vyrazil do ochranné sítě.
48:17'
Malec přistižen v ofsajdu.
48:09'
Snaha Třebíče o rychlou rozehrávku končí icingem.
47:16'
Horácká Slavia právě vstřelila branku!
Po trestuhodném zaváhání Havla sebral puk Richard Diviš a prudkým švihem jej poslal k tyči. Bez asistence.
46:30'
Bekhendový pokus Szathmáryho končí za brankou.
46:04'
Ferda už napřahoval ke střele, ale zastavil ho hvizd sudího – ofsajd.
45:44'
Chrpova jedovka vyprášila Jekelovy betony.
44:22'
Po zaváhání domácí obrany se puku zmocnil Richard Diviš, prosmýkl se do mezikruží a vymetl šibenici. Bez asistence.
44:10'
Rob stíhal kotouč marně, pískáno zakázané uvolnění.
42:51'
Zakázané uvolnění Třebíče. Vhazuje se po pravici Jekela.
42:43'
Procházkovu střelu s potíži zkrotil Jekel.
40:45'
Pěknou přihrávku do jízdy dostal Chrpa, jehož rána o kousek minula pravou tyč třebíčské branky.
40:01'
Ve druhé části jsme dvě branky, obě do třebíčské klece. Ve 30. minutě otevřel skóre Hlava, o 5 minut později se po parádním sólu trefil Havel. Závěrečná třetina začne v 19:38.
40:00'
39:58'
Malec hledal před brankou Kuska, jenž na puk těsně nedosáhl.
39:10'
Hejcman vyhazuje puk.
38:48'
Trhači se zatím pozorně brání.
38:08'
Vyloučení v týmu SK Trhači Kadaň (Václav Cestr – 2 min., hákování).
37:25'
Od levého mantinelu střílel Kůs, našel jen připraveného Jekela.
36:29'
Nedbal se na modré opřel do puku, tvrdá rána nadělala Lukešovi problémy.
35:33'
Dolníček bojoval před Lukešem, domácí zadáci ho ale ubránili.
34:48'
JAN HAVEL ujel hostujícím zadákům a své sólo zakončil nekompromisní ranou pod víko. Asistence:
33:51'
Tvrdá rána Rašnera neprošla skrz hradbu těl před Jekelem.
33:19'
Szathmáry pálil od modré, ránu blokuje Ferda.
31:44'
Eratovo nahození se stalo snadnou kořistí Černého. Rozehrávka ale domácím nevyšla – pískán icing.
31:13'
Trhači jsou při chuti, nyní je ale zastavuje icing.
30:42'
Trefný pálil z úhlu. hostující gólman zasáhl lapačkou.
29:34'
Po nahození Kůse se puk odrazil na hůl Nicolase Hlavy, jenž jej poslal za Jekelova záda. Asistence: Jaroslav Kůs.
28:58'
V dobré palebné pozici se ocitl Erat. Měl i dost času na střelu, nakonec trefil jen boční síť.
28:38'
Procházkovu střelu zblokoval Nedbal.
27:47'
Slabý pokus Vodného Lukeš vyrazil před sebe, kde se puku zmocnili Trhači.
26:49'
Král si narazil s Kristlem a zamířil před Lukeše, kadaňští zadáci zasáhli na poslední chvíli.
26:23'
26:23'
Přízemní střelu Nedbala ukryl Lukeš do lapačky. Vhazuje se po jeho levé ruce.
25:13'
Tentokrát Kaláb neudržel puk a domácí jej zavezli za Jekelovu branku.
24:37'
Střela od modré Kalábovi nesedla a Kadaň se posléze osvobozuje.
24:23'
Vyloučení v týmu SK Trhači Kadaň (Jakub Chrpa – 2 min., vysoká hůl).
24:22'
Proti Kuskově střele od pravého mantinelu zasáhl Lukeš vyrážečkou.
23:40'
Z pravého kruhu pálil Hlava, Jekel si připsal bezchybný zákrok.
23:15'
Zakázané uvolnění Kadaně. Verdikt se nesetkal s pochopením v hledišti a nelíbil se ani kapitánovi Trefnému.
22:40'
Havel se snažil pláchnout hostující obraně, Hort ho ovšem vytlačil do rohu.
22:02'
Blaha nedosáhl na kotouč – icing.
21:45'
Pokus Hlavy ztečoval Kusko do rohu hřiště.
20:24'
Wasserbauer pálil z ostrého úhlu, Lukeš zasáhl lapačkou.
20:01'
V ubojované první třetině se kadaňské publikum branky nedočkalo, ačkoli několik nadějných šancí jsme viděli. Výborně zatím chytají oba brankáři, obzvlášť Lukeš se několikrát vyznamenal. Druhá třetina začne cca v 18:48.
20:00'
18:59'
Po Kristlově výzvě před kadaňskou brankou vykoukl Vodný, se slibnou šancí ale naložil prachbídně.
18:19'
Pískán icing, hra se přesouvá před Lukeše.
18:09'
Rychlý protiútok Kadaně končí ofsajdem.
18:02'
Spurného pokus od modré Lukeš jen zkontroloval.
17:40'
Trhači uzamkli Třebíč v jejím obranném pásmu, ke kloudné šanci se ovšem díky úporné obraně hostí nedostali.
16:30'
Malec teď poměrně nešetrně najel do kadaňského gólmana, což vzbudilo nevoli domácích zadáků. K šarvátce ale nedošlo, Malec se Lukešovi omluvil.
16:10'
Po souboji u domácí střídačky končí puk mimo hřiště.
16:03'
Další icing domácích.
15:33'
Nepodařená rozehrávka Trhačů končí icingem.
14:50'
Hlava se nadvakrát pokoušel vyzrát na Jekela, nakonec našel před brankou Hlavu, jehož pokus končí na betonech strážce třebíčské svatyně.
13:47'
Chrpa vypálil z pravého kruhu, branku však minul.
13:26'
Icing Třebíče.
13:08'
12:46'
Kusko nabral rychlost na levém křídle a hledal před brankou Čejku, jenž v klíčové situaci promáchl.
11:30'
Dolníček s Eratem teď pálili na Lukeše křížovou palbou, domácí brankář tuto krizovou situaci s vypětím všech sil ustál.
11:08'
Vyloučení v týmu SK Trhači Kadaň (Jan Havel – 2 min., nedovolené bránění).
10:32'
10:28'
Malec vyhazuje a míří na střídačku.
09:57'
Diviš vystihl rozehrávku Kadaně a šetří cenné vteřinky.
09:32'
Trhačům se teď vůbec nedaří rozehrát,
09:03'
08:48'
Ostrou střelu Hlavy Jekel vyrazil do rohu.
08:32'
Vyloučení v týmu SK Horácká Slavia Třebíč (Václav Čejka – 2 min., podražení).
07:16'
Hejcman zavezl kotouč do pásma, kde se ho ujímají hosté.
06:20'
Čejkův pozdrav od modré míří mimo.
06:05'
Trefný vyzval dlouhým nahozením Ringlera, ten ale puk nestihl a celá situace končí ofsajdem.
05:49'
Půža přistižen v ofsajdu.
04:50'
Po zcela nečekaném odrazu puku se před brankou zjevil Diviš, jehož střela končí na tyči! To byla první tutovka dnešního duelu.
04:25'
Před dotírajícím Kůsem přikryl puk Jekel. Vhazuje se po jeho pravici.
03:55'
Nahození domácích se stává snadnou kořistí Třebíče.
03:05'
Chrpa se probíjel do pásma, hostující zadáci jej odzbrojili.
00:01'

SK Trhači Kadaň: Š. Lukeš (Tadeáš Dvořák) – Szathmáry, Trefný (C), Rašner, Cestr, L. Chalupa, Blaha, R. Černý – O. Procházka, Hejcman (A), Krejčiřík – Hlava, Kůs (A), Chrpa – J. Havel, Rob, Tůma – Rindoš, Ringler.

SK Horácká Slavia Třebíč: Jekel (Do. Svoboda) – Půža, Kaláb (A), Spurný, Nedbal, Čejka, Hort – Jan Wasserbauer, R. Erat (A), Vodný – Diviš, Dolníček (C), Kristl – Malec, Kusko, Paták – Ferda, Tadeáš Král, Kratochvíl.

Rozhodčí: Kostourek, Valenta – Malý, Šimán.
Trhači se po třech venkovních duelech, v nichž si připsali vůbec první body i výhru nového ročníku WSM Ligy vrací před své fanoušky. Před vlastním publikem povedou mužstvo poprvé noví trenéři Jiří Čelanský s Miroslavem Buchalem a k obnovené premiéře nastoupí také Jaroslav Kůs. Všichni tři už byli na kadaňské střídačce ve Vsetíně.

Také Horácká Slavia neprožila optimální vstup do mistrovských bojů, ovšem po třech úvodních porážkách už zapsala čtyři výhry a na jedenáctém místě má dvanáct bodů, tedy o devět víc než Trhači. Aktuálně tíží Třebíčské dvouzápasová šňůra porážek.
Statistikám domácích Trhačů vévodí Luboš Rob s obráncem Jakubem Trefným, kteří si v devíti dosavadních duelech připsali 6 bodů (2+4). O bod méně má Darek Hejcman, následují čtyřbodoví Müller, Hejcman a Chrpa.
V brance nastoupil pětkrát Tadeáš Dvořák, jehož úspěšnost činí 86,52%. Čtyřikrát chytal Štěpán Lukeš, jenž průměrně inkasoval pět branek s úspěšností ještě o procento nižší.
Nejproduktivnějším hráčem Třebíče je teprve 19letý Luboš Horký, jenž už stačil nasázet 7 branek a na další 3 přihrát. Až za ním jsou ostřílení matadoři Roman Erat (1+8) a David Dolníček (1+7).
Z obránců je na tom zatím nejlépe zkušený Tomáš Kaláb (1+3).
Na postu brankáře dostává největší prostor 17letý zelenáč Lukáš Dostál. Po pěti odchytaných duelech má úspěšnost takřka 91%.