1. česká hokejová liga - 13. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Prostějov : Kladno - 14. října 2017   17:00

Prostějov
Groh (Neužil) – Žovinec, D. Kolář, Havlík, A. Holík, Horyna, Mikliš – Zabloudil, Voženílek, L. Luňák – Švec, Dvořáček, Hozák – Nouza, Fiala, Divíšek – Rudovský, Švarc, Venkrbec.
Kladno
Cikánek (Stahl) – Kehar, P. Hořava, Veber, F. Matula, Štich, Štindl – Lorraine, Bláha, Zikmund – T. Kaut, Redlich, R. Přikryl – D. Tůma, Kružík, J. Kloz – Pekr, Svedlund, J. Strnad.

63:44'
Jestřábi právě vstřelili branku!
Třetí brankou v přesilové hře rozhodli Jestřábi o osudu tohoto utkání a prodlužují sérii výher na domácí půdě. Dělovku LADISLAVA HAVLÍKA nedokázal nikdo zastavit a tak obránce Prostějova dopravil svůj tým za vítězným koncem.
63:40'
Po dlouhé době se Rytířům podařilo vyhodit.
63:19'
Prostějovská čtyřka stále kombinuje okolo kladenské branky.
62:45'
Divíšek se marně snažil tečovat střelu od modré. Kladenský brankář střelu srazil do levého rohu.
62:26'
Vyloučení v týmu Rytíři Kladno (Johan Philip Lorraine – 2 min.).
61:26'
Na konci rychlé akc byl Kloz, který z mezikruží Groha neprostřelil.
60:48'
Ani následný protiútok Jestřábů úspěch nepřinesl.
60:27'
Prodloužení začali útočnou akcí Rytíři, kteří se od mantinelu ale nikam nedostali.
60:01'
Třetí třetina nám po chybě domácích přinesla pouze vyrovnání, o které se postaral Linus Anders Svedlund.
60:00'
59:27'
Infarktové oslabení hráči Kladna přečkali.
59:22'
Luňák udržel útočné pásmo, ale těsná obrana mu značně znepříjemňuje rozehrávku.
58:53'
Obranná čtyřka k soupeři rychle přistoupila a dokázala vyhodit puk do bezpečné vzdálenosti.
58:13'
Sražený puk se dostal na pravý kruh, odkud okamžitě pálil Nouza! Jeho střela ovšem šla nad horní konstrukci.
57:29'
Domácí sice buly vyhráli. Puk se ale ve vysoké rychlosti dostal až k brance Prostějova.
57:27'
Vyloučení v týmu Rytíři Kladno (2 min.).
56:48'
Nahození hostí ze středního pásma zastavil Groh. Vhazovat se bude po jeho levici.
56:00'
Útok Rytířů zastavili Prostějovští hned na modré čáře.
55:10'
Hosté rychlým pohybem vytváří obrovský tlak.
54:22'
Volného prostoru na středu hřiště využil Redlich! Ten se prosmykl skrz trojici domácích hráčů, ale puk mu ještě před zakončením vypíchl Groh.
54:03'
Odpískané zakázané uvolnění Prostějova.
53:00'
Kladenští se v útočném pásmu dlouho neohřáli. Domácí jdou do protiútoku.
52:24'
Střelecký pokus Koláře zastavil Cikánek levým betonem. Jestřábi pokračují v náporu.
51:52'
Brankář Groh riskantně vyjel z branky až na střed levého kruhu, aby se Rytíři nedostali k další kombinaci.
51:40'
Redlich z obranné třetiny vyváží hru do středního pásma.
49:31'
Omlouvám se kvůli technickým problémům. Nyní by mělo být vše v pořádku.
46:38'
Trojice Rytířů se prohnala brankovištěm domácích. Groh však náporu odolal.
43:31'
Spoustu místa měl na pravém křídle Fiala, ten si ale obránce Kladna nedokázal přehodit.
43:08'
Nápor Jestřábů do branky Kladna zastavil až Cikánek.
42:28'
Další prudkou střelu z vnitřního kraje pravého kruhu Groh tentokrát vytěsnil.
40:43'
Kladno právě vstřelilo branku!
Obrovskou chybu domácích při rozehrávce potrestal Švéd LINUS ANDERS SVEDLUND. Ten zachytil soupeřovu rozehrávku a rychlou kličkou roztáhl vracející se ho Dominika Groha. Bez asistence.
40:30'
Střelu od modré čáry zachytil Redlich přímo v momentu, kdy skončila přesilová hra.
40:01'
Po druhé třetině 2:1
Ve druhé třetiny jsme viděli hned tři branky. Po přečíslení dva na jednoho se dostali do vedení Kladenští. Jestřábům se ovšem podařilo srovnat ve zkrácené přesilové hře a rovněž i v závěru druhé třetiny otočili stav utkání.
40:00'
39:57'
O přerušení se postaral Cikánek, když lapil vysokou střelu od modré čáry.
39:34'
Přesilovou hru pět na tři domácí využívají a otáčí vývoj utkání ve svůj prospěch. Ladislav Havlík posunul hru na vrch levého kruhu, odkud ALEŠ HOLÍK tvrdou střelou zamířil puk mezi betony Lukáše Cikánka. Asistence: Ladislav Havlík a Tomáš Divíšek.
38:47'
Trojici Rytířů se podařilo vyhodit. Domácí se však velmi rychle vrátili do útočného pásma.
38:30'
Vyloučení v týmu Rytíři Kladno (Jakub Strnad – 2 min., sekání).
37:54'
Vyloučení v týmu Rytíři Kladno (Tomáš Redlich – 2 min., faul loktem).
37:29'
Ihned po buly se tlačil do zakončení Kružík, kterého Horyna ale nepustil.
36:41'
Bláha strhl hru na sebe a tím uvolnil svého kolegu na protějším levém kruhu! Ten v tváří tvář Groha nastřelil pouze jeho rameno.
35:58'
V plném počtu jsou i hosté.
35:30'
Hozák se vrátil z trestné lavice. Rytíři ovšem drží puk v levém rohu obranného pásma Prostějova.
35:00'
Na spodní části levého kruhu se objevil Luňák, který zkoušel zakončit do levé spojnice.
34:29'
Ještě minutu se bude hrát čtyři na čtyři. Potom budou mít domácí zkrácenou přesilovou hru. Jednu už dnes využili.
33:58'
Vyloučení v týmu Rytíři Kladno (Jakub Strnad – 2 min., nedovolené bránění).
33:51'
Ze slibné pozice pálil Přikryl, který branku přestřelil.
33:30'
Vyloučení v týmu LHK Jestřábi Prostějov (Jiří Hozák – 2 min., vysoká hůl).
33:30'
Na modré čáře se dostal do úzkých Holík, který vše vyřešil prodloužením hry za kladenskou branku.
33:03'
Svedlund přihrávkou našel pouze obsazeného Kehara, který musel podstoupit souboj o puk s Divíškem.
32:26'
Snaha poslat Tůmu opět do samostatného úniku přišla vniveč. Odpískáno zakázané uvolnění.
31:48'
Nahození Rytířů zastavil za domácí brankou Mikliš. Díky rychlému přístupu však Kladenští zamezili vyhození a bojují o kotouč v levém rohu.
30:47'
Zkrácenou přesilovou hru Prostějov okamžitě využívá a srovná brankový stav! Jan Rudovský zadovkou našel TOMÁŠE DIVÍŠKA, který si od pravého hrazení sjel na střed pravého kruhu, odkud střelou zápěstím rozvlnil síť kladenské branky. Asistence: Jan Rudovský.
30:06'
Puk do levého rohu zavezl Redlich, který se chvíli na to dostal do zdvojené obrany prostějovských Jestřábů. Domácí otáčejí hru na polovinu Kladna.
29:52'
Vyloučení v týmu Rytíři Kladno (Jan Kloz – 2 min., podražení).
29:19'
Nouza se s Přikrylem u pravého mantinelu vůbec nemazlí. Rytíři jsou následně vyhnáni z pásma.
28:46'
Vyloučení v týmu LHK Jestřábi Prostějov (Matouš Venkrbec – 2 min., podražení).
27:33'
První branku zápasu si připisují kladenští Rytíři. Po propadu Jestřábů řídil přečíslení dva na jednoho Roman Přikryl z pravého křídla. Ten bekhendovou přihrávkou našel JAKUBA STRNADA, který zakončoval do odkryté branky. Asistence: Roman Přikryl a Matěj Pekr.
27:19'
Obránce Matula se vydal na útočný výlet až k pravé tyči, kde se marně snažil procedit puk do brankoviště.
27:02'
Rozhodčí teď pocítil přísnou masáž od kladenského hráče, který ho na středové čáře srazil.
26:47'
Hru uklidňuje Stahl, který vrací hru na polovinu domácích.
26:16'
Nouza zaskočil kladenské obránce a vybojoval tak puk pro svůj tým, který se velmi rychle usadil kolem branky Cikánka.
25:44'
Rychlý protiútok Rytířů zastavila branková konstrukce Jestřábů!
24:57'
Před brankou se snažil vybojovat místo Kružík, byl ale sražen k zemi.
24:39'
Domácí se provinili zakázaným uvolněním. Hra se vrátí před prostějovského brankáře.
23:26'
Senzační přihrávku dostal Tůma za obranu Prostějova, ale v samostatném zakončení nastřelil pouze rameno Groha!
23:10'
Přihrávku zpoza rohu proměnil Přikryl v prudkou střelu, kterou Groh za svá záda nepustil.
22:26'
Prudký pas až z obranného pásma zachytil na útočné modré Švec, který následně zkoušel překonat Cikánka střelou mezi betony.
21:47'
Švec nestihl včas posunout hru do středního pásma, protože se k němu velmi rychle stáhl Štindl, který Rytířům prodloužil pobyt v útočné třetině.
21:15'
Sražený puk se před brankou snažil marně dorazit Fiala! Cikánek udržel puk před brankovou čarou.
21:05'
Rudovský se už chystal ke střele, ale puk na poslední chvíli zasáhl kladenský obránce.
20:24'
Strnad v dobré rychlosti pronikl do útočné třetiny, kde se puku ujali domácí hráči.
20:01'
Po první třetině 0:0
V první třetině jsme branku neviděli, ač si oba týmy vytvořily řadu slibných příležitostí. V samotném závěru první třetiny si Rytíři vytvořili dobrý tlak a domácí Jestřábi měli spoustu práce.
20:00'
19:54'
Zakázané uvolnění vrátí hru ještě na jedno vhazování před Groha.
19:47'
Divíšek se připojuje do obrany. I druhé oslabení prostějovští zvládli. Nyní to ovšem měli těžší.
19:00'
Běží poslední minuta první třetiny.
18:18'
Z pravého křídla se dostal do zakončení Venkrbec, proti jehož střele zasáhl Cikánek pravým betonem.
18:01'
Matula zachytil puk až za modrou čáru. Těsné postavení mimo hru.
17:47'
Vyloučení v týmu LHK Jestřábi Prostějov (Tomáš Divíšek – 2 min., hákování).
17:30'
Rytíři svůj útok uspěchali. Odpískán ofsajd.
17:14'
Do střely Rudovského od pravého mantinelu na poslední chvíli včas vložil hůl Bláha.
16:28'
U nahozeného puku byl první Redlich, jenž se marně snažil najít někoho před brankou.
16:03'
Přečíslení tři na dva řídil z levého křídla Voženílek, který záhy prověřil pozornost Cikánka.
15:46'
Oslabení zvládl domácí celek na výbornou.
15:18'
Hostům se přesilová hra zatím vůbec nedaří. Prostějov již po několikáté vyhazuje.
14:40'
Špatnou přihrávkou poslali Rytíři do úniku jednoho z Jestřábů! Ten se však k zakončení nedostal.
14:15'
Rytíři zatím marně hledají cestu do útočné třetiny.
14:00'
Obranná čtyřka Prostějova posílá hru až za branku Cikánka.
13:46'
Vyloučení v týmu LHK Jestřábi Prostějov (Dominik Groh – 2 min., podražení).
13:46'
Průnikovou přihrávku dostal Kloz přímo před branku, kde si kličkou položil prostějovského brankáře! Ten zatáhl za záchranou brzdu a Kloze podrazil.
13:21'
Dělovka Tůmy šla těsně vedle pravé tyče. Hned na to si útočník Kladna sjel až před branku, kde se marně snažil dorážet.
12:17'
Obrovský nápor Jestřábů do kladenské branky! Trojice domácích hráčů marně dorážela puk za Cikánkova záda.
12:02'
Skrytou střelu Bláhy prostějovský brankář vytěsnil pravým betonem.
11:49'
Po řadě přihrávek se dostal ke střele Štich. Tu ovšem Groh viděl a proti puku vystartoval svou lapačkou.
11:03'
Nepřesnou rozehrávku Kladna zachytil před modrou čarou Zabloudil, jehož pohotová střela skončila v ochranné síti.
10:41'
Domácí si vytvářejí obrovský tlak.
10:08'
Venkrbec se dostal k dorážce z bezprostřední blízkosti. Během zakončení však neměl potřebný klid.
09:13'
Kladenští uzamkli soupeře v útočném pásmu. Jestřábi však Kladno nepustili k žádné střele a po chvíli Rudovský vyvezl hru do střední třetiny.
08:49'
Z levého křídla hledal před brankou najíždějící spoluhráče Bláha.
08:04'
Vyloučený kapitán Kladna je zpět na ledě. Své první oslabení Rytíři zvládli.
07:56'
Po rychlém přenesení hry na modrou čáru pálil Holík. Kladenský brankář viděl střelu na poslední chvíli.
07:19'
Prudké vyhození na modré čáře Holík nezachytil. Kladenští se opět osvobozují.
06:56'
Domácí rozehrávají zpoza vlastní branky.
06:28'
Přihrávka na Fialu byla špatný nápad. Útočník Prostějova byl totiž obklopen trojicí Rytířů.
06:02'
05:41'
Následny protiútok Jestřábům nevyšel. Na pravém křídle si říkal o přihrávku Rudovský.
05:25'
Další střelu si připisuje opět Kehar, když pálil ze středu levého kruhu.
05:16'
Ihned po buly se Kladenští snažili zaskočit Groha rychlou střelou z ostrého úhlu.
04:57'
Střela Kehara zapadla přímo do výstroje Groha.
03:13'
U pravé tyče Cikánka se nebezpečně ohnal Hozák, ale zakončit se mu nepodařilo a hra pokračuje za brankou Kladna.
02:55'
Rytíři se po tvrdé střele od modré čáry vyhnali z útočné třetiny.
00:01'
Vzájemná utkání 2016/2017

LHK Jestřábi Prostějov – Rytíři Kladno 2:1
Rytíři Kladno – LHK Jestřábi Prostějov 3:2 sn.
LHK Jestřábi Prostějov – Rytíři Kladno 1:2 prodl.
Rytíři Kladno – LHK Jestřábi Prostějov 3:1
Rytíři Kladno

Kladenští jsou na tom po jedenácti zápasech o něco lépe. S čtyřiadvaceti body si drží druhou příčku a jsou pouhý bod za Energetiky. Rytíři jsou dobře naladěni ze třech výher v řadě, když porazili Litoměřice, pražskou Slavii a také České Budějovice. Poslední výhru za tři body na ledě soupeře si však Kladenští připisují ve svém prvním utkání, když porazili Frýdek 0:3. Posledně si Rytíři odvezli také body z Litoměřic, kde rozhodovali až samostatné nájezdy, které rozhodl Jan Kloz.
LHK Jestřábi Prostějov

Tým z Hané má na svém kontě po dvanácti utkáních dohromady sedmnáct bodů, což Prostějovu stačí pouze na osmé místo. Tabulka WSM ligy je ale stále velmi natěsnána. Po třech výhrách v řadě Jestřábi nestačili na Energetiky z Karlových Varů, kde na ledě soupeře podlehli 6:3. Nejproduktivnějšími hráči jsou s dvanácti body Marek Drtina a také Jan Rudovský, který působil právě ve službách Rytířů v letech 2013/2016. Na domácí půdě hráči Prostějova drží sérii čtyř výher v řadě. Naposledy doma podlehli Litoměřicím výsledkem 1:4 (13. 9. 2017).
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.