1. česká hokejová liga - 11. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Slavia : Přerov - 9. října 2017   18:00

Slavia
Slavia
07:36' Kubica (Šafránek, L. Krejčík) • 56:29' J. Drtina (J. Novák)
Přerov

Domácím se podařilo po čtyřech prohrách na domácím kluzišti konečně zvítězit. Domácí fanoušci si vítězství vychutnávají při děkovačce a následně s gólmanem Dominikem Frodlem, který svůj výkon ozdobil nulou. Papírové předpoklady, kdy hrál 3. tým průběžné tabulky s 11. se nepotvrdily a přerovští Zubři odjíždějí z Edenu s prázdnou.
Ve třetí třetině srážely snahu hostů na vyrovnání častá vyloučení. Slavia vytěžila z přesilovky pěti proti třem gól, kterým odskočila do dvoubrankového vedení a tento stav si udržela až do konce.
59:43'
Ondráček se pokusil bekhendovou střelou ohrozit Šimbocha.
59:25'
Vyloučení v týmu HC Slavia Praha (Lukáš Krejčík – 2 min., sekání).
58:56'
Puk je na hokejkách domácích, ale k zakončení se prosadit nedaří.
58:32'
Vyloučení v týmu HC ZUBR Přerov (Jakub Šlahař – 2 min., vražení na hrazení).
58:11'
Kadlec po efektní kličce bekhendem nezakončil, jak si představoval.
57:44'
56:53'
Slávisté pokračují v přesilovce a od modré pálí tentokrát Holý.
56:29'
Po vzájemné výměně kotouče s kapitánem Novákem propálil JIŘÍ DRTINA vše co mu stálo v cestě.
56:10'
Šafránek trefuje rameno.
55:50'
Slávisté hrají pět proti třem.
55:40'
Vyloučení v týmu HC ZUBR Přerov (Lubomír Malina – 2 min., sekání).
55:40'
Oddechový čas pro domácí.
55:40'
A opět od modré to zkouší Holý, ale trefuje opět pupek gólmana.
55:22'
Kasík pálí od modré.
54:49'
Vyloučení v týmu HC ZUBR Přerov (Jakub Šlahař – 2 min., hákování).
54:49'
Pěknou individuální akci se blýskl Vracovský, ale po objetí brány nezasunul puk do brány.
54:14'
A znovu se Přerovští snaží dostat do slávistického pásma.
53:36'
Až nyní se hra uklidnila a puk při útoku Přerova skončil na slávistické střídačce.
52:45'
Šlahař nepropálil Frodla. Nyní se šance přelévají z jedné strany na druhou.
52:40'
Po nahrávce Ondráčka se snažil tečoval puk Kadlec, ale neuspěl.
52:18'
Frodl si připsal další zákrok.
52:08'
K nechtěnému střetu došlo v rohu kluziště za slávistickou klecí a s pomocí spoluhráčů odjíždí střídat Dvořák.
51:52'
Drtina pálí nad branku hostů.
51:34'
Vracovský se snaží protlačit k zakončení, ale před Šimbochem mu chybí důraz.
50:36'
Přerovští vyhazují zbrkle puk ze středního pásma na zakázané uvolnění.
50:00'
Ani jedno z mužstev se nedostane ke kotouči v útočném pásmu.
49:25'
Nakonec se puk k němu vrátil a od modré nahodil na Šimbocha, který puk přidržel.
48:56'
Kadlec bojuje v útočném pásmu, ale kotouč nezískal.
48:19'
Krejčíkovu ránu z levé strany vyrážečkou Šimboch vytěsnil.
47:44'
Hraje se ve středním pásmu.
46:58'
Kadlec piruletou zabránil ofsajdu a tak hra pokračuje.
46:40'
Krejčík pálil z levé strany, ale Šimbocha nepropálil.
46:00'
Střelu od modré schytal Doležal někam do ruky a odjel na střídačku.
45:38'
Přerov rozjíždí zpoza brány další útok.
44:50'
Střelu Goiše z levé strany betonem vytlačil Frodl.
44:27'
Sešívaní se prokombinovali z obraného pásma.
44:10'
Střelu Koblara ukryl v lapačce jistý Frodl.
Gesto Fair play. Hráč Přerova odvolal přesilovku vlastního týmu. O podražení se prý nejednalo:-)
43:04'
Slávisté vyhazují a buly se před Frodlem zopakuje.
42:57'
Vhazuje se před Frodlem.
42:28'
Kadlec nezpracoval přihrávku, když stál sám mezi kruhy.
42:00'
41:32'
Z levé strany nebezpečně pálil Berger.
40:50'
Přerovští vyhazují až ke slávistickému gólmanovi.
40:17'
Slávisté drží puk na svých hokejkách a zakládají útok.
40:01'
Ve druhé třetině se hra přelévala z jedné strany na druhou, ale brankaři přepsat údaj na stavu skóre nedovolil. Největší šance byly na straně domácích, ale buď chyběl nápad k překvapení nebo přesnější muška. Třetí třetina bude zajímavá. Přerov bude chtít utkání zvráti a Slavia po 4 nezdarech bude chtít dotáhnout konečně domácí utkání do vítězného konce.
40:00'
39:58'
Po křižné nahrávce od Drtiny pálil do horní poloviny branky nebezpečně Doležal, ale Šimbocha neprostřelil.
39:53'
Vyloučení v týmu HC ZUBR Přerov (Tomáš Fořt – 2 min., držení hole).
39:20'
Nyní nahazoval puk na jedné straně Procházka a na druhé z protiútoku pálil Kubica, ale brankáři drží.
39:00'
Nyní se hraje nahoru dolu, ale ke koncovce ani jednoho týmu to nevede.
38:22'
Díky hybridnímu ajsinku se Přerov dostal do pásma Slavie.
38:00'
Po delší hře ve středním pásmu se k zakončení dostal Nedvídek, ale střele chyběla přesnost a razance.
37:39'
Puk přelétl plexisklo a vhazuje se ve středním pásmu.
37:30'
Hosté byli v brankovišti Frodla a to pravidla nedovolují.
36:57'
Krejčík zachytil přihrávku přímo před Šimbochem, ale střelou tahem o kousek branku minul.
36:25'
Nyní se to mele před Frodlem.
35:31'
Nedvídek neprostřelil z levé strany Šimbocha.
34:49'
Slavia vyhazuje puk z pásma ven a Šagát drží kotouč v pásmu hostů.
34:16'
Přerov se usadil v pásmu Slavie a od modré pálil Pala.
33:40'
Vyloučení v týmu HC Slavia Praha (Jan Holý – 2 min., hákování).
33:22'
Po nahrávce Nedvídka zkoušel Doležal místo zakončení zpětnou kličku v prostoru mezi kruhy, ale puk mu byl odebrán.
32:50'
Slávisté však rugbyovským způsobem puk vytlačili z pásma ven.
32:30'
Pala drží puk v útočném pásmu proti přesile červenobílých.
31:35'
Když se slávisté k zakončení neprotlačili, zkouší to na Frodla Přerovští, ale ten je zatím stoprocentní.
31:00'
Přerov vyhodil puk z pásma, ale slávisté jsou zpět v akci a tlačí se k zakončení.
30:34'
Teď zamkli sešívaní soupeře v třetině a tlak zakončil střelou mezi betony Doležal, ale Šimboch byl proti.
29:50'
Hraje se v pásmu Slavie. Nebezpečně pálil od modré Chmelíř.
28:49'
Krliš nemá hůl, ale puk na útočné modré udržel.
28:32'
Zakázané uvolnění, vhazuje se před Frodlem.
28:32'
28:01'
Od modré pálil Drtina, ale minul o pár centimetrů pravou tyč.
27:05'
Od modré pálili nebezpečně Kasík a poté i Holý, ale síť se rozvlnit nepodařilo.
26:47'
Slávisté se usadili v útočném pásmu, ale střela Nováka byla zblokována do ochranné sítě.
26:18'
Vyloučení v týmu HC ZUBR Přerov (Milan Procházka – 2 min., vysoká hůl).
25:53'
Holý nadvakrát pálil od modré, ale Vracovskému se puk usměrnit nepodařilo.
25:02'
Doležal zavezl puk do útočného pásma a Drtina pálil tahem, ale Šimboch byl připraven.
24:35'
Červenobílí jsou v plném počtu.
24:03'
Vyloučení v týmu HC ZUBR Přerov (Jakub Navrátil – 2 min., příliš mnoho hráčů).
23:49'
Pšurný tečoval ze vzduchu nahozený puk od modré, ale puk skončil mimo bránu.
23:12'
Slávisté měli opět puk na hokejce, ale tentokrát puk pásmo neopustil a Přerov tlačí dál.
22:02'
Špatný odraz kotouče od mantinelu za brankou Přerova pomohl hostům.
21:46'
Ofsajd Slavie, vhazuje se ve středním pásmu.
21:35'
Novotný pálil, ale trefil Frodla do středu výstroje.
21:11'
Po minutě sešívaní vyhazují z pásma.
20:43'
Přerov se usadil v pásmu Slavie.
20:07'
Slávisté vyhráli buly, ale nahrávka zblokovaná nad plexisklo ve středním pásmu.
20:01'
Utkání je zatím vyrovnané. A jelikož na střely zatím vedou 5:4 domácí, dá se považovat hubené vedení za zasloužené. Nejtěžší zákrok předvedl v závěru Frodl, který bravurně "Haškovským" způsobem zabránil hostům z Přerova vyrovnat. Těšme se, co přinese druhá třetina.
Další třetina začne přibližně v 18:55.
20:00'
19:20'
Tato přesilovka se sešívaním vůbec nedaří. Puk je na hokejkách Zubrů v obraném pásmu Slavie.
18:02'
Z protiútoku ohrozili ve dvou Přerovští branku, ale Frodl tygřím skokem zachránil nulu na svém kontě.
17:37'
Vyloučení v týmu HC ZUBR Přerov (Mikuláš Zbořil – 2 min., hákování).
17:07'
Přerov hraje v plném počtu.
16:52'
Kubica nahodil puk na teč, ale puk proskákal až do gólmanovy lapačky.
16:11'
Slávisté se zatím do pásma hostů nedostali.
15:30'
Zubři se nadvakrát osvobozují a Slavie zakládá útok.
15:02'
Vyloučení v týmu HC ZUBR Přerov (Karel Plášek – 2 min., vysoká hůl).
15:02'
Od modré pálil slávistický Růžička, ale Šimboch byl připraven.
14:47'
Nedvídek při buly zlomil hokejku a tak musel jít střídat.
14:31'
Frodl kryl střelu jednoho z hráčů Přerova betonem.
14:04'
Červenobílí jsou v plném počtu a zakládají útok.
13:11'
Pokus Dvořáka kryl Frodl lapačkou.
12:50'
Nejprve se dva slávisti na modré srazili, ale puk se jim podařilo vyhodit.
12:30'
Přerov zatím neohrozil branku.
11:55'
Nyní pomohl sudí naopak sešívaným a ti se osvobozují.
11:26'
Kubica pálí z protiútoku vedle.
11:14'
Obranný zákrok Slavie posouzen jako nedovolený. Doležal si odsedí dvě minuty za nedovolené bránění.
10:48'
Valenta zatáhl puk do třetiny sešívaných, ale žádná šance se neodehrála.
10:28'
Ofsajd Slavie posouzen jako úmyslný.
10:25'
Zubři hrají v plném počtu.
10:08'
Pšurného střelu kryl Frodl, který je zatím bezchybný.
09:38'
Rozhodčí zastavil puk pár metrů za modrou a pomohl tím Přerovu vyhodit puk z pásma .
08:35'
Slávisté pomalu rozjíždějí svůj útok a k zakončení se dostal Nedvídek, ale trefil gólmana do prsou.
08:25'
08:06'
07:36'
Slavia právě vstřelila branku! Sešívaní otevírají skóre zápasu. Po křížné nahrávce přes brankoviště puk našel osamoceného ZDEŇKA KUBICU, který zamíchal kotoučem a vsítil úvodní gól utkání. Asistence: David Šafránek, Lukáš Krejčík.
07:13'
Doležalova střela opět zblokována do ochranné sítě.
06:38'
Sešívaní zakládají úrok a už jsou v útočném pásmu.
06:18'
Vyloučení v týmu HC ZUBR Přerov (Martin Novotný – 2 min., podražení).
06:00'
Po krásné nahrávce Nedvídka nebezpečně pálil Doležal.
05:49'
Slávistická střela zblokována do ochranné sítě.
05:21'
Rychlé založení útoku slávistickým nevyšlo. Přihrávka zachycena ve středním pásmu.
04:54'
Nejprve se Krejčí neprobil k zakončení a z protiútoku nahození Přerovských kryje Frodl.
04:26'
Bojuje se o kotouč v rohu slávistické třetiny.
04:04'
Přerov zakládá rozehrávku.
03:46'
Nepřesná přihrávka sešívaných a bude se vhazovat před Frodlem.
03:34'
Bude se vhazovat v obrané třetině Zubrů.
03:21'
Slavie hraje v plném počtu.
03:01'
Od modré pálil Chmelíř, ale slávistický gólman puk chytil.
02:52'
Frodl nahození kryje v lapačce.
02:23'
Přerov se již usadil v pásmu Slavie, ale branku neohrozil.
02:04'
Slávisté vyhazují z pásma.
00:51'
Vyloučení v týmu HC Slavia Praha (2 min.).
00:32'
Šafránek nebezpečně pálil, ale přerovský gólman vykopl betonem.
00:01'

HC Slavia Praha: Frodl (Polívka) – J. Drtina (A), J. Novák (C), Kasík, J. Holý, Kolařík, A. Růžička – Vracovský, Nedvídek, Z. Doležal – L. Krejčík, Šafránek, Kubica – M. Ondráček, Šagát, M. Kadlec – Krliš, Furch, Šmerha.

HC ZUBR Přerov: Šimboch (Klimeš) – Malina, Chmelíř, M. Novotný, Valenta, Pala (A), Zbořil – Plášek (A), T. Sýkora (C), M. Kratochvíl – Milan Procházka, Pšurný, Fořt – Koblar, Berger, F. Dvořák – Goiš, Šlahař, Navrátil.

Rozhodčí: Barek, Luczków – Ševic, Votrubec.
Na domácím lovišti to zatím sešívaným drhne. Čtyřzápasovou sérii porážek by Pražané rádi ukončili v duelu s Přerovem. Hosté ale dokázali v sezóně obrat o body jak Karlovy Vary, tak kladenské Rytíře. Poslední utkání obě mužstva shodně prohrála 0:2. Aktuálně se červenobílí nacházejí na neuspokojivém 11. místě, Zubři jsou na průběžném bronzovém stupínku. Za vršovický tým by měl oživit útočné snažení devatenáctiletý Tomáš Vracovský, který přišel na střídavé starty z Plzně. Utkání začíná v 18h.