1. česká hokejová liga - 15. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Ústí n. Labem : Třebíč - 18. října 2017   18:00

Ústí n. Labem
18:30' Smolka (Bernad, Melka) • 30:19' Melka (Bernad, Severa) • 32:00' M. Vágner (Vrdlovec)
3:2
(1:1, 2:1, 0:0)
Třebíč
Třebíč
07:50' Paták  (Malec) • 34:50' Paták  (Malec)
Soukup (Volke) – Hes, Bernad, M. Vágner (C), Husák, Macek, M. Zdvořáček – Melka, Roubík (A), Smolka – D. Merta, Vrdlovec (A), P. Kousal – Gengel, Najman, Severa – Navarra, L. Volf, Sladkovský.
Tomáš Zubzanda Daniel Jechoutek – Petr Bosák Petr Maštalíř
Zimní stadion Ústí nad Labem
1021 diváků
Třebíč
Vejmelka (Jekel) – L. Vágner, Nedbal, Čejka (A), Hort, Půža, Spurný, Jiří Wasserbauer – Dolníček (C), R. Erat (A), R. Zohorna – T. Havránek, Kratochvíl, Vodný – Kusko, Kristl, Malec – Tadeáš Král, Paták.

V první třetině jsme viděli vyrovnaný hokej a týmy skórovali po jedné brance. V druhé třetině byl aktivnější Slovan a dokázal odskočit Třebíči o gól. Ve třetí třetině už jen Slovan bránil a to se mu podařilo. Po napjatém konci, kdy Třebíč tlačila co to šlo. Nakonec Slovan vyhrává 3:2.
59:43'
Soukupovi teď po střele Třebíče vypadl kotouč z lapačky. Stihl ho však ještě skákající před jeho bránou chytit.
58:45'
Smolka teď od modré čáry netrefil prázdnou bránu. Slovan se vrací do obranného pásma, kde musí ubránit šest třebíčských hráčů.
57:45'
Třebíč odvolává brankáře a bude zkoušet vyrovnat v šesti.
57:45'
Třebíč si bere oddechový čas.
55:54'
Soukup teď vytahuje jeden zákrok za druhým a svůj tým tak drží nad vodou.
54:40'
Třebíč se teď hodně tlačí do útočného pásma a snaží se vyrovnat. Všechny pokusy o srovnání skóre však kryje Kuba Soukup.
Dnešní utkání sleduje 1021 diváků.
52:54'
Skóre se teď mohlo vyrovnat, když stál sám před Soukupem Tadeáš Král. Ten však vystřelil jen na hruď ústeckého gólmana a stav utkání se tedy nemění.
50:26'
Tak a je tady další nevyužitá přesilovka. Týmům se dnes v početní výhodě nedaří a víc jim vyhovuje klasická hra pět na pět.
48:26'
A je tady již devátá přesilová hra v tomto utkání. Dokáže Slovan překonat kletbu nevyužitých přesilovek a dostane se do vedení o dva góly?
48:25'
Vyloučení v týmu SK Horácká Slavia Třebíč (Tomáš Havránek – 2 min., sekání).
48:05'
Slovan dokázal ubránit přesilovou hru Třebíče a na nevyužité přesilovky je to již 4:4.
46:05'
Vyloučení v týmu HC Slovan Ústí nad Labem (Matěj Hes – 2 min., vysoká hůl).
45:55'
Třebíč je již v plném počtu. Dnes už je to tedy sedmá nevyužitá přesilová hra.
45:08'
Slovan si sice drží celou přesilovku útočné pásmo, ke střele se však dostat nedokáže.
43:49'
Vyloučení v týmu SK Horácká Slavia Třebíč (David Dolníček – 2 min., podražení).
41:18'
Třebíč teď nepříjemně tlačí. Vyslala teď několik střel za sebou na Soukupovu branku. Ten však všechny vychytal.
40:01'
Od začátku druhé třetiny byl aktivnějším týmem domácí Slovan. V druhé třetině se díky pěkným akcím prosadil dvakrát. Na konci třetiny však polevil a Třebíč tak mohla oslavovat vstřelený gól.
40:00'
39:53'
Jako by mě teď hráči Slovanu slyšeli. Na modré hezky rozehrál Vrdlovec, branku však už Slovan nedokázal trefit a v této třetině se tak skóre již měnit nebude.
38:54'
Puk teď opět putuje z jedné strany na druhou. Ani jeden z týmů není schopen vytvořit nějakou nadějnější akci.
34:50'
Horácká Slavia právě vstřelila branku!
Třebíč teď využila delšího tlaku. Z rohu kluziště nahodil Malec před bránu a do prázdné už jen zakončil LUKÁŠ PATÁK.
Asistence: Ondřej Malec.
34:25'
Třebíč teď hodně dlouho držela útočné pásmo a na Slovanu byla znát unavenost. Od modré vyslal na Soukupa přímou střelu Půža, ale domácí gólman bez problémů vykryl.
32:00'
Ústí nad Labem právě vstřelilo branku!
Hra čtyři na čtyři vyhovuje víc domácím. Po vyhrané buly se za hostující bránou obtočil Vrdlovec, který poslal nahrávku na MARTINA VÁGNERA a ten už dostal kotouč za Vejmelku.
Asistence: David Vrdlovec.
30:39'
Současné vyloučení:
Vyloučení v týmu SK Horácká Slavia Třebíč (Václav Čejka – 2 min., hákování).
Vyloučení v týmu HC Slovan Ústí nad Labem (Patrik Husák – 2 min., nafilmovaný pád nebo přehrávání).
30:19'
Na modré čáře pěkně rozehrál ústecký Bernad, který poslal puk Severovi. Ten nahrál na volného ANTONÍNA MELKU a ten už dokázal zakončit.
Asistence: David Bernad a Jiří Severa.
27:34'
Slovan měl teď dvě pěkné akce za sebou. Nejdřív střílel těsně před bránou na hruď gólmana Roubík. Z větší dálky se pak snažil prosadit Melka. Ani jeden však svoji šanci nedovedl do gólového konce.
26:37'
Hra se opět začíná zvolňovat. Ani jeden tým si teď nedokáže vytvořit útočnou akci a sledujeme tedy poměrně nudnou hru.
23:30'
Roubík měl teď před sebou prázdnou bránu. Dokázal však trefit jen Vejmelkovy betony.
22:30'
Třebíč nedokázala využít přesilovku v úvodu druhé třetiny. Většinu početní výhody se sice držela v útočném pásmu, dobrou šanci si však nedokázala vytvořit.
20:30'
Vyloučení v týmu HC Slovan Ústí nad Labem (David Bernad – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo).
20:01'
První třetina nám nabídla tři přesilovky. Ani jednu však týmy nedokázaly proměnit. Góly padaly při normálním počtu hráčů pět na pět. Hra byla ale v polovině třetiny vcelku nudná a puk se držel spíše ve středním pásmu. Uvidíme co nabídne třetina druhá.
20:00'
18:30'
Před koncem třetiny Slovan ještě stíhá srovnat stav. Puk si nejdříve ťukl Melka s Bernadem, který přihrál volnému PAVLOVI SMOLKOVI a teď umístil kotouč nad rameno hostujícího brankáře.
Asistence: David Bernad a Antonín Melka.
17:38'
Po delším tlaku Slovanu teď vyslal pěknou střelu Patrik Husák. Vejmelka však kryje.
14:50'
Hra se teď přelévá z jedné strany na druhou a nevidíme moc výrazné šance.
12:46'
Slovanu se nepovedla využít přesilovka. Tlak v útočném pásmu sice měl, ale za celou přesilovku dokázal vystřelit jen dvakrát. Třebíč v plném počtu.
10:55'
Slovan jde do početní výhody a má teď šanci vyrovnat skóre.
10:46'
Vyloučení v týmu SK Horácká Slavia Třebíč (Jiří Wasserbauer – 2 min., podražení).
09:30'
Slovan se teď snaží odpovědět na branku Třebíče. Dlouho se již drží v obranném pásmu hostujících avšak žádná jeho střela nebyla gólová.
07:50'
Po chybě Slovanu na modré čáře se do brejku dva na jednoho dostal Ondřej Malec s LUKÁŠEM PATÁKEM. Malec poslal pěknou přihrávku a domácího gólmana pak jen Paták lehce prostřelil.
06:15'
Rozhodčí teď signalizovali hru Třebíče v šesti hráčích. Po přezkoumání situace však usoudili, že se vylučovat nebude.
05:10'
Třebíč je teď hodně aktivní a nepříjemně tak tlačí v obranném pásmu domácích.
03:55'
Oba dva celky jsou již v plném počtu a ani jednomu týmu se tedy nepodařilo využít přesilovou hru.
02:43'
Třebíč v plném počtu.
02:00'
Slovan tak přichází o přesilovku a 47 sekund se tak bude hrát hra čtyři na čtyři.
01:55'
Vyloučení v týmu HC Slovan Ústí nad Labem (Pavel Kousal – 2 min., sekání).
00:50'
Hned v úvodu se Slovan dostává do početní výhody. Uvidíme jestli dnes bude v přesilovkách stejně úspěšný jako v posledním domácím utkání proti Kadani.
00:43'
Vyloučení v týmu SK Horácká Slavia Třebíč (Václav Čejka – 2 min., podražení).
00:01'

HC Slovan Ústí nad Labem: Soukup (Volke) – Hes, Bernad, M. Vágner, Husák, Macek, M. Zdvořáček – Melka, Roubík, Smolka – D. Merta, Vrdlovec, P. Kousal – Gengel, Najman, Severa – Navarra, L. Volf, Sladkovský.

SK Horácká Slavia Třebíč: Vejmelka (Jekel) – L. Vágner, Nedbal, Čejka, Hort, Půža, Spurný, Jiří Wasserbauer – Dolníček, R. Erat, R. Zohorna – T. Havránek, Kratochvíl, Vodný – Kusko, Kristl, Malec – Tadeáš Král, Paták..
SK Horácká Slavia Třebíč

Třebíč se nachází na dvanáctém místě. Případná výhra na venkovním hřišti by ji ale mohla posunout až před šesté Litoměřice a to dokazuje jak je druhá polovina tabulky vyrovnaná. Třebíč odehrála tuto sezónu šest utkání na cizím ledě. Z těchto zápasů si drží bilanci 3:3 (jedna prohra v prodloužení).

Nejproduktivnější hráč Třebíče je Roman Erat, který je vtěsnaný mezi hráče Slovanu v první desítce na čtvrtém místě. Za tuto sezónu stihl dát tři góly a na třináct přihrát a je tak aktuálně na první příčce v nejvyšším počtů asistencí ve WSM lize.

HC Slovan Ústí nad Labem

Slovan se nachází v tabulce WSM ligy na osmé příčce. Pokud dokáže porazit na domácím ledě Třebíč, může se posunout až před šesté Litoměřice. Poslední dvě utkání, které hrál ústecký tým na severu Moravy, prohrál (jeden v prodloužení). Slovan odehrál ze čtrnácti kol pouze pět doma. Bilanci z těchto utkání 3:2 (jedna výhra a jedna prohra v prodloužení).

Ústecký kádr má v tabulce nejproduktivnějších hráčů WSM ligy čtyři v první desítce. S šestnácti body Antonína Melku a Jaroslava Roubíka. O pátou příčku se s patnácti body dělí Daniel Vrdlovec a David Bernad.

Vsetín – Ústí nad Labem 7:2
Frýdek Místek – Ústí nad Labem 6:5sn
Ústí nad Labem – Kadaň 9:2
Prostějov – Ústí nad Labem 3:2p
Ústí nad Labem – České Budějovice 2:0