Pardubice - České Budějovice: Konec euforie! Luboš Rob vstřelil vítězný gól, 1:2

Utkání je u konce! Ve třetí třetině jsme viděli naprosto fantastický hokej, Dynamo přidalo do kotle a vytvořilo si velký počet šancí. Výborný Petr Kváča v brance Motoru dlouho držel svůj tým nad vodou, dokonce i při přesilovce 5 na 3. Nakonec se domácím ale přece jen podařilo vyrovnat, prosadil se David Tomášek. Když se zdálo, že utkání spěje do prodloužení, Motor získal přesilovou hru. V ní nejprve dvakrát nebezpečně pálil Roman Vráblík a 48 vteřin před koncem zatloukl hřebíček do rakve domácímu týmu neskutečnou střelou Luboš Rob. České Budějovice si tak odváží z Tipsport areny plný počet bodů a baráž zahajují úspěšně. Pro dnešek je to vše, po nervydrásajícím utkání se s vámi loučí Jakub Cimburek a Marek Votke.
59:41
Petr Sýkora stál úplně volný před Kváčou, ale trefil jej pouze do hrudníku!
59:12
České Budějovice právě vstřelily branku!
Teď už se hosté radují! Po velkém tlaku v přesilové hře našel Žiga Pavlin úplně volného LUBOŠE ROBA, který naprosto parádně vystřelil z první a odrazem o tyč puk skončil v brance.
Asistence: Žiga Pavlin.
58:56
Nicholas Schaus se teď snažil vyhodil ale přihrál přímo na hůl volného Romana Vráblíka, který ovšem trefil pouze Růžičku!
58:29
Opět letí puk na opačný konec hřiště.
58:02
Dynamo se díky obětavému Rolinkově zákroku osvobozuje.
57:44
V závěru třetiny si Motor zahraje přesilovku, která může být hodně důležitá! Lukáš Nahodil podrazil svého soupeře.
57:12
Petr Sýkora dostal přihrávku od jmenovce Jána a po přechodu modré čáry vyslal další tvrdou ránu na Kváču, který stihl vyrazit betonem.
56:05
Až teď se hostům podařilo dostat z obranného pásma.
55:45
Dynamo pokračuje v obrovském náporu!
55:21
Lukáš Nahodil s FIlipem Zadinou ujížděli dva na jednoho! Kváča už ležel na zemi, když se Nahodil rozhodl ke střele, ale gól z toho není!
54:09
Jan Starý to zkoušel přes obránce, ale Kváču tento pokus příliš neohrozil.
53:43
Dynamo právě vstřelilo branku!
Tak se domácí přece jen dočkali! Po jedné z domácích střel se před Kváčovou brankou strhla obrovská skrumáž. V ní se dokázal nejrychleji zorientovat Nicolas Schaus, objel branku a předložil puk DAVIDU TOMÁŠKOVI, který sice se štěstím, ale překonává neskutečně chytajícího Petra Kváču.
Asistence: Nicolas Schaus.
53:19
Oslabení Motoru sice skončilo, ale hosté se do čtyř rychle vrátí. Tentokrát jde pykat Roman Vráblík za vražení na hrazení proti Beranovi.
53:12
52:44
Motor se vysvobozuje.
52:08
V pokračující přesilovce Dynamo nadále dotírá na budějovickou branku, Kváča ale kryje jeden kotouč za druhým.
51:25
Za svou bitkařskou aktivitu jsou Tomáš Rolinek s Žigou Pavlinem vyloučeni na dvě plus dvě minuty za hrubost. Dynamo pokračuje v početní výhodě.
51:25
51:25
A ihned poté se strhla bitka! Emoce na uzdě neudržel Tomáš Rolinek a poslal pár nepříjemných ran pěstí Pavlin, který se zrovna věnoval jinému hráči Dynama. Tohle je baráž!
51:25
Od modré čáry vypálil Nicholas Schaus, nebezpečně potom doráželi Lukáš Nahodil s Tomášem Rolinkem, ale Kváča stále drží čistý štít!
51:12
Petr Sýkora byl při svém průniku seknut Filipem Novákem a Dynamo si zahraje další přesilovou hru.
50:46
FIlip Zadina se dostal ke kotouči na levém kruhu pro vhazování po přihrávce od Zajíce, ale svou střelou přes několik hráčů Kváču nepřekvapil.
50:09
Nahozený puk Kváča raději drží, vhazovat se bude v útočném pásmu domácích.
49:37
48:56
Motor se osvobozuje.
48:43
Po Schausově přisunutí pálil znovu Petr Sýkora, ale Kváča byl i tentokráte pozorný.
48:03
Další dělovku vyslal na Kváču po přiklepnutí Sýkory Petr Čáslava! I jeho pokus dokázal budějovický brankář chytit!
47:40
Příklep Petra Sýkory kryje Kváča.
47:37
Ještě před startem přesilovky oddechový čas pro domácí.
47:37
Dvojnásobná přesilovka pro Dynamo! Na trestnou lavici odjíždí Mitchell Fillman, jenž se provinil proti pravidlům vyhozením puku mimo hřiště.
47:11
Ján Sýkora střílel ihned po návratu do útočného pásma. Jeho dělovku Kváča kryl.
46:52
V mezikruží znovu napřáhl Lukáš Nahodil, ozval se pouze mantinel za Kváčou!
46:26
Lukáš Nahodil dostal přihrávku na levé křídlo, ale netrefil branku.
46:02
Po komerční přestávce si Dynamo zahraje další přesilovku. Dvě minuty za podražení inkasuje střelec prozatím jediné branky Michal Chovan a míří na trestnou lavici.
45:41
Martin Kaut střílel po přihrávce Marka Trončinského bez přípravy od modré čáry! Filip Zadina marně čekal na odražený kotouč, Kváča puk přikryl.
45:02
45:00
Schausova střela z levého kruhu pro vhazování byla sražena úplně mimo tři tyče.
44:40
Ján Sýkora se dostal ke střele, Kváča vyráží.
44:11
Hráči Dynama krouží v útočném pásmu.
43:34
Schaus dlouho zpracovával puk na modré čáře a Budějovice nakonec dostávají hru ven ze třetiny.
43:02
Po delším čase si přesilovku zahraje také Dynamo. Dvě minuty za nedovolené bránění dostává Filip Novák.
42:43
Filip Novák našel přesnou přihrávkou mezi kruhy Vladimíra Škodu, který pálil bez přípravy! Martin Růžička stihl nastavit beton.
41:21
Ján Sýkora už chtěl ujíždět sám tváří v tvář Kváčovi, jeho myšlenky ale rychle překazil hvizd rozhodčích – ofsajd.
40:46
Vlastimil Dostálek se dostal ke střele přes pardubického obránce, Růžička ale puk dobře viděl a přikryl jej lapačkou, hra je přerušena.
40:15
Sýkora se po buly v útočném pásmu snažil procpat k zakončení, cestu mu ale zkřížil hlavní rozhodčí.
40:01
Ozvala se další siréna a to znamená, že v Pardubicích skončila i druhá třetina. Možná se nehrál tak aktivní hokej jako v prvním dějství, ale o šance rozhodně nebyla nouze. Motor dostal ve druhé polovině třetiny výhodu v podobě dvojnásobné přesilovky a po sérii šancí nakonec dokázal vstřelit úvodní gól dnešního napínavého zápasu. Po přihrávce od Filipa Nováka se příklepem z první prosadil Michal Chovan a určil průběžný stav utkání. Třetí třetina začne přibližně v 19:57.
40:00
39:58
Tomášek se ještě v posledních vteřinách snažil ohrozit branku hostí! Jeho střela ani následná dorážka ale ke gólu nevedla.
39:18
David Tomášek prolétl do útočného pásma, ale nedokázal se protáhnout mezi dvěma obránci, na dorážku ještě přijel Petr Hubáček, ale netrefil branku.
38:26
Zakázané uvolnění Dynama.
37:57
Další střelu vyslal na Růžičkovu branku Štěpán Hřebejk, domácí brankář s přehledem vyrazil vyrážečkou.
37:18
36:16
Miroslav Čermák se po rychlém přechodu hostí přes střední pásmo dostal do velkého prostoru a vyslal na Růžičku nebezpečnou střelu zápěstím! Neposedný puk proletěl kolem branky a na tribunách to jen zahučelo.
36:09
Po střele Budějovic z velkého úhlu se k odraženému kotouči dostal Petr Sýkora a našlápl do brejku, celou cestu jej ale stínoval rychle se vracející obránce a nepustil pardubického útočníka ke střele.
35:30
Dynamo se ale ihned osvobozuje.
35:18
K velké nevoli domácích fanoušků čeká Motor další přesilovka. Nyní je potrestán za sekání Tomáš Kaut.
34:42
Žiga Pavlin střílel hned po buly od modré čáry, Růžička musel vyrazit betonem.
34:35
Dynamo se snaží dobývat budějovické obranné pásmo, ale od vedoucího gólu Jihočechů se mu nedaří dostat se do útoku. Teď je z toho zakázané uvolnění.
33:26
Jakub Babka nahodil puk na bránu ze středního pásma a snažil se jej dojet. Martin Růžička raději hru přerušil.
32:29
Dynamo operuje v útočném pásmu, žádná střela ale nepřichází.
31:18
Po sérií šancí se Motor přece jen dočkal a přesilovku využívá! Filip Novák našel dobře postaveného MICHALA CHOVANA na pravém kruhu pro vhazování a budějovický útočník příklepem z první překonal Martina Růžičku! Asistence: Filip Novák a Jiří Fronk.
31:12
Obrovská šance hostů! Michal Chovan po rychlé kombinaci dlouhou dobu hledal před prázdnou brankou Roka Pajiče. Přihrávka nakonec přišla, jenže budějovický útočník nedokázal prázdnou branku trefit!
30:35
Motor zaujal přesilovkové postavení, ale přihrávku před branku vystihl jeden z domácích obránců a vyhazuje kotouč na druhou stranu hřiště.
30:25
Až teď se to hostujícímu týmu povedlo a dostává se do zajímavé situace! Nicolas Schaus v jednom ze soubojů o kotouč v rohu fauloval soupeře vysokou holí a Motor získává početní výhodu 5 na 3!
29:53
A opět, Motoru se zatím při přesilovce nedaří usadit se v útočném pásmu.
29:43
Dynamo vyhazuje přes všechny čáry.
29:12
Motor si svou aktivitou vysloužil početní výhodu, David Tomášek musel brzdit další útočnou akci hostí hákováním.
28:58
Martin Růžička si připisuje další zákrok po Babkově střele od mantinelu.
28:31
Po dlouhé době se Motor dočkal delšího pobytu v útočném pásmu a k puk dostal na modrou čáru Roman Vráblík. Jeho střela byla tečovaná a Martin Růžička měl se skákavým kotoučem velké problémy! Nakonec je zažehnal a dále sledujeme hru bez branek.
28:04
Nyní nepřesně rozehráli domácí a k puku se dostal Štěpán Hřebejk. Puk zavezl podél mantinelu do útočného pásma a z úhlu vystřelil na Růžičku. Ten neměl se střelou větší problém.
27:10
Petr Hubáček se řítil společně s Davidem Tomáškem do úniku dva na jednoho! První jmenovaný se rozhodl ke střele, ale Petr Kváča vystihl jeho úmysl a proti jeho ráně vymrštil pravý beton.
26:38
Motor se po sérii nepřesností nedokázal dostat do útočného pásma, navíc je z toho další zakázané uvolnění.
26:25
Lukáš Nahodil si skvěle narazil s Tomášem Rolinkem a dostal se do výhodné pozice, snažil se ovšem ještě hledat Petra Sýkoru a celou akci tím překombinoval.
25:42
Budějovičtí se hnali dva proti Petru Čáslavovi, ale obránce Dynama celou akci skvěle zastavil svou hokejkou!
25:29
Žiga Pavlin napřáhl od modré čáry, puk skončil mimo.
23:53
Zakázané uvolnění tentokrát na druhé straně.
23:32
Icing domácího týmu.
22:51
Další šance Dynama! David Tomášek se parádně protáhl mezi dvěma obránci a tvrdou ranou jenom těsně minul šibenici Kváčovy branky.
22:43
Lukáš Nahodil poslal před branku kotouč na dorážku o kterou se ze všech sil snažil kapitán domácích Rolinek, ale nedokázal procedit kotouč za Kváču, který poskakoval na brankovišti jako káča!
21:44
Motor kombinoval v útočném pásmu, nakonec se ale nedostal k větší příležitosti.
20:30
Hosté si teď ve vlastní třetině příliš nerozuměli a úplně volného kotouče se na modré čáře zmocnil Petr Čáslava, jeho příklep však letěl hodně mimo.
20:05
Hned na úvod třetiny tu máme zakázané uvolnění Motoru, vhazovat se bude v útočném pásmu domácích.
20:01
Máme za sebou první třetinu prvního barážového utkání. V zaplněné pardubické Tipsport areně jsme sledovali úplně jiný hokej, než byl k vidění v play out. Do zápasu vlétli lépe hosté a zpočátku zaměstnávali domácího brankáře mnohem více než Dynamo Kváču na druhé straně. Domácí ale hru vyrovnali a šance se začaly střídat na obou stranách. V závěru první periody si Dynamo zvýšenou aktivitou vytvořilo několik gólových šancí. Ty se však proměnit i díky dobrému výkonu Kváči nepodařilo a stav utkání je stále 0:0. Druhá třetina začne přibližně v 18:58.
20:00
19:34
Puk je vyhozen mimo hrací plochu, hra je přerušena.
19:11
Petr Sýkora střílel od modré, Kváča vyráží.
18:53
Motor se dostal do zakázaného uvolnění, vhazovat se bude před Kváčou.
18:43
A po delší odmlce si vzal slovo také Motor. Hosté dlouho kombinovali v útočném pásmu až se Jiří Fronk dostal ke střele z mezikruží. Střela byla zblokována a zamířila naštěstí pro domácí mimo.
17:56
Michal Bárta hodil obloučkem puk na Kváčovu branku, ten raději kotouč podržel a vhazovat se bude v útočné třetině Dynama.
17:47
16:47
Motor vyhazuje až k Růžičkovi, ale Dynamo ihned spěchá zpět do pásma.
16:25
Další obrovská příležitost Dynama! Petr Sýkora našel parádní přihrávkou před brankou úplně volného Tomáše Rolinka! Ten ale netrefil puk úplně ideálně a stav je stále bezbrankový.
15:56
Nicholas Schaus ihned po buly vypálil od modré a jeho pokus jen těsně mimo tečoval Tomáš Rolinek!
15:47
Dynamo si zvýšenou aktivitou vybojovalo přesilovku, Jiří Fronk míří na trestnou lavici za podražení.
15:42
Petr Čáslava krásnou přihrávkou našel Nicholase Schause, který si položil Kváču a následně ještě obkroužil prázdnou branku, nedokázal do ní ale zasunout kotouč!
14:32
Další střelu Kauta musel Kváča vyrazit ramenem.
14:00
V další šanci Marek Trončinský tak dlouho hledal palebnou pozici, až se dostal do velmi ostrého úhlu a vůbec netrefil branku.
13:35
Další pokus vyslal na Kváčovu svatyni dnes nesmírně aktivní Trončinský. Hostujícího golmana trefil pouze do břicha.
13:08
Na levé straně hřiště si nohou zpracoval kotouč Ján Sýkora, ale jeho následná střela mířila taktéž pouze do boční sítě budějovické branky.
11:41
Motor bleskově přešel do útočného pásma a Vlastimil Dostálek golfovým úderem těsně trefil pouze boční síť!
11:25
11:19
A Růžička chytá i další střelu, tentokrát se pokoušel Miroslav Čermák.
10:52
Motor se na chvíli dostal do útočného pásma, Fillmanovu střelu od modré vyráží Růžička.
09:53
Dynamo je v pořádném tlaku, Jan Starý našel zadovkou Tomáše Kauta a ten vyslal směr Kváča další nebezpečnou střelu.
09:40
Bárta vystihl budějovickou rozehrávku a z otočky trefil Kváčovu vyrážečku!
09:01
08:45
Dynamo oslabení zvládá skvěle, Petr Hubáček už poněkolikáté dostal kotouč ven ze třetiny.
08:03
Hosté se konečně dostali s pukem až do útočného pásma a pořádně to pocítil i Martin Růžička. Mitchell Fillman dostal puk na modrou čáru a proti jeho tvrdé ráně musel Růžička vytasit lapačku.
07:34
V oslabení se k nebezpečné střele dostal Petr Sýkora, ale i kdyby vstřelil gól, neplatil by, protože rozhodčí pískal ofsajd.
07:08
Domácí ihned po vhazování v obranném pásmu vyhazují kotouč až ke Kváčovi.
07:01
Motor si zahraje první přesilovou hru, za nedovolené bránění putuje na trestnou lavici možná trochu zbytečně Jan Starý.
06:36
Z otočky napřáhl na modré Marek Trončinský, Kváča jeho pokus betonem vyrazil do rohu hřiště.
06:20
Tomáš Rolinek nakonec vyzkoušel pozornost Kváči alespoň z velkého úhlu, budějovický brankář raději podržel.
06:08
Po Nahodilově přiťuknutí se před Kváčou ke kotouči dostával Tomáš Rolinek, ale pečlivě jej střežil hostující obránce a kapitán Dynama se k ničemu většímu nedostal.
05:02
V následující akci vypálil příklepem od modré navrátilec do sestavy domácích Petr Čáslava, ale jeho pokus byl tečován vysoko do ochranné sítě.
04:45
Luboš Rob dostal parádní dlouhou křižnou přihrávku a pořádně provětral Růžičkovu lapačku.
04:28
Jan Starý přijal kotouč na modré čáře, vybruslil si do mezikruží a hbitou střelou zápěstím jen těsně minul branku!
03:53
Další zákrok si připisuje po střele Jakuba Babky.
03:08
Teď už Růžička zasahovat musel, po pěkné kombinaci se rozhodl vystřelit Tomáš Vak, domácí brankář pohotově vytasil beton.
02:55
Po následujícím vhazování Motor znovu krouží v útočném pásmu, ale Růžička prozatím jeho pokusy kryje.
02:12
Dynamo přece jen ihned pro jistotu vyhazuje na zakázané uvolnění.
02:05
Hosté se málem dostali do velké šance! Ctirad Ovčačík propadl a Motor pokračoval ve třech proti jednomu, přihrávka se však nepovedla a Motor branku vůbec neohrozil.
01:42
Škoda se dostal k puku v mezikruží a ihned z otočky se snažil ohrozit Růžičku, jeho střelu odrazil bruslí domácí obránce.
00:51
Motor se snažil získat kotouč v útočném pásmu. Domácí se ale osvobodili.
00:09
Tomáš Rolinek získal v útočném pásmu vhazování pro Lukáše Nahodila, který to ihned zkoušel z úhlu, ale Kváču nepřekvapil.
00:05
Úvodní buly získali domácí a rovnou se pokusili o ohrožení branky, nahozený puk byl odražen do ochranné sítě.
00:01

HC Dynamo Pardubice: Martin Růžička (J. Hübl) – Schaus, Čáslava, Trončinský, Chaloupka, Ovčačík, Zajíc, Ščotka – Nahodil, Rolinek, Tomášek – Hubáček, P. Sýkora, Špirko – M. Kaut, J. Sýkora, T. Kaut – Starý, Zadina, Bárta.

ČEZ Motor České Budějovice: Kváča (Gába) – F. Novák, Fillman, Pýcha, Pavlin, Mucha, Vráblík, Žovinec – Čermák, Pajič, Chovan – Hřebejk, Rob, Dostálek – Šulek, Fronk, Vak – Babka, Škoda.

Rozhodčí: Hradil, Mrkva – Tošenovjan, Hlavatý.
Vzájemné zápasy

Motor s Dynamem spolu dosud odehráli 189 zápasů a úspěšnější jsou Východočeši. Ti mají na kontě 85 výher v základní hrací době, 3 v prodloužení a 20 zápasů skončilo remízou. Zbytek ovládly Budějovice. Motor navíc dnes může natáhnout sérii na pět vítězství proti Pardubicím v řadě a navázat tak na úspěšné play off. Dynamo zase bude usilovat o nápravu nezdaru na olomouckém ledě z posledního zápasu play out, kde prohrálo vysoko 2:8. Nic z toho už se ale nepočítá, v 18:05 startujeme v televizním utkání úplně od začátku!
HC Dynamo Pardubice

Z opačného pólu byly po protrápené sezoně odsouzeny do bojů o udržení v nejvyšší soutěži domácí Pardubice. Na druhou stranu mohou jít svěřenci Miloše Holaně do těchto zápasů s úplně čistou hlavou, protože minimálně od února tušili, jaká situace nastane. Základní část Tipsport extraligy zakončili Východočeši na beznadějném posledním místě a ztrátu na třinácté Karlovy Vary ještě prohloubili během play out, ve kterém vyhráli pouze dvakrát – doma právě se svým sousedem v tabulce (5:3) a Zlínem (3:2p.). Zbylé čtyři zápasy Dynamo prohrálo při celkovém skóre 14:23.

„Přichází něco, s čím jsme počítali, a nezbývá nám, než se těšit. K prvnímu zápasu vyjedeme doma před zaplněnou halou, za což před fanoušky smekám a musíme toho využít! Začínáme od bodu nula, ze všech cítím velké odhodlání. Strach z baráže nemám,“ řekl pozitivně naladěný hlavní trenér Dynama Miloš Holaň.
ČEZ Motor České Budějovice

Jihočeši od samého začátku sezony vyhlašovali útok na baráž a svůj cíl splnili na výbornou. Po suverénní základní části, kterou Motor vyhrál o čtyři body před Jihlavou, proklouzly Budějovice jako nůž máslem i vyřazovacími boji, kde prohrály pouze jednou, a to ve druhém semifinále 2:3 na domácím ledě se Slavií. Ještě před semifinálovou sérií porazil Motor ve čtvrtfinále WSM ligy Přerov 4:0 na zápasy a může se těšit na konfrontaci s extraligovými celky.

„Dostali jsme se do baráže, ale do ní už nevstupujeme jako favorit, tím budou rozhodně Karlovy Vary a Pardubice. Můžeme ale útočit na své místo na slunci a připravujeme tým tak, aby zvítězil v každém zápase, který ho čeká,“ vyhlásil generální manažer Motoru Stanislav Bednařík do Českobudějovického deníku.
Prvními zápasy dnes startuje tolik očekávaná baráž o udržení, respektive postup mezi nejlepších čtrnáct mužstev v České republice. Z extraligy se do prolínacích bojů „probojovaly“ Pardubice a Karlovy Vary, přičemž oba celky hodně dlouho dopředu věděly, co je čeká. WSM ligu budou v baráži zastupovat České Budějovice a Jihlava, která do této čtveřice proklouzla díky vítězství v sedmém zápase semifinálové série s Kladnem. Náš onlajn se bude věnovat prvnímu utkání mezi Motorem České Budějovice a Dynamem Pardubice.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:05.