S konstatováním, že HC Dukla Jihlava na čtvrtý pokus v baráži porazila Slavii Praha, když všechny puky padaly jen do jedné sítě a po třetinách 2:0, 0:1 a 2:0 slaví domácí výhru 4:1, se s Vámi loučí a hezký večer přeje Tomáš Lysý.
Vzhledem k tomu, že Karlovy Vary porazily na domácím ledě Litvínov 5:3, je jasná další barážová tajenka. V minulém kole se Litvínov zachránil.

I přes dnešní vítězství 4:1 již Jihlava nemá ani teoretickou šanci na postup, jelikož dvě kola před koncem ztrácí na druhou Energii již nedostižných 7 bodů.

Ve složité situaci je před posledními dvěma koly i Slavia, jenž ze třetí pozice ztrácí na Karlovy Vary 5 bodů.
Nejlepší hráči zápasu:
HC Dukla Jihlava: Lukáš Sáblík
HC Slavia Praha: Henri Tuominen.
Ve třetí třetině Dukla navýšila své vedení, když potrestala častá vyloučení Slavie. Alexander Grebenyuk zaznamenal ve 45. minutě gól v přesilové hře pět na tři, o dvě minuty později se Jihlava prosadila dokonce v oslabení, když protiútok dva na jednoho po Harkabusově přihrávce zakončil Filip Seman. Po jeho zvýšení na 4:1 se již zápas prakticky dohrával a skóre se již neměnilo.
59:59
V poslední vteřině zápasu jsou zde ještě dvě vyloučení. Vlastimil Bilčík jde ven za dvě minuty – zásah do oblasti hlavy nebo krku a současně s ním si vteřinku na lavici trestů odsedí i Marek Prokš, který se za brankou v souboji provinil nedovoleným bráněním.

Na vyloučení: 7-8.
59:59

59:22
Jihlava se osvobozuje, začínající útok Slavie končí ofsajdem.
59:00
Probíhá poslední minuta dnešního utkání.
58:41
A právě v tento moment si za brankou pomohl faulem Martin Parýzek, jenž dostává dvě minuty za držení protihráče.

Na vyloučení: 5-8.
58:33
Střelu Hraška srazil Sáblík za svojí branku do pravého rohu.
58:00
Hrají se poslední dvě minuty třetího dějství.
57:06
Slavia hraje v plném počtu.
56:54
Hra je hodně kouskována častými přerušeními, v dobíhající přesilovce Dukly se hraje za domácí svatyní.
56:16
Slavi a hraje ve čtyřech, tuto přesilovku pět na tři naopak Dukla nevyužije.
56:01
Střela Důrase byla zblokována do ochranné sítě.
55:54
Po hostujícím vyhození Jihlava znovu zakombinovala, další pumelice Grebenyuka šla jen těsně vedle.
55:30
Dělovka Grebenyuka propadla k pravé tyči Hyláka, kde byl volný Diviš, ovšem z dorážky si na gólmana hostí nepřišel, ten se výborně stačil přesunout.
55:06
Nedisciplinovanost hostí přináší další přesilovou hru domácích pět na tři, nyní dlouhou 1:10 minuty. Peter Hraško je vyloučen za faul loktem, který byl naprosto zbytečný a nic neřešící.

Na vyloučení: 4-8.
55:03
Po vyhození hostí se Jihlava poměrně rychle dostala znovu před branku Hyláka, kde je po krátké chvíli přerušena hra.
54:16
Aktivní hra v čele s menší nespokojeností hostí ohledně průběžného výsledku přináší další trest. Na obranné modré si pomohl faulem János Vas a jde si odsedět dvě minuty za sekání.

Na vyloučení: 4-7.
53:50
Pražané hrají v plném počtu, byť Jihlava ještě kombinuje před jejich brankou.
53:25
Slavia se opět osvobozuje a tuto přesilovou hru přestane bez úhony.
53:10
Stejně jako nyní David Hruška po nepovedené kombinaci domácího celku.
52:34
Po trmě vrmě před brankou svého gólmana nedosáhl na kotouč Jergl s Důrasem. K puku se naopak propracoval Vas a osvobozuje svůj tým.
52:12
Tečovaná střela Zadražila z levé strany projela přes klubko hráčů kolem levé tyče Hyláka.
51:50
Milan Mikulík je ve třetí třetině podruhé na trestné lavici, nyní dostává dvě minuty za krosček.

Na vyloučení: 4-6.
51:21
Za brankou dohrál jeden ze slávistických hráčů domácího hokejistu a bude se vylučovat na straně hostí.
Je poměrně smutné, že Duklu za její úspěšnou sezonu a cestu do baráže odmění pouze 1746 diváků v hledišti. Ne, tohle si jihlavští hokejisté od svých fanoušků opravdu nezaslouží.
50:56
Po zakázaném uvolnění Slavie se hra stěhuje k Hylákovi. Bude se vhazovat po jeho levici.
49:34
Jihlava hraje v plném počtu.
49:14
Přesilové hry dnes Slavii nevychází. Buď jsou střely hostí nepřesné, zblokované domácími či je poslední instancí Dukly Lukáš Sáblík. A když ne, tak sešívaným jednou nepřála horní tyčka.
48:44
Jihlava ale stále nedokáže vyhodit puk, Slavia totiž kombinuje. Leč bez střeleckého efektu.
48:24
Od modré zamířil Knot, ovšem jeho střelu stačil před Sáblíkem zblokovat Prokš.
47:54
Slávisté musí začít znovu ve středním pásmu.
47:34
Hned po komerční přestávce si zahrají přesilovou hru naopak Slávisté, Vlastimil Bilčík dostává dvě minuty za podražení.

Na vyloučení: 4-5.
47:34
Komerční přestávka.
46:25
Ani třetí přesilovka Slavie není využita, Dukla hraje v plném počtu. Hosté navíc ve své přesilovce inkasovali gól.
46:23
Slávistická střídačka si vyžádala oddechový čas.
46:23
Dukla právě vstřelila branku!
Doposud vstřelil FILIP SEMAN v baráži čtyři góly a Jihlava se čtyřikrát radovala z bodového zisku. Nyní je blízko k dalším bodům, a to nejen díky tomu, že se jihlavská čtyřiadvacítka trefuje znovu, ale hlavně tím, že v oslabení zvyšuje na 4:1. Kolář udělal ve středním pásmu černou práci, čímž zametl cestičku pro Harkabuse, jenž přejel s pukem do pásma, našel Semana a ten tváří v tvář vymíchal Hyláka. Asistence: Tomáš Harkabus.
45:25
Andrlíkovu střelu od modré chtěl před brankou tečovat Čermák, což také udělal, ale poslal kotouč vedle levé tyče.
44:59
Jihlavě se podařilo vyhodit kotouč, Slavia musí začít znovu.
44:25
Přesilová hra Dukly je u konce, protože Aleš Jergl se za vlastní brankou provinil podražením. Poprvé od přelomu první a druhé třetiny si Slavia zahraje přesilovku.

Na vyloučení: 3-5.
44:14
Jihlava po šestnácti vteřinách využívá přesilovou hru a bude mít ještě 1:44 minuty dlouhou klasickou početní výhodu. Po vyhraném buly domácí zakombinovali, Důras přihrál puk na modrou pro ALEXANDERA GREBENYUKA a ruský maladěc, jenž má vskutku dělovou ránu, se trefil pod víko do pravé šibenice. Asistence: Michal Důras, Jan Kolář.
43:58
Hylák si vyjel hodně z branky, ze svého pohledu až na vrchol pravého kruhu, kde je potrestán za zdržování hry, před dotírajícím Skořepou zalehl puk. Menší trest jde za něj odpykat Jaroslav Markovič a domácí tak mají 57 vteřin dlouhou přesilovku pět na tři.

Na vyloučení: 2-5.
43:38
Semana na útočné modré skolil Kolařík a hned poté se hosté opět osvobozují.
43:23
Kolář přihrávkou zpoza branky vybízel Semana a Diviše před Hylákem k dorážce, puk však prošel napříč brankovištěm netečován a hosté se osvobozují.
42:55
David Hruška je dalším vyloučeným hráčem Slavie, když ve středním pásmu evidentně zahákoval soupeře a překazil tak rodící se přečíslení Dukly.

Na vyloučení: 2-4.
42:44
Tentokrát našel devětatřicetiletý muž v masce domácích puk v lapačce po střele Andrlíka.
42:38
Po buly se dostal k ráně David Hruška a Sáblík znovu předvedl dobrý zákrok, když jeho pohotovou ránu vyrazil za branku.
42:32
42:25
Zadražil trefil od modré pouze prvního clonícího hráče, měl však poměrně složitou pozici.
42:02
Hned po buly vyhazují hostující hráči kotouč až k Sáblíkovi.
41:55
Bilčík měl na modré po hezké kombinaci spoustu prostoru a vystřelil. Hylák našel puk mezi betony a nedovolil Jerglovi dorážet.
41:21
Kombinace domácích, po které nepřišla ani jedna střela, přichází po nepřesné přihrávce za branku Hyláka vniveč. Slavia se osvobozuje.
40:32
Dvě předchozí přesilovky Dukly dopadly opravdu špatně, nyní mají domácí šanci na reparát po tom, co se Milan Mikulík ve vlastním pásmu dopustil hry vysokou holí.

Na vyloučení: 2-3.
40:15
První akci ve třetí třetině vedla Slavia, jenže přes ofsajd nemohla pokračovat v ataku.
40:01
Další třetina začne přibližně v 19:12.
Ve druhé třetině jsme byli svědky jedné branky, která padla do stejné sítě jako tam, kam šly dva góly v první třetině. Tedy do svatyně směrem k jihlavské vysoké škole, kterou ve druhé třetině hájil Lukáš Sáblík. Slavia úspěšně zakončila protiútok tři na dva po ráně Milana Mikulíka k pravé tyči branky kolem vyrážečky gólmana.
40:00
39:53
Od modré to zkoušel Hraško a poté i Pavlin. Kotouč na Sáblíka neprošel, ale při druhé střele se odrazil na levou stranu pro Mikulíka,jenž z velkého úhlu trefil boční síť.
39:35
Od předchozího icingu uběhlo 12,8 vteřiny a je tu další zakázané uvolnění Jihlavy.
39:28
Tuominen vyhrál buly na Hraška, jenž šikovně mířil k pravé tyči Sáblíka, který toho asi moc neviděl, ale dokázal zastavit puk betonem a poté jej na ledě schovat do vyrážečky.
39:23
36,9 vteřiny před koncem druhé třetiny je tu zakázané uvolnění Dukly.
39:00
Probíhá poslední minuta druhé třetiny.
38:42
Dělovka Lukáše Jíchy z pravého kruhu skončila na pravém betonu Hyláka, k dorážce se před volnou částí branky jen těsně nedostal dojíždějící Kolář.
38:01
Robinson byl při blížícím se pokusu o střelu z mezikruží zablokován hned třemi hráči Dukly.
37:43
Bilčíkovu výzvu na teč při střele od modré zkusil využít Diviš, jenže kotouč nedokázal usměrnit mezi tři tyče.
37:30
Nyní Alexandr Hylák svůj tým podržel po povedené a rychlé akci Dukly, na jejímž konci byl střelecký pokus Richarda Diviše z mezikruží.
37:06
Střílená přihrávka Ondráčka k pravé Sáblíkově tyči projela zhruba dva metry od natahujícího se Miloslava Čermáka.
36:45
Robinson si za brankou přehazoval puk z jedné strany na druhou. Nakonec si povyjel kolem levé tyče a právě do tohoto prostoru střílel, jenže Lukáš Sáblík jej neprodyšně uzavřel.
36:19
Dobrovolného střela od modré mířila hodně vedle levé tyče Hyláka a po získaném kotouči Slavie se musí domácí kapitán hodně rychle vracet.
35:55
Jiránek s Jíchou a Parýzek s Mikulíkem bojují o puk kousek za obrannou modrou Dukly u mantinelu. Hra je přerušena až po tom, co do souboje jako třetí přijel Tomáš Andrlík.
35:15
Andrlíkovo nahození od modré bylo lahůdkou pro Lukáše Sáblíka.
34:45
Seman se prosmýkl mezi kruhy, kde přenechával puk Beránkovi, jenž v této pozici, podobně jako na Slavii, netrefil puk. Tentokrát ovšem nevystříhl nedobrovolnou piruetu a nespadl na záda.
34:26
Štebih dostal lehce pozdní rozehrávkou svůj tým do úzkých. Puk se mu sice vrátil a tak jej poslal zadovkou od mantinelu na Dobrovolného, jemuž nezbylo nic jiného než vyhodit přes všechny čáry.
33:55
Důras si obhodil Andrlíka a získal pro svůj tým útočné pásmo, jenže ke střele se červenožlutí nedostali.
33:21
Robinson byl připraven před Sáblíkem střílet, ovšem kotouč mu přeskočil hokejku a skákavý puk následně domácí gólman zneškodnil doslova tygřím skokem.
32:50
Pískáno je zakázané uvolnění Slavie. V Karlových Varech je již první třetina u konce a Energie vede nad Litvínovem 3:1. Za tohoto stavu obou utkání je náskok Varů na druhém místě před Slavií již pětibodový.
32:21
Po ofsajdu Dukly bude následovat komerční přestávka.
32:10
Důras vybojoval vyhozený puk a krátce poté hledal mezi kruhy zcela volného Melenovského. Adresát přihrávky byl nalezen, leč jihlavský útočník při střele z první zlomil hůl.
31:45
Ačkoliv Slavia ještě dále kombinovala před brankou Dukly, stačili se již červenožlutí osvobodit.
31:25
Tohle je pořádný tlak sešívaných. Do rány Pavlina vložil svojí hokejku Bilčík, ovšem Slavia udržela puk. Vasovu dorážku z mezikruží zlikvidoval Sáblík a poté Bilčík přizvedl dělovku Hraška nad branku, ovšem nikoliv do ochranné sítě.
30:18
Slavia se bez potíží ubránila a hraje v plném počtu.
30:11
Po Andělově střele z pravého kruhu možná zazvonila pravá tyčka za zády Hyláka. Pokud tomu tak nebylo, projel kotouč opravdu jen milimetrově vedle této části brankové konstrukce.
30:00
Hodně špatná přesilová hra Dukly. Slavia znovu vyhodila kotouč a nyní končí akce domácích ofsajdem.
29:12
Ovšem Slavii nemusí vadit, že puk Tuominen nevypíchl, protože se Pražané opět osvobozují.
29:02
Štebih viděl na vrcholu levého kruhu volného Grebenyuka. Poslal mu tam riskantní přihrávku, kterou málem vypíchl Henri Tuominen.
28:44
Hned po buly se Slavia osvobodila a nyní se hraje za brankou Dukly, kde domácí zakládají třetí útok v této přesilovce.
28:18
Druh přesilová hra také pro Duklu. János Vas se ve vlastním obranném pásmu dopustil hrubosti. Ač se mu to také příliš nelíbí, musí se odebrat na trestnou.

Na vyloučení: 2-2.
27:36
Hraško ostřeluje jihlavskou branku jen co je pravda. Po přejetí modré napřáhl z levé strany, ovšem také nyní je Sáblík bezchybný, když se roztáhl na brankovišti a vyrazil puk pravým betonem.
27:10
Rána Petera Hraška od modré dvakrát změnila směr, aby prošla kolem levé tyče Sáblíka za jeho svatyni.
26:54
Střelu Tomáše Harkabuse z pravé strany schoval Hylák do výstroje.
26:48
Hra je přerušena komerční přestávkou.
26:12
Dobrovolný s Harkabusem ještě reklamují, že na konci své přesilovky byl puk po střele domácích zblokován do ochranné sítě, odkud se odrazil zpět na led, a asi se zlobí oprávněně, ovšem rozhodčí je rezolutní a nehodlá se o situaci bavit.
26:12
Slavia právě vstřelila branku!
Pražané střílí svůj první gól v utkání a snižují na rozdíl jedné branky. Sešívaní se dostali do přečíslení tři na dva, ve kterém Robinson přihrál na levou stranu puk pro MILANA MIKULÍKA, jenž napřáhl z první a trefil se kolem vyrážečky Sáblíka k pravé tyčce. Asistence: Nathan Robinson.
25:53
Dukla má kotouč za vlastní brankou a rozjíždí zřejmě poslední akci své první přesilovky.
25:41
A nyní přejel jihlavský bek s číslem tři modrou čáru o něco později než jeho spoluhráči – ofsajd.
25:32
Důras se prosmýkl za branku, kde si na jeho zpětnou přihrávku počkal Ronald Knot. Trestuhodně nevyhodil a kotouč si ze vzduchu stáhl Vojtěch Zadražil, jemuž následně sudí pískají přihrávku rukou.
25:25
Stejně tak jako nyní.
24:59
Filip Seman ve spolupráci s útočníky nedokázal branku sešívaných ohrozit, Slavia se osvobozuje.
24:40
Střelu Štebiha od modré vyrazil Hylák koncem levého betonu za branku.
24:03
Jenže právě kanadský tahoun Slavie neudržel při napadání domácích puk a musel si soupeře podržet, proto míří na dvě minuty na trestnou lavici.

Na vyloučení: 2-1.
23:58
Šavlovaná mezi Beránkem a Jiránkem v útočném pásmu skončila tak, že se ke kotouči dostal za brankou Nathan Robinson.
23:33
Hra se stěhuje před branku Slavie, kde je pískáno zakázané uvolnění.
23:04
Sáblík si povyjel mezi kruhy, kde byl u puku dříve než napadající Pavel Kašpařík.
22:55
Domácí hokejisté to zkouší de facto z každé pozice, od modré neuspěl Šafář, Alexandr Hylák znovu zastavil puk.
22:45
Jihlavští hokejisté zkusili další střelu z trošku větší vzdálenosti. Konkrétně z vrcholu vystřelil Prokš, leč svůj druhý gól dnes nepřidal, Hylák schoval puk na hrudi.
22:13
Akce domácího celku nemůže pokračovat pro ofsajd.
21:50
20:49
Lukáš Sáblík si během pěti vteřin připsal snad tři zákroky. Knotovu pumelici vyrazil před sebe, kde se k dvěma dorážkám dostal jeden z hráčů hostí, zřejmě Markovič, ovšem ani on neuspěl.
20:39
Peter Hraško měl na holi snížení. Jeho dělovka od modré se odrazila od horní tyčky ven z branky.
20:25
Důras se před brankou Hyláka málem dostal k zakončení, nakonec gólman Slavie nemusel zasahovat.
20:01
Další třetina začne přibližně v 18:19.
První třetina je u konce a z gólů se radovala pouze jihlavská Dukla, která tak vůbec poprvé vede v baráži o dvě branky. U obou gólů asi nemá čisté svědomí slávistický gólman Alexandr Hylák, jelikož se v obou případech jednalo o střelu z mezikruží, na kterou si sice sáhl, ale kotouč mu přesto propadl do sítě. V sedmé minutě vstřelil svůj první gól v baráži Marek Melenovský, v minutě třinácté si dal dárek k narozeninám v podobě gólu Marek Prokš.
20:00
19:50
Do konce prvního dějství zbývá 9,3 vteřin, když Marek Melenovský mezi kruhy zahákoval Martina Ondráčka a sudí jej bez milosti posílá na trestnou lavici.

Na vyloučení: 2-0.
19:00
Probíhá poslední minuta první třetiny.
18:38
Seman se znovu prodral do pásma, nyní po pravé straně. Sjel si až před branku a vzal odpovědnost na sebe, ovšem Kolařík jeho pokus zablokoval hokejkou a srazil puk do ochranné sítě.
18:18
Milan Mikulík číhal před brankou na odražený puk, který se skutečně před jihlavskou svatyní vynořil, ovšem Sáblík u něj byl dříve a odpaluje jej.
18:11
Diváci se hodně zlobí, že útočník Slavie Nathan Robinson stál v brankovišti, ale tady s nimi nesouhlasím. Ve stejné době si Markovič vyjel zpoza branky a zkusil Sáblíka překvapit u pravé tyče, kde byl beton domácího gólmana.
17:11
No, že by dneska Alexandr Hylák předváděl nějaká branková kouzla, to se, alespoň v první třetině, říct rozhodně nedá. Z vrcholu levého kruhu to zkusil Anděl a slávistickému gólmanovi znovu tato střela propadla výstrojí. Nyní může být rád, že kotouč šel nikoliv za jeho záda, jako v předešlých dvou případech, ale do pravé strany.
16:44
16:34
Vojtěch Zadražil znovu pomáhá svému týmu, vyráží puk přes všechny čáry.
16:18
Lukáš Sáblík má nyní zásluhu na tom, že se zblízka neprosadil János Vas, k němuž se před branou odrazil kotouč. Gólman Dukly jej vyrazil do horní sítě.
15:41
A vzápětí i potřetí, ač to chvíli vypadalo, že Markovič s Hraškem udrží na modré kotouč. Puk ale vybojoval Jergl a vyhodil jej k Hylákovi.
15:21
Slavia se nemůže usadit v útočném pásmu soupeře, Dukle se podařilo podruhé za sebou vyhodit.
14:44
Po komerční přestávce uvidíme první přesilovou hru. Ve vlastním pásmu na pravém kruhu sekl Jiří Dobrovolný soupeře a již míří na lavici trestů, kde jihlavského kapitána vyvolává domácí kotel. Myslím si ale, že tohle jej příliš netěší.

Na vyloučení: 1-0.
13:50
Jiránek si hledal prostor v útočném pásmu. Sjel si před branku a zkusil vystřelit, ovšem Sáblík byl znovu na místě a připsal si další, nikoliv ne snadný, zákrok, jelikož měl před sebou opět pár hráčů.
13:20
Slavia působí hodně opařeným dojmem, takový průběh první třetiny rozhodně nečekali sešívaní a ani jejich fanoušci, kteří jsou zde na Horáckém zimním stadionu opět přítomni.
12:30
Jihlava vůbec poprvé v celé baráži vede o dva góly a má na tom zásluhu MAREK PROKŠ, který si dnešní narozeniny oslazuje gólem. Po výzvě Zadražila se jihlavská jedenáctka dostala mezi kruhy a vystřelila. Alexandr Hylák si znovu na puk sáhl, ten mu ale znovu propadl výstrojí a skončil v brance. Asistence: Vojtěch Zadražil, Jiří Dobrovolný.
11:50
O další hezkou střelu se zasloužil Kašpařík, jenž také střílel z mezikruží. Sáblík musel znovu zasahovat a vyrazit puk za branku.
11:20
Pohledná akce Slavie, v akci byla její druhá a kompletně zahraniční lajna. Robinson si nabruslil mezi kruhy, odkud těsně minul levou tyčku Sáblíka. Kotouč se od zadního mantinelu odrazil právě k levé tyčce, kde zkusil dorážku Vas, ovšem domácí gólman pokryl tento prostor svým betonem.
10:33
S chutí hrající Důras se po pravé straně dostal až před branku, kde hledal lépe postaveného Skořepu, který na kotouč těsně nedosáhl.
10:07
Nyní už to bylo pro Lukáše Sáblíka složitější. Měl před sebou hradbu těl, přesto však dokázal střelu Andrlíka od modré najít na své hrudi.
09:49
Angel Krstev si udělal útočný výlet napříč pásma, ovšem prostor ke střele nenašel. Přihrál tak puk na levý kruh pro Ondráčka, jenž Sáblíka nepřekvapil.
09:16
Útok Dukly je přerušen pro ofsajd.
08:46
Před brankovištěm Sáblíka udělal pořádnou tlačenici Henri Tuominen, čehož si všiml Peter Hraško a zkusil kotouč nahodit od modré. Puk však hradbou těl neprošel a zastavil se mezi kruhy.
08:12
Harkabus našel dlouhou přihrávkou na útočné modré Koláře, jenž hned z první přihrál mezi kruhy Jíchovi, kde byl mladý útočník Dukly pokryt.
07:09
Jihlava se mohla dostávat do přečíslení dva na dva a také se do něj dostala. Seman prostrkoval puk z levé strany na Beránka, kterému se ale kus černé gumy dostal na paty a nemohl lépe zakončit.
06:20
Jihlava se i ve druhém domácím barážovém zápase proti Slavii ujímá vedení. Krátce po vyhraném buly prostrčil Anděl puk mezi kruhy na MARKA MELENOVSKÉHO a zkušený forvard propálil Hyláka. Ten si na puk sáhl, ale propadl mu za čáru. Domácí rutinér tak zaznamenává svůj vůbec první gól baráže a ukazuje, že má týmu stále hodně co dát. Asistence: Lukáš Anděl.
06:04
Během osmi minut času je odehráno přes šest minut hokeje, hra opravdu zatím není příliš kouskovaná. Druhé přerušení má za příčinu Hylákem chycené nahození a komerční přestávka.
05:40
Až po pěti minutách a čtyřiceti vteřinách je tu první přerušení hry, které má za příčinu zakázané uvolnění Slavie.
04:53
Nahození Štebiha od modré se odrazilo od nohou stínícího a na teč čekajícího Diviše za slávistickou klec.
04:24
Individuálně to zkoušel David Hruška, který se proháčkoval až před branku, ale ve finální fázi své akce se neprezentoval dostatečně přesnou ani razantní střelou.
03:53
Důras byl rychlejší než obránce Krstev a získal za brankou puk Objel jí a předkládal kus černé gumy před branku na Jergla, leč přihrávka byla sražena soupeřovým obráncem.
03:18
Slavia byla na puku úspěšnější a rychle se dostala dopředu. Pokus Ondráčka z levého kruhu vyráží Sáblík za svojí svatyni.
02:43
Čtvrtá lajna Dukly se usídlila v útočném pásmu. Místo kombinací však probíhá velká tlačenice o puk v pravém rohu za brankou Hyláka.
01:59
Kolář to zkusil střelou z pravého kruhu, nicméně nemířil přesně a puk šel vedle pravé tyče Hyláka.
00:48
Nahození Pavlina ztlumil mezi kruhy Markovič pro centra Vase, jenž před brankou neuspěl, minul puk.
00:07
Skořepa za brankou nahození nevybojoval, ovšem Jihlava za okamžik získala puk zpět, Slavia nerozehrála přesně.
00:01

HC Dukla Jihlava: Sáblík (Škarek) – Zadražil, Dobrovolný, Štebih, Šafář, Bilčík, Grebenyuk, Parýzek – Důras, Skořepa, Jergl – Beránek, Seman, Diviš – Kolář, Jícha, Harkabus – Prokš, Melenovský, Anděl. Trenér: Petr Vlk

HC Slavia Praha: Hylák (Král) – Knot, Kolařík, Pavlin, Hraško, Andrlík, Krstev – Hruška, Šafránek, Mikulík – Markovič, Vas, Robinson – Jiránek, Tuominen, Čermák – Ondráček, Kašpařík, Bahenský. Trenér: Milan Razým

Rozhodčí: Fraňo, Lacina – Brejcha, Jelínek.
Baráž 2016:
V letošní prolínací soutěži o extraligu je po 9. kole jistá jediná věc: HC Verva Litvínov se stala prvním týmem, který si vybojoval právo účasti v extraligovém ročníku 2016/17.

Další účastníci:
Karlovy Vary: Energie má zdánlivě nejjednodušší los. Nejprve se představí doma proti již zachráněnému Litvínovu, poté jede na led Dukly a v posledním kole, kdy se teoreticky může rozhodovat právě mezi Karlovými Vary a Slavií, hostí Pražany ve své KV Aréně. Hráči z lázeňského města jsou aktuálně na druhém místě a na třetí Slavii mají tři kola před koncem náskok dvou bodů. Mají tedy vše ve svých rukou.

Slavia Praha: Také Pražané ale mají vše ve svých rukou, pokud bez ohledu na výsledky ostatních klání všechno vyhrají. Ztráta Slavie na Energii je dvoubodová a po tomto kole existuje dost variant. Náskok Energie může být pětibodový, čtyřbodový, tříbodový; zůstat na dvou bodech; zmenšit se na bod či na nulu; v posledním případě může Slavia po tomto kole být na druhém místě.

HC Dukla Jihlava: Jihlavští se již musí ohlížet na výsledky soupeřů, pokud si chtějí udržet naději na druhé místo. I kdyby všechna tři zbývající utkání vyhráli, postup jim to nezaručí. Právě v případě devítibodového zisku Dukla potřebuje, aby Litvínov v následujících dvou kolech obral nejprve Vary, poté Slavii a v posledním kole nezískali Vary doma se Slavií více než bod. Šance Jihlavy nejsou velké, rozhodně však neplatí, že jsou hokejisté z Vysočiny již bez šance na postup.
HC Slavia Praha:
Druhý tým z WSM Ligy, který se dostal do letošní baráže, a zatím v ní kouše více než Dukla, je pražská Slavia.

Její výsledky jsou poměrně vyrovnané, pouze dvakrát se stalo, aby byl výsledek zápasu Slávistů v rozdílu tří gólů a výše. Ve třetím kole Slavia porazila Jihlavu 5:0, když přestála špatnou první třetinu, a v sedmém kole si přijela do Litvínova pro výprask 1:5, když již ve dvanácté minutě prohrávala 0:4.

Po čtyřech kolech baráže byla Slavia ve vedení a její náskok mohl být ještě vyšší, neboť v pátém kole vyhrávala po dvou třetinách doma nad Litvínovem již 3:0. Jenže ve třetí třetině doslova selhala, prohrála jí 0:3 a celý zápas v prodloužení. Následovala prohra na nájezdy ve Varech 1:2, kde Slavia naopak vedla a již zmiňovaná vysoká prohra v Litvínově.

V předposledním kole Slavia nad Energií vedla po druhé třetině 1:0, ovšem ve třetí části znovu dostala tři góly. A špatná třetí třetina sešívaných se projevila hned v následném kole, kde hráči z Edenu ztratili proti poslední Dukle vedení 2:0. Nakonec v nájezdech zachránili alespoň bod. Za poslední tři domácí zápasy se Slavia vinou třetích třetin připravila již o šest bodů, které by jí mohly v závěrečném účtování chybět.
HC Dukla Jihlava:
Vítěz WSM Ligy letošního ročníku rozhodně není ve dvanáctikolovém barážovém klání žádným outsiderem. Pokud jihlavští hokejisté říkají, že západ od zápasu stále více zachytávají extraligové tempo, nelze než souhlasit.

V šestém kole v Litvínově hráli s mistrem dlouho vyrovnanou partii 1:1, o kolo později v Karlových Varech sahali po bodu, Energie nakonec stvrdila vítězství gólem do prázdné branky. Doma s Litvínovem sehráli Jihlavští možná nejlepší zápas z dosavadních tří proti Vervě, ale paradoxně nebodovali.

Minulé kolo si Jihlava poprvé zajistila bodový zisk na kluzišti soupeře, když na Slavii srovnala ve třetí třetině z 0:2 na 2:2 a nakonec podlehla sešívaným v nájezdech.
Hodně může napovědět již úterý 19. dubna 2016, kdy jsou na programu dva zápasy. Od 17:30 přivítá Dukla Jihlava na svém domovském území Horáckého zimního stadionu tým z hlavního města, pražskou Slavii.

Karty jsou rozdány jasně. Pokud si chce Dukla udržet teoretickou naději na postup do extraligy, musí vyhrát. Její ztráta na druhé Karlovy Vary je tři kola před koncem sedmibodová.

Pokud chce o druhé místo bojovat Slavia, musí bodovat. Její ztráta na druhé Karlovy Vary činí sice "pouze" dva body a honit jí na poslední chvíli, konkrétně řečeno v posledním zápase právě na ledě Varů, by se nemuselo vyplatit.
Dobrý den, ještě jednou vítejte u 10. kola letošní baráže o extraligu, která pomalu spěje do svého finále. Po dnešním kole budou na programu ještě další dva zápasy, během kterých se rozhodne, který tým z trojice Karlovy Vary, Slavia Praha a Dukla Jihlava si vybojuje extraligovou vstupenku.

A to už pouze jednu extraligovou vstupenku, neboť v předchozím kole udělal výhrou nad Karlovými Vary rozhodující záchranářský krok celek Litvínova.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.