První zápas Energie a Dukly v baráži o extraligu končí vysokou výhrou domácího celku. Karlovy Vary tak započaly cestu za udržením extraligy ziskem tří bodů. Ode mě je to dnes vše, děkuji za sledování.
59:41
Jakub Svoboda, jenž odseděl trest za Bičánka, se hned po návratu dostal do úniku, Škarka ale nepřekonal.
59:11
Tomáš Rohan (KVA) dostává dvě minuty za hákování, domácí jdou tedy do tří, šance pro Duklu to ještě je.
57:31
Po brance se na hřišti strhla bitka, ve které byl velmi aktivní Radim Bičánek (KVA), který obdržel 2+2 minuty za hrubost a osobní desetiminutý trest. Marek Prokš (JIH) pak dostává dvě minuty za sekání.
57:31
Dukla právě vstřelila branku!
Dukla v závěru zápasu přidává ještě třetí branku! PAVEL MRŇA si sjel mezi kruhy, dostal přesný pas, zbavil se obránce a svižnou střelou se trefil přesně k tyči. Asistence: Lukáš Anděl a Alexandr Grebeňuk.
56:55
Domácí se dostali do další akce, když se mezi obránci protahoval Vachovec, ten ale branku netrefil, těsně ji minul.
55:41
Karlovy Vary právě vstřelily branku!
Nyní už ale Škarek neodolal a inkasuje po šesté! Krásná akce byl zakončení přihrávkou mezi kruhy, kam si sjel TOMÁŠ DVOŘÁK, jenž se trefil přesně k tyči. Pro karlovarském obránce se jedná o první branku v dresu Energie! Asistence: Petr Koblasa a Vojtěch Tomeček
55:12
Škarek se musí cítit jako ve válce, opět je totiž pod plnou palbou, všechny puky ale zdárně vyráží.
Dnešní utkání sleduje 3047 diváků.
54:26
Akce domácí ale pokračovala a skončila až tvrdou střelou kapitána Bičánka, který se do puku opřel a trefil břevno, to bylo pořádné cinknutí!
54:18
Bartek si vyměnil kotouč s Kůsem, druhému jmenované se ale již nepodařilo před brankou tečovat kotouč.
53:43
Březina se snažil protáhnou do útočného pásma, na modré ho ale o kotouč připravil jeden z obránců, domácí následně ale jen vyhazují do bezpečí.
53:08
Skončila poslední komerční přestávka, po ní se kupředu dostali hosté, Závorka ale předvedl jistý zákrok a nedovolil Jihlavě kontaktní branku.
52:47
Dlouho se hraje bez přerušení, hra se přelévá od jedné brány ke druhé, avšak ani jednomu celku se nedaří.
52:10
Kůs ujížděl hostující obraně, v zakončení ale selhal a Škarka nedokázal překonat.
50:54
Jihlava je ale v posledních minutkách o něco aktivnější, avšak nemůže se dostat ke střele.
49:47
Zadražil pouze nahodil kotouč pomalu ještě z obranného pásma na Závorku, ten rychle rozehrává, obrana ale kotouč ztrácí.
49:06
Po krátkém působení Dukly v útočném pásmu pálil z vrcholu kruhu Melenovský, jeho střela ale branku Závorky minula.
48:30
Jihlava se po dlouhé době dostala do útoku a se štěstím zakončila, Závorka ale pomalu se posunující puk dokázal bez problém zachytit.
47:50
Škarek je ostřelován ze všech stran, nyní ale svůj tým drží stále v naději a šestou branku domácím nepovoluje.
47:32
Energetici nyní pouze nahazují kotouč na Škarka, ten ho raději drží ve své lapačce, hra se přerušuje.
46:55
Domácí mají hru nyní plně pod kontrolou, drží si puk a neustále útočí.
46:24
Právě probíhá komerční pauza, po ní se bude vhazovat ve středním pásmu.
45:55
Energetici se stále drží na puku a snaží se prodrat do útočného pásma. To jim nyní jde velmi lehce, jelikož Dukla musela více síly vložit do útoku.
44:34
Domácí fanoušci nyní vyvolávají jméno Lukáše Sáblíka, který byl v Karlových Varech několik let spolehlivým hráčem a u fanoušků velmi oblíbený.
43:52
V KV Areně se se rázem zvedla nálada a panuje zde skvělá atmosféra, tedy až na velmi početnou skupinu hostujících fanoušků. Ti však i za tohoto stavu podporují svůj celek.
42:47
Uběhla jen chvilka a domácí přidávají pátou branku! JAKUB SVOBODA ujel všem po pravé straně, protáhl se před brankou a přesně zakončil na vzdálenější tyč! Asistence: Vladimír Sičák a Tomáš Rachůnek
42:06
Skuhravý se snažil tečovat Sičákovu střelu, puk skončil jen těsně vedl Škarkovy branky.
41:14
Domácí na začátku třetí třetiny odskakují do dvoubrankového vedení! Tomáš Rohan se dostal kupředu po levé straně, před brankou našel MARCELA HAŠČÁKA, který se bez problémů trefil do zpola odkryté branky. Asistence: Tomáš Rohan a Rudolf Huna
41:03
Hosté ale hrají již opět v plném počtu a mohou útočit.
40:28
První třetina začíná zbytkem přesilové hry domácích, ti jsou usazeni v útočném pásmu.
40:01
Druhá třetina až tolik hokejové krásy nepřinesla, vše podstatné se odehrálo až v poslední minutě. Jan Kolář předvedl další pěknou akci a díky němu již Jihlava prohrává jen o jednu branku.
40:00
39:50
Skuhravý je na ledě, domácí hrají v plném počtu.
39:16
Ale pozor, krásná akce a v poslední minutě druhé třetině Dukla snižuje na rozdíl jediné branky! Po pravé straně se až před branku protáhl JAN KOLÁŘ a procpal kotouč Závorkovi skrze betony až do branky! Asistence: Richard Diviš
38:51
Bude se hrát opět ve čtyřech, Martin Rohan za brankou vybojoval faul na Škarkovi – dvě minuty za hození hole. Trest odpyká Aleš Jergl.
37:50
Skuhravý (KVA) sice obral Mrňu o puk, při tom ho ale podrazil a dostává za to dvě minuty.
37:15
Od levého mantinelu vypálil Jícha, Závorka jeho střelu lehce přizvedl helmou, puk skončil v ochranné síti. Vhazování v obranném pásmu Energie.
36:55
Dukla se následně přesunula do útoku a taktéž se na chvíli usadila v pásmu, celou dobu se ale spíše bojovalo o kotouč.
36:17
Čtvrtá formace domácích dokázala sevřít Jihlavu v jejím obranném pásmu, hráči se snažili vymyslet nějakou akci, všechny jim ale překazili obránci.
35:46
Další akce domácích končí pouze pukem ve Škarkově lapačce, následuje komerční přestávka. Vhazovat se bude po pravici jihlavského brankáře.
35:41
Jergl krásně posunul kotouč na Semana, který se rozhodl pro střelu na vzdálenější tyč, puk ale pouze prolétl kolem, Závorka vůbec nemusel zasahovat.
35:02
Vachovec pouze nahodil kotouč na Škarka, oba celky poté střídají, na puku jsou ale hosté.
34:38
Následná akce karlovarských útočníků ale nebyla úspěšná, je jim totiž odpískáno zakázané uvolnění.
34:18
Skuhravý na modré dokázal vybojovat kotuč, následně ale zlomil svou hokejku, a tak se do úniku nedostal.
33:25
Jakub Svoboda je zpátky na ledě, domácí jsou tak opět v plném počtu.
33:06
Energetici se nyní osvobozují vyhození na druhou stranu hřiště.
32:32
Po střele od modré se snažil puk dorážet jeden z jihlavských útočníků, Závorka byl ale pozorný a kotouč za svá záda nepustil.
32:19
Dukla již hraje v plném počtu a je usazena v útočném pásmu, ke střele se ale zatím nedostala.
31:31
Seman se dokázal ihned po buly propracovat ke střele, Závorka ji sice s problémy ale chytil.
31:22
Počet hráčů na ledě se opět srovná, taktéž za vysokou hůl je vyloučen nyní Jakub Svoboda (KVA).
31:02
Od modré nyní pálil Svoboda, i na jeho střelu ale Škarek viděl a dokázal ji chytit.
30:26
Vojtěch Tomeček a Václav Skuhravý se snažili asi na deset pokusů dorazit puk za Škarka, mladý brankář Dukly ale odolal.
29:57
V polovině zápasu je tu přesilová pro domácí, na dvě minuty za vysokou hůl je vyloučen Michal Důras (JIH).
29:10
Oba celky se prostřídaly v útočných akcích, o přesnosti zakončení se však nedá zmiňovat ani u jednoho. Každopádně je z toho vhazování v obranném pásmu Energie.
28:35
Za brankou domácích se utvořila skrumáž u mantinelu, ve které se přetlačovali hned čtyři hráči, jako vítěz odjel nakonec Sičák.
27:32
Bilčík nastřelil kotouč ze středního pásma, Závorka jej musel chytit, a tak je to vhazování v obranném pásmu Energie.
26:53
Bartek špatně rozehrál, puk zachytil Skořepa, který hledal před brankou Jergla, ten ale nedokázal kotouč tečovat za Závorku, domácí brankář byl pozorný.
26:38
Hokejisté Dukly nahodili kotouč na Závorku, ten jej raději drží v lapačce. Následuje komerční přestávka, po ní se bude vhazovat v obranném pásmu Energie.
26:18
Jihlavští se na okamžik dostali do útočného pásma, tam je zklamala jejich kombinace, o puk tak přichází, musí se pro něj vracet do obranného pásma.
25:43
Energetici sice nyní již proti pěti, ale stále si vytvářeli tlak, ten ve čtvrtou branku nevyústil.
25:08
I hosté se dokázali ubránit a hrají taktéž v plném počtu.
24:36
Ani Energii se tedy přesilová hra nedaří, nemohou se usadit v pásmu.
23:49
Jergl ujel v oslabení po levé straně, před brankou hledal svého spoluhráče, puk ale srazil Huna. Karlovarský útočník ho ale nasměroval přímo na přesunujícího se Závorku, domácí brankář stačil jen tak tak zasáhnout.
23:08
Nyní si přesilovou hru zahrají domácí, za krosček si odjíždí odpočinout Grebeňuk (JIH).
22:52
Jan Tomeček se vrací na hřiště, domácí tak hrají opět v plném počtu.
22:23
Špatná přihrávka zpoza branky vyhání Duklu z útočného pásma, tato přesilová hra se jihlavským hokejistům zatím ale vůbec nedaří.
21:52
Ani na třetí pokus se nedaří Dukle dostat do útočného pásma, nyní je zastavil čárový sudí odpískáním ofsajdu.
21:35
Po chvíli přichází druhé vyhození Energie, opět až ke Škarkovi.
21:20
Energetici se na úvod oslabení osvobozují vyhození na druhou stranu hřiště.
20:52
Hosté si zahrají druhou přesilovou hru, Jan Tomeček (KVA) dostává dvě minuty za držení.
20:10
Domácí se ihned po vhazování dostali kupředu, Skuhravý v přečíslení dvou proti jednom našel Barteka, jeho střela ale Škarkovi mezi betony neprošla.
20:01
První třetina je za námi a domácí vedou 3:1. Do utkání vstoupili skvěle a již ve třetí minutě vedli o dvě branky. V polovině třetiny to pak bylo již o tři branky, Jihlava ale dokázala rychle snížit. Další třetiny tak určitě přinesou spoustu zajímavých šancí.
20:00
19:33
Energetici pouze nahazují do pásma, oba celky střídají, jedna z posledních možností na útok, puk má Jihlava.
19:10
Následuje další špatná přihrávka a je z toho zakázané uvolnění, vhazování po Závorkově pravici.
18:59
Moc dlouho v pásmu ale nevydrželi, špatnou přihrávkou se z něj sami vyhnali.
18:44
Domácí jsou znovu usazeni v pásmu a začínají si vytvářet tlak.
18:03
Huna vybojoval kotouč v útočném pásmu, nikdo z jeho spoluhráčů se mu ale nenabídl, sám proti několik obráncům neuspěl.
17:09
Energetici se rychle přesouvali do pásma, jejich střela ale také skončila tečovaná v ochranné síti, bude se vhazovat v obranném pásmu Dukly.
16:38
Po Kolářově průniku do pásma vystřelil z první kapitán Dobrovolný, ani jeho střela ale neskončila brankou.
16:04
Nakonec z toho byla jen tečovná střela do ochranné sítě, každopádně pokračuje se vhazováním v obranném pásmu domácích.
15:49
Jihlavští jsou usazeni v písmu a vytváří si tlak, obrana Energie se vůbec nemůže dostat ke kotouči, z tohoto by mohli hosté něco vytěžit.
15:04
V pásmu se dostal k puku Pavel Mrňa a bleskurychle vystřelil, branku Tomáše Závorky ale o kousek minul.
14:24
Po zakázaném uvolnění Energie se ve středním pásmu ještě strhla menší strkanice, nikdo z hráčů se ale do větší potyčky nepustil.
14:06
Hraje se ve velmi rychlém tempu, plno osobních soubojů a útočných akcí. Na baráž o extraligu jde o velmi pěkný zápas.
13:30
Jihlavští se již poněkolikáté dokázali procpat do útoku po levé straně, tam zatím energetici trochu ztrácí, ani nyní z toho ale nakonec nic nebylo.
12:20
Energetici sice motali hlavy jihlavských obránců, ti se ale nakonec dokázal ubránit, až z toho byl protiútoku, ten ale nezužitkovali.
11:50
Po další akci se tečovaný puk dostává mimo hrací plochu, vhazovat se bude v obranném pásmu Dukly.
11:36
Následně se přesunuli do útoku domácí a ihned poslali puk na brankáře, ten ho ale dokázal zkrotit a udržet pod rukavicí.
11:10
Jergl si najížděl u levé tyče Závorkovy brány na přihrávku, Sičák ho ale dokázal o puk těsně před vystřelením připravit.
10:39
Jsme za polovinou první třetiny a zatím sledujeme hodně divoké utkání, to se všem přítomným divákům musí líbit.
09:21
Špatná rozehrávka domácího celku a je z toho první branka Dukly! JAN KOLÁŘ vybojoval puk v útočném pásmu, obelstil obranu a bez výraznějších problémů se mu podařilo skórovat. Bez asistence.
08:54
Krásná individuální akce a je toho vedení Energie o tři branky! MARTIN BARTEK si vyjel zpoza branky mezi kruhy a prostřelil vše, co clonilo Škarkovi! Asistence: Václav Skuhravý a Michal Vachovec
08:43
Domácí první formace zavezla puk do pásma a usadila se, ihned si vytváří tlak.
08:01
Skořepa s Důrasem ujeli do přečíslení dvou proti jednomu, druhý jmenovaný vracel puk před prázdnou branku Skořepovi, ten ale puk nedokázal trefit!
07:36
další Sičákovu střelu se snažil tečovat Vojtěch Tomeček, Škarka se mu ale nepodařilo překonat.
07:13
Po několik přihrávkách vypálil od modré Sičák, Škarek jeho střelu ale schovává do lapačky, hra se přerušuje.
06:50
Bartekovu střelu přizvedl do ochranné sítě Štebih, vhazovat se bude v obranném pásmu Energie.
06:25
Jan Tomeček je na ledě, domácím začíná krátká přesilová hra.
05:55
Bičánek hledal před brankou Kůse, ten ale puk nedokázal trefit, energetikům následně utíká puk do středního pásma.
05:29
Počet hráčů na ledě se vyrovná, Tomáš Kaláb (JIH) je vyloučen na dvě minuty za nedovolené bránění.
04:56
Jihlavští se pokoušeli rychle překonat modrou čáru, rozhodčí je ale zastavil odpískáním ofsajdu.
04:43
Chvíli po buly vypálil Štebih, avšak Závorka dokázal jeho střelu vyrazit betony před sebe, obránci následně puk odpálili.
04:25
První přesilová pro Duklu, Jan Tomeček (KVA) obdržel dvě minuty za nedovolené bránění.
04:05
No a následná akce se jim už vůbec nevydařila, je z toho třetí zakázané uvolnění, vhazování po Škarkově pravici.
03:55
Hosté se nyní sice dostali do útočného pásma, vyhraným vhazováním se z něj ale sami vyhnali.
03:33
Toto opravdu pro Jihlavu není optimální začátek, nyní to bude mít hodně těžké.
02:48
KV Arena podruhé vybuchla radostí! Domácí se znovu usadili v útoku, puku se ujal v rohu kluziště VÁCLAV SKUHRAVÝ, který si vybruslil mezi kruhy a trefil se přesně do růžku. Asistence: Jan Tomeček
02:34
O chvíli později je tu druhé zakázané uvolnění Jihlavy, hosté se nemohou vůbec dostat do útoku.
02:04
Jihlavští se pokoušeli o rychlý přechod do útoku, je z toho ale jen zakázané uvolnění.
01:38
Energetici využívají vytvořený tlak a jdou do vedení! Rachůnek objel branku, před brankovištěm našel JAKUBA SVOBODU, který se i přes obránce dokázal prosadit, Škarek se za pukem natahoval marně! Asistence: Tomáš Rachůnek a Jaroslav Kůs
01:09
Rachůnek v pádu dokázal přihrát Bičánkovi, ten ale od modré branku netrefil, Energie si však vytváří silný tlak. To v KV Areně nebylo dlouho k vidění.
00:24
V protiútoku ale hledal M. Rohan před bránou Skuhravého, k tomu ale kotouč přes obránce neprošel.
00:05
Josef Skořepa vyhrál úvodní vhazování a Dukla ihned míří do útoku.
00:01
Dobrý den, ještě jednou vás vítám u sledování online přenosu ze zápasu prvního kola baráže mezi karlovarskou Energií a jihlavskou Duklou. Do samotného začátku zbývá jen pár minutek, hráči se chystají k nástupu na ledovou plochu.

HC Energie Karlovy Vary: Závorka (Habal) – M. Rohan, Sičák "A", Bičánek "C", J. Tomeček, Dvořák, Redlihs, Weinhold – Vachovec "A", Skuhravý, Bartek – Rachůnek, Kůs, Svoboda – T. Rohan, Haščák, Huna – Koblasa, Vrána, V. Tomeček. Trenér: Karel Mlejnek

HC Dukla Jihlava: Škarek (Sáblík) – Dobrovolný "C", Kaláb "A", Štebih, Bilčík, Parýzek, Grebeňuk, Zadražil – Jergl, Skořepa, Důras "A" – Anděl, Seman, Březina – Diviš, Melenovský, Kolář – Mrňa, Jícha, Prokš. Trenér: Petr Vlk

Rozhodčí: Fraňo, Lacina – Jelínek, Pešek.
I kdybychom měli být nejchudší klub v extralize, tak do ní chceme, říká Bedřich Ščerban

Dukla Jihlava má po dlouhých letech možnost ukázat, že bývalá sláva se jen tak neztratila a má jedinečnou šanci navrátit se do extraligy, kterou by případě opravdu hrát chtěla. Co ale všechny zaskočilo, byl nízký zájem mezi dávky. Na rozhodující utkání nepřišly ani čtyři tisíce lidí. „Po dlouhých letech se tady povedlo něco úžasného a jsem trošku zklamán z toho, kolik chodí lidí. Pořád si myslím, že cena za vstupné není nijak vysoká (200,- na zápas, při permanentce 150,- na zápas). Bavíme se o baráži, která bude trvat měsíc. Je to šest domácích zápasů. Kluci by si zasloužili, aby chodilo více lidí. Hodně lidí pořád volalo po tom, že chtějí vidět nějaký úspěch.Pojďme si baráž užít a hráče podpořit,“ řekl k tomuto tématu na tiskové konferenci jednatel týmu Bedřich Ščerban.

Kdyby se Dukle podařilo nejvyšší soutěž vybojovat, měli by zájem ji opravdu hrát? Ano, ale nic není jen tak. Finance na ligu by se našly, ale je tu strašák v podobě ne zrovna vyhovujícího stadionu. „Z hlediska finančního jsme schopni extraligu splnit. Horší je to se stadionem. Kontrolou stadionu pro baráž jsme prošli s výhradami, připomínkami. Licenční podmínky jsou nastaveny velice tvrdě, ale tak je to správně. Něco musíme do prvního zápasu baráže dodělat. Z těchto hledisek do extraligy můžeme. Pokud se naskytne šance, tak za ní půjdeme, do extraligy chceme. I kdybychom měli být nejchudší klub v extralize, tak tam prostě budeme,“ řekl Bedřich Ščerban.
Mlejnek: Baráž bude o srdcích a přístupu hráčů

Dle slov hlavního trenéra Karlových Varů Karla Mlejnka bude Jihlava těžkým soupeřem zejména díky propracované obraně. „Jihlava si zakládá na herní disciplíně, hlavně ve svém obranném pásmu. Další její zbraní je přímočarost a důraz v útočném pásmu,“ popisuje trenér prvního soupeře v baráži.

Baráž je ale zcela nová soutěž, jede se od nuly a všechny celky mají stejnou šanci vybojovat si či zachránit extraligu. "To je sice pravda, ale my jsme si dali před play-out za cíl vyhrát nějaká utkání. To se nám bohužel nepovedlo. My teď ale nekoukáme nikam dál, než na první utkání s Jihlavou. To je to, co nás teď zajímá,“ uvedl Mlejnek s ohledem k úternímu utkání.
Na koho si dát pozor?

První jméno, které se zde musí objevit, je brankář Dukly Jakub Škarek. S veškerou úctou teprve šestnáctiletý chlapec, který se ale výborně adaptoval pro dospělý hokej a dle mnohých z něj roste nový Dominik Hašek. Jeho úspěšnost se během čtyř zápasů play-off vyšplhala na 94,07 %. Po konci hostování David Honzíka se tak stane jedničkou svého týmu, záda mu bude krýt zkušený Lukáš Sáblík, shodou okolností bývalý energetik, ten ale letos nezasáhl ani do jednoho zápasu.

Nejproduktivnějším hráčem Jihlavy v play-off se stal Josef Skořepa, kterému se podařilo nasbírat v deseti zápasech posbírat 11 bodů (7+4). Velmi dobře se vedlo také Michalu Důrasovi, který bodů posbíral 9 (4+5) a Tomáš Harkabusovi s 10 body (5+5), ten ale do zápasů proti Energii zasáhnout nemůže.

Vyzdvihnout někoho z karlovarský hráčů dle získaných bodů není úplně jednoduché, jelikož v play-out se Energii opravdu moc nedařilo. Každopádně nejvíce bodů posbíral obránce Martin Rohan a to 4 (0+4). Čtyři zápasy odehrál a 3 kanadské body (2+1) posbíral navrátilec do sestavy a výpomoc z Kladna Václav Skuhravý. V sezoně se pak o největší příliv bodů staral zejména Tomáš Rachůnek (36 bodů – 14+22) s Rostislavem Maroszem(34 bodů – 10+24), bodově se dařilo také kapitánovi Radimu Bičánkovi (22 bodů – 6+16).
Vzájemná spolupráce

Energie se Duklou před sezonou domluvila na určitém způsobu vzájemné spolupráce a mnoho hráčů, kteří se nevešli do základní sestavy karlovarského celku, dostali možnost v Jihlavě. S blížícím se koncem základní části a možnou účastí Energie v baráži si vedení obou muselo vyjasnit vztahy k hráčům. Jedná se o tyto hráče:

David Honzík: Jeden z nejlepších brankářů letošní sezony WSM Ligy byl v Jihlavě na hostování. Jelikož šlo ale jen o hostování pro druhou nejvyšší soutěž, měl kontrakt pouze do 28. března, nyní již tak bude členem karlovarského týmu.

Martin Kohout, Tomáš Harkabus, Ondřej Beránek, Denis Šimek, Ondřej Šafář: Tito hráči nyní sice patří Jihlavě, ve vzájemných zápase ale nebudou moci nastoupit, jelikož jsou stále pod smlouvu v Energii.

Martin Parýzek: Martin Parýzek je v Jihlavě na klasickém hostování, jak ho všichni známe, proti Karlovým Varům tak nastoupit klidně může.
HC Dukla Jihlava, 1. místo ve WSM Lize

Jihlavská Dukla prožívá sezonu snů. Po druhém místě v základní části narazili Jihlavští v play-off nejprve na Havířov, který vyřídili 4:1 a poté na Ústí nad Labem, které senzačně vyřadilo vítěze základní části Kladno. Avšak i semifinále dopadlo celkem jednoznačně pro Jihlavu, a ta tak po výhře 4:1 na zápasy postoupila do baráže. Díky lepšímu umístění v základní část se pak Jihlava stala mistrem WSM Ligy.
HC Energie Karlovy Vary, 14. místo v TELH

Energetici se celou sezonu potáceli na dně tabulky a nedokázali se z těchto pozic dostat. Nakonec spadli až na samotné dno a na něm zůstali až do konce play-out. Poslední zápasy ve skupině o umístění ale napovídaly o určitém herním zlepšení, ani to ale nezabránilo jedenácti porážkám v řadě. Po 15 letech tak energetici budou muset přímo bojovat o udržení extraligy, v posledních letech se baráži vždy vyhnuli, letos se jim to ale již nepodařilo. Navíc do role favoritů na udržení zrovna moc pasováni nejsou.
Dobrý den, vítám vás u sledování online přenosu za zápasu prvního kola baráže o Tipsport extraligu. V tomto duelu se spolu střetnou extraligová HC Energie Karlovy Vary a prvoligová HC Dukla Jihlava. Úvodní vhazování je naplánování na 18 hodin.