Z mé strany je to pro dnešek vše, loučím se s vámi a brzy se těším na shledanou.
Blokované střely: 11:12.
Hity: 10:6.
Vhazování: 45:39.
Radegast index: 47:14.
Utkání druhého kola baráže mezi pražskou Slavií a Karlovými Vary je minulostí. Sledovali jsme, jak už tomu v baráži obvykle bývá, vyhrocený a bojovný zápas z obou stran, který byl napínavý až do samotného konce.

Skóre utkání otevřel již ve 4. minutě přesnou tečí domácí Tuominen, Karlovarští hokejisté ale stačili odpovědět ještě do přestávky díky přesně přesilovkové trefě Haščáka. Od druhé periody na ledě dominovali domácí. Ti také dokázali odskočit do dvoubrankového vedení, když se nejprve prosadil Šafránek a na jeho zásah ještě ve třetí třetině navázal Knot. Západočeši se sice zásluhou druhého Haščákova gólu dostali velmi rychle na dostřel jediné branky, vítězství červenobílích ale střelou do prázdné branky pečetil Pavlin.
59:39
Slavia právě vstřelila branku!
Risk se jim ovšem nevyplácí! Zdeněk Bahenský vyvezl puk z vlastního pásma a před prázdnou brankou našel ŽIGU PAVLINA, jenž zacílil přesně a o dnešním vítězi je s největší pravděpodobností rozhodnuto! Asistence: Zdeněk Bahenský.
59:10
Karlovy Vary to zkouší v šesti muži v poli a bez brankáře!
58:37
Mikulík vyvezl kotouč z vlastní třetiny a poslal ho za Závorkovu klec, je jasné, že Pražané již budou chtít hlavně udržet své vedení.
57:50
Robinson nabil na modrou čáru Růžičkovi, tomu ale střela zápěstím nesedla, a tak si Závorka bez potíží poradil.
57:25
Po nepřesném pasu se tentokrát píská icing na druhé straně.
57:05
Sičákovu střelu od modré čáry těsně před Hylákem nebezpečně tečoval Marosz, puk nakonec ale jen zaduněl o zadní mantinel!
56:40
Nyní dostali Pražané puk do středního pásma a střídají.
56:20
Slovinský bek znovu po získání puku svůj tým osvobodil za cenu zakázaného uvolnění, pětka domácích je na ledě už ale hodně dlouho.
56:05
Karlovy Vary chystají závěrečný nápor, Pavlin raději vyhodil přes všechny čáry.
54:50
S chutí hrající Haščák objel Hylákovu branku a snažil se rychle zakončit, gólman domácích se však stačil přesunout včas.
54:10
Zdá se, že je ještě zaděláno na drama, nyní se ale hosté musí bránit, protože nerozehráli přesně a rozhodčí odpískali zakázané uvolnění.
53:16
Karlovy Vary právě vstřelily branku!
Energetici přesilovku využívají a bleskově snižují! Nahození Vladimíra Sičáka tečoval Václav Skuhravý, následně se od brusle jednoho ze slávistů odrazilo výhodně pro MARCELA HAŠČÁKA přímo před prázdnou branku a západočeská sedmaosmdesátka neměla se zakončením sebemenší problém! Asistence: Václav Skuhravý, Vladimír Sičák.
53:07
Slávisté i po vstřeleném gólu na ledě dále dominovali, po dalším závaru před Závorkou ale rozhodčí vylučují právě z řad domácích. Dvě minuty za nedovolené bránění dostává Čermák (SLA).
51:27
Sešívaní se ale nekonec přece jen prosazují! Od modré čáry vyslal dělovku RONALD KNOT, puk se ještě otřel o bránícího hráče Energie a na změnu směru Závorka nestačil zareagovat! Asistence: Henri Tuominen, David Hruška.
50:49
Červenobílí si sice vyměňovali přihrávky v útočném pásmu, chyběl tomu ale moment překvapení a nakonec se Vary bez větších potíží osvobodily.
49:43
Mikulík nejprve mířil z otočky těsně vedle, následně ale vyhodil Skuhravý (KVA) puk mimo kluziště a uvidíme minutu a padesát vteřin dlouhou přesilovku Slavie 5 na 3!
49:33
Následně ještě poslal Redlihs (KVA) dotírajícího slávistu do branky, za což si odpyká dvě minuty.
49:33
Tuominen dostal přihrávku do jízdy a jel tváří v tvář na Závorku! Střela finského útočníka sice hostujícímu muži s maskou prošla mezi betony, i tak ale trochu změnila směr a nakonec proklouzala těsně vedle levé tyčky Západočechů.
48:44
48:37
A znovu skvělý Závorkův zákrok proti tvrdé střele slovinského beka!
48:06
Nyní už se to červenobílím podařilo a na modré dostal nabito Pavlin, jeho dělovku z první ale Závorka zlikvidoval betonem.
47:22
Slávisté nezvládli rozehrát a hosté ihned vrací puk k Hylákovi.
47:10
Vary se rychle osvobozují.
46:44
Sešívaní si zahrají v početní výhodě, dvě minuty dostává Svoboda (KVA) za sekání.
46:22
Rachůnek si počínal sice šikovně, ale proti pravidlům. Puk si totiž do útočného pásma sklepl vysokou holí a rozhodčí přesouvají hru před Závorku.
45:39
Vachovec se rozjel podél pravého mantinelu, jeho střelu ale výrazně zbrzdila Andrlíkova hokejka a následně bez potíží schoval Hylák kotouč pod lapačku.
45:25
Markovič byl poslán k ledu tak, že přišel o helmu. Fanoušci sešívaných se znovu hodně zlobí, protože rozhodčí opět nebudou vylučovat.
44:57
Závorkova klec vypadla ze svého postavení, hra se přerušuje a následovat bude buly po pravici Karlovarského gólmana.
44:45
Na druhé straně Hylák vykopl Sičákovu dělovku od modré čáry do ochranné sítě.
44:28
Čermákově střele z mezikruží chyběla potřebná razance, a tak si Závorka bez potíží poradil.
43:56
Slávisté zklidňují hru, jistě by se rádi napočtvrté zakázaného uvolnění vyvarovali a dostali se do pásma.
43:15
A do třetice. Znovu puk míří přes všechny čáry.
43:07
Znovu Pražanům nevyšla rozehrávka, neboť David Hruška na přihrávku nedosáhl a píská se tedy další zakázané uvolnění.
42:34
Icing sešívaných.
42:14
Karlovy Vary hrají v útočné třetině, jenže zatím pouze po rozích, a tak Hylák zasahovat nemusí.
41:40
Po zdlouhavém rozhodování sudí gól neuznali!
41:40
Na ledě to v současné chvíli vypadá jako na veřejném bruslení, hráči obou celků se totiž projíždějí po ledě, aby nevychladli, rozhodčí se mezitím stále radí s videosudím.
41:40
Po obrovském závaru a nepřehledné situaci se už fanoušci v Edenu radovali, rozhodčí ale rozpažili. Nyní budou sudí ještě telefonovat svému kolegovi u videa!
40:26
Sešívaní byli kompletní v podstatě s vhozením puku do hry, záhy se hned dostali do útočného pásma a Karlovarští následně raději vyhodili na icing.
40:01
Je za námi čtyřicet minut dnešního duelu. Ve druhé části na ledě jednoznačně dominovali domácí hráči. Ti se také zásluhou Šafránkova gólu podruhé v zápase ujali vedení, šancí si vytvořili sice více, znovu už se ale prosadit nedokázali, a protože Hylák na druhé straně byl stoprocentní, vedou Pražané prozatím 2:1. Závěrečná třetina začne přibližně v 19:52.
40:00
39:31
Přes všechny čáry letí puk ale i na druhé straně a v tomto případě se pochopitelně musí pískat zakázané uvolnění.
39:20
Puk letí přes všechny čáry, slávisté se osvobozují.
38:49
Jiránek vystihl rozehrávku hostů a snažil se sám zaútočit, byl ale vytlačen mimo střeleckou pozici.
38:13
Svoboda od modré vůbec netrefil branku a Pražané vyhazují.
38:01
V závěru druhé části si zahrají přesilovku hosté. Ve snaze napadat zasáhl soupeře vysokou holí Čermák (SLA).
37:31
Jenže záhy se vinou nepřesné rozehrávky píská icing.
37:26
Karlovy Vary zklidňují hru za vlastní brankou.
37:05
36:30
Robinsonovo nahození z ostrého úhlu tečoval Vas jen do Závorkových betonů.
35:56
Hraškova střela k brance vůbec neprošla a Západočeši vyhazují.
35:05
Pěknou individuální akcí se blýskl Jiránek, který si od mantinelu vybruslil na střed a vypálil, jeho projektil Závorka nadvakrát dokázal ztlumit, ještě před tím ale Jiránka hákoval Jan Tomeček (KVA), uvidíme tedy další početní převahu Slavie.
34:31
Kolaříkovi utekl puk z útočného pásma a následně sešívaný kapitán trochu podcenil situaci, když se před něj natlačil Bartek, Hylák byl ale pozorný a střelou z nevýhodného úhlu se překvapit nenechal.
33:27
33:19
Tuominen dnes hraje opravdu velmi dobře a je hodně vidět, svou další tečí usměrnil puk jen těsně vedle Závorkovy tyčky.
32:47
Hru otočil Robinson, který zavezl kotouč do pásma individuálně, byl o něj ale připraven a hosté se opět osvobodili.
32:19
Karlovy Vary se dostali do útočné třetiny, v níž šetří cenné vteřiny.
31:49
Robinson pálil z ostrého úhlu, jeho střelu se snažil ještě neúspěšně tečovat Vas, Závorka se ale rozhodit nenechal a zasáhl.
31:27
Slávisté jsou za svou aktivitu odměněni a zahrají si druhou přesilovku. Menší trest inkasuje Dvořák (KVA) za držení.
30:47
Jiránek se hbitou otočkou zbavil brábnícího hráče a nabil na modrou Knotovi, proti jeho střele dokázal Závorka včas vytasit lapačku.
30:05
Robinson nahodil bekhendem puk na branku, Závorka toho moc neviděl, a tak kotouč vyrazil jen před sebe, následná Markovičova dorážka z otočky skončila hodně mimo.
29:26
Slávisté se snažili dostat do útočného pásma, sražené nahození ale skončilo na jejich střídačce.
29:19
Ofsajd Karlových Varů.
29:04
Pražané se do vedení dostávají poměrně zaslouženě, ve druhé části totiž na ledě zatím dominují.
28:13
Po mnoha gólových šancí jsme se dočkali i branky! Hosté již byli v plném počtu, když Milan Mikulík zavezl puk do pásma a hledal zadovkou DAVIDA ŠAFRÁNKA. Nejprve se zdálo, že obránci hosté pasu zamezí, jenže to se nelíbilo Davidu Hruškovi, který se vrhl do souboje o zdánlivě ztracený puk a dokázal ho propasírovat k Šafránkovi. Sešívaná osmaosmdesátka si následně poradila se Závorkou precizně provedenou forhendovou kličkou! Asistence: Milan Mikulík.
27:54
Nejprve po dalším brejku Hylákovi vypadla Haščákova střela z lapačky a puk proklouzal jen těsně vedle jeho levé tyčky, následně ale zahrozili také sešívaní, konkrétně Tuominen, jenž tečoval nahození od modré čáry do tyčky!
27:10
Hraško při střele od modré zlomil hokejku a hosté jeli tři na jednoho, vůbec si ale nenahráli a z velké šance sešlo.
26:57
Nakonec třímá puk ve své moci po lehkém nahození Závorka.
26:41
Andrlíkova střela od modré čáry byla ztečována mimo.
26:24
Pražanům dlouho trvalo než se dostali na dostřel, když už se jim to ale podařilo, tak Pavlin od modré čáry promáchl.
25:02
V poslední minutě se na ledě hodně jiskřilo! Nejprve byl Robinson nedovoleně bráněn v souboji jeden na jednoho, píšťalka sudích ale zůstala němá. Záhy jeli hosté ve dvou proti jedinému obránci, Hylák si ale připsal skvělý zákrok. O chvíli později to ještě přehnal s agresivitou Haščák (KVA), který již vyloučen je a uvidíme první přesilovou hru Slavie.
24:07
Po zajímavém závaru se puk odrazil ke Kolaříkovi, jeho střelu Závorka vůbec neviděl, puk ale jen zaduněl o zadní mantinel.
24:03
Kašpařík dlouhý pas nezpracoval, záhy ale puk znovu dobruslil a svou přihrávkou hledal Davida Hrušku, ten puk sice dostal, žabka mu ale přeskočila čepel.
21:44
Parádní gesto fair-play! Po zákroku na Knota se rozhodčí chystal vylučovat, sešívaný obránce však výrok rozhodčích opravil, neboť se necítil být faulován. Pokračujeme tedy v plném počtu na obou stranách.
21:10
Robinsonovi střela z otočky vůbec nesedla, hosté ale nerozehráli přesně a píská se icing.
20:48
Závorka znovu v pohotovosti, puk tentorkrát raději podržel a uvidíme vhazování v pásmu Karlových Varů.
20:24
Šafránek několik vteřin po buly vybídl ke skórování Davida Hrušku! Ten obdržel křižný pas skrz brankoviště, ani nadvakrát ale na rychle přesunuvšího se Závorku nevyzrál!
20:01
Je za námi první třetina. Úvod zápasu se lépe vydařil sešívaným, kteří šli do vedení po přesné Tuominenově teči. Hra byla v podstatě po celých dvacet minut, hosté hrozili nejvíce v přesilovkách a v jedné z nich také srovnali skóre, když z levého kruhu zacílil přesně Haščák. Druhá perioda začne přibližně v 18:47.
20:00
19:34
Nakonec si zřejmě poslední šanci úvodní dvacetiminutovky vytvořili Západočeši, kterým se podařilo dostat puk do prostoru mezi kruhy, proti Svobodově pokusu mířícímu mezi betony ale dokázal Hylák zasáhnout.
19:00
Minuta do konce, o puk se bojuje v rohu za Hylákovou svatyní.
18:34
18:08
Hraško dle všeho inkasoval úder hokejkou do obličeje, rozhodčí ale k zlosti domácích fandů nebudou vylučovat.
17:03
Energie ale přece jen srovnává stav utkání! V přesilovce totiž dostal na levém kruhu příliš prostoru MARCEL HAŠČÁK, a protože měl Hylák zakrytý výhled, skončila jeho střela až v síti! Asistence: Jakub Svoboda, Vladimír Sičák.
16:45
Vyloučení v týmu HC Slavia Praha (Hraško – 2 min., napadení).
16:45
Marosz jel úplně sám na Hyláka, zkusil bekhendovou kličku, ale domácí gólman předvedl skvělý zákrok vyrážečkou!
16:22
Pražané si v útočném pásmu nyní vůbec nerozumněli a sami se z něj vyhnali.
15:52
Na druhé straně dostal nabito Kůs. Hylák jeho střelu z první příliš neviděl, a tak mu z klína vypadla, obránci sešívaných ale přispěchali svému muži s maskou včas pomoci a zametli puk do bezpečí.
15:19
Nepřesná rozehrávka hostů znamená zakázané uvolnění.
14:51
Hra v posledních minutách trochu postrádá spád. Energetici dlouho kombinovali v pásmu Slavie, k žádné střele se ale nedostali.
13:38
Růžička nerozehrál vůbec přesně, puk ve středním pásmu sebral Skuhravý a chtěl ho ihned nahodit zpět do útočné třetiny Energie, kotouč byl ale sražen a vypadl z kluziště do kotle hostujících fanoušků.
13:28
Huna se proháčkoval ke střele z ostrého úhlu, Hylák ale vytasil svou lapačku včas.
12:31
Tahle přesilovka se Karlovým Varům vůbec nepovedla, Slavia je v plném počtu.
11:37
Jiránek se pokoušel ve vlastním oslabení individuálně probít do šance, byl ale hostujícími hokejisty hodně důrazně odstaven od kotouče, což se vůbec nelíbí domácím fanouškům.
11:18
Lehké nahození schoval Hylák do lapačky, následovat bude vhazování po jeho levici.
11:02
Kašpařík vyhodil a puk ještě stíhal Ondráček, který pro domácí ušetřil cenné vteřiny.
10:31
Bahenský (SLA) ještě k tomu fauloval a Energie si zahraje druhou přesilovou hru.
10:24
Bahenský se Šafránkem nedokázali ve dvou udržet puk v útočné třetině, domácí se budou muset znovu bránit.
08:49
Domácí jsou již kompletní. Karlovy Vary ještě chvíli kombinovaly v útočné třetině a dokonce dosáhly i gólu, Vachovcův zásah ale platit nemůže, protože rozhodčí několik vteřin před jeho střelou odpískali postavení útočícího hráče v brankovišti.
08:27
Skuhravý našel přihrávkou zpoza branky na levém kruhu najetého Bartka, jeho střelu zápěstím ale Hylák zalepil na své hrudi.
08:03
Od modré s příklepem pálil Sičák, Hylák vytáhl jistý zákrok lapačkou.
07:52
Hosté konečně získali pásmo, když nahodili puk přímo na Hyláka a ten puk raději podržel.
07:37
Kolařík vystihl přihrávku napříč brankovištěm a bez problémů opět domácí osvobozuje.
07:15
Znovu puk míří až k Závorkovi.
07:02
Hraško vyhazuje.
06:44
Rachůnek byl navíc faulován, potrestán je Andrlík (SLA) za sekání a uvidíme tedy první přesilovou hru.
06:36
Po velké chybě v obraně Slavie jel sám na branku Rachůnek. Ten se ještě rozhodl objet soupeřovu svatyni, následně se snažil zasunout puk do prázdné branky, čemuž na poslední chvíli zabránil skvělým zákrokem obránce Růžička!
05:34
Svého soupeře nyní zamkly Karlovy Vary. Nepodařilo se jim ale připravit si nějakou kloudnou střeleckou příležitost, a tak to nakonec zkusil z ostrého úhlu Bartek, Hylák si s jeho střelou nadvakrát poradil.
05:00
Ihned po buly to bekhendem zkoušel Bahenský, Závorka se ale nenechal překvapit.
04:45
Po ofsajdu Karlových Varů se hra přesunuje až před Závorku.
04:27
Pražany úvodní branka nakopla! Další možnost měl Robinson, jenž si pohrál s obráncem, jeho následný pokus na bližší tyč však Závorka zlikvidoval.
03:04
Obrovská radost v Edenu! Tomáš Jiránek chytře obkroužil Závorkovu klec, následně si sjel do prostoru mezi kruhy do ideální střelecké pozice. Odtud poslal sešívaný forvard takové lehké nahození, které přesně mimo dosah gólmana hostů usměrnil chytrou tečí HENRI TUOMINEN! Asistence: Tomáš Jiránek.
02:21
Hráče Slavie při přechodu do útoku zastavil ofsajd.
02:13
Sičák dostal nabito na modré, Hylák si ale našel potřebnou skulinku, aby na sgtřelu viděl a následně schoval kotouč do lapačky.
01:53
První zajímavější možnost domácího týmu měl Čermák, jeho střelu z levého kruhu přes obránce ale vytěsnil Závorka vyrážečkou do ochranné sítě.
01:16
Sešívaní se v útočném pásmu neudrželi, ani protiútok Západočechů ale nebyl úspěšný.
00:57
Zakázané uvolnění Energie.
00:29
Podél levého mantinelu nabral rychlost Bartek, jeho dělovku ale dokázal Hylák na své hrudi zastavit.
00:13
Úvodní buly vyhráli hosté, kteří ale o kotouč rychle přišli. Kolařík záhy nahodil puk do útočného pásma, ale ani slávisté se na kotouči dlouho neudrželi.
00:01
Oba celky již jsou na ledové ploše, za malou chvíli se začne.

HC Slavia Praha: Hylák (Král) – Kolařík (C), Knot, Andrlík, Pavlin, Hraško, Růžička – Mikulík, Šafránek, D. Hruška – Robinson, Vas, Markovič – Ondráček, Tuominen, Jiránek – Bahenský, Kašpařík, Čermák – Andres

HC Energie Karlovy Vary: Závorka (Habal) – M. Rohan, Sičák, Bičánek (C), J. Tomeček, Dvořák, Redlihs, Weinhold – Vachovec, Skuhravý, Bartek – Rachůnek, Kůs, Svoboda – T. Rohan, Haščák, Huna – Koblasa, Marosz, V. Tomeček

Rozhodčí: Šír, Horák – Hlavatý, Tošenovjan.
Tabulka baráže:
1. Karlovy Vary 3 body, skóre 6:3.
2. Litvínov 3 body, skóre 4:2
3. Slavia 0 bodů, skóre 2:4
4. Jihlava 0 bodů, skóre 3:6
Karlovy Vary
Západočeši zažívají tak trochu opačný příběh. Od dvou finálových účastí a zisku zatím jediného titulu se Energie v nejvyšší soutěži v podstatě trápí, ještě do letošního roku se ale pokaždé podařilo Varům udržet se v soutěži, aniž by museli bojovat v baráži. V této sezóně se tak jedná o jakousi smutnou premiéru, která je ale jen logickým vyústěním špatné formy týmu prakticky po celý rok. Karlovy Vary skončily v extralize poslední, v baráži je to ale zatím úplně jiná písnička. V dosavadním jediném zápase totiž Západočeši porazili Jihlavu jednoznačně 6:3 a díky této výhře zatím vedou barážovou tabulku.
HC Slavia Praha
Sešívaní hrají baráž znovu po roce, tentokrát se do ní ale probojovali z WSM ligy, a tak jsou pochopitelně v absolutně jiném rozmaru, než byli v loňském roce. Pražané se před play-off dostali do optimální formy a tu pak následně ve vyřazovacích bojích zužitkovali. Sešívaní v play-off neprohráli jediné utkání a jasně vyřadili Prostějov a příušnicemi zdecimovaný Motor. V úvodním kole baráže cestovali červenobílí do Litvínova a po roce tak opěk okusili extraligový hokej, s výsledkem však spokojení být nemohli, neboť prohráli 2:4.
Dobrý den, z pražského Edenu ještě jednou vítejte u sledování zápasu mezi Slavií a Karlovými Vary
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.