Z Edenu je to pro dnešek všechno. Děkuji za Vaší přízeň u dnešního strhujícího zápasu a přeji krásný páteční večer.
60:14
Litvínov právě vstřelil branku!
A je hotovo! FRANTIŠEK LUKEŠ si potáhl puk na vrchol kruhu a nechytatelnou dělovkou do růžku branky přisuzuje bod navíc Litvínovu. Naprosto zbytečné vyloučení Robinsona tak stálo Slávii hodně draho. Asistence: Miloslav Hořava, Robin Hanzl.
60:02
Verva se okamžitě usazuje v pásmu.
60:01
Litvínov předvedl v poslední třetině fantastickou stíhací jízdu, kdy během necelých deseti minut dotáhl tříbrankové manko a nakonec mohla být Slavia ještě ráda za remízový stav na konci třetí části. Zápas tak míří do prodloužení, které začne přesilovkou Vervy. Ta bude trvat 42 vteřin a pochopitelně se bude jednat o přesilovku 4 na 3.
60:00
59:58
Ofsajd Litvínova a zápas půjde pravděpodobně do prodloužení.
59:48
Slavia dostává puk do pásma Litvínova.
59:22
Rameno Hyláka posílá střelu Guly do ochranné sítě.
58:50
Krstev vyvezl puk až do pásma hostů.
58:40
Rozhodčí vykazuje hosty z pásma za postavení Dudy v brankovišti.
57:02
Hosté jsou v plném počtu a začíná jejich více než 3 a půl minuty dlouhá přesilovka.
56:35
Na led padá Mikulík, ale tentokrát se pískat nebude.
56:20
Hraje se převážně ve středním pásmu.
55:40
Hraje se 4 na 4.
55:40
Robinson (SLA) naprosto zbytečně mimo hru píchl holí Trávníčka a dostává 5 plus do konce utkání!
55:29
Od mantinelu pálí Robinson nepřesně.
55:03
A opět hosté ve čtyrech nepříjemně koušou, Hanzl se dostal na kruhu k puku a Hylák měl plné ruce práce.
54:45
Lukeš jel sám na bránu, ale skvěle se stihl vrátit Pavlin.
53:27
Fantastický zákrok proti Vasovi opět předvedl gólman hostů.
53:20
Hruška trefil od mantinelu jen Januse.
53:02
Hosté jdou do tří! Trest 2+2 minuty za vysokou hůl odsedí Duda.
52:27
Litvínov se bránil sevření Slavie, která se ale k zakončení nedostala a puk letí až za Hyláka.
51:52
Bude se vylučovat. Za příliš mnoho hráčů na ledě jsou potrestáni hostí. Trest odsedí Frolo (LIT).
50:55
Robinson špatně vyřešil brejk 2 na 1 a z přečíslení Slavie nakonec nebylo nic.
50:48
Na druhé straně pálí nepřesně Jiránek.
50:22
Martynek se protlačil kolem Hrušky, ale jeho střela jednou rukou moc nebezpečná nebyla.
49:40
A je vyrovnáno! JIŘÍ GULA dostal puk přímo mezi čárky a střelou po zemi poslal puk pod padajícím obráncem i gólmanem Hylákem až do brány. Asistence: Robin Hanzl, František Lukeš.
49:24
Hylák úspěšně zasahuje proti střele Kubáta.
49:10
Hosté se usadili v útočném pásmu.
48:44
Odpískaný ofsajd Slavie, ale domácím se to moc nelíbí.
48:23
Od modré si chtěl vyjet před bránu Pavlík, ale Pavlin se nenechal opít rohlíkem a následný pokus od mantinelu nemohl Hyláka vystrašit.
48:00
Ondráček vypálil od modré nepřesně.
47:20
Slávisté jsou v hluboké defenzivě a mají problém se vůbec dostat s pukem z vlastního pásma.
47:05
Icing Slavie.
46:58
Pšurný se protáhl kolem mantinelu, ale k zakončení se nakonec nedostal.
46:10
Duda dohrál Hyláka a před bránou Slavie se strhla pořádná mela.
45:22
Válek se zničeho nic dostal k puku přímo před bránou, ale tváří v tvář Hylákovi neuspěl.
44:58
Hylák kontroluje nahození Frola, ale hosté jsou evidentně na koni.
44:21
V Edenu je zaděláno na pořádné drama. Pavelka našel před bránou ROMANA PŠURNÉHO, který střelou pod břevno podruhé překonává domácí brankáře. Asistence: Michal Trávníček, Tomáš Pavelka.
43:55
A právě hostující bek Pavelka se dostal mezi kruhy k odraženému puku a opět pořádně prověřil Hyláka.
43:45
Vas se tlačil před bránu, ale odzbrojil ho Pavelka.
43:38
Icing Litvínova.
43:00
Lukeš vyjel zpoza brány a nepříjemně protáhl sešívaného gólmana.
42:33
Šafránek hledal před bránou Davida Hrušku, ale ani jeho přihrávka nebyla ideální.
41:57
Robinson mohl jet sám na bránu, ale přihrávka do útočného pásma byla příliš dlouhá.
41:41
Domácí se v pásmu soupeře k ničemu nedostali.
41:05
Slávistickou branku objel Pavelka, ale Hylák se stačil včas přesunout k druhé tyčce.
40:55
Hylák udržel nepříjemnou střelu Trávníčka.
40:42
Verva dramatizuje zápas. KAREL KUBÁT pronikl přes Hrušku až před Hyláka a s jeho střelou do šibenice nemohl Hylák nic dělat. Asistence: František Lukeš, Filip Pavlík.
40:20
Litvínov zaujal postavení v útočném pásmu.
40:01
Litvínov ještě bude dohrávat zhruba minutu a půl dlouhou přesilovku.
Oba týmy jsou na ledě a třetí třetina může pomalu začít.
Je a námi čtyřicet minut hry a na tabuli svítí stav 3:0. Slávisté zatím zvládají dnešní utkání skvěle takticky. Po většinu času se sice brání ve svém obranném pásmu, na druhé staně v Janusově třetině ale dokázali proměnit všechny gólové šance, které si ve druhé třetině vypracovali, a tak po čtyřiceti minutách vedou jednoznačně 3:0. Je jasné, že Severočeši nic nezabalí a budou dělat vše pro zdramatizování utkání. Podaří se jim to, nebo slávisté dokráčí ke čtvrtému vítězství v řadě? Zůstaňte s námi, pokračujeme v 19:49.
40:00
39:37
Při signalizovaném trestu se sešívaní dlouho bránili, všechny dělovky od modré ale dokázal Hylák pochytat. Na trestnou odchází Andrlík (SLA) za nedovolené bránění.
38:22
Hylák měl nyní štěstí, na střelu z mezikruží totiž vůbec neviděl, ta ale skončila jen na vnějším oblouku jeho klece.
36:42
Po třetím gólu jsou to slávisté, kdo diktuje tempo hry, je jasné, že s třemi góly v zádech se hraje mnohem lépe.
34:12
Slavia právě vstřelila branku!
Je to 3:0! DAVID HRUŠKA se nejprve zjevil před Janusem zcela osamocen, rychlou kličkou ale nuspěl. Gólman hostů ovšem nedokázal dostat puk ze svého brankoviště, v němž se strhla ohromná mela a snad po deseti vteřinách vypadl puk znovu k volněmu kapitánovi Slavie, který tentokrát zacílil neomylně do prázdné branky a navýšil tak vedení domácích. Asistence: David Šafránek, Milan Mikulík.
33:45
Dnes velmi agilní Čermák obkroužil hostující klec a z otočky vypálil, připravený Janus kotouč vytěsnil ramenem nad.
32:27
Krstev musel zatáhnout za záchrannou brzdu a jednoznačně podrazil unikajícího protihráče. Píšťalka rozhodčích ale zůstala němá. Hra se ale i tak přesune před Hyláka, protože se píská následné zakázané uvolnění.
31:18
Čermák se vydal do zajímavého protiútoku, Janusovi po jeho střele z pravého kruhu puk vypadl, se štěstím a s pomocí svých obránců ho ale dokázal odklidit do rohu kluziště.
30:00
Gulova dělovka od modré dvakrát změnila svůj směr a nakonec měl Hylák štěstí, že skončila těsně mimo jeho svatyně.
29:17
Hosté stále svého soka drží pod tlakem, nyní je ale zastavil ofsajd.
28:19
Icing Pražanů.
28:07
Pavelkovu střelu vyrazil Hylák jen do Hraška, od nějž kotouč pomalu klouzal za záda sešívaného gólmana. Ten ale ukázal dobré reflexy a duchapřítomnost, po puku se vrhl a včas ho přikryl pod lapačku.
27:30
Pšurný chytře tečoval střelu od modré čáry, puk ale skončil jen na zadním mantinelu.
26:57
Hosté jsou pořádně opařeni a raději zklidňují hru za vlastní svatyní.
25:28
Obrovská euforie v Edenu! Martin Ondráček ukázal, že žádný puk pro něj není ztracený a žádný souboj zbytečný. Dojel totiž puk v rohu kluziště, přestože to nejprve vypadalo, že je v útočném pásmu sám. Záhy mu ale na pomoc přispěchal TOMÁŠ JIRÁNEK, který si najel před branku, úvodní přihrávka sice neprošla, sešívaný urostlý forvard se ale dostal k odraženému kotouči se štěstím znovu a nadvakrát ho poslal za Janusova záda. Asistence: Martin Ondráček. Milan Hruška.
24:20
23:06
Hanzl se snažil vytočit se do střely, puk mu ale z hokejky přes všechny čáry odpálil Vas.
22:20
Vyloučení v týmu HC Slavia Praha (Kašpařík – 2 min., nedovolené bránění).
21:56
Parádní akce slávistů a je tu dnešní první gól! Hosté už byli ve čtyřech, sešívaní je ale dokázali parádně rozebrat a nakonec celou akci zakončoval NATHAN ROBINSON do zcela prázdné branky! Asistence: János Vas, Jaroslav Markovič.
20:10
Lukeš (LIT) vyhodil puk přímo do ochtanné sítě, uvidíme dlouho slávistickou přesilovku pěti proti třem!
20:01
První třetina je minulostí. Sešívané hokejisty sice mohutně podporuje zaplněný Eden, přesto ale mají více ze hry hosté. Litvínovští zatím na svého soupeře hodně tlačí a měli několikrát hodně blízko ke vstřelení úvodního gólu. Ze slávistů zatím nade všechny vyniká muž s maskou, tedy Alexandr Hylák, jenž pochital zatím všechny pokusy hostů včetně dvou velkých gólových šancí. Stav po první části je tedy bezbrankový, druhou periodu začnou sešívaní v přeilové hře. Druhá část začne přibližně v 18:56.
20:00
19:53
Duda (LIT) ještě těsně před koncem poslal nedovoleně na mantinel Krsteva a posadí se na dvě minuty na trestnou lavici.
19:27
V rohu útočného pásma držel puk Jiránek, hosté ho ale poslali na mantinel a sami mohou založit asi poslední útok v úvodní třetině.
18:21
Dva na dva i na druhé straně. Opět jsme viděli střelu z otočky, kterou obstaral Markovič, ta byla už výrazně povedenější, přesto puk skončil těsně mimo.
17:12
V další tutovce se zjevil Trávníček! Ten dostal pas zpoza branky, tváří v tvář Hylákovi ale neuspěl. Sešívaný muž s maskou sklízí zasloužený potlesk zaplněného Edenu.
15:38
Hořava s Pirošem jeli ve dvou proti na dva obránce Slavie. Piroš nakonec celou akci řešil individuálně, svou střelu z otočky ale nasměroval jen do clonícího slávisty.
15:15
14:38
První gólová šance utkání! Domácí beci pozapomněl na Martynka před jejich brankovištěm, který také dostal přihrávku. Hostující forvard se snažil zakončit z první, Hylák se ale velmi rychle přesunul a obrovskou šanci zlikvidoval.
14:12
Pražané se vydali do rychlého protiútoku, Bahenský si ale nerozumněl s Čermákem a píská se postavení mimo hru.
13:58
Nahození ze středního pásma Hylák bez potíží schoval do lapačky a raději počkal na hvizd rozhodčího. Následuje komerční přestávka a vhazování po levici gólmana Slavie.
13:40
Andrlíkovu střelu od modré čáry se ještě snažil tečovat Micka, to se mu ale nepodařilo a Janus srazil puk mimo. Následně jeho obránci vyhodili na zakázané uvolnění.
12:45
Pavlin se dostal do problémů ve vlastní třetině, a tak raději poslal kotouč přes všechny čáry.
11:44
Hraško trefil od modré čáry jen blokujícího Jurčíka. Ten se následně pokoušel sám prodrat do útočného pásma, puk mu ale hraško odpálil na střídačku sešívaných a následovat bude buly ve středním pásmu.
11:10
Za nahozeným kotoučem do útočného pásma mířil jen Micka, který neměl šanci vybojovat nějakou kloudnou šanci proti čtveřici obránců. Následně útok na druhou stranu vedl Duda, jeho lehké nahození však Hylák bez potíží sklapl do lapačky.
10:29
Mikulíkovi je odpískán úmyslný ofsajd, hra se vrátí před Hyláka.
10:12
Krstev hledal u mantinelu na Markoviče, přehnal to ale s razancí, a tak se po jeho nepřesném pasu píská icing.
09:13
08:45
Pavlík se chystal ke střele, když si na ni ale puk šteloval, tak mu ujel přes modrou čáru a píská se ofsajd.
08:13
Nyní se Litvínovští vyhnali sami, Trávníčkův pas na modrou totiž nemířil ani na jednoho z obránců.
07:44
Rozvíjející se kombinaci hostů v útočném pásmu zamezil svou hokejkou Bahenský, když ji vložil do přihrávky tak, aby puk opustil kluziště.
07:13
Vyloučení v týmu HC Slavia Praha (Robinson – 2 min.).
06:27
Jiránek jel se svým útokem v přečíslení tří proti dvěma, domácí to ale nevymysleli vůbec dobře a nakonec se ani nedostali ke střele.
06:08
Robinson svým pohybem nadělal obráncům hostů velké problémy, do střelecké pozice se ale nedostal, přesto Litvínovští raději vyhazují na icing.
05:40
Akce se jim však příliš nevyvedla, neboť nakonec puk v podstatě jen odevzdali soupeři.
05:06
Krstev při rozvíjející se akci Litvínova tvrdě, ale čistě odzbrojil Martynka, další útok tedy mohou založit Pražané.
04:57
Na druhou stranu hru otočil Bahenský, jenž se prosmýkl podél pravého mantinelu, z ostrého úhlu ale Januse nepřekvapil.
04:24
Po delší době mohli sešívaní v poklidu rozehrát, Hraškův pas ale postrádal přesnost, a tak se domácí budou muset znovu bránit.
03:45
Piroš našel chytrou zadovkou zpoza Hylákovy svatyně Pšurného a ten z první střílel, rána mu ale nesedla ideálně a Hylák zasáhl lapačkou.
03:13
Gerhát si chytře sjel na nahození od modré čáry až před branku, k teči se sice dostal, nedokázal ale puk usměrnit do sešívané klece.
02:27
Pavlíkova střela skončila na Drahorádových zádech. Nesledujeme zatím žádné taktizování, oba celky se do sebe pustily s chutí, vidíme hokej nahoru-dolů.
01:56
Milan Hruška dostal přihrávku na modrou čáru, viděl ovšem, že by ji jeden z beků Severočechů vyklekl, a tak si vše dlouho rozmýšlel, až nakonec o puk přišel.
01:21
Hosté pořádně zatopili slávistům, kteří vůbec nestačili bránit, nakonec ale Hořavův sražený pokus končí vysoko v ochranné síti.
00:46
Kotouč vypadl z kluziště, následuje vhazování na středovém kruhu.
00:30
Čas již nyní běží bez problémů, pokračujeme.
00:17
V Edenu se nerozeběhla časomíra, a tak rozhodčí přerušili hru a snaží se dát dohromady čas, který prozatím uplynul.
00:10
Hanzl se protáhl do první šance zápasu, střela přes hráče mu ale nesedla a Hylák zasahuje betonem.
00:01

HC Slavia Praha: Hylák (Král) – Krstev, Andrlík, M. Hruška, Pavlin, Hraško, Drahorád – Mikulík, Šafránek, D. Hruška (C) – Robinson, Vas, Markovič – Bahenský, Kašpařík, Čermák – Ondráček, Jiránek, Micka – Andres.

HC VERVA Litvínov: Janus (Petrásek) – Kubát, Chaloupka, Pavelka, Pavlík, Frolo, Gula – Lukeš, Hanzl, Duda – Trávníček (C), Gerhát, Martynek – Hořava, Piroš, Doležal – Pšurný, Válek, Jurčík.

Rozhodčí: Lacina, Mrkva – Jelínek, Pešek.
HC VERVA Litvínov
Litvánovští šli do baráže z pozice asi největšího favorita, kterou prozatím více či méně potvrzují. Severočeši jsou v tabulce hned za Slavií, na záda jim ale hodně dýchají Karlovy Vary, které mají o jediný bod méně. Jak už bylo řečeno, na úvod baráže si Verva poradila právě se slávisty. Venku už se ale svěřencům trenéra Rulíka tolik nedařilo. V Jihlavě žlutočerní brali pouze bod za prohru 1:2 po nájezdech a z dvojutkání s Energií vytěžili hokejisté Litvínova 3 body za domácí výhru 5:3, neboť v zápase na západě Čech totiž radovali Karlovarští.

Naváží Litvínovští na první kolo baráže, v němž Slavii porazili, nebo Pražané naváží na sérii tří výher v řadě a prodlouží ji? Zůstaňte s námi, začínáme v 18 hodin!
HC Slavia Praha
Sešívaní zatím s osmi body vévodí barážové tabulce. Pražané nadále těží ze série skvělých výsledků, kterou nastartovali v play-off první ligy a v baráži se jim zatím relativně daří na ni navázat. Jedinou prohru zaznamenali červenobílí v úvodním kole prolínací soutěže, v němž cestovali právě na litvínovský led, kde padli 2:4. V dalších zápasech už ale slávisté dokázali pokaždé zvítězit. Nejprve hráči Slavie uhájili vlastní led v zápasech s Karlovými Vary a Jihlavou, v posledním kole pak dokázali jako vůbec první vyhrát na stadionu soupeře. Sešívaní hráli na Vysočině, kde sice čtyřikrát prohrávali, pokaždé ale dokázali srovnat a po nájezdech nakonec brali dva body.
Akuální tabulka baráže:
Slavia Praha – 8 bodů, 16:10
Litvínov – 7 bodů, 12:10
Karlovy Vary – 6 bodů, 14:14
Jihlava – 3 body, 9:17
Ještě jednou vítejte u pátého barážového kola mezi pražskou Slavií a Litvínovem.