České Budějovice - Jihlava: Obrat v prodloužení! Tomáš Čachotský vstřelil vítězný gól hostů, 1:2 v prodloužení

Pošesté v řadě Jihlava v letošní sezoně porazila Motor. A nutno říci, že domácí dnes mohou být možná za získaný bod rádi, protože ve třetí části měla Dukla pár jasných příležitostí ke vstřelení vedoucí branky. Hosté tak potvrdili své vedení v baráži a znovu utíkají ostatním soupeřům. Zatímco Jihlava ještě nepoznala ve čtyřech zápasech porážku, Motor prohrál potřetí v řadě.
60:36
Dukla právě vstřelila branku!
Tak to bylo hodně rychlé. Jihlava z protiútoku udeřila a střelcem osudové branky dnešního zápasu se stává TOMÁŠ ČACHOTSKÝ. Ten se trefil pod horní tyčku a hráči Dukly se mohou radovat. Asistence: Jiří Říha a Josef Skořepa.
60:01
Třetí perioda hokejově nijak zábavná nebyla. Diváci dlouho čekali na nějakou šanci, a tou byl až vyrovnávací gól v síti Petra Kváči. Motor se poté před vyprodanou Budvar arénou trochu zvedl, i tak byla ale převaha spíše na straně hostů. Dva samostatné úniky neproměnil jihlavský Michal Důras. O osudu utkání tak rozhodne prodloužení, případně nájezdy.
60:00
59:50
Nakonec mohl Motor ještě vyhrát! Rok Pajič zpoza branky přihrál Miloslavu Čermákovi, který pálil z první, ale zvedl kotouč o malinko více, než by chtěl.
59:28
Jihlava je plném počtu.
58:59
Domácím přesilovka vůbec nepomohla. Hrají ji špatně a z tribun se ozývá dokonce pískot.
57:59
Nekončící nahrávky Motoru v útočném pásmu zakončil nepovedenou střelou do hráče Jihlavy Mitch Fillman. Domácí se musí znovu probojovat do třetiny.
57:28
Domácí budou mít zajímavou šanci rozhodnout utkání. Na trestnou lavici za podražení totiž míří Tomáš Kaláb.
57:23
Vhazovat se bude po levici Svobody. Do konce základní hrací doby jsou necelé tři minuty.
55:58
Podruhé během necelých dvou minut jel sám na Kváču útočník Michal Důras! I tentokrát zvolil stejné zakončení, ale ani tentokrát neuspěl.
55:48
Hosté jsou v pěti.
55:19
Když už se České Budějovice dostaly do pásma, střelu Michala Chovana z vrcholu kruhů zblokoval Vlastimil Bilčík.
54:10
Michal Důras se ve vlastním oslabení dostal do úniku, ale Kváča skvěle zakročil pravým betonem!
53:48
V náporu Motor zastavila přesilovka. Dukla dnes již párkrát špatně vystřídala, sudí si tohoto přestupku nyní všimli a potrestali hostující celek. Trest odpyká Lukáš Anděl.
53:35
Zvýšená aktivita Jihočechů je hodně znát. Uvidíme, zda z toho něco bude.
53:17
Žiga Pavlin vypálil tvrdě, ale Svoboda další puk vyráží mimo nebezpečí.
52:53
Filip Vlček se chtěl natlačit do brankoviště, ale Jihlava ho v pravé chvíli připravila o kotouč. Mladý forvard, který začínal sezonu v Písku, je dnes jedním z nejlepších hráčů domácího celku.
52:24
Ránu Romana Vráblíka od modré znovu zblokovali obětaví hráči Dukly.
51:48
Motor se dostal do přečíslení tři na jednoho, ale Fillmanovu přihrávku pod sebe vystihl obránce Jihlavy!
50:47
Ján Mucha a jeho střelecký pokus na branku Jihlavy. Brankář Svoboda ale nemá s těmito střelami potíže.
50:03
Překvapivá střela z modré čáry, kterou si připsal Filip Novák. Svoboda musel rychle vytyčit pravý beton a zastavit puk.
49:01
Druhá střela Jihočechů v této třetině, kterou vyslal znovu Vladimír Škoda. Svoboda s ní neměl problém.
48:08
Motor zdá se, i přes inkasovanou branku, úplně odešel. V tuto chvíli se domácí hráči trápí ve vlastní třetině, Jihlava má možnosti dokonce na vstřelení vedoucí branky.
47:20
Budvar aréna je znovu vyprodaná – 6 421 diváků!
46:07
České Budějovice si dlouho koledovaly o vyrovnání a nyní se tak skutečně stalo! Skořepa vyhrál v útočném pásmu puk na pravého beka, VLASTIMIL BILČÍK si sebral kotouč a lehkou střelou švihem na vzdálenější tyč překonal Kváču. Ten měl trochu sníženou viditelnost, protože před ním stálo klubko hráčů. Asistence: Josef Skořepa.
46:02
Jiří Říha obloučkem nahodil puk před Kváču, který neměl odvahu puk rozehrát. Obě mužstva se trápí.
45:31
První střela Motoru z hole Vladimíra Škody mířila doprostřed brány Dukly Jihlava.
45:20
Více než pět minut hry ve třetí třetině je za námi, ale zatím se diváci opravdu nemají z čeho těšit.
44:09
Tak už přece jen první pokus po střele Filipa Dundáčka od modré čáry. Kváča vyrazil puk do rohu hřiště.
43:30
Stále jsme střelu na branku neviděli. Probíhá spíše boj o kotouč, žádný z týmů není aktivní v útočné činnosti.
42:08
V začátku třetí třetiny se hraje velmi nezajímavý hokej. Puk je v převážné většině času v pásmu Motoru, který se ale nikam netlačí. Zatím jsme neviděli žádnou střelu na bránu.
41:10
Motor je ve vlastním pásmu s pukem a nemůže se z něj dostat. Jihlava dobře napadá.
40:01
Střely na branku: 24 – 20
Pokud byl v první třetině lepší domácí Motor, který jasně přestřílel Jihlavu, ve druhé části tomu bylo přesně naopak. Dukla postupně stupňovala svůj tlak a neproměnila pár svých velkých šancí, na což domácí zareagovali dokonce oddechovým časem. Domácím přestávka přišla vhod a ve třetí části budou mít ještě co dělat, aby dotáhli zápas do vítězného konce.
40:00
39:37
Aby Miroslav Svoboda nevychladl, přišla střela Vlastimila Dostálka z pravého křídla, kterou brankář draftovaný do NHL snadno zneškodnil.
38:18
České Budějovice špatně rozehrály a po zakázaném uvolnění se hra vrátí před jejich branku. Domácí už se těší na druhou sirénu, každopádně budou rády, když odehrají druhou část bez inkasované branky.
37:52
Filip Seman si připsal už několikátou dnešní střelu. Kváča ji tentokrát podržel v lapačce, ale vhazovat se bude opět v obranné třetině Motoru.
37:18
Domácí kouč Stavjaňa reaguje na situaci na ledě a raději si bere oddechový čas, aby uklidnil hráče.
37:10
Domácí nezažívají povedenou pasáž a Jihlavští mohli znovu vyrovnat. Motor špatně rozehrál a sám před Kváčou byl Jiří Říha. Je s podivem, že kotouč neskončil v brance.
36:20
Kajínkův trest vypršel a ihned pálil od červené čáry Josef Skořepa. Kváča puk utlumil v chráničích a raději ho nerozehrál.
35:20
Při oslabení se ke střele dostal Adam Zeman, domácí tuto početní výhodu nehrají moc dobře.
34:18
Podruhé dnes vyloučen obránce Jihlavy David Kajínek. Tentokrát za nedovolené bránění.
33:56
Ještě větší šance následovala na druhé straně! Jihlava se dostala do přečíslení a střelu hostujícího hráče vyrazil Kváča betonem jen před odkrytou klec. Kotouč přistál na hůl Michala Důrase, který pálil okamžitě, ale i to bylo na mrštného Petr Kváču málo.
33:40
Motor se mohl dostat do dvoubrankového vedení, ale Michal Chovan svou parádní individuální akci nezakončil povedeně. Slovenský útočník si ale chvíli předtím šikovně obhodil snad tři hráče Jihlavy. Brankář Svoboda podržel své mužstvo.
33:12
Domácí si zkomplikovali situaci při rozehrávce a Jihlava se díky důraznému napadání dostala do šance. Konkrétně Adam Zeman si připsal střelu.
31:46
Českobudějovičtí se dostali do pásma a po Muchově přihrávce pálil z první Roman Vráblík. Jeho střela letěla v ideální výšce na to, aby se dala tečovat. Nikdo z hráčů Motoru ale směr letu puku nezměnil a Svoboda ho tedy zvládl vyrazit.
30:49
Aleš Jergl dostal pas na druhou modrou, ale mezitím stihl dostřídat obránce Fillman. Útočníkovi Dukly nezbývalo nic jiného, než zkusit vypálit přes něj a Kváča posléze chytil puk do lapačky.
29:59
Jakub Babka vypálil na Svobodu, který předvedl úspěšný zákrok. Jihlava je ale mírně pod tlakem.
28:24
Motor hraje v plném počtu.
27:47
Další pěkně tvrdá střela od modré čáry, kterou měl na svědomí Říha. Tentokrát puk neletěl na bránu.
26:42
Domácí jsou ve čtyřech.
26:29
Hned po buly tvrdá rána od modré v podání Jiřího Říhy. Kváča situaci zvládl na jedničku.
26:24
Motor bude hrát 18 sekund ve třech! Rok Pajič dostává menší trest za vysokou hůl.
26:22
Josef Skořepa a jeho pěkná střela do horní poloviny branky byla hodně zajímavá. Brankář Jihočechů ji v poslední chvíli vytěsnil ramenem.
25:42
Jihlava dostala čtyři motoráky pod tlak. Rozhýbala si soupeřovu obranu a nakonec pálil z osy hřiště Petr Šidlík. Před Kváčou ale nikdo nestínil ani netečoval.
25:09
Znovu to byl Filip Seman, kterému nechali obránci Motoru až příliš prostoru. Domácí musel zachránit brankář Petr Kváča.
24:42
Tomáš Guman se provinil stejným přestupkem, jako před chvíli Kajínek – hákováním.
24:05
Motor nevyužil přesilovou hru a Jihlava už je v pěti.
23:37
Domácí se usadili před Svobodou a nebezpečně od modré čáry pálil kapitán Filip Novák. Puk si cestu do klece nenašel, obránci jej odklidili včas.
22:05
Přesilovku si nyní zahraje pro změnu Motor. Za hákování je vyloučen David Kajínek.
21:02
Velká šance Jihlavy hned v úvodu třetiny! Petr Šidlík vypálil při přesilovce od modré čáry a Kváča v leže puk vyrazil. Následně mohl do odkryté klece dorážet Filip Seman, ale obránci Motoru se štěstím zabránili hostujícímu útočníkovi v zakončení.
20:01
Střely na branku: 15 – 3
První třetina nabídla zprvu opatrný hokej, který nebyl pro diváky moc atraktivní. Na pořádnou šanci se nějakou dobu čekalo, ale když už domácí zapnuli na vyšší obrátky, po chvíli se dočkali zaslouženého zásahu. Motor vstřelil teprve druhý gól v baráži při rovnoměrném počtu hráčů na ledě.

Českobudějovičtí byli celkově v první třetině o něco lepším týmem, ale jednobrankový náskok nejprve měli i v Jihlavě. Na začátku druhé části bude hrát Dukla 1:16 dlouhou přesilovou hru.
20:00
19:17
Filip Novák dostává menší trest za nedovolené bránění a Jihlava bude mít příležitost k vyrovnání.
18:44
Filip Novák nahazoval na branku Jihlavy, ale nikdo z jeho spoluhráčů kotouč z jeho hole netečoval.
18:18
Michal Důras to na Kváču zkusil od levého mantinelu, ale brankář Motoru stál pevně u tyče. Buly v pásmu domácího mančaftu.
17:36
Znovu to byl mladík Tomáš Guman, jenž měl šanci před brankářem hostů. Jeho pohotovou střelu po Babkově přihrávce ale Svoboda instinktivně vyrazil.
17:17
Jiří Říha prověřil Kváču střelou od modré čáry, který ale letěla přímo doprostřed brány.
16:57
Jihlava se už delší dobu k ničemu nedostala. Motor je našlápnutý a tlačí se stále do útoku.
16:22
15:59
Lehké nahození Romana Vráblíka od modré čáry Svoboda snadno sebral do rukavice.
15:01
Budvar aréna po prvním gólu evidentně ožila. Zatímco na začátku zápasu byla atmosféra na poměry českobudějovického stánku poněkud mdlá, nyní tleská celá hala.
14:02
České Budějovice mohou navýšit svůj náskok. Vyloučen je totiž jihlavský Josef Skořepa za podražení.
13:50
Domácí jsou stále v tlaku před brankou Jihlavy a její brankář musí řešit další složité situace.
13:14
České Budějovice právě vstřelily branku!
Tlak domácího celku končí gólem v síti Dukly! Pajič vyhrál buly v útočném pásmu na Nováka, který okamžitě hledal svého kolegu na ose hřiště. Kanaďan Fillman z první vypálil do ohně před brankou, kde kotouč šikovně tečoval MILOSLAV ČERMÁK. Svoboda nestačil zareagovat a Motor vede 1:0. Asistence: Mitchell Fillman a Filip Novák.
12:01
Motor vstal z mrtvých. Tomáš Guman měl puk v bezprostřední blízkosti branky a šikovně se snažil naznačit přihrávku a následně vyšachovat Svobodu. Puk se zastavil o brankovou konstrukci!
11:40
Neuvěřitelný úsek, v němž měli domácí tři vyložené šance! Nejprve se vytočil zpoza branky s pukem Filip Vlček a měl dostatek času i prostoru na zakončení, jenže na Svobodu nevyzrál. Následně od modré pálil Pavel Pýcha a po velkém závaru s vzbudila pozornost i střela Ondřeje Šulka.
10:27
Motoru se nedaří. Hráčům odskakuje kotouč a nejsou schopni se na delší dobu probojovat do pásma. Jihlava se ale také nikam netlačí, hraje svůj standardní hokej.
09:54
Další střela Romana Vráblíka znamenala pro branku Jihlavy nebezpečí. Pravý beton Svobody byl opět v pohotovosti.
09:45
Pavel Pýcha našel na útočné modré číhajícího Vladimíra Škodu, který vypálil z dálky, a Svoboda musel znovu zakročit.
08:16
Po delší době si připsal důležitý zákrok také Miroslav Svoboda. Rána Romana Vráblíka od modré čáry mu nadělala problémy a donutila ho k rozkleku.
07:14
Motor je trochu pod tlakem a aktivní před Kváčou je především Filip Seman, který se dostal ke dvěma zakončením. Ani jedno ale neletělo na bránu.
06:06
Neuplynulo ani sedm minut hry a rozhodčí už podruhé odpískal domácím průjezd brankovištěm.
05:10
Michal Chovan dostal puk mezi kruhy, ale když se snažil vypálit, přispěchali pohotový jihlavští obránci a akci zmařil.
04:52
Na ledě zůstává po tvrdém zákroku ležet Adam Zeman. Útočník Jihlavy po následném přerušení hry odjel zkrvavený na střídačku. Vylučovat se nebude.
04:20
David Březina pálil z dobré pozice před brankou Motoru, ale obránce domácích ji zblokovali nad branku.
03:17
Dukla hraje v plném počtu.
02:55
Domácí si nerozuměli na útočné modré čáře a do nenápadného průniku po pravé straně se dostal Filip Seman. Útočníkovi Dukly vložil hůl do rány Pavlin a puk se odrazil tak nevyzpytatelně, že málem skončil za zády překvapeného Kváči!
02:03
Fillman nabil na vrchol pravého kruhu Roku Pajičovi, kterému se sice střela nepovedla, o to nebezpečnější ale byla. Svoboda musel zasahovat a rozhodčí vzápětí zapískal průjezd brankovištěm.
01:17
Tomáš Jiránek zastavil Žigu Pavlina nedovoleně a poroučí se na trestnou lavici na podražení.
00:15
Motoráci si nepřesně nahráli a Jihlava vystihla rozehrávku. Jeden hráč hostí už ale modrou čáru přejel, a tak se píská ofsajd.
00:01
Českobudějovičtí udělali ve své sestavě pro dnešní střetnutí jen drobné úpravy. Do třetí lajny se ze čtvrté formace přesunul Ondřej Šulek a jeho místo na křídle poslední řady zaujmul mladík Tomáš Guman. České Budějovice se letos stávají raritou co se týče alterativních kapitánů, kteří se nevejdou do sestavy. Půl sezony s „áčkem“ na prsou proseděl Jakub Suchánek, nyní je v podobně situaci Tomáš Vak, jenž je dnes třináctým útočníkem.

Dukla žádné změny v sestavě neeviduje. Důležitá a jediná změnou je na brankářském postu, kde reprezentačního brankáře Jakuba Škarka nahradí Jan Brož, který letos působil výhradně v jihlavské juniorce.

ČEZ Motor České Budějovice: Kváča (Gába) – Fillman, Novák (C), Pavlin, Pýcha, Vráblík, Mucha, Žovinec – Chovan, Pajič, Čermák (A) – Dostálek, Rob, Fronk – Šulek, Vlček, Hřebejk – Guman, Škoda, Babka – Vak (A).

HC Dukla Jihlava: Svoboda (Brož) – Kajínek, Říha, Dundáček, Bilčík, Šidlík, Kaláb, Půža – Diviš, Skořepa, Důras (A) – Anděl, Hubáček, Jiránek – Zeman, Seman (A), Čachotský (C) – Jergl, Březina, Danišovský.

Rozhodčí: Šír, Úlehla – Hlavatý, Tošenovjan.
TABULKA BARÁŽOVÉ SKUPINY
1. HC Dukla Jihlava – 7
2. HC Energie Karlovy Vary – 4
3. ČEZ Motor České Budějovice – 4
4. HC Dynamo Pardubice – 3
VZÁJEMNÉ ZÁPASY
Letos se spolu oba soupeři utkali už pětkrát a pokaždé šlo o tuze vyrovnané bitvy, které vždy rozhodl jeden gól. O jeden zásah navíc dala vždy Jihlava, která je tedy ve vzájemných duelech stoprocentní.

Motor má nyní nůž na krku. Pokud by nevyhrál ani na šestý pokus, mohl by z toho už být slušný komplex. Hokej, který produkuje Dukla, totiž Jihočechům nesedí a trenér Stavjaňa bude mít co dělat, aby vymyslel ten správný recept. Naposledy se spolu oba týmy střetly v neděli a Jihlava vyhrála na nájezdy.

3. kolo baráže
JIHLAVA – ČESKÉ BUDĚJOVICE 2:1sn (0:0, 0:0, 1:1 – 0:0)
Branky a nahrávky: 52. Kajínek (Bilčík), rozh. náj. Zeman – 42. Vlček (Hřebejk, Pýcha). Rozhodčí: Kubičík, Svoboda – Bláha, Špůr. Vyloučení: 4:6. Využití: 1:0. Diváci: 6 200 (vyprodáno). Střely na branku: 24:27.
Vítáme vás u on-line přenosu ze čtvrtého kola barážové skupiny. Dnes v českobudějovické Budvar aréně změří síly ČEZ Motor České Budějovice a HC Dukla Jihlava. A utkání to může být důležitější, než se zdá. Jihlava je totiž na čele baráže s náskokem tří bodů právě na České Budějovice a Karlovy Vary. Pokud by se podařilo Dukle Motor pošesté v sezoně porazit, měla by už velice slušný náskok. Sledujte společně s námi úterní zápas od 17:30.