26:06' Jiruš  • 34:55' Cikhart  • 48:21' Jiruš  • 56:33' Pray  • 58:24' Cikhart
Kraval – Janíček, Holada
Svijanská Aréna
Pardubice

Z mojí strany je to pro dnešek vše, přeji pěkný zbytek soboty a celého víkendu.
Domácí se dnes zaslouženě připisují tři body, když svému soupeři dali lekci z produktivity a vsítili pět branek. Pardubice oproti tomu nedokázali najít recept na obranu Tygrů a ze severu Čech odjíždí bez bodu.
59:01'
O vítězi zápasu je nejspíše rozhodnuto. Utkání se spíše už jen dohrává.
58:24'
Liberec právě vstřelil branku!
Domácí se prosazují i v oslabení! JAN CIKHART vybojoval při napadání hostující rozehrávky kotouč a přesnou ranou vsítil pátou branku Liberce.
58:00'
Po několika svižných přihrávkách pálil z levého kruhu Rouha. Bránu ale těsně minul.
57:50'
Vyloučení v týmu Bílí Tygři Liberec (Kovář – 2 min., sekání).
56:33'
WILLIAM PRAY se nakonec dočkal! V rychlém protiútoku mu puk předložil Petr Gajda a Pray už pro tentokrát Batěka prostřelil. Asistence: Petr Gajda, Vojtěch Strnad.
55:00'
Domácí vyhráli vhazování, ke střele se dostal zcela osamocený William Pray, který ale z bezprostřední blízkosti Batěka nepřekonal. Pardubický gólman máchl lapačkou a Prayův pokus zlikvidoval.
54:51'
Bude si ovšem muset ještě chvíli počkat. Rozhodčí hostům odpískal zakázané uvolnění.
54:38'
Dynamo je kompletní a může se vrhnout do útoku.
53:50'
Böhm vybídl střelou od modré lajny k teči Praye. Ten však puk nasměroval přímo do Batěkovy náruče.
53:09'
Kollertův pokus od modré vyrazil Batěk betonem. Vzápětí svou dělovkou netrefil bránu Pray.
52:37'
Jan Cikhart se pokoušel proháčkovat hostující obranou a byl při tom faulován. Za podražení putuje na trestnou lavici Adam Nedelka (PCE).
51:13'
V přečíslení na druhé straně zvolil William Pray individuální zakončení. Batěk se při zákroku pořádně zapotil, situaci ovšem zvládl a stav zůstává nezměněn.
50:39'
Daniel Herčík přihrál v situaci dva na jednoho Michalu Rouhovi, který ale nezpracoval kotouč úplně ideálně, a nakonec ani nevystřelil.
50:02'
Zakázané uvolnění Pardubic.
49:16'
Dynamu stále zbývá spoustu času na vyrovnání. Zatím se jim ovšem nedaří projít pevnou libereckou obranou.
48:21'
Domácí jsou do dvoubrankového vedení! Vojtěch Strnad našel svým pasem mezi kruhy číhajícího VOJTĚCHA JIRUŠE, jenž prostřelil Batěka a přidává svou druhou trefu v zápase. Asistence: Vojtěch Strnad.
47:32'
Tygři se aktuálně soustředí spíše na defenzivu, což se jim zatím daří a nepouští svého soupeře do šancí.
46:19'
Tomáš Kollert svou dělovkou z levého kruhu minul Batěkovu svatyni.
45:02'
Šedivý si ve středním pásmu počkal na Klozeho, kterého poslal nádherným stromem k ledu.
44:39'
Po křížném pasu Böhma pálil z levého kruhu Pray. Batěk si připisuje další zákrok.
44:16'
Vojtěch Jiruš zkoušel najít před bránou spoluhráče. Kotouče se ovšem zmocnil Batěk, který přerušuje hru.
42:46'
Budou se ale muset opět bránit. Na trestnou lavici putuje Michal Hrádek (PCE) za sevření puku.
42:35'
Hosté jsou kompletní.
41:59'
Tygři chvíli kombinovali v útočné třetině, jenže nic kloudného nevymysleli a navíc přišli o puk.
41:17'
Domácí se provinili ofsajdem, který byl navíc posouzen jako úmyslný. Vhazovat se bude tedy před Čajanem.
40:34'
Jakub Vojtěch (PCE) vyhodil kotouč mimo hrací plochu a odsedí si za to dvě minuty.
40:26'
Hledík chtěl přihrát před bránou úplně volnému spoluhráči, do jeho pasu ovšem vložil hůl Filip Kovář.
40:01'
Ve druhé třetině už jsme viděli i góly. Domácí šli v přesilové hře poprvé do vedení, jenže Pardubice vyžili následně přesilovku také a srovnaly. Tygři si však nakonec vzali vedení zpět a po dvou odehraných třetinách tak vedou o jednu branku. Zda se Dynamu podaří utkání zdramatizovat se dozvíme ve třetí periodě, která začne přibližně v 13:40.
40:00'
39:01'
Jan Cikhart na sebe navázal tři hráče a poté vybídl k zakončení Filipa Jansu, který tváří v tvář zcela odkryté bráně trefil tyč! Následně se ještě snažil zasunout kotouč za brankovou čáru, to mu ovšem skvělým zásahem překazil Batěk.
38:26'
37:51'
Nezbeda se ve vlastním oslabení dokonce dostal ke střele, kterou musel zneškodnit Ondřej Batěk.
37:24'
Severočeši vybojovali kotouč a vyhazují jej přes všechny čáry.
36:26'
Pardubice mají šanci na vyrovnání. Za tvrdý atak na Palečka je vyloučen Jan Hampl (LIB).
34:55'
Vít Kaštánek nezpracoval ve středním pásmu vyhozený kotouč úplně ideálně, čehož využil JAN CIKHART, který se zmocnil puku a v samostatném úniku překonal Batěka střelou mezi nohy! Domácí si berou zpět své vedení!
33:30'
William Pray se proháčkoval pardubickou obranou a jel sám na Batěka. Libereckému útočníkovi se ovšem postavil kotouč na hranu a jeho střela skončila vysoko nad bránou!
32:50'
Cikhart poslal kotouč před bránu, kde se jej do sítě snažil poslat Jaroslav Chmelař. Puk ale ani netrefil.
31:26'
Hra je nyní plná nepřesností na obou stranách.
30:43'
Jakub Šedivý tvrdě vypálil od modré čáry! Ondřej Batěk se roztáhl ve svém brankovišti a chytil kotouč do lapačky!
30:03'
Dynamo právě vstřelilo branku!
Máme srovnáno! Michal Rouha vyslal od modré střílenou přihrávku na MATĚJE KLOZE, který tečoval kotouč za Čajannova záda a srovnává skóre. Asistence: Michal Rouha.
28:40'
Vojtěch Strnad vyhrál buly na Lukáš Nezbedu, který okamžitě poslal kotouč až na druhou stranu hřiště.
28:36'
Následně ale dostává dvě minuty Jan Hampl (LIB) a Tygři se budou znovu bránit ve čtyřech.
28:20'
Jansa opouští trestnou lavici, domácí hrají v plném počtu.
27:42'
Hosté hrají v plném počtu a začíná jejich zkrácená přesilovka.
26:30'
Vyloučení v týmu Bílí Tygři Liberec (Jansa – 2 min., sekání).
26:06'
Domácí využívají početní výhodu a ujímají se vedení! VOJTĚCH JIRUŠ využil clony před Batěkem, zamířil ke vzdálenější tyči a vstřelil první branku domácích. Asistence: Adam Starý, Jan Hampl.
25:38'
Domácí budou hrát v pěti proti třem! Za podražení byl vyloučen Tomáš Tomek (PCE).
25:26'
Vyloučení v týmu HC Dynamo Pardubice (Kaštánek – 2 min., podražení).
25:03'
V situaci tři na jednoho přihrál Strnad Lukáši Nezbedovi, který měl před sebou úplně odkrytou bránu. Mířil ale pouze do boční tyče!
24:28'
Další icing domácích.
24:07'
Tygrům se nepovedla rozehrávka a kotouč doputoval až na zakázané uvolnění.
23:43'
Pardubice si nepohlídaly přechod přes modrou a je jim odpískán ofsajd.
23:14'
Nahození Helingra od modré čáry ukryl Čajan do své lapačky a přerušuje hru. Jeho spoluhráči tak mohou vystřídat.
23:07'
Zakázané uvolnění v podání Liberce.
23:01'
Domácí zvládli oslabení na jedničku. Čajan ani nemusel zasahovat.
21:50'
Hostům se přesilovka nedaří. Liberecká čtveřice totiž velmi dobře brání střední pásmo a nepouští svého soupeře do své třetiny.
21:01'
Vyloučení v týmu Bílí Tygři Liberec (Starý – 2 min., vražení na hrazení).
21:00'
Obě mužstva hrají v plném počtu.
20:46'
Strnad v situaci dva na dva přihrával před bránu Filipu Jansovi, který jeho nabídku tečoval těsně mimo bránu.
20:01'
Máme za sebou první třetinu zápasu. V ní jsme se zatím branky nedočkali, obě mužstva výborně brání, a tak nebyla k vidění ani žádná vyložená šance. Aktivnější byli po většinu času Liberečtí, kterým se ovšem nedaří překonat jistého Betěka. Druhá třetina začne přibližně v 12:49.
20:00'
19:38'
Z levé strany pálil Jansa, trefil ale pouze Batěkovu vyrážečku.
18:55'
Vyloučení v týmu Bílí Tygři Liberec (Cikhart – 2 min., sekání).
Vyloučení v týmu HC Dynamo Pardubice (Hledík – 2 min., hrubost).
18:43'
Následně na druhé straně netrefil bránu z pravého křídla Hledík.
17:46'
William Pray se po nepřesné rozehrávce Dynama dostal k puku, svou dělovkou z pravého kruhu mířil těsně nad břevno!
16:58'
Slibně se rozvíjející akci Tygrů zastavilo postavení mimo hru.
15:55'
Michal Rouha dojel z vlastní modré až do mezikruží v útočném pásmu, kde střelou příklepem zkusil překvapit Čajana. Ten se ale nenechal nachytat kotouč vyrazil.
15:20'
Gajdův projektil z dálky ukryl Batěk bez sebemenšího problému do své rukavice.
14:40'
I Pardubičtí své oslabení zvládli. Rouha opouští trestnou lavici.
13:52'
Jan Cikhart se od modré prokličkoval až mezi kruhy odkud se pokusil překonat Batěka. Pardubický gólman ale zatím zůstává nepřekonán.
13:10'
Hampl nahodil puk od modré. Batěk si i přes skrumáž v jeho brankovišti poradil. Následně zlikvidoval i sérii dorážek.
12:40'
Vyloučení v týmu HC Dynamo Pardubice (Rouha – 2 min., hrubost).
12:31'
Domácí jsou kompletní.
12:00'
Nakonec se mezi kruhy dostal ke střele Hledík. Čajan jeho pokus vyrazil betonem a poté ukryl kotouč do své lapačky.
11:42'
Dynamu se přesilovka moc nedaří. Opět musí zakládat útok ve svém obranném pásmu.
11:11'
Nedelkův pokus od modré čáry tečoval někdo z Tygrů do ochranné sítě.
10:53'
Severočeši přečkali úvodní nápor a vyhazují kotouč co nejdál od Čajana,
10:31'
Máme tu další vyloučení na straně Liberce. Na trestnou lavici tentokrát míří Petr Gajda (LIB) za podražení.
09:56'
Zápas se hraje spíše v poklidném tempu. Brankáři zatím moc práce neměli.
09:20'
Jan Cikhart vjel v plné rychlosti do útočného pásma a natlačil se před Vojtěcha. Bekhendovou střelou ale ani na dvakrát Batěka neprostřelil.
08:41'
Strnad zkoušel najít zpoza brány Kováře, jeden z obránců Pardubic byl ale proti a kotouč tečoval mimo Kovářův dosah.
07:42'
Adam Nedelka se napřáhl na modré a vypálil. Pavel Čajan měl ovšem velmi dobrý výhled a vyrazil Nedelkův pokus betonem do rohu.
06:52'
Domácí se bez větších problémů ubránili, Jan Cikhart už je na ledě.
06:25'
Z vrcholu levého kruhu pálil Hledík, Čajan ale nemusel zasahovat. Následně se Tygři opět osvobozují.
05:47'
Jan Hampl se dostal ke kotouči a posílá jej do neutrální zóny. Východočeši musí začít znovu.
05:32'
Puk se ocitl na liberecké střídačce. Buly proběhne po Čajanově levici.
04:57'
Domácí vyhráli vhazování a okamžitě posílají kotouč ze své třetiny.
04:52'
Uvidíme první přesilovku. Za hákování putuje na trestnou lavici Jan Cikhart (LIB).
04:03'
Pod tlakem jsou nyní Pardubice. Jan Hampl zkusil lehkou střelu od modré, mířil ale těsně nad břevno.
02:59'
Hosté vyhazují na zakázané uvolnění. Hra se přestěhuje zpět před Batěka.
02:40'
Gajda vybojoval kotouč za bránou a poslal jej na Tomáše Kollerta, jenž mezi kruhy nezpracoval kotouč úplně podle představ, a nakonec ani nevystřelil.
02:02'
Matěj Kloz nahodil zdálky puk na Čajana, který jej ukryl do své lapačky. Vhazovat se bude v útočném pásmu Dynama.
01:20'
Aktivnější jsou zatím Pardubice, Liberci se nedaří dostat z obranné třetiny.
00:38'
Heligr nahodil kotouč od modré, jeho pokus byl ale tečován mimo bránu.
00:20'
Úvodní buly ovládli domácí, kteří ve svém obranném pásmu zakládají první akci.
00:01'
Zápas co nevidět začne! Domácí nastupují v bílých dresech, Pardubice oblékly červené.

Bílí Tygři Liberec: Čajan (Krátký) – Kovář, Hampl (C), Hladík, Böhm, Šedivý, Starý, Kollert – Pray, Jansa, Jakubec, Cikhart, Jiruš (A), Rossmy, Strnad (A), Nezbeda, Chmelář, Gajda

HC Dynamo Pardubice: Batěk (Kraus) – Školoudík, Vojtěch, Pavlík, Kaštánek, Nedelka (A), Hrádek (C), Heligr – Kubíček, Rouha, Marha, Tomek, Herčík, Paleček, Kloz, Lichtag, Hledík (A)

Rozhodčí: Kraval – Janíček, Holada.
Po dvou odehraných kolech jsou na tom o něco lépe Liberečtí, kteří sice na úvod prohráli s Brnem, ale v druhém zápase své zaváhání napravili a porazili Havlíčkův Brod.

Dynamo oproti tomu zatím na své první vítězství čeká. V prvním utkání nestačili Východočeši na svého rivala z Hradce Králové a v tom druhém nestačili, stejně jako Liberec, na brněnskou Kometu, které podlehli v prodloužení.
Přeji pěkné poledne, vítám vás u online přenosu z extraligy mladšího dorostu. Dnes se proti sobě postaví Bílí Tygři Liberec a HC Dynamo Pardubice.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 12:00.