Eliod - 3. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Mountfield : M. Boleslav - 16. září 2017   14:00

Mountfield
Mountfield
05:11' Moravec  • 09:13' Lang  • 27:58' Jušta  • 31:40' Kašpar  • 54:36' Jušta  • 59:03' Pinkas
M. Boleslav

Ode mě je to z deštivé východočeské metropole vše, děkuji za pozornost a přeji příjemný zbytek sobotního dne.
Na první vyrovnanou třetinu navázala zlepšená hradecká hra v prostředním dějství, ve které se domácí dostali do dvoubrankového vedení. Boleslav ale kousala, nedala Hradci nic zadarmo a dočkala se snížení na 3:4. Východočeši pak přidali další dva góly a mohou se radovat z konečné výhry 6:3.
Souboj dvou celků, kterým se letos velmi daří, je u konce. Mountfield HK ani ve třetím duelu nepoznal přemožitele, Boleslav si naopak připisuje první porážku.
59:50'
Naar se vrací na led a může se se svými spoluhráči radovat z další výhry.
59:30'
Pokračuje boleslavská přesilovka, ale už s Krinwaldem na ledě.
59:03'
Hradec právě vstřelil branku!
Teď je už hotovo... Boleslav se nedokázala dostat do pásma, kotouče se ve střední třetině ujal MATĚJ PINKAS a dává razítko na hradecké vítězství – 6:3. Daniel Šedivý.
58:39'
Mohlo být rozhodnuto, Hradec nastřelil tyč!
58:12'
Pár desítek vteřin Hradečtí ukrojili, Tomáš Sajdl následně podržel kotouč.
57:50'
Je to tak, hosté hrají přesilovou hru 6 na 4!
57:50'
Oddechový čas pro hosty. Půjde Krinwald ven z brány?
57:50'
Asi poslední šance pro Středočechy, neboť si zahrají přesilovou hru. Jakub Naar převedl nejprve dobrý defenzivní zákrok, jenže poté to přehnal s důrazem a po sekání oslabuje svůj tým.
57:30'
Dvě a půl minuty do konce, kotouč v hledišti. Následuje buly v neutrální zóně.
56:57'
Petr Moravec si tohle střídání musel užít, velkou část z něj měl totiž kotouč přilepený na holi. A to pochopitelně vyhovuje domácímu celku.
55:29'
Kotouč je i nadále u Romana Krinwalda. Jeho spoluhráči mají poslední čtyři a půl minuty na to něco s výsledkem udělat.
54:36'
Máme v Hradci Králové rozhodnuto? Dost možná... Místo vyrovnávacího gólu Boleslavi přichází pátá trefa Mountfieldu. Daniel Šedivý dojel puk a hodil ho před bránu do míst, kde stál JAN JUŠTA. Hradecký forvard z první zvyšuje svým druhým dnešním gólem na 5:3. Asistence: Daniel Šedivý, Jakub Naar.
54:27'
Po delší době v akci Tomáš Sajdl, když přikryl puk před dotírajícím soupeřem.
53:48'
Nedůrazné boleslavské vyhození nebylo potrestáno, neboť Peldova střela zápěstím neměla ani razanci ani přesnost.
53:27'
Se střelou od hradecké modré se vrací Petr Šíma na ledovou plochu.
53:17'
Navíc končí puk na jejich střídačce, čímž došlo k přerušení, které přijde týmu Lukáše Zörklera vhod.
52:59'
To platí i nadále, Bruslaři výborně napadají.
52:19'
Přesilovka hradeckým barvám vůbec nejde, ještě se nedostaly do pásma soupeře.
51:27'
Útočník Mountfieldu odjíždí za pomoci zdravotníka z ledu, hostující Petr Šíma k trestoměřičům. Je vyloučen na dvě minuty za napadení.
51:27'
Radim Šĺaicher je nadále středem pozornosti, tentokrát v nehokejové pozici po tvrdém zákroku jednoho z boleslavských hráčů.
51:08'
Stejný hráč v další šanci, puk končí mimo.
50:40'
Dobrá příležitost Hradeckých, Radim Šlaicher už byl ale příliš blízko hostujícímu gólmanovi na to, aby vymyslel něco víc.
50:01'
Závěrečnou desetiminutovku odstartoval icing hostí.
49:45'
To jim stačí, neboť se Rajgl vrací na led.
49:36'
Po další přetlačované ho dostali alespoň do středního pásma.
48:52'
Po boji o kotouč se hosté osvobozují.
48:16'
Přesilovka patří zatím hradeckým bekům, respektive hráčům na modré čáře. Lukáši Pajerovi ale střela z první nesedla, ránu Jakuba Naara chytil Krinwald.
47:45'
Situace se jim komplikuje, Tomáš Rajgl mimo hru fauloval Filipa Boštíka a je potrestán na dvě minuty za poražení. Hradecký forvard odjíždí na střídačku za pomoci spoluhráčů i zdravotníka.
47:22'
Středočeši nepolevují, naopak. Hradec s nimi má plné ruce práce.
46:36'
Mladá Boleslav právě vstřelila branku!
Aktivita se hostům vyplácí, snižují na rozdíl jediné branky. OSKAR HAAS se dostal ke kotouči přesně mezi kruhy a střelou o horní tyč dává gól na 3:4 z pohledu Mladé Boleslavi. Asistence: Lukáš Kapal.
45:58'
Potvrdil to i Tomáš Sajdl, který místo zbytečného riskování schoval kotouč pod lapačku.
45:28'
Boleslav je aktivnější, Hradec se soustředí především na to, aby nechyboval v obraně. A zatím se mu to daří.
44:21'
Také Krinwald ukázal, že umí podržet svůj tým, když je to potřeba. Poradil si se střelou, dorážku rychlým chycením kotouče ze vzduchu nepřipustil.
43:56'
Aktivita se hostům vyplácí. Jan Závora byl sám před Sajdlem, mohl snížit na 3:4, ale na soupeře v masce nevyzrál.
43:19'
Jenže to jim zatím příliš nejde, Krinwald stojí ve svém brankovišti bez práce.
42:26'
Lukáš Kulvejt si toho vzal na své bedra moc. Podél mantinelu přes dva hráče prošel, přes třetího už ne. Ztracený kotouč znamená, že se o založení útoku pokusí Lvi.
41:35'
Hostům to ale očividně vůbec nevadí, od startu této části se tlačí do útoku.
40:58'
Ledaři měli nějaké technické problémy s rolbou, úprava ledu se tak zpozdila a jsou na něm viditelné kaluže vody.
40:07'
První přerušení ve třetí třetině přišlo hodně brzy. Kvůli ofsajdu už po sedmi vteřinách.
40:01'
S druhou periodou budou jednoznačně spokojenější domácí. Ti svého soupeře až do 34. minuty přehrávali a výsledkem byly dvě branky v síti Romana Krinwalda. Mountfield poté přibrzdilo dvojité vyloučení, ale všechno dokázal ustát. Do závěrečného dějství tak půjde se slibným vedením.
Třetí třetina začne přibližně v 15:40.
40:00'
39:53'
Hosté byli blízko ke snížení na rozdíl jediného gólu, jenže první střela neměla potřebnou kvalitu, snaha o dorážku přišla pozdě.
39:37'
Po delší době se hra díky hybridnímu icingu přestěhovala před Krinwalda.
38:39'
Hradečtí jsou po dvojitém oslabení stále pod tlakem, nemohou se dostat do hry. Vadit jim to ale zas tolik nemusí, neboť šance Bruslařů nepřichází.
37:29'
Také Pajer je na ledě, pokračuje se v pěti na obou stranách.
37:17'
Oskar Haas to zkoušel přes beka, z metru napálil Marka Peldu do holení. Kotouč se přesouvá do středu hřiště.
36:22'
I když je Mountfield v oslabení, může se spolehnout na Tomáše Sajdla v bráně, ten vyřešil hned dvě situace v krátkém časovém rozmezí.
35:41'
Jušta je na ledě, pokračuje klasická přesilovka Mladé Boleslavi.
35:29'
Hradec jde kvůli špatnému střídání na 12 vteřin do tří. Trest odpyká Lukáš Pajer.
34:09'
Dvě boleslavské bomby! První z úhlu do betonu, druhá si také cestu do branky nenašla.
33:41'
Jan Jušta navíc oslabí na dvě minuty svůj mančaft za napadení protihráče.
33:30'
Další nevyužitá situace dvou na jednoho v podobě Východočechů. Daniel Šedivý s Janem Juštou nedokázali svou příležitost využít.
33:03'
Boleslav je pod tlakem, řeší ho vyhozením puku přes všechny čáry.
32:18'
A pod Bílou věží mohlo být ještě veseleji, to by ale musel Petr Moravec zakončit přečíslení dvou na jednoho přesnější střelou.
31:40'
Boleslav špatně střídala. Nejprve bylo na ledě šest hráčů, pak zase čtyři. Těchto zmatků Mountfield ihned vyžil. Dostal se do přečíslení, které sice nesehrál dobře, ale čtvrtý puk za Krinwaldova záda protlačil JAROSLAV KAŠPAR. Asistence Jan Jušta, Daniel Šedivý.
30:43'
Domácí už jsou navíc v plném počtu.
30:12'
To platí i nadále, puk je daleko od Sajdlovy brány.
29:33'
Domácí ale oslabení celkem v pohodě zvládají, Bruslaři na ně nemohou najít recept.
28:43'
Za záchrannou brzdu v podobě hákování při této akci zatáhl Kryštof Lang a oslabuje na dvě minuty svůj celek.
28:43'
Mohlo být znovu srovnáno, jenže Michal Simon nedokázal využít přečíslení. Vzal to na sebe, Sajdla ale nepřekonal.
27:58'
Mountfield této přetlačované dokonale využil. Po přechodu do útočné třetiny se ho chopil JAN JUŠTA a poslal ho do mladoboleslavské sítě – tým Petra Luštince vede 3:2. Daniel Šedivý.
27:39'
Kotouč změnil asi desetkrát v průběhu zhruba osmi vteřin majitele, ani jeden celek se ho nebyl schopen pořádně ujmout. Nakonec se to povedlo domácím.
26:51'
Hašlar se vrací na led, hraje se 5 na 5.
26:34'
Hosté se poprvé osvobozují, vyhazují puk až k brance Sajdla.
26:17'
Ve stejném místě končí také o chvíli později.
26:03'
Využil toho Jakub Naar, sjel si na kruh, odkud vystřelil. Krinwald předvedl univerzální zákrok, kotouč se od něj odrazil do ochranné sítě.
25:52'
Nedůrazné vyhození puku hostů, Hradec je stále v tlaku.
24:51'
Dvířka na hostující trestné lavici se otevírají znovu, tentokrát jimi projde Jan Hašlar, protože fauloval kolenem.
24:12'
Kapal se vrací na led, jeho spoluhráči oslabení ustáli.
23:58'
Stoprocentní šance Mountfieldu zatím nepřichází.
23:18'
Kromě něho také boleslavská výstroj – povedený blok Jana Závory.
22:51'
Východočeši ostřelují Krinwaldovu klec, ale duní jenom mantinel.
22:12'
Domácí pravděpodobně zůstanou v útoku, čeká je přesilová hra. Vyloučen je Lukáš Kapal za napadení.
21:43'
Petr Moravec a Jan Jušta jeli dva na jednoho. Druhá jmenovaný dostal kotouč přesně na hůl a byl v dobré pozici, ale nastřelil jen Krinwaldovu výstroj.
20:44'
Další bude u branky Romana Krinwalda, a to kvůli zakázanému uvolnění jeho týmu.
20:38'
Přihrávka rukou Hradeckých, chystá se buly ve středním pásmu.
20:28'
Hra se ihned po buly přesunula před Sajdla, ale nikoliv do jeho bezprostřední blízkosti.
20:01'
Do zápasu vstoupili lépe hosté, vydrželo jim to však jen pár minut, než se dvakrát prosadil Mountfield. Ten měl hru pod kontrolou zase jen do první vstřelené branky Středočechů. Ti nejenže srovnali hru, ale také skóre, k bodům mají proto oba celky stejně daleko – 2:2.
Další část začne přibližně ve 14:50.
20:00'
19:40'
Sajdl ale pokus hostů ustál, Moravcova střela na druhé straně nemířila do brány.
19:00'
Do poslední minuty první třetiny vstupují s pukem na holi hosté.
18:12'
Další Langův pokus z obdobného místa, ale z otočky bekhendem. Krinwald předvedl opět povedený zákrok, tentokrát o poznání těžší.
17:34'
Další střela Kryštofa Langa. I on to zkusil z ostrého úhlu, ale Krinwaldův beton byl na místě. Tohle do brány nešlo prorvat.
16:45'
Teď jsou na koni jasně hosté, dvě branky a srovnání skóre je pochopitelně nakoply.
16:01'
Marek Pelda nyní pronesl cosi na adresu rozhodčích, a protože neudržel nervy na uzdě, je potrestán osobním desetiminutovým trestem. Pokračuje se v pěti na obou stranách.
14:59'
Boleslav mohla jít do vedení 3:2! Plachtící kotouč dopadl ale jen na břevno, poté poskakoval v brankovišti, odkud ho odpálili do bezpečí domácí beci.
14:11'
Rázem máme srovnáno, v přesilové hře se kotouče ujal JAN ZÁVORA, jel kolem mantinelu a z ostrého úhlu zkusil štěstí. To stálo při něm a kotouč skončil v bráně – 2:2. Asistence: Tomáš Rajgl, Adam Přenosil.
13:40'
Mountfield špatně střídal a bude se bránit v oslabení, trest odpyká Jan Boukal.
13:28'
Petr Šíma byl ve vyložené šanci a mohl srovnat na 2:2, vychytal ho ale Tomáš Sajdl.
12:54'
Kryštof Lang se dral do další šance, dobře k němu přistoupili hostující beci. Hradecký forvard sice zakončil, ale proti jeho zblokované střele vystrčil Krinwald svůj beton.
12:22'
Nepřesnost v rozehrávce Hradce znamená icing.
11:40'
No vida, také hosté se osmělili a snižují na rozdíl jediné branky. Z pravé strany se z hranice brankoviště prosadil OSKAR HAAS a Tomáš Sajdl poprvé kapituluje – 2:1. Asistence: Michal Simon, Jan Hašlar.
10:56'
Podobná situace také na druhé straně, kotouč je pořád u mantinelu, domácí forvardi se nemohou přes defenzívu soupeře prosadit.
10:26'
Hra se nyní odehrává v pásmu královéhradeckého Mountfieldu, avšak dostatečně daleko od Tomáše Sajdla.
09:47'
Hostující střídačka cítí, že to momentálně není úplně ono, a tak trenéři burcují své svěřence k lepšímu výkonu.
09:13'
Jak neměl Mountfield dobrý vstup do utkání, tak od vstřelené branky je jasně lepší. Nyní to potvrdil pohlednou individuální akcí a gólem KRYŠTOF LANG. Ten dostal v útočném pásmu příliš prostoru, sjel si na osu hřiště a našel místo u stojné nohy Romana Krinwalda – 2:0. Asistence: Jaroslav Kašpar.
08:43'
Hosté ujížděli do přečíslení dvou na jednoho, výborně se ale vrátil Daniel Šedivý, který rybičkou zblokoval nahrávku.
08:27'
Nic to ale nemění na tom, že Mountfield vstřelená branka nakopla, momentálně je jednoznačně lepším celkem.
07:38'
Středočeši se dokázali ubránit náporu Hradce, Haas je na ledě.
06:50'
Postavení útočícího hráče v brankovišti, hra je vykázána do střední třetiny.
06:02'
Hradečtí kombinují v útočném pásmu, když ale přijde střela, míří mimo tři tyče.
05:38'
Domácí si navíc zahrají přesilovou hru – Boleslav se také provinila podražením, konkrétně Oskar Haas.
05:11'
Slušná efektivita Hradeckých – druhá střela a hned gól. Jan Jušta potáhl kotouč za brankou, našem zpoza ní najetého PETRA MORAVCE a ten se z mezikruží střelou do horní poloviny brány nemýlil – 1:0. Asistence: Jan Jušta, Daniel Šedivý.
05:00'
Až po pěti minutách hry se hostující maskovaný muž poprvé dotkl kotouče, hned z toho byl menší závar.
04:45'
Ještě jedno upozornění, respektive upřesnění: V brance nastoupili od začátku Tomáš Sajdl na straně domácích a Roman Krinwald v případě hostů.
04:18'
Hradečtí se dostávají do hry, ale zatím je brzdí nepřesnosti. Teď je zastavil hned dvojitý ofsajd.
03:32'
Slušná rána Jakuba Naara od modré, ale Krinwald stále čeká na svůj první dotyk s kotoučem. Střelu hradeckého beka zblokovali hráči v poli.
03:02'
Šlaicher je na ledě, domácí hrají v plném počtu.
02:49'
Až teď, ale Kulvejtovo nahození od modré čáry nemělo potřebnou razanci, a tak Sajdla tenhle pokus neohrozil.
01:58'
Boleslavi se ale početní výhoda nedaří, ještě se nedokázala pořádně dostat do pásma.
01:02'
Hosté si navíc zahrají hned zkraje zápasu přesilovku. Radim Šlaicher je vyloučen za podražení.
00:48'
Sajdl musel předvést další zákrok.
00:18'
Dnešní partii rozehrála lépe Boleslav, hned v prvním střídání se do dobré pozice dostal Petr Šíma. Kotouč končí v ochranné síti.
00:01'
Začátek utkání se nám o trošku posunul, už to ale může vypuknout!

Mountfield HK: Sajdl (Tichý) – Pelda, Boukal, Drbal, Naar, Havlíček, Perička, Pinkas – Moravec, Souček, Budina, Kašpar "C", Lang, Beneš, Jušta, Pajer, Šlaicher, Šedivý, Hynek, Boštík. Trenér: Petr Luštinec.

BK Mladá Boleslav: Krinwald (Železný) – Kredba, Přenosil, Němeček, Kulvejt, Pokorný, Rajgl – Mazancová, Závora, Zajíček, Sluka, Bartoň, Krédl, Hašlar, Dlask "C", Kapal, Haas, Moc, Šíma, Simon. Trenér: Lukáš Zörkler.

Rozhodčí: Bernat – Barvíř, Zavřel..
Mountfield HK

Hradečtí jsou na tom, co se týče bodového zisku, totožně. Rovněž mají 5 bodů, a to za výhru 3:2 nad Dynamem Pardubice a 4:3 po prodloužení na ledě Letňan. Mountfield je v tabulce na třetí příčce a je jasné, že po 3. kole se budou přední příčky měnit. Kdo uspěje také v dalším utkání? A kdo naopak pozná letos poprvé pocit porážky? To začneme zjišťovat ve dvě hodiny odpoledne. Buďte u toho díky Onlajnům i vy!
BK Mladá Boleslav

Středočeši vstoupili do sezóny ve velkém stylu, nejprve vynulovali České Budějovice na jejich ledě 3:0, ve druhém utkání přestříleli Žďár nad Sázavou 7:6 po prodloužení. S vysokým skóre 10:6 a pěti body na kontě vedou Bruslaři skupinu Střed.
Hezký sobotní den z východočeské metropole, kde je od 14:00 na programu utkání 3. kola ELIOD extraligy mladšího dorostu mezi týmy Mountfield HK a BK Mladá Boleslav.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 14:00.