22:29' Kotásek  • 36:26' Pavlík  • 42:01' Krčmarský  • 58:24' Kotásek
Poruba
Beránek (Opava) – Tomis (Třinec), Carbol (Frýdek-Místek)
RT TORAX ARENA, Ostrava-Poruba
Vsetín

Je dobojováno. Poruba v důležitém záchranářském duelu vítězí nad Vsetínem 4:1, čímž se odpoutala od posledního místo, na které poslala právě svého dnešního soupeře. HC RT TORAX rozhodl o své výhře dvěma góly v poslední třetině a ukončil také více než dvousetminutový střelecký půst.
59:42'
58:52'
Hosté pokračují v přesilovce, střely ale míří většinou neustále mimo.
58:24'
Poruba právě vstřelila branku!
Porubská hala nyní slaví jako při vítězství v Naganu. ALEX KOTÁSEK vypálil ze svého pásma a přes celé hřiště trefuje odkrytou klec – 4:1! Zdá se, že je rozhodnuto. Bez asistence.
58:15'
V brankovišti Hurčíka to nyní pořádně hořelo, žádná z dorážek se ale neujala.
57:42'
Hosté to zkusí se šesti hráči v poli!
57:42'
Vsetín oddechový čas!
57:42'
Vyloučení v týmu HC RT TORAX Poruba (Bechný – 2 min., nedovolené bránění).
57:34'
Střelu Turka blokuje Bechný.
57:08'
Ostravané jsou natlačeni v útočné třetině, nicméně spíše hlídají výsledek a nechtějí již udělat žádnou osudovou chybu.
55:46'
Spurný obral na útočné modré Fencla o kotouč, do šance se ale nakonec přes další nepřesnosti nedostal.
54:51'
Kdo čekal, že se hosté budou nadechovat k závěrečnému tlaku, je zřejmě mírně zklamán. Valaši mají stále velké problémy s rozehrávkou a puku jsou stále více Porubští.
54:01'
Fencl zabojoval a dostal se až na pravý kruh, jeho střela ale šla opět mimo tři tyče.
52:13'
Hru nyní provází plno nepřesností, hokejisté hrají spíše na náhodu.
51:00'
Až nyní se Ostravané osvobozují a posílají puk alespoň do středního pásma.
50:37'
Valaši po dlouhé době usazeni v útočném pásmu a snaží se kombinovat, porubská obrana však zatím odolává.
49:09'
Domácí se provinili icingem, vhazovat se bude po levici Hurčíka.
48:36'
Fencl to znovu zkoušel od modré čáry, proti brance ale byla tentokrát Hurčíkova vyrážečka.
48:20'
48:02'
A další vyhození ...
47:17'
Tak snad teď. Valaši se drží v útočném pásmu, střela Housera od modré ale mířila mimo.
46:50'
Hlaváč vyhazuje, Vsetín se zatím k ničemu nedostal.
46:20'
Vyloučení v týmu HC RT TORAX Poruba (2 min. – příliš mnoho hráčů).
45:27'
Zadovkou před brankovištěm málem zaskočil Hurčíka Zemánek, nicméně porubský gólman nakonec stihl včas sklapnout betony.
43:28'
Hosté jsou dalším gólem hodně opaření, kazí nahrávky a přechod do útočného pásma se zdá být neřešitelným problémem.
42:01'
Jako blesk z čistého nebe právě udeřili porubští hokejisté! Matěj Halata vyslal zpoza Málkovy klece zadovku před brankoviště, kde se do puku opřel KRYŠTOF KRČMARSKÝ, který vrací střelou mezi betony Porubě dvoubrankové vedení – 3:1! Asistence: Matěj Halata, Alex Kotásek.
41:26'
Obě mužstva se nyní na ledě spíše hledají, k vidění není žádná kloudnější akce či šance.
40:01'
Je za námi i druhá perioda dnešního utkání. Domácí si v ní vypracovali dvoubrankový náskok díky přesným trefám Alexe Kotáska a Šimona Pavlíka, který zaznamenal vůbec svůj první gól i bod v letošní sezoně. Hosté ale snížili téměř okamžitě, kdy se prosadil u pravé Hurčíkovy tyče Adam Turek. Do kabin tak odcházejí spokojenější domácí, kteří vedou 2:1. Další třetin začne přibližně v 15:02.
40:00'
39:36'
Hlavní sudí byl zasažen pukem a hra se přerušuje.
38:39'
Fencl to zkoušel od modré, jeden z domácí ale stačil včas zasáhnout a tečoval puk do ochranné sítě.
37:07'
Vsetín právě vstřelil branku!
A téměř okamžitě je zde snižující trefa Valachů. Tomáš Calaba poslal puk na volného ADAMA TURKA, který se u pravé tyče nemýlil – 2:1! Zápletka je znovu na světě. Asistence: Tomáš Calaba.
36:26'
Matěj Halata nahrával mezi kruhy ŠIMONU PAVLÍKOVI, který dělovkou propálil Málka a slaví svou premiérovou trefu – 2:0! Asistence: Matěj Halata, Adam Spurný.
36:15'
36:00'
Domácí se bez problémů brání a vyhazují.
34:23'
Houserovu střelu od modré ukrývá Hurčík do své lapačky.
34:15'
Vyloučení v týmu HC RT TORAX Poruba (Pavlík – 2 min., hákování).
33:41'
32:19'
Do šance se na druhé straně dostal Zemánek, jeho ránu ale vytěsnil Hurčík pravým ramenem!
32:07'
Kotásek zavezl puk do útočného pásma a následně nahrával na modrou Tomáši Machů, ten ale kotouč nezpracoval a domácí musejí z pásma ven.
31:41'
Vyloučení v týmu VHK ROBE Vsetín (Houser – 2 min., nedovolené bránění).
31:03'
30:49'
Foldyna nebezpečně tečoval před Málkem, kotouč minul levou tyč jen o centimetry!
30:12'
Kotásek to zkoušel z levého kruhu, Málek chytá do své výstroje.
29:08'
Hosté vyhazují ihned po vhazování, a tak Porubští musejí začít od Hurčíka.
29:03'
Vyloučení v týmu VHK ROBE Vsetín (Kunst – 2 min., krosček).
28:33'
Teď napřáhl ze stejného místa Václav Boguaj, Málek však drží stále svůj tým drží.
27:36'
Foldyna pálil z mezikruží, nicméně hostující gólman bez problémů chytá.
27:09'
Valaši kombinují v útočném pásmu, do větší příležitosti však se ne a ne dostat.
26:04'
Spurný nahodil puk do brankoviště, kde stál připravený Halata, ten ale trefil pouze připraveného gólmana!
24:49'
24:34'
Do dobré pozice se dostal Vojtěch Vrána, Hurčík vyráží ramenem!
24:08'
Porubští se prozatím v klidu brání a Vsetín toho v přesilovce moc nevymyslel.
23:26'
Kotásek vyhazuje a Valaši musejí znovu začít od své brány.
22:49'
Vyloučení v týmu HC RT TORAX Poruba (Foldyna – 2 min., podražení).
22:29'
Krátce po skončení přesilovky se domácí konečně prosazují! ALEX KOTÁSEK se protáhl přes tři hráče až před Málka, kterého překvapil střelou mezi betony – 1:0! Asistence: Tomáš Machů.
21:32'
Pavlík s Fojtíkem si ve své třetině příliš nerozuměli, a tak se ke kotouči lehce dostal Boris Babeliak, který se ale zmocnil pouze na přízemní střelu.
20:48'
Obdobná situace i na druhé straně, šanci Tomáše Machů ale vyřešil spolehlivě Málek!
20:41'
V oslabení ale ujel Vojtěch Vrána, který v přečíslení rozhodl vzít vše na sebe. Hurčík vyráží!
20:01'
Hosté na led příliš nespěchají, a tak jsou hned na úvod odměněni dvouminutovým trestem za zdržování hry. Trest odpyká Tereza Sovjáková.
20:01'
První třetina byla vyrovnaná a podle toho vypadá také skóre. Zatímco v úvodu byli aktivnější domácí, po přesilovce převzali otěže utkání Valaši, kteří několikrát prověřili pozornost domácího Hurčíka. Do největší šance se však dostal v osmnácté minutě Kryštof Krčmarský, který zblízka trefil tyč. Obě mužstva tak odcházejí do kabin za stavu 0:0, další třetina začne přibližně ve 14:16.
20:00'
19:19'
Ti se ale po chvíli proviňují zakázaným uvolněním a vhazovat se bude v jejich obranném pásmu.
18:58'
Boguaj s Barčákem ztratili puk ve svém útočném pásmu a dopředu tak mohou Vsetínští.
17:34'
Poruba po dlouhé době zavítala až před Málka a hned z toho byla šance jako hrom! Halata našel po své pravici najíždějícího Krčmarského, který z blízkosti trefuje tyč!
16:36'
16:08'
Domácí vyhazují a Valaši jsou vykázáni z útočné třetiny.
15:12'
Střelu Navrátila z levé strany tečoval před brankovištěm Vrána, Hurčík ale zasahovat nemusel, kotouč totiž minul bránu snad o dva metry.
14:47'
Bednařík v brankovišti a hra se stěhuje do středního pásma.
14:36'
Vyloučení v týmu HC RT TORAX Poruba (Pavlík – 2 min., podražení).
13:53'
Od modré pálil Velikovský, jeho pokus byl však sražen do ochranné sítě. Vhazování po pravici Hurčíka.
13:29'
13:21'
12:48'
Hra čtyři na čtyři prozatím nesvědčí ani jednomu týmu, hraje se převážně pouze ve středním pásmu.
11:29'
Vyloučení v týmu VHK ROBE Vsetín (Calaba – 2 min., sekání).
11:29'
Hurčík měl teď velké problémy! Po střele Fencla dorážel několikrát Houser, stav ale zůstává i nadále bezbrankový!
11:21'
Vyloučení v týmu HC RT TORAX Poruba (Barčák – 2 min., vysoká hůl).
11:21'
U porubské střídačky ještě probíhá diskuze s rozhodčími, jedno je ale už jisté. Domácí jdou do čtyř.
11:21'
Vsetínský bek ale bude nejspíše v pořádku, sám odjíždí na střídačku.
11:21'
U mantinelu byl zasažen vysokou holí Stanislav Kunst a hra se přerušuje.
10:23'
Po levém křídle unikala Čajanová, Hlaváč ji ale v rohu přišpendlil na mantinel a u puku jsou znovu Ostravané.
09:26'
Poruba se drží v útočném pásmu, ke střele se však domácí borci zatím neodhodlali.
08:35'
08:18'
Boguaj skvěle vypíchl přihrávku Navrátila a domácí se osvobozují.
07:32'
Střelu Kočího z mezikruží podrží raději domácí brankář ve své výstroji, vhazovat se bude po jeho levici.
07:17'
Elbl vyhazuje a Valaši musejí znovu začít od své brány.
06:35'
Vyloučení v týmu HC RT TORAX Poruba (Krčmarský – 2 min., krosček).
05:56'
Domácí zodpovědně brání, a tak mají Valaši s přechodem do útočného pásma velké problémy.
05:09'
Střelu Alexe Kotáska z levé strany Málek vyrazil a parádně si dokázal poradit i s bleskovou dorážkou Krčmarského!
04:26'
Tomáš Ševčík hledal na levém kruhu své spoluhráče, nikdo mu ale nepřispěchal na pomoc, a tak mohou rozehrávat opět Porubští.
03:12'
Filip Fojtík zachytil puk u modré čáry a ihned jej poslal Šimonu Pavlíkovi, než ale stačil porubský forvard vystřelit, byl u něj jeden z hostů a šanci tak precizně zabránil.
02:13'
Vojtěch Vrána parádně zachytil vyhozený kotouč a mohl jít sám na Hurčíka, nicméně puk v rozhodující chvíli nezpracoval ideálně a domácí brankář si mohl oddechnout.
01:29'
Tentokrát Valachy zastavuje ofsajd.
01:08'
Valaši se ženou do útoku, nicméně proti prozatím precizní domácí obraně to nemají vůbec jednoduché, kloudnou akci tentokrát již ve středním pásmu zhatil Alex Foldyna.
00:35'
Alex Kotásek zkusil štěstí z pravého kruhu, mířil ovšem mimo a Málek zasahovat nemusel.
00:10'
Úvodní buly vyhráli domácí, nicméně Tomáš Machů vyhodil puk mimo led a vhazovat se tak bude ve středním pásmu znovu.
00:01'
Hokejisté obou celků mají již po rozbruslení, důležitý boj o záchranu začíná!

HC RT TORAX Poruba: Hurčík (Števanka) – Elbl, Gelnar, Hlaváč, Machů, Macias Ka., Bechný, Dobeš – Foldyna, Bukovjan, Boguaj, Kotásek, Fojtík, Halata, Chovanec, Barčák, Pavlík, Spurný, Macias Kr., Krčmarský

VHK ROBE Vsetín: Málek (Geidl) – Kunst, Navrátil, Houser, Fencl, Sviták, Velikovský, Sovjáková – Bednařík, Babeliak, Vrána – Calaba, Kočí, Turek – Čajanová, Ševčík, Zemánek – Dědek.

Rozhodčí: Beránek (Opava) – Tomis (Třinec), Carbol (Frýdek-Místek).
Vzájemné zápasy:

V tabulce tyto rivaly dělí pouhý jediný bod a o vyrovnanosti těchto týmů hovoří také nedávná vzájemná střetnutí. Zatímco v přípravě se dařilo spíše ostravským hráčům, v lize je tomu po jednom zápase naopak. Porubští hned na úvod přípravy porazili svého soka v poměru 8:5, aby na Lapači o pár týdnu později prohráli po nájezdech 2:3. Rozlosování extraligy svedlo pak tyto celky proti sobě hned ve třetím kole, důležitý zápas tentokrát hostil vsetínský Lapač a nutno podotknout, že Ostravané nebyli daleko od své kořisti. Leksovského banda totiž na Vsetíně vedla téměř půl hodiny 1:0, pak ale přišly dvě slepené trefy domácích a najednou museli dotahovat Ostravané. Ani vyrovnávací gól Maciase z 51. minuty však na bodový zisk nestačil, jelikož domácí potrestali hrubici Poruby tři minuty před koncem a připsali si tak veledůležité vítězství v poměru 3:2.
HC RT TORAX Poruba

Ani Poruba si ovšem nemůže příliš vyskakovat. V tabulce je se třemi body poslední a disponuje nejen nejhorším útokem, ale také nejhorší obranou v lize. Mladší dorost Poruby vyhrál poprvé až v sedmém kole, kdy na domácím ledě v utkání obratů srazil v závěru vaz Warrioru Brno a slavil první body za výhru 4:3. Výhra ovšem byla pouhým jakýmsi výstřelem do tmy, jelikož vyjma tohoto vítězství Porubští nedali už pět zápasů v řadě gól a se střelbou to také nevypadá nijak valně. Vždyť Ostravané vystřelili za posledních pět třetin na branku pouze pětkrát! Nejhorší obrana v lize už schytala v letošní sezoně dva dvouciferné výsledky – doma od Přerova 14 branek a poté opět na své půdě 12 gólů od Vítkovic. Nejlepším hráčem porubského týmu je Filip Fojtík, který nastřádal pět bodů za tři góly a dvě asistence. V obraně se pak daří Tomáši Machů, kterého čtyři asistence vynesly na druhé místo kanadského bodování svého týmu. Tento bek se však zároveň druhým nejtrestanějším hráčem, na svém kontě má již 39 trestných minut. Absolutním rebelem v této kategorii je pak Alex Kotásek, který obdržel ještě o minutu navíc, v kanadském bodování je však třetí (1+2).
VHK ROBE Vsetín

Vsetínský mladší dorost na tom není, stejně jako jejich sobotní soupeř, zrovna nejlépe. Zatímco v minulé sezoně se Valaši do poslední chvíle rvali o vyřazovací boje, letos budou mít zřejmě problémy opačného charakteru. Vsetín vybojoval z dosud jedenácti zápasů pouhé čtyři body, a v tabulce mu tak přísluší ve východní skupině až předposlední příčka s jednobodovým náskokem na ostravskou Porubu. Valaši prohráli už osmkrát v řadě, v minulém kole ale potrápili favorita a Šumperk obrali o cenný bod. V bráně je jedničkou Jakub Málek, jehož úspěšnost zákroků je těsně nad devadesáti procenty. Sobotní porubský soupeř se trápí hlavně v útoku, a tak není překvapením, že kanadskému bodování vévodí hned dva obránci. Stanislav Kunst nasbíral prozatím za jedenáct utkání čtyři body za stejný počet asistencí, i tak je ale v klubovém bodování na první pozici. Pokud jde o nejlepšího střelce, pak už musíme zabrousit do útočných řad, se třemi góly je mistrem v této kategorii Adam Turek.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 13:30.