06:34' Vítů  • 28:32' Bláha  • 30:17' Bláha  • 52:35' Vágner  • 59:04' Hamara
Jaroš – Klouček, Kučera
Tipsport arena, Praha
Třemošná

Pro tuto chvíli se s vámi loučím a přeji příjemný zbytek soboty.
Přestože se ve třetí třetině našly momenty vyrovnané hry, góly střílela jen Sparta. Trefy Michala Vágnera a Tomáše Hamary potvrdily výhru Sparty a Pražané vstupují úspěšně do obhajoby dvou zlatých medailí z předchozích ročníků.
59:04'
Sparta právě vstřelila branku!
Pražané pečetí svou cestu za vítězství pátou brankou, přesná střela z levého kruhu ke vzdálenější tyči z hole TOMÁŠE HAMARY si vyžádala uznalý potlesk diváků v hledišti. Asistence: Marek Bláha.
57:20'
Po dlouhé odmlce musel Sluka čelit střele soupeře, ale jelikož nepřišly žádné dorážky, sparťanský brankář v klidu mohl rozehrát.
56:17'
Meteor hraje v plném počtu.
55:46'
Pícl uhasil další nebezpečný moment, střela z levého kruhu mu sice nejprve vypadla z náručí, nicméně hbitě po ní sáhl a nedovolil domácím dorážet.
54:25'
Hamara se předvedl individuální akcí, nicméně střela z mezikruží nedělala meteorskému brankáři problémy a vytlačil kotouč do rohu kluziště.
53:38'
Pražané pokračují ve své pětiminutové přesilovce v útočné třetině a snaží se zvýšit své vedení.
52:35'
Jenže napodruhé už gólman Meteoru nevyzrál na souhru mladých sparťanů. Křižnou a svižnou přihrávku obdržel na levém kruhu čekající MICHAL VÁGNER, jenž zasunul puk do prostoru mezi tyčí a betonem Pícla. Asistence: Matěj Kuracina, Šimon Truhlář.
51:34'
Sparťané si teď na několikrát přihráli, nakonec na bránu svištěla dělovka od modré, tu i přes zhoršenou viditelnost zvládl Pícl drapnout svou lapačkou.
51:17'
Vyloučení v týmu HC Meteor Třemošná (Korčák – 5 min. + osobní trest do konce utkání, sekání). Trest odpyká Kozlík.
50:46'
Zakázané uvolnění Pražanů znamená po dlouhé době hru před Slukou.
50:10'
Puk skotačil brankovištěm Třemošné, nicméně nikdo z domácích se nepropracoval k úspěšné dorážce a hokejistům Třemošné se podařilo vyhodit do středního pásma.
49:22'
Puk končí na střídačce hostů a bude se vhazovat před Píclem.
48:35'
48:03'
Střela od modré Bláhy skončila u gólmana Pícla, nicméně dorážka dalšího ze sparťanů nenásledovala, a tak hostující brankář bez potíží vytěsnil černou pryž z dosahu.
47:33'
Západočeši vyhazují ke Slukovi a mohou rychle vystřídat.
46:35'
Vyloučení v týmu HC Meteor Třemošná (Pechr – 2 min., podražení).
46:30'
Krupička z levého kruhu zkusil nahodit puk na bránu, jeho střela nakonec končí za brankou Třemošné a hra pokračuje.
45:40'
Bojuje se i na dále v pásmu Meteoru, jenže domácí se těžko dostávají do dalších nebezpečných palebných pozic.
44:47'
Nebezpečně zahrozil Kubánek, jenž obdržel přihrávku před bránu, kotouč dokázal trefit, nicméně střela šla těsně okolo levé tyčky Píclovi svatyně.
43:45'
Hra je poměrně vyrovnaná, nejvíce v dosavadním průběhu, hra se stěhuje z jednoho konce na druhý.
42:39'
Po tlaku Sparty se utrhl Ebenstreit, nabruslil před Sluku podél levého mantinelu, z kruhu následně vystřelil zápěstím, nicméně domácí brankář byl pozorný.
41:27'
Bláha se zjevil sám před hostující svatyní, nicméně gólmana Třemošné napotřetí v zápase nepřelstil.
40:10'
Okamžitě po úvodním buly šli dopředu sparťané dva na jednoho, avšak bránící hráč pomohl Píclovi a nepustili puk do meteorské brány.
40:01'
Sparťané jsou již na ledě a postupně přijíždějí i hokejisté Třemošné. Za několik momentů začne třetí třetina.
Druhou třetinu zahájil Meteor znovu vyloučením, které branku Spartě nepřineslo, nicméně si začala budovat tlak do dalšího průběhu. Než přišly úspěšné trefy Pražanů, ještě cinkala tyčka hostující brány. Nicméně stále zvyšující se převaha Sparty nutila Pícla kapitulovat hned dvakrát po sobě. V obou případech byl střelcem Marek Bláha, ve 29. minutě v samostatné akci zvedl kotouč pod víko a ve 31. minutě díky rychlé souhře s Procházkou zajistil vedení 3:1. Třemošná se nepoložila a začala být nebezpečnější, zahrozila několika úniky či přečísleními, nicméně domácí dokázali zdárně vzdorovat.
40:00'
39:21'
Se závěrem druhé dvacetiminutovky se drží na puku hostující celek, který jde dopředu.
38:00'
Dva na jednoho ujížděl Holý s Korčákem, prvně jmenovaný zvolil střelu místo přihrávky, nicméně bránící sparťan si lehl ochotně do střely a uhasil horký okamžik.
37:24'
36:50'
Kubánek vystřelil od modré čáry, jenže puk se mu svezl po čepeli a kotouč jen proskotačil okolo levé tyče Píclovi svatyně.
36:11'
Třemošná vyhazuje puk ze svého pásma a může si na chvíli oddechnout.
35:24'
Vyloučení v týmu HC Meteor Třemošná (Pechr – 2 min., faul kolenem).
34:45'
Do úniku se směle vydal Cedrik Antony, jenže byl stíhán dvěma sparťany, kteří ho důraznou hrou do těla nedovolili vystřelit.
33:43'
Kotouč končí na střídačce hostujícího celku a bude následovat vhazování před Slukou.
33:26'
Sparta hraje v plném počtu.
32:50'
Rychlý únik Kubánka zdárně neskončil, Pícl byl pozorný a střelu zespodu pravého kruhu vychytal.
31:57'
Přesilovka Meteoru pomáhá oprostit se z převahy Sparty, ba dokonce se dostal i do šance, Slukovi za zády zazvonila branková konstrukce.
31:26'
Vyloučení v týmu HC Sparta Praha (Vitouch – 2 min., sekání).
30:17'
Stupňující se tlak zvládají domácí proměnit v další branku. Opět to je MAREK BLÁHA, který překonává Michala Pícla, jenž byl proti rychlým rukám sparťanů bezmocný. Asistence: Jakub Procházka.
29:58'
Sparta pokračuje i nadále v tlaku v útočném pásmu, Meteor neví kudykam.
28:32'
Tlak Pražanů přináší kýžené vedení. Další rychlý výpad do útočného pásma dokonal MAREK BLÁHA, který naznačil střelu, položil si Pícla a sparťan bez větších obtíží zvedl kotouč do poloodkryté klece. Bez asistence.
28:02'
Hlavní slovo na ledě mají Pražané, kteří neustále doráží na svatyni soupeře a Meteoru nezbývá než se stále vracet zpět.
27:21'
26:42'
Třemošná hraje v plném počtu, Sparta ve čtyřech.
26:15'
Samostatnou akcí se blýskl sparťan Matěj Kuracina, který unikl třemošenské obraně, pohrál si s pukem u modré čáry a i když mu kotouč trochu uklouzl, dokázal se dostat do předbrankového prostoru. V souboji s Píclem však prohrál, ten se nedal rozhodit a soka vybruslil a vytěsnil puk betonem.
25:21'
Sparta bude hrát v oslabení tři na čtyři.
25:21'
Vyloučení v týmu HC Sparta Praha (Kubánek – 2 min., vysoká hůl).
24:42'
Vyloučení v týmu HC Meteor Třemošná (Hauser – 2 min., sekání).
Vyloučení v týmu HC Sparta Praha (Bláha – 2 min., vysoká hůl).
24:07'
Boje o kotouč u sparťanské střídačky skončily hvizdem rozhodčího kvůli ofsajdu domácích.
23:15'
Sluka pozastavuje hru, aby zabránil případným dorážkám dojíždějících hráčů Třemošné.
22:33'
22:23'
Západočechům se daří odolávat dalšímu nátlaku Sparty a sbírají potřebný čas.
21:01'
Halou zacinkala tyčka meteorské brány, Maxim Kubánek z pravého kruhu vystřelil ke vzdálenější tyči, Třemošnou tentokrát nezachránil Pícl sám, nýbrž jeho dobře postavené tyče svatyně.
20:33'
Vyloučení v týmu HC Meteor Třemošná (Štaif – 2 min., hákování).
20:01'
Obě mužstva jsou již na ledě a staví se na úvodní buly.
Hráči se už pomalu rozbruslují, za necelé dvě minuty budeme pokračovat.
Úvodní dějství zprvu nabídlo vlažné tempo hry, i přesto ale měla Sparta jasně větší převahu na ledě. Hned ve druhé minutě zápasu navštívil trestnou lavici hostující hráč, domácí tentokrát branku z vyloučení nevytěžili. Jenže s druhým proviněním Meteoru již Pražané ruce nad hlavu zvedali, když se prosadil Josef Slavíček. Ani poté sparťané o dominanci nepřišli, jenže Západočeši postupně přidávali na tempu. Svou zručnost předvedli v 15. minutě, kdy rychlé přihrávky ihned po buly vynesly vyrovnání Třemošné. V koncovce souhry byl Petr Hauser. První třetinu zakončili domácí v početní výhodě a i přes řadu příležitostí nešli znovu do vedení. Velkou zásluhu na vyrovnaném skóre má gólman Meteoru Michal Pícl, který je dnes značnou oporou mužstva ze západu Čech.
20:00'
19:25'
Sparta uzamkla Třemošnou v její třetině, po sérii přesných přihrávek mohli domácí opět uniknout do vedení, avšak dvě dorážky z bezprostřední blízkosti si na skvělého Michala Pícla nepřišly.
18:31'
17:58'
17:35'
Špačkovo nahození od modré čáry plachtilo na domácí svatostánek, nicméně vedení se Meteor neujímá.
16:50'
Třemošné se další přesilová hra nedaří, Sparta je úspěšná v obranné činnosti, ba dokonce se dostává i do útočné části kluziště.
15:58'
Vyloučení v týmu HC Sparta Praha (Bláha – 2 min., krosček).
14:34'
Třemošná právě vstřelila branku!
Obratem je vyrovnáno. Po vhazování v pásmu Sparty se dostali ke kotouči útočící hokejisté a se střelou z mezikruží PETRA HAUSERA si Sluka nedokázal přes změť hráčů před sebou poradit. Asistence: Jakub Altrichter, Daniel Pechr.
14:12'
14:04'
Závěr přesilovky hostů má silnější Sparta, další střelu z levého kruhu dokázal gólman Meteoru vychytat.
13:33'
Po buly se taktovky ujali Pražané, nicméně Pícl s lehkou střelou z levého kruhu neměl problém a zachytil ji lapačkou.
13:16'
Kotouč končí na střídačce domácích, bude následovat vhazování ve středním pásmu.
12:41'
Západočechům se daří držet v útočném pásmu, ale sparťané je příliš nepouští do palebných pozic.
12:12'
Vyloučení v týmu HC Sparta Praha (Vítů – 2 min., nedovolené bránění).
11:44'
Hra je přerušena hvizdem rozhodčího po zakázaném uvolnění Třemošné.
10:22'
Vzápětí se prodral před Pícla Truhlář, jeho střela z pravé strany skončila pouze v náručí gólmana Meteoru.
10:12'
Po delší odmlce šli dopředu hosté z Třemošné, nicméně Sluka horkou chvilku ustál bez obtíží.
08:53'
Jakub Holý se uvolnil v obranném pásmu a ujížděl dopředu, zkusil střelu od modré čáry, jenže trajektorii změnila hůl bránícího hráče.
08:16'
Stále jsou aktivnějšími Pražané, puk se ale nakonec doklouzal před bránu Sluky, který pro jistotu podržel kotouč a následuje vhazování.
06:34'
Volno si ale Meteor dlouho neužil, sparťané rychle obrátili hru a pádili do útoku. Přihrávku zleva v pravém kruhu nalezl RADEK VÍTŮ, který přesně zamířil k bližší tyči a posílá Spartu do vedení 1:0. Asistence: Adam Mácha, Josef Slavíček.
06:22'
Třemošné se daří brzy vyhodit puk do bezpečí.
06:10'
Vyloučení v týmu HC Meteor Třemošná (Stárek – 2 min., faul kolenem).
05:38'
Nyní se však hostům podařilo v pásmu obhájce zlatých medailí podržet ve třetině, Sluka tak raději pozdržel hru a následuje vhazování před jeho svatyní.
04:56'
Po delší době si Sluka sáhl na kotouč, nicméně Meteor si nevypracoval střeleckou pozici a brankáře domácích neohrozil.
03:49'
Také po skončení přesilové hry jsou silnějšími na puku sparťané, drží soupeře v jeho třetině a bojují o další pokusy na úvodní branku.
03:22'
02:50'
Josef Broš se protáhl podél levého mantinelu a vyslal střelou pozdrav třemošenskému gólmanovi, který dokázal vytěsnit černou pryž vyrážečkou.
01:58'
Pražané jsou aktivní přesilovce, nejprve z pravého rohu vystřelil Mácha, následně se dostal puk na modrou čáru k Zemchenkovovi, nicméně brankář Pícl včas přiklepl betony.
01:22'
Vyloučení v týmu HC Meteor Třemošná (Špaček – 2 min., hákování).
00:20'
I přes úvodní hru Meteoru na puku se jako první do útoku dostala Sparta, Broš zkoušel před bránou přenechat kotouč spoluhráčům na možnou dorážku, jenže nikdo ho nenásledoval.
00:01'
Oba týmy jsou již nachystány k úvodnímu buly, za pár okamžiků zápas odstartuje.

HC Sparta Praha: Sluka (Krbeček) – Hamara, Truhlář, Bláha, Zemchenkov, Procházka, Ducháč, Guryevskiy – Kubánek, Mácha, Adamec, Krupička, Valenta, Broš, Slavíček, Vítů, Vitouch, Vágner, Höll, Kuracina.

HC Meteor Třemošná: Mi. Pícl (Dědič) – Špaček, Ma. Pícl, Poch, Šedivý, Makovec, Jánský, Pechr, Psota, Štaif – Korčák, Kozlík, Altrichter, Antony, Hauser, Holý, Ebenstreit, Stárek, Bláha.

Rozhodčí: Jaroš – Klouček, Kučera.
HC Meteor Třemošná

Malé město severně od Plzně si v posledních letech vydobývá silnou pozici ve výchově mladých hokejistů. Důkazem je i postup do ELIOD extraligy, v sezoně 2016/17 v nižší soutěži Meteor v základní skupině prohrál z 22 utkání pouze dvakrát a bez obtíží postoupil do bojů o extraligu. V dalších 14 zápasech padli Západočeši znovu jen dvakrát a zaslouženě postoupili.

Do Třemošné se extraliga vrací po sedmi letech a trenéry budou pro ročník 2017/18 Martin Barčák a Adam Sýkora. Dlouhodobým cílem Meteoru je udržet se v extralize a stabilně v ní zakořenit. Aby Třemošná byla úspěšná, trenéři zúžili soupisku a nastartovali náročnější a intenzivnější tréninkový plán.
HC Sparta Praha

V ročníku 2016/17 dokázali sparťanští mladší dorostenci obhájit první místo v soutěži a budou utočit na zlatý hattrick. Sparta byla strašákem ostatních týmů, celých 32 utkání v řadě nezaznamenala porážku, první prohra přišla až v 15. kole druhé fáze soutěže. I když si tehdy sparťané vybrali slabé momenty, play-off a finálový turnaj prosvištěli opět bez jediného zaváhání.

Přestože mužstvo už nebude mít k dispozici hlavní opory Barinku, Čermáka, Pšeničku nebo Prymulu, tak tým by strádat neměl. Značnou část budou tvořit hokejisté zlaté sparťanské osmé třídy z uplynulé sezony. Beze změn se neobešly ani trenérské posty, nově bude mladší dorost trénovat Tomáš Hamara za pomoci čtyřnásobného extraligového šampiona Františka Ptáčka.
Dobré odpoledne, vítám vás u nového ročníku zápasu ELIOD extraligy mladšího dorostu. V tomto online komentáři se zaměříme na duel obhájce zlatých medailí z předchozí sezony – pražské Sparty – a nováčka ve skupině západ – Meteoru z Třemošné.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:45.