Švédsko v tomto zápase vyhrává v prodloužení. Rusko sice vedlo o dvě branky, ale hokejisté ve žlutém dokázali ve třetí třetině vyrovnat a obrat dokonal v prodloužení Gabriel Landeskog.
64:08
Švédsko právě vstřelilo branku!
Na nájezdy nedojde, je rozhodnuto. Po velmi dobré akci se probojoval do předbrankového prostoru GABRIEL LANDESKOG, který nikým neatakovaný překonal ruského brankáře. Asistence: John Klingberg.
63:18
Nikita Kučerov neuspěl.
62:50
Carl Söderberg to zkoušel samostatně, ale jeho pokus nebyl nejpovedenější.
61:34
Carl Söderberg se probojoval do útočného pásma, ale neuspěl. Na druhé straně Eddie Läck vychytal Sergeje Mozjakina.
61:05
Rusko se dostalo do útočného pásma, ale velké šance proměnit nedokázalo.
60:41
Sledujeme hodně opatrnou hru, ani jeden celek nechce chybovat.
60:01
Základní hrací doba o vítězi nerozhodla, uvidíme samostatné prodloužení.
60:00
59:30
Švédsko se ubránilo ruskému tlaku, vypadá to, že uvidíme prodloužení.
58:54
Sergej Mozjakin netradičně od modré čáry vypálil. Jeho pokus nebyl přesný, puk končí na zadním mantinelu.
58:29
Ivan Provorov se probojoval do střelecké pozice, jeho pokus z velkého úhlu švédského brankáře nepřekvapil.
58:00
Probíhají poslední dvě minuty hry ve třetí třetině.
57:56
Čas běží velmi rychle, nepřerušuje se, šance k vidění nejsou, hra se přelévá ze strany na stranu.
56:34
Rusko se nyní dostalo do útočného pásma, ale ke střele se nikdo z jeho hráčů neprobojoval.
55:42
Švédsko hraje v plném počtu, Rusko nabídnutou přesilovku proměnit nedokázalo, nevytvořilo si ani výraznější šanci.
54:42
Minuta oslabení Švédska je pryč, žlutí hrají velmi dobře, byť jsou v početní nevýhodě podnikají útočné výpady. Jako teď Philip Holm.
54:13
Mnoho šancí si Sborná nedokáže vypracovat, švédská defenziva hraje zodpovědně a pomáhá ji také zodpovědný výkon brankáře.
53:42
Vyloučení v týmu Švédsko (Carl Söderberg – 2 min., podražení).
53:40
Bude se vylučovat, je ponechaná výhoda.
52:10
Elias Lindholm vypálil z dobré pozice, jeho pokus zablokoval obětavě obránce Ivan Provorov.
51:34
Rusko se pokouší co nejrychleji přispěchat s odpovědí, zatím se to ale nedaří.
50:30
V přesilové hře se Švédsko prosazuje, a tak je stav zápasu vyrovnaný. Tým vedený jako domácí si dlouhou dobu aktivní hrou připravoval šance a jednu z nich nyní využil. Elias Lindholm přihrál do míst, kde byl VICTOR RASK. Jeho rána prošla mezírkou v postoji brankáře až do branky. Asistence: Elias Lindholm.
50:21
Vyloučení v týmu Rusko (Ivan Tělegin – 2 min., nedovolené bránění).
50:04
Dostáváme se do druhé poloviny hry ve třetí třetině, aktivnější jsou nyní hráči Ruska, ale v jejich útočném pásmu hra končí.
49:26
Třetí třetina příliš velké množství šancí nenabízí, sledujeme klidnější pasáž hry.
48:02
Tým vedený jako domácí se snaží hrát aktivně, ženou ho fanoušci, ale hráčům ve žlutém se nedaří nátlaková hra.
47:19
Švédsko se po vstřelené brance snaží hrát dál aktivně, přečkalo oslabení, ale nyní se nemůže stabilněji usadit před brankou soupeře.
46:12
Hraje se spíše ve středním pásmu, po nahození Johna Klingberga kryje kotouč ruský brankář, hra je přerušena.
45:17
Švédsko hraje v plném počtu.
45:09
Konec přesilové hry se blíží, Rusko pokračuje v obléhání švédské branky.
44:33
Nikita Kučerov čekal na modré na přihrávku, jeho pokus nebyl přesný, poskakující kotouč netrefil podle představ.
43:53
Hra je nyní často přerušovaná, plynulost není velká, celkový dojem ze hry není tak dobrý jako v případě předchozích třetin.
43:17
Vyloučení v týmu Švédsko (Richard Gynge – 2 min., podražení).
43:10
Švédsko sice přesilovku neproměnilo, ale i tak snižuje náskok soupeře. Po výborném pasu Landeskoga se prosazuje nikým neatakovaný JOHN KLINGBERG. Asistence: Gabriel Landeskog.
42:26
Carl Söderberg vedl akci svého celku, dostal puk do útočného pásma.
42:00
Švédsko se stabilně usadilo v útočném pásmu, snaží se něco vymyslet před brankou soupeře, zatím ale marně čeká na moment vhodný pro zakončení.
41:26
Vyloučení v týmu Rusko (Andrej An. Mironov – 2 min., nedovolené bránění).
41:20
Carl Söderberg se z ničeho nic probojoval do zakončení, jeho pokus vyrazil ruský brankář mimo branku.
40:56
Tým vedený jako hostující hraje aktivněji, snadněji přechází útočné pásmo a má více ze hry.
40:16
Zápas pokračuje třetí třetinou, do níž si hokejisté Ruska přinášejí dvoubrankové vedení.
40:01
Dvě branky jsme viděli ve druhé třetině. Nejprve prosadilo Švédsko, a pak v přesilovce do odkryté sítě pálil Sergej Mozjakin Sergej Mozjakin.
40:00
39:40
Už se nic nestane, hraje se ve sice v útočném pásmu Ruska, ale k zakončení se nemůže probojovat.
39:00
Probíhá poslední minuta hry ve druhé třetině.
38:45
Vhazování ve švédském obranném pásmu vyhrál Vladislav Naměstnikov, pas na spoluhráče se ale nepovedl podle představ.
38:40
Valerij Ničuškin dobře vypálil, jeho pokus kryje brankář Eddie Läck.
38:25
Bogdan Kiselevič neudržel kotouč v útočném pásmu, a tak se hra vrací do neutrální zóny.
38:00
Probíhají poslední dvě minuty hry ve druhé třetině, více ze hry mají hokejisté Ruska.
37:45
Po zakázaném uvolnění se hra vrací do obranného pásma hokejistů v červeném.
37:30
37:00
Poslední půlminuta hry v přesilové hře pro Rusko, které je sice aktivní, ke ránu na branku ještě v početní výhodě nevyslalo.
36:30
Ruští hokejisté sice kombinují v útočném pásmu, ale se zakončením mají velké problémy. Do střelecké pozice se totiž nemohou dostat.
35:52
Přesilovku hrají opět "hosté", kteří se probojovali do útočného pásma a snaží se něco vymyslet před brankou soupeře.
35:30
Vyloučení v týmu Švédsko (Gabriel Landeskog – 2 min., hrubost).
35:20
35:00
Dostáváme se do finální fáze druhé třetiny, Rusko sice vede o dvě branky, ale momentálně více ze hry mají hráči Švédska.
34:35
Bogdan Kiselevič se dostal do problémů za svou brankou, ale své drobné zaváhání následně dokázal napravit.
34:08
Švédsko už hraje v plném počtu, hra se nyní dostává do středního pásma.
33:45
Ivan Provorov to v posledních sekundách přesilovky zkoušel od modré čáry, jeho pokus ale přesný nebyl.
33:05
Rusko rychle získalo pozici v útočném pásmu, snaží se něco vymyslet, ale zatím marně. Bránící se celek hraje velmi dobře.
32:41
Švédský obránce Oliver Ekman-Larsson vyhazuje kotouč přes všechny čáry, on i jeho spoluhráči mohou vystřídat.
31:55
Vyloučení v týmu Švédsko (Carl Söderberg – 2 min. pro hráčskou lavici, příliš mnoho hráčů).
31:23
Roman Ljubimov se probojoval do další ruské šance, tentokrát ale nedokázal přesněji zakončit.
31:07
Sledujeme rychlý hokej, který se musí divákům líbit.
30:16
Rusko právě vstřelilo branku!
Ruský tým využívá poměrně rychle přesilovou hru a navyšuje své vedení. Po výborné křížné přihrávce se prosazuje střelou do odkryté branky SERGEJ MOZJAKIN. Asistence: Vladimir Tkačjov.
29:53
Rusko hraje aktivně přesilovou hru.
29:42
Vyloučení v týmu Švédsko (Victor Hedman – 2 min., podražení).
29:33
Mnoho šancí k vidění není, sledujeme klidnější pasáž hry, ani jeden celek se nikam nežene.
28:40
Pär Lindholm zkoušel za brankou soupeře udržet puk, ale nepodařilo se mu to.
27:38
Tým vedený jako domácí ucítil možnost s výsledkem něco udělat, začíná hrát aktivně, dere se do zakončení. Ruské zadní řady mají co dělat, aby dokázaly zastavovat soupeře.
26:45
Linus Omark přihrál na modrou čáru, tam byl Calle Rosén. Jeho obránce vypálil na teč a jeho pokus dokázal velmi dobře tečovat před brankou postavený ELIAS LINDHOLM. Asistence: Calle Rosén a Linus Omark.
26:03
Andrej Světlakov zkoušel před brankou najít spoluhráče, to se mu ale nepodařilo, a tak hrají soupeři.
25:00
Pět minut hry je pryč ze druhé třetiny, zatím jsme mnoho šancí neviděli.
24:46
Hra je přerušena, Sergej Mozjakin byl natlačen do branky soupeře, která opustila své postavení.
23:57
Rusko hraje v plném počtu.
23:36
Anton Strålman dobře vypálil od modré čáry, jeho ránu v pohodě kryje brankář ruského celku.
23:03
Elias Lindholm se probojoval přes útočnou modrou, ale nezakončil přesně, jeho pokus byl zablokovaný.
22:27
Přesilovou hru má k dispozic Švédsko, které se snadno dostalo do útočného pásma a snaží se něco vymyslet.
21:57
Vyloučení v týmu Rusko (Andrej Světlakov – 2 min., podražení).
21:03
Kotouč opustil hrací plochu, bude se vhazovat v obranném pásmu Ruska.
20:30
Sergej Mozjakin se zkoušel probojovat do útočného pásma, ale neměl komu přihrát.
20:01
Po úvodních dvaceti minutách mohou být spokojenější hokejisté Ruska, kteří přidali dvě branky a vedou 2:0.
20:00
19:50
Už se nic nestane.
19:27
Andrej An. Mironov se probojoval ke střele od modré čáry, jeho pokus snadno zastavil brankář Švédska.
19:05
Dostáváme se do finální fáze první třetiny, hraje se na polovině hrací plochy. Ani jeden celek se nikam nežene.
18:40
Oliver Ekman-Larsson se zkoušel probojovat do útočného pásma, ale puk vybojovali hráči Ruska.
18:13
Ruský tým pokračuje v aktivní hře, snaží se přidat další gól.
18:00
Probíhají poslední dvě minuty hry v první třetině.
17:34
Rusko vede o dvě branky. Vladimir Tkačjov velmi dobře zadovkou našel VIKTORA ANTIPINA, jehož pokus propadl švédskému brankáři do branky. Eddie Läck kotouč ztlumil, ale nedokázal jej zastavit. Asistence: Vladimir Tkačjov.
16:04
Victor Hedman byl zastavený kousek za útočnou modrou, stopku mu vystavil Ivan Tělegin.
15:34
Anton Burdasov dlouho držel kotouč, ale nedokázal se prosadit proti dvěma soupeřům.
15:00
Carl Klingberg zkoušel založit útočnou akci, ale jeho dlouhý pas byl nepřesný. K puku se dostal ruský hráč, který rychle podniká protiakci.
14:30
Ivan Provorov od modré čáry nedokázal přesněji vystřelit. Jeho pokus v pohodě kryje brankář.
14:05
Oliver Ekman-Larsson nahazoval puk do útočného pásma, Dennis Everberg pokračuje v akci. Ale ke střele se Švédsko propracovat nemůže.
12:48
Po komerční přestávce hra pokračuje dál, mnoho šancí momentálně k vidění není.
12:30
Roman Ljubimov vypálil z dobré pozice, Anton Strålman výborně zablokoval jeho pokus.
12:05
Polovina třetiny je pryč, aktivnější jsou hráči Ruska, kteří se dokázali prosadit a vedou o jednu branku.
11:48
11:20
Vladimir Tkačjov udržel švédským hokejistou vyhozený kotouč. Akce Ruska tak pokračuje.
10:56
Eddie Läck kryje pokus Sergeje Plotnikova. Hra je přerušena.
10:27
Tým vedený jako hostující se probojoval do útočného pásma, Vladislav Naměstnikov vystřelil z předbrankového prostoru, ale jeho pokus byl nepřesný.
09:48
První přesilovou hru si v zápase zahrají hokejisté Ruska.
09:48
Vyloučení v týmu Švédsko (John Klingberg – 2 min., podražení).
08:30
Mario Kempe se probojoval do výborné střelecké pozice, jeho pokus tak tak chytil ruský brankář. Obrovská šance Švédska.
07:12
Rusko se dostává do vedení. Sergej Mozjakin dobře vystřelil a jeho pokus tečoval mimo dosah brankáře Švédska VLADIMIR TKAČJOV. Asistence: Sergej Mozjakin.
07:05
Sergej Mozjakin zastavil postup Švédka to útočného pásma.
06:20
Victor Rask vedl kotouč do útoku, ke střele se následně probojoval Anton Strålman, jehož pokus kryje brankář Ruska.
06:01
Anton Bělov zaváží kotouč do útočného pásma, tam ale neměl komu přihrát, a tak akce Švédska končí.
05:30
Na vyloženou střeleckou příležitost stále čekáme, oba týmy hrají hodně opatrně.
04:50
Anton Strålman zavezl kotouč do obranného pásma, kde čeká na dostřídání spoluhráčů.
04:30
Andrej Vasilevskij si dokázal poradit se střelou soupeře, Richard Gynge to myslel dobře, ale nedokázal se prosadit.
03:20
Švédové se nyní probojovali do útočného pásma, Dennis Everberg zkoušel vystřelit od modré čáry, ale jeho pokus zablokoval soupeř.
02:38
Hosté vstoupili do zápasu aktivně, snadněji se dostávají do útočného pásma.
02:14
Nikita Gusev zakončoval z levé strany, branku Švédska byl pozorný a nenechal se překonat.
01:33
Vladislav Naměstnikov se dostal v mezikruží do výborné střelecké pozice, ale jeho pokus končí mimo branku. První výraznější šance.
01:07
Oliver Ekman-Larsson se pokusil vybojovat kotouč za brankou soupeře, ale jeho přihrávka nebyla přesná.