Euro Hockey Tour -  ONLINE PŘENOS -  Česko : Finsko - 13. prosince 2017   18:30

Česko
Česko
52:15' Martin Růžička (Nestrašil, M. Erat) • 53:37' Martin Růžička (Mertl, M. Doudera) • 61:04' Martin Růžička (M. Erat, O. Němec)
3:2
(0:2, 0:0, 2:0 - 1:0)
Finsko
Finsko
05:45' Manninen   • 19:10' Kemppainen  (Junttila)
Česko
Furch (Bartošák) – Jordán, Kundrátek, J. Kolář, Mozík, M. Doudera, O. Němec, Šulák, Z. Michálek – Martin Růžička, P. Holík, M. Erat (C) – Vondrka, Koukal, Radil – D. Kubalík, Mertl, Řepík – T. Zohorna, Lev, Nestrašil.
Ohlund, Linde – Brejcha, Svoboda
O2 arena
16 227 diváků
Finsko
Koskinen (Metsola) – Riikola, Koivisto, Ohtamaa, Mikkola, Lehtonen, V. Lajunen, Hakanpää – Junttila, Kemppainen, Hartikainen – Pihlström, Kontiola (C), Anttila – Savinainen, Koskiranta, J. Peltola – Manninen, J. Lajunen, Puustinen – Ruohomaa.

S konstatováním, že Česká republika zvítězila nad Finskem 3:2 po prodloužení se s Vámi loučím. Někdy zase u onlajnu na počtenou!
Statistiky po utkání:

Střely: 26 – 20
Hity: 15 – 6
Vhazování: 26 – 34
Přesilové hry: 2/5 – 1/5
Páni! Takový zápas nejspíše již dlouho neuvidíme. Češi byli po dvě třetiny jasně horším týmem. Jenže pak přišla třetí perioda, ve které domácí srovnali zásluhou Růžičky. Hra došla až do prodloužení, kdy hrdina dnešního utkání – Martin Růžička rozhodl o dnešním vítězství.
61:04'
Česko právě vstřelilo branku!
Góóóól! Češi využívají přesilovou hru a MARTIN RŮŽIČKA kompletuje hattrick! Neskutečný závěr utkání předvedli domácí hráči. Němec poslal pas na Růžičku, jenž z první vypálil a trefil puk mezi rukou a tělem Koskinena!
Asistence: Martin Erat a Ondřej Němec.
60:37'
Ne na dlouho, Finsko vyhazuje.
60:24'
Němec se skvěle natáhl a zachytil puk na útočné modré. Česko tak může pokračovat v tlaku.
60:19'
Vyloučení v týmu Finsko (Joonas Kemppainen – 2 min., podražení).
60:14'
Češi budou hrát přesilovou hru!
60:08'
Dá se očekávat velmi zajímavý a rychlý hokej, jelikož prodloužení se hraje ve třech na obou stranách!
60:01'
Utkání sleduje 16 227 diváků!
Statistiky po třech třetinách:

Střely: 25 – 20
Vhazování: 24 – 34
Přesilové hry: 1/4 – 1/5
Nedokáží, budeme hrát prodloužení! Skvělou třetí třetinu odehrála česká reprezentace, která stáhla dvoubrankové manko a mohla klidně vyhrát, kdyby proměnila své šance. Své pověsti extraligového kanonýra dostál Martin Růžička, jenž vstřelil obě branky domácího týmu.
60:00'
59:49'
Zakázané uvolnění na hostující straně. Dokáží Češi vstřelit rozhodující branku, nebo půjdeme do prodloužení?
59:39'
Erat to zkoušel z velkého úhlu, ale Koskinen si připsal další úspěšný zákrok.
59:29'
U puku jsou Finové a vypadá to, že se půjde do prodloužení.
59:00'
Poslední minuta třetí třetiny.
58:48'
Neskutečné! Česká republika drtí finský tým v jeho obranném pásmu. Holík pálil z prostoru mezi kruhy, ovšem jeho střela nebyla přesná.
58:34'
Český tým má opravdu tlak a Koskinen raději schoval kotouč v lapačce.
57:59'
Holík našel nádherně Radila, který si sjížděl před branku! Jeho střelu z první finský gólman vyrazil!
57:05'
Tuhý boj o kotouč v rohu obranného pásma hostujícího týmu. Ten nakonec dostal puk alespoň do středního pásma.
56:15'
Česká republika mohla jít do vedení! Kubalík se dostal do samostatného úniku, ale Koskinen skvěle zasáhl lapačkou! Neskutečný výkon předvádí Češi ve třetí třetině.
55:34'
Češi tlačí Finy v jejich obranném pásmu, nicméně kombinaci jsme ještě neviděli.
54:36'
Obrovská šance domácího týmu! Ten evidentně nakopla srovnávací branka. Holík pálil do prázdné brány, ovšem Koskinen neskutečně zasáhl!
54:10'
Hartikainen se dostával sám do zakončení, ale Furch chytá!
53:37'
Góóól! Češi zužitkovali svou převahu v útočném pásmu a je z toho vyrovnání! Mertl našel od zadního mantinelu MARTINA RŮŽIČKU, jenž dnes střílí druhou branku!
Asistence: Tomáš Mertl a Milan Doudera.
53:29'
Česká republika je stále v útočném pásmu a Finové už nemohou!
52:56'
Češi drží útočné pásmo, jenže zatím je to jen boj o puk než nějaký souvislý tlak.
52:29'
O2 arena se probudila! Diváci ženou domácí tým za vyrovnáním.
52:15'
Česko využívá přesilovou hru a už je to jen o jednu branku! Skvělou práci předvedl na brankovišti Nestrašil, jenž poslal zadovku na MARTINA RŮŽIČKU, jenž pálil do odkryté brány!
Asistence: Andrej Nestrašil a Martin Erat.
51:46'
Finové rychle přistupují k hráčům českého týmu, a díky tomu se jim povedlo vyhodit.
51:28'
Vyloučení v týmu Finsko (Antti Pihlström – 2 min., hákování).
51:07'
Radil se dostal za obranu soupeře. Jenže mohl zakončovat jen bekhendem, a to ještě z uctivé vzdálenosti. Střelu Koskinen v pohodě vyrazil.
Už se ale zvedl a je schopný pokračovat ve hře.
Hlavní rozhodčí zůstává ležet před finskou střídačkou a zatím se nezvedá!
50:51'
Holík bojoval o puk jako lev, ale finská obrana to v pohodě zvládla.
50:25'
Češi hrají v plném počtu.
49:46'
Hráči finského týmu musí začínat svůj útok opět od své branky. Přesilová hra již pomalu končí.
49:14'
Kontiolovu střelu tečoval Kemppainen. Tentokrát jeho dorážka nešla mezi tři tyče.
48:28'
Češi dokázali ihned po buly vyhodit. Finové už jsou ale nastěhováni v útočném pásmu a hledají skulinky.
48:25'
Vyloučení v týmu Česko (Petr Holík – 2 min., vysoká hůl).
48:11'
Česká republika konečně zlepšila svůj výkon. Zůstává zde ale otázka – Dokáže ještě utkání zdramatizovat?
47:49'
Řepík zachytil přihrávku Suomi na útočné modré a poslal bekhendem puk na Koskinena. Ten vyrazil kotouč betonem.
47:27'
Čeští obránci kombinují mezi sebou.
46:34'
Kolář si sjížděl na prudký pas, bohužel pro domácí tým puk netrefil a Finové ho vyvážejí do středního pásma.
46:14'
Radil to zkusil sám, jelikož jeho spoluhráči šli střídat.
45:47'
Česko je v útočném pásmu, jenže dlouho zde nevydržel.
45:21'
Po komerční pauze má puk na svých hokejkách domácí tým, kterému se čas povážlivě krátí.
44:57'
Trenér Jandač udělal několik změn. Holík se posunul do druhé formace.
44:20'
Finové jsou v útočném pásmu. Lajunen pálil, nicméně jeho střela nebyla ani trochu přesná.
43:53'
Kubalík poslal puk na tečování. Zde také domácí hráč puk tečoval, ale teč šla vedle!
43:18'
Mertl byl v jasném ofsajdu, jelikož se zapojil do hry, je pískáno. Vhazování na útočné modré Čechů.
42:59'
Furchovi skákal puk po betonu!
42:50'
Češi rozehráli úvod druhé třetiny velmi dobře! Mají tlak, ovšem gólové zakončení ještě nepřišlo.
42:35'
Vondrka se dostal do bekhendového zakončení. Koskinen stále drží nulu.
42:11'
Finové mají puk na svých hokejkách v útočném pásmu, zde zatím nic nevymysleli.
41:24'
Češi vysoko napadají. Také díky tomu málem propadli, ale Doudera na poslední chvíli plácl do kotouče a poslal ho k druhému mantinelu.
41:15'
Česko hraje v plném počtu.
40:39'
Češi zatím nehrají oslabení špatně. Jsou to především oni, kdo je usazen v útočném pásmu.
40:07'
Česká republika začíná třetí třetinu v početní nevýhodě. Finům zbývá ještě minuta z početní výhody.

Přesilové hry: 0/3 – 1/4
Je za námi i druhá perioda utkání mezi Českem a Finskem. V té jsme neviděli ani jednu branku, což znamená, že Finové stále vedou o dva góly. Toto vedení je stále zasloužené, i když jsme mohli vidět mírně zlepšenou hru domácího týmu, na hráče Suomi to zatím nestačí.

Další třetina začne přibližně v 20:17.
40:00'
39:54'
Důležitý zákrok Jordána, jenž zastavil puk na poslední chvíli před finským útočníkem. Ten by pálil do prázdné!
39:21'
Kundrátek se s tím nemazal a odpálil puk až za branku Koskinena. Finsko musí začít odtud.
39:15'
Vyloučení v týmu Česko (Michal Řepík – 2 min., vysoká hůl).
38:42'
Tuhý souboj o puk za brankou Furcha vyhrál domácí tým. Jenže u modré čáry opět zastavil puk finský obránce.
38:29'
Savinainen se dostal ke střele, avšak trefil jen prvního hráče, od kterého se puk odrazil do ochranné sítě.
37:51'
Finsko přečkalo perné chvilky a hraje v plném počtu.
37:37'
Český tým má konečně tlak! Střely létají okolo Koskinena, jenže snížit stav se mu zatím nedaří.
37:08'
Střela Lva sice byla sražena. Přesto mířila na branku a Koskinen posunul puk do rohu.
36:50'
Řepík dostal puk do jízdy a Češi se mohou usadit v útočném pásmu.
36:21'
Po zákroku hostujícího brankáře se strhla menší mela u Koskinena. Tresty žádné nebudou.
35:59'
Němec skvěle zachytil puk na útočné modré a Češi mohou rozestavit svůj přesilovkový vzorec.
35:51'
Vyloučení v týmu Finsko (Petri Kontiola – 2 min., sekání).
35:35'
Jordán pálil od modré, Koskinen vyrazil.
35:31'
Puk se opět ocitl v hledišti, i tentokrát se puk dotkl plexiskla. Vhazování po levici hostujícího gólmana.
35:27'
Kolář jen odevzdal puk soupeři a celý tým šel střídat. Finsko zahrálo puk na icing a vhazovat se bude u Koskinena.
34:38'
Dlouho v útočném pásmu nepobyli. Puk je opět na finských hokejkách.
34:18'
Šermovačku o puk ve středním pásmu vyhráli Češi. Ti se tak mohou vydat do útočné akce.
33:56'
Radil získal puk na obranné modré. Vzal celou akci na sebe, tak vypálil. Koskinen puk vyrazil, a poté ho schoval do lapačky.
33:47'
Na řadě je komerční přestávka. Český tým by se měl herně zvednout, jestli chce s dnešním utkáním ještě něco udělat.
33:29'
Furch vyrazil nebezpečnou střelu jen vedle sebe, kde Hartikainen byl na poslední chvíli odzbrojen.
33:06'
Kubalík se mazlil s pukem moc dlouho. Finská obrana ho stihla dojet a kotouč mu odebrat.
32:47'
Mertl se dostal ke střele, nicméně branka z toho nebyla.
32:10'
Hráči Suomi zatím hrají skvělý hokej, kdy naprosto přehrávají domácí tým. Češi by potřebovali alespoň snížit stav.
31:33'
Mozík dostal nadvakrát kotouč z obranného pásma, přesto se na něm český tým dlouho neudržel.
31:01'
Hostující tým hraje v plném počtu.
30:49'
Finové skvěle brání toto oslabení, kteří vysoko napadají, i když hrají jen ve čtyřech.
30:07'
Zatím je to spíše hostující tým, který je nebezpečný. Po několika přečísleních se dostal do úniku Pilhstöm, který si položil Furcha. Puk přes něj ale nedostal!
29:34'
Češi se ještě neusadili v útočném pásmu. Finové vyhodili přes všechny čáry a začíná se od Furcha.
29:12'
Jani Lajunen se už už dostával do úniku, ale v poslední chvíli ho zastavil Martin Růžička.
29:01'
Vyloučení v týmu Finsko (Atte Ohtamaa – 2 min., podražení).
28:43'
Vondrka vyhodil jen za cenu zakázaného uvolnění.
28:16'
Němec poslal křižný pas na Martina Růžičku. Ten se nerozpakoval a z první vypálil. Jeho střela netrefila prostor mezi třemi tyčemi.
27:50'
Ihned poté vyhodil finský tým jen za cenu zakázaného uvolnění. Vhazování v útočném pásmu domácích.
27:42'
Český tým odehrál toto oslabení skvěle a už hraje v plném počtu!
27:12'
Skvělý zákrok vytasil Furch, když rychle vykopl beton proti střele finského útočníka!
26:26'
Hráči Suomi mají tlak v útočném pásmu. Zatím jsou to jen přihrávky. Poté skočil jeden z domácích hráčů skočil rybičku a chtěl poslat puk za modrou, jenže to se mu nepovedlo!
25:48'
Čechům se ihned povedlo vyhodit. Za pukem spěchal Lev, ale finský hráč u něj byl dříve.
25:42'
Vyloučení v týmu Česko (Michal Vondrka – 2 min., hákování).
25:17'
Manninen dlouho rozmýšlel, co s pukem. Nakonec se rozhodl vypálit, ale jeho střela byla sražena. Zároveň to bylo s faulem a Češi půjdou opět do čtyř!
24:29'
Nicméně Finové jsou dnes všude! Opět zachytili puk na útočné modré a Furch vyrážečkou vyrazil. Je ovšem bez hokejky!
24:16'
Furch pomohl svým spoluhráčům s rozehrávkou.
23:50'
Jani Lajunen chtěl napadat rozehrávku českého týmu. Domácí tým to sice zvládl, poté ale zahrál puk na zakázané uvolnění.
23:27'
Finové střídali a hráči museli hodně rychle naskakovat na střídačku, aby se nepískalo příliš mnoho hráčů na ledě.
22:59'
Němec nahazoval od modré a Nestrašil dobře clonil před finským brankáře. Nahození ale nebylo přesné.
22:31'
Finové zatím mají stále hodně energie. Všude jsou dříve a skvěle napadají rozehrávku svého soupeře.
22:02'
Mertlova přihrávka na Řepíka byla zastavena, ovšem Češi jsou stále u puku.
21:13'
Konečně se k něčemu dostali také čeští hráči! Martin Erat se dostal k puku v útočné třetině. Neměl jinou šanci než vypálit. Jeho střela byla nebezpečná, ale Koskinen se nechal překonat.
20:40'
Hráči Suomi již zvládli vystřídat a stále probíhá jejich kombinace v útočném pásmu.
20:11'
Už nám začala i druhá třetina dnešního utkání. Buly opět vyhráli Finové, kteří jsou nastěhovaní v útočném pásmu.

Přesilové hry: 0/1 – 1/2
Je za námi první třetina, po které vede finský tým o dvě branky. Vedení je naprosto zasloužené, jelikož Češi mají problém dostat se do zakončení. Nejdříve zapsal branku hostů Manninen, jenž obral o puk Němce na útočné modré. Těsně před koncem třetiny využil přesilovou hru Kemppainen.

Další třetina začne přibližně v 19:27.
20:00'
19:10'
Finsko právě vstřelilo branku!
Hráči Suomi se prosazují v přesilové hře a navyšují svůj náskok na dvě branky. Junttila poslal puk na úplně volného JOONASE KEMPPAINENA. Ten sice první střelou trefil tyč, nicméně puk se k němu odrazil zpět a finský útočník pálil do odkryté branky.
Asistence: Julius Junttila.
18:45'
Ihned po vhazování se dostal k puku český tým. Tomu se podařilo vyhodit přes všechny čáry.
18:42'
Vyloučení v týmu Česko (Tomáš Kundrátek – 2 min., držení protihráče).
18:29'
Fruch musel zasahovat proti tečované střele!
17:58'
Dlouhý pas dostal Lev do jízdy. Poté zasekl svůj pohyb a chtěl nejspíše nahrávat. Jeho pas se zastavil na první hráči soupeře.
17:26'
Po vhazování se dostal puk k Šulákovi, jeho střela byla zastavena prvním hráčem soupeře.
17:01'
Už to vypadalo, že se Finové dostanou do přečíslení dva na jednoho. Včas stihl zasáhnout český obránce.
16:31'
Další špatná rozehrávka českého týmu! Kontiola se dostal k puku a uviděl lépe postaveného Anttilu. Ten chtěl trefit mezírku mezi rukou a tělem. Furch si toto místečko dobře pohlídal!
16:00'
Domácí tým konečně dostal puk do středního pásma, díky čemuž mohla kompletní pětka vystřídat.
15:49'
A znovu! Česká pětka je na ledě již dlouho.
15:43'
Po krátké chvíli je tu opět zakázané uvolnění. Od českého týmu to dnes není přesvědčivý výkon.
15:23'
Jordánovi se přihrávka na Petra Holíka nepovedla a je pískáno zakázané uvolnění.
14:57'
Česká republika nedokázala udržet puk na útočné modré a začínat opět od svého brankáře.
14:19'
Skrytá střela Lehtonena mířila na branku. Furch měl co dělat, aby neskončila v brance. Puk se nakonec objevil u zadního mantinelu.
13:57'
Vondrka jen nahodil puk a jeho pětka šla vystřídat.
13:24'
Domácí tým musí opět začínat od svého brankáře. S rozehrávkou pomohl i Furch, jenže Češi u puku dlouho nezůstali.
12:57'
Růžička se dostal ke střele, ta byla zblokována hokejkou hostujícího týmu.
12:33'
Po pasu od Erata se puk dostal až k Holíkovi. Jeho rána jen prolétla okolo tyče hostující branky.
12:20'
Na střely zatím vedou Finové 7:3!
12:17'
Vše zakončil střelou Lehtonen, jehož ránu našel domácí gólman v lapačce.
11:47'
Českému týmu se nedaří vyhodit kotouč z obranného pásma a Finové mají tlak v útočném pásmu.
11:30'
Ne, Ondřeji Němci se dnes opravdu nedaří! Junttila se dostal do samostatného nájezdu a chtěl provést bekhendový blafák. Proti jeho střele skvěle zasáhl Furch!
10:45'
Velmi zajímavá šance také na domácí straně! Vondrka hledal Řepíka, který byl rozjetý na modré. Jeho pas zachytil poslední finský obránce!
10:26'
Na druhé straně nedostal Puustinen přesný pas a píská se zakázané uvolnění.
09:54'
První pětka českého národního týmu se jeví velmi dobře. Dokázala se dostat do útočného pásma, kde měla tlak. Přesto nepřišla žádná střela.
09:29'
Finové mají zatím skvělý pohyb a Češi s tím mají menší problémy.
08:49'
Finové mohli v klidu zvýšit náskok na dvě branky! Lehtonen si krásně sjel na pas od svého spoluhráče, dostal se do prostoru mezi kruhy a vypálil. Jeho střela trefila tyč!
08:26'
Ten sice vyhráli domácí borci, nicméně hráči Finska si kotouč vzali brzy zpět a jsou v útoku.
08:03'
Nestrašil s Kubalíkem zavezli kotouč do útočného pásma, kde se o něj okamžitě strhl boj.
07:31'
Hostující hráči napadají velmi vysoko a Čechům se moc nedaří rozehrávka pod tlakem.
07:02'
Finové mohou v klidu vystřídat a začít svou útočnou akci od svého brankáře.
06:40'
Kolář nahazoval od modré. Koskinen měl zakrytý výhled, ale nahození nešlo mezi tři tyče.
06:35'
V komerční pauze si připravila O2 arena nádherné choreo!
06:34'
Ta však využita nebyla a hráči Suomi hrají v plném počtu.
06:10'
Čechům začíná zkrácená přesilová hra!
06:00'
Pokračuje tedy hra ve čtyřech. Češi jsou nastěhováni v útočném pásmu, nicméně střela Šuláka trefila soupeře.
05:45'
První gólová šance znamená první branku v české síti! Jeden z českých obránců vytvořil obrovskou minelu na útočné modré a k puku se dostal SAKARI MANNINEN. Ten jel na brankáře, proti Douderovi předvedl nádhernou stahovačku a poté trefil nechytatelně pod horní tyč!
Bez asistence.
05:14'
Ohtamaa se rozhodl vypálit od modré, ale jen trefil Mertla, od kterého se puk odrazil za modrou.
04:52'
Máme tady hru ve čtyřech. Puk mají jako první hostující hráči, kteří se dostali až do útočného pásma.
04:34'
Vyloučení v týmu Finsko (Jarno Koskiranta – 2 min., podražení).
04:31'
Finové vyhráli buly v útočném pásmu a rozjeli svůj kolotoč a pálili od modré. Ránu schytal Michálek, poté mohli domácí vyhodit.
04:10'
Vyloučení v týmu Česko (Petr Koukal – 2 min., podražení).
03:49'
Junttila měl dlouho ve své moci kotouč a dostal se do útočného pásma. Finové zde mají puk a budou hrát přesilovou hru!
03:26'
Český tým jen nahodil do útočného pásma a šel raději střídat.
02:35'
Martin Erat si skvěle pohlídal puk v útočném pásmu. Ten se dostal až k Jordánovi, jenž pálil od modré. Trefil jen prvního stojícího hráče a do útoku mohou soupeři.
02:22'
Finové chtěli rychle přejít do útočného pásma, ovšem kotouč skončil v hledišti.
01:46'
Finský tým vyhrál boj o puk, který se konal v rohu obranného pásma Čechů. Ke střele se dostal Lajunen, jehož ránu od modré Furch vyrazil.
01:31'
Ihned po buly se dostali Finové do útoku, ale nejdříve skvěle zasáhl Doudera. Poté se dostali do ofsajdu.
01:20'
Hostující tým si připisuje již druhé zakázané uvolnění během úvodní minuty a dvaceti vteřin.
01:07'
Vondrka dokázal udržet kotouč proti třem protihráčům. Poté posílal puk na svého spoluhráče, nicméně kotouč dojel až k brankáři Finska. Vhazování po jeho levici.
00:41'
Kolářovi nahrál jeho spoluhráč z obranné dvojky. Ten se rozhodl vypálit z první a Koskinen si připsal první zákrok lapačkou.
00:31'
Dlouho zde ale nevydrželi. Chvíli sice probíhal boj u mantinelu, ale Erat vyvezl puk do středního pásma.
00:09'
Utkání začalo! První vhazování vyhráli finští hráči, kteří ihned nahodili kotouč do útočného pásma.
00:01'
Ještě jsou k slyšení hymny obou národních týmů. Nejdříve se zpívá hymna našeho dnešního soupeře – Finska. Následuje hymna Česka, po které nebude již nic bránit startu utkání.
Probíhá slavnostní přivítání obou týmů, utkání bude moci velmi brzo začít!
Před samotným utkáním probíhá uvedení nových členů do síně slávy. Mezi nimi například Luděk Čajka, jenž zahynul na těžké následky zranění po nekoordinovaném pádu ve věku 26 let.
Již známe sestavy obou týmů! V české bráně dostane přednost Dominik Furch před Bartošákem. Martin Erat se představí v první lajně s Martinem Růžičkou a Petrem Holíkem. Další navrátilec Zbyněk Michálek bude nastupovat ve čtvrté obranné dvojici s Liborem Šulákem. Zároveň v prvním útoku vidíme Martina Růžičku, který je nejlepším střelcem Extraligy. Jenže v národním týmu se mu moc nedaří. Protrhne dnes svou střeleckou smůlu?

Česko: Furch (Bartošák) – Jordán, Kundrátek, J. Kolář, Mozík, M. Doudera, O. Němec, Šulák, Z. Michálek – Martin Růžička, P. Holík, M. Erat – Vondrka, Koukal, Radil – D. Kubalík, Mertl, Řepík – T. Zohorna, Lev, Nestrašil.

Finsko: Koskinen (Metsola) – Riikola, Koivisto, Ohtamaa, Mikkola, Lehtonen, V. Lajunen, Hakanpää – Junttila, Kemppainen, Hartikainen – Pihlström, Kontiola, Anttila – Savinainen, Koskiranta, J. Peltola – Manninen, J. Lajunen, Puustinen – Ruohomaa.

Rozhodčí: Ohlund, Linde – Brejcha, Svoboda.
Finsko

Tým ze Skandinávie rozjel Euro Hockey Tour ve velkém stylu, jelikož vyhrál všechny tři úvodní duely a tabulku vede o tři body před pronásledovateli z Ruska a Švédska.

Také tým našeho soupeře nechce moc experimentovat. Ví, že je to poslední turnaj před olympiádou v Jižní Korey, a proto povolal zkušené borce. Jak dopadne první měření těchto dvou týmů v této sezóně? To se dozvíme již dnes. Utkání startuje v 18:30!

Nominace

Brankáři: Koskinen, Rämö, Metsola

Obránci: Jokipakka, Lehtonen, Hakanpää, Mikkola, Riikola, Virtanen, V. Lajunen, Koivisto, Ohtamaa

Útočníci: Anttila, Junttila, Kemppainen, J. Lajunen, Manninen, Kontiola, Korpikoski, Ruohomaa, Koskiranta, Pihlström, Ikonen, Hartikainen, Puustinen, Peltola, Savinainen
Česká republika

Pro Čechy je to jediný zápas, který před olympijský turnajem odehrají na domácí půdě. Soupeřem bude tým Finska. V tabulce Euro Hockey Tour jsou Češi zatím na posledním místě, když získali tři body. Do tabulky se počítají jen čtyři týmy, které hrají EHT klasicky – Švédsko, Finsko, Rusko a Česko.

Až nečekané problémy měl se skládáním sestavy český kouč Josef Jandač. Tomu se z původní nominace omluvilo hned osm hráčů. Mezi nimi například Roman Červenka, Jakub Nakládal či Tomáš Fillippi. Naopak do týmu se vrací zkušený borec, jakým je Martin Erat, jenž by měl plnit roli kapitána týmu.