Euro Hockey Tour -  ONLINE PŘENOS -  Finsko : Jižní Korea - 15. prosince 2017   13:00

Finsko
Finsko
10:37' Manninen (Koivisto, J. Lajunen) • 17:23' Kontiola (Anttila) • 18:31' Jokipakka (Ruohomaa) • 41:07' Ikonen (Ruohomaa)
Jižní Korea

Já se s vámi pro tuto chvíli loučím a přeju příjemný víkend.
Je konec! Evropané vítězí dle očekávání, ale Jižní Korea ukázala, že ač je nováček v nejvyšší divizi, tak není radno ji úplně odepisovat. Finové samozřejmě byli hokejovější a celkově lepší ve všech herních ukazatelích, ale Asiatům nechybí disciplína a skvělý pohyb. Pokud se u nich tento sport chytne, uvidíme, co může následovat v budoucnosti.
59:41'
Puk mají na holích Jihokorejci. Blíží se konec utkání.
59:13'
Dalton na druhé straně vyrazil pomalou střelu do ochranné sítě.
58:30'
A opět jsou v útoku Asiaté, jenže hrají pouze u mantinelu a nemohou se dostat do střelecké pozice.
57:40'
Korea se na konci zápasu ještě vydala dopředu. Finští beci si ale celou situaci pohlídali.
57:04'
Rämö po dlouhé době musel zasahovat. Switfova rána mířila nad rameno.
56:13'
Střely na bránu, jen tak pro zajímavost, jsou 57:11!
56:00'
Dnešní utkání sleduje 2418 diváků.
55:50'
Puk poskakoval v brankovišti Daltona, až jej Regan odpálil přes všechny čáry.
55:15'
Finům není v přesilovkách přáno.
54:26'
Kontiolův padáček mířil do brány, ale Dalton vytáhl netradiční zákrok.
54:01'
Puustinen vypálil mimo bránu.
53:26'
Další trest pro hráče se jménem Jeon Jung Woo. Tentokrát za nedovolené bránění.
53:00'
Finové se jako jeden muž rozjeli ve své třetině a zakládají další útok.
52:11'
Vypadá to, že Koreji docházejí síly. Jejich útoky mají čím dál tím měnší trvanlivost.
51:45'
Manninen už je opět v útočném pásmu.
50:30'
A další tyč! Tak to už je opravdu úsměvné. Popáté dnes zněla branková konstrukce.
49:54'
Neuvěřitelná smůla pro Finsko. Tentokrát horní tyč zastavila cestu puku do brány. Manninen hraje úžasný zápas.
49:10'
Ruohomaa dlouho čekal na puk, takže se nedostal k dorážce do poloprázdné brány.
48:42'
Mathew Dalton je dnes v permanenci takřka neustále. Teď ho ohrozil vlastní spoluhráč.
48:18'
Eric Regan dostává dvě minuty za vysokou hůl. Třetí přesilovka pro Suomi, tak uvidíme, jestli ji poprvé využije.
47:52'
Moc nechybělo, aby Evropané přidali pátý gól. Volný puk do brány ale Puustinen nedostal.
47:32'
Manninen se z vlastní třetiny dostal až do útoku a vypálil nebezpečně.
46:10'
Mikkola pálil z dobré pozice, ale opět narazil na brankáře Daltona, který dnes chytá vskutku dobře.
45:21'
Dalton vyrazil puk pouze před sebe, ale nebyl tam žádný Fin, který by puk dorazil.
45:00'
Seveřané už opět kombinují v útočné třetině.
44:30'
Další icing Korejců.
44:17'
Puk se pomalu došoural k Rämömu.
43:30'
Asiaté chvilku pobyli v útočném pásmu, ale už se opět musí bránit modrému valu, který se na ně řítí.
43:12'
Mikkola nahodil na Daltona, který puk udržel ve výstroji.
42:40'
Zakázané uvolnění Jižní Korey.
41:07'
Finsko právě vstřelilo branku!
Finové se dostávají do vedení o tři branky! Ruohomaa trefil Daltona do betonu a puk se odrazil přímo k JUUSO IKONENOVI, který dorazil do prázdné brány. Asistence: Mikael Ruohomaa.
40:20'
Třetí část začínají Korejci v přesilové hře.
40:01'
Druhá dvacetiminutovka je u konce a nenabídla ani jednu branku. Dle očekávání měli více ze hry opět Finové, ale nevyužili ani dvě nabídnuté přesilové hry. Dalton v korejské bráně čaruje a dvakrát během tří vteřin mu navíc pomohla tyč.
40:00'
39:30'
Finsko trošku kostrbatě, ale dostalo puk do střední třetiny.
38:59'
Lajunen krosčekoval svého protivníka a je dalším vyloučeným hráčem na straně týmu Suomi.
38:25'
Teswtuide vzal brejk dva na jednoho na sebe a pouze kousek chyběl, že nezasunul do prázdné brány!
37:45'
Asiaté po delší době zahrozili, ale Rämö nemusel zasahovat.
37:10'
Druhé oslabení Korejci taktéž zvládli. Měli sice dost štěstí, ale skóre zůstává neměnné.
36:30'
Zvonkohra v Ledovém paláci v Moskvě! Za Daltonem zazvonila nejprve pravá tyč a z následné rány o tři vteřiny později pro změnu levá.
36:01'
Savinainen krásně těčoval puk do horní poloviny brány, ale Daltona trefil puk přímo do lapačky. Korejský brankář s kanadskými kořeny zákrok pořádně prodal, takže z toho bylo něco pro diváky.
35:20'
Ruohomaa nedal další tutovku!
35:09'
Finové si zahrají další přesilovou hru. Jeon Jung Woo zahákoval soupeře.
33:50'
Skvělý Dalton! Puk mu skončil na betonu a jen těsně nepropadl.
32:35'
Obraz hry je v posledních minutách stále stejný. Jižní Korea je zalezlá u sebe v pásmu a soustředí se pouze na defenzivu, zatímco Evropané buší do této hráze.
31:45'
Lajunen vyhojoval puk, ale následná přihrávka nebyla přesná a Finové se sami vyhnali z útočného pásma.
30:35'
Swift, který odpykával trest za svého spoluhráče už je na ledě. Seveřané neproměnili první početní výhodu.
30:03'
Ruohomaa taktéž promarnil velkou gólovku. Měl kolem sebe hodně místa, ale ani to mu nestačilo.
29:45'
Další teč tohoto finského forvarda končí na brankáři.
29:30'
Savinainen bekhendem ve velké šanci přestřelil!
28:53'
Ikonen byl blízko gólu, ale Dalton udržel beton na ledové ploše.
28:28'
První přesilovka Finska. Teď bude mít zřejmě Dalton o zábavu postaráno. Kwon Tae An podrazil svého soupeře a ještě se u toho zranil.
28:00'
Velmi rychlý brejk Korejců, který musel zlikvidovat Rämö.
27:10'
Kim Hyeok měl dobrou šanci, ale jeho ránu kryje gólman Finska!
26:30'
Savinainen střílel z těžké pozice a jeho rána nebyla vůbec špatná.
26:14'
Pihlström střílel z úhlu, ale rána byla zblokována do ochranné sítě.
25:40'
Další šance Manninena, tentokrát z mezikruží!
25:00'
Evropané jsou na ledě v plném počtu.
24:47'
Ruohomaa chtěl udělat kličku a puk doklouzal až k Daltonovi, který puk přikryl.
24:25'
Opět vyhození přes celé hřiště v podání Suomi.
23:55'
Jižní Korea kombinuje v útočném pásmu. Finsko si ale dovoluje velmi rychle přistupovat.
22:59'
Další trest pro finského hráče. Lauri Korpikoski dostává dvě plus deset minut za naražení zezadu.
22:05'
Finsko už je v plném počtu. Korea vyslala na bránu ještě dvě střely, ale ani jedna neměla gólové parametry.
21:20'
Tentokrát si Finové pohlídali modrou čáru a vyhodili přes všechny čáry.
20:30'
Korea se dostala do velké šance! Střelec první branky Ki Sung Kim vypálil z voleje, ale Rämö betonem zasáhl.
20:01'
Střely na bránu v první třetině:

Finsko – 18
Jižní Korea – 3
První třetina je minulostí a dle očekávání po ní vedou Finové. Ti však zpočátku prohrávali, neboť Ki Sung Kim v 11. minutě využil chyby v obraně hostů a překonal finského brankáře. Vedení však Asiatům příliš dlouho nevydrželo, neboť Manninen o pár vteřin později srovnal. Tým Suomi pak začal ještě více dominovat, zatímco Jihokorejci přestali stíhat. Z toho pramenily dvě branky do sítě Daltona. První si připsal v 18. minutě Kontiola a o minutu později jej napodobil Jokipakka.
20:00'
19:59'
Další přesilovka pro Korejce. Mikko Lehtonen opět nedovoleně bránil soupeře a druhou třetinu tak Jižní Korea začne v početní výhodě.
18:31'
Nyní už se ukazuje, kde je síla a kdo má navrch. JYRKI JOKIPAKKA dostal strašně moc prostoru, najel si do lepší pozice a naprosto perfektně našel místečko u bližší tyče. Asistence: Mikael Ruohomaa.
17:23'
PETRI KONTIOLA využil své rychlosti, vyjel zpoza brány a měl hodně prostoru, takže bez větších problémů vystřelil nad beton Daltona a poslal svůj tým do vedení. Asistence: Marko Anttila.
16:40'
Seveřané opět vysunuli forčeking hodně vysoko a Korejci opět museli pouze vyhodit.
15:50'
Koskiranta nahazoval od modré čáry, ale ani tato teč nepřekvapila Daltona.
15:11'
Jan Hribik si všiml postavení útočícího hráče v brankovišti a vykázal Finy do středního pásma. Papírový outsider tak stále zvládá držet krok s jasným favoritem.
14:15'
Korejská rozehrávka byla hodně nepřesná, ale mířila na finského brankáře, takže se icing nepíská.
13:35'
Manninen udělal snad čtyři otočky, ale před bránu se dostat nemohl.
13:00'
Finové neuvěřitelně tlačí, ale Dalton svými zákroky zatím drží svůj tým.
12:05'
Finové měli další šanci, ale s tečovanou ránou si Mathew Dalton dokázal poradit.
10:37'
Jenže velice rychle je vyrovnáno. Finové se vrhli do útočení a na brankové čáře byl velmi aktivní SAKARI MANNINEN, který došťouchal puk za brankovou čáru. Asistence: Miika Koivisto, Jani Lajunen.
10:10'
Jižní Korea právě vstřelila branku!
Tak to je velké překvapení! Korea se zatím vůbec nedostala na útočnou polovinu, ale KIM KI SUNG se dostal k puku a z úhlu překonal finského brankáře střelou mezi betony. Asistence: Kim Sang Wook.
09:33'
Tým Suomi je v plném počtu.
09:10'
Opět je kotouč za bránou Daltona.
08:50'
Pihlström mohl jet sám na bránu, ale dostal prudký puk na brusle, takže ho nedokázal zpracovat.
08:08'
Zatím se ale početní výhoda Korejcům vůbec nedaří. Finové vyhazují.
07:33'
Přesilová hra pro Jižní Koreu! Puustinen se dopustil nedovolené bránění. Uvidíme, jestli si Asiaté vytvoří nějakou šanci.
06:27'
Po první komerční přestávce se snad poprvé dotkl puku finský brankář Rämö. Pouze ale rozehrával za bránou.
05:38'
Přechod přes modrou čáru byl hodně těsný v podání Suomi, ale rozhodčí nechávají pokračovat.
04:50'
Korejci se zatím dostávají do útočného pásma hodně sporadicky. I tentokrát jejich útočná akce skončila ihned za modrou čárou.
04:13'
Skvělý zákrok Daltona proti ráně Lajunena!
03:24'
Lee si poradil s napadajícím soupeřem.
02:31'
Dalton šel z brány, aby pomohl spoluhráčům s rozehrávkou. Seo vyhodil puk do útočného pásma Koreje.
01:50'
Také Korejci se vydali dopředu. Finská obrana však střelu srazila mimo.
00:52'
První větší příležitost utkání a dle očekávání ji měli Finové. Kotouč poskakoval po brankovišti, ale nikdo jej nedoklepl.
00:15'
Do prvního útoku se rval Kontiola a ihned prověřil Daltona v bráně.
00:01'

Finsko: Rämö (Metsola) – Koivisto, Mikkola, Lehtonen, Virtanen, Hakanpää, Riikola, Jokipakka – Anttila, Kontiola, Pihlström – J. Peltola, Koskiranta, Savinainen – Ikonen, Ruohomaa, Korpikoski – Puustinen, J. Lajunen, Manninen – Junttila.

Jižní Korea: Dalton (Sung Je Park) – Hyeok Kim, Yeong Jun Seo, Won Jun Kim, Hyun Ho Oh, Plante, Don Ku Lee, Dong Hwan Kim, Regan – Swift, Ki Sung Kim, Young Jun Lee – Tae An Kwon, Sang Wook Kim, Teswtuide – Radunske, Jin Hui Ahn, Min Ho Cho – Woo Sang Park, Sang Hoon Shin, Sang Woo Shin – Won Jung Kim, Jung Woo Jeon..
Jižní Korea

To Asiaté jsou pro velkou část české společnosti velkou neznámou. Korejci se však v létě připravovali v České republice a změřili síly s několika českými kluby. Bylo to převážně díky Mountfield Cupu, který pořádal klub z Hradce Králové. Korejci možná trošku překvapivě vůbec nepůsobili jako outsideři a hned zkraje si vyšlápli v prodloužení na pražskou Spartu. Mountfieldu sice podlehli, ale taktéž pouze v prodloužení a nestačili jenom na východočeské Pardubice.

V seriálu EHT střetli síly s Kanadou a v průběhu zápasu dokonce vedli 2:1! Pak ale javorové listy zabraly a otočily skóre ve svůj prospěch na konečných 4:2. Korejci jsou vynikající bruslaři a mají ve svém kádru i hráče, kterým práce s hokejkou rozhodně není cizí. Hostitelskou zemi letošní olympiády tak rozhodně není radno podceňovat.
Finsko

Severský tým je všem českým hokejovým příznivcům velmi dobře známý. Skvělí bruslaři s propracovanou defenzivou, kteří navíc letos podnikají hodně útočných výpadů. Velmi nepříjemný je jejich vysoký forčeking, který naší reprezentaci příliš nechutnal. V pražské O2 Aréně bylo Suomi 40 minut jasně lepší, ale pak se Jandačův výběr vzchopil a zásluhou nejlepšího kanonýra extraligy Martina Růžičky a jeho hattricku otočil zápas v prodloužení a připsal si výhru 3:2.
Dobré brzké odpoledne, pokud někdo obědváte, tak navíc dobrou chuť! Všechny příznivce hokeje pak vítám u sledování dalších zápasů Euro Hockey Tour, která má letos kvůli olympiádě trošku jinou podobu, než tomu bývalo zvykem. Tentokrát se představí Finsko proti Jižní Koreji.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 13:00.