Euro Hockey Tour -  ONLINE PŘENOS -  Švýcarsko : Rusko - 11. listopadu 2017   12:30

Švýcarsko
Švýcarsko
14:59' S. Moser (Du Bois, Ambühl) • 19:36' Praplan (Haas, Schäppi)
2:6
(2:1, 0:0, 0:5)
Rusko
Rusko
04:19' Šalunov  (N. Gusev, Nestěrov) • 46:04' Kalinin  (Grigorenko) • 46:45' Nestěrov  (N. Gusev, Chafizullin) • 50:01' Ničuškin  (Mozjakin, Kiselevič) • 51:08' Grigorenko   • 59:47' Tkačov  (Mozjakin, Grigorenko)
Švýcarsko
Rantala, Salonen – Elonen, Pessonen.
Hartwall Arena, Helsinky
Rusko

Dnešní utkání nabídlo celkem osm branek. Domácí Švýcarsko dlouho drželo své vedení a vypadalo to, že se dočkáme prvního velkého překvapení. Do závěrečné třetiny ovšem Sborná vletěla ve velkém stylu a nastřílela neuvěřitelných pět branek ( o čtyři góly víc než za první dvě periody). Švýcarsko má tak trochu smůlu, po skvělém výkonu s Kanadou a naší reprezentací opět nepřišli body. Rusko se v tabulce posunulo na druhou příčku za Švédy.
59:47'
Rusko právě vstřelilo branku!
Tak ještě jedna nejspíš poslední branka hostujícího celku. Kapitán Sergej Mozjakin se blýskl nádhernou otočkou a poté našel naprosto osamoceného VLADIMÍRA TKAČOVA, který už neměl moc práce dorazit puk do poloprázdné branky. Asistence: Sergej Mozjakin, Michail Grigorenko.
59:10'
Rusko už bude utkání dohrávat v naprostém klidu v početní výhodě.
58:00'
Hra byla přerušena, Valerij Ničuškin inkasoval ránu do kolena od svého spoluhráče a leží na hrací ploše.
57:42'
Vyloučení v týmu Švýcarsko (Christian Marti – 2 min., sekání).
57:16'
A opět brankář Hiller, tentokrát se blýskl skvělým reflexem lapačkou, chytl prudkou ránu od modré čáry.
55:42'
Vladimir Tkačov se pokusil dorazit puk do branky, Hiller to tušil a dobře zareagoval betonem.
54:18'
Do velké šance se dostal útočník Thomas Rüfenacht. Obránci Ruska se moc nedomluvili a před brankou se objevil naprosto osamocený již zmíněný útočník. Svou střelu ale poslal nad pravou tyč.
53:20'
Rusko kontroluje hru a hráči si přihrávají v útočné třetině.
52:12'
Po zákroku Sorokina se bude vhazovat před jeho svatyni.
51:20'
Oddechový čas pro domácí.
51:08'
Rusko se dostalo do přečislení z kterého nakonec vytěžilo další branku. Pavel Kraskovskij přenechal puk MIKHAILOVI GRIGORENKOVI, který svou střelu umístil do pravého dolního rohu. Asistence: Pavel Kraskovskij, Vasilij Tokranov.
50:01'
A už je to o dvě branky. Po naprosté dominanci je tu další odměna. Kapitán Sborné Sergej Mozjakin přesně našel hokejku VALERIHO NIČUŠKINA, který zvolil střelu z první a jeho rána skončila přesně v pravé šibenici. Hiller se pozdě přemístil. Asistnece: Sergej Mozjakin, Bogdan Kiselevič.
48:50'
Sbornou druhý gól dokonale nakopl a v posledních minutách jednoznačně dominuje.
46:45'
Tak tohle je obrat jako bylo velice rychle. Ještě před minutou Rusko prohrávalo, ale to už je teď minulostí. NIKITA NESTĚROV vyslal ránu od modré čáry, kterou prostřelil vše, co jí stálo v cestě. Brankář neměl ideální výhled a inkasoval. Asistence: Nikita Gusev, Dinar Chafizullin.
46:04'
Přecejen se Sborná dočkala vyrovnání. Michail Grigorenko se dostal ke střele a brankář Hiller tuto ránu vyrazil pouze před sebe, kde už čekal SERGEJ KALININ a dorazil puk pod horní tyčku. Asistence: Michail Grigorenko, Pavel Kraskovskij.
Vladimir Tkačov přišel o puk a domácí tým přešel do rychlého protiútoku.
44:13'
Hiller měl zakrýty výlet a z pravé strany na něho vyslal jedovku Vasilij Tokranov, puk nakonec skončil v lapačce brankáře.
43:05'
Gaëtan Haas už se napřahoval, ale v poslední chvíli mu do střele obětavě skočil Vladislav Gavrikov, který teď odkulhal na střídačku.
42:00'
Michail Grigorenko dvakrát čekal na nahrávku. První střela skončila mimo a druhá mu vůbec nesedla a mírně podlouzl.
40:35'
Félicien Du Bois ohrozil branku z modré čáry, po zákroku brankáře Sorokina se bude vhazovat.
40:01'
Další třetina začne přibližně v 14:15.
Druhá třetiny nenabídla žádnou branku a ani velkou gólovou příležitost. na začátku druhé minuty se provinil ostrým faulem Sergej Plotnikov a vysloužil si trest do konce utkání, tudíž proti České republice v následujícím utkání nezahraje, Švýcarsko bylo pět minut v početní převaze, ale ani to jim nestačilo k brance. Rusko v druhé polovině třetiny dokázal vytvořit tlak, ale Jonas Hiller zatím chytá skvostně.
40:00'
39:59'
Vyloučení v týmu Švýcarsko (Tristan Scherwey – 2 min., vražení na hrazení).
39:56'
V posledních sekundách druhé periody se ještě ke střele dostal Fabrice Herzog, brankář Sorokin si poradil a druhá třetina co nevidět skončí.
38:35'
Ivan Tělegin napadal rozehrávku soupeře, ale k puku se nakonec nedostal.
37:25'
Kapitán Sborné Sergej Mozjakin nahodil puk na brankáře a tomu kotouč vypadl z výstroje. K další střele se žádný z útočníků už nedostal.
37:04'
Sergej Mozjakin už se řitil sám na brankáře, ale jeho snahu překazil rozhodčí, který odpískal ofsajd.
36:00'
Hra bude na malou chvíli přerušena, neboť branka Sorokina vypadla z pantu. Posléze se bude vhazovat.
34:52'
Teď už se hosté dostali dostali do tlaku a před brankářem Hillerem několik útočníku tečovalo kotouč. Jako poslední střílel Pavel Kraskovskij, ale jeho rána mířila pouze pár centimetrů od pravé tyče.
33:25'
Nikita Nestěrov si přichystal puk na modré čáře a jeho následná střela skončila těsně nad horní tyči branky.
32:35'
I přesto, že Rusko je velkým favoritem, tak se hráčům zatím v druhé periodě nedaří dostat k žádné gólové šanci.
31:44'
Vladimir Tkačov se rozhodl pro individuální průnik a narazil až u brankáře Hillera, který jeho střelu bekhendem vyrazil.
31:00'
Zakázané uvolnění hostujícího celku. Bude se vhazovat před brankou Sorokina.
30:50'
Fabrice Herzog se z pravé strany pokusil překvapit střelou z úhlu, ale brankář Jonas Hiller byl dokonale připraven a kotouč vyrazil.
30:00'
Rusko přežilo dlouhé oslabení a hned se vrhá do útoku.
29:04'
27:04'
Marco Maurer objel kolem branky a snažil se najít u levé tyče někoho z útočníků, nahráhka mu vůbec nesedla a Rusko přechází do protiútoku.
26:20'
Andrej Zubarev vyvezl puk ze svého vápna a snažil se zakončit, ale ztratil koordinaci a u střely uklouzl.
25:05'
Dennis Hollenstein vyslal střelu na branku, kterou ještě tečoval několik dalších útočníků, brankář Ilja Sorokin se blýskl několika úcthodnýmy zákroky.
24:15'
Švýcarsko bude zahrávat dlouhou přesilovkou, ve které se určitě bude snažit zvýšit své vedení.
24:04'
A je tu trest ve hře pro Sergeje Plotnikova! Proti České republice si ruský forvard určitě nezahraje a jeho zákrok bude projednávat disciplinární komise! Automaticky je to vyšší trest do konce utkání.
23:20'
Dinar Chafizullin nezpracoval přihrávku a malém z toho byla velká šance. Útočník v červeném dresu si toho všiml až pozdě a nedokázal zareagovat včas.
22:30'
Fabrice Herzog nahodil puk před branku Sorokina, ale žádný ze spoluhráčů ho nepodpořil, neboť přávě střídali.
20:52'
Šalunov je dnes při chuti a vyslal další nebezpečnou střelu na branku. Brankář Jonas Hiller měl co dělat, aby stihl zakrýt díru mezi nohama.
20:01'
Další třetina začne přibližně v 13:23.
V úvodní třetině mělo Rusko více ze hry, ale i přes to odchází do kabin jako smutnější. Hráčům se sice povedlo dostat na kraji čtvrté minuty do vedení díky brance Šalunova z přesilové hry, ale pět minut před koncem soupeř skóre vyrovnal (rovněž z přesilové hry) a poté si převzal vedení na svou stranu necelou minutu před koncem. Uvidíme jak favorit zareaguje v druhé periodě.
20:00'
19:36'
Švýcarsko právě vstřelilo branku!
Švycaři se necelou minutu před koncem první třetiny poprvé v utkání ujímají vedení. Před Sorokinem došlo k soubojům o puk, nejlépe se zorintoval VINCENT PRAPLAN a bezprostřední blízkosti kotouč doklep do branky. Asistence: Gaetan Haas, Reto Schäppi.
19:00'
Běží poslední minuta úvodní třetiny.
18:05'
Félicien Du Bois se snažil ohrozit svatyni brankáře Ruska, ale rána mu vůbec nesedla a skončila mimo branku.
17:35'
Vyloučení v týmu Rusko (Sergej Andronov – 2 min., vysoká hůl).
17:20'
Švýcarsku se povedlo vyhodit a puk a hosté budou muset základat novou akci.
15:59'
Vyloučení v týmu Švýcarsko (Andres Ambühl – 2 min., podražení).
14:59'
Švýcarsko se taktéž prosadilo z přesilové hry. Kapitýn Andres Ambühl vyslal střelu od modré čáry a puk po teči několikrát změnil trajektorii. Nejlépe se před brankou zorientoval SIMON MOSER, který do dorazil za záda brankáře. Asistence: Felicien Du Bois, Andres Ambuhl.
14:34'
Ramon Untersander vypálil od modré čáry, brankář Sorokin byl připraven a ránu si pokryl do své lapačky.
14:05'
Švýcarsko bude mít výhodu přesilové hry 5 na 3.
13:53'
Vyloučení v týmu Rusko (Sergej Andronov – 2 min., krosček).
13:41'
Vyloučení v týmu Rusko (Valerij Ničuškin – 2 min., podražení).
13:05'
Švycársko se po dlouhé době dostalo do útoku a brankář Sorikov si připsal dobrý zákrok proti střele Haaseho.
12:05'
Sergej Plotnikov si zpracoval puk a snaží se vymyslet útočnou akci.
11:47'
10:50'
Rusko se dostalo do tlaku a ohrozilo brankáře několika střelami. Tu poslední od Guseva brankář schoval do své lapačky a bude se vhazovat.
09:47'
Vyloučení v týmu Švýcarsko (Andres Ambühl – 2 min.).
09:10'
Sergej Kalinin vybojoval útočné pásmo pro svůj tým, ale jeho nahrávka nenašla žádného ze spoluhráčů.
08:47'
07:32'
Ke střele od modré čáry se dostal kapitán Andres Ambühl, ale jeho rána byla zblokována.
06:47'
Vyloučení v týmu Rusko (Sergej Kalinin – 2 min., podražení).
06:00'
Rusko po brance stále nemá dost a atakuje brankou soupeře. Následná střela Sergeje Andronova skončila pouze mimo tři tyče.
04:19'
Rusko využívá přesilovou hru a hned v úvodu utkání se dostáva do vedení. MAXIM ŠALUNOV obdržel skvělou přihrávku od Guseva a svou ránu namířil přesně do levého dolního rohu. Asistence: Nikita Gusev, Nikita Nestěrov.
03:40'
Vyloučení v týmu Švýcarsko (Thomas Rüfenacht – 2 min., podražení).
02:30'
Hráči v červených dresech se rychle dostali do protiútoku a po střele Thomase Rüfenachta musel Sorokin poprvé zasahovat. Puk si schoval do své lapačky a bude se vhazovat před jeho brankou.
01:40'
Joël Genazzi si našel místo ke střele, ale jeho rána neletěla mezi tři tyče. Brankář Sorokin nemusel zasahovat.
00:44'
Rusko se hned v úvodu utkání dostalo do útočné třetiny, ale ohrožení branky z toho nakonec nebylo.
00:01'

Švýcarsko: Hiller (Senn) – Fora, Maurer, Loeffel, Genazzi, Du Bois (A), Kreis, Rüfenacht, Untersander, Marti – Baltisberger, Schäppi, Hofmann – Herzog, Suter, Scherwey – Ambühl, S. Moser, Praplan – Haas, Hollenstein.

Rusko: I. Sorokin (Karejev) – Chafizullin, Tokranov, Zubarev, Vojnov, Nestěrov, Ljubuškin, Kiselevič, Gavrikov – Kalinin, Grigorenko, Ničuškin (A) – Mozjakin, Tkačov, Barabanov – N. Gusev, Šalunov, Kaprizov (C) – Tělegin, Andronov, S. Plotnikov.

Rozhodčí: Rantala, Salonen – Elonen, Pessonen..
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 12:30.