SESTŘIH: Čtvrtfinále play off (2. zápas): Liberec - Chomutov 4:1

Tímto se s vámi loučím a těším se s vámi na viděnou u dalších přenosů!
Nejlepší hráči utkání:
Branko Radivojevič (LIB) a Robert Kristan (CHM).
Také tentokrát se domácí tým raduje z vítězství poměrem 4:1. Rozhodl o tom už ve druhém dějství, ve třetí třetině pak Petr Jelínek a Martin Ševc upravili na konečný stav. V neděli se série přestěhuje do Chomutova, kde bude pokračovat dalšími dvěma duely.
Také ve druhém duelu této série se z vítězství radují Bílí Tygři Liberec a ujímají se vedení 2:0 na zápasy!
59:31
Stránského tvrdou střelu dokázal Kristan vyrazit do bezpečí.
59:05
Kristan má i nadále co dělat, Liberec je aktivnější.
58:47
Liberec právě vstřelil branku!
Na power-play už evidentně nedojde. Jakub Valský se v mezikruží dostal ke střele, Kristanovi puk proklouzal skrz výstroj a MARTIN ŠEVC ho na brankové čáře dokázal dorazit do sítě.
Asistence: Jakub Valský a Lukáš Krenželok.
58:38
Valský zakončoval osamocen před brankou, bekhendový pokus však Kristan zachytil.
58:23
Chomutov rozehrává z vlastního obranného pásma.
57:54
Liberec drží puk, Kristan nemůže vyjet.
57:44
Domácí okamžitě vyhazují na další zakázané uvolnění.Kristan je stále na půli cesty mezi brankou a střídačkou.
57:38
Kristan je připraven vyjet z branky.
57:38
Liberečtí vyhazují na zakázané uvolnění. Chomutov se tlačí kupředu, zakončení však nepřichází.
57:00
Sklenářův tečovaný pokus proplachtil vysoko nad břevnem domácí branky.
56:37
Puk se rychle vrátil před branku Bílých Tygrů, Lašák tak raději skryl kotouč v lapačce a hra je přerušena.
56:30
Lašák vyhazuje kotouč hokejkou až do středního pásma.
56:07
Další snažení Chomutovských zastavil ofsajd. Následuje komerční přestávka.
56:01
Peretiagin pálil od modré, ale kotouč se pouze odrazil od mantinelu do bezpečí.
55:44
Puk doklouzal až k Lašákovi, který ho hokejkou rozehrává směrem ke spoluhráčům.
55:13
Chomutov hraje v plném počtu.
55:11
Také Dernerovo nahození končí v lapačce chomutovského gólmana.
55:06
Šimkovu střelu tečoval Jelínek těsně před brankářem, Kristan však stihl zareagovat a kotouč lapil.
54:34
Liberečtí si zbytečně komplikují rozehrávku a nedaří se jim vytvořit si útočný tlak.
54:10
Hosté vyhazují až k Lašákovi.
53:48
Chomutovští dostali kotouč do středního pásma, Liberec nemá kam spěchat.
53:22
Zato Liberec již hraje v plném počtu.
53:13
Jan Rutta (CHM) nyní v útočném pásmu zbytečně fauloval a míří na trestnou lavici za podražení Lukáše Dernera.
52:58
Tygři znovu vyhazují a střídají.
52:39
Skinnerovu ránu od modré Lašák vyrazil, o chvíli později Šimek vyhodil do bezpečí.
52:16
Zdá se, že Chomutov znovu brankáře odvolávat nebude.
52:00
Ofsajd Chomutova, Kristan se dočasně vrací na led.
51:48
Po Červenkově ráně z pravého kruhu se skvělým zákrokem prezentoval Lašák! Šimek následně vyhazoval na prázdnou branku, kterou však přes celé hřiště těsně minul!
A pozor, hosté to zkoušejí v šesti hráčích! Robert Kristan zamířil na střídačku!
Chomutov si vyžádal oddechový čas.
51:19
Jediným potrestaným nakonec bude Tomáš Mojžíš, který dostává dvouminutový trest za krosček.
51:19
V rohu kluziště se strhla pořádná mela, rozhodčí bude vylučovat.
50:50
Domácí pozorně brání a nepouštějí v posledních minutách Chomutov do výraznějších šancí.
49:50
Šidlíkova střela nebezpečně prolétla brankovištěm domácích, nikdo z Pirátů však puk nedokázal tečovat.
49:14
Na druhé straně nahazoval na branku Vladimír Růžička, jeho pokus ale Lašák bez obtíží chytá.
49:07
Vampola chytrou zadovkou hledal před brankou některého ze spoluhráčů, ale marně.
48:52
Hra je přerušena, vhazovat se bude ve středním pásmu.
48:40
Bílí Tygři hrají v plném počtu.
48:15
Domácí opět vyhazují puk do útočného pásma.
48:05
Chomutovští si sami komplikují hru nepřesnostmi.
47:36
Jan Výtisk vyhodil kotouč přes všechny čáry a Liberečtí mohou v klidu vystřídat.
47:19
Růžičkovu střelu dokázal zblokovat Jaroslav Vlach.
46:50
Liberec velmi rychle vyhazuje.
46:40
Nyní si přesilovou hru vyzkoušejí Chomutovští, Tomáš Mojžíš (LIB) odpyká dvouminutový trest za hákování. Hra bude pokračovat po komerční přestávce.
46:21
Hosté hrají v plném počtu.
Dnešní utkání sleduje 7412 diváků.
46:11
Michal Řepík byl zasažen do obličeje a s bolestivou grimasou se velmi pomalu vracel na střídačku. Rozhodčí se rozhodli hru raději přerušit.
45:36
Chomutov dostal kotouč ze svého pásma a šetří čas.
45:00
Liberečtí nyní ostřelovali Kristana ze všech možných pozic, hostující brankář však se štěstím odolal.
44:21
Liberec si zahraje přesilovou hru, Jan Rutta (CHM) míří na trestnou lavici za sekání.
43:47
Krátce po velké šanci Lukáše Krenželoka, který v samostatném nájezdu nevyzrál na Kristana, se Tygři přeci jen dočkali branky! Střelu PETRA JELÍNKA totiž Kristan vyrazil pouze k vracejícímu se Růžičkovi, který si smolně srazil puk do vlastní sítě.
Asistence: Lukáš Krenželok.
43:11
Kotouč nyní od hokejek Pirátů doputoval až před Lašáka, který neváhal a hru okamžitě přerušil.
42:56
Derner vyvezl kotouč do útočného pásma, zde se ho však zmocnili hosté.
42:14
Lašák přerušil hru, bude se vhazovat po jeho levé ruce.
41:51
Oba týmy hrají v plném počtu.
41:38
Birner tentokrát našel nahozením Michala Řepíka a ten těsně před brankou tečoval kotouč, ovšem puk prolétl těsně nad břevnem.
41:16
Řepík dobře našel napřaženého Michala Birnera, ten však nedokázal trefit odkrytou chomutovskou branku!
40:38
Hraje se i nadále ve čtyřech na obou stranách. Chomutov kombinuje na vlastní polovině.
40:01
Oba celky již nastupují na ledovou plochu, brzy budeme moci pokračovat.
Druhá třetina je minulostí. Bílí Tygři v ní dokázali dvakrát skórovat v situacích při nestandardním počtu hráčů na ledě. Nejprve ve vlastním oslabení využil zaváhání Roberta Kristana Branko Radivojevič a následně po půlhodině hry dokonal obrat další Slovák Martin Bakoš. Každopádně sledujeme strhující a velmi vyrovnanou podívanou a ve třetí třetině se jistě máme na co těšit. Začne zhruba ve 20:00.
40:00
39:52
Nejaktivněji si v šarvátce počínali Jaroslav Vlach a Antonín Dušek, kteří míří na trestnou lavici za hrubost. Bude se hrát ve čtyřech na obou stranách.
39:52
39:52
Kämpf se snažil dohrát kotouč, který již měl Lašák v rukavici, a následovala krátká strkanice na brankovišti, která se nejspíš neobejde bez vyloučení.
39:48
Ruttovu střelu vyrazil Lašák až do ochranné sítě, Chomutov zůstane nastěhován v útočném pásmu.
39:08
Liberečtí hrají v plném počtu.
38:55
Po přihrávce zpoza branky se kotouč nebezpečně pohyboval libereckým brankovištěm, Lašák tedy raději puk zalehl a přerušil hru.
38:32
Vlach vyvezl kotouč do útočného pásma a dělovkou těsně minul Kristanovu klec.
37:55
Liberec se již brání ve čtyřech.
37:47
Radim Šimek vyhazuje puk až ke Kristanovi.
37:07
A bude to další vyloučení na liberecké straně. Martin Ševc (LIB) dostává . Mezitím se na ledě do sebe pustili Petr Vampola a Roman Červenka, kteří oba dostávají po dvou minutách za hrubost. Liberec bude každopádně hrát opět ve třech, a to po dobu 49 sekund, pokud tedy neinkasuje. Martin Ševc navíc dostává osobní trest na deset minut.
37:07
37:07
36:43
Ölvecký z dobré pozice těsně minul domácí branku.
36:10
Liberec hraje ve čtyřech, Birner je na ledě.
35:56
Liberec jde do tří! Lukáš Krenželok (LIB) odpyká menší trest za zdržování hry – stejně jako Birner totiž vyhodil kotouč mimo kluziště.
35:28
Na druhé straně se musel Ján Lašák hned dvakrát předvést, nejprve při střele Růžičky a následně po ráně Romana Červenky.
34:45
A Liberec mohl dnes již podruhé skórovat v oslabení! Valský se objevil sám před brankářem, jeho blafák však skončil nepřesným zakončením.
34:25
Domácí vyhazují do bezpečí.
34:10
Michal Birner (LIB) odpálil z vlastního pásma kotouč mimo ledovou plochu a čeká ho tak dvouminutový trest.
33:37
Hřebejk pálil z levé strany, ale branku minul.
32:59
Valského nahození žádného ze spoluhráčů nenašlo, kotouče se zmocnili hosté.
32:16
Hra je přerušena, následuje komerční přestávka.
31:44
Na konci efektní kombinace Liberce tečoval Bakoš Radivojevičův pokus těsně vedle Kristanovy branky!
31:18
Rutta vyzkoušel ze středního pásma pozornost Jána Lašáka, ten vyrazil puk až do ochranné sítě.
30:43
Birner nebezpečně nahazoval od modré, Vampola však před brankou nedokázal kotouč tečovat do sítě.
30:07
Skinnerovo nahození na Lašákovu branku proklouzalo těsně kolem levé tyče.
29:39
Tygři dokonali obrat skóre. Radivojevič našel na pravé straně osamoceného Michala Bulíře, který sice trefil ležícího Kristana, od něj se však kotouč odrazil k MARTINU BAKOŠOVI a ten už s dorážkou neměl sebemenší problém.
Asistence: Michal Bulíř a Branko Radivojevič.
29:01
Krenželok se na brankovišti natahoval po kotouči, k dorážce se však nakonec nedostal.
28:48
Tygrům se zatím nedaří ohrozit Kristana.
28:00
Následuje další přesilovka domácích. Roman Červenka (CHM) dostává menší trest za nedovolené bránění.
27:37
Domácí vyhodili přes celé kluziště až ke Kristanovi a ten raději před dojíždějícím Bulířem skryl kotouč v lapačce.
27:19
Chomutov se snaží tlačit kupředu, o puk se momentálně bojuje v rohu kluziště.
26:48
Následuje komerční přestávka.
26:48
Hra je přerušena, bude se vhazovat ve středním pásmu.
26:30
Lakatoš hledal přihrávkou rozjetého Valského, ten však skákající kotouč nedokázal zasáhnout.
26:05
Tato přesilová hra domácím příliš nevyšla, hosté jsou v plném počtu.
25:45
Radivojevič chtěl nahazovat na branku, kotouč mu však sklouzl z čepele.
24:47
Domácí jsou v plném počtu a začíná jejich zkrácená přesilovka.
24:26
David Květoň ujížděl při hře ve čtyřech sám na brankáře Lašáka, ten však dokázal jeho pokus přečíst a zneškodnit!
24:05
Poměr sil na ledě se vyrovná. Michal Vondrka (CHM) zasáhl loktem Jaroslava Vlacha a zamíří na trestnou lavici.
23:38
Piráty evidentně vyrovnávací branka zaskočila a nedaří se jim vytvořit si v přesilové hře tlak.
23:04
Liberečtí opět vyhazují přes všechny čáry a nadále se zodpovědně brání.
22:35
Slabší moment si nyní vybral Robert Kristan! Domácí v oslabení vyváželi kotouč a BRANKO RADIVOJEVIČ ho z velkého úhlu poslal na branku, Kristanovi však proklouzl mezi betony a Jan Stránský ho následně doklepl do opuštěné klece, ale zbytečně – puk už byl předtím za brankovou čarou!
Asistence: Jan Stránský.
22:24
Skinnerovu střelu od modré čáry Lašák vyrazil.
21:57
Tygři se alespoň na chvíli osvobozují.
21:40
Vampola odehrál puk pouze k Tejnorovi, který však svou ranou minul Lašákovu svatyni.
21:28
Výtisk přišel za brankou o kotouč, který doklouzal až k Lašákovi. Ten raději přerušil hru.
20:47
Tak to je komplikace pro domácí! Martin Ševc (LIB) zasáhl vysokou holí do obličeje Romana Červenku, který navíc odnesl zásah krvavým zraněním. Uvidíme tedy čtyřminutovou přesilovou hru Pirátů.
20:26
Tak to byl nejprve velký zkrat gólmana Lašáka, který však dokázal na poslední chvíli zažehnat! Domácí brankář totiž namazal zpoza branky přímo na přijíždějícího útočníka hostí, následně však parádním tygřím skokem dokázal střelu do prázdné branky zneškodnit!
20:01
Úvodní dějství nám nabídlo celou řadu velkých šancí, využita však byla jediná. Ve 20. minutě využil přesilovou hru Brett Skinner a zařídil svému týmu vedení. Odpoví ve druhé třetině Tygři? To se dozvíme zhruba od 18:57.
20:00
19:33
Piráti právě vstřelili branku!
Nyní už se ovšem mohou hosté radovat. BRETT SKINNER si na pravém křídle počkal na dobře načasovanou přihrávku a následně pálil do odkryté branky. Ján Lašák se nemohl stihnout přesunout.
Asistence: Roman Červenka a Vladimír Růžička.
19:02
K Romanu Červenkovi se v mezikruží dostal odražený puk a jeho přízemní střela se odrazila od tyče!
18:34
Ve stejném čase míří na trestnou lavici Petr Vampola (LIB) za hákování.
18:34
Piráti už hráli v plném počtu, když se dostali do obrovské šance! Hřebejk s Červenkou totiž ujížděli dokonce dva na nikoho, první jmenovaný přihrál Červenkovi a ten zakončoval, Lašák však předvedl skvělý zákrok a puk zastavil!
18:03
Šimek vyjel do útočného pásma a zkusil vypálit, jeho pokus však byl sražen nad branku.
17:46
Chomutov vyhazuje až k Lašákovi a střídá.
17:24
Hosté již hrají ve čtyřech.
17:15
Kristan musel opět zasahovat, hra je přerušena. Do konce dvojnásobné přesilovky zbývá šest sekund.
16:56
Radivojevič našel dobře postaveného Bakoše, jeho střelu do odkryté části branky však včasným přesunem zneškodnil Robert Kristan!
16:29
Tygři se dostali do další nebezpečné šance, kterou přerušil Jakub Sklenář (CHM), když podrazil Lukáše Krenželoka. Uvidíme tedy skoro minutovou dvojnásobnou početní převahu Liberce!
16:05
Hosté vyhazují puk do bezpečí.
15:53
Tygři kombinují v pásmu Chomutova, zatím však bez zakončení.
15:21
Radivojevič byl však v úniku osekáván Petrem Šidlíkem (CHM) a ten tak míří na trestnou lavici. Uvidíme první libereckou přesilovku.
15:21
Branko Radivojevič vystartoval sám na branku, jeho střelecký pokus však Kristan dokázal betonem vyrazit!
14:40
Také podruhé se dokázali Liberečtí v oslabení ubránit.
14:21
A domácí opět vyhazují puk až do chomutovské obranné třetiny.
14:08
Až nyní se Tygři osvobozují.
13:49
Skinnerův střelecký pokus byl zblokován. Hosté však předvádějí povedený zámek.
13:26
Růžičkovo nahození od modré čáry Lašák vyrazil betonem.
12:57
Nyní už se opět hraje. Po souboji u mantinelu končí puk mimo ledovou plochu, bude se vhazovat ve středním pásmu.
12:39
Uvidíme další přesilovou hru Chomutova. Michal Řepík (LIB) míří na trestnou lavici za faul kolenem. Následuje komerční přestávka.
12:19
Kupředu vyrazil Roman Červenka, jeho střela však skončila těsně mimo.
11:24
A byla z toho zajímavá příležitost! Vampola si s pukem sjel až před branku, kde o něj sice přišel, nejblíž k němu ovšem měl Martin Bakoš, jenž se snažil dorážet. Kristan však nakonec dokázal vyrazit puk do bezpečí.
10:57
Domácí zakládají útočnou akci z vlastní obranné poloviny.
10:18
To byla zajímavá šance Chomutova! Tejnor pálil od modré a kotouč se zastavil někde v brankovišti, kde se hostující hráči snažili puk dorazit za Lašáka, ten však všem pokusům dokázal odolat!
09:38
Po Jelínkově teči proskákal puk chomutovským brankovištěm a možná i mezi betony Roberta Kristana, nakonec však skončil těsně vedle.
09:26
Šimkovu střelu od modré zlikvidoval Kristan.
09:20
Domácí nyní zamkly svého soupeře uvnitř pásma a Piráti se osvobozují pouze za cenu zakázaného uvolnění.
08:31
Radivojevič dostal před brankou až příliš prostoru, jeho střela z hrany brankoviště však těsně minula hostující branku.
08:00
Výtiskovo nahození se před brankou snažil tečovat Vlach, kotouč však neprošel až ke Kristanovi. O chvíli později se Stránský pokoušel zakončit před brankou, ale Kristan tentokrát raději puk zalehl.
07:27
Dušek vyslal z mezikruží na branku jedovatou střelu, Lašák si však poradil a kotouč vyrazil.
06:55
Bulíř trochu se štěstím projel s kotoučem až do útočného pásma a pokusil se vypálit, Kristan však jeho střelu mezi betony přečetl a chytil.
06:22
Růžička přiťukl kotouč na levý kruh rozjetému Vondrkovi, který okamžitě vypálil, jeho pokus však Lašák srazil vyrážečkou až do ochranné sítě. Následuje komerční přestávka.
05:48
Rutta nahodil ze středního pásma na branku a Lašák nakonec raději skryl kotouč v rukavici, neboť se k němu hnal rozjetý Květoň.
05:32
Jelínek nebezpečně tečoval kotouč před brankou soupeře, puk však nakonec proklouzal pouze těsně kolem levé tyče.
04:53
Stránský po návratu na led pálil od modré, Kristan vyráží betonem.
04:35
Domácí hrají v plném počtu.
04:06
Ölvecký sice ještě vypálit nedokázal, ke střele z mezikruží se však následně dostal Jakub Sklenář. Jeho ránu však dokázal Ján Lašák vyrazit a obrana následně vyhodila do bezpečí.
03:29
Domácí opět vyhazují.
03:24
Po Ruttově nahození doputoval kotouč až k Jánu Lašákovi, který raději přerušil hru. Následovat bude vhazování po jeho levici.
03:08
Tygři svědomitě brání a zatím hostující tým nepustili do svého pásma.
02:53
Útok Pirátů přerušil ofsajd.
02:43
Tygři okamžitě vyhazují do bezpečí.
02:33
Budeme svědky prvního vyloučení. Jan Stránský (LIB) dostává dvouminutový trest za sekání.
02:08
Výtisk chtěl pálit od modré, trefil však pouze před sebou stojícího hráče.
01:43
Radivojevič pálil hned po vhazování a Kristan chvíli nevěděl, kde má kotouč, ten se však skrýval v jeho výstroji.
01:39
Po Valského nahození se kotouč odrazil od mantinelu ke Kristanovi, který raději přerušuje hru.
01:24
Rozehrávka domácích podruhé v krátkém sledu končí zakázaným uvolněním.
01:08
Piráti však o kotouč přišli a byla z toho nebezpečná šance domácích. Birner jen těsně minul Kristanovu branku.
00:43
Chomutov kombinuje ve vlastním pásmu a snaží se založit útočnou akci.
00:20
Nepřesná rozehrávka Liberce končí zakázaným uvolněním.
00:02
Petr Vampola byl z úvodního vhazování vykázán, buly se bude opakovat.
00:01
Centři prvních formací se ve středovém kruhu chystají na úvodní buly! Co nevidět budeme moci začít.
Home Credit Arenou zní česká státní hymna.
Oba celky již po úvodním ceremoniálu naskakují na ledovou plochu! Utkání bude brzy moci začít.

Bílí Tygři Liberec: Lašák (Schwarz) – Šimek, Ševc, Mojžíš, Derner, Vitásek, Výtisk (C), Plutnar – Bakoš, Vampola, Radivojevič – Řepík, Bulíř, Birner – Valský, Jelínek, Krenželok – Stránský, Lakatoš, Vlach – Ordoš.

Piráti Chomutov: Kristan (Strmeň) – Skinner, Rutta, Trejný, Tejnor, Peretiagin, Šidlík, Dlapa, Blaha – Račuk, Červenka, Tomica – Květoň, Ružička, Vondrka (C) – Hřebejk, Kämpf, Sklenář – Kaše, Ölvecký, Dušek,

Rozhodčí: Hodek, Hejduk – Lhotský, Svoboda.
Liberec tak vstoupil do play-off úspěšně a po vítězství 4:1 se ujal vedení v sérii. Zvládne šampion základní části i druhý duel nebo Piráti srovnají?
První duel série vyzněl lépe pro celek z města pod Ještědem. Po druhé části bylo sice skóre vyrovnané, avšak ve třetí třetině domácí spustili kanonádu, na kterou jsou fanoušci modro-bílých zvyklí. Nutno podotknout, že k tlaku jim dopomohly i častá vyloučení Chomutovských. Na branku Roberta Kristana vyslali svěřenci trenéra Filipa Pešána v posledních dvaceti minutách hned sedmadvacet střel!

Kýžený úspěch přinesly akce na jejímž konci stanuli Michal Birner a Michal Řepík. Druhý jmenovaný navíc přidal v 58. minutě branku z trestného střílení.
Dobrý den, vítám Vás u textového přenosu z druhého utkání čtvrtfinálové série mezi Bílými Tygry Liberec a Piráty z Chomutova.