My už se však z Mladé Boleslavi odmlčíme. Za celý tým, který se v této sezóně odsud z města automobilů podílel na komentovaných on-line přenosech, se loučíme a těšíme opět v další sezóně. Na počtenou.
Liberecký kotel stále vyvolává svůj tým, který možná ještě přijde na další děkovačku.
Boleslavský stadion pořád bouří, to se vidí málokdy, aby takové ovace sklízel tým, který vypadl v sérii po čtyřech zápasech. Boleslavští fanoušci, kteří zde zažili postup do extraligy, pád do 1. ligy a následný postup do extraligy, si ale náležitě uvědomují, jak výjimečnou sezónou na soutoku řek Jizery a Klenice prožili.
Na děkovačku došlo i na druhé straně. Užívá si ji celý boleslavský tým včetně trenérů Mariana Jelínka a Františka Výborného. Liberečtí už slaví v útrobách ŠKOENERGO Arény.
Bílí Tygři Liberec vyřadili po Chomutovu po čtyřech zápasech i Mladou Boleslav. Liberečtí vstupovali do série jako jasný favorit. S přehledem zvítězili v základní části a suverénně odehráli i play-off. Bílí Tygři si počínali opravdu velice dobře a velice dobrými výkony dokráčeli až do finále play-off. Získají Liberečtí i mistrovský pohár? Na to si budeme ještě muset několik týdnů počkat.
Realizační týmy a hráči si na ledě podávají ruce a děkují si za skončenou sérii. Liberečtí si užívají se svým kotlem fanoušků děkovačku.
Mladá Boleslav sice v semifinále vypadla v nejkratší možné době a suverénní Liberec nedokázala ani jednou porazit. I přes to ale boleslavští fanoušci fandí a podporují domácí hráče, kteří skončili vysoko za předsezónními očekáváními. Po základní části skončil Bruslařský klub na šestém místě a ve čtvrtfinále vyřadil 4:2 na zápasy Mountfield Hradec Králové. Nyní tradičnímu celku ze středních Čech končí sezóna. Už druhým rokem ale nikoliv dubnovou baráží, ale play-off.
Nejlepší hráči zápasu
Michal Bulíř (LIB)
Marek Trončinský (MBL)
Bílí Tygři Liberec jsou prvním finalistou Play-off České pojišťovny 2015/2016. Mladou Boleslav vyřadili 4:0 na zápasy, stejně jako Chomutov. V play-off ještě nepohráli, připsali si čtrnáctou výhru v řadě a osmou v play-off.
59:57
Liberec právě vstřelil branku!
Přeci jen Bílí Tygři vstřelili Bruslařskému klubu nelichotivého bůra. Kotouč poslal do prázdné branky ze středního pásma TOMÁŠ MOJŽÍŠ. Bez asistence.
59:45
Boleslav v útočném pásmu, ale domácí trefili pouze boční síť.
59:19
Domácí se vůbec nemohou usadit v útočném pásmu. To už si Severočeši pohlídají.
59:13
Liberec vyhodil kotouč na zakázané uvolnění.
59:03
Mladá Boleslav zkouší hru v šesti. David Rittich zůstává na střídačce.
59:03
Boleslavská střídačka to ještě úplně nezabalila. Domácí si vybrali oddechový čas.
59:03
Dominik Pacovský ještě způsobil rozruch v brankovišti, ale žádný z Bruslařů neusměrnil kotouč mezi tři tyče.
58:43
Utkání už se jen dohrává, Boleslavští drží kotouč na svých holích, žádný z týmů už se téměř do ničeho nežene.
58:14
57:37
Hosté stále ještě pokračují v přesilové hře a mají velký tlak v pásmu. Z libereckého kotle se ozývá "Dejte jim bůra", zatímco domácí diváci jsou na nohou a ve stoje tleskají domácím za výkony v celé sezóně.
56:49
Definitivní postup Liberce do finále play-off nejspíš vystřelil Bílým Tygrům svým gólem MARTIN BAKOŠ, který překonal Davida Ritticha střelou z pravého kruhu. Liberečtí završili počet gólů v přesilových hrách v rámci této série už na deset. Asistence: Jakub Valský, Michal Bulíř.
56:20
ŠKOENERGO Aréna sice bouří, ale opravdu se zdá být už rozhodnuto. Bílí Tygři stále hrají přesilovou hru.
56:19
Jakub Klepiš trefil střelou z levého kruhu Jána Lašáka pouze do ramene. Liberecký brankář následně vyrazil puk do ochranné sítě.
55:46
Středočeši posílají kotouč přes všechny čáry.
55:14
55:13
Liberečtí si zatím nevytvořili svůj obvyklý přesilovkový tlak. Pro zajímavost doplním, že v této sérii s Mladou Boleslaví vstřelili Bílí Tygři už úctyhodných devět gólů!
54:38
Severočeši okupují útočné pásmo a často střílejí.
54:23
Mojžíšova dělovka od modré trefila plexisklo.
53:37
Tomáš Hyka se dostal do přečíslení a vymíchal Jána Lašáka, jenže žádný z domácích hráčů nedokázal volný kotouč dorazit za brankářova záda.
53:14
Michal Bulíř (LIB) vyloučen na dvě minuty za hrubost a Jiří Kučný (MBL) na 5 minut + do konce utkání za zásah do oblasti hlavy a krku. Pětiminutový trest odpyká Ivan Ďurač (MBL). Liberečtí tedy mohou být naprosto spokojení, protože o osudu utkání se zdá být již rozhodnuto.
53:14
Hosté budou hrát tříminutovou přesilovku pět na čtyři.
53:14
Rozhodčí se stále radí o rozdělení trestů.
53:14
Dnešní utkání sleduje 3 744 diváků. ŠKOENERGO Aréna není poprvé v letošním play-off vyprodaná.
53:14
Michal Řepík odjíždí v předklonu na střídačku, snad bude v pořádku, zároveň se bude vylučovat!
53:14
Během probíhající komerční přestávky zůstal ležet na ledě Michal Řepík, u kterého je lékař. Zároveň za brankou Mladé Boleslavi pořád neustává hromadná bitka.
53:09
Michal Bulíř nezachytil na hranici levého kruhu přihrávku a nedokázal rozhodnout o vítězství Mladé Boleslavi.
52:15
Další velkou šanci spálil Petr Vampola, jenž nezvedl kotouč nad Rittichovu vyrážečku.
51:52
Petr Jelínek obral na liberecké útočné modré čáře o puk Tomáše Hyku, který si mohl po skvělém zákroku Davida Ritticha hodně oddychnout a červenat se za svou chybu.
Mladé Boleslavi se začíná výrazně krátit čas. Aktuálně má navrch Liberec, který se drží v útočné třetině a chce za každou cenu rozhodnout.
51:04
Z mezikruží se neprosadil ani Petr Vampola, jemuž střela nesedla.
50:06
Liberečtí si připsali gólovou šanci, ale jeden z útočníků nedokázal zvednout puk nad vyrážečku.
49:07
Radan Lenc z hranice pravého kruhu vůbec nemířil přesně.
48:34
Střelecký pokus Matěje Stříteského od modré si Ján Lašák vychutnal zákrokem lapačkou.
47:53
Boleslavští si vytvořili tlak, ale Jána Lašáka ani tentokrát nepřekonali.
46:31
Následuje komerční přestávka.
46:31
Dominik Pacovský mohl jet sám na branku, ale zastavil jej ofsajd, Boleslavští se zlobí, jenže to už jim nepomůže.
46:20
O teč do branky se pokoušel Tomáš Urban, ale neměl puk na holi.
45:49
Pavel Musil přenechal puk před brankou Tomáši Hykovi, jenž se ale nezmohl k zakončení, protože kotouč vůbec nezachytil.
44:57
Možná další zlomový moment – Bílí Tygři se ubránili další boleslavské přesilovce a jsou hodně blízko k vytouženému postupu do finále v nejkratší možné době, čtrnácté výhře v řadě, z toho osmé v play-off.
44:55
44:26
Richard Jarůšek se ocitl v gólové šanci, jenže v rozhodující monent poslal puk místo pod břevno do ochranné sítě.
44:10
Tuto přesilovku zatím hrají boleslavští hokejisté hodně bídně.
43:45
Hosté se dokonce dostali do situace dva na dva, ale Jakub Valský nakonec Davida Ritticha nepřekonal.
43:18
Hosté nepustili Mladou Boleslav ani do útočného pásma. V oslabeních Bílí Tygři vynikají.
43:00
Zatím to tak nevypadá, Severočeši posílají krátce po buly puk přes všechny čáry.
42:55
Domácí Bruslaři si zahrají přesilovku. Na dvě minuty byl za podražení vyloučen Petr Vampola (LIB). Dokáží domácí využít druhou početní výhodu v tomto utkání a vyrovnat skóre?
42:44
Marek Trončinský mohl potrestat chybnou rozehrávku Tygrů, ale ti svou chybu napravili a daleko jej s kotoučem nepustili.
42:07
Tentokrát už se Martinu Látalovi, dařilo o poznání lépe, jak je jeho zvykem, nabral solidní rychlost a snažil se překonat Jána Lašáka střelou k pravé tyči, ale nedokázal trefit žádné volné místo, pokud tam vůbec nějaké bylo.
41:48
Martin Látal se nechal obrat o puk, a do útoku tak mohou Liberečtí.
41:17
Obrovská šance Marka Trončinského, který objel branku a mohl nasměrovat kotouč do její odkryté části, jenže také nezamířil přesně! To může po skončení zápasu Mladou Boleslav hodně mrzet.
41:00
Radan Lenc vystřelil z pravého kruhu, ale nemíril přesně.
40:40
Severočeši začali aktivně a hned od začátku třetiny jsou hodně silní na puku v útočném pásmu.
40:01
Tomáš Hyka zlomil při odchodu do kabin hůl a David Rittich praštil svou lahví od pití vší silou o lavičku na střídačce – to přesně vyjadřuje náladu boleslavských hráčů, kteří inkasovali krátce před odchodem do kabin na 2:3, a může se tak jednat o definitivně zlomový moment utkání. Bruslaři však mohou litovat zejména svého vstupu do druhého dějství, ve kterém hned dvakrát inkasovali a připravili se o své vedení. Po čtyřiceti minutách hry jsou tedy blíž k výhře opět favorizovaní Bílí Tygři, kteří mohou za několik desítek minut oslavit postup do finále Play-off České pojišťovny? Podaří se jim to? Sledujte závěr duelu spolu s námi.
Další třetina začne přibližně v 19:11.
40:00
39:53
Liberečtí jsou stále v útočné třetině.
39:16
Pohledný gól z hole MICHALA BULÍŘE a zároveň využitá přesilovka hostů. Liberecký útočník se napřáhl v pravém kruhu, odkud chladnokrevně zamířil do pravého horního rohu Rittichovy brány. Asistence: Jakub Valský.
39:02
Šimkova střela z mezikruží byla zblokována.
38:44
Tomáš Urban zvládl vyhodit puk.
38:33
Další povedený zákrok boleslavského brankáře. Michal Řepík už si myslel, že Davida Ritticha překonal střelou k levé tyči, jenže gólman puk za svá záda nepustil.
38:05
Obrovskou šanci si připsal junior Dominik Lakatoš, po jehož střele ale udržel David Rittich puk s vypětím všech sil pod svými betony.
37:58
Bílí Tygři se drží v pásmu a mají tlak.
37:47
Přesilovou hru si zahrají i Liberečtí. Svůj druhý trest v play-off vyfasoval Martin Rýgl (MBL), který byl vyloučen na dvě minuty za hrubost. Vrátí Severočeši vedení opět na svou stranu?
37:33
Buly ve středním pásmu se muselo opakovat, nyní už se ale opět hraje.
37:10
Mladá Boleslav právě vstřelila branku!
Přeci jen boleslavští hokejisté prolamují přesilovkové trápení. V pravém kruhu se napřáhl Lukáš Pabiška, jehož střelu tečoval mezi tři tyče obránce MATĚJ STŘÍTESKÝ. Asistence: Lukáš Pabiška, Michal Bárta.
36:48
Středočeši znovu okupují pásmo, ale nedokáží si vytvořit žádnou větší šanci.
36:27
Po ofsajdu se vhazuje ve střední třetině.
36:25
Dominik Pacovský nepřihrál zrovna ideálně Jakubu Klepišovi, což stálo Mladou Boleslav útočné pásmo.
35:56
Boleslavští si nedokázali přihrát, čehož využili hosté, kteří posílají puk za Davida Ritticha.
35:49
Liberečtí jdou do čtyř. Dvě minuty za faul loktem dostal Ondřej Vitásek (LIB)
35:15
Boleslavi mohlo být odpískáno zakázané uvolnění, ale puk směřoval na gólmana, který přerušil hru.
35:07
Liberečtí jsou opět aktivní v útočném pásmu.
34:42
Ještě se upravuje ledová plocha po díře, která vznikla vhozením pet lahve na led. Bezpečnostní agentura ale nechala celý incident tradičně bez povšimnutí, diváka ani nevyvedla ze stadionu.
34:42
Po delší době je přerušena hra, probíhá komerční přestávka.
34:34
Junior Ivan Ďurač si najel až k brance, ale puk mezi levou tyč a brankáře nepropasoval.
34:18
Liberci nebylo odpískáno zakázané uvolnění a na ledě už je v dnešním utkání první pet lahev.
33:29
Střela Jiřího Kučného od modré čáry šla těsně vedle branky.
32:37
Před Davidem Rittichem kombinují opět liberečtí hokejisté, kteří by rádi navýšili svůj náskok a přiblížili se postupu do finále extraligového play-off.
32:22
Střela Marka Trončinského od modré čáry byla zblokována, puk si tedy cestu k bráně nenašel.
31:37
Klepiš byl v útočném pásmu hákován Špačkem, rozhodčí ale nebudou vylučovat.
30:29
Do pásma se po delší době dostali hosté, kteří si však nevytvořili žádnou výraznější šanci.
29:47
29:28
Richard Jarůšek nedokázal usměrnit z kotouč z bezprostřední blízkosti mezi tři tyče.
29:00
Ačkoliv hrál jeden z libereckých hráčů dokonce bez hokejky, i tehdy poslali Bílí Tygři puk přes všechny čáry.
28:42
Další vyhození ze strany hostů.
28:11
Boleslavští si nedokázali vytvořit přesilovkový tlak. Liberečtí toho využili a osvobozují se.
27:47
Martin Látal byl tvrdě sražen u mantinelu, za což byl vykázán na dvě minuty za nedovolené bránění Ondřej Vitásek (LIB). Dokáží domácí, kteří se trápí v přesilových hrách, vyrovnat stav utkání?
27:29
Hosté vystřelili hned po buly, David Rittich ale vyrazil kotouč betonem.
27:26
Dominik Pacovský nezachytil dlouhou přihrávku od Tomáše Urbana, z čehož pramenilo další zakázané uvolnění Mladé Boleslavi.
27:02
Boleslavští se dopustili zakázaného uvolnění. Domácí už nehrají tak dobře jako v prvním dějství a otěže utkání přebírá pomalu, ale jistě Liberec.
26:37
Ve ŠKOENERGO Aréně probíhá komerční přestávka.
26:16
Bílí Tygři si vytvořili obrovský tlak, přičemž domácí obrana buď naprosto zaspala, nebo rezignovala. ONDŘEJ VITÁSEK dostal prostor přímo před brankářem snad na čtyři dorážky za sebou, přičemž na tu poslední gólman už nestačil a puk prošel pod jeho betony. Severočeši tedy bleskově otáčejí stav utkání. Asistence: Michal Plutnar, Branko Radivojevič.
25:37
Po nepřesných přihrávkách se Severočeši připravili o útočnou třetinu.
24:54
Hosté i nadále okupují útočné pásmo a zatápějí domácí obraně.
24:13
Petr Vampola sice nakonec Davida Ritticha neprostřelil, podařilo se to ale MICHALU ŘEPÍKOVI, jehož dorážka od levé tyče propadla až za Rittichova záda. Asistence: Dominik Lakatoš, Petr Vampola.
23:53
Bílí Tygři už kombinují v útočném pásmu. Bruslaři by si měli dát pozor hlavně na nepokrytého Vampolu.
23:30
Domácí dokázali vyhodit kotouč.
23:10
Vampolova střela od modré nemířila mezi tři tyče.
23:06
Boleslavští jdou do čtyř. Menší trest za sekání dostal Michal Bárta (MBL).
22:30
Ctirad Ovčačík na modré nezachytil přihrávku od Matěje Stříteského.
22:05
Střelu Jiřího Kučného od modré čáry vyrazil brankář mimo.
21:44
Tomáš Urban se dostal ke střele v mezikruží, ale Jána Lašáka nepřekvapil.
20:51
Liberečtí okupují útočné pásmo, zatím se ale k žádné větší šanci nedopracovali.
20:26
20:06
Boleslavští se nemohou dostat do pásma.
20:01
Hráči už přicházejí na ledovou plochu. Domácí zahájí druhou třetinu 26 sekund trvající přesilovou hrou.
První třetina už je u konce, první dějství bylo zatím asi nejvyrovnanější z doposud odehraných utkání v této sérii. Ačkoliv měli Bílí Tygři spoustu šancí a ty boleslavské úspěšně likvidovali, dostali se do vedení zásluhou proměného úniku Dominika Pacovského. V závěru prvního dějství působili Severočeši poněkud nervózně, je ale očekávatelné, že v dalších třetinách přidají na tempu.
Další třetina začne přibližně v 18:13.
20:00
19:49
Pacovského střela z pravého kruhu se odrazila od Lašákova betonu mimo.
19:34
Tomáš Urban nedokázal poslat kotouč do odkryté klece.
19:07
Dominik Pacovský nahrál zcela zbytečně puk na hůl Jana Stránského, který jej posílá až za brankáře domácích.
18:51
Bruslaři kombinují v pásmu, zatím se ale nedostali k pořádné střele na branku.
18:43
18:26
Přesilovka Liberce končí. Za sekání dostal dvě minuty Martin Bakoš (LIB).
18:16
Boleslavský Martin Rýgl posílá puk přes všechny čáry.
17:38
Domácí vystihli libereckou rozehrávku a osvobozují se.
17:12
Lukáš Krenželok byl před bránou úplně sám, ale nedokázal zvednout kotouč pod břevno, kde by se bývalo našlo místo.
16:52
Hosté vyhráli buly a kombinují na útočné modré.
16:43
Druhá přesilová hra pro Liberec v zápase. Za hákování obdržel menší trest Matěj Stříteský (MBL). Dokáží Bílí Tygři před odchodem do kabin srovnat stav utkání?
16:16
Liberečtí se do pásma nedostali, byl jim odpískán ofsajd.
16:02
Dominik Pacovský poslal k zemi ukázkovým hitem Petra Jelínka, za což sklidil solidní ovace od boleslavského publika, které první vstřelený gól Boleslavi na domácí půdě probudil.
15:02
Povedené střídání Martina Látala, který nabral solidní rychlost, objel bránu a naservíroval puk před ní připravenému Tomáši Urbanovi, který však mířil pouze do Lašákových betonů.
14:37
Severočeši opět kombinují v pásmu, domácí je však moc nepouští do střel.
13:56
Střela Branka Radivojeviče z pravého kruhu byla zblokována.
13:23
Liberec jako by inkasovaný gól nakopl a začal hrát mnohem lépe. Bílí Tygři mají tlak před brankářem.
13:10
Liberečtí chybovali ve středním pásmu, čehož dokázal využít rozjetý DOMINIK PACOVSKÝ, který jel úplně sám proti Jánu Lašákovi. Brankář Severočechů sice kotouč zbrzdil, ale ten si stejně našel cestu pod betony mezi tři tyče. Asistence: Martin Látal.
12:38
Martin Látal nahrál pouze spoluhráči, přičemž následně se ještě dostali k puku domácí, ti se však zmohli pouze na zakázané uvolnění.
12:04
Michal Řepík byl v ofsajdu, po kterém následuje další komerční přestávka.
10:57
Čtvrtá formace Mladé Boleslavi si vytvořila solidní tlak v pásmu, ale hosté drželi domácí hráče opět pouze v rohu.
10:26
Střelu Jakuba Valského nedokázal žádný z libereckých hráčů tečovat za záda Davida Ritticha.
09:53
Michal Řepík si najel do pravého kruhu, odkud prověřil pořádnou střelou pozornost Davida Ritticha. Následuje komerční přestávka.
09:33
Domácí celek se dopustil zakázaného uvolnění.
09:11
Domácí pouze nahodili puk do pásma. Bílí Tygři je nepouštějí do přímého ohrožení branky.
08:26
Střelu Martina Bakoše zblokoval v levém kruhu Jiří Kučný.
07:46
07:17
Hosté posílají opět puk přes všechny čáry, Boleslavští přes noc své přesilovky o moc nezlepšili.
07:02
Domácí pouze nahazují, to nemůže libereckou obranu ani brankáře rozhodit.
06:40
Zhruba půl přesilovky je pryč, Severočeši se stihli opět dvakrát v krátkém časovém úseku osvobodit.
06:24
Středočeši jsou opět nastěhovaní v pásmu, ale nedaří se jim střílet na branku.
06:09
Bílí Tygři se však dokázali brzy osvobodit vyhozením puku přes všechny čáry.
05:58
Bruslaři v pásmu a Tomáš Urban stíní výborně brankáři.
05:45
Bránit se budou i hosté. Petr Jelínek (LIB) dostal dvě minuty za podražení.
05:37
Zakázané uvolnění Mladé Boleslavi.
04:48
04:37
Ve velké šanci se ocitl David Kajínek, jenž ale z bezprostřední blízkosti trestuhodně minul.
04:19
Liberečtí už se nemohou usadit v útočném pásmu.
03:48
Boleslavští vyhazují kotouč.
03:14
Napodruhé se liberecký kapitán napřáhl opravdu hodně, ale trestuhodně minul branku domácích.
02:54
Liberec kombinuje v pásmu. Radivojevičova střela od modré ale nebyla přesná.
02:48
Michal Bárta (MBL) podrazil zcela zbytečně ve středním pásmu Petra Vampolu. Přichází tedy první početní výhoda pro Mladou Boleslav.
02:02
Z otočky vypálil Jakub Valský, ale ani on Davida Ritticha nepřekonal.
01:28
Mitja Robar nedokázal nahrát spoluhráči, a tak se dostali do pásma hosté. Petr Jelínek ale nenašel volné místo v boleslavské bráně.
00:34
Propagační střela z levého kruhu, o kterou se postaral Radan Lenc, nemohla Jána Lašáka vyvést z míry.
00:22
Bílí Tygři vyhodili puk na zakázané uvolnění.
00:17
Richard Jarůšek jel sám proti jedinému hráči, který jej ale dokázal odstavit od kotouče.
00:01
Za malou chvíli začne utkání, začátek ale bude za prořídlých tribun. Těžko říct, zda se diváci zdrželi na fotbale, nebo nedorazí vůbec. To napoví až čas.
Pan František Zahradníček, sólista Národního divadla v Praze, právě dozpíval píseň Kde domov můj.
Hráči včetně sudích jsou na ledové ploše, nyní zazní státní hymna České republiky.
Předzápasové rozbruslení už je v plném proudu, do startu utkání zbývá necelých čtyřicet minut.
Brány ŠKOENERGO Arény se otevřely před malou chvílí. Někteří diváci však dorazí možná na poslední chvíli, protože se v Mladé Boleslavi hraje ještě semifinále fotbalového MOL Cupu.
Změny v sestavách

V liberecké sestavě proběhly pouze minimální změny. Pouze místo zraněného Michala Birnera se představí ve druhé formaci Dominik Lakatoš, kterého nahradí ve čtvrté Vít Jonák z Benátek nad Jizerou.

Mladá Boleslav udělala dvě změny. Zraněného Tomáše Voráčka nahradí vicemistr DHL Extraligy juniorů z roku 2015 Jiří Kurka, který odehraje své druhé utkání v tomto extraligovém ročníku. Shodou okolností odehrál to předchozí právě proti Liberci a zajímavostí je, že i on odehrál sezónu v Benátkách nad Jizerou. Za zraněného kapitána domácích Tomáše Klimentu pak nastoupí do čtvrté formace Zdeněk Kubica. Místo Radima Hrušky se pak představí po otřesu mozku Pavel Musil.

BK Mladá Boleslav: Rittich (M. Růžička) – Stříteský, Ovčačík, Trončinský (A), Rýgl, Robar, Kučný, Kurka – Jarůšek, Klepiš (C), Bárta – Hyka, Urban, Pacovský – Látal, Musil, Lenc – Ďurač, Kubica, Pabiška

Bílí Tygři Liberec: Lašák (Schwarz) – Šimek, Ševc, Mojžíš, Derner, Plutnar, Vitásek, Kajínek – Bakoš, Vampola, Radivojevič – Lakatoš, Bulíř, Řepík – Valský, Jelínek, Křenželok – Jonák, Špaček, Stránský – Ordoš

Rozhodčí: Fraňo, Hradil – Bláha, Frodl.
Liberec může završit svou semifinálovou krasojízdu a postoupit do finále!

Liberečtí vedou v sérii hrané na čtyři vítězné duely už 3:0 a v úterním klání na boleslavském ledě mohou završit své prozatím suverénní tažení celou sezónou i Play-off České pojišťovny. Podaří se Bílým Tygrům ukončit po Chomutovu v nejkratší možné době sérii i s Mladou Boleslaví? Odpověď na tyto otázky bude známa večer po dvacáté hodině. Onlajny u toho budou s vámi.
Řekli před utkáním:

Martin Rýgl (obránce BK Mladá Boleslav):
Říká se to lehce, ale do dalšího utkání chceme vstoupit lépe a chceme ho co nejlépe zvládnout. Rozhodně to není jen fráze, dáme do toho všechno. Potřebovali bychom dát góly a musíme se tlačit víc do brány, hlavně v přesilovkách, protože při hře pět na pět v této sérii skoro žádné branky nepadají.

Martin Ševc (obránce Bílých Tygrů Liberec): Soupeř bude také chtít vyhrát, budou muset, ale my se musíme soustředit na sebe a ne na soupeře. Nedáme jim zadarmo ani jeden puk a pak věřím, že to dopadne dobře. (zdroj: www.hcbilitygri.cz)

Marian Jelínek (trenér BK Mladá Boleslav):
My budeme bojovat za náš klub, rozhodně nechceme prohrát celou sérii bez jediné výhry. V kabině jsme si řekli, že chceme získat alespoň jednu výhru a zítra se o to pokusíme. Na druhou stranu se musíme vypořádat se zraněnými Klimentou a Voráčkem. Příležitost dostanou nejspíš junioři.

Filip Pešán (trenér Bílých Tygrů Liberec): Uspět v Mladé Boleslavi znovu bude hodně těžké, ale chceme samozřejmě sérii ukončit co nejdříve.
3. zápas (4. dubna 2016, ŠKOENERGO Aréna) 0:3
I třetí semifinálové klání ovládli Bílí Tygři, kteří se ujali rychlého vedení už v první minutě, přičemž byli po většinu utkání lepším týmem. Bruslaři mohli litovat zejména nevyužitých přesilových her. Severočeši předvedli kompaktní výkon, podpořený výbornou hrou z obrany a dobrým napadáním, z čehož pramenilo čisté konto Jána Lašáka. Liberečtí tedy získali mečbol, sedmou výhru v play-off, třináctou v řadě a už v úterý, tedy o den později, mohou na zdejším ledě ukončit tuto semifinálovou sérii.
2. zápas (1. dubna 2016, Home Credit Arena) 5:2
Ve druhém dějství předvedli Bílí Tygři opět velmi dobrý vstup do utkání. Prakticky celou první dvacetiminutovku se hrálo pouze na branku Mladé Boleslavi, která však statečně odolávala většině šancí Severočechů. Ti sice od šesté minuty vedli zásluhou Vampoly, jenže v závěru prvního dějství zvládl vyrovnat ještě Jarůšek. Stav utkání byl sice ještě po druhé třetině 2:2, jenže třetí dějství ovládli už tradičně Bílí Tygři, kteří dokázali opět v důležitý moment zapnout a otočit utkání na svou stranu. Mladou Boleslav nakonec přestříleli na góly 5:2 a vyhráli svůj dvanáctý zápas v řadě.
1. zápas (31. března 2016, Home Credit Arena) 4:3
Do prvního utkání celé série vstoupili Liberečtí, kteří odehráli první dějství lépe než jejich soupeř ze středních Čech. Přesto ale diváci viděli gól až na začátku té druhé. Do vedení šel překvapivě outsider z Mladé Boleslavi, ale liberecké šelmy brzy vyrovnaly a dostaly se dokonce do vedení. V závěru dokázali Liberečtí využít dvojnásobnou přesilovou hru po vyloučení na 2+2 minuty a krátce na to přišel další menší trest pro Bruslařský klub, který tak hrál dlouho ve třech. Ve stejném nevýhodném počtu hrál ještě v závěru Liberec, ale tehdy už dokázali boleslavští hokejisté pouze snížit, nikoliv vyrovnat.
Příjemný den opět z města automobilů, kde se v úterý večer odehraje už čtvrtá semifinálová bitva mezi BK Mladá Boleslav a Bílými Tygry Liberec. Vyprodaná ŠKOENERGO Aréna slibuje další strhující hokejovou podívanou, radovat se ale může opět jen jeden tým. A jak vypadaly dosavadní odehrané duely v sérii?
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:20.