Kometa Brno - Mountfield HK: Hattrick! Ondřej Němec se jako druhý obránce v historii play off trefil třikrát, 8:0

Ode mě je to pro dnešek vše, zítra ovšem série v Brně pokračuje. Nenechte si další zápas ujít. Zatím si užijte zbytek víkendu.
Střely na branku (ve 3. třetině): 9 – 6
Střely na branku (po 3. třetině): 25 – 24
Je za námi utkání, které už se pravděpodobně v celém zbylém průběhu play off opakovat nebude. Hokejisté Komety v dosud poměrně dosti defenzivní sérii nasázeli Hradci osm branek, přičemž žádnou neinkasovali. O své výhře modrobílí de facto rozhodli už ve druhé třetině, nejvíce branek ale vstřelili odevzdanému soupeři ve třetí části. Na střely přitom modrobílí vyhráli pouze 25:24. Hattrickem se blýskl obránce Ondřej Němec, tři body si připsal rovněž další zadák Krejčík, své první branky v play off zaznamenali dosud mlčící kanonýři Erat se Zaťovičem. Východočeši budou muset na tento zápas co nejrychleji zapomenout a utěšovat se mohou pouze faktem, že hned zítra mohou vysokou prohru odčinit.
Nejlepším hráčem Hradce v utkání vyhlášen Alexandre Picard, Komety zase autor hattricku Ondřej Němec.
58:22
Domácí mohli přidat devátý zásah. Mallet nabil před bránu Zohornovi, který z bezprostřední blízkosti přestřelil svatyni Hradce.
58:00
Začaly se poslední dvě minuty zápasu.
57:05
DRFG Arenou obíhají mexické vlny a utkání už se spíše dohrává.
55:53
Kvapil nabil na modrou Krejčíkovi, který dnes ke svým třem asistencím mohl přidat i branku, té se ovšem nedočkal, protože Kacetl utěsnil prostor mezi lapačkou a tělem, kam brněnský obránce mířil.
55:27
Zakázané uvolnění hostujícího celku. Buly před Kacetlem, který dnes prožívá hodně hořký duel, když ve třetí části inkasoval už čtyřikrát.
54:49
Nečas nabil svému spoluhráči z reprezentační osmnáctky Královi, jenž vypálil nad bránu.
53:57
Hlasatel právě pogratuloval Marku Čiliakovi ke 27. narozeninám, které dnes slaví, a celá DRFG Arena je na nohou.
53:48
Hosté hrají v plném počtu.
53:27
Následnou přesilovkovou kombinaci ovšem domácí hráli příliš na krásu, a nakonec ztratili pásmo.
53:10
Modrobílí se nastěhovali do útočného pásma.
52:31
Nečas skočil na ledovou plochu a modrobílým začíná zkrácená přesilová hra.
51:48
Přesilovka Hradce je u konce. Dvě minuty za podražení obdržel Stanislav Dietz. Následně dostal i desetiminutový osobní trest za nesportovní chování.
51:48
Dnešní utkání sleduje 7700 diváků. Pochopitelně je tedy vyprodáno.
51:30
Ofsajd hostujícího celku.
51:13
Kometa právě vstřelila branku!
Čepice dolů, je tu hattrick! Po vypršení Hruškova trestu se v klasickém oslabení čtyři na pět utrhl do samostatného brejku ONDŘEJ NĚMEC, který svůj únik proměnil mazácky střelou mezi Kacetlovy betony. Zkušený obránce následně sundal rukavici a na prstech ukázal fanouškům, kolik gólů dnes zaznamenal. DRFG Arena je na nohou. Bez asistence.
50:42
Krejčíkovi se povedlo vybojovat puk u mantinelu a poslat jej přes všechny čáry.
50:31
Uhájit nulu ovšem bude v následujících chvílích pro Čiliaka obtížné. Jeho spoluhráči totiž budou hrát následnou půlminutu ve třech. Dvě minuty za podražení obdržel Martin Nečas.
50:15
Knotkova střela z pravého kruhu byla nebezpečná, ovšem Čiliak si dokázal poradit. Brněnský brankář usiluje o své druhé čisté konto v této sérii.
49:36
Následně to byl Picard, který poslal na modrou čáru příliš tvrdou přihrávku, kterou Dietz nemohl zpracovat. Hosté jsou ve zřetelném útlumu.
49:17
Dietz po vyhraném buly zaváhal na modré čáře a hosté ztratili pásmo.
49:02
Přesilová hra pro Hradec. Dvě minuty za podražení obdržel Jan Hruška.
48:45
Obě mužstva hrají v plném počtu.
47:39
Pohádkový večer z pohledu brněnského týmu nekončí. Modrobílí odevzdanému soupeři dávají další branku. Krejčík nahrál na modré MICHALU GULAŠIMU, jenž poslal puk po ledě přesně k bližší tyči, Kacetl se těsně nestačil přesunout. Asistence: Jakub Krejčík.
47:21
Knotkovu nepříliš razantní střelu od modré zastavil před Čiliakem Ondřej Němec.
46:45
O vítězi je rozhodnuto, a tak vyplouvají na povrch emoce. Po jedné z potyček rozhodčí vyloučil na dvě minuty za hrubost Richarda Jarůška a Tomáše Malce. K vidění tak bude poprvé v zápase hra čtyři na čtyři.
46:45
45:17
Hráči Komety jsou při chuti, a přidávají další branku. Krejčík na konci přesilovky nabil Eratovi, po jehož střele zpoza pravého kruhu usměrnil puk za Kacetlova záda šikovnou tečí MARTIN ZAŤOVIČ, který si připsal svou první branku v play off. Asistence: Martin Erat, Jakub Krejčík.
44:59
Hynek Zohorna nabil od mantinelu do mezikruží Zaťovičovi, jenž minul bránu.
44:38
Modrobílí už jsou ale zpět v pásmu. Od modré pálil Kvapil, ovšem Kacetl jeho pokus vyrazil.
43:57
Kometa začala přesilovku tlakem, z něhož hosty dostal Vydarený, jenž vybojoval puk a následně jej poslal na Čiliaka.
43:25
Aby těch špatných zpráv pro Hradce nebylo málo, přichází další. Východočeši budou opět hrát oslabení. Dvě minuty za hákování obdržel Bedřich Köhler.
42:01
Následně ovšem hradecký brankář inkasoval a domácí vedou již o pět branek! Hynek Zohorna vyhrál za bránou osobní souboj a poslal puk bekhendem před svatyni Hradce na volného MARTINA NEČASE, jenž zblízka Kacetla prostřelil. Jde již o čtvrtou trefu osmnáctiletého forvarda Komety v play off a druhou v této sérii. Asistence: Hynek Zohorna.
41:41
Hynek Zohorna vjel do útočného pásma a vystřelil z pravého kruhu, Kacetl si připsal první zákrok.
41:27
Následně zastavila protiútok Hradce přihrávka rukou.
40:59
V úvodní minutě třetí třetiny se hrálo převážně před Čiliakem, hosté si ovšem větší příležitost nevytvořili.
40:01
40:00
Střídání v týmu Mountfield HK: ze hřiště odchází Patrik Rybár, přichází Ondřej Kacetl.
Do třetí třetiny vstoupí Hradec poprvé v sérii s náhradním brankářem Ondřejem Kacetlem, jenž nahradil mezi třemi tyčemi Patrika Rybára, jenž se blýskl v prvních dvou duelech.
Střely na branku (ve 2. třetině): 8 – 8
Střely na branku (po 2 třetině): 16 – 18
Druhá třetina patřila domácímu celku, který dokázal využít své šance. Ve 22. minutě ukončil čekání na svůj premiérový gól v play off Erat, těsně před polovinou zápasu navýšil bezprostředně po skončení početní převahy skóre již na 3:0 nechytatelnou ranou Ondřej Němec a ve 37. minutě dal aktuální podobu skóre Hynek Zohorna. Hosté nebyli ve druhé části o tolik horší, ale jejich šance dokázal vychytat ve velké pohodě chytající Čiliak. Zdramatizují ještě Východočeši tento duel? To ukáže třetí třetina, která začne zhruba v 19:14.
40:00
39:58
Jarůškova přihrávka byla sražena jedním z brněnských hráčů na ochrannou síť. Ještě jedno přerušení ve druhé části.
39:00
Začala se poslední minuta druhé třetiny.
38:21
Hruška se vrátil na ledovou plochu, domácí se ubránili i třetí hradecké přesilovce.
38:17
Po jednom ze soubojů zůstal na ledě ležet Jakub Krejčík. Mladý obránce Komety nakonec odjel na střídačku po vlastních.
37:50
Hradci se vůbec nedaří usadit v útočném pásmu a rozvinout přesilovkovou kombinaci.
37:05
A do třetice domácí úspěšně vyhodili puk daleko za hranice vlastního obranného pásma.
36:45
Modrobílým vyšel úvod oslabení a zatím bez problémů posílají puk přes všechny čáry.
36:21
Opaření hosté se ještě mohou vrátit do duelu při následné přesilové hře. Dvě minuty za podražení obdržel Jan Hruška a Hradec čeká třetí početní převaha.
36:06
Dlouho pasáž bez přerušení rázně utnul HYNEK ZOHORNA. Brněnský forvard vypálil v jízdě z pravého kruhu přičemž našel mezeru mezi Rybárovým ramenem a horní tyčí jeho brány, čímž zařídil Kometě čtvrtou branku. Asistence: Alexandre Mallet.
33:30
Hra se v posledních chvílích přelévá z jedné strany na druhou a hraje se na obě strany. Diváky musí tento hokej bavit.
32:42
A hned při následné akci se dostal do samostatného brejku Mallet, Rybár si ovšem jeho bekhendový blafák pohlídal a udržel naděje svého týmu.
32:37
Teď to zavánělo úvodní brankou Hradce! Jarůšek nabil před bránu úplně osamocenému Picardovi, jenž zblízka z voleje poslal puk mimo bránu.
32:10
Aktivní Šimánek dokázal obrat o puk Krejčíka, ovšem do zakončení se už nedostal.
31:42
Šimánek, který operoval s pukem za bránou, nahazoval puk před Čiliaka, ovšem brněnský brankář si situaci pohlídal a pokryl puk.
31:21
Krejčík se vrátil na led a modrobílí hrají v plném počtu.
31:09
Následně vyhodil puk přes všechny čáry Dočekal.
30:45
Erat se dokonce dostal při vlastním oslabení do zakončení, puk z jeho hole sice zamířil mimo bránu, to ovšem brněnského forvarda mrzet nemusí.
30:12
A do třetice se brněnští hokejisté osvobodili.
29:46
Úvod přesilovky Hradci příliš nevyšel, modrobílým se povedlo dvakrát vyhodit puk daleko od vlastního brankáře.
29:21
Jakub Krejčík fauloval pronikajícího Jarůška, za což obdržel dvě minuty za hákování. Druhá početní převaha pro Hradec.
29:15
Následně nebezpečí před Čiliakem, jenž vyrazil betonem tvrdou ránu Štajnocha od modré čáry, následně si poradil i s rychlým protiútokem, jenž zakončoval Jarůšek.
28:19
Těsně po skončení přesilovky se modrobílí dokázali prosadit a vedou již o tři branky. ONDŘEJ NĚMEC má dnes hodně přesně nastavená mířidla a již podruhé se prosazuje. Tentokrát zkušený bek vypálil od modré a jeho nechytatelná dělovka zaplachtila pod víko Rybára, který mohl těžko nějak zakročit. Bez asistence.
27:56
Až ve druhé minutě Koptova trestu se modrobílí dokázali usadit v útočném pásmu. Na konci kombinace stál Haščák, jehož projektil z levého kruhu zastavil Rybár lapačkou.
27:26
Následně se hosté dopustili ofsajdu, to jim ale v tuto chvíli určitě nevadí.
27:18
Hradec toto oslabení zatím bez větších problémů kontroluje.
26:48
A znovu se Východočeši bez větších problémů osvobodili.
26:30
Hradci se povedlo vyvézt puk hned na úvod oslabení až za Čiliakovu bránu.
26:17
Třetí přesilovka pro Kometu. Dvě minuty za napadení obdržel Ondřej Kopta. Před malou chvílí modrobílí svou početní převahu využili.
25:35
Na druhé straně nebezpečný protiútok Hradce. Picard nahrál pod sebe do velmi výhodné pozici Jarůškovi, jenž si ovšem zblízka na Čiliaka nepřišel. Jeden z nejtěžších zákroků brněnského brankáře v zápase.
25:22
Čermák šikovně obehrál bránícího hráče Hradce a dostal se do zakončení, při němž těsně minul bránu.
25:05
Kvapil od modré čáry nahazoval puk na bránu, přičemž ovšem trefil jen před sebou čekajícího hráče Hradce, od něhož se kotouč odrazil do hlediště.
24:17
Zakázané uvolnění Komety. Vhazování před Čiliakem.
23:55
Hra se plynule přelévá ze strany na stranu, v těchto chvílích bez střeleckých pokusů.
22:45
Na druhé straně nabídl Picard zadovkou puk před bránu spoluhráčům, kteří ale jeho nabídku nedokázali zužitkovat.
21:50
Po rozpačitém úvodu modrobílí přesilovou hru využívají a dostávají se do dvoubrankového vedení! Krejčík přenechal na modré čáře puk MARTINU ERATOVI, jenž vypálil přesně k zadní tyči. První branka hvězdného útočníka v play off. Asistence: Jakub Krejčík, Martin Zaťovič.
21:03
Hosté špatně vystřídali, načež hráli v šesti. Rozhodčím tato skutečnost neunikla a střídačce Hradce Králové udělili dvouminutový trest za příliš mnoho hráčů na ledě. Ten odpyká Jiří Šimánek. Druhá přesilovka pro Kometu.
20:15
Ondřej Němec nahodil puk z vlastního obranného pásma na Rybára, jenž pokryl puk a přerušil hru.
20:01
Střely na branku: 8 – 10
Úvodní část třetího zápasu semifinálové série tedy vítězí hokejisté Komety, kteří měli působivý vstup, jež ztvrdil v osmé minutě přesnou ranou Ondřej Němec. Hosté následně několikrát mohli vyrovnat, když bránu výborně chytajícího Čiliaka ohrožovali především z nebezpečných a rychlých protiútoků. Na brankáře Komety si ovšem nepřišli. A tak mohli navýšit vedení domácí. V 18. minutě se po bekhendovém zakončení Vojtěcha Němce DRFG Arena již radovala z branky, ovšem marně. Videorozhodčí po dlouhém zkoumání záznamu usoudil, že puk těsně nepřešel brankovou čárou. Duel je tak nadále naprosto otevřený, druhá třetina začne zhruba v 18:16.
20:00
19:59
V poslední vteřině první části se ještě modrobílí dopustili ofsajdu.
19:00
Začala se poslední minuta první třetiny.
18:59
Druhou branku tak mohl vstřelil po dlouhém pasu Dočekal, jenž se prohnal po pravém křídle před Rybára, jehož tváří v tvář nepřekonal.
17:15
DRFG Arena propukla v jásot, jak se později ukázalo marně. Vojtěch Němec dostal přihrávku před bránu a tváří v tvář Rybárovi se snažil poslat puk mezi betony hradeckého gólmana. Mladý brankář východočeského celku podle soudu videorozhodčího udržel puk ještě před brankovou čáru.. Ani ohlušující pískot brněnských fanoušků po zhlédnutí záznamu na kostce z inkriminovaného okamžiku na tom nic nezmění.
16:24
Modrobílým nevyšel přechod do útočného pásma, Čermák se ocitl v ofsajdu.
14:59
Po buly nebezpečně vypálil zpoza pravého kruhu Kopta, Čiliak dokázal vyrazit puk lapačkou.
14:45
V posledních chvílích více útočili hosté, zatím se ale nedokážou dostat do soustavnějšího tlaku.
13:30
Kukumberg skočil na ledovou plochu a hosté hrají v plném počtu. První oslabení ubránili bez větších problémů.
13:29
A do třetice se Východočeši osvobodili, tentokrát dokázal vyvézt puk daleko za hranici vlastního pásma Dej.
12:50
Podruhé se Hradci povedlo odpravit puk pryč z vlastního obranného pásma.
12:15
Kometa dlouho držela pásmo, ale v početní převaze si zatím vážnější šanci nevytvořila, následně Dragoun vybojoval puk a vyvezl jej do středního pásma.
11:30
Znovu se hosté dlouho bránili tlaku Komety, až se Roman Kukumberg dopustil faulu. Od rozhodčího obdržel dvě minuty za sekání a modrobílí mají první přesilovku zápasu.
10:31
Modrobílí si znovu začali vytvářet tlak, od modré čáry zakončoval Krejčík, jenž ovšem hradbu těl před Rybárem neprostřelil, a hosté se následně osvobodili.
08:50
Hosté se dokázali dostat do přečíslení dva na jednoho, v němž se Šimánek snažil přihrát spoluhráči, ovšem jeho nahrávka byla tečována obráncem Komety, od něhož se puk odrazil na bránu, kde dokázal svižný reflexivní zákrok lapačkou předvést Čiliak. Ten teď zachránil svůj tým od smolné branky.
08:23
Modrobílí po icingu dokázali zamknout unavenou pětici Hradce. Od modré pálil Ondřej Němec, tentokrát ale nepřesně.
08:08
V pořadí již čtvrté zakázané uvolnění Hradce v tomto klání.
07:56
Ofsajd modrobílého celku.
07:26
Následně si modrobílí vytvořili tlak, z něhož se prosazují a otevírají skóre utkání! Hosté se snažili osvobodit vyhozením puku, který ovšem u mantinelu zachytil ONDŘEJ NĚMEC, jenž přesnou střelou na vzdálenější tyč poprvé překonal Rybára. Bez asistence.
06:06
Hra se teď svižně přelévá ze strany na stranu, Köhler vypálil od modré, Čiliak nastavil proti jeho projektilu beton.
05:38
Na druhé stran zakončoval brněnský protiútok Kováčik, jenomže minul.
05:12
Z podobné pozice jako před chvíli Nedvídek pálil i Kukumberg, Čiliak si opět s projektilem od mantinelu poradil.
04:48
Východočeši o sobě dali vědět směrem dopředu, Nedvídek vjel do útočného pásma a vypálil od mantinelu na zadní tyč, Čiliak byl připraven a pokryl puk.
04:01
Domácí si následně dokázali vytvořit v útočném pásmu puk, obrana hostí ale dobře čistila prostor před svým brankářem a ten nemusel zasahovat.
02:49
Následně byli ale hosté směrem dopředu nebezpeční. Dragoun se natlačil před Čiliaka, přičemž přišel o puk, ten se ale pokusil dorazit Newton, brankář Komety si poradil.
02:35
A následně se Východočeši dopustili dalšího technického prohřešku, tentokrát úmyslného ofsajdu, takže se opět bude vhazovat před hradeckým brankářem.
02:24
A další zakázané uvolnění hostujícího celku. Další buly před Rybárem.
02:12
Čtvrtá formace Komety se sice na chvíli dokázala udržet v útočném pásmu, ovšem Rybára přímo neohrozila.
01:57
Hosté sice vyhráli buly, ale následně se poměrně lacině zbavili puku vyhozením na zakázané uvolnění.
01:47
Zaťovič vyslal do volného prostoru Haščáka, jenž se prohnal po pravém křídle a vypálil z kruhu, Rybár byl připraven a zakročil.
00:55
Se skákajícím kotoučem si v útočném pásmu nejlépe poradil Šimánek, jenž dokázal z pravého kruhu ohrozit Čiliaka, jenž vyrazil puk do rohu.
00:34
Hosté vyhodili kotouč na zakázané uvolnění.
00:28
Modrobílí začali svižně, hned při prvním střídání se dostal do slibné šance Hruška, ovšem v dobré pozici nepřekonal Rybára.
00:01
Dozněla hymna a po ní fanoušci Komety předvedli celostadionové choreo.
Před úvodním buly ještě zazní hymna České republiky.
Obě mužstva už vjela do potemnělé DRFG Areny. Hosté za mohutného pískotu, domácí za bujarého jásotu.

HC Kometa Brno: Čiliak (Vejmelka) – O. Němec, J. Krejčík, Gulaši, Kováčik, Malec, Bartejs, F. Král – M. Kvapil, Hruška, M. Erat – Dočekal, Čermák (C), Vincour – Zaťovič, V. Němec, Haščák – Mallet, Nečas, H. Zohorna – Vondráček.

Mountfield HK: Rybár (Kacetl) – Dietz, Gregorc, Newton, Štajnoch, Vydarený, Pláněk, Čáp – Dej, Kukumberg, Jaroslav Bednář (C) – Picard, T. Knotek, Jarůšek – Šimánek, Dragoun, Köhler – Kopta, Nedvídek, R. Pavlík.

Rozhodčí: Hribik, Pražák – Brejcha, Suchánek.
Kanadský útočník ve službách Hradce Alexandre Picard očekává silný nástup Komety do třetího zápasu série. „Nejdůležitější bude prvních dvacet minut, nad kterými už musíme přemýšlet. Víme, že to tam bude opravdu těžké. Mají velký stadion plný natěšených fanoušků. Musíme hrát naši hru, přečkat úvodní bouři a pak věřím, že to půjde," sdělil Picard.
Jeden z trenérů brněnského celku Kamil Pokorný burcuje své svěřence, aby se vrátili ke hře z prvního duelu, kdy měli více ze hry, a nakonec dokázali ve třetí části zlomit soupeřův odpor. „Musíme se držet svojí hry. Ve druhém zápase jsme od toho trochu odstoupili a nebylo to tak precizní jako v úvodním duelu. Nesmíme dělat zbytečné fauly, což nás také stálo výsledek ve druhém zápase, který se klidně, nebýt faulů, mohl přiklopit na naší stranu. Hradec se během přesilovek dostává do tempa a toho se musíme vyvarovat. Oba brankáři v obou zápasech předvedli kvalitní výkon, my však musíme předvést více střelby. Byl bych rád, kdybychom se střelecky více prosadili,“ uvedl před třetím zápasem Pokorný.
Hokejisté Hradce Králové se dnes budou snažit zlomit prokletí brněnské DRFG Areny. Východočeský celek totiž od svého vstupu do extraligy v roce 2013 až doposud v Brně ani jednou nevyhrál, přičemž všech osm duelů prohrál. Ať byli hráči Komety v jakémkoliv rozpoložení, vždy dokázali soupeře z Hradce porazit. Tentokrát se oba celky střetnou na brněnském ledě poprvé v rámci play off, uvidíme tedy, zda se Kometě podaří lichotivou bilanci potvrdit.
První duely hrané v Hradci Králové měly značně podobný průběh, jenom s rozdílnými vítězi. Zatímco první utkání hrané ve středu ovládli v poměru 2:0 hokejisté brněnské Komety, hráči domácího celku zabrali v odvetném klání, když zvítězili 3:0, a srovnali s modrobílým týmem krok. Oba zápasy patřily brankářům: jak hradecký Patrik Rybár, tak brněnský Marek Čiliak patřili ke stěžejním postavám svých družstev.
Hezké nedělní odpoledne! Před námi je třetí duel semifinálové série mezi Kometou Brno a Hradcem Králové. Série se na jih Moravy stěhuje za nerozhodného stavu 1:1 na zápasy.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:20.