Chomutov - Třinec: Euforie u Pirátů! Černý kůň extraligy postupuje do semifinále

Ode mne je to pro dnešek vše. Já Vám přeji příjemný zbytek večera a někdy příště opět na shledanou.
Dnešní utkání je za námi! Piráti dnes nakonec dokázali otočit nepříznivý výsledek 1:3 a nakonec Třinec porazili 5:3! Piráti Chomutov tak postupují do semifinále Generali play-off TELH po výhře 4-2 na zápasy.

Nejlepší hráči:

Jakub Petružálek a Dávid Skokan

Střely na branku: 25 – 33 (v této třetině: 8 – 10)
59:16
Hosté ještě bojují, ale domácí je nepouštějí do šancí.
58:42
Piráti právě vstřelili branku!
Domácí vedou o dvě branky! JAN RUTTA vybojoval puk za vlastní brankou. Následně se s ním dostal do středního pásma, odkud se přesnou střelou do odkryté klece nemýlil! Asistence: Petr Koblasa a David Kämpf.
58:17
Hosté to zkoušejí v šesti!
58:00
Poslední dvě minutky třetí třetiny!
57:29
Domácí si mezi sebou špatně přihráli v útočném pásmu a dopředu tak mohou hosté.
57:05
56:10
Do Flemmingovo střely z levého kruhu lehl jeden z obránců a kotouč tak zablokoval.
55:41
Huml střelou z pravého kruhu trefil jen jednoho z protihráčů.
55:05
Vyloučení v týmu HC Oceláři Třinec (Cory Kane – 2 min., sekání).
54:47
Zakázané uvolnění domácích. Hra se tak přesune před Jána Laca.
54:13
V. Růžička poslal kotouč za branku soupeře a následně odjel se svou pětkou střídat.
53:30
Ofsajd hostů. Vhazovat se tak bude ve středním pásmu.
53:02
Netík teď spálil obrovskou šanci, když dostal skvělou přihrávku před branku, ale svým následným střeleckým pokusem po ledě nedokázal prostřelit Laca! Ten teď podržel svůj tým!
52:51
Komerční přestávka.
52:25
Vondrka zavezl kotouč do útočného pásma, kde však o něj vzápětí přišel.
51:25
51:10
Domácí dokázali vyhodit a ihned odjíždějí střídat.
50:58
Velká skrumáž hráčů před Lacem, který ale kotouč přikryl svou lapačkou.
50:19
50:16
Kreps střelou z mezikruží trefil pouze jednoho z obránců.
49:42
Zakázané uvolnění domácích. Vhazovat se bude před Lacem.
49:25
Vyloučení v týmu Piráti Chomutov (Dávid Skokan – 2 min., sekání).
49:25
V. Růžička napřáhl ke střele z pravého kruhu, ale Hamerlíka nepřekonal.
48:42
Vondrka dostal nabito do pravého kruhu, ale kotouč poslal střelou z první jen do lapačky třineckého brankáře.
48:39
Hosté hrají ve čtyřech.
48:19
Oddechový čas pro domácí.
48:19
Vyloučení v týmu HC Oceláři Třinec (Lukáš Krajíček – 2 min., sekání).
47:40
Domácí teď zahrozili! Nejdříve se Kämpf prokličkoval až před Hamerlíka, ale překonat ho nedokázal. Následně pálil z mezikruží Flemming, ale ani on nedokázal vsítit branku.
47:20
Domácí se teď nemohou s kotoučem usadit v útočném pásmu.
47:00
Hosté dokázali vyhodit a ihned odjíždějí střídat.
46:43
Rutta střelou od modré trefil pouze jednoho z protihráčů.
46:39
Vyloučení v týmu HC Oceláři Třinec (Lukáš Galvas – 2 min., držení protihráče).
46:04
45:33
Rákos se ocitl u kotouče zcela osamocen před Lacem. Když už chtěl vystřelit, tak mu kotouč přeskočil čepel, a tak z této šance hostů nakonec nic nebylo.
44:26
Vondrka jen nahodil kotouč do útočného pásma, kde se ho ujali hosté.
43:55
43:34
Martin Růžička pálil od modré, ale trefil jen jednoho z obránců.
43:01
Domácí bleskově využívají přesilovou hru a otáčejí skóre utkání! Flemming nahodil kotouč na branku od modré čáry a kotouč ještě před Hamerlíkem tečoval MICHAL POLETÍN, po jehož teči skončil kotouč v síti! Asistence: Brett Flemming a Ivan Huml.
42:55
Vyloučení v týmu HC Oceláři Třinec (Lukáš Galvas – 2 min., podražení).
42:10
Huml střelou z pravého kruhu minul soupeřovu klec.
41:42
Raška se snažil překvapit Hamerlíka střelou z velkého úhlu. Kotouč však po jeho pokusu skončil v lapačce třineckého brankáře.
41:28
Hosté si mezi sebou neporozuměli v útočném pásmu a o kotouč tak přišli.
40:48
Dravecký vyslal na branku střelu z levého kruhu, kterou Laco vyrazil před sebe, aby následně jeden z jeho spoluhráčů kotouč odpálil z vlastní třetiny.
40:05
Domácí vyhráli úvodní buly třetí třetiny, ale Chalupa vzápětí zahrál vysokou holí a vhazovat se tak bude před Jánem Lacem.
40:01
Oba týmy jsou zpět na ledové ploše. Třetí třetina za malou chvíli začne.
Další třetina začne přibližně v 19:23.
Druhá třetina je za námi. Domácí ve druhé třetině předvedli to, co od nich diváci očekávají a po dvou brankách vyrovnali na 3:3. Nejdříve v devětadvacáté minutě snížil na 2:3 Jaroslav Mrázek, aby jedenáct vteřin před koncem druhé třetiny vyrovnal Dávid Skokan, pro kterého to byl druhý gól v dnešním utkání. Stav utkání je tak po dvou třetinách 3:3.

Střely na branku: 17 – 23 (v této třetině: 10 – 11)
40:00
39:59
39:49
Domácí vyrovnávají na 3:3! DÁVID SKOKAN skvěle vybojoval kotouč v útočném pásmu. Následně si pohrál s Hamerlíkem a elegantně zakončil pod horní tyčku! Asistence: Bez asistence.
39:28
Huml tvrdou střelou z levého kruhu minul soupeřovu klec.
39:00
Poslední minutka druhé třetiny.
38:55
38:21
Kotouč skončil na střídačce domácích. Vhazovat se bude ve středním pásmu.
37:59
Vyloučení v týmu Piráti Chomutov (Vladimír Růžička – 2 min., hákování).
37:36
Flemmingův pokus z levého kruhu vyrazil Hamerlík jen k Humlovi, který ale svou následnou dorážkou trefil pouze třineckého brankáře.
37:16
Flemming střelou od modré trefil pouze jednoho z obránců.
37:13
Huml vyslal na branku střelu z levého kruhu, kterou ale ztečoval jeden z obránců do ochranné sítě.
36:55
Vyloučení v týmu HC Oceláři Třinec (Rostislav Marosz – 2 min., zásah do hlavy nebo krku + 10 min. osobní trest, zásah do hlavy nebo krku). Trest odpyká Erik Hrňa.
36:49
36:04
Rákos se prokličkoval s kotoučem až před Laca, kterého nepřekonal, neboť se kotouč odrazil od pravé tyče mimo branku!
35:11
Flemmingův pokus od modré zablokoval jeden z obránců.
34:29
Nosek dostal nabito na modrou, odkud svou tvrdou střelou nedokázal prostřelit Laca. Ten kotouč vyrazil mimo tři tyče.
34:25
Hrňa slabou střelou z pravého kruhu nijak nevyděsil Laca.
34:09
Kotouč skončil v hledišti. Vhazovat se tak bude ve středním pásmu.
33:42
Domácí drží kotouč na svých holích a snaží se vymyslet nějakou kloudnou akci směrem dopředu.
32:57
Netík se ocitl zcela osamocen s kotoučem před Lacem, kterého ale střelou do pravého horního růžku nepřekonal.
32:16
Ofsajd domácích. Vhazovat se tak bude ve středním pásmu. Následuje komerční přestávka.
31:35
Hra se momentálně pohybuje převážně ve středním pásmu.
30:54
Petružálek ukrytou střelou z levého kruhu neprostřelil Laca. Ten teď svůj tým drží jistými zákroky.
30:39
Petružálek se dostal ke střele z mezikruží, ale Laca překonat nedokázal.
30:18
Valach napřáhl ke střele od modré, ale svým střeleckým pokusem trefil pouze jednoho z obránců.
29:44
Adamský se ocitl u kotouče zcela osamocen před Lacem, ale svou bekhendovou kličku nedotáhl do zdárného konce. Kotouč poslal mimo chomutovskou branku.
29:22
Domácí jsou po vstřelené brance nabuzení a momentálně svého soupeře přehrávají.
28:59
Domácí snižují na 2:3! Raška se dostal s kotoučem podél pravého mantinelu do útočného pásma, kde následně našel skvělou přihrávkou u levé tyče JAROSLAVA MRÁZKA, který se následnou střelou k levé tyči nemýlil. Hamerlík se po kotouči natahoval marně. Asistence: Adam Raška.
28:30
Dnešní utkání v chomutovské SD ARÉNĚ sleduje 5 250 diváků.
28:02
Tomáš Netík ujel obráncům, ale na Jána Laca v chomutovské brance nevyzrál!
27:45
V. Růžička dostal nabito na modrou, ale svou střelou minul soupečovu klec.
27:28
27:28
Valachův střelecký pokus od modré ztečoval jeden z obránců do ochranné sítě.
27:08
Galvas střelou z levého kruhu nijak neohrozil Laca.
26:20
Jakub Lauko dostal skvělou přihrávku zpoza branky, ale svou následnou střelou minul soupeřovu klec!
25:17
25:13
Hosté to teď v útočném pásmu překombinovali a o kotouč tak přišli.
24:22
Flemming se dostal zcea osamocen ke střele z mezikruží, ale soupeřovu branku jen těsně minul.
24:16
24:15
Skokanovu střelu z velkého úhlu vyrazil Hamerlík do ochranné sítě.
24:01
Současné vyloučení:
Vyloučení v týmu Piráti Chomutov (Jan Rutta – 2 min., hrubost).
Vyloučení v týmu HC Oceláři Třinec (Daniel Rákos – 2 min., hrubost).
24:01
24:01
Velká mela se strhla před Jánem Lacem a rozhodčí bude vylučovat.
23:36
Další zakázané uvolnění domácích. Vhazovat se tak bude opět před Lacem.
23:25
Zakázané uvolnění domácích. Vhazovat se tak bude před Jánem Lacem.
22:39
Kaše přišel o kotouč v útočném pásmu a dopředu tak peláší hosté.
22:16
Vyloučení v týmu HC Oceláři Třinec (Rostislav Marosz – 2 min., vysoká hůl).
21:42
Hosté se nemohou s kotoučem usadit v útočném pásmu.
21:17
Vyloučení v týmu Piráti Chomutov (Marek Tomica – 2 min., držení protihráče + 2 min., vysoká hůl).
20:05
Hosté vyhráli úvodní buly druhé třetiny a kotouč ihned posílají do útočného pásma.
20:01
Oba týmy jsou zpět na ledové ploše. Druhá třetina za malou chvíli začne.
Další třetina začne přibližně v 18:24.
První třetina je za námi. Hosté vstoupili do utkání velice aktivně a první branky se dočkali v desáté minutě, kdy se prosadil Petružálek. O dvě minuty později ale Piráti dokázali srovnat v přesilové hře, kdy se střelecky prosadil Dávid Skokan. Do konce první třetiny ještě hosté stihli vstřelit dvě slepené branky. Nejdříve poslal hosty do vedení Rákos, a poté zhruba o sedmnáct vteřin později zvýšil na 3:1 Adamský. Piráti tak budou muset ve zbytku zápasu ještě zabrat, aby dokázali s tímto výsledkem něco udělat.

Střely na branku: 7 – 12
20:00
19:00
Poslední minutka první třetiny.
18:49
Hra se momentálně pohybuje spíše ve středním pásmu.
17:59
Valach jen nahodil kotouč do útočného pásma, kde se ho ujali hosté.
16:54
Třinec právě vstřelil branku!
A vzápětí je tu další branka v síti domácích! MARTIN ADAMSKÝ se dostal do samostatného úniku a Jána Laca v brance Pirátů prostřelil střelou mezi betony. Asistence: Cory Kane.
16:37
Hosté opět vedou! Krajíček vyslal na branku střelu od modré, kterou sice soupeřovu branku vůbec netrefil, ale kotouč se odrazil od zadního mantinelu přesně na hůl DANIELA RÁKOSE, a ten se následně do poloodkryté branky nemýlil. Asistence: Lukáš Krajíček a Kamil Kreps.
16:31
Rákos jedovatou střelou z levého kruhu nijak nevyděsil Laca. Ten jeho střelecký pokus dobře viděl a kotouč tak pohodlně chytil.
15:37
14:31
Cienciala střelou z levého kruhu soupeřovu branku přestřelil.
13:08
Jeden z chomutovských hráčů vyslal na branku střelu od modré, kterou ještě tečoval Huml. Ke smůle domácích ale jen těsně vedle třinecké branky.
12:39
Kreps vyslal na branku střelu z vrcholu levého kruhu, kterou Laco vyrazil mimo tři tyče.
11:51
Domácí využívají přesilovku a srovnávají na 1:1! V. Růžička dlouho míchal s kotoučem v pravém kruhu, až ho naservíroval DÁVIDU SKOKANOVI na teč, a ten se nemýlil. Kotouč poslal do protipohybu Hamerlíka. Asistence: Vladimír Růžička a David Kämpf.
11:14
Domácí tak dlouho mezi sebou kombinovali v útočném pásmu, až o kotouč přišli a hosté tak dokázali vyhodit.
10:41
10:28
Vyloučení v týmu HC Oceláři Třinec (2 min. pro hráčskou lavici – příliš mnoho hráčů). Trest odpyká Martin Růžička.
09:39
Koblasa si vybruslil s kotoučem zpoza branky. Jeho následný střelecký pokus ale skončil jen v boční síti.
09:08
Hosté se dostávají do vedení! Netík vyslal na branku střelu z pravého kruhu, kterou tečoval přesně pod horní tyčku JAKUB PETRUŽÁLEK. Laco neměl proti této tečované střele žádnou šanci. Asistence: Tomáš Netík a Kamil Kreps.
09:01
08:40
Rutta dokázal vyhodit a domácí tak odjíždějí střídat.
08:26
Nosek pálil z levého kruhu, ale Laca neměl šanci prostřelit.
07:55
Hosté se teď nemohou s kotoučem usadit v útočném pásmu.
07:26
Rákos se dostal zcela osamocen ke střele těsně před Lacem, kterého ale překonat nedokázal!
07:05
Domácí dokázali ihned po vhazování vyhodit a hosté tak budou muset začít od znova.
07:01
Vyloučení v týmu Piráti Chomutov (Brett Skinner – 2 min., vysoká hůl).
06:46
06:33
Netík vyslal na branku nebezpečnou střelu z mezikruží, kterou ale Laco vyrazil svým pravým betonem mimo tři tyče.
06:00
Galvas střelou od modré trefil pouze Mrázka.
05:28
Petružálek přihrávkou zpoza branky našel pouze hůl jednoho z chomutovských obránců.
04:59
Laco neúmyslně posunul branku a rozhodčí tak musel přerušit hru.
04:39
Šťovíček vybojoval kotouč v útočném pásmu, ale vystřelit se mu nepodařilo.
04:08
Kämpf hledal přihrávkou od pravého mantinelu před brankou Humla. Ten ale na kotouč nedosáhl.
03:57
Zakázané uvolnění domácích. Vhazovat se tak bude před Lacem.
03:39
03:00
Před brankou Ocelářů se dostal do křížku Skokan s jedním z hostujících hráčů. Čároví sudí je ale včas od sebe odtrhli a utkání tak může pokračovat dále.
02:49
Flemming pálil od modré, ale trefil pouze jednoho z protihráčů.
02:20
Galvas vyslal na branku střelu od modré, kterou ale branku soupeře minul.
01:42
Rutta napřáhl ke střele od modré, kterou Hamerlík vyrazil jen ke Šťovíčkovi. Od něj se ale kotouč odrazil jen do třineckého brankáře.
01:30
Raška vyslal na branku střelu z pravého kruhu, kterou ale Hamerlík dobře viděl a kotouč tak pohodlně chytil.
01:14
Dlapa tvrdou střelou od modré trefil pouze jednoho z obránců.
00:58
Vondrka se snažil překvapit Hamerlíka střelou z velkého úhlu, ale hostující brankář kotouč pohodlně vyrazil do rohu kluziště.
00:35
00:05
Hosté vyhráli úvodní buly první třetiny a kotouč ihned posílají do útočného pásma.
00:01
Oba týmy jsou již na ledové ploše. Domácí dnes nastupují v tradičních bílých dresech, hosté dnes oblékli červené dresy.
Zdravím všechny fanynky a fanoušky z chomutovské SD ARÉNY. Podaří se dnes Pirátům ukončit tuto čtvrtfinálovou sérii, nebo Třinec vyrovná stav série a uvidíme sedmý zápas. To se dozvíme zhruba za dvě a půl hodinky, pokud tedy nebude již páté prodloužení v řadě.

Piráti Chomutov: J. Laco (Král) – Rutta, L. Chalupa, Flemming, Skinner, Valach, Mrázek, Dlapa – Skokan, Huml (A), Tomica – Vondrka (C), V. Růžička, Sklenář – Raška, Kämpf, Koblasa – Kaše, Šťovíček, Poletín (A) – Lauko.

HC Oceláři Třinec: Hamerlík (Hrubec) – Krajíček, M. Doudera, Nosek, L. Galvas (A), Hrabal, Jank, Adámek, Štebih – Petružálek (A), Kreps, Rákos – Martin Růžička, Marosz, Dravecký – Netík, Kane, Adamský (C) – Hrňa, Jašek, Cienciala..
Procentuální úspěšnost brankářů obou týmů v Generali play-off TELH

Ján Laco – 93,37%
Tomáš Král – 50,00%

Peter Hamerlík – 92,68%
Šimon Hrubec – 85,71%
Nejproduktivnější hráči obou týmů v Generali play-off TELH

Na domácí straně to je Ivan Huml, který má momentálně na svém kontě 12 bodů za 4 góly a 8 asistencí.

Na druhé straně to je Cory Kane, který má na svém kontě 3 body, za 3 góly.

HC Oceláři Třinec

Třinec skončil v základní části TELH na druhé příčce s osmadevadesáti body a hladce tak postoupil do čtvrtfinále letošního play-off. Třinčtí Oceláři ale nezvládli úvodní dva zápasy na svém ledě a s Chomutovem tak prohrávali 2:0 na zápasy. Třetí utkání sice svěřenci trenéra Vladimíra Kýhose zvládli a snížili stav série na 2:1, ale druhé utkání na ledě chomutovských Pirátů opět nezvládli a v sérii prohrávali už 3:1. Piráti tak odjížděli do Třince s tím, že budou chtít ukončit tuto sérii a zvítězit 4:1. To se jim ale nepovedlo, když po dlouhém a bojovném utkání nakonec prohráli 3:2 po prodloužení. Stav série je tak před dnešním utkáním 3:2 z pohledu chomutovských Pirátů.

Piráti Chomutov

Piráti v základní části TELH skončili na sedmé příčce s osmdesáti body a jen těsně jim unikl přímý postup do čtvrtfinále Generali play-off. V předkole se Piráti utkali s Mladou Boleslaví, se kterou doma dvakrát prohráli vysokým rozdílem, ale v Mladé Boleslavi také dvakrát zvítězili, a poté doma dokonali obrat v sérii z 2:0 na 3:2. V prvním utkání čtvrtfinále Generali play-off Piráti překvapivě zvítězili na ledě Ocelářů 2:0. Druhé utkání Piráti také zvládli, když zvítězili 4:3 po prodloužení. První utkání na domácím kluzišti sice Oceláři vyhráli po prodloužení, ale druhé utkání Piráti zvládli a ujali se vedení 3:1 na zápasy. Chomutovští Piráti mohli ukončit tuto čtvrtfinálovou sérii už v Třinci, ale tam po dlouhém boji nakonec padli po brance z druhého prodloužení, kterou vstřelil Cienciala.

Zdravím všechny hokejové fanynky a fanoušky. Vítejte u dnešního šestého čtvrtfinálového utkání Generali play-off TELH mezi chomutovskými Piráty a třineckými Oceláři.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.