Liberec - Kometa Brno: Hrdina Komety Kvapil! Rozhodl zápas a Brno vede sérii 2:0

Z mojí strany je to pro dnešek vše, přeji vám pěkný zbytek večera.
Je dobojováno! Kometa se i ve čtvrté dvacetiminutovce prosadila jako první a na domácí led si odváží vedení 2:0 na zápasy. Tygry nyní čeká nelehký úkol – aspoň jednou vyhrát na horkém brněnském ledě. Zda se jim to podaří zjistíme příští týden.
64:17
Kometa právě vstřelila branku!
A je rozhodnuto! MAREK KVAPIL obešel jednoho z libereckých obránců a následně nechytatelnou střelou pod víko překonal bezmocného Jána Lašáka.
63:41
Z druhé strany o chvíli později tvrdě pálil Radivojevič. Mířil ale těsně nad.
62:32
Ševc přihrál od modré k levému mantinelu Stránskému, který se napřáhl a posla puk na bránu. Čiliak si i přes clonu z několika hráčů poradil.
61:54
Nyní už se osmělila i Kometa. Lašák si ale pokus Hynka Zohorny pohlídal.
60:22
Na začátku prodloužení dvakrát pálil Lakatoš. Ani jedna jeho střela však na bránu neprošla.
60:01
Střely na bránu ve třetí třetině (celkem):

Bílí Tygři Liberec: 9 (23)
HC Kometa Brno: 7 (27)
I třetí třetina dnešního zápasu skončila poměrem 1:1. Kometa šla i potřetí do vedení, jenže Liberečtí opět vyrovnali. Po šedesáti minutách základního hracího času je tak stav 3:3, což znamená, že nás čeká dvacetiminutové prodloužení, které začne asi 19:58.
60:00
59:24
Jelínkova střela byla tečována vysoko nad ochrannou síť. Uvidíme vhazování před Čiliakem.
59:01
Probíhá poslední minuta třetí třetiny!
58:20
Gulaši poslal Radivojeviče hlavou na mantinel. Rozhodčí ale k velké nelibosti domácích fanoušků vylučovat nebudou.
57:28
Puk se po nahození jednoho z hostujících útočníků ocitl v brankovišti, kde se jej za Lašáka pokoušel poslat Kvapil. I tentokrát byl úspěšnější liberecký brankář!
56:47
Marek Kvapil nyní ujel všem a řítil se sám na Lašáka, kterého se pokusil překonat kličkou do bekhendu. Brankáře Tygrů sice překonal, jenže mířil až příliš přesně a trefil tyč!
56:22
Kometa se ubránila. Krejčík je na ledě.
55:16
Puk se ocitl mimo hřiště. Vhazovat se bude ve střední třetině.
54:40
Od modré čáry tvrdě vypálil Šimek. Čiliak jeho pokus vyrazil a následně jeho spoluhráči poslali puk až k Lašákovi.
54:34
Tygři kombinují v útočném pásmu. Ke střele se ale zatím neodvážili.
54:22
Jakub Krejčík (KOM) obdržel dvě minuty za držení protihráče a Liberec bude hrát přesilovku. Tohle může být důležitý okamžik zápasu!
54:22
Po chyby v rozehrávce Komety se k zakončení mezi kruhy dostal Bulíř, který jen těsně minul brněnskou bránu.
52:22
Jelínek našel svým pasem z rohu na modré čáře Adama Jánošíka. Ten však svou střelou Čiliaka nepropálil.
51:12
Po chybě Ševc mohli jít hosté do přečíslení dva na nikoho. Liberecký obránce své zaváhání napravil a skvělým zákrokem zabránil obrovské šanci.
50:05
Erat prověřil Lašáka střelou z pravého kruhu. Liberecký maskovaný muž byl pozorný.
49:24
Severočechy vstřelený gól viditelně nabudil.
48:25
Liberec právě vstřelil branku!
Tygrům nejdříve nevyšla útočná akce, jenže následně poslal Petr Jelínek puk zpět na Čiliaka, jenž kotouč vyrazil přímo na hůl DOMINIKA LAKATOŠE, který vstřelil svou druhou dnešní branku a srovnal na 3:3! Asistence: Petr Jelínek, Radim Šimek.
48:00
Ofsajd Komety.
47:26
Kometa se potřetí ujímá vedení. V situaci tři na dva nejdříve Jozef Kováčik přihrál Alexandre Malletovi, který následně vybídl k zakončení RADIMA ZOHORNU, jenž nekompromisní střelou pod víko překonal bezmocného Lašáka. Asistence: Alexandre Mallet, Jozef Kováčik.
46:40
Puk se ocitl mimo hřiště. Následuje komerční přestávka, obě mužstva mají chvíli na oddych.
46:27
S ubývajícím časem se hra čím dál víc přiostřuje.
44:56
Tygři jsou ve třetí periodě zatím aktivnější. Brno se zatím skoro k ničemu nedostalo.
44:24
Svačina poslal puk zpoza brány před Čilika, ani Valský ani následně Bulíř však nedokázali puk poslat do sítě.
44:07
Dnešní utkání sleduje 7 500 diváků. Home Credit aréna je opět vyprodána.
43:50
Milan Bartovič zavezl puk ze střední třetiny až za brněnskou svatyni, odkud jej poslal do brankoviště. Čiliak si jej málem srazil do brány, ale nakonec situaci ustál.
42:35
Ordoš se málem dostal do samostatného úniku, mezi hostujícími obránci se ale neprosmýkl.
42:15
Haščák se dostal mezi kruhy k puku a vypálil. Mířil ovšem těsně vedle.
41:58
Hra je nyní plná nepřesností.
40:59
Nyní už zaútočili i Brněnští, střelu Gulašiho si ovšem Lašák pohlídal.
40:30
Hosté se nakonec osvobozují pouze za cenu zakázaného uvolnění.
40:22
Liberečtí se po úvodním vhazování zmocnili kotouče a hned se usadili v útočném pásmu.
40:01
Střely na bránu ve druhé třetině (celkem):

Bílí Tygři Liberec: 9 (14)
HC Kometa Brno: 5 (20)
Prostřední dvacetiminutovka je minulostí. V ní získali Brněnští zpět své vedení a kontrolovali hru. Liberečtí hráči se jen stěží dostávali do zakončení. Nakonec jim pomohla přesilová hra, ve které puk za brankovou čáru dotlačil Dominik Lakatoš. I po druhé siréně je tak stav nerozhodný. Závěrečná a rozhodující třetina začne přibližně v 19:02.
40:00
38:49
Mário Bližňák získal puk za bránou, najel si před Čiliaka a ještě zkoušel přihrát najíždějícímu Vantuchovi, který by zakončoval do prázdné brány. Nejvyšší hráč Liberce ale jen těsně na Bližňákův pas nedosáhl.
38:29
Zakázané uvolnění Šelem. Buly před libereckou bránou se bude opakovat.
38:19
Puk v ochranné síti. Vhazovat se bude před Lašákem.
37:01
Branka je uznána! Adam Jánošík vypálil od modré, jeho střelu sice ještě Čiliak vyrazil, jenže na dorážku DOMINIKA LAKATOŠE už byl krátký. Brněnští obránci se ještě snažili puk vyškrábnout, jenže ten už překročil brankovou čáru. Asistence: Adam Jánošík, Milan Bartovič.
37:01
Tygři právě vstřelili gól, rozhodčí se ovšem jde ještě poradit se svým kolegou u videa.
36:36
Svačina přihrál na modrou Jánošíkovi, který si svou dělovkou na Čiliaka nepřišel.
36:00
Ševc chtěl vypálit od modré, ale střela mu nesedla. Následně se Brno osvobozuje.
35:40
Tygři už kombinují v útočném pásmu.
35:14
Rozhodčí nakonec vylučují Vojtěcha Němce (KOM) za podražení. Liberec bude hrát přesilovku.
35:14
Někdo z hráčů Komety zřejmě podrazil Lašáka, jenž upadl na led. Rozhodčí se nyní radí, jak se situací naložit.
34:37
Brno se už poněkolikáté za sebou provinilo icingem.
34:28
Na ledě se po přerušení opět strhla menší strkanice, ale vylučovat se nejspíše nebude. Následuje komerční pauza.
33:41
Tygři se snaží o vyrovnání, Kometa ovšem velmi dobře brání svou obrannou modrou.
33:16
Valský se pokoušel poslat Svačinu do brejku. Ten se ovšem po jeho pasu natahoval marně a puk nakonec doputoval až na další zakázané uvolnění.
32:57
Icing na druhé straně. Na ledě se toho nyní moc zajímavého neděje.
32:29
Zakázané uvolnění hostů.
31:13
Ve slibné pozici se ocitl Šimek, jeho golfová rána ale byla sražena do ochranné sítě.
30:51
Radivojevič si sjel až mezi kruhu, odkud poslal puk před bránu. Ve skrumáži před Čiliakem se ale lépe zorientovali Brněnští.
30:01
Je za námi polovina zápasu.
29:48
Hra je nyní plná nepřesností na obou stranách.
28:57
Vondráček pálil z vrcholu pravého kruhu. Lašák puk bez problémů vyrazil.
27:29
Tygři se dopustili úmyslného ofsajdu. Vhazovat se bude tudíž před Lašákem.
26:30
Hosté se opět ujímají vedení. Kvapilova střela byla sice libereckým obráncem zblokována, jenže puk se odrazil přímo na hůl MARTINA ERATA, který jej nekompromisně poslal do sítě. Asistence: Marek Kvapil, Jan Hruška.
25:55
Po brněnském zakázaném uvolnění se hra přestěhuje zpět před Čiliaka.
25:29
Čiliak ukryl do své lapačky Vantuchovo nahození. Vhazovat se bude po jeho pravici.
25:22
Lašákova brána byla posunuta jedním z hráčů v modrém. Vhazovat se bude ve středním pásmu.
25:09
Trška nyní nabil Čermákovi, který se pokoušel Lašáka překonat střelou do protipohybu. Liberecký gólman ale ještě stačil natáhnout lapačku a zabránit tak gólu.
24:42
24:27
Nakonec z vrcholu pravého kruhu vypálil Bartovič. Čiliak měl ale dobrý výhled a střelu ukryl do své náruče.
23:30
Tygrům se nedaří usadit v útočné třetině. Kometa se opět osvobodila.
23:00
Brano vyhazuje.
22:47
Jelínek vyhrál vhazování přímo na Šinmka, který zkusil okamžitě vypálit. Mířil ovšem přesně do Čiliakovy náruče.
22:42
Přesilovku si nyní vyzkouší i domácí. Za podražení si dvě minuty odsedí Alexandre Mallet (KOM).
21:45
Slibně se rozvíjející protiútok Komety zastavil ofsajd.
21:34
Liberečtí na svého soupeře ve druhé třetině doslova vlétli. Čiliak musí krýt jednu střelu za druhou.
21:00
Mário Bližňák mohl jet sám na bránu. V klíčový okamžik mu ale puk přeskočil hokejku.
20:15
Jako první ve druhé třetině prověřil Čiliaka Jelínek. Brněnský gólman byl pozorný.
20:01
Střely na bránu v první třetině:

Bílí Tygři Liberec: 5
HC Kometa Brno: 15
První třetinu máme za sebou. V ní nejdříve šli do vedení hráči Komety, kteří využili přesilovku. Hra se poté přiostřila a k vidění bylo hodně osobních soubojů. Liberečtí se nakonec dočkali vyrovnání, když přečíslení dva na jednoho využil Lukáš Derner. Stav po úvodním dějství je tudíž nerozhodný. Druhá třetina začne asi v 17:55.
20:00
18:47
Krejčík pálil od modré vedle Lašákovy svatyně.
18:21
Ofsajd Liberce.
17:33
Dočekalovo nahození Lašák bez sebemenších problémů vyrazil.
16:54
A je srovnáno! V situaci dvou proti jednomu na druhé straně přihrál Jan Ordoš LUKÁŠI DERNEROVI, který střelou k levé tyči propálil Čiliaka. Asistence: Jan Odroš.
16:21
V situaci dva na jednoho vybídl Hynek Zohorna k zakončení Radima Zohornu. Liberecký maskovaný muž se ale stihl přesunout.
16:05
Svačina posílal zpoza brány přihrávku na najíždějícího Valského, kotouč ale ukryl do lapačky Čiliak.
15:30
Slibně se rozvíjející akci Severočechů zastavilo postavení mimo hru.
15:18
15:00
Tygrům se nepovedlo vyhodit, následně ale Lašák získal puk do své moci a přerušil hru.
14:45
Další střelou už Marek Kvapil Lašáka překonal, puk se ovšem k libereckému štěstí odkutálel mimo bránu!
14:08
Z levé strany pálil Marek Kvapil. Lašák jeho pokus vyrazil vyrážečkou do rohu.
13:37
Liberečtí vyhazují.
13:18
Na hřišti se strhla menší strkanice. Nakonec je za napadení vyloučen Vladimír Svačina (LIB). Brno bude hrát další přesilovku.
13:08
Brno se v přesilovce ujímá vedení! MARTIN ERAT si najel na pravý kruh pro vhazování odkud posla puk na bránu. Lašák toho přes clonícího hráče moc neviděl, a tak kotouč doputoval až za jeho záda. Asistence: Hynek Zohorna, Jakub Krejčík.
12:43
Uvidíme první přesilovku zápasu. Za podražení putuje na trestnou lavici Branko Radivojevič (LIB).
12:15
Lakatoš to zkusil z vrcholu pravého kruhu. Čiliak svůj beton vykopl včas.
11:53
Hned po buly v útočném pásmu pálil od modré Ševc. Jeho projektil jen těsně minul bránu.
11:39
Jelínek poslal puk od zadního mantinelu do brankoviště, kde se jej snažil za brankovou čáru dotlačit Bartovič. Ve skrumáži se ovšem nejlépe zorientoval Čiliak, jenž puk poslal hokejkou do rohu.
10:04
Valský vjel v plné rychlosti do útočného pásma a poslal před Čiliaka střílenou přihrávku. Na tu ovšem nedosáhl nikdo z jeho spoluhráčů.
09:57
Po ofsajdu Komety následuje komerční přestávka.
09:18
Liberecká čtvrtá formace chvílí zavřela Brno v jeho obranném pásmu. Čiliak ale zasahovat nemusel.
08:13
Moravané jsou v úvodní třetině zatím aktivnější. Na střely vedou už 8:0.
07:43
Lašák se má ve svém brankovišti co ohánět. Nyní vyrazil další dva pokusy Komety.
07:00
Liberecký maskovaný muž úspěšně vyrazil nad bránu dělovku Hynka Zohorny.
06:03
Zaťovič nyní nepříjemně tečoval nahození Krejčíka od modré. Puk si ale cestu do brány nakonec nenašel.
05:37
Icing domácích, hra se přestěhuje opět před Lašáka.
04:43
Po aktivním nástupu Tygrů jsou nyní více na puku Brněnští. Domácího gólmana ale zatím nijak zvlášť neohrozili.
03:59
Z mezikruží nyní po chybě v liberecké rozehrávce pálil Zaťovič, Lašák si však poradil jak s jeho střelou, tak i následnou dorážkou.
03:40
Kometě se nepovedl přechod přes modrou čáru. Rozhodčí píská ofsajd.
03:29
A máme tu první potyčku. U liberecké střídačky se chytli Jan Hruška s Lukášem Vantuchem, rozhodčí je od sebe ale okamžitě odtrhl.
02:47
Hosté získali po buly puk a vyhodili jej do střední třetiny. Nyní už můžou vystřídat.
02:39
Kometě se nepovedla rozehrávka a puk doputoval až na zakázané uvolnění.
02:34
Zatím se hraje ve vysokém tempu.
01:43
Na druhé straně to nyní zkoušel Valký, jeho pokus byl ovšem zblokován.
00:39
Erat si najel do útočného pásma a jako první zkusil vypálit. Bránu ale netrefil.
00:02
Úvodní buly ovládli hosté.
00:01
Utkání co nevidět začne!
Obě mužstva už nastoupila na led. Nyní zazní státní hymna.
Velmi probíranou otázkou před dnešním utkáním bylo, kdo se postaví do brány Bílých Tygrů. Libereckou svatyni nakonec bude střežit Ján Lašák, který naskočil do včerejšího zápasu ve 30. minutě po čtvrtém gólu Komety.

Bílí Tygři Liberec: Lašák (Will) – R. Šimek, Ševc (A), Mojžíš (A), Derner, Plutnar, Jánošík – Lakatoš, P. Jelínek, Radivojevič (C) – Valský, Bulíř, Svačina – Bartovič, Bližňák, L. Krenželok – J. Stránský, Vantuch, Ordoš – A. Dlouhý.

HC Kometa Brno: Čiliak (Vejmelka) – Trška, J. Krejčík, Kováčik, Gulaši, Bartejs, Malec, Zábranský – M. Erat, Hruška, M. Kvapil – Vondráček, Čermák (C), Dočekal – Haščák, V. Němec, Zaťovič (A) – Mallet, H. Zohorna, R. Zohorna – T. Havránek.

Rozhodčí: Hradil, Mrkva – Barvíř, Blümel.
Liberečtí mimochodem prohráli úvodní utkání finále i minulý rok se Spartou, na kterou tenkrát nestačili v poměru 1:4. Druhý zápas ovšem vyhráli a nakonec dokráčeli až k titulu. Zda se jim i letos podaří srovnat stav série vyrovnat se dozvíme zhruba během následujících tří hodin.
V prvním střetnutí šťastnější Kometa

Už první utkání finále naznačilo, že půjde o velmi těžkou a vyrovnanou sérii. Liberec se po úvodním tlaku Komety dokázal oklepat a následně získal dvoubrankový náskok. Necelou minutu po druhé brance domácích se však Brněnští dočkali snížení, a nakonec ještě do konce úvodní periody otočili stav na 3:2. Severočeši sice dokázali ve druhém dějství vyrovnat, jenže Kometa si vzala vedení zpět a to udržela až do závěrečné sirény.

1. zápas: Bílí Tygři Liberec – HC Kometa Brno 3:4 (série 0:1)

Branky a nahrávky: 4. Svačina (Plutnar), 11. Ševc (Ordoš, Lakatoš), 26. Bulíř (Svačina, Mojžíš) – 11. Dočekal (Čermák), 12. Zaťovič (Haščák), 20. Malec (M. Kvapil, Kováčik), 30. Mallet

Bílí Tygři Liberec: Will (30. Lašák) – R. Šimek, Ševc (A), Mojžíš (A), Derner, Plutnar, Jánošík, Kolmann – Lakatoš, P. Jelínek, Radivojevič (C) – Valský, Bulíř, Svačina – Bartovič, Bližňák, L. Krenželok – J. Stránský, Vantuch, Ordoš

I dnes půjde o velmi důležité utkání. Oba soupeři mají o motivaci více než postaráno. Kometa bude chtít získat náskok dvou výher, který by si následně přenesla do dvou domácích zápasů. Bílí Tygři naopak budou chtít sérii srovnat, za stavu 0:2 by to poté měli už hodně těžké, obzvlášť na horkém brněnském ledě.
Přejí pěkný podvečer, vítám vás u online přenosu druhého finálového utkání hokejové extraligy mezi týmy Bílí Tygři Liberec a HC Kometa Brno.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.