Litvínov - Mountfield HK: Parádní akce! Rastislav Dej vstřelil gól na 1:2

My Vám děkujeme za pozornost a přejeme všem fanouškům, nejen hokeje, pěkný víkend!
Zde, na zimním stadionu Ivana Hlinky, je pro dnešek dobojováno. V první třetině se dokázali prosadit hosté z Hradce Králové, jmenovitě to byl Jiří Šimánek, který propálil Jaroslava Januse poprvé v zápase. Poté začala druhá třetina a po uplynutí pár minut, pravé v prostředním dějství, Verva srovnala krok, o což se zasloužil Viktor Hübl. Následně jsme dlouho čekali na gól, ale k nevoli všech domácích fanoušků se prosadil Rastislav Dej, který tak poslal Hradec do vedení 2:1 a celkově vystřelil Mountfieldu třetí bod v sérii, což znamená, že pokud bude chtít Verva s touto sérií ještě něco udělat, bude to mít opravdu velmi těžké.
59:54
Robin Hanzl neposlal přesnou přihrávku na svého obránce, jenž stál na modré. Vyhání tak svůj tým z útočného pásma a zřejmě se již nic nestane.
59:48
Zbývá dvanáct vteřin a bude se vhazovat před Patrikem Rybárem. Ovšem až po oddechovém čase, který si vyžádala také střídačka hostí.
59:14
Z úhlu pálil Robin Hanzl, ovšem jeho střela se neujala. Lukeš poté svým bekhendovým zakončením také neuspěl. Verva se v pásmu drží nadále.
58:36
Hanzl dostal přihrávku od Jakuba Černého. Zakončení prvně jmenovaného ale neprošlo přes skrumáž hráčů před brankou. Následně posílají hosté obloučkem puk až na zakázané uvolnění.
58:32
Je to tak, Jaroslav Janus bude sledovat hru ze střídačky!
58:32
Litvínovská střídačka si vyžádala oddechový čas. Dost možná zůstane Jaroslav Janus už na střídačce!
57:53
František Gerhát zkoušel své štěstí z prostoru mezi kruhy. Jeho zakončení ze zápěstí je ale přidzvednuto nad!
57:16
Dej si dobře pokryl kotouč, ovšem udržet ho nakonec nedokázal. Vypadá to, že Litvínov se nadechuje ke konečnému náporu.
56:35
Po vhazování po levé pravé ruce Januse se do zakončení dostal Hardec. Janus si s tímto projektilem poradil, ale vyrazil ho pouze před sebe. Naštěstí pro domácí se hostující útočník nestihl prodrat až k volnému kotouči.
55:55
Zpoza Januse bude další akci rozehrávat Gula. Martin Hanzal prohrál souboj s Newtonem, což znamená, že Mountfield se opět může usadit před Janusem.
54:51
Do dalšího útočného výpadu se ženou hosté. Ovšem jejich rozehra nebyla přesná, a tak se kotouče ujímá Verva.
53:22
Hradec právě vstřelil branku!
Tak přeci jenom se hradečtí v této přesilové hře prosazují! RASTISLAV DEJ dostal krásnou přihrávku do jízdy od svého spoluhráče Jaroslava Bednáře. Poté zvolil dobré zakončení, které Janus nedokázal zachytit – 1:2. Asistence: Jaroslav Bednář, Blaž Gregorc.
52:15
Kukumberk zavezl kotouč před Januse. Ovšem přesilovka hostí není zatím příliš dobrá. Verva opět vyhazuje. Zbývají dvě minuty z této dlouhé přesilové hry.
51:24
Hradec se zatím neusadil v útočném pásmu. Litvínov se poprvé osvobozuje.
50:12
Jakub Černý zpoza branky trefil hradeckého hráče do obličeje a půjde si tak odpočinout rovnou na čtyři minuty.
50:06
Richard Jarůšek se objevil v obrovské šanci! Ale z těsné blízkosti trefuje pouze brankovou konstrukci!
49:58
Rozhodčí ukazuje, že bylo zahráno vysokou holí. Vhazuje se v neutrálním pásmu.
49:15
Gula se nyní odhodlal ke střele a to rovnou dvakrát! Jeho první střela nenadělal hradeckým problémy, ovšem ta druhá byla o něco nebezpečnější. I přesto ji Patrik Rybár vyrazil svým betonem.
47:25
Komerční přestávka dává chvilkový čas na oddych oběma týmům.
47:00
Nepříliš atraktivní pasáž hry vidí diváci na Hlinkově stadionu, hraje se převážně ve středním pásmu a bojuje se o puk. Hru souží také řada nepřesností z obou stran.
46:01
Gregorc zkoušel vypálil od modré čáry, na Jaroslava Januse byl ale krátký. Domácí brankář v poklidu kotouč srazil do rohu kluziště.
45:40
Kotouč ovšem vybojoval hradecký Mountfield, který postupně postupuje do útočného pásma.
45:25
Litvínovští se opět tlačí do útoku. O puk se ale bojuje v rohu kluziště.
44:35
René Vydarený až od středního pásma vystřelil na Jaroslava Januse. Domácí gólman ve stoje puk svou hrudí poslal do rohu.
43:40
Litvínovští hned několikrát nepřešli přes útočnou modrou, kterou střeží hradecká obrana.
43:00
Kristian Reichel dostal chvilku prostoru po pravém křídle a hned se toho snažil využít. Hostující brankář ale stál na svém místě.
42:39
Puk přes brankovou čáru nepřešel, stav zůstává bezezměnný!
42:39
Rozhodčí ještě kontrolují video, zda kotouč neprošel přes brankovou čáru.
42:39
Vynikající Jaroslav Janus v litvínovské brance! Domácí brankář teď opravdu podržel svůj tým, když zlikvidoval hned několik velmi nebezpečných střel hráčů Mountfieldu. Jaroslav Janus nejprve úspěšně vyrazil střelu Kukumberga a pak bravůrně i následnou dorážku Rastislava Deje! Janus teď neskutečně podržel svůj tým nad vodou!!
42:00
Opět byl velice aktivním Kubát před hradeckou brankou. Domácí obránce si dnes již poněkolikáté udělal útočný válet, ovšem ten byl opět neúspěšný.
41:35
Šimánek se snažil překazit rozehrávku domácím hráčům, jenže Verva si hostujícího útočníka všimla a puk si před ním ohlídala.
40:50
Karel Pilař tvrdě vypálil od modré čáry, Rybár za pomoci své výstroje Pilařův pokus o gól vyrazil do bezpečí.
40:15
U puku je ale domácí Verva. Viktor Hübl si to s pukem pelášil k brance Rybáre a z pravé strany ho také ohrozil. Střelec jediného litvínovského gólu ale nenašel skulinku ve výstroji hradeckého brankáře.
40:09
Hostující Kukumberg byl na úvodním buly lepším hráčem a získal tak pro Hradec puk.
40:01
Hráči už jsou opět na ledě, za nedlouho budeme svědky třetího dějství.
Čtyřicet minut dnešního souboje je za námi. Verva ve druhém dějství pokračovala ve svém náporu z úvodu duelu a její snaha byla korunována ve 25. minutě, kdy parádní ranou srovnal stav Viktor Hübl. Litvínov byl i nadále o něco aktivnějším celkem, ale další branku již nepřidal. Třetí třetina tak začne přibližně v 19:15 za vyrovnaného stavu a bude velmi zajímavé sledovat, jak se dramatický duel dál vyvine.
40:00
39:10
Hradec nepustil Vervu do žádné šance, ba naopak, Štajnoch poslal puk do středního pásma a Hradec postupuje směrem k Janusovi.
38:45
A opět Karel Kubát, který velmi aktivní probruslil středním pásmem až do toho útočného. Kubát se snažil dostat do šance podél mantinelu, neměl ale dostatek prostoru na ledě, a tak jen puk nahodil na branku Mountfieldu.
38:00
Hradecká kombinace skončila u Bednáře, který nedokázal s pukem přejít přes útočnou modrou čáru.
37:40
Hradec uklidňuje hru. Po několika šancích Litvínova hosté rádi vyvážejí puk do středního pásma.
37:00
Chvilku po šanci Lukeše se do gólové pozice dostal Kristian Reichel, který udělal před hostující brankou pořádný závar. Mladičký hráč ve službách Litvínova ale nedokázal prostřelit hostujícího Rybára, který proti němu vytáhl skvělý zákrok.
36:30
František Lukeš byl ve velké šanci před brankou hostí! Domácí kanonýr byl v bezprostřední blízkosti hradecké branky, kde byla velmi aktivní hostující obrana. Lukeš se i v tísni dostal ke střele. Ovšem na jeho pokus byl Rybár připravený.
35:45
Hradečtí hráči vyhráli vhazování před svou vlastní klecí a s pukem upalují na opačnou stranu kluziště.
34:30
Kubátův pokus o útočnou akci zastavil na modré čáře hostující kapitán Bednář.
33:09
František Gerhát si hledal ideální střeleckou pozici ve středním pásmu. Puk mu ale přeskočil hokejku a s celou situací si pak již v poklidu poradila hostující obrana, která kotouč poslala do středního pásma, kde se jej našel Filip Pavlík. Litvínovský bek pak kotouč nahodil zpět do útočného pásma Vervy.
32:31
Karel Kubát zavezl puk do útočného pásma Hradce. Hradečtí ve snaze vyhodit kotouč pryč z pásma ztroskotali na zakázaném uvolněním.
31:59
Před hráči je komerční přestávka, která dává čas obou týmům na krátký oddych.
31:48
Pláněk vyzkoušel Januse z větší vzdálenosti, gólman Litvínova střelu vyrazil, pročež mohl následně pálit také Vydarený, brankář Severočechů byl však opět připraven.
31:27
31:05
Karel Kubát stihl před Dejem odpálit kotouč po prknech a Východočeši tak musí začít znovu až od Rybára.
30:58
Verva se osvobozuje z tlaku Hradce. Mountfield tak bude muset svou přesilovou hru zakládat odznovu.
30:05
Bednářovi v útočném pásmu kotouč utekl a Verva okamžitě odpálila kotouč až do třetiny Hradce.
29:42
Litvínov se okamžitě osvobodil vyhozením k Rybárovi, Východočeši následně nezvládli přejít útočnou modrou v souladu s pravidly a je jim pískáno postavení mimo hru.
29:27
Vyloučení v týmu HC VERVA Litvínov (Jiří Gula – 2 min., nedovolené bránění).
28:54
28:42
Verva pěkně zavařila před Rybárem, ale beci Mountfieldu dokázali nápor ustát a střelu Hübla z otočky zblokovali!
28:09
Lukeš pronikl podél pravého mantinelu do třetiny Hradce a nyní si společně s Kubátem a Hüblem vyměňuje rychlé přihrávky.
27:40
Východočeši si nekomplikují život a vyhazují přes všechny čáry až k Janusovi.
27:15
Pilař dostal nabito na modrou čáru, ale svou ranou trefil prvního bránícího hráče – Bedřicha Köhlera.
26:54
Následuje komerční přestávka.
26:54
Vyloučení v týmu Mountfield HK (Tomáš Knotek – 2 min., sekání).
26:42
Svěřenci Václava Sýkory znovu nedokázali založit svou akci a je z toho další zakázané uvolnění.
26:38
Pláněk sbírá kotouč za klecí svého týmu a pohledem hledá volného spoluhráče, který by se mu nabídl na přihrávku.
26:05
Köhler nepředstihl Filipa Pavlíka, pročež se Východočechům píská zakázané uvolnění.
25:35
Verva je povzbuzena svou vyrovnávací trefou a znovu rychle proniká do třetiny Hradeckých.
24:42
24:39
Litvínov právě vstřelil branku!
Verva srovnává skóre brankou v oslabení! Beci Mountfieldu zaváhali, nestihli se k VIKTORU HÜBLOVI stáhnout a ten střelou z golfového nápřahu koriguje na 1:1! Asistence: Filip Pavlík.
24:13
23:38
Pilař nastřelil kotouč do pásma Mountfieldu, tam však byli připraveni především beci Lvů, kteří se puku zmocnili.
23:10
Pokračujeme tedy ve čtyřech hráčích na obou stranách, uvidíme, komu bude menší počet hokejistů na ledě vyhovovat.
22:42
Vyloučení v týmu HC VERVA Litvínov (Karel Kubát – 2 min., podražení).
22:32
Karel Kubát vypálil tvrdě od modré, ale trefil jen Martina Štajnocha, který s bolestivou grimasou spěchá na střídačku.
22:13
Vyloučení v týmu Mountfield HK (2 min. Pláněk M. – držení protihráče).
21:20
Robin Hanzl si najel mezi kruhy a vyslal tvrdý projektil, který Rybár vyrazil před sebe, s dorážkou přispěchal Martin Hanzl, jenže gólman Lvů si poradil i s ní!
21:00
Na úvod třetiny vidíme zběsilé tempo domácího celku. Verva se do třetiny vrhla s plnou verou a hostující brankář Rybár má plné ruce a betony práce.
20:40
Verva se hned na začátku druhé třetiny dere vpřed a zamyká Mountfieldu v jeho třetině.
20:01
Oba celky se vracejí na ledovou plochu, druhá třetina vypukne co nevidět.
Úvodní třetina čtvrtého duelu čtvrtfinálové série mezi Litvínovem a Hradcem je minulostí. Převahu v ní měla domácí Verva, která svého soupeře od začátku pěkně přitlačila do jeho pásma a získala možnost skórovat ze dvou přesilovek. Nevyužila však ani jednu. Mountfield se do příležitostí v prvním dějství dostával jen sporadicky, ale na konci třetiny vytvořil v pásmu protivníka závar, z něhož otevřel skóre zápasu Jiří Šimánek. Do druhé třetiny, která začne přibližně v 18:20 tak půjdou Lvi s nejtěsnějším možným vedením.
20:00
19:38
Litvínovští se snaží na inkasovanou branku ještě rychle odpovědět a napadají rozehrávku Lvů, ti však chytře kombinují u své klece a ztrátu puku nedopouštějí.
19:10
Hradečtí nečekaně otevírají skóre duelu krátce před koncem první třetiny! Knotek našel v útočném pásmu na pravé straně Köhlera, který rychle předal na druhou stranu na JIŘÍHO ŠIMÁNKA, který ranou z bezprostřední blízkosti posílá Mountfield do vedení! Asistence: Bedřich Köhler, Tomáš Knotek.
18:39
Hübl se nadvakrát propasíroval dostal přes útočnou modrou a od pravého mantinelu vystřelil na vzdálenější tyč, minul asi o metr.
18:05
Kubát nahazuje kotouč za svatyni Východočechů a obě mužstva spěchají s vystřídáním svých formací na ledové ploše.
17:25
Sklenička dostal nabito na modrou čáru k ose hřiště, odkud vyslal jedovatý projektil, který Rybár vykopl betonem. Verva má aktuálně očividnou převahu.
16:28
Gerhát tečoval střelu od modré čáru na brankovišti Mountfieldu, bohužel pro Litvínov mířil vedle.
15:45
Lotyšský útočník se v následující akci dostal do zakončení, ale Janus byl připraven a jeho pokus z větší vzdálenosti pro něj nebyl problém.
15:00
Džerinš se snažil projít středem hrací plochy a přihrát Picardovi, ale jeho pas vystihl Reichel, který šel do protiútoku. Verva ale nepřešla útočnou modrou v souladu s pravidly a je jí pískáno postavení mimo hru.
14:00
Litvínov okupuje hostující branku. Pavlík společně s Gulou kombinovali na modré čáře. Jako poslední si o slovo řekl Pavlík, který ovšem vystihl jen výstroj Rybáre.
12:10
Litvínov se dere vpřed. Jurčík hned několikrát dotíral na Rybáre. Domácí útočník byl ovšem tlačen hned několika hostujícími hráči a neměl tak vůbec lehkou pozici. S vypětím všech sil se Jurčík nakonec k zakončení dostal, ovšem jeho střela postrádala na přesnosti. Rybár si tuto situaci v poklidu pohlídal.
12:03
10:50
Hosté hrají přesilovku hodně špatně. Domácí s přehledem vyhazují puky.
10:03
Na dvě minuty půjde na trestnou lavici za držení protihráče Karel Kubát z Litvínova.
09:38
Východočeši se s kotoučem na holi probíjejí do třetiny soupeře podél pravého mantinelu a rozjíždějí zde svou útočnou akci.
08:55
Defenzivy obou týmů v tomto zápase zatím jednoznačně dominují, ani jeden z celků se nemůže usadit v pásmu protivníka, bojuje se doslova o každý centimetr ledu.
07:40
Hra se teď přelévá ze strany na stranu, oba týmy rychle probruslí středním pásmem. Ovšem disciplinované obrany obou týmů nepouští hráče do větších šancí.
07:11
Jakub Černý se hned několikrát postrkoval s hostujícími hráči o puk, dlouho statečně odolával, ale nakonec přeci jen proti přesile hostů padl. Verva bude muset znovu zahájit svůj útok, tentokráte ale až od své vlastní klece.
06:51
Hosté v plném počtu. Hradec neměl vůbec žádný problém s tím, aby udržel svého soka daleko od branky Rybáre. Vervu zužovala špatná kombinace a i kvůli zabezpečené obraně Mountfieldu se ke střele nedostala.
06:15
První půle přesilové hry Vervy byla velmi nebezpečná a Hradec měl, co dělat, aby ji ubránil. Teď se ale hosté statečně brání a Chemiky nikam nepouštějí.
05:40
První litvínovská formace vytvořila před Rybárem pořádný závar! Hned několikrát byly domácí v dobré příležitosti! Naposledy to byl Lukeš, který z bezprostřední blízkosti branky trestuhodně minul hostující klec!
05:00
Verva hned několikrát nebezpečně vypálila. Především střela Pavlíka Rybáre hodně vylekala. Hostující brankář neměl dostatečný výhled, nakonec si ale dokázal najít prostor a puk za svá záda nepropustil.
04:51
Vyloučení v týmu Mountfield HK (Jaroslav Bednář – 2 min., příliš mnoho hráčů).
04:50
Dnešnímu utkání přihlíží 6011 diváků a Zimní stadion Ivana Hlinky je tak plně zaplněn!
04:30
Sotva se Hradec dostal do plné síly, hned se snaží ohrozit branku Vervy. Litvínovská obrana teď ale zapracovala a vyhnala hosty ven z pásma.
04:11
03:45
Útočnou akci Vervy zastavil hvizd rozhodčích, kteří odpískali postavení litvínovských hráčů mimo hru.
03:30
Vervu zbrzdila její nepřesná kombinace. Chemici se nedokázali přesně nahrát a norský bek ve službách Vervy tak musí spěchat pro puk až k Janusovi.
03:02
Domácí Verva konečně ukočírovala neposedný puk a natlačila se před branku Rybáre.
02:40
Hradečtí v poklidu vyhazují puk na litvínovskou půli kluziště.
02:14
Domácí hráči vyhráli buly a ihned rozehráli svou přesilovku. Kubát pálil od modré, ovšem trefil jen připraveného Rybáre. Hradečtí si pak našli odražený puk a poslali jej až k brance Januse.
02:11
Vyloučení v týmu Mountfield HK (Martin Štajnoch – 2 min., podražení).
01:34
Hostující obránce Newton vyzkoušel pozornost Januse střelou od modré čáry, domácí gólman byl ale v pozoru a překvapit se nenechal.
01:00
Bratři Hanzlové se hnali do útoku, tísněni hostující obranou se ale ke střele nedostali. Po následném souboji v rohu kluziště si puk pro sebe uzmuli hosté.
00:15
Litvínovští se snažili natlačit do útočného pásma, zastavil je ale Rybár, který jejich nahození vystihl a poslal tak puk na čepel hráčů Mountfieldu.
00:02
Úvodní buly lépe zvládl domácí centr Hübl, který se ihned dere se svým týmem vpřed.
00:01
Po právě probíhajícím představování hráčů obou týmů následně aktéři utkání vjedou na led a bude vhozeno úvodní buly čtvrtého čtvrtfinálového zápasu.

HC VERVA Litvínov: Janus (Petrásek) – Kubát, Sörvik, F. Pavlík, Gula, Z. Sklenička, K. Pilař, Frolo – Lukeš, V. Hübl (A), Gerhát – J. Černý, R. Hanzl (A), M. Hanzl – Trávníček (C), K. Reichel, M. Hořava – J. Doležal, Válek, Jurčík.

Mountfield HK: Rybár (Kacetl) – Dietz, Gregorc, Newton, Štajnoch, Vydarený (A), Pláněk, Pavlas – Dej, Kukumberg, Jaroslav Bednář (C) – Picard, Džerinš, Jarůšek – Šimánek (A), T. Knotek, Köhler – R. Pavlík, Dragoun, Nedvídek.

Rozhodčí: Hejduk, Hribik – Jelínek, Pešek.
Na Zimním stadionu Ivana Hlinky nyní probíhá rozbruslení před samotným zápasem, který přibližně za osmadvacet minut začne.
Vývoj série

Do čtvrtfinálové série vstupovali z lepší pozice hráči Mountfieldu, kteří v základní části obsadili čtvrtou příčku a jako soupeř jim tak připadl tým na pátém místě – litvínovská Verva. Mountfield měl díky lepšímu postavení výhodu začátku na domácím ledě a i díky tomu byl mírným favoritem. V play-off se ale může stát vše a není dobré podceňovat protivníka.
Hned první utkání naznačilo, že půjde o tuhou a vyrovnanou bitvu. Hradec sice v utkání ještě na začátku vedl, Verva ovšem dokázala srovnat stav, dostat se do vedení a zásluhou vítězného gólu Rostislava Martynka uzmout vedení v sérii 1:0.

Mountfield HK – HC Verva Litvínov 2:3
Branky a nahrávky: 8. Kukumberg (Bednář, Gregorc), 60. Džerinš (Köhler, Gregorc) – 19. Válek (Kubát), 32. Lukeš (V. Hübl), 51. Martynek (Pilař, Sklenička

Druhé čtvrtfinálové klání už ale bylo naprosto v opačném duchu, zápas jednoznačně ovládl hradecký Mountfield. Postupně se střelecky prosadil Gregorc, Džerinš a Knotek. Zásluhou těchto tří branek a výborného výkonu brankáře Rybára hradečtí zvítězili pohodlným stavem 3:0. Série se na sever Čech, do nejmenšího extraligového města – Litvínova, přesouvala za smírného stavu 1:1 na zápasy.

Mountfield HK – HC Verva Litvínov 4:0
Branky a nahrávky: 14. Gregorc (Džerinš), 21. Džerinš (Picard), 32. Knotek (Köhler)

Třetí utkání série se odehrálo poprvé na litvínovském stadionu a očekávalo se, že Litvínov zareaguje na předešlé vítězství jeho soka. Hradečtí ovšem do Litvínova přijeli v dobrém rozpoložení a navázali na svůj výkon z posledního zápasu. Mountfield po trefě Kukumberga otevřel gólový účet utkání, na to ještě Litvínov dokázal díky Lukešovo zásahu odpovědět, pak už ale Chemici nedokázali svému protivníkovi odporovat. V osmadvacáté minutě poslal Hradec do vedení Jarůšek, který měl nakonec na svědomí vítěznou branku. S koncem třetí třetině si ještě o pozornost řekli Picard s Knotkem, kteří uzavřeli zápas výsledkem 4:1 pro hradecký Mountfield.

HC Verva Litvínov – Mountfield HK 1:4
Branky a nahrávky: 25. Lukeš (V. Hübl, Pavlík) – 12. Kukumberg (Dragoun, Džerinš), 28. Jarůšek (Köhler), 49. Picard (Kukumberg, Džerinš), 59. Knotek (Rybár)

Mountfield tak v sérii vede 2:1 a dnes se bude snažit jít do trháku 3:1. Verva se ale jen tak nedá a naopak bude chtít srovnat stav série.
Uvidíme, který z týmů si dnes uzme výhru. Bude to domácí Litvínov, a nebo hostující Hradec?
Nechme se překvapit, co nám aktéři dnešního utkání nabídnou za hokejovou podívanou.
Dobrý den z Litvínova všem příznivcům ledního hokeje, srdečně Vás vítám u čtvrtého čtvrtfinále české nejvyšší hokejové soutěže mezi domácí HC Vervou Litvínov a hostujícím celkem Mountfield HK. Domácí Verva bude čelit nepříznivému stavu série 1:2 a bude se dnes snažit srovnat se svým sokem krok. Naopak Hradečtí prahnou po vedení 3:1. Dnešní zápas tak bude určitě pořádná hokejová bitva, aby také ne, když už v soutěži zbylo jen osm nejlepších celků.
Utkáním Vás prostřednictvím textového komentáře bude provázet Sabina Šťástková.