Mountfield HK - Kometa Brno: Vondráček stvrdil výhru Komety gólem do prázdné, 1:3

Ode mě je to pro tuto chvíli vše, přeji příjemný zbytek týdne a u dalších hokejových on-line přenosů se těším na počtenou!
Střely na branku ve 3. třetině (celkem):

Hradec Králové – 12 (31)
Brno – 7 (37)
Nejlepšími hráči jsou vyhlášeni brněnský autor dvou gólů Jakub Krejčík a jediný hradecký střelec Tomáš Knotek.
Pátý duel série je u konce! Na rozdíl od těch předchozích jsme dnes sice neviděli čisté konto, stále ale platí, že kdo vstřelí první branku, ten vyhraje. Dnes se tento počin povedl Kometě, která se dostala v 11. minutě do vedení, ve druhé třetině přidala druhou trefu a krátce před vypršením základní hrací doby se trefila potřetí, tentokrát do prázdné klece. Hradec dokázal zareagovat pouze jednou, a tak za výhru 3:1 získává třetí bod a zároveň i semifinálový mečbol Brno.
59:47
Kometa právě vstřelila branku!
Brněnští se trefují do odkryté brány a o osudu dnešního mače je tak nejspíše rozhodnuto! Na útočné modré čáře se ke kotouči dostal TOMÁŠ VONDRÁČEK, který i přes bránícího domácího hokejistu neomylně našel prázdnou hradeckou klec – 1:3. Asistence: Jakub Krejčík, Martin Dočekal.
59:37
A Východočeši se při přechodu do útoku nyní dopustili ofsajdu.
59:29
Kotouč vyslaný Brněnskými jen těsně minul pravou tyč prázdné hradecké klece!
59:18
Oblouček Blaže Gregorce jen přelétl hostující branku.
59:10
Krátce po buly vyhodili hosté na zakázané uvolnění znovu a vystřídat tak nestihli ani nyní.
59:04
Hostující trenéři si taktéž vybírají svůj oddechový čas.
59:04
Rastislav Dej našel svou ranou jen bránícího brněnského hráče, který vyhodil touš až na icing.
58:05
Brněnští posunuli puk do středního pásma a Mountfield tak musí vyklidit útok.
57:42
Buly sice domácí vyhráli, rána blaže Gregorce se ale od prvního bránícího hráče odrazila do ochranné sítě.
57:38
Patrik Rybár zůstává na střídačce a Hradec to zkusí v šesti!
57:38
Jaroslav Bednář nahrál na střelu z první Romanu Kukumbergovi, tomu ale parádní stopku lapačkou vystavil Marek Čiliak! Ve stejném čase si bere domácí střídačka oddechový čas.
57:25
Michal Dragoun se dostal až k brankáři, při zakončení ale ztratil rovnováhu.
56:48
Rozhodčí nejprve odpískali Východočechům icing, pak ale své rozhodnutí odvolali a vhazovat se bude ve středovém kruhu.
56:35
Brněnští zalepili obranné řady a Hradec stoji opět před problémem, jak se dostat do útoku.
56:05
Tomáš Vondráček se dostal v situaci jeden na jednoho ke střele z pravého kruhu, trefil ale jen hruď Patrika Rybára.
55:20
Nahození Rastislava Deje se odrazilo od Čiliaka zpět do hry a od brněnského hráče znovu k hostujícímu gólmanovi. Prostor u levé tyčky měl ale Marek Čiliak pod kontrolou.
54:37
Rána vyslaná Reném Vydareným byla několikrát tečována, i tak si ji ale dokázal Marek Čiliak najít a přerušit hru.
54:10
Jake Newton zavezl kotouč podél mantinelu až k bráně, když ale vystřelil, byl už příliš z úhlu.
53:32
Blaži Gregorcovi se ve střední třetině zapletl kotouč mezi brusle a jeho následná rozehrávka se od brněnské hokejky odrazila mimo kluziště.
53:02
René Vydarený nahodil přízemním pokusem na Čiliakovu bránu, brněnský gólman se ale oklamat nedal a zasáhl lapačkou.
52:40
Kometa vyhodila touš nyní jen na icing a nemůže tak vystřídat.
52:26
A znovu Hradec zavezl kotouč do pásma, znovu o něj přišel a byl nucen z útoku vycouvat.
52:02
První rána Martina Zaťoviče byla zblokována, ta druhá ale už mířila do horního rohu. Tam se ale na poslední chvíli zjevila Rybárova lapačka, jež touš skryla do bezpečí.
50:57
Na Hradeckých je vidět snaha o vyrovnání, Brněnští ale dobře brání a domácím se obtížně přechází čára dělící od sebe střední a útočné pásmo.
Dnešnímu klání přihlíží ve FORTUNA aréně 6739 diváků.
50:41
Richard Jarůšek měl v mezikruží dostatek prostoru, místo poslání puku do sítě ale přestřelil!
50:10
Kometa už je v pěti a i další oslabení tedy dokázala ubránit.
49:40
Domácím fanouškům se to sice nelíbí, nicméně kotouč, jenž skončil mimo hrací plochu, šel skutečně přes plexisklo.
48:58
Brněnským se teď povedlo vyhodit až k Rybárovi a upalují střídat.
48:24
Tentokrát už se Východočeši na puku drží a výsledkem byla dobrá střela Jaroslava Bednáře. Tu se ještě snažil do brány dorazit Bedřich Köhler, ani on úspěšný nebyl.
48:00
Ale plný stav hráčů nevydržel dlouho. Po hradecké šanci Brněnští špatně střídali a jdou pykat za hru v šesti, Mountfield bude hrát znovu s jedním mužem v poli navíc.
47:24
Brněnští jsou na ledě kompletní a hraje se již v pěti.
47:11
Hradecký gól nepřinesl ani nynější závar před brankou. Po situaci před Čiliakem se ještě strhla menší mela, sudí ale vše vyřešili vše domluvením.
46:30
Mountfieldu se zatím stále nedaří usadit v pásmu a rozhodit přesilovkové sítě, z početní výhody už zbývá méně než minuta.
45:44
Rána Blaže Gregorce prolétla kolem tyče a do protiútoku se vydal Martin Dočekal, minul ale bránu.
45:24
Za vysokou hůl je z týmu Komety vyloučen Jan Hruška, jenž si jde na dvě minuty odpočinout k trestoměřičům. Hradečtí mohou srovnat skóre z přesilovky.
44:55
Další pokus Brněnských o přechod modré čáry teď skončil jen ofsajdovým postavením.
44:30
Rozhodčí usoudili, že některý z hráčů mohl hrát, a tak nepískali zakázané uvolnění Brna. K puku se dostal Marcel Haščák, na jeho pokus ale domácí brankář dobře viděl a skryl ho v náručí.
43:40
Tomáš Vondráček se chopil nepřesné hradecké rozehrávky a pálil na delší tyč, připravena švihnout ale byla Rybárova vyrážečka.
43:01
Nahození Michala Dragouna nestihl včas dojet nikdo z Východočechů a kotouč se nakonec odrazil na hostující střídačku.
42:42
Hradečtí se při přechodu modré lajny vystavili do postavení mimo hru a je tak nařízeno buly ve střední třetině.
42:21
Ránu Jakuba Krejčíka udržel Rybár mezi betony i přesto, že se po puku pro jistotu ohlížel za svá záda.
41:22
Rastislav Dej zkoušel tečovat Bednářovu nahrávku, hůl měl ale na bekhendovou stranu, a tak se mu teč nepovedla dle představ.
40:28
Hokejisté obou celků již opustili trestnou lavici a mužstva hrají v pěti.
40:19
René Vydarený chtěl na modré čáře posunout touš spoluhráči, do nahrávky ale sáhl brněnský hráč.
40:01
Střely na branku ve 2. třetině (celkem):

Hradec Králové – 8 (19)
Brno – 18 (30)
Čtyřicet minut už uplynulo z dnešního mače a co se skóre i vyslaných střel týká, jsou na tom lépe hosté. Ti vyslali na hradeckého gólmana hned osmnáct střeleckých pokusů, z nichž jeden skončil až za brankovou čarou. Do třetí části tak Brněnští půjdou s náskokem 2:1, poslední dvacetiminutovka pak odstartuje s hrou ve čtyřech.

Další třetina začne přibližně v 19:15.
40:00
39:32
Dělovka Martina Pláňka prolétla jen kolem tyče.
38:48
René Vydarený ujížděl ještě se spoluhráčem do přečíslení a finální střelu vzal na sebe. Puk ale skončil nakonec jen v ochranné síti.
38:24
Po zákroku Patrika Rybára se do sebe pustili Martin Štajnoch (MHK) a Marcel Haščák (KOM). Hradecký bek jde pykat za krosček, brněnský útočník zase za hrubost. Hrát se bude ve čtyřech.
38:24
37:24
A brankář Mountfieldu úspěšně zasáhl i nyní, kdy tváří v tvář čelil Martinu Eratovi, jenž se zblízka pokoušel zvednout kotouč.
37:08
Napodruhé už střela Jakuba Krejčíka prošla až k bráně, kde musel rychle levým betonem reagovat Patrik Rybár.
36:46
Východočeši raději přerušili brněnské kombinace vyhozením na zakázané uvolnění.
36:09
Michal Dragoun zkoušel z levé strany prostřelit Čiliaka na delší tyč, narazil ale na beton hostujícího brankáře.
35:11
Domácí sice měli v uplynulých minutách trošku navrch, branku ale nyní slaví Brno! Od modré čáry napřáhl JAKUB KREJČÍK a jeho rána zaplula přesně do pravého horního rohu – 1:2. Asistence: Jozef Kováčik.
34:31
Tomáš Vondráček hledal od pravého mantinelu místo nad Rybárovým levým betonem, skulinku ale nenašel.
34:18
Martin Pláněk zkusil Čiliaka oklamat pohledem do neznáma a až poté vyslat střelu, brněnský gólman se ale nedal a zákrokem přivolal komerční přestávku.
33:41
Teď Východočeši jen nahodili kotouč do pásma a odešli střídat, to samé provádí také Kometa.
32:24
Utkání nabírá na obrátkách, hokej se zrychluje, šance přicházejí jedna za druhou! Jake Newton například od modré čáry těsně minul tyč, na druhé straně zase musel neposedný kotouč krotit Rybár.
31:15
A další obrovská východočeská příležitost! Střelu Zdeňka Čápa tečoval těsně před gólmanem Alexandre Picard, Marek Čiliak ale bleskurychlou reakcí vystavil lapačkou puku stopku!
31:00
Jaroslav Bednář a Rastislav Dej se ocitli v přečíslení, první jmenovaný ale netrefil volný prostoru u bližší tyče!
30:41
Bedřich Köhler nejprve střílel zleva ne delší tyč, podobný počin pak napodobil také Jaroslav Bednář. Ani jednomu z Hradeckých útočníků se ale nepovedlo překonat Čiliaka.
30:00
Martin Štajnoch si ve středním pásmu počkal na Marka Kvapila, kterého tvrdým, ale čistým hitem poslal k zemi.
29:40
Po hradecké šanci se do sebe na chvíli pustili Ondřej Kopta a Alexandre Mallet, žádná vážnější potyčka žádající si vyloučení ale z této situace nevyplynula.
29:14
Marcel Haščák ale na druhém konci kluziště neotálel a z protiútoku prověřil výstroj Rybára. Ta si s pukem poradila.
28:35
Po delší době se teď v útoku představili domácí, kteří své kombinace zakončili střelou Zdeňka Čápa. Ta prolétla těsně kolem Čiliakovy pravé tyčky.
27:53
Ondřej Němec se z pozice beka protáhl až do zakončení z bezprostřední blízkosti, pokus do horního rohu ale parádním semaforem zlikvidovala Rybárova lapačka!
27:04
Tečované nahození Jana Hrušky se dostalo až k Martinu Eratovi, který ale svou nataženou holí proti Patriku Rybárovi neuspěl!
26:38
Střela Jakea Newtona byla smlsnutím pro Čiliakovy betony, které ji odrazily až do ochranné sítě. Následuje komerční pauza.
26:25
Ondřej Kopta si vzal do péče kotouč, objel s ním celou branku a z otočky hledal místo u bližší tyčky, tam se ale včas přesunul se svou výstrojí Marek Čiliak.
26:06
I Brno se ale dostalo do svízelné situace, a tak vyhodilo na icing.
25:26
Aktivnějším celkem je v těchto minutách hostující Kometa, která se daleko častěji drží v útoku a ostřeluje Rybárovu bránu. Hradečtí však dobře střely blokují, do rohu nyní jednu poslal svými chrániči Martin Pláněk.
24:39
Marcel Haščák vyslal svou dělovku z pravého kruhu a Rybár vystavil jeho ráně stopku lapačkou.
24:18
Už už to vypadalo, že Jake Newton dostane puk z obranného pásma do útočného, situaci ale zkomplikovali draví hráči Komety.
23:32
Kotouč se nyní k domácímu brankáři doslova doploužil po ledě, i přesto ale Patrik Rybár černou pryž raději přikryl před nebezpečím plynoucím z dojíždějících brněnských útočníků.
23:05
Martin Erat teď vyzkoušel pozornost domácího muže v masce střelou od pravého mantinelu. Narazil na Rybárovu připravenou lapačku.
22:24
Ovšem tohle byla obrovská šance Alexandra Malleta! Brněnský forvard ujížděl na Rybára v samostatném nájezdu, hradecký brankář ale dokázal jeho nepříjemnou ránu vyrazit lapačkou.
21:50
Na delší časový úsek se nyní Kometa usadila v útočné třetině, kombinacím ale chybí střelba.
21:01
Stejně jako do první třetiny, i do té druhé vstoupili hokejisté o něco opatrněji.
20:31
Martin Erat nestihl včas vyklidit útočné pásmo a ve chvíli, kdy přijímal nahrávku, mu byl odpískán ofsajd.
20:18
Na střelu Jakuba Krejčíka Patrik Rybár dobře viděl a bez větších problémů ji skryl na své hrudi.
20:01
Střely na branku v 1. třetině:

Hradec Králové – 11
Brno – 12
Úvodních dvacet minut pátého semifinále již nyní můžeme nazvat minulostí. Střelecky vyrovnaná a bohatá třetina skončila brankově nerozhodně – 1:1. Oba týmy se prosadily z přesilových her a zatímco Brněnští využili tu dvojnásobnou, Hradec slavil v klasické. Již po první periodě je tak jisté, že dnes poprvé v rámci této semifinálové série neudrží ani jeden z gólmanů nulu.

Druhá třetině začne přibližně v 18:18.
20:00
19:55
Michal Dragoun ještě předal puk Jiřímu Šimánkovi, jeho pokus z levého kruhu ale dokázal zblokovat první bránící hráč.
19:31
Zdeňku Čápovi se sice povedlo vypíchnout brněnskému útočníkovi puk, rozhodčí ale stejně odpískali ofsajd.
18:57
Hradecké vstřelená branka nakopla a Mountfield teď dotírá na hostující bránu.
17:47
Hradec právě vstřelil branku!
Hradeckým se sice špatně přecházela modrá čára, nyní se jim ovšem tento počin povedl a využitou přesilovkou vyrovnávají! Jaroslav Bednář objel s pukem na holi polovinu pásma a dostal se až za bránu, odkud poslal přesný pas TOMÁŠI KNOTKOVI. Hradecký forvard měl hokejku připravenou a švihem zamířil na delší tyč – 1:1. Poprvé v sérii tak žádný z gólmanů dnes neudrží čisté konto. Asistence: Jaroslav Bednář.
17:08
Jenže nyní je puk až za bránou Patrika Rybára a domácí musí začít kombinovat znovu od nuly.
16:48
Jaroslava Bednáře fauloval ve vlastním útočném pásmu Leoš Čermák, jenž si odpyká dvě minuty za podražení. Hradec má možnost vyrovnat z přesilové hry.
15:57
René Vydarený našel u levé tyče dobře postaveného Michala Dragouna, jenž měl nastavenou hůl směrem k bráně, ani on, ani dorážející Bedřich Köhler ale nedokázali najít cestu skrz Čiliakův beton.
15:22
V přečíslení dva na jednoho ujížděli Radovan Pavlík a Ondřej Kopta, první jmenovaný ale nedokázal ze vzduchu sklepnout a poslat na gólmana plachtící kotouč.
14:23
Jake Newton se jakožto obránce dostal až ke střele téměř z úrovně brankové čáry, pokus na delší tyč ale vytěsnil Marek Čiliak vyrážečkou.
14:13
Tomáš Vondráček nakonec zkusil Rybára překvapit z úhlu, domácí strážce svatyně si ale prostor u levé tyče zkontroloval. Následuje komerční přestávka.
13:44
Kometa se stále drží v pásmu a kombinuje, Lvi jsou na ledě už dlouho a dochází jim síly!
12:59
Hned dvě tvrdé střely mířící od brněnských beků nyní v krátkém časovém sledu dokázala zablokovat hradecká obrana.
12:16
Hradec nepřesně rozehrál a kotouč doklouzal až na icing, vhazovat se bude po levici domácího brankáře.
11:38
Nyní jsou Východočeši již kompletní, oba týmy hrají v pěti.
11:32
Stále ještě pokračuje klasická brněnská přesilovka a mnoho nechybělo k tomu, aby hosté vedli o dva góly! Martin Erat totiž vyslal dělovku z pravého kruhu a v radosti mu zabránila jen bleskurychle vymrštěná Rybárova lapačka.
10:16
Hosté dvojnásobnou početní výhodu využívají a ujímají se vedení v dnešním zápase! Proti Martinu Zaťovičovi se ještě Patrik Rybár stihl přemístit, na ránu z voleje v podání JAKUBA KREJČÍKA už byl ale krátký. Brněnský bek totiž z vrcholu pravého kruhu zamířil přesně ke vzdálenější tyči – 0:1. Asistence: Ondřej Němec, Hynek Zohorna.
09:36
Hradečtí jdou na 76 vteřin do tří, Stanislav Dietz je vyloučen za zdržování hry, jelikož vystřelil puk mimo kluziště!
09:15
V oslabení mohl skórovat Michal Dragoun, do nahrávky mířící od mantinelu ale stihl sáhnout Čiliak!
08:53
Podražením soupeřova hráče se dopustil René Vydarený, jenž putuje na trestnou a přesilovku tak bude hrát nyní Brno.
08:29
08:29
Nadvakrát Tomáš Knotek ani následně Blaž Gregorc od modré si na hostujícího gólmana taktéž nepřišli!
07:46
Do šance se probíjel skrz brněnskou obranu Alexandre Picard, poslední překážku v podobě Čiliaka ale nepřekonal.
07:34
Ne tečování puku číhal u Čiliaka Roman Kukumberg, brněnský gólman ale celou situaci zvládl.
06:57
A znovu pomáhá s rozehrávkou brankář Rybár, Hradeckým se zatím vůbec nepovedlo usadit v útočné třetině.
06:34
Brněnským se povedlo vyhrát buly a okamžitě poslali kotouč až k domácí brankové čáře.
06:29
Po nahození Zdeňka Čápa dorážel z bezprostřední blízkosti na Čiliaka Richard Jarůšek! Trefu do černého sice slavit nemohl, Lvi ale alespoň vybojovali faul. Vojtěch Němec jde pykat za nedovolené bránění a Hradec má přesilovku.
05:37
Výsledkem bylo jen hradecké zmocnění se kotouče a jeho dostání do neutrální zóny.
05:22
Kometa nahodila puk do útočného pásma a kombinuje. Co z nahrávek vzejde?
04:58
Od levého mantinelu a z poměrně velkého úhlu nahodil černou pryž na branku Komety Jiří Šimánek, Marek Čiliak ale měl svou lapačku v pohotovosti.
04:50
Místo u pravé tyče utěsnil Patrik Rybár neprodyšně a pod hrozbou brněnského tlaku pak Lvi vyhodili na zakázané uvolnění.
04:24
Na jedné straně přišel při útočných kličkách o puk Martin Nečas, na straně druhé zase na teč nabízel Radovanu Pavlíkovi Andris Džerinš. Prvně jmenovaný hradecký útočník ale netrefil letící kotouč.
04:01
Na brankovišti číhal na nahrávku Alexandre Picard, když se mu ale touš dostal na hůl, měl příliš málo místa na překonání Čiliakova betonu!
03:37
A to samé platí i o střele Martina Štajnocha. Východočeský bek vypálil od modré čáry, Čiliak vyrazil puk vyrážečkou.
03:19
Jaroslav Bednář zkoušel z levého kruhu střelu švihem, Marek Čiliak si s jeho pokusem poradil.
03:04
Martin Erat sice na Rybára vystřelil, i kdyby se mu však zleva povedlo dostat puk za brankovou čáru, gól by platit z důvodu ofsajdu nemohl.
02:40
Zatím jsme svědky soustředěného hokeje, ani jeden z celků se nechce dopustit chyby a poslat soupeře do přečíslení.
02:00
Andris Džerinš měl sice kotouč na holi, nemohl s ním však do útočného pásma, jelikož by se vystavil do ofsajdu.
01:51
A znovu se přerušuje hra, tentokrát poté, co Patrik Rybár skryl pod lapající rukavicí puk putující k němu po ledové ploše.
01:22
Vlastnímu brankáři tečoval přímo do náruči touš Rastislav Dej a nepříjemně na Rybára dorážel ještě Tomáš Vondráček, nastalá situace ale hradeckého muže v masce nepřekvapila.
00:55
Od levého mantinelu vyslal svou střelu na delší tyč Martin Dočekal, kotouč ale včas našel a skryl v lapačce domácí gólman.
00:27
Na druhé straně vypálil od modré lajny René Vydarený, jeho pokus ovšem skončil pouze na chráničích bránícího hráče a oba týmy jdou střídat.
00:09
Z klání uplynulo pouhých devět vteřin a Patrik Rybár už má na kontě první zákrok. Střelou ze střední třetiny prověřil jeho pozornost Jakub Krejčík.
00:01
Nyní už je prostor pro českou státní hymnu a po jejím zaznění už může dnešní semifinálový mač vypuknout!
Další předzápasový ceremoniál se týká Jiřího Šimánka, jemuž klub právě dnes předává upomínkový dres, jelikož jeho minulé klání bylo devítistým v české nejvyšší soutěži.
Ještě před vhozením samotného úvodního buly přichází ve FORTUNA aréně čas na předání výtěžku charitativní akce Skóruj pro..., která běží v Hradci už od prosince a jíž se účastní jak hráči, tak fanoušci. 34 tisíc korun dnes putuje k Radimu Brátovi, jenž trpí dětskou mozkovou obrnou.
Po třízápasové pauze způsobené zraněním se do sestavy Hradeckých vrátil útočník Andris Džerinš, jenž je připraven naskočit na centru čtvrté lajny.

V sestavě Brna se událo změn více. Ve druhé útočné formaci dnes figuruje místo Tomáše Vincoura jiný Tomáš, Vondráček. Na soupisce Komety také oproti minulému duelu chybí Filip Král, místo něj je ve čtvrté obraně Libor Zábranský a Peter Trška.

Mountfield HK: Rybár (J. Pavelka) – Pláněk, Vydarený (A), Gregorc, Dietz, Štajnoch, Newton, Čáp – Köhler, Dragoun, Šimánek (A) – Jaroslav Bednář (C), Kukumberg, Dej – Jarůšek, T. Knotek, Picard – R. Pavlík, Džerinš, Kopta.

HC Kometa Brno: Čiliak (Vejmelka) – O. Němec (A), J. Krejčík, Kováčik, Gulaši, Bartejs, Malec, Zábranský, Trška – M. Erat, Hruška, M. Kvapil – Vondráček, Čermák (C), Dočekal – Haščák, V. Němec, Zaťovič (A) – H. Zohorna, Nečas, Mallet.

Rozhodčí: Hodek, Kubičík – Lhotský, Svoboda.
Co říkají statistiky?

Zajímavý je určitě poměr vstřelených a obdržených branek. Zatímco Hradec dokázal vstřelit za čtyři zápasy jen čtyři branky, z toho jedinou při hře pět na pět, Kometa jich má ne kontě již deset. Jenže na výhry je to i v součtu s vychytanými nulami obou brankářů vyrovnaně 2:2.

Oba celky také hrají výborně v oslabení, ubrání něco kolem 90 % početních nevýhod. I z toho také plyne úspěšnost přesilovek – Hradec celkově využil v play off zatím 19,57 % přesilových her, Kometa pak 14,29 %.

Velmi pozoruhodný je také fakt, že Mountfield už něco přes 140 minut v kuse nedokázal dát gól ze hry a přesto slavil ze dvou duelů jednu výhru – jednalo se právě o poslední vítězství v nájezdech.
Čtyři zápasy = čtyři čistá konta. Brankáři válí.

O čem snad ani nelze pochybovat, to je aktuální forma obou maskovaných mužů. Vždyť zatím platí, že kdo vyhraje, ten neinkasuje. Jak Marek Čiliak (KOM), tak Patrik Rybár (MHK) mají na svém kontě v této sérii každý už dvě nuly, v celém play off pak dokonce tři! Ve třetím semifinále sice Rybár po čtyřech obdržených gólech střídal, další den se však postavil znovu do brány a s ledovým klidem vychytal vítězství v nájezdech.

Budeme dnes svědky dalšího čistého konta na některé ze soupeřících stran?

Patrik Rybár – 1,56 obdržené branky za zápas, úspěšnost 93,94 %
Marek Čiliak – 1,31 obdržené branky za zápas, úspěšnost 95,09 %
4. semifinále, 3.4.2017, KOM 0:1sn MHK

Čtvrté střetnutí Hradce s Brnem se snad nedá nazvat jinak než nervy drásající boj. I když v průběhu základní hrací doby a posléze i dvacetiminutového prodloužení k vidění gólové šance včetně nastřelených tyčí byly, oba gólmani zamkli své svatyně na sedm západů a za čtyři třetiny nepustili za svá záda jediný puk. Bitva tak dospěla až do samostatných nájezdů, v nichž se jako první sice trefil brněnský Ondřej Němec, dvěma góly ale dokázal odpovědět hradecký Tomáš Knotek. A právě jeho druhý proměněný nájezd se ukázal být jako vítězný – Mountfield porazil Kometu nejtěsnějším možným rozdílem a série tak začíná znovu od nuly.
3. semifinále, 2.4.2017, KOM 8:0 MHK

Na brněnský led jel Hradec s tím, že chce prolomit nepříznivou bilanci, kdy už osm duelů v řadě stál v DRFG Areně na straně poražených. Prokletí moravské haly však viselo nad Východočechy i v neděli – Kometa totiž nasázela svému soupeři hned osm kousků a znovu Hradeckým v semifinále o bod odskočila. Obzvlášť dobře pak na toto utkání bude jistě vzpomínat Ondřej Němec, jenž obstaral hned tři z osmi gólů a blýskl se tak hattrickem.
2. semifinále, 30.3.2017, MHK 3:0 KOM

Odvetný druhý zápas byl v hradecké FORTUNA aréně naplánován hned na další den. A tentokráte to byl celek domácích, kdo se jako první dokázal prosadit. Během 65 vteřin krátce před polovinou základní hrací doby dokázali Lvi proměnit nejprve dvojnásobnou a posléze i klasickou přesilovku, v závěru přidali ještě gól číslo tři, a po výhře 3:0 tak s Brnem srovnali bodový krok.
1. semifinále, 29.3.2017, MHK 0:2 KOM

Kdo zavítal na úvodní duel Hradce s Brnem, ten si musel na první semifinálovou branku počkat až do 43. minuty. Teprve tehdy se poprvé zavlnila síť za jedním z gólmanů, a to za tím hradeckým. Přestože domácím se posléze nedala upřít snaha vyrovnat, Brněnští si svůj hubený náskok dokázali pohlídat a v závěru ještě potvrdit gólem při soupeřově power-play. Úvodní semifinálový bod za výhru 2:0 tedy získala Kometa.
Jak již bylo zmíněno, Hradec a Brno už za sebou mají čtyři vzájemná semifinálová klání. A protože dvakrát dokázali vyhrát Východočeši a dvakrát Moravané, série stále nezná svého vítěze, jelikož její stav je momentálně 2:2 a k postupu do finále je zapotřebí získat body čtyři. Jedno z mužstev bude mít po dnešním duelu k postupu o krůček blíže. Které to ale bude? Odpověď na tuto otázku se začne psát přesně v 17:20!
Příjemný čtvrteční den z Hradce Králové! Ze semifinálových bojů letošního ročníku Tipsport extraligy jsou v obou sériích odehrány již čtyři duely, na řadu tak přichází pátý. Konkrétně se dnes bude jednat o pátý souboj mezi týmy Mountfield HK a HC Kometa Brno, jenž rozhodne o tom, který z týmů si do šestého mače přinese mečbol.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:20.