Mountfield HK - Litvínov: Hromadná bitka! Rozhodčí vyloučili do konce zápasu Picarda

Ode mě je to pro tuto chvíli vše. Přeji příjemný zbytek úterního večera a u dalších přenosů na počtenou.
Je dobojováno a je zároveň jisté, že v hradecké FORTUNA aréně si užijí diváci ještě minimálně jeden zápas. Domácím se totiž povedlo srovnat stav série na 1:1. Dnešní zápas ovládli naprosto po právu poměrem 3:0. Svého soupeře více než dvojnásobně přestříleli. Nutno říct, že Vervě dnes chyběl i kousek štěstí, protože několikrát kotouč poskakoval v hradeckém brankovišti.
Střely ve třetí třetině (celkem):

Mountfield HK – 11 (35)
HC Verva Litvínov – 6 (17)
Nejlepšími hráči zápasu jsou vyhlášeni Jaroslav Bednář (MHK) a Jiří Gula (LIT)
Dnešní utkání sledovalo 6211 diváků.
59:45
Radovan Pavlík ujížděl do brejku a pokusil se bekhendem zasunout mezi betony, což se mu ale nepodařilo!
59:19
A další trest pro domácího hráče. Lukáš Nedvídek pyká za držení hole. Hraje se čtyři na čtyři.
59:08
Alexandre Picard inkasuje dvě minuty za hrubost a automatický osobní trest do konce utkání za hrubost. Richard Jarůšek 2+2+10 za hrubost, Filip Pavlík 2+2 za hrubost, Gula dvě minuty hrubost.
59:08
59:08
59:08
59:08
Za bránou Januse se strhla rvačka, ke které bylo velmi blízko už posledních několik minut! Nejaktivnější byli Richard Jarůšek, Alexandre Picard, Jiří Gula a Filip Pavlík. Na stadionu koluje mexická vlna a rozhodčí se radí o tom, jaké tresty rozdají.
58:49
Martin Hanzl putuje na trestnou lavici ještě za sekání.
58:12
Hradec hraje ve výhodě a už půl minuty nechtějí půjčit Litvínovu puk.
57:30
Neskutečné sólo Richarda Jarůška nekončí brankou!
56:25
Hradečtí hokejisté teď dobře zaforčekovali, takže se opět dostali k puku.
55:25
A další chyba na modré čáře. To už je zřejmě křeč.
54:45
A znovu jsou Severočeši venku z pásma. Těm dnes zatím není přáno.
54:12
Jiří Šimánek v pádu vyhazuje puk.
53:58
Domácí teď pošetřili hodně času a následně i vypálili na bránu a vynutili si vhazování daleko od své brány.
53:40
Jaroslav Bednář znovu oslabuje svůj tým. Tentokrát sevřel puk do rukavice a doslova jej vyhodil z obranného pásma. Jednoznačné dvě minuty za sevření puku rukou.
52:27
Martin Hanzl to chtěl vzít na sebe a vybruslil si do výborné střelecké pozice. Patrik Rybár však vytáhl skvělý zákrok! Hradec už je ve čtyřech.
52:19
Další zákrok hradeckého gólmana, který zatím drží nulu.
51:59
Už je to však zřejmě všechno v pořádku a hra běží dál.
51:59
Pořádnou ránu vypustil František Lukeš a Patrik Rybár se v brankovišti hodně svíjí a vůbec se mu nechce na nohy.
51:44
Šance pro Litvínov dostat se zpátky do zápasu! Martin Pláněk dostává dvě minuty za hrubost. 50 vteřin přesilovky 5 na 3!
51:27
Cheza musí začínat zpoza vlastní brány.
50:51
Sörvikovu střelu obětavě zblokoval Michal Dragoun.
50:34
Hradecký kapitán fauloval ve středu hřiště a pyká za podražení.
50:21
Rastislav Dej pálil golfákem, ale marně.
49:50
U kotouče už jsou zase Hradečtí, kteří zatím velmi zkušeně kontrolují průběh třetí třetiny.
49:26
Hosté už jsou sice v plném počtu, ale Richard Jarůšek měl obrovskou šanci! Ztroskotal však na gólmanovi Vervy.
48:40
Jake Newton na bližší tyči nenašel skulinku nad ramenem Januse.
48:18
Pokračuje už pouze klasická početní výhoda.
48:02
Blaž Gregorc pálil od modré čáry, ale Janus měl dobrý výhled. Za dvě vteřiny už budou hosté ve čtyřech.
47:36
Litvínov se osvobodil, ale Hradec už je znovu v pásmu.
47:19
Druhá šance na dvojnásobnou přesilovku pro Hradec v dnešním utkání. Jakub Černý jde na trestnou lavici za podražení.
47:08
Jaroslav Bednář si nic nedělal z litvínovských šraněk, které před ním spadly, objel je a dostal se do skvělé pozice. Na poslední chvíli však byla jeho rána zablokována.
46:34
Dnes aktivní Gregorc opět dobře pálil od modré čáry a v pádu se snažil dorážet opět Köhler. Puk však pouze proskákal brankovištěm.
46:18
Bedřich Köhler chtěl dorážet na brankovišti, ale sekl přes ruce Jaroslava Januse. Ihned však naznačil, že nechtěl, takže jej obránci poměrně záhy nechali.
46:04
Zbyněk Sklenička míří za katr pro faul vysokou holí. Přesilová hra pro domácí.
45:08
Michal Dragoun se postavil velmi blízko Janusovi a obráncům Litvínova se to logicky nelíbilo. Bránit ho přijel zřejmě nejmenší hráč na hřišti – Radovan Pavlík. Nebojácné gesto od mladého hradeckého útočníka.
44:59
Ofsajd Mountfieldu HK.
44:28
Daniel Sörvik vyslal velmi prudkou ránu, která zamířila vedle pravé tyče Rybára.
43:41
René Vydarený a Martin Pláněk poslali puky na litvínovskou bránu. Beci domácích si nechtějí přidělávat starosti složitou kombinací.
43:18
Richard Jarůšek se teď zbytečně nehnal do pásma a otočil hru v klidu na druhou stranu. Je evidentní, že Hradec si je vědom toho, že nemusí nikam spěchat.
42:24
Radovan Pavlík se snažil svojí přihrávkou najít Lukáše Nedvídka, ale to se mu nepodařilo.
41:35
Verva zavřela domácí na chvíli v pásmu, ale ti se bez větších problémů dostali ven.
41:00
František Lukeš nabízel kotouč před bránou, ale tam nebyl nikdo ve stejném dresu jako on.
40:17
Bednář na nic nečekal a z otočky velmi překvapivě vypálil. Jeho ráně však scházela větší přesnost.
40:11
Hradec vyhrál buly a Stanislav Dietz vysokým obloučkem nahodil na Januse a donutil ho podržet puk ve výstroji.
40:01
Třetí třetina je za dveřmi. Bude to ještě drama, nebo si už Hradec tento zápas pohlídá?
Další třetina začne přibližně v 19:12.
Střely ve druhé třetině (celkem):

Mountfield HK – 11 (24)
HC Verva Litvínov – 6 (11)
Druhá třetina patřila jednoznačně Hradeckým, kteří v ní vstřelili dvě branky, a to jich mohlo být ještě více. Hned v začátku prostřední části se prosadil Andris Džerinš bruslí, při snaze zpracovat puk a ve 32. minutě prostřelil Januse také Tomáš Knotek.
40:00
39:40
Verva se snaží snížit ještě v prostřední části, ale to přesně nechtějí domácí dopustit.
38:50
Litvínovský Karel Kubát netrefil ze slibné pozice bránu.
38:15
Džerinš hledal u druhé tyče stojícího kapitána Hradce Králové, ale ten byl výborně bráněn.
37:46
Bednář se nerozpakoval a vyhodil puk obloučkem do středního pásma.
36:50
Martin Štajnoch a po něm Rastislav Dej vypálili rány, ale ani jedna nemířila na místo určení.
36:12
Přechod přes modrou čáru domácímu týmu nevyšel a píská se ofsajd.
35:22
Patrik Rybár za svojí bránou nezazmatkoval a v klidu rozehrál na druhou stranu, než kde stál dotírající litvínovský útočník.
34:50
Bednář udržel puk a dokázal jej nahodit na Jaroslava Januse, který radši kotouč podržel.
34:13
René Vydarený byl obětí velmi tvrdého hitu u mantinelu, který měl na svědomí Ondřej Jurčík. Rozhodčí však po poradě nechávají oba týmy v plném počtu.
33:40
Lukáš Nedvídek si hodil puk příliš do jízdy, takže jej nestihl dojet.
33:14
Třetí formace Hradce si vytvořila ještě další šance, ale Janus předvedl sérii několika povedených zákroků. Následuje komerční pauza.
32:43
Litvínov měl teď štěstí, že Filip Pavlík má tak velké pozadí. To myslím samozřejmě ve srandě, ale obrovskou příležitost Andrise Džerinše zblokoval litvínovský bek právě touto částí těla.
31:30
V hradecké FORTUNA aréně panuje parádní atmosféra, ale Verva ještě zdaleka nesložila zbraně. Stále se snaží ostřelovat Patrika Rybára.
31:12
Patrik Rybár srazil puk do ochranné sítě.
31:05
Hradec právě vstřelil branku!
V Hradci Králové je to už o tři branky! Na 3:0 zvýšil po krásné přihrávce Bedřicha Köhlera od mantinelu TOMÁŠ KNOTEK, jenž byl před bránou trestuhodně zapomenut. Asistence: Bedřich Köhler.
30:50
Kanadský útočník Picard schytal velmi tvrdý hit od Filipa Pavlíka. Jeho hokejka se vznesla do vzduchu, stejně jako jeho celé tělo. Rozhodčí však tento souboj pustili.
30:13
A další obrovská šance pro Litvínov. Pravděpodobně Viktor Hübl najel do brankoviště a hodně vystrašil Patrika Rybára.
29:15
Bekhendové nahození Martina Hanzla teď po odrazu od betonu Rybára nadělalo hodně neplechy. Puk ležel v brankovišti, ale nejrychleji u něj byli domácí beci.
28:59
A další dobrá šance domácích! Jarůšek přihrával na modrou čáru pro Dietze, který však svojí ranou nechal vyniknout hostujícího gólmana.
28:22
Alexandre Picard zmátl všechny soupeře a nabil před bránu pro Džerinše, který spálil obrovskou příležitost. Na jeho obranu je nutno říct, že byl Janusovi hodně blízko.
27:49
Hradec měl teď problémy s rozehrávkou a raději vyhodil na zakázané uvolnění, aby se uklidnil.
27:02
Dej si teď velmi tvrdě vyšlápl na Pavlíka. Bylo to však v rámci pravidel.
26:52
Zakázané uvolnění Chezy.
25:58
Hradec je v plném počtu a Jarůšek, Picard a Džerinš mohli ihned zahrozit! Picardovi však puk přeskočil v nejdůležitější moment hokejku.
25:40
Mountfield toto oslabení zatím zvládá s noblesou.
25:06
Karel Kubát mohl pálit do poloprázdné brány, ale kotouč minul a nechal za sebou! Při Hradci teď stáli všichni svatí.
24:36
Martin Pláněk opět vyhazuje přes celé hřiště.
24:20
Jiří Gula pálil skrz houštinu těl před bránou, ale Rybár dokázal puk vyrazit a hradecká obrana jej následně dostala pryč.
23:55
Richard Jarůšek inkasuje dvě minuty za nedovolené bránění, protože si počínal za Janusovou bránou příliš aktivně.
23:37
Andris Džerinš se procpal do další velké šance, ale litvínovský brankář chytá.
23:07
Janus zastavil kotouč za bránou a pomohl tak svým spoluhráčům s rozehrávkou.
22:50
Nepřesná rozehrávka hostujícího týmu znamená icing.
22:44
Puk je v ochranné síti a bude se vhazovat v obranném pásmu Hradce.
22:20
Chemici teď kombinují za vlastní bránou, ale všechno jim znepříjemňuje kapitán Bednář.
22:00
Dragoun s Nedvídkem ujížděli opět dva na jednoho, ale Lukáš Válek celou situaci zhatil svojí hokejkou.
20:52
Je to 2:0! Čekalo se na verdikt rozhodčího, protože ANDRIS DŽERINŠ dosáhl gólu evidentně bruslí, ale sudí vcelku rychle ukázal do středového kruhu. Picard v situaci dva na jednoho vrátil Lotyšovi před prázdnou bránu a ten při snaze zpracovat kotouč nastavil brusli velmi šikovně. Asistence: Alexandre Picard.
20:10
Rastislav Dej zabojoval o kotouč v útočném pásmu, ale úspěšný nebyl, a tak může hrát Verva.
20:01
Domácí borci už krouží po ledě, na hosty zatím čekáme.
Další třetina začne přibližně v 18:15.
Střely v první třetině:

Mountfield HK – 13
HC Verva Litvínov – 5
První třetina druhého čtvrtfinále je ukončena a nabídla parádní podívanou. Od začátku do toho obě mužstva šlapala a k vidění bylo spoustu šancí. Zužitkovat jednu takovou se podařilo slovinskému bekovi Blaži Gregorcovi, který parádní dělovkou propálil jinak dobře chytajícího Jaroslava Januse. K vidění bylo také dost faulů a technických a taktických prohřešků, kterých by se měla obě mužstva vyvarovat, pokud nechtějí inkasovat zbytečné branky.
20:00
19:32
Tak to mohla být hodně studená sprcha pro Hradec, který po buly dovolil Františku Gerhátovi dostat se do úniku. Litvínovský útočník však trefil pouze spojnici břevna a tyče, od které se kotouč odrazil ven.
19:26
Za to Mountfield teď hrál dlouho ve čtyřech, protože špatně vystřídal. Rozhodčí však viděli postavení útočícího hráče v brankovišti a poslali hru do středního pásma.
19:11
Hosté tuto situaci zvládli a už jsou v plném počtu.
18:28
Litvínov skvěle brání modrou čáru a nedovoluje Hradci dostat se do útočného pásma.
17:50
Blaž Gregorc do své rány nedal razanci a navíc trefil hráče před sebou. Hradec je opět za svojí bránou.
16:50
Žluto-černí se však nyní osvobodili a ulevili si od tlaku.
16:31
Jake Newton ránou nad ledem vystrašil příznivce hostů.
16:04
Kritickou situaci Litvínov ustál bez nejmenšího problému. Teď však začíná dlouhá přesilovka 5 na 4 pro domácí.
15:37
A navíc ofsajd Mountfieldu.
15:25
Vervě se podařilo vyhodit, takže Hradec začíná od své brány.
15:09
A pozor! Karel Pilař jde za podražení a sekání na trestnou lavici, takže je z toho 52 vteřin dlouhá přesilovka pět na tři pro Mountfield.
15:02
A znovu Bednář, tentokrát individuálně! Janus chytá.
14:39
Bednář hledal Köhlera, ale ten byl dobře bráněn.
14:10
Litvínov zatím pohodlně vyhodil.
14:01
A další komplikace pro Chemiky. Lukáš Válek ihned po buly podrazil hradeckého hráče a odchází na trestnou.
13:47
Teď už však litvínovský brankář zasáhnout nedokázal! Jaroslav Bednář přenechal puk za sebou a do parádní rány se opřel BLAŽ GREGORC, jenž svojí pumelicí málem protrhl síť. Asistence: Jaroslav Bednář.
13:30
Jaroslav Bednář pálil od modré čáry, ale i přes clonícího Köhlera dokázal Janus zasáhnout.
13:20
Blaži Gregorcovi trvalo příliš dlouho, než si srovnal puk na střelu, takže k němu stihl přistoupit bránící hráč a zblokovat ránu do ochranné sítě.
13:01
Jiří Šimánek mohl pálit z velmi dobré pozice, ale ještě přihrával, a to do prostoru, kde vůbec nikdo nebyl.
12:11
Stadion se teď bouří, protože hráčů Litvínova bylo na ledě v jednu chvíli zřejmě víc něž mělo. Rozhodčí se však rozhodli nevylučovat.
11:36
Pro změnu zase přesilová hra pro Lvy. František Lukeš zahákoval Romana Kukumberga, který se mu šikovně vyhnul.
11:22
Po delší době teď přišlo nahození na bránu Litvínova. Janus s tím ale neměl nejmenší problém a pohodlně ukryl puk do lapačky.
11:04
A je po přesilovce. Domácí se až na situaci s Hüblem bránili dobře.
10:26
Na modré čáře stojící Filip Pavlík propustil puk pod patkou hole ven ze třetiny.
09:41
Neskutečná šance Viktora Hübla, kterému se z podivných důvodů nepovedlo vystřelit! Možná tam byl blok někoho z Hradeckých.
09:04
Mountfield vyhrál buly a vyhodil.
09:01
Hradec byl velmi lehkovážný v rozehrávce, a to se mu nevyplatilo. Všechno pak řešil až Roman Kukumberg za cenu hákování. Další možnost pro Vervu ujmout se vedení.
08:04
Picard byl při přechodu přes modrou čáru tvrdě odstaven od puku.
07:32
Janus teď pomohl svým spoluhráčům s rozehrávkou před dotírajícím Köhlerem.
06:37
Rybár vyrazil střelu betonem a Dej následně odklidil puk daleko od své brány.
06:30
Hosté už jsou v plném počtu a budou mít vhazování po levé ruce Rybára. 35 vteřin přesilové hry jim ještě zbývá.
05:44
Karel Kubát pálil z kruhu, ale Rybár svojí vyrážečkou srazil puk do rohu.
05:15
Hraje se tedy ve čtyřech hráčích na obou stranách.
05:07
A další hrubka domácích, která by je mohla mrzet. Ti si nepohlídali střídání a na ledě jich v jednu chvíli bylo příliš. Trest pro hráčskou lavici odpyká Jiří Šimánek.
04:52
Východočeši se sami svojí chybou dostali z pásma.
04:29
Šance střídá šanci! Naprostou gólovku měl Jaroslav Bednář po přihrávce Deje, ale Jakub Černý jej sekl přes rukavici a zmařil mu tak slibnou příležitost. Rozhodčímu tento zákrok však neunikl.
04:13
Viktor Hübl se uvolnil mezi kruhy a měl výbornou střeleckou pozici. Velmi důležitý zákrok si připsal domácí gólman Patrik Rybár.
04:03
Hradec je kompletní.
03:30
Mountfield hraje hodně tvrdě a to je velká změna oproti včerejšímu zápasu. Další vyhození má na svědomí Köhler.
03:09
Domácí mohli potrestat Litvínov za jejich laxnost, stejně jako se to včera povedlo žluto-černým. Tomáš Knotek po přihrávce Picarda z velké blízkosti ale trefil pouze výstroj Januse.
02:41
Rastislav Dej dokázal vystihnout přihrávku, která směřovala na Hübla a vyhodil přes celé kluziště.
02:11
František Lukeš vypálil od modré, ale Rybár si poradil.
02:04
Verva měla obrovskou příležitost, kterou na poslední chvíli zastavil za cenu podražení Radovan Pavlík. Přesilovka pro Litvínov.
01:23
Martin Štajnoch zvolil nejjednodušší přechod přes hřiště a od své modré čáry napálil puk na litvínovskou bránu. Vhazování po levé ruce Januse.
00:41
Richard Jarůšek svým typickým způsobem našlápl nejkratší směr brána a zpoza obránce pálil na lapačku Januse. Ten puk ne příliš jistým zákrokem vyrazil, ale nikdo na dorážku připraven nebyl.
00:24
Chemici ihned od začátku velmi aktivně forčekují. Domácí se dopustili prohřešku proti pravidlu o zakázaném uvolnění.
00:05
První šanci na útok dostávají domácí hokejisté, kteří vyhráli úvodní buly.
00:01
Slavnostní buly vhodil primátor města Zdeněk Fink a to je konec formalit. Teď už je čas na pořádný boj o druhý bod v sérii!
Stadionem nyní zní hymna České republiky.
Už je to tady! Aktéři druhého čtvrtfinále nastupují na ledovou plochu. Ve FORTUNA aréně je pořádný rachot.
V hradecké formaci nezůstala takřka žádná formace pohromadě. Trenéři i hráči se shodovali na tom, že tomu něco chybělo, takže se to dalo očekávat. Z druhé útočné trojky vedené kapitánem Bednářem se stala formace zahajovací a je zároveň jediná, která zůstala pospolu. Všechny ostatní doznaly změn. Do dnešního zápasu určitě nezasáhne Rudolf Červený, jenž utrpěl zranění. Oproti prvnímu čtvrtfinále naopak bude hrát Lukáš Nedvídek.

Trenéři Litvínova evidentně byli spokojeni s výkonem svých svěřenců, protože Chemici nastoupí v totožném složení.

Mountfield HK: Rybár (Kacetl) – Gregorc, Dietz, Štajnoch, Newton, Pláněk, Vydarený (A), Pavlas – Jaroslav Bednář (C), Kukumberg, Dej – Jarůšek, Džerinš, Picard – Köhler, T. Knotek, Šimánek (A) – Nedvídek, Dragoun, R. Pavlík.

HC VERVA Litvínov: Janus (Petrásek) – Sörvik, Kubát, Gula, F. Pavlík, K. Pilař, Z. Sklenička, Frolo – Martynek, V. Hübl (A), Lukeš – Jurčík, M. Hanzl, J. Černý (A) – M. Hořava, Gerhát, Trávníček (C) – Válek, K. Reichel, J. Doležal.

Rozhodčí: Hodek, Pavlovič – Bláha, Špůr.
Nejlepšími hráči úvodního klání se stali Jaroslav Bednář (MHK) a Jaroslav Janus (LIT). Domácí kapitán připravil první branku krásnou přihrávkou a i nadále hýřil velkou aktivitou v útočném pásmu. To Jaroslav Janus předvedl 30 úspěšných zákroků a převážně jeho zásluhou hlavně ve třetí třetině nedokázali Východočeši utkání srovnat. Bude zajímavé sledovat, jak se oběma klíčovým hráčům z prvního zápasu bude dařit nadále, protože oba týmy zejména na tyto dva velmi spoléhají.
První vzájemný souboj v této sérii dopadl lépe pro hosty. Ti sice měli pomalejší začátek a dovolili Hradci dostat se do vedení 1:0 po gólu Romana Kukumberga, ale ještě na konci první třetiny dokázali srovnat zásluhou Lukáše Válka.

Mountfield si situaci následně zkomplikoval sám, když ve vlastní přesilové hře už ve druhé třetině dovolil Severočechům odskočit. František Lukeš nabral v oslabení rychlost a přečíslení dva na jednoho vzal na sebe a přesnou ranou do bližšího vinglu nedal Rybárovi šanci. Chemici se od té doby soustředili výhradně na defenzivu.

I přesto se jim však podařilo ve třetí třetině zvýšit náskok o dvě branky, což se nakonec ukázalo jako rozhodující faktor. Karel Pilař ze středního pásma nahodil na Rybára, jenž vyrazil kotouč pouze před sebe a dojíždějící Rostislav Martynek už neměl problém zakončit do odkryté brány. Už to vypadalo, že se nic dalšího nestane, ale dvacet sekund před koncem dodal Královéhradeckým naději Andris Džerinš střelou nad beton výborného Januse. Nic dalšího už se však nestalo a Verva tak vede v sérii hrané na čtyři vítězné zápasy 1:0.
Zdravím všechny příznivce ledního hokeje. Čtvrtfinálové brány již byly otevřeny a další zápasy na sebe nenechávají dlouho čekat. Pod Bílou věží je na programu zápas číslo dvě, mezi domácím Mountfieldem HK a severočeským týmem HC Verva Litvínov.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:20.