Sparta - Kometa Brno: Zákrok večera! Čiliak se vytáhl lapačkou proti střele Řepíka

Loučím se s Vámi a přeji příjemný zbytek pondělního večera.
Střely na bránu ve třetí třetině (celkem): 6:8 (32:27).
Nejlepší hráči utkání: Tomáš Pöpperle – Marek Čiliak.
Třetí třetina byla další zcela odlišnou částí příběhu prvního čtvrtfinále. Po většinu doby se v závěrečné dvacetiminutovce hrálo hodně takticky a k vidění nebyly ani vyloučení, ani veliké gólové příležitosti. S blížícím se koncem ale Kometa zapnula na vyšší obrátky a začala být nebezpečnější. Sparta naopak byla méně důraznější, což ji stálo vítězství. Dvěma slepenými góly po nedůrazu sparťanů otočili vývoj Martin Nečas a Alexandre Mallet. V závěru několikrát Brňané mířili na prázdnou bránu, však neúspěšně, a tak si Moravané připisují první bod v sérii za triumf 3:2.
59:46
Další zakázané uvolnění Brna a vhazování před Čiliakem.
59:19
Nepohlídaný Pech zahrozil v předbrankovém prostoru, jenže Čiliak vytěsnil puk špičkou betonu k zadnímu mantinelu.
59:04
Další pokus letící na opuštěnou domácí klec nebyl úspěšný a je pískáno zakázané uvolnění Brna. Zároveň si Kometa bere oddechový čas.
58:01
Martin Zaťovič mohl přiblížit ještě více Kometu k vítězství, prázdnou bránu ale netrefil.
57:46
Pražané si vyžádali oddechový čas, po kterém zůstává Pöpperle na střídačce.
56:52
Kometa právě vstřelila branku!
Nedůraz Sparty u mantinelu nabídl Brnu příležitost otočit vývoj a využilo toho. Zohorna získal puk u pravého mantinelu ve středním pásmu, zavezl ho do pásma Pražanů a přihrávkou před bránu domácích nalezl ALEXANDRA MALLETA, který prostřelil Pöpperleho. Asistence: Hynek Zohorna, Tomáš Bartejs.
55:41
Po vhazování v pásmu Brna bleskově vyjel Erat, který v útočném pásmu u modré posunul puk na Krejčíka. Jeho střela na bránu sice úspěšná nebyla, nicméně kotouče se chopil MARTIN NEČAS, který zasunul černou pryž k levé tyči Pöpperleho svatyně. Asistence: Jakub Krejčík, Martin Erat.
54:55
Po vhazování se kotouč dostal na hůl Švrčka, který vyslal pozdrav na brněnskou bránu. Čiliak bez obtíží zasáhl.
54:37
Snahu Brna prodrat se do zakončení pozastavuje jejich icing, vhazuje se před Čiliakem.
53:37
Poté, co Eminger nezachytil puk na modré čáře, ujeli do brejku dva na jednoho Zohorna s Haščákem, nicméně přihrávka prvně jmenovaného nenašla hůl Haščáka.
52:59
Po puku letícím na sparťanskou bránu okamžitě skočil Pöpperle, dojíždějící hosté i domácí hráči byli trochu zaskočeni jeho vyjetím z domácí svatyně, vše ale končí bez zranění a potyček.
Dnešní utkání sleduje 11 517 diváků.
52:34
Káňův pokus z levého kruhu si domácí gólman pohlídal a raději pozastavil hru před dojíždějícími Brňany. Následuje další komerční přestávka.
51:44
Modrobílí se začínají osmělovat a snaží se více chodit dopředu a pokusit se co nejvíce ohrozit Pöpperleho.
50:25
50:15
Dva na jednoho ujížděli hosté, Dočekal vypálil zleva, jenže do jeho střely si lehl bránící sparťan a zabránil tak případnému vyrovnání.
49:33
Buchtele vystřelil od modré, jeho pokus Čiliak vyrazil vyrážečkou nad sebe a kotouč skončil u zadního mantinelu.
49:00
Brňané se úspěšně brání a domácím hráčům nedovolují usadit se v pásmu Komety a vytvořit si tlak do brány.
48:25
Vyloučení v týmu HC Kometa Brno (Vojtěch Němec – 2 min., držení protihráče).
48:02
Svou roli opět zahrál Čiliak, který odolal sparťanským pokusům a drží jednobrankový rozdíl.
47:38
U mantinelu na straně brněnské střídačky zůstal chvíli ležet otřesený Řepík, u protějšího mantinelu pak Nečas, ale oba dva hokejisté bez následných větších obtíží odjeli na své střídačky.
47:23
Po ofsajdu Pražanů následuje další přestávka k úpravě ledu.
46:41
Klimek čekal na přihrávku zpoza brány od spoluhráče, dokázal ji tečovat, nicméně úspěchem to pro Spartu neskončilo.
45:55
Pöpperle drží puk po dělovce z vrchu mezikruží, kterou předvedl jeden z obránců Komety.
45:23
Po icingu Sparty se mírně pošťuchoval Kumstát s Vondráčkem, rozhodčí je ale rozehnali a větší konflikt nebyl rozdmýchán.
44:41
Dění na ledové ploše je klidnější než v dosavadním průběhu, oba týmy hrají uvážlivě a rozmýšlejí důsledky jakéhokoliv jednání.
43:39
Zaťovič otestoval připravenost Pöpperleho tvrdou střelou z levého kruhu, brankář Pražanů ve zkoušce obstál.
43:23
Do úniku měli namířeno Vrána s Řepík, avšak jejich svižné přihrávky byly pomalejší než oni sami, a tak je odpískán ofsajd.
42:30
Od modré čáry vystřelil Káňa, Pöpperle měl zakrytý výhled, takže puk, který skončil na jeho hrudi ho překvapil, nicméně za jeho záda nepropadl.
41:57
Mallet rychle probruslil do útočného pásma, zprava vystřelil nepříjemnou ránu, domácí brankář ale zasáhl.
40:50
V rychlém sledu další icing a opět z repertoáru brněnské Komety.
40:33
Začátkem třetí dvacetiminutovky tu je zakázané uvolnění, kterého se dopouští Brno.
40:01
Do třetí třetiny již půjdeme se čtyřmi rozhodčími, zraněného Vladimíra Pešinu nahradí Pavel Hodek.
Třetí třetina odstartuje přibližně v 20:18.
Střely na bránu ve druhé třetině (celkem): 10:15 (26:19).
Brnu se podařilo ve 23. minutě v přesilové hře snížit na rozdíl jediného gólu z hole Vojtěcha Němce. Následně již góly nepadali, avšak rány a tresty v hojném počtu. Hrozivý moment přišel po polovině zápasu, kdy na ledě zůstal ležel Jozef Kováčik, naštěstí se dokázal s pomocí zvednout a odjet na střídačku po vlastních. Po ataku Nedomlela na Kováčika se strhla bitka, sparťanský obránce dostal trest do konce zápasu a Brno dostalo možnost pětiminutové přesilovky. Tu však nevyužilo a do třetí třetiny se půjde za stavu 2:1.
40:00
39:14
Bojuje se ve třetině domácího celku, Brno se pokouší ještě vymyslet zajímavou akci.
38:05
Hynek Zohorna zleva nahrával v pravém kruhu najetému Martinovi Eratovi, který nakonec přestřelil bránu.
37:37
Po dlouhé době se hraje znovu pět na pět.
36:24
Několik střel letících na hostující bránu skončilo u bránících hokejistů, kteří se vystavili puku vlastním tělem.
35:37
Zbývá 54 sekund z trestu Nedomlela a síly na ledě se vyrovnají, dvě minuty dostává Jakub Krejčík za nedovolené bránění.
34:52
Po zákroku Pöpperleho následuje komerční pauza.
34:22
Po delší době se dostali Brňané na delší dobu k domácí svatyni, nicméně větší šanci si nevytvořili.
33:30
Kometě se nedaří udržet v útočném pásmu, sparťané úspěšně brání a vyhazují puky k Čiliakovi.
31:31
Trest do konce utkání obdržel Richard Nedomlel a navíc také trest 2+2+10 minut, dále obdržel trest Tomáš Vincour 2+2+10 minut, Brno hraje pětiminutovou přesilovku pět na čtyři.
31:31
31:31
31:31
31:31
31:31
Nakonec odjíždí naštěstí po svých na střídačku a budou se hojně rozdávat tresty.
31:31
Na ledu zůstává ležet Kováčik po tvrdém ataku, okamžitě se strhla bitka.
31:04
Kometa kombinovala v útočné třetině, nicméně přes bránící sparťany těžko nějaká střela prošla, nakonec Pöpperle raději pokryl kotouč.
29:49
Dopředu ujížděl Pech, nicméně brněnští hráči se stihli včas vrátit a v jeho úniku mu zabránili.
29:26
Sparta půjde do čtyř i přes nelibost většiny publika v O2 areně, Richard Nedomlel dostává dvě minuty za nedovolené bránění.
28:30
Horké chvíle zažíval Pöpperle, který nejprve vyzrál na ránu Hrušky, nicméně v zákroku ztratil hůl a byl rozhozen z předchozího zákroku, že na Martina Erata zívala prázdná brána, nicméně ten přestřelil.
27:50
26:54
A další neúspěšná střela Vrány, která znovu ztroskotala na hostujícím gólmanovi, jenž se položil do rány.
26:29
Další prvotřídní zákrok vytáhl ze svého repertoáru Čiliak, jenž vyrážečkou zneškodnil pokus Vrány.
25:50
Pražané dostávají možnost zvýšit svůj tlak na brněnskou svatyni v přesilové hře, na trestnou lavici usedá Hynek Zohorna za podražení.
24:39
Sparta se z gólu oklepala a tlačí svého soka v jeho třetině. Dobrou palebnou pozici měl Řepík, jenže v cestě mu stál opět pozorný Marek Čiliak.
23:59
Rychle po vhazování vyzkoušel pozornost Čiliaka Hlinka, brněnský maskovaný muž se překvapit nenechal.
23:38
Nyní ale zahrozilo slovenské duo, kdy Kudrna zavezl puk do třetiny, zprava hledal před bránu najíždějícího Cingela, tomu se teč nevydařila podle představ.
22:58
Kometa nabrala do druhé třetiny nové síly, následuje další vhazování před sparťanskou bránou, Brno je v úvodu dějství aktivnější.
22:05
Také Brno využívá přesilovou hru. Vincour z vrchu levého kruhu tvrdou střelou nejprve rozhodil Pöpperleho, která dokázal zasáhnout, jenže puku se okamžitě ujal VOJTĚCH NĚMEC, který čekal u pravé tyče, zpracoval si kotouč a prostrčil ho za záda domácího gólmana do sítě. Asistence: Tomáš Vincour, Jakub Krejčík.
21:25
Erat vypálil dělovku od modré, domácí brankář vyrazil kotouč, ten se dostal na hůl osamoceného Zaťoviče u levé tyčky, ale ani jeho dorážka neuspěla.
20:56
Dvojnásobnou přesilovku si vyzkouší také Kometa, Lukáš Pech dostává dvě minuty za hákování.
20:48
Pöpperle si pohlídal Krejčíkovo nahození od modré i přes velmi špatný výhled v důsledku několika clonících hráčů, vhazuje se před domácí svatyní.
20:19
Brnu se nedaří usadit v pásmu Sparty při vlastní početní výhodě, Pražané zatím soupeře k ničemu nepouštějí.
20:01
Na led se již sjíždějí oba dva týmy, vypadá to, že se bude i nadále pokračovat se třemi rozhodčími.
V úvodní dvacetiminutovce jsme viděli dva góly a oba padli do sítě Komety. V přesilové hře otevřel skóre v páté minutě Jaroslav Hlinka, zanedlouho poté navýšil na 2:0 Petr Vrána. Sparta měla jasnou střeleckou převahu (16:4) a také větší tlak do brány, důležitou roli sehrál gólman Čiliak, který vytáhl několik pohledných zákroků. Druhé dějství odstartuje v 19:23.
20:00
19:43
Vyloučení v týmu HC Sparta Praha (Petr Vrána – 2 min., podražení).
19:39
Káňa si najel podél levého mantinelu do útočného pásma, Pöpperle kotouč vyrazil mimo holí.
18:37
Kováčik zprava vyslal puk před bránu, kde čekal na dorážku Zaťovič, nicméně v lepším zakončení mu zabránil hrou do těla jeden z bránících hráčů.
17:58
Po ofsajdu Brna se u mantinelu semlela další strkanice, rozhodčí rychle přijíždějí a dav rozhání. Tentokrát se situace obešla bez trestů.
17:04
Byla k vidění první pěstní výměna názorů, kdy se do sebe pustili sparťan Švrček a Brňan Haščák. Oba dostávají 2+2 minuty za hrubost, hraje se pět na pět.
17:04
15:15
Na druhé straně měl dobrou příležitost snížit Hruška, jenže jeho individuální akce si na Pöpperleho nepřišla.
14:31
Pořádně teď hostující obraně zavařil Pech s Formanem a Buchtelem, posílali jeden pokus za druhým na Čiliaka, ale i přes tlak v předbrankovém prostoru neuspěli.
13:29
Pražané si tak dlouho přihrávali, až jeden z hostů vypíchl puk a osvobodil svůj celek.
13:02
Po kontaktu za bránou Brna leží na ledě jeden z rozhodčích. Zvedá se a odjíždí po svých s krvavým zraněním v obličeji do zázemí haly. Bude se tak muset pokračovat se třemi rozhodčími.
12:38
Již potřetí míří hráč Komety na trestnou lavici, tentokrát je to Martin Erat, který obdržel dvě minuty za
12:38
Následuje druhá pauza.
11:53
Okolo branky se obtočil Haščák, který ještě z otočky vyslal pozdrav na Pöpperleho, ten si se střelou bez problému poradil.
11:23
Hostující gólman si poradil rovněž s tvrdou střelou od modré čáry Nedomlela, puk končí v ochranné síti.
10:39
Nebezpečná akce ze strany Sparty, kdy ale Čiliak vytáhl jeden ze svých famózních zákroků a nenechal si prostrčit puk mezi betony.
10:01
Na přechodu z obranného do středního pásma se chopil puku Řepík, rychle probruslil do území Komety, ale jeho pokus úspěšný nebyl.
09:20
Brňané rozehrávají zpoza své brány a pokouší se vymyslet nebezpečnou ofenzivní akci.
08:33
Nenápadné lehké nahození Vojtěcha Němce k levé tyči domácí svatyně Pöpperleho nepřekvapilo, sparťanský maskovaný muž pozastavuje hru.
08:19
Je tu první komerční pauza.
08:16
Najíždějící Klimek do pásma Brna nalezl dlouhou přihrávku, najel si do levého kruhu, odkud vypálil, Čiliak si situaci s přehledem pohlídal.
07:30
Káňa zkusil střelu zespodu levého kruhu pro vhazování, domácí brankář si pohlídal místo u tyče a vyrazil puk před sebe.
06:17
Hra se dostává před Tomáše Pöpperleho po zakázaném uvolnění sparťanů.
04:25
Sparta právě vstřelila branku!
Pražané vyhráli buly v útočném pásmu, kotouč se dostal na modrou čáru k Řepíkovi, který vyslal dělovku na Čiliaka. Střele v předbrankovém prostoru ještě pozměnil trajektorii PETR VRÁNA a posílá svůj tým do dvougólového vedení. Asistence: Michal Řepík, Jaroslav Hlinka.
04:03
Nicméně z následné protiakce se domácí prosazují při hře pět na čtyři. Hlinka nejprve míchal s pukem, nahodil ho před bránu, kde se několikrát odrazil, dorážka Kumstáta neuspěla. Poté se kotouče ujal Vrána, jenž našel číhajícího JAROSLAVA HLINKU u pravé tyče a skóroval. Asistence: Petr Vrána, Petr Kumstát.
03:42
Po řadě rychlých přihrávek sparťanů, se Kometa osvobozuje.
02:52
Brňané jdou do tří, také Michal Gulaši se dopustil vyhození puku mimo hrací plochu.
02:27
Brnu se podařilo osvobodit, a dokonce se vhazuje před Pöpperlem.
01:53
Vyloučení v týmu HC Kometa Brno (Tomáš Bartejs – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo).
01:23
Nyní se dopředu prodrala i Sparta, Buchtele zkoušel tečovat nahození na hostujícího gólmana, ale kotouč šel mimo bránu.
00:28
Začátkem utkání jsou aktivnější hosté, kterým se daří nahazovat kotouč do útočného pásma, větší střelecká příležitost zatím nepřichází.
00:01
Týmy jsou již na ledové ploše, po zaznění státní hymny první zápas čtvrtfinálové série mezi Spartou a Brnem odstartuje.

HC Sparta Praha: Pöpperle (F. Novotný) – Mikuš, Piskáček, Nedomlel, Gernát, Švrček, Eminger, Kalina – Řepík, P. Vrána (A), J. Hlinka (C) – Klimek, Smejkal, Buchtele – Forman, Pech, Kumstát (A) – Kudrna, Cingel, Uher.

HC Kometa Brno: Čiliak (Vejmelka) – J. Krejčík, O. Němec (C), Gulaši, Kováčik, Malec, Bartejs, F. Král – M. Erat, Hruška (A), M. Kvapil – Vincour, V. Němec, Zaťovič (A) – Mallet, H. Zohorna, Dočekal – Haščák, Nečas, J. Káňa – Vondráček.

Rozhodčí: Pešina, Pražák – Komárek, Ondráček.
Vzájemná utkání v základní části 2016/17

9. kolo Brno – Sparta 6:2

Branky a nahrávky: 5. M. Erat (M. Kvapil, O. Němec), 20. O. Němec (M. Kvapil, Štencel), 21. Nečas (M. Erat), 37. V. Němec (M. Kvapil), 41. M. Erat (O. Němec), 55. M. Kvapil – 27. Pech (Eminger, Safin), 34. Černoch (Ihnačák, Kumstát).
Vyloučení: 3:5.
Využití: 1:1.
V oslabení: 1:0.
Střely na branku: 28:28.

22. kolo Sparta – Brno 3:2

Branky a nahrávky: 9. Kudrna (Hlinka), 15. Mikuš (Vrána), 55. Uher (Cingel, Kudrna) – 27. Kováčik (Štencel), 32. Němec.
Vyloučení: 5:4.
V oslabení: 0:0.
Střely na branku: 31:24.

35. kolo Brno – Sparta 2:5

Branky a nahrávky: 15. Zohorna, 47. O. Němec – 2. Řepík (Pech, Eminger), 5. Ihnačák (Forman), 28. Netík (Forman, Řepík), 33. Cingel, 55. Uher (Forman).
Vyloučení: 4:3.
Využití: 1:0.
Střely na branku: 22:33.

48. kolo Sparta – Brno 4:0

Branky a nahrávky: 4. Pech (Hlinka, Mikuš), 13. Pech (Forman, Kumstát), 46. Forman (Kalina, Piskáček), 51. Klimek (Řepík, Hlinka).
Vyloučení: 4:5, navíc Pöpperle (SPA) 5 minut a do konce utkání.
Střely na branku: 27:22.
HC Kometa Brno

Kometa se dokázala prodrat do nejlepší šestky a zajistit si jistotu čtvrtfinále bez bojů v předkole. Ofenzivní činnost jí potíže nedělá, vstřelila v základní části 158 branek, nicméně s defenzívou to bylo o něco horší, obdržela 139 gólů. Hra v početní výhodě byla na úspěšnosti 17,11%, v oslabení pak 82,29%. Nicméně dokázala při vlastním vyloučení sedmkrát skórovat, s počtem trestných minut je v průměrných hodnotách (702 TM).

Statistiky hráčů v základní části:

Nejvíce kanadských bodů: Marek Kvapil (15+25).
Nejvíce branek: Marek Kvapil, Martin Zaťovič (oba 15).
Nejvíce přihrávek: Marek Kvapil (25).
Nejproduktivnější obránce: Ondřej Němec (7+17).
Nejlepší hráč v +/-: Martin Erat (+10).
Nejvíce trestných minut: Leoš Čermák, Michal Gulaši (oba 83 TM).

Nejvytěžovanější brankář: Karel Vejmelka
- Počet odchytaných minut: 1729 min
- Úspěšnost zákroků: 90,49 %
- Průměr gólu na zápas: 2,50
HC Sparta Praha

Sparta obsadila v základní části třetí pozici se ziskem 94 bodů, nejvyšším počtem vstřelených branek a druhým nejnižším počtem inkasovaných. V přesilových hrách byla jasně nejúspěšnější (22,03%), v oslabeních si nevedla nijak zle (85,31%), dokonce vstřelila sedm gólů. V počtu trestných minut byla druhá nejvíce trestaná, celkem obdržela 787 TM. Vysokou produktivitu potvrzuje Lukáš Pech, který ovládl kanadské bodování základní části.

Nejvíce kanadských bodů: Lukáš Pech (20+32).
Nejvíce branek: Petr Vrána (21).
Nejvíce přihrávek: Lukáš Pech (32).
Nejproduktivnější obránce: Juraj Mikuš (3+19).
Nejlepší hráč v +/-: Dominik Uher (+19).
Nevíce trestných minut: Jan Švrček, Brian Ihnačák (oba 55 TM).

Nejvytěžovanější brankář: Tomáš Pöpperle
- počet odchytaných minut: 2263 min
- úspěšnost zákroků: 91,06 %
- průměr gólu na zápas: 2,23
Vítám Vás u první čtvrtfinálového utkání Generali play off Tipsport extraligy v sérii pražské Sparty a brněnské Komety, úvodní buly bude vhozeno ve vysočanské O2 areně v 18:30!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30.