Sparta - Kometa Brno: Domácí na kolenou! Kováčik prostřelil Pöpperleho, 2:3 po prodloužení

Já děkuji za pozornost, loučím e s Vámi a příště na počtenou!
Brno tak vede po dvou zápasech v Praze 2:0 v sérii. Série se přesouvá do Brna, kde se v pátek a sobotu odehraje třetí a čtvrté utkání .
Opět vyrovnaný duel, kde byli šťastnější hosté. Viděli jsme pěkné utkání s lepšími pasážemi, ale i bojovnými. Brno šlo více za vítězstvím a hlavně proměnilo šance. Sparta měla a mohla vyhrát, jenže koncovka jí prostě nešla. Rozhodující branku tedy vstřelili hosté, konkétně Jozef Kováčik. Vypálil od modré a jeho rána se ujala, prošla u levé tyče.

Kometa právě vstřelila branku!
Kometa dává rozhodující branku. Autorem branky je JOZEF KOVÁČIK. Asistence: Martin Zaťovič. Vyhraná buly na beka, tedy Kováčika, rána od modré a puk prošel u první tyče pod lapačkou, respektive u levé tyčky po ledě. Asistence: Martin Zaťovič, Vojtěch Němec.
62:31
Brno se ujalo kormidal utkání a ohrozilo branku Pöpperleho, ten zatím pozorný.
61:14
Kumstát střílel, Čiliak vyrazil,puk si našel Ihnačák, který ho vystřelil směr brána. Čiliak ho vyrazil lapačkou, poté už byl puk v bezpečí z pohledu Komety.
60:29
Řepík v rohu, Sparta má ještě puk chvíli na holi, pak už ovšem jde dopředu Kometa.
60:01
Další třetina začne přibližně v 21:10.
Čeká nás dvacetiminutové prodloužení s náhlou smrtí. Pokud se nerozhodne, budou nájezdy.
60:00
59:52
Švrček se málem dostal do brejku po vyskočení z trestné lavice, avšak nevyšlo to.
59:32
59:13
Kometa postaviula útočné vozby a svírá soupeře v jeho třetině.
58:08
Sparta málem v šanci, zvolila však šetření vteřinek. hraje totiž oslabení.
57:32
Vyloučení v týmu HC Sparta Praha (Jan Švrček – 2 min., sekání).
57:32
Oddechový čas pro hosty.
56:15
Oba celky nechtějí udělat chybu. Hrají opatrněji a víc na jistotu. Přece jen za chvíli je konec třetí třetiny.
54:50
Brno se v pohodě ubránilo přesilovce domácích.
54:49
53:45
Sparta nehraje vůbec dobře. Nepřesné příhry v přesilovce. Brno už se dvakrát osvobodilo.
52:49
Vyloučení v týmu HC Kometa Brno (Jakub Krejčík – 2 min., podražení).
52:39
Domácí zase v dobré příležitosti. Čiliak skvěle! Za chvíli další náznak šance. Sparta má dnes problémy s proměňováním tutovek.
52:21
Útok Pražanů zastavil ofsajd. Následuje komerční přestávka.
49:55
Obrovská šance Brna. To ujelo, sparťané špatně vystřídali. Kometa sebrala puk u mantinelu a při přečíslení dva na jednoho selhala v zakončení. Pöpperle neskutečně podržel své spoluhráče, kteří mu příliš nepomohli.
49:19
48:53
Velký přesilovkový tlak. Sparta ho přestála se štěstím.
48:18
Brno se usídlilo v pásmu Sparty a kombinovalo v přesilovkovém rozestavení.
48:03
Šance Sparty v oslabení. Střela nad lapačku, ovšem mimo branku.
47:19
Vyloučení v týmu HC Sparta Praha (Jan Švrček – 2 min., hákování).
44:43
Sparťané se srazili na červené čáře, Mallet se ujal puku, ujel obraně a blafákem si poradil s brankářem, Pöpperlemu prošel puk někde mezi nohama. Autorem branky je ALEXANDRE MALLET. Gól dali brněnští v oslabení. Asistence: Jan Hruška.
43:42
Velká příležitost Sparty, puk ale zůstal za hráčem a ten ho nemohl uklidit do brány, která v tu chvíli zívala na střelce.
43:25
Vyloučení v týmu HC Kometa Brno (Martin Erat – 2 min., vražení na hrazení).
41:58
Dalších několik vyostřených soubojů. U mantinelu je to velká mela.
41:28
Eminger byl odtlačen a neudržel útočné pásmo.
40:19
40:01
Druhá třetina nepřinesla góly, avšak diváci mohou být s hokejem sokojeni. Bylo několik událostí, šancí, akcí, které stály za to. Pěkné okamžiky na obou stranách, navíc stále není rozhodnuto. Sledujte rozuzlení tohoto zápasu.
Další třetina začne přibližně v 20:17.
40:00
39:58
Čiliak se opět vyznamenal bravurním zákrokem proti střele z mezikruží. Puk chytil do podpaží a nepustil. Dorážky nebyly možné.
38:19
Vyloučení v týmu HC Kometa Brno (Jan Káňa – 2 min., nesportovní chování).
37:55
Brno vyhodilo a ještě málem ohrozilo branku soupeře. Ke střele to nevedlo.
37:34
Vyloučení v týmu HC Kometa Brno (Martin Nečas – 2 min., hákování).
36:45
Němcovo dobrý projektil od modré. Pöpperle si poradil.
35:54
Velká bitva na ledě. Tak by se dalo charakterizovat počínání obou týmů na ledě v posledních minutách.
34:31
33:42
Barinka si sjel na střelu, zblokováno. Předtím ale rozdával perfektně puky Hlinka.
32:52
Vránova dobrá střela, těsně minula pravou tyčku Čiliaka.
32:39
Sparta hned v šanci, Čiliak kryje puk u levé tyčky. Následuje vhazováníí po jeho pravé ruce.
32:31
Vyloučení v týmu HC Kometa Brno (Martin Erat – 2 min., hákování).
32:31
Komerční přestávka.
31:38
Pöpperle nadvakrát zlikvidoval samostatný únik soupeře. Mallet nepřekonal sparťanskou jedničku.
30:52
30:41
Až poslední vteřiny Brno zavřelo domácí v jejich třetině.
30:14
Otřesná přesilovka hostů. Nepředvedli vůbec nic.
29:24
Sparta se osvobozuje. Kometě zatím nejde přesilovka.
28:52
Vyloučení v týmu HC Sparta Praha (Dominik Uher – 2 min., podražení).
28:19
Sparta ve velké šanci, puk letí mimo po střele z levého kruhu.
27:55
Hlinka pálil, Čiliak vyrazil a puk odklidili obránci Komety.
27:26
Nyní je to pravý play off hokej. Tvrdé souboje, bojovnost, nasazení.
26:50
Pokus o vyslámí Ihnačáka do brejku, při příjmu puku však upadl. Šance z toho nebude. Čiliak už se připravoval na souboj tváří v tvář.
26:10
Martin Erat předvádí, jaký je rozdílový hráč a vynikající hokejista. Jeho zkušenost, práce s pukem, řešemní situací.
25:02
Krásný "ťukec," rozuměj několik po sobě jdoucích , přesných přihrávek. Šance z toho není. Krásná sehranost Sparty.
24:12
Dobrý pokus o přihrávku do brejku, přihrávka byla nepřesná. Sparta si šanci nevytvoří.
22:50
Icing zahraný domácími plejery. Hra se stěhuje před Pöpperleho.
22:28
Čiliak taky ukázal, že je výborný brankář. Dva výborné zákroky.
22:05
Pöpperle vyráží do rohu, tam probíhá mela o černou pryž.
21:25
Kometa si hraje se soupeřovou defenzívou, obehrává ji.
20:41
Vrána bojuje o kotouč v pravém rohu útočné třetiny. Poté ale Sparta přišla o puk.
20:35
20:01
První třetinu vyhráli domácí 2:1. V sedmé minutě otevřel stžřelecký účet utkání Michal Řepík, výstavní střelou po krásné přihrávce Cingela. Třetina byla vyrovnaná, oba týmy měly své šance, mohly dát více gólů. Bylo i pár tyček. V 15. minutě vyrovnal zkušeně provedeným blafákem a střelou Martin Nečas. O dvě minuty později vrátil Spartě vedení Petr Kumstát po učebnicově řešené situaci dva na jednoho. Třetina skončila za stavu 2:1 pro Spartu. Co přinesou další dvě periody? Určitě hokej ve velkém tempu, pěkné hokejové akce a také nevraživost mezi oběma fanouškovskými tábory.
Další třetina začne přibližně v 19:23.
20:00
20:00
18:42
Tyčka po vyslané střele Brna. Přesilovková formace Komety to sehrála skvěle, chbělo trefit prostor mezi třemi tyčemi.
18:35
Vyloučení v týmu HC Sparta Praha (Juraj Mikuš – 2 min., vražení na hrazení).
18:17
Kometa střídá, čerstvé síly. Sparta mezitím rozehrává u sebe v pásmu.
16:47
Krásná otočka Řepíka směrem do hřiště, obránci to "zbaštili." Víc ale sparťané nepředvedli.
16:13
Sparta využila výhodu, Brno tak není potrestáno za minulý faul.
16:13
Sparta právě vstřelila branku!
Brejk Sparty, potáhnutí po pravé křídle, nahrávka na druhou stranu přes beka a gól nad vyrážečku Čiliaka. Autorem branky je PETR KUMSTÁT. Asistence: Miroslav Forman, Lukáš Pech.
15:32
Sparťané zavřeli soupeře a motají ho všude možně. Až nyní se Brno dostalo z tlaku.
14:32
Brno využvíá špatné rozehry Sparty a dává vyrovnávací branku. Autorem branky MARTIN NEČAS. Nečas si počkal na pohyb brankáře, udělal kličku a zakončil mezi nohy. Je vyrovnáno. Asistence: Hynek Zohorna.
13:11
Šance Sparty, v hledišti to zahučelo, Čiliak si tak tak poradil. Velká šance na zvýšení skóre.
12:54
Řepík s Hlinkou operovali v útočném pásmu v rohu. Do šance se nedostali.
12:07
Nebezpečná rána od modré čáry Komety. Pöpperle vyrazil. Sparťané odbvezli puk mimo nebezpečí.
10:47
Ihnačák v šanci, minul branku!
10:00
Hraje se 5 na 5.
10:00
Vyloučení v týmu HC Sparta Praha (Petr Vrána – 2 min., hrubost).
Vyloučení v týmu HC Sparta Praha (Michal Řepík – 2 min., hrubost).
10:00
10:00
Vyloučení v týmu HC Kometa Brno (Tomáš Malec – 2 min., hrubost).
Vyloučení v týmu HC Kometa Brno (Martin Dočekal – 2 min., hrubost).
10:00
10:00
První šarvátka po odpískání. Ta se odehrála u střídačky hostů, kde se hráči kočkovali. Možná padnou nějaké tresty.
09:14
Sparta nahodila a uhání za kotoučem. Dlouho ale v pásmu soupeře nepobyla. Akci poté vytvořili i hosté, ta skončila na Pöpperlem.
08:44
Boj probíhá nejen na ledě, alei v hledišti. Oba fanouškovské tábory se překřikují.
07:57
První komerční pauza.
07:57
Obrovské šance, které musel likvidovat Čiliak. Střela pře beka, další, Čiliak pozorný. Druhá řada Sparty pěkně zatopila Kometě.
06:50
Brno nezáhalí a kontruje. Jedna šance, další si vytvořili málem.
06:01
Krásná akce. Obránce Sparty našel přihrávkou přes dvě čáry Řepíka, ten zpracoval, ujel obráncům a zakončil pod vyrážečkou Čiliaka. Parádní akce. Autorem branky je MICHAL ŘEPÍK. Asistsnce: Lukáš Cingel.
04:41
Eminger naznačil střelu, podržel, položil bránícího hráče Komety a pak pálil. Střela na branku Čiliaka nedošla.
03:55
Nápor Komety neustává. Trval tak půl minuty, poté se domácí dostali ze sevření svého rivala.
03:22
Rozvíjející se útok Sparty zastavil ofsajd.
02:38
Buly v obranné třetině pro Brno. To vyvezlo kotouč do útočné třetiny, kde mělo šanci, tu ale zneškodnily obránci s pomocí Pöpperleho hokejky.
01:59
Třetí řada provedla pěknou akci, na jejímž konci byla střela. Tu ale Čiliak chytil do náruče.
01:08
Domácí měli další příležitost, Ihnačák zavezl kotouč do třetiny, rozdal ho a jeho spoluhráči se postarali o slabou střelu na Čiliaka.
00:16
Hned z kraje třetiny šance Sparty. Nedotažená. Čiliak nemusel zasahovat.
00:01
Vrána vyhrál úvodní buly.
00:01

HC Sparta Praha: Pöpperle (F. Novotný) – Mikuš, Piskáček, Kalina, Gernát, Švrček, Eminger, Barinka – J. Hlinka, P. Vrána, Řepík – Buchtele, Klimek, Ihnačák – Kumstát, Pech, Forman – Uher, Cingel, Kudrna.

HC Kometa Brno: Čiliak (Vejmelka) – J. Krejčík, O. Němec, Gulaši, Kováčik, Malec, Bartejs, F. Král – M. Kvapil, Hruška, M. Erat – Zaťovič, V. Němec, Brabenec – Dočekal, H. Zohorna, Mallet – J. Káňa, Nečas, Haščák – Vondráček.

Rozhodčí: Hribik, Souček – Barvíř, Blümel.

- 9. obrana v extralize
- vzájemné zápasy v této sezóně se Spartou – 1 výhra (6:2), 3 prohry (2:3, 2:5, 0:4)

Předpokládaná sestava

Čiliak (Vejmelka) – J. Krejčík, O. Němec (C), Gulaši, Kováčik, Malec, Bartejs, F. Král – M. Erat, Hruška (A), M. Kvapil – Vincour, V. Němec, Zaťovič (A) – Mallet, H. Zohorna, Dočekal – Haščák, Nečas, J. Káňa – Vondráček.
HC SPARTA PRAHA

- 3. místo v základní části – 98 bodů
- nejlepší útok v extralize (základní část)
- nejlepší hráč v kanadském bodování celé extraligy (Lukáš Pech) – 52 bodů, zároveň nejlepší nahrávač extraligy (Lukáš Pech), 32 asistencí
- nejlepší přesilové hry v extralize (22.03 %)
- brankáři: jasná jednička Pöpperle, Novotný mu kryje záda
- 2. nejlepší obrana extraligy

Pöpperle (F. Novotný) – Mikuš, Piskáček, Nedomlel, Gernát, Švrček, Eminger, Kalina – Řepík, P. Vrána (A), J. Hlinka (C) – Klimek, Smejkal, Buchtele – Forman, Pech, Kumstát (A) – Kudrna, Cingel, Uher.

Náhradníci: Ihnačák, Deveaux, Hlaváč.
Vítám Vás u druhého čtvrtfinálového utkání Generali play off Tipsport extraligy v sérii pražské Sparty a brněnské Komety. První duel vyhráli včera brněnští, a vedou tak v sérii 1:0. Zápas začíná opět v 18:30. Pokud nemáte šanci dostat se do O2 arény, můžete si přečíst náš onlajn z tohoto duelu.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30.