Vítkovice - Plzeň: Tohle bylo rychlé! Patrik Zdráhal rozhodl o výhře domácích, 3:2 po prodloužení

Z Ostravy je to tedy vše, mějte příjemný zbytek večera a budu se těšit někdy příště na počtenou.
Stav série:
2:0
Vítkovice mají mečbol, v Plzni jim stačí uhrát jen jednu výhru, aby postoupili mezi osmičku nejlepší. Na západě Čech to ale nebude jednoduché, fanoušci Plzně budou hrát svůj tým k výhrám a vyrovnání série.
Druhý zápas náročné série je u konce. Dlouho to vypadalo, že Plzeň srovná po dnešku její stav, protože domácím se nedařilo prosadit a vytvořit si trvalejší tlak. Západočeši hráli svou hru, kterou na vítkovické vymysleli a dlouho se jim dařilo přivádět vítkovické fanoušky přímo k zoufalství. Bartošák ve třetí třetině svou branku zamkl, ostravská aréna začala mohutně pohánět své hráče vpřed a ti se jim odměnili vyrovnáním. Prodloužení byla záležitost několika vteřin, kdy domácí potvrdili svou chuť a snahu a po vyhraném vhazování strhl vedení na stranu Vítkovic Zdráhal.

Vítkovice právě vstřelily branku!
Hrbasovo nahození na branku Machovský jen vyrazil před sebe, PATRIK ZDRÁHAL vystartoval k puku, udělal Machovskému kličku a poslal puk do branky – 3:2. Asistence: Marek Hrbas.
60:03
Domácí Roman vyhrál vhazování.
60:01
Vítkovičtí zvýšili svou aktivitu a dvěma góly srovnali stav zápasu – nejprve v oslabení skóroval Hrbas, poté se senzačně téměř od mantinelu trefil Výtisk. Domácí předvedli týmového ducha a i přes začínající skepsi fanoušků dokázali dovést zápas do prodloužení. Dnes to bude ještě napínavé, určitě se k nám po přestávce vraťte.
Další třetina začne přibližně v 20:09.
Po klasické přestávce se bude hrát prodloužení, které se bude hrát v pěti na obou stranách a bude trvat dvacet minut čistého času.
1/3 – 9:15
2/3 – 16:5
3/3 – 12:4
60:00
59:59
Hrbas zašlapuje kotouč u mantinelu za svou brankou.
59:53
Vhazování po levici vítkovického gólmana.
59:42
Hraje se v útočném pásmu Západočechů, Bartošák se snaží uhlídat obě tyče.
58:17
Kolouch se dostával do blízkosti plzeňské branky, ale Machovský jeho úmysl vystihl.
58:00
Plzeň posílá puk k Bartošákovi.
57:44
K brance si sjížděl Zdráhal, ale jeho pokus byl bránícím hráčem sražen do ochranné sítě.
57:30
Kotouč míří k Bartošákovi, hosté šetří síly a nesnaží se za pukem vyjet.
57:12
Oba týmy střídají, hostující gólman si poradil se střelou Hrbase.
56:49
Vítkovice se drží v pásmu, Machovský je ve střehu, ale jen monitoruje puk.
56:24
Za držení protihráče je potrestán hostující Kadlec.
56:12
Dnešní utkání sleduje 6 428 diváků.
55:59
Lev se dostal do blízkosti vítkovické klece, ale na Bartošáka nevyzrál.
55:34
Hala jen vydechla po střele Výtiska od modré, po které se Machovský jen natáhl.
55:28
Machovského náruč zastavila řítící se kotouč.
55:16
Dlouhou nahrávku Procházka nemohl zužitkovat, vítkovičtí se ujímají kotouče.
54:40
Vandas se i s pukem prodral do pásma, ale nepřesnosti se nalepili na hokejky domácích.
54:15
Skákavý kotouč u domácí branky, ale vítkovičtí u něj budou první.
54:02
Hostující Sklenička posílá puk zbrkle na zakázané uvolnění.
53:53
Domácí poslali puk do útoku, tam si jej ale našel Sklenička.
53:19
Kracík sebral ve střední třetině kotouč a míří za Bartošáka.
52:35
Útok Plzně je přerušen ofsajdem, následuje komerční přestávka.
51:58
Je vyrovnáno!!! Vítkovičtí se zdrželi v pásmu, Kucsera sebral volný kotouč, nahrál jen o mantinel na JANA VÝTISKA, který se nemýlil – 2:2. Asistence: Lukáš Kucsera.
51:08
Domácí pokoušejí své štěstí nájezdy na plzeňskou klec.
50:34
Květoň ujížděl sám na plzeňskou klec, ale v poslední chvíli byl zastaven.
50:08
50:01
Kratěnova dělovka označila zadní plexisklo.
49:44
Vítkovičtí mají puk pod kontrolou ve středním pásmu.
49:17
Vítkovicím sice nejdou přesilovky, zato dávají kontaktní branku ERIKEM NĚMCEM, který nevyužil Hrbase, který jel s ním, a sám ve svém vlastním oslabení překonal Machovského – 1:2. Asistence: Karol Sloboda.
48:27
Puk se dostává za brankovou čáru plzeňské klece, poté, co si k brance najel Vandas s Oleszem, ale sudí zvedá ruce.
48:08
Domácí Szturc se znovu usazuje na trestné lavici, tentokrát za hákování.
48:08
Bartošák neměl problém se střelou Kratěny, probíhá komerční přestávka.
47:53
Oba týmy hrají v plném počtu.
47:24
Hraje se v pomalejším tempu od branky k brance.
46:50
Pokus Kubalíka vítkovický gólman kryje.
46:25
Plzeňští ujíždějí k Bartošákovi, ten je ve střehu.
46:08
Od modré pálil Sloboda, Machovský toho moc neviděl.
45:53
Na ledě se udělá větší prostor, oba týmy budou hrát ve čtyřech. Domácí Szturc je vyloučen za hrubost, hostující Schleiss za držení protihráče.
45:53
44:38
Ofsajd pro Plzeň.
44:21
Plzeň v plném počtu.
44:08
Domácí museli znovu začít ze svého pásma, nejprve pálil do Machovského Zdráhal, poté to z opačné strany zkusil Sloboda, ale ani Oleszovi se nevedlo.
43:48
Před najíždějícím Zdráhalem Machovský ukryl puk pod lapačku.
43:34
Hosté střídají, vítkovičtí rozehrávají od Bartošáka.
43:20
Bartošák rozehrával za svou brankou, puk se dostal ke Skleničkovi, který vystřelil na prázdnou branku, domácí gólman se ale skokem stačil vrátit do branky.
43:00
Od modré to zkusil Hrbas, ale nepřesně.
42:43
Hosté u domácí klece, ale bez puku.
42:21
Balán zůstal po zákroku Němečka ležet na modré, sudí pískají až po chvilce. Němeček je vyloučen za hrubost.
42:05
Vítkovičtí rozjíždějí další útok.
41:50
Stastny s Němcem se rozjeli na branku, ale Němec střílenou přihrávku nezachytil.
41:15
Kucsera si sebral kotouč, ale přes Pulpánovu hůl jej nepřehodil.
40:59
Vhazování u Bartošáka.
40:52
Couvající hráči Plzně vypíchli Vandasovi puk.
40:30
Vítkovickým nevyšla kombinace, je z toho zakázané uvolnění.
40:08
Vhazování pro domácí, Olesz se Zdráhalem bojují v rohu.
40:01
Vítkovičtí svého soupeře ve druhé části značně přestříleli, ale ale Machovský žádný z pokusů za svá záda nepustil. Naopak hosté dokázali využít přesilovku, v níž poslal Lev svůj tým do dvoubrankového vedení. Domácí ještě mají prostor na to, aby vymysleli recept na Machovského a plzeňskou hru, Plzni nastolená taktika na vítkovické v těchto chvílích stačí.
Další třetina začne přibližně v 19:14.
1/3 – 9:15
2/3 – 16:5
40:00
39:50
Vítkovičtí se kombinací dostali do pásma, Hrbas se po nahrávce Květoně propracovával k brance, ale Kracík jej se spoluhráči vytěsnil.
39:30
Balán zakládá útok.
39:20
39:08
Kratěna dostal nabito od modré, napálil kotouč na branku, ale do střely padl Výtisk, sudí přerušují hru.
38:35
Vítkovice už podruhé v krátkém čase vyhazují puk k hostující kleci.
38:13
Hra je přerušena, Bartošák si dokázal tyč uhlídat, Klokovi se jeden z plzeňských pověsil na krk.
37:41
Plzeň usazena v pásmu, Bartošák ve střehu.
37:20
Domácí špatně vystřídali, trest za příliš mnoho hráčů na ledě odpyká Balán.
36:44
Vítkovičtí u Machovského, ten má ale dobrý výhled.
36:20
Domácí kombinovali u branky hostů, ale marně.
36:04
Bude se vhazovat ve středním pásmu.
35:58
Bartošák zalehává kotouč ve své kleci.
35:33
Vandas se do pásma neprodral, hosté si berou kotouč a rozehrávají útok.
35:13
Plzeň právě vstřelila branku!
Hosté využívají přesilovou hru, Stach našel na modré volného JAKUBA LVA, jehož mohutný nápřah nezastavilo nic, až síť domácí branky – 0:2. Asistence: David Stach.
34:57
Jeden z plzeňských hráčů nastřelil tyč!!
34:41
Hosté rozjeli přesilovkový kolotoč, Olesz diriguje bránící čtveřici.
34:16
Puk se dostává k Machovskému.
34:02
Kubalíkova rána nastřelila záda ležícího Výtiska.
33:54
Vítkovice posílají puk do bezpečné vzdálenosti od branky.
33:45
Sloboda tvrdě bojoval se Lvem v rohu o kotouč.
33:25
Za hákování je na trestnou lavici odeslán Kolouch.
33:25
Bude se vylučovat na straně domácích, probíhá komerční přestávka.
33:19
Domácí se teď brání, Bartošák neví, kde mu hlava stojí, ale minimálně dvě šance Plzně teď do branky s vypětím sil nepustil.
32:54
Ne na dlouho, Plzeň se snaží udržet hru před Bartošákem.
32:36
Vítkovice se dostaly ze svého obranného pásma.
32:16
Místo Koloucha zachytil kotouč Hrnka.
31:55
31:25
Domácí se snaží střílet co nejvíce, ale hostující gólman je ve střehu.
30:59
Obrovská šance Vítkovic na srovnání, ale Machovský kotouč dokázal vytěsnit.
30:50
Další závar u Machovského ukončují sudí.
30:23
Koreis okamžitě po vypršení trestu naskakuje na led a spěchá ke své brance.
30:13
Plzeň posílá kotouč do středního pásma.
30:00
Na místě vhazování se shluklo klubko hráčů, které se nedalo rozplést. Vhazuje se znovu.
29:55
Plzeň jde do tří, za podražení je vyloučen Kubalík.
29:43
Hosté dostali puk do bezpečí, ale nepodařilo se jim vystřídat.
29:32
Hala žene vítkovické kupředu, jejich snažení končí valnou hromadou před plzeňskou brankou.
29:03
Hrbas tvrdě nastřelil hráče před sebou.
28:43
Stastny měl připravenu hůl před brankou na doklepnutí, ale Machovský byl na místě.
28:23
Vítkovičtí si svým tlakem vymohli faul Koreise, který putuje za katr za nedovolené bránění.
27:57
Vítkovickým se daří okupovat prostor u Machovského, hala se tím také dostala do varu.
27:04
Protiútok na opačné straně, Romanova dělovka končí na vyrážečce gólmana.
26:57
Svoboda si najížděl zprava na vítkovickou branku, vystřelil ale příliš nad.
26:25
Baranka tvrdě nastřelil puk až na Machovského, vítkovičtí se tak snadněji dostali do pásma.
26:01
Probíhá komerční přestávka.
25:27
Květoň krouží kolem hostující branky.
25:03
Preisinger kolem Výtiska do pásma neprošel.
24:47
24:32
Kadlec si pomohl na hranici pravidel, vylučovat se ale nebude.
24:05
Plzenští posílají puk k Bartošákovi a usazují se ve středním pásmu.
23:53
Baranka z nouze nahazuje kotouč na branku.
23:40
Gólu sice domácí dosáhli, ale nemůže být uznán z důvodu kopnutí puku do branky.
23:40
Květoň projel ve velké rychlosti s pukem k brance, poté, co jej poslal mezi betony Machovského se k k brance nahrnuli téměř všichni hráči, kteří byli na ledě. Sudí se jdou poradit s videorozhodčím.
23:21
Plzeň vyhazuje kotouč do bezpečí.
22:59
Kucsera nedosáhl na obranné modré na vysoký kotouč, vítkovičtí musejí z pásma.
22:47
Za hru vysokou holí je potrestán hostující Schleiss.
22:35
Květoň měl před kruhy prostor, nabruslil si do lepší pozice, ale Machovský jeho střelu udržel.
22:09
Vítkovice začínají ze středního pásma.
21:51
Domácí Němec se nemůže dostat od mantinelu.
21:33
Kolouchova střela přes obránce se odrazila od Machovského betonů.
21:24
Indrákovi kotouč ujel, odjíždí tedy střídat.
21:10
Vítkovičtí rozehrávají hodně zeširoka.
21:01
Kotouč končí po zdařilém obloučku mezi diváky.
20:56
Vítkovičtí znovu vyprodukovali zakázané uvolnění.
20:47
Zakázané uvolnění pro domácí, bude se vhazovat u Bartošáka.
20:27
Oleszova střela za Machovského neprošla, domácí kapitán bojuje za brankou o puk.
20:10
Vhazování pro hosty, ale Procházkova projížďka do pásma své ovoce nepřinesla.
20:01
První třetina druhého zápasu vyšla lépe hostům, a to jak herně, tak gólově. Zhruba v polovině třetiny si Vítkovice nepohlídaly Koreise před brankou a ten následně nedal Bartošákovi šanci. Plzni praktikovaná hry vychází, dá se počítat s tím, že v ní budou pokračovat i nadále. Je tedy na domácích, co na soupeřovu hru dokáží vymyslet.
19:02
Domácí se sice v pásmu jakž.takž usadili, ale zapomínají střílet.
18:37
Hraje se ve středním pásmu, vítkovičtí mají problém dostat se k Machovskému.
18:20
Domácí pomalu kombinují do pásma,
17:52
Domácí se přesilovka nedaří, zato plzeňská čtveřice je zcela v klidu a brání střední pásmo.
17:20
Plzeň vyhazuje kotouč až k Bartošákovi.
17:12
Bylo signalizováno vyloučení na straně hostů, po odpískání se do sebe ale pustili domácí Květoň s hostujícím Indrákem, oba jsou vyloučeni za hrubost. V tomtéž čase je vyloučen hostující Němeček za hákování. Domácí mají přesilovku 5 na 4.
17:12
17:12
17:01
Kratěna se řítil na domácí branku sám, vystřelil přesně, ale Bartošák předvedl přímo učebnicový semafor!
16:37
Sklenička v souboji u mantinelu sevřel Kolouchovi hůl v podpaží a nechtěl mu ji vydat, Vítkovice i přesto kotouč vybojovaly.
16:11
Zakázané uvolnění pro hosty.
16:02
Hrbasova střela se na opačné straně odrazila od bránícího hráče, Zdráhal se k puku nedostal.
15:46
Závar u domácí branky, Kubalík se natáhl pro puk, před branku se dostal Kadlec, ale vítkovičtí pomohli svému gólmanovi na jedničku.
15:32
Probíhá boj o kotouč v rohu u domácí klece.
15:00
Hosté se drží v pásmu, ale nemají pik úplně pod kontrolou.
14:44
Snaha Plzně je pozastavena pro ofsajd.
14:09
Krásná akce v podání Zdráhala, který téměř zpoza branky nahrával Stastnemu, ten ale z první nastřelil jen betony hostujícího gólmana.
13:54
Hned po vhazování u Machovského končí puk v jeho lapačce.
13:35
Hrbas narušil plzeňskou kombinaci před Bartošákem.
13:15
Hosté vybojovali u mantinelu kotouč, Stach postupoval dopředu, Bartošák nakonec zasahovat nemusel.
13:03
Zdráhal se projel kolem Machovského, ale střela mu nesedla. Následuje komerční přestávka.
12:49
Domácí se brání, Szturc dostal puk obloučkem jen do středního pásma.
12:20
Zakázané uvolnění pro Vítkovice.
11:46
Hosté se jako velká vlna nahrnuli k vítkovické kleci, ale hráči třetí lajny nedokázali dostat puk za Bartošáka.
11:20
Květoň si vybruslil do volného prostoru mezi kruhy, ale na Machovského nevyzrál.
11:13
Domácí v pásmu.
10:33
Kucsera bojoval před brankou hostů, přihrávku ale nedokázal do branky umístit.
10:00
Hosté okupují vítkovickou klec, Bartošák je ale pozorný.
09:28
Ofsajd pro hráče v bílém.
09:02
Vítkovičtí se zasekli ve středním pásmu, puk za branku nahazuje Zdráhal.
08:30
Hosté dnes otevírají skóre jako první, Hrnka protlačil puk před branku na opuštěného JAKUBA KOREISE, který nedal Bartošákovi šanci – 0:1. Asistence: Tomáš Hrnka, Michal Moravčík.
07:39
Lva obral v pásmu o kotouč Stastny, Kracík si ale najel před branku, ale zamířil jen do Bartošáka.
07:21
07:15
Vítkovice mohou do pásma v přečíslení, druhá vítkovická lajna svou akci ale hodně překombinovala.
06:57
Kracíkův pokus Bartošák vytěsňuje vyrážečkou.
06:27
Stach dohrál za vítkovickou brankou domácího beka.
05:56
Roman se rozjel do pásma, objel si plzeňskou branku a zase z pásma s pukem vyjel.
05:22
Tomi se chtěl prokličkovat mezi tři hráče hostů, ale neuspěl.
05:09
Domácí po zmatcích před svou brankou postupují do pásma.
04:35
Oba celky střídají.
04:13
Němec dobře postupoval do pásma, ale byl ze své dráhy vytěsněn.
03:55
Spolupráci Kracíka se Svobodou domácí gólman za svá záda nepustil.
03:46
Moravčík se kotouče na modré nedočkal, hosté ale musejí vycouvat.
03:29
Pokus Kucsery na opačné straně končí v ochranné síti.
03:12
Klokovi se podařilo přihrát puk na kolegu, vítkovičtí mohou z pásma.
02:53
Plzeň se drží v pásmu, Bartošák je ve střehu.
02:29
Kubalík vyzkoušel pozornost domácího gólmana, ten uspěl.
02:13
Zákrok Machovského na opačné straně, vhazuje se po jeho pravici.
01:51
Lev naznačil střelu přes obránce, ale až poté skutečně vystřelil, Bartošák zasahuje instinktivně.
01:34
Vítkovice kombinovaly na zakázané uvolnění.
01:12
Plzeň zavezla pul do pásma až k Bartošákovi, ale domácí přebírají puk a rozjíždějí útok.
00:40
Chyby v hostující rozehrávce nedokázal Vandas při střele zblízka využít.
00:31
Ofsajd pro hostující tým.
00:24
Plzeňští si sebrali kotouč a míří do pásma.
00:03
Úvodní vhazování vybojoval domácí Zdráhal.
00:01
Dnes jako první na led vjíždějí domácí hráči, se stejnými oh/novými efekty jako včera.
Čtveřice sudích jako tradičně testuje kvalitu ledové plochy, diváci pomalu usedají na svá místa.

HC Vítkovice Ridera: Bartošák (Dolejš) – Sloboda (A), Hrbas, Baranka, Klok, D. Krenželok, Výtisk (A), L. Kovář – P. Zdráhal, O. Roman, Olesz (C) – Vandas, Kolouch, Kucsera – E. Němec, Stastny, D. Květoň – Tomi, Balán, Szturc – Kurovský.

HC Škoda Plzeň: Machovský (Hylák) – P. Kadlec (A), D. Sklenička, Němeček, Čerešňák, Moravčík, Pulpán (A), Kvasnička – Martin Procházka, Kratěna (C), D. Kubalík – Indrák, Preisinger, Stach – T. Svoboda, Kracík, Lev – Schleiss, Koreis, Hrnka.

Rozhodčí: Čech, Mrkva – Lederer, Gebauer.
Ohlasy trenérů po prvním utkání:

Jakub Petr (Vítkovice): "Nám se vydařil vstup do zápasu. Jsem rád, že jsme úvodní tlak korunovali brankou. Za stavu 2:0 jsme nevyužili své šance a paradoxně v přesilové hře, které nám celou sezonu nejdou, jsme inkasovali. Pak už duel měl všechny znaky play off. Výborní gólmani na obou stranách, plno osobních soubojů. To je jediný způsob, jak můžeme proti Plzni uspět, přesně tímto stylem hry. Je to teprve první výhra, ještě nás čeká těžká série."

Ladislav Čihák (Plzeň): "Chtěli jsme do utkání vstoupit aktivně, což se nám nepodařilo. Vítkovice byly jasně lepší, měly lepší pohyb, byly silnější na kotouči, zatlačily nás a logicky to vyústilo v úvodní branku. Měli jsme pasáže, kdy jsme měli náznaky šancí, ale bohužel jsme je neproměnili. Dokázali jsme pak v oslabení snížit a cítili, že máme šanci. Bohužel v závěru, kdy jsme soupeře zatlačili, už nebylo tolik prostoru. Pak jsme měli přesilovku šest na čtyři, místo vyrovnání jsme však potřetí inkasovali. Musíme se z toho poučit a dobře se připravit na druhý zápas."
Do včerejšího utkání vstoupili lépe domácí, kteří se už po necelých pěti minutách mohli radovat z gólu Koloucha. Hosté tlačili, ale do konce první části se skóre neměnilo. Nástup do druhé části měli znovu lepší Vítkovice, když opět necelých pět minut po začátku překonal Machovského ve druhém pokusu Hrbas. Plzeň se dostala ke slovu necelých sedm minut před druhou sirénou, když ve vlastním oslabení ujeli Lev s Kratěnou a hostující kapitán překonal Bartošáka. Ve třetí části se hosté byli jako lvi, přiváděli domácí fanoušky mnohdy k infarktovým stavům a jen díky Bartošákovi se skóre dlouho neměnilo. Vítkovičtí předvedli bojovný, a hlavně v defenzivě dobře zvládnutý, výkon. Při vyloučení domácího hráče se rozhodli pro hru bez brankáře, čehož po osmi vteřinách hry využil Sloboda svým lobem přes celé hřiště, a i když odskok o dvě branky ještě nemusel nic znamenat, minuta do konce třetí části Plzni přece jen na zvrat nestačila.
Ostravar aréna bude svědkem druhého utkání předkola Generali play-off, domácí Vítkovice v něm opět vyzvou západočeskou Plzeň. Oba týmy budou bojovat o další výhru. Jsou jen dvě možnosti – buď Vítkovice odskočí svému soupeři nebo Plzeň srovná stav série.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:20.