Hokejová Liga mistrů -  ONLINE PŘENOS -  Banská Bystrica : Salzburg - 3. září 2017   14:00

Banská Bystrica
01:06' Belluš  • 26:01' Češík  • 38:39' Hohmann  • 43:02' Tamáši  • 58:55' Bortňák
5:3
(1:1, 2:0, 2:2)
Salzburg
Salzburg
11:12' Raymond   • 46:46' Aleardi   • 54:15' Schiechl
Michael Tscherring (SUI), Peter Staňo (SVK) – Martin Jobbagy (SVK), Martin Korba (SVK)
Zimný štadión Banská Bystrica, Banská Bystrica
1913 diváků
Salzburg

To je z mé strany pro tuto chvíli všechno. Já se s vámi loučím, přeji příjemný zbytek tohoto víkendu a úspěšný start do nového pracovního týdne. U dalšího textového přenosu zase někdy na počtenou.

Vyhrané buly: 32 – 32
Je dobojováno! Banská Bystrica poráží rakouský Salzburg 5:3 a v letošním ročníku CHL si připisuje svou první výhru ve skupině. V první a ve druhé třetině jsme byli svědky vyrovnaného hokeje, v obou těchto třetinách jsme viděli dvě branky. Rakouskému celku se lépe povedla až třetí třetina ve které tito hráči sahali po vyrovnání. Jenže vyrovnání nepřišlo, navíc domácí celek potvrdil své vítězství gólem do prázdné branky.
59:53'
Domácí tým vyhodil přes všechny tři čáry, ještě jednou se bude vhazovat před domácím brankářem.
59:39'
Puk dojel až do rohu kluziště, tam ho také domácí hráči drží. Navíc Starkbaum je opět pryč z branky.
59:12'
Hosté sází všechno do útoku, jenže proti je výborná domácí obrana, která se srdnatě brání.
58:55'
Banská Bystrica právě vstřelila branku!
Netrvalo to ani třicet sekund a domácí se trefují do prázdné branky svého soupeře. DALIBOR BORTŇÁK se trefil z vlastního pásma. Slovenský tým s největší pravděpodobností tento zápas vyhraje. Asistence: Vladimír Mihalik.
58:28'
EC Red Bull Salzburg bude hrát devadesát sekund v šesti hráčích!
58:28'
Oddechový čas pro hosty.
58:28'
Domácí brankář si připsal veledůležitý zákrok proti šanci Heinricha. Lukáš drží puk ve výstroji, hra je přerušena.
58:16'
Starkbaum i nadále zůstává v brance. Je jenom otázkou, kdy ho trenér zavolá na střídačku.
58:04'
Domácí tým skvěle drží puk u mantinelu, navíc hra je opět přerušena. Rozhodčí musí řešit další potyčky.
58:01'
Hlasatel dnešního utkání ohlásil poslední dvě minuty třetí třetiny!
57:22'
Rakouská kombinace nebyla přesná, puk přejel všechny tři čáry. Rozhodčí odpískal zakázané uvolnění.
56:55'
Aleardi se tlačil do střely, jenže k té se nedostal. Bubela svého soupeře skvěle zablokoval.
56:17'
Lunter vyhazuje do útočného pásma. Jeden z hostů spěchá za pukem, aby ho vrátil zpátky jejich pásma.
55:53'
Čas se pomalu ale jistě krátí. Slovenský tým i nadále drží jednobrankové vedení.
55:28'
Hra je v závěru zápasu rozkouskovaná. Hra je opět přerušena, tentokrát vlivem vyhození puku mezi diváky.
55:22'
Cijan osvobozuje tým pouze za cenu zakázaného uvolnění. Hra se opět stěhuje před Starkbauma.
54:39'
Necelých pět minut do konce základní hrací doby tohoto zápasu, Salzburg dokázal zdramatizovat a užteď prohrává pouze o gól.
54:15'
Salzburg právě vstřelil branku!
Hosté z Rakouska uzamkli svého soupeře před vlastní brankou a je z toho třetí rakouský gól v síti Jana Lukáše. Puk doskotačil před domácí branku, kde si ho našel volný MICHAEL SCHIECHL, který se z bezprostřední blízkosti trefil pod břevno. Asistence: Mario Huber and Alexander Cijan.
53:37'
Sprint o zisk puku vyzněl lépe pro Sedláka, který se zbavil protihráče a v naprostém klidu rozehrál další domácí akci.
53:13'
Rychlý brejk domácích končí u nepřesné rozehrávky jednoho z nich. Tohle byla obrovská škoda.
52:48'
Jeden z hostů nahodil na domácí branku takovou žabičku, která skončila v rukavici domácího brankáře.
52:39'
Máme tady komerční přestávku.
52:22'
Rakouskému celku se krátí čas na vyrovnání, tento tým stále prohrává o dvě branky.
51:44'
Skvěle rozehrání domácí akce měl na svědomí Gélinas, který přihrál na rozjetého Brejčáka, který vtrhnul do útočného pásma.
51:06'
Starkbaum si pro puk v klidu dojel. Ani jeden z domácích hráčů ho neatakoval.
50:37'
Hraje se opět bez výrazného přerušování, puk střídá jednu hokejku za druhou. Velmi pohledný hokej od obou týmů.
49:56'
Rakouský celek měl dnes snad pět samostatných úniků na domácího brankáře, ale ani jeden neskončil brankou.
49:46'
Latusa se v útočném pásmu dostal zpoza hráče ke střele, která domácímu brankáři nenadělala příliš starostí.
49:05'
Schiechl vyváží puk od své branky a zákládá další akci svého týmu, která končí posléze nepřesnou přihrávkou jednoho z hostí.
48:38'
Banská Bystrica jenom pouze vyhazuje do útočného pásma a míří střídat.
48:12'
Domácí celek se opět snaží zaútočit, ale jejich přihrávky ve středním pásmu postrádají přesnost.
47:48'
Někdo z rakouských hráčů si nepohlídal své postavení, rozhodčí píská ofsajd.
47:20'
Hra má v posledních minutách spád, nudný hokej to rozhodně není a nikdy nebyl.
46:46'
I rakouský celek umí zakončit pohlednou akci! ALEXANDER ALEARDI dostal od svých spoluhráčů parádně nabito. Domácí brankář nemohl nic dělat, po dlouhé době opět inkasuje. Asistence: Alexander Rauchenwald and Thomas Raffl.
46:05'
45:51'
Matthias Trattnig si vyzkoušel trestné střílení, když dostal parádní přihrávku do jízdy. Jenže domácí brankář je v těchto případech neomylný.
45:46'
45:12'
Další početní výhoda brzy skončí, Starkbaum v bráně Salzburgu neměl v tomto oslabení moc práce.
44:45'
Slovenský tým se v této třetině doslova baví hokejem, ale některé ty akce jsou až moc překombinované.
44:21'
Bartánus dostal na modré čáře nabito, ale puk netrefil, tak jak by chtěl. Střela přichází vniveč.
43:58'
Slovenský tým má další velkou příležitost na zvýšení už tak velkého náskoku. Využije ji?
43:48'
Vyloučení v týmu EC Red Bull Salzburg (Heinrich – 2 min.).
43:32'
Ani jeden tým si nic zadarmo nedaruje. Rozhodčí mají plné ruce práce, aby případné potyčky ukončili hned v zárodku.
43:02'
43:02'
Domácí tým využívá svou druhou přesilovku v zápase a zvyšuje své vedení na 4:1. Výbornou kombinaci na jeden dotyk zakončil pohotovou střelou ALEX TAMÁŠI. Asistence: Cason Hohmann and Olivier Dame-Malka.
42:56'
Vyloučení v týmu EC Red Bull Salzburg (Hochkofler – 2 min., držení hole).
42:34'
Sedlák skvěle zastavil dravého útočníka, který vtrhnul do jejich pásma. To byl čistý hit, hra pokračuje.
42:17'
Jenže v tuto chvíli se ani domácí nemůžou dostat do útočného pásma. Navíc, když se to povede, tak je z toho ofsajd.
41:56'
Jeden z hostujících hráčů pelášil sám na domácího brankáře, ale skvělým obranným zákrokem se prezentoval domácí kapitán, který hostující šanci na gól zmařil.
41:48'
41:12'
Slovenský tým bude mít k dispozici zkrácenou početní výhodu, ale ani ta nezačíná podle představ.
41:04'
40:38'
Hostům se v útočné fázi hry vůbec nedaří. Jejich přihrávky jsou dost nepřesné.
40:06'
Před malou chvílí nám začala poslední třetina ve které bude slovenský celek hájit dvoubrankové vedení.
40:01'
Další třetina začne přibližně v 15:40.
Velmi zajímavá druhá třetina nám právě skončila. Domácí tým přebral ve druhé třetině otěže zápasu. V čase 26:00 poslal domácí celek do opětovného vedení Matej Češík. Jenže to nebylo všechno. Minutu a půl před koncem druhé třetiny využil domácí přesilovku Cason Hohmann, který zvýšil vedení slovenského týmu na 3:1.

Počet střel na branku
HC 05 iClinic Banská Bystrica (22) – EC Red Bull Salzburg (14)
40:00'
39:46'
Vyloučení v týmu EC Red Bull Salzburg (Duncan – 2 min., napadení).
39:37'
Jenže domácí tým hraje svá oslabení výborně a svého soupeře nepouští do vlastního pásma.
39:13'
Hosté z Rakouska budou tuto třetinu dohrávat o jednoho hráče navíc. Tohle je slibná šance jak snížit své manko.
39:04'
Vyloučení v týmu HC 05 iClinic Banská Bystrica (Kubka – 2 min., hákování).
39:01'
Byla ohlášena poslední minuta druhé třetiny.
38:39'
38:39'
Domácí tým využívá přesilovou hru a odskakuje do dvoubrankového vedení v zápase. Rakouský brankář si sice nadvakrát poradil se šancí domácího týmu, jenže na následující střelu, kterou vyslal CASON HOHMANN byl krátký. Asistence: Ivan Ďatelinka and Olivier Dame-Malka.
38:12'
Slovenský tým málem opět inkasoval při své přesilovce, jenže skvělým obranným zákrokem se prezentoval Sedlák.
37:46'
Salzburg skvěle vysunul svoje napadání a to také dělá domácím velké problémy.
37:26'
Domácí se tentokrát dostali do útočného pásma, ale poté útočníci ztroskotali na výborném Starkbaumovi.
37:11'
Další domácí početní výhoda začíná nepřesnou rozehrávkou, která končí v ofsajdu.
37:01'
Vyloučení v týmu EC Red Bull Salzburg (Hochkofler – 2 min., podražení).
36:51'
Jeden z hostů pouze nahodil puk do útočného pásma a jde střídat, následují ho i jeho spoluhráči.
36:43'
36:18'
Raffl vypálil jedovku z první. Lukáš měl co dělat, aby tento puk dostal mimo své brankoviště.
35:49'
Máme tady další vyhození přes všechny čáry, tentokrát je měl na svědomí Lamper.
35:23'
Hra se přesunula do domácího útočného pásma. Domácí drží puk a zdržují.
34:51'
Duncan ohrozil branku už ze středního pásma. Tohle Lukáše v brance domácích pořádně vystrašilo.
34:43'
34:38'
Vyloučení v týmu HC 05 iClinic Banská Bystrica (Mihalik – 2 min., držení hole).
34:23'
Lukáš si pohlídal toto nahození a pustil puk za vlastní branku, kde si pro něj dojede jeho spoluhráč z pole.
34:11'
33:47'
Další rakouskou akci musí založit až samotný brankář Starkbaum. Zdá se, že Rakušané tuto výhodu nevyužijí.
33:15'
Rakouská početní výhoda se nám překutálela do své druhé části. I nadále se domácí tým skvěle brání a soupeře nepouští do zakončení.
32:55'
Domácí tým se poučil ze své přesilovky, kde dostal první branku a teď skvěle brání a puky vyhazuje mimo pásmo.
32:34'
Lukáš měl veliké štěstí, že se do střely položil obránce. Puk po zblokování zamířil vysoko nad branku.
32:10'
Vyloučení v týmu HC 05 iClinic Banská Bystrica (Faille – 2 min., vysoká hůl).
32:09'
Salzburg jel ve třech hráčích na jednoho obránce, ale ani z toho nebyl gól! Skvělý obranný zákrok Luntera
32:01'
31:29'
Při další slovenské akci musel zasahovat až samotný Starkbaum, který je v posledních minutách obstřelován.
30:59'
Brejčák dostal nabito od vlastního spoluhráče, ale jeho tvrdý projektil skončil mimo hostující klec.
30:26'
Slovenská přesilovka nezačala úplně dobře, hosté se zatím skvěle brání a vyhazují puky přes celé hřiště.
30:01'
Zápas se nám přesunul do své druhé poloviny! Slovenský tým na svém ledě vede stále 2:1
29:59'
Vyloučení v týmu EC Red Bull Salzburg (Heinrich – 2 min., hákování).
29:26'
Latusa si vyměnil puk s Wacherem, ale domácí obrana tuto kombinaci vystihnula a puk poslala zpátky do středního pásma.
28:41'
28:41'
28:35'
Heinrich se už napřahoval ke střele, ale byl skvěle zblokován pozorným obráncem.
28:01'
Až teď dokázal rakouský tým zavřít svého soupeře ve vlastním pásmu. Tento tlak končí až zákrokem domácího brankáře.
27:26'
Salzburg musí útočit, ale proti pozorné obraně slovenského týmy to prozatím nejde.
26:51'
Slovenský tým mířil do přečíslení, ale to nedokázal využít. Tentokrát je na řadě útok Salzburgu.
26:41'
Vyloučení v týmu HC 05 iClinic Banská Bystrica (Gabor – 2 min., napadení + 2 min., sekání).
Vyloučení v týmu EC Red Bull Salzburg (Brouillette – 2 min., napadení).
26:41'
Generous se dostal do potyčky s Brouillettem. Ani dva rozhodčí je nedokázali oddělit. Hra je přerušena.
26:01'
Domácí tým jde přece do vedení. Vladimír Mihalik nahodil puk před rakouskou branku, kde do dráhy puku vložil svou hokejku MATEJ ČEŠÍK, který překonal rakouského brankáře. Asistence: Vladimír Mihalik.
25:36'
Róth se dostal v útočném pásmu ke střele, Starkbaum vyrazil mimo své brankoviště.
25:14'
Rozhodčí přerušil hru až po zákroku domácího brankáře, který si puk schoval do výstroje.
24:52'
Momentálně se hraje bez většího přerušování, což prospívá plynulému hokeji.
24:06'
Jenže puk se o pár sekund stěhuje zase na hokejky hostů, kteří se následně dostali ke střele. Lukáš vyrazil puk do rohu.
23:31'
Puk se dostal za domácí branku, kde se o něj strhnul boj. Vítězem této bitvy byl domácí celek.
22:47'
Ani jeden z týmů si puku moc dlouho neužije. Oba brankáři ovšem ano.
22:21'
Češík si dokázal zpracovat skákající puk a poté i ohrozit rakouskou branku. Starkbaum podržel puk a rozhodčí přerušil hru.
21:47'
Velký závar před domácí brankou, ale ani tato obrovská šance Salzburgu nekončí druhou brankou.
21:35'
Lukáši si v rozmezí pár sekund připsal sérii důležitých zákroků, které drží stav tohoto utkání i nadále nerozhodný.
21:13'
Začátek druhé třetiny se opět odehrává převážně ve středním pásmu.
20:41'
Ďatelinka skvěle vystihnul přihrávku soupeře a vtrhnul do útočného pásma. Jeho střela však neměla potřebné parametry.
20:01'
I druhé vhazování na začátku třetiny bylo úspěšnější pro domácí celek.
20:01'
Další třetina začne přibližně v 14:47.
Máme za sebou úvodní třetinu dnešního utkání mezi Banskou Bystricou a Salzburgem. Jako první se trefili domácí zásluhou Martina Belluše. Toto vedení trvalo necelých deset minut, poté ve vlastním oslabení ujel obráncům Robert Raymond, který Lukáše bezpečně propálil. První perioda byla velmi vyrovnaná, ani jeden tým neměl větší převahu.

HC 05 iClinic Banská Bystrica (11) – EC Red Bull Salzburg (7)
20:00'
19:31'
Ani jeden tým se v poslední minutě netlačí do bezhlavého útočení, třetina se dohrává ve středním pásmu.
19:01'
Byla ohlášena poslední minuta první třetiny.
18:41'
Gélinas se snažil trefit odkrytou část rakouské branky, ale puk letěl mimo tři tyče.
18:10'
I Starkbaum nám ukázal, že práce s hokejkou je na vysoké úrovni. Skvělá přihrávka do jízdy.
17:55'
17:29'
Takové lehčí nahození z hokejky domácího obránce prolétlo jenom těsně vedle pravé tyčky rakouské branky.
17:05'
Slovenský tým hraje zkrácenou přesilovku, ale zatím bez střeleckého zakončení.
16:36'
16:32'
Lukáš byl sice pod tlakem, ale puk dokázal rozehrát na volného spoluhráče.
16:06'
Bystrica si za malou chvíli zahraje zkrácenou přesilovku, kterou by domácí hráči podle fanoušků mohli využít.
15:56'
Vyloučení v týmu EC Red Bull Salzburg (Raffl – 2 min., vysoká hůl).
15:48'
Malka skvěle získal puk, zavezl ho do rohu kluziště, kde ušetřil nějaké cenné sekundy.
15:13'
Domácí hráči skvěle vytlačila rozehrávku svého soupeře do středního pásma. Lukáš ve slovenské brance může být zatím spokojen.
14:45'
Salzburg začal svou přesilovku sympaticky, ale proti slovenské obraně to prozatím nestačí.
14:37'
Vyloučení v týmu HC 05 iClinic Banská Bystrica (Kubka – 2 min., krosček).
14:01'
Lamper byl proti přesile sám, o puk přišel a tedy se musel vrátit zpátky do obrany.
13:36'
První třetina se nám blíží ke svému konci. Na časomíře nám stále svítí nerozhodný výsledek.
13:20'
Máme tady další komerční přestávku.
13:17'
Starkbaum si poté opět připsal veledůležitý zákrok proti střele jednoho obránce ze slovenského týmu.
12:51'
Salzburg se toho snaží využít, ale marně. Wacher se do útočného pásma nedostal.
12:19'
Slovenský tým působí docela zaskočeně, v posledních minutách jim to v útoku moc nejde.
12:00'
11:12'
Jenže hosté ve svém oslabení srovnávají stav utkání. Po nepřesné slovenské kombinaci se dostal k puku ROBER RAYMOND, který si se svou akcí nelámal hlavu a krásnou střelou do rohu branky vyrovnal na 1:1. Bez asistence.
10:36'
Starkbaum musel dvakrát vyrážet velmi tvrdou střelu od modré. Rakouský brankář si připsal dva důležité zákroky.
10:12'
Slovenský tým má další početní výhodu. Bude tato přesilovka gólová?
10:00'
Vyloučení v týmu EC Red Bull Salzburg (Brouillette – 2 min., podražení).
09:26'
Salzburg se snaží rozehrát kloudnou akci, která by je dostala na dostřel slovenské branky, jenže domácí skvěle napadají.
09:17'
09:06'
Zdá se, že ani Banská Bystrica nevyužije svou první početní výhodu v zápase.
08:41'
Slovenský tým se usadil v útočném pásmu a po nějakých přihrávkách se dostal ke střele, která byla vzápětí zablokována do ochranné sítě nad brankou.
08:17'
Gabor se snažil objet hostující branku, ale byl zblokován. Tohle byl čistý zákrok jednoho z hostujících obránců.
07:52'
Ovšem na jejich branku se řítí další slovenská akce, která se hned ukazuje jako méně nebezpečná.
07:26'
Rakouský celek začal své první oslabení opravdu dobře, hned se dostal k puku, který vyhodil.
07:17'
Vyloučení v týmu EC Red Bull Salzburg (Generous – 2 min., podražení).
06:53'
První třetina nám zatím nabízí velmi solidní hokej z obou stran. Stav je stále stejný, tedy 1:0 pro slovenský tým.
06:36'
Rakouský tým se snažil rychle přejít do útočného pásma, ale rozhodčí opět odpískal ofsajd.
06:21'
Máme tady první komerční přestávku.
06:21'
06:08'
Přesilová hra se blíží ke konci. Domácí brankář nebyl tolik zatížen, jak by si hosté přáli.
05:23'
Mihalík ve svém oslabení ujel svým strážcům, ale rakouský brankář ho poté skvělým zákrokem vychytal.
04:44'
Rakouský tým měl výborný začátek své početní výhody, ale poté domácí vyhodili přes všechny čáry. Oba týmy střídají.
04:20'
Vyloučení v týmu HC 05 iClinic Banská Bystrica (Ďatelinka – 2 min., držení protihráče).
04:11'
Taková žabička před domácí branku nenašla využití, puk pouze prolétnul kolem slovenské branky.
03:46'
Hra se stěhuje před rakouskou branku, jenže puk sjel do rohu kluziště, kde pro Starkbauma nepředstavuje větší nebezpečí.
03:14'
Pallestrang vjel do pásma dříve než bylo zdrávo,rozhodčí odpískal ofsajd. Vhazovat se bude ve středním pásmu.
02:52'
Rakušané si drží útočné pásmo, ale slovenský brankář je zatím bez větší práce.
01:06'
Domácí míří hned ve druhé minutě do vedení. MARTIN BELLUŠ se po přihrávce Dalibora Bortňáka dostal k puku, zanalyzoval situaci před brankou a pohotově vypálil. Rakouský brankář byl bez šance – 1:0. Asistence: Dalibor Bortňák and Patrik Lamper.
00:33'
První minuta zápasu se hraje převážně ve středním pásmu, ani jeden tým nechce udělat chybu.
00:01'
Úvodní vhazování dopadlo lépe pro domácí, kterým bude patřit úvodní akce v utkání.
00:01'

HC 05 iClinic Banská Bystrica: Lukáš (Lassila) – Kubka, Lunter, Belluš, Sedlák, Gélinas, Brittain, Brejčák, Gabor – Faille, Ďatelinka, Bartánus – Dame-Malka, Lamper, Bortňák – Bubela, Mihalík, Hohmann – Češík, Tamáši, Róth

EC Red Bull Salzburg: Starkbaum (Gracnar) – Raffl, Rauchenwald, Generous, Duncan, Pallestrang, Cijan, Wacher, Latusa – Aleardi, Brouillette, Heinrich – Welser, Harris, Trattnig – Schiechl, Raymond, Huber – Hochkofler, Viveiros, Baltram

Rozhodčí: Michael Tscherring, Peter Staňo – Martin Jobbagy, Martin Korba.
Vzájemné zápasy

27. 8. 2017 Salzburg – Banská Bystrica 5:0
EC Red Bull Salzburg

Ani rakouský Salzburg už nemůže postoupit, proto nedělní zápas bude brán jako generálka na ligu. Rakušané v pátek odehráli ve Finsku velmi dobrý zápas, ale i přesto prohráli 2:4. Salzburg je na průběžném třetím místě se ziskem dvou bodů a celkovým skóre 8:10.
HC 05 iClinic Banská Bystrica

Slovenský celek prožil povedenou přípravu na novou sezónu, jenže CHL je úplně něco jiného. Banská Bystrica odehrála tři utkání a všechny tři prohrála. Tomuto týmu patří ve skupině poslední místo s celkovým skóre 3:10. Slovenský tým už rozhodně nemůže pomýšlet na postup z této skupiny.
Hezký den, hokejová CHL má na programu své další zápasy. V tomto textovém přenose se podíváme na zápas mezi HC 05 iClinic Banská Bystrica, která na svém hřišti přivítá EC Red Bull Salzburg. Úvodní buly je naplánováno na 14:00. Já vás na tuto hokejovou podívanou srdečně zvu.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 14:00.