Hokejová Liga mistrů -  ONLINE PŘENOS -  Bern : Mnichov - 31. října 2017   19:45

Mnichov

Dnešní utkání přineslo nesmirně vyrovnanou bitvu, ve které rozhodovali maličkosti. V úvodní třetině byl lepší domácí Bern a dokázal se ujat vedení, které mu vydrželo až konce třetiny. V druhé třetiny hosté z Mnichova nastoupili ve velkém tempu. Hned po minutě srovnali a poté urvali vedení na svou stranu. To jim ale moc dlouho nevydrželo, za tři minuty Bern zareagoval a vyrovnal. V závěrečné dvacetiminutovce hra byla velice opatrná a ani jeden z týmů nechtěl udělat chybu. Ta ovšem přišla minut před koncem od domácích. Obránci se nedohodli a puk skončil až Maximiliana Kastnera, který si už poradil a zajistil svému celku tři body.
59:20'
Oddechový čas pro domácí.
59:20'
Vyloučení v týmu EHC Red Bull Mnichov (Boyle – 2 min., hákování).
58:21'
Mnichov právě vstřelil branku!
Hosté se pár minut před koncem ujímají vedení. Bern špatně rozehrál u své branky a k puku se dostal MAXIMILIAN KASTNER. Zvolil technickou ránu zápěstím, která spadla přesně do pravé šibenice. Brankář Genoni nedokázal reagovat a inkasuje v nejméně vhodnou dobu. Asistence: Mauer.
57:45'
Keith Aucoin se řitil do samostatného nájezdu a mohl přidat svou druhou branku v utkání. Střelu mířil mezi betony gólmana,ale Genoni si opět poradil a posléze zlikvidoval i dorážku.
56:40'
Domácí se dostali do tlaku a brankáře Ause den Birkena zaměstnali několika střelami. Jeden z obránců poté puk vyhodil na zakázané uvolnění. Bude se opět vhazovat.
54:55'
Bern se dostal do přečíslení. Arcebello nahrával Randegerovi, který měl dostatek času ke střelu. Ránu ovšem uspěchal a kotouč skončil v lapačce brankáře. Bude se vhazovat.
53:40'
Z levé strany se ke koutoči dostal Aucoin. Svou ránu mířil na vzdálenější tyč. To brankář předpovídal a připisuje si zákrok lapačkou.
51:48'
Arcebello nevěděl, co dělat z pukem, tak ho nahodil na brankáře. Ani jeden ze spoluhráčů nereagoval a Mnichov se ujímá rozehrávky.
50:17'
48:30'
Hostům se povedlo vyhodit puk ze svého pásma a Bern bude muset základat novou akci.
48:17'
Vyloučení v týmu EHC Red Bull Mnichov (Macek – 2 min., podražení).
48:00'
Seidenberg si našel ideální střeleckou pozici, ale už fanoušci se už nedozví, zda by ohrozila branku. Jeden z obránců ránu zblokoval a puk končí mimo útočné pásmo Mnichova.
45:37'
Puk skákal v obranném pásmu domácího týmu a ke střele se posléze dostal Daren Boyle. Neváhal a hned z první zvolil ránu zápěstím, ta ovšem letěla daleko nad branku.
45:00'
V závěrečnéé třetině je aktivnější domácí Bern a chce se ukázat před svými fanoušky nejlépe formou vstřelené branky.
43:47'
Hráči podstupují souboje o puk uprostřed hrací plochy. Šťastnější byl domácí Bern a základá útočnou akci.
42:30'
Ausi den Birkenovi spadl puk do výstroje a měl problém zjistit, kde se vlastně nachází. Nakonec se dokázal včas zorientoval a poslal ho od své branky.
41:40'
Haas udržel puk v útočném pásmu, ale puk si až moc předhodil a následně ho ztratil.
40:40'
Hra se přesunula na druhou stranu hřiště a hráči Mnichova se dostávají do útočné třetiny.
40:26'
Pyoralal vyslal střelu na branku od modré čáry a brankář Aus den Birken musel zasahovat. Bude se vhazovat.
40:01'
Další třetina začne přibližně v 21:23.
V druhé třetině padly celkem tři branky. Mnichov se na žačátku třetiny prezentoval skvělým výkonem. Nejen že po minutě vyrovnal, ale dokonce se hned za tři minuty ujal vedení. Andreas Eder se obtočil kolem branky a z levé strany zakončoval. Jeho rána vymetla pravou šibenici a brankář se s pukem potkal až tehdy, kdy ho lovil z branky. Sedm minut před koncem vyrovnal po samsotatném průniku a svou střelu umístil pod horní tyč. Víc už se nestalo.
40:00'
39:15'
V poslední minutě došlo k rvačce a rozhodčí musel zasahovat. Ramon Untersander se naposled pokusil nahodit puk na branku, ale žádný z hráčů nedorazil.
39:00'
Běží poslední minuta druhé třetiny.
38:02'
Mnichovu se podařilo vyhodit puk z obranného pásma a domácí se budou muset snažit znovu dostat do šance.
37:47'
Vyloučení v týmu SC Bern (Daubner – 2 min., nedovolené bránění).
37:22'
37:15'
Marc Kampf se ve vlastním oslabení dostat ke střele, ale neměl dostatek času na to, aby si ji zpracoval. Střela letěla do betonu Aus den Birkena.
35:22'
Vyloučení v týmu SC Bern (Kamerzin – 2 min., hrubost).
34:40'
Mnichov má v posledních minutách více ze hry a opět si vybojovali útočné pásmo. Střela Laurindsena neohrozila branku.
33:20'
Domácí tým měl velkou šanci urvat vedení na svou stranu. Od středu hřiště se na brankáře úplně osamocený Mason Raymond. Puk mu ovšem odskočil a zakončoval až v neideálním úhlu. Svou ránou trefil horní tyč.
32:35'
Steven Pinizzotto špatně zpracoval puk a neudržel útočné pásmo. Hosté se budou muset znova pokoušet dostat do třetiny.
31:26'
Po střele Joslina se bude vhazovat v obranném pásmu domácího celku.
30:30'
Maxim Noreau se uvolnil a vyslal ránu na branku. Jeho střela byla tečována a nakonec nemířila mezi tři tyče.
28:55'
Hosté už se delší dobu drží v utočné třetině, přímé ohrožení branky z toho zatím ale nebylo.
27:40'
Derek Joslin napřáhl ke střele od modré čáry. Jeho rána mířila mezi betony brankáře. Ten včas zareagoval a bude se vhazovat.
26:28'
Bern právě vstřelil branku!
Domácí po dvou inkasovaných brankách se dokázal vzpamatovat a za odměnu tu máma opět vyrovnáno. JUSTIN KRUEGER obdržel přihrávku a dostal se tváři v tvář brankáři. S pukem si pohrál a dokázal zmást Ause den Birkena, poté zakončil na vzdálenější tyč.
25:40'
Aus den Birken si po střele jednoho z domácích útočníků schoval puk do své lapačky a bude se vhazovat před jeho brankou.
23:58'
Do druhé třetiny přijel Mnichov ve velkém stylu. Nejenže před chvíli vyrovnal, ale teď dokonce vstřelil vedoucí branku. ADREAS EDER se obtočil kolem branky a z levé strany zakončoval. Jeho rána vymetla pravou šibenici a brankář se s pukem potkal až tehdy, kdy ho lovil z branky.
21:18'
A skóre je vyrovnáno. Steven Pinizzotto se skvělé uvolnil a jeho přihrávka byla naprosto geniální. Přes dva obránce proletěla až k KEITHOVI AUCOINOVI, který puk poslal pod horní tyčku. Genoni se natahoval co mohl, ale na přesně umístěný puk byl krátký. Asistence: Steven Pinizzotto.
20:30'
Blum se snažil založit útočnou situaci, ale byl pod tlakem a rozehrál pro jistotu pod sebe na obránce.
20:01'
Další třetina začne přibližně v 20:33.
Úvodní třetina nabídla převahu domácího týmu. Mnichov se zatím neprezentuje dobrou hrou a v kabině bude nejspíš hodně rušno, Zatím jediná branka utkání padla necelých pět minut před koncem. Maxim Noreau vyslal střelu na branku od modré čáry. Brankář na tuhl estřelu ještě dokázal reagovat, ale na na dorážku Adrewe Benneta už byl krátký. Tomu už jen stačilo puk doklepnout do odkryté branky. Hosté se nakonec dostali do slušné šance, tu ale brankář Genoni zlikvidoval.
20:00'
19:49'
Domácí tým se ještě snažil zvýšit své vedení, ale brankář Mnichova předvedl pár skvělých zákroků.
19:00'
Běží poslední minuta první třetiny.
17:58'
Rozhodčí přerušil hru a naznačuje, že se bude vhazovat v obranném pásmu hostujícího celku.
17:16'
Brooks Macek se dostal do skvělé šance. Obráncí domácího týmu se nedokázali domluvit a Macek se poté dostat do samostatného průniku. Brankář Genoni vyběhl z branky a střelu likviduje.
16:13'
Moser se dostal s pukem až za branku a nahodil ho před brankáře. Jeden z útočníku poté vystřelil a jeho rána skončila v lapačce gólmana.
15:20'
Bern je při chuťi a vytváří tlak na svého soupeře. Brankář Aus den Birke čelí několika střel a nemá chvilku odpočinku.
13:41'
Domácí tým se ujímá vedení. Maxim Noreau vyslal střelu na branku od modré čáry. Brankář na tuhl estřelu ještě dokázal reagovat, ale na na dorážku ANDREWE EBBETA už byl krátký. Tomu už jen stačilo puk doklepnout do odkryté branky.
12:50'
Vyloučení v týmu SC Bern (2 min.).
12:28'
Obránci hostujícího celku se provinili hrubkou a ke střele se dostal Arcobello, ale k ohrožení branky nakonec nedostal.
10:45'
Macek vyslal z modré čáry střelu na branku. Jeho rána ovšem byla zblokována a končí v ochranné síti.
09:17'
Po střele Ruefenacht se blýskl zákrokem gólman Mnichova, bude se opět vhazovat před jeho brankou.
08:55'
Untersander si převzal puk u své branky a čeká až jeho spohráči dostřídají, aby mohl založit útočnou akci.
07:53'
Jaffray si zpracoval puk a dovedl ho až do útočného pásma. Jeho následná střela zápěstím skončila v lapačece brankáře.
06:30'
Mnichov se vymanil z tlaku a pokusil se přejít do rychlého protiútoku. Wolfa ovšem nikdo z útočníku nepodpořil, protože hráči zrovna střídali.
05:39'
Hischier se dokázal uvolnit na levé straně a vyslal střelu na branku. Brankář Aus den Birken předvedl skvělý zákrok betonem a bude se vhazovat před jeho brankou.
05:15'
Hráči podstupují souboje o puk uprostřed hrací plochy.
04:20'
Jeden z hráču Mnichova se provinil ofsajdovým postavením. Rozhodčí si toho všiml a bude se vhazovat.
02:55'
Domácí Bern vytváří tlak na svého soupeře a hráči se nastěhovali do útočné třetiny.
01:44'
Haas poprvé ohrozil branku soupeře. Brankář Leggio musel vytáhnout svůj první zákrok v utkání. Bude se vhazovat.
00:40'
Untersander ztratil puk u své branky a brankář domácího týmu si radši schoval do své lapačky. Bude se vhazovat před jeho brankou.
00:01'

SC Bern: Genoni (Caminada) – Blum, Untersander, Ruefenacht, Arcobello, Moser – Burren, Noreau, Bodenmann, Ebbett, Raymond – Kamerzin, Krueger, Kampf, Haas, Scherwey – Heim, Wolf, Hischier, Pyorala, Randegger

EHC Red Bull Mnichov: Aus den Birken (Leggio) – Joslin, Button, Wolf, Hager, Jaffray – Seidenberg, Lauridsen, Pinizzotto, Aucoin, Macek – Boyle, Abeltshauser, Mauer, Kastner, Mayenschien – Kattemer, Daubner, Eder, Postel.
Týmy odehrály pouze jedno vzájemné utkání a to letos v srpnu. Domácí Mnichov dokázal zápas naprosto ovládnou a svého soupeře rozstřílel výsledkem 7:2.
EHC Red Bull Mnichov
Mnichovský celek se do osmifinále probovajl díky špičkovým výkonům v základní skupině. Z šesti zápasu si hráči vybojovali hned pět výher a pouze jednou zažili, jaké to je odcházet z prázdnou. Mnichov suverenně postoupil z prvního místa a očekáva se, že bude putovat stálé dál. Poslední utkání ovšem ukázalo, že hráči nejsou v úplné herní pohodě. Doma podlehil Iserlohnu 1:2 a v tabulce neměcké ligy se propadli na druhou příčku.

Poslední tři zápasy týmu:

Mnichov 1:2 Iserlohn
Ingolstadt 2:5 Mnichov
Mnichov 3:2 pp Krefeld
SC Bern
Dnešní domácí tým se do osmifinále dostal přes skupinu F, ve které tým skončil na druhém, zároveň posledním, postupovým místě. Z šesti utkání hráči vybojovali třikrát plný počet bodů a utrpěli tři porážky. V dnešním utkání bude Bern plnit roli mírného favorita i díky posledním dvoum vítězství. V posledním utkání Bern ve švýcarské lize doma přivítal Biel a v zápase naprosto dominoval. Pět minut před koncem první třetiny sice inkasoval a prohrával, ale hráči zabrali a čtyřmi brankami skóre otočili ve svůj prospěch.

Bern 4:1 Biel
Lausanne 2:4 Bern
Lugano 2:0 Bern
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:45.