28:20' Stalberg   • 38:08' Suri   • 59:20' McIntyre
Dostál (Vejmelka) – Malec (C), Furch, Bartejs, Vágner, Štencel, Kowalczyk – Dočekal, Nahodil, Haščák – Mallet, H. Zohorna, R. Zohorna – Plášek, Němec, Gajarský – Havránek, Süss, Horký.
3345 diváků
Zug
Stephan (Aeschlimann) – Geisser, Schlumpf, Thiry, Helbling, Morant, Fohrler, Oejdemark – Stalberg, Roe, Martschini – Suri, McIntyre, Lammer – Senteler, Holden, Haberstich – Norman Rondahl, Kast, Schnyder (C).

Odveta, která určí, kdo postoupí do čtvrtfinále, je na programu v Zugu přesně za týden. Ode mě je to pro dnešek z Brna vše. Díky za pozornost a přeji příjemný zbytek večera.
Hokejisté Komety dnes poměrně překvapivě i v omlazené sestavě porážejí Zug, který nastoupil v prakticky nejsilnějším složení. Nutno podotknout, že výhra domácího týmu je naprosto zasloužená a rozdíl ve skóre mohl být výraznější. Kometa s osmi hráči juniorského věku v sestavě a bez pěti nejproduktivnějších mužů přestřílela švýcarského vicemistra v poměru 43:24. Ve třetí třetině se dvakrát prosadil Haščák a Kometa měla dvoubrankový náskok, ten ztenčil trefou z poslední minuty McIntyre.
Nejlepším hráčem Komety v zápase vyhlášen Marcel Haščák, nejlepším hráčem Zugu Viktor Stalberg.
59:50'
Domácí drží kotouč na distanc od Dostála a zdá se, že si toto utkání už pohlídají.
59:20'
Hosté ještě chtějí srovnat a berou si oddechový čas.
59:20'
Zug právě vstřelil branku!
Hosté přesilovou hru využívají a dávají důležitý kontaktní gól, který se jím může konečném účtování dvojzápasu hodit. Roe našel před bránou volného DAVIDA MCINTYRA, který zblízka poslal puk mezi Dostálovy betony a vykoupil tak svá dvě vyloučení ze třetí třetiny. Asistence: Garett Roe, Lino Martschini.
59:01'
McIntyre skáče na led a Zugu začíná přesilovka!
58:54'
Vágner přejel modrou čáru a poslal projektil mířený na zadní tyč, Stephan ukryl puk v lapačce.
58:45'
Zakázané uvolnění domácího týmu.
58:25'
Početní převaha Komety je u konce. Hynek Zohorna si pomohl v obranném pásmu nedovoleným zákrokem, nakonec obdržel dvouminutový trest za držení. Ještě zhruba půlminuty se bude hrát čtyři na čtyři a téměř s úderem poslední minuty začne Zugu přesilovka.
58:00'
Probíhají poslední dvě minuty zápasu.
57:40'
Na začátku přesilovky se hrálo v obranném pásmu Komety, nyní už domácí vyvážejí puk k Stephanovi.
57:01'
Šance pro Kometu před odvetou ještě vylepšit skóre. Dvě minuty za hru vysokou holí obdržel David McIntyre.
56:48'
Kometa právě vstřelila branku!
Napočtrvté to už MARCELU HAŠČÁKOVI vyšlo a Kometa se v klasické početní převaze poprvé v zápase dostává do dvoubrankového vedení, což může hrát důležitou roli v postupové matematice! Slovenský útočník vypálil z levého kruhu a tentokrát i díky tomu, že Němec clonil Stephanovi ve výhledu, švýcarského gólmana propálil. Asistence: Vojtěch Němec.
56:22'
A potřetí Haščák. Tentokrát po přesné kolmici Havránka pálil slovenský forvard ve službách Komety do odkryté klece, ale Stephan dokázal vytasit svůj beton a zachránit svůj tým.
55:51'
Podruhé stál na konci přesilovkové kombinaci Haščák, tentokrát z levého kruhu minul.
55:37'
Haščák zakončil z levého kruhu, Stephan vyrazil puk k mantinelu.
55:25'
Domácí si zahrají početní převahu čtyři na tři! Dvě minuty za hrubost obdržel David McIntyre.
54:46'
Oba zmínění aktéři menší šarvátky – Garret Roe a Lukáš Vágner – obdrželi dvouminutový trest za hrubost. Bude se hrát ve čtyřech mužích na obou stranách.
54:46'
Geisser pálil od modré čáry, Dostál pokryl puk lapačkou. Následně se strhla potyčka mezi Vágnerem a Roem.
54:28'
Martschini poslal od mantinelu střílenou přihrávku, která byla tečovaná, Dostal ukryl puk v náruči.
53:58'
Domácí už se nikam neženou a spíše se zaměřili na bránění vlastní modré čáry. Zatím se hosté nedostávají do nějakého tlaku, z něhož by mohli srovnat.
52:19'
Po čtyřech minutách opustil trestnou lavici francouzský zadák ve službách Zugu Morant a hosté hrají po čtyřech minutách v plném počtu. Rozvinou závěrečný tlak a podaří se jim srovnat?
52:16'
Netypicky pro přesilovku při rychlém protiútoku se do dobré příležitosti dostal Plášek, Stephan ale dokázal šanci brněnského mladíka eliminovat.
52:04'
A co víc, Zugu se daří dostávat i do zakončení, střelu Helblinga srazil jeden z domácích hráčů na ochrannou síť.
51:55'
Hosté nadále pohodlně vyhazují kotouče z vlastního obranného pásma.
50:59'
McIntyre vystihl kombinaci domácího týmu a utrhl se do samostatného brejku. Nakonec nezakončil, protože na poslední chvíli jej odzbrojil vracející se Štencel.
50:41'
Ofsajd domácího týmu.
50:10'
Domácím zatím klasická početní převaha příliš nevychází a zatím se ji nepodařilo rozvinout kombinaci v útočném pásmu.
48:36'
Kometa má navíc k dispozici ještě více než tři a půl minuty trvající početní převahu o jednoho muže.
48:36'
Kometa bleskurychle přesilovou hru o dvou mužích proměňuje a potřetí v zápasu se dostává do vedení! Němec nahrál do levého kruhu MARCELU HAŠČÁKOVI, který neomylně trefil šibenici. Asistence: Vojtěch Němec.
48:36'
Kometa cítí šanci a bere si oddechový čas.
48:19'
A pozor! Kometa si zahraje dvouminutovou přesilovku pět na tři! Hosté se dopustili dvou faulů, za které je rozhodčí poslal na trestnou lavici. Dvě minuty za podražení obdržel Tobias Benrhard Fohrler a 2 +2 minuty za vražení na hrazení Johann Mohrant.
47:28'
Druhá formace Komety zavřela soupeře v jejich obranném pásmu. Mallet zakončoval po přihrávce Hynka Zohorny z vynikající pozici, ale střela mu vůbec nesedla a puk skončil na ochranné síti.
46:58'
Vágner vypálil od modré čáry švihem, jeho projektil byl těsně nepřesný.
46:43'
Zakázané uvolnění hostujícího celku.
46:15'
První vyložená šance třetí třetiny. Dočekal našel před bránou volného Haščáka, který se tváří v tvář Stephanovi neprosadil.
44:54'
Přesilovka Komety je u konce, domácí si větší příležitost nevytvořili.
44:36'
Domácí dlouho kombinovali v útočném pásmu bez jakékoliv střelby, než si vzal puk na modré Hynek Zohorna a vypálil, jeho projektil byl nepřesný.
43:36'
Následně vyhodil puk přes všechny čáry Helbling a hosté mohli vystřídat.
43:10'
Haščák nezpracoval u modré čáry skákavý kotouč a domácí přišli o pásmo.
42:54'
Kometa si zahraje svou druhou početní převahu v utkání. V té první mimochodem inkasovali. Dvě minuty za podražení obdržel Timothy Kast.
42:12'
Na druhé straně pálil od modré Furch, Stephan byl připraven a vytěsnil puk.
42:01'
Na začátku třetí třetiny jsou aktivnější hosté. Fohrlerovu nepříliš razantní střelu od modré čáry Dostál dobře viděl a bez problémů pokryl lapačkou.
41:39'
Zakázané uvolnění Komety. Buly před Dostálem.
41:26'
McIntyrovu přihrávku ze středního pásma Senteler zpracoval až v útočné třetině – jeden z prvních ofsajdů celého zápasu. Jinak se dnes hraje bez tohoto technického prohřešku.
40:43'
Roe vypálil z levého kruhu, Dostál jeho prudký projektil vyrazil.
40:01'
Střely na branku: (ve 2. třetině) 15 – 9
Střely na branku: (po 2. třetině) 27 – 18
Ve druhé části měli jasně ze hry více domácí, kteří ale až na jednu výjimku nedokázali proměnit své vyložené příležitosti. Své mužstvo několikrát podržel vynikající Stephan v bráně Zugu. Hostům se povedlo srovnat ve 29. minutě, kdy se z nenápadné akce prosadil Stalberg. Další gól viděli fanoušci na sklonku prostřední části. Ve 37. minutě se v oslabení po samostatném brejku prosadil Mallet, hosté se do konce druhé třetiny trefili také v početní nevýhodě, kdy přečíslení dva na nikoho proměnil po spolupráci se Stalbergem Suri.
Po druhé třetině je tak stav nerozhodný, což může mrzet domácí, kteří mají více ze hry. Uvidíme, zda Kometa udrží tempo z úvodních čtyřiceti minut i v poslední třetině, která začne ve 20:34. Jen připoměnme, že dnes určitě neuvidíme za žádných okolností prodloužení. První utkání vyřazovací fáze play off Ligy mistrů může skončit nerozhodně.
40:00'
39:57'
Na závěr druhé části se hraje před Dostálem, který musel vytasit beton proti střele Francouze Moranta od modré čáry.
39:12'
Hosté podobně jako před chvílí Kometa v oslabení nejen, že neinkasovali, ale také se sami dokázali prosadit.
39:00'
Začala se poslední minuta druhé třetiny.
38:08'
Tak i hosté se prosazují v oslabení a je znovu vyrovnáno! Obrana domácího týmu trestuhodně propadla a hosté se dostali do přečíslení dva na nikoho. Stalberg naservíroval puk RETOVI SURIMU, který se zblízka do odkryté klece nemýlil, Dostál byl bez šance. Asistence: Viktor Stalberg, Timo Helbling.
37:12'
Přesilovku si zahrají také domácí. Dvě minuty za sekání obdržel McIntyre.
36:58'
Domácí hrají v plném počtu. V oslabení se dokázali prosadit, naopak sami nečelili žádnému vážnému tlaku.
36:14'
Co se domácím i přes mnoho vyložených příležitostí nezdařilo ve hře pět na pět, povedlo se v oslabení. ALEXANDRE MALLET se dostal do samostatného úniku, který proměnil bekhendovým blafákem. Asistence: Karel Plášek, Hynek Zohorna.
35:43'
Štencelovi se povedlo vybojovat puk a následně osvobodit svůj tým.
34:58'
Přesilovka pro Zug. Dvě minuty za krosček obdržel Tomáš Malec.
34:55'
Za hosty mohl udeřit Roe, zblízka poslal puk mimo bránu.
34:04'
A další neproměněná tutovka Komety! Stephan podržel své mužstvo proti nebezpečným dorážkám zblízka od Dočekala a následně i Vágnera. To už je i trochu smůla v zakončení brněnského týmu.
33:48'
Kast poslal od vlastní modré čáry projektil na Dostála, jenž raději přerušil hru.
32:51'
Následně si Havránek nerozuměl se svými spoluhráči, a kotouč poslal na zakázané uvolnění.
32:30'
Další zákrok vytáhl Stephan proti zakončení Havránka z levého kruhu.
32:10'
I přesto, že domácí inkasovali, jsou nadále lepším mužstvem a hosté vděčí jen výbornému Stephanovi, že je stav nerozhodný.
30:30'
A další vyložená šance Komety. Kowalczykovu tvrdou ránu od modré vyrazil Stephan na nehlídaného Dočekala, který měl před sebou odkrytou klec, ale gólman Zugu se stačil přemístit a už poněkolikáté podržel svůj tým.
29:45'
Horký nestřílel od modré čáry vůbec marně, Stephan se znovu musel mít na pozoru.
29:20'
Domácí mohl vrátit do vedení Gajarský, jeho nebezpečné zakončení Stephan vytěsnil.
28:20'
Zničehonic hosté srovnávají stav zápasu. Nahozený kotouč se od mantinelu odrážel před Dostála, útočník Zugu s rozsáhlými zkušenostmi z NHL VIKTOR STALBERG se jej pohotově ujal a procpal puk přes Dostála, jenž si dostatečně nepokryl svou tyč.
26:55'
Geisser vyslal hodně prudký projektil na modrou čáru svému spoluhráči, což vyústilo v zakázané uvolnění.
25:30'
Nádherná kombinace druhé útočné brněnské formace gólem nekonči. Hynek Zohorna našel na levém kruhu Malleta, který z první našel na vzdálenější tyči Radima Zohornu, jenž zblízka zakončoval, ovšem výborný zákrok betonem vytáhl Stephan. Každopádně hezký hokejový moment od brněnské trojice.
25:00'
Suri vjel rtuťovitě do útočného pásma a z levé strany vyslal tvrdý projektil, s jehož zkrocením měl Dostál problém. Nakonec však modrobílí celou situaci zvládli.
24:00'
Haščákův projektil z pravého kruhu zamířil na ochrannou síť. Domácí si za zvýšenou útočnou aktivitu na začátku druhé části vysloužili potlesk tribun.
23:21'
Kometa má v těchto chvílích více ze hry, tentokrát Stephana prověřil Nahodil. Švýcarský gólman zakročil.
22:39'
Süss se drze prosmýkl od mantinelu až do mezikruží, zakončení mu obrana Zugu nakonec nedovolila.
21:49'
Vojtěch Němec najel do mezikruží a vypálil příklepem mimo tři tyče.
21:06'
Druhá formace Komety chvíli kombinovala v útočném pásmu, Stephan zasahovat nemusel.
20:26'
Na druhé straně se musel činit Dostál, jenž vytáhl důležitý zákrok proti Stalbergovi.
20:14'
Dočekal zakončoval první útočnou Komety ve druhé třetině z levého kruhu těsně nad bránu.
20:01'
Střely na branku: 12 – 9
Po první třetině je vzhledem k sestavám obou týmů skóre hodně překvapivé. Leč brněnský tým s mnoha mladíky v sestavě je více než vyrovnaným soupeřem úřadujícím vicemistrům švýcarské ligy. Skóre zápasu otevřel ve třetí minutě osmnáctiletý brněnský útočník Jan Süss. Kometu několikrát podržel také o rok mladší brankář Lukáš Dostál, který zatím polapil všechny střely švýcarského týmu. Uvidíme, zda se Brnu podaří zopakovat výkon z první části, v dalším průběhu. Druhá třetina začne v 19:47.
20:00'
19:53'
Domácí mohli dát druhou branku těsně před koncem první části. Pláškovo zakončení příklepem zblízka zlikvidoval fantastickým zákrokem Stephan.
19:29'
Velký potlesk tribun pro Dostála, který vytáhl výborný zákrok proti Holdenovi, jenž svižně objel bránu a snažil se zakončit k bližší tyči, mladý brněnský gólman se stačil přemístit betonem k tyči zakročit.
19:00'
Začala se poslední minuta první třetiny.
18:57'
Nahodil si najel do levého kruhu a zkusil štěstí střelou bekhendem, Stephan vyrazil puk.
17:34'
Schnyder od mantinelu poslal propagační střelu na Dostála, který neměl problém zasáhnout a následně přerušit hru.
16:58'
Následně brněnská formace dvakrát ohrozila Stephana, který se má co ohánět.
16:42'
Gajarský nahazoval z pravého kruhu na Stephana, švýcarský gólman měl překvapivě problémy se zásahem, ale zvládl to.
15:49'
Po vyhraném buly v útočném pásmu pálil od modré čáry prudce Štencel, Stephan vytěsnil projektil brněnského zadáka na ochrannou síť.
15:35'
Havránek zakončoval brněnský protiútok nepřesnou střelou z levého kruhu.
15:14'
Bez větších problémů Kometa zvládla ubránit první přesilovku soupeře, Dostál ani jednou nemusel zasahovat.
14:49'
Domácím se k velké radosti fanoušků podařilo dostat puk pryč z pásma.
14:25'
Švýcaři se dostali do útočného pásma, Holden zakončoval od modré čáry do boční sítě.
13:25'
Dočekal prchl do samostatného brejku, který se snažil zakončit forhendem mířeným nad Stephanův beton. Švýcarský gólman zakročil a podržel své mužstvo.
13:14'
První přesilovku zápasu si zahrají hosté. Hokejisté Komety hráli v šesti, za což obdrželi dvouminutový trest. Dvě minuty odpyká Karel Plášek.
12:13'
Rychlá kombinace Zugu, při níž útočící trojice málem vyšachovala celou brněnskou obranu včetně Dostála, zakončujícímu Roeovi ovšem závěrečná střela vůbec nesedla.
11:42'
A další zákrok sedmnáctiletého brněnského brankáře.
11:28'
Geisser vypálil od modré čáry, Dostál byl připraven.
09:43'
Obrovská šance Zugu na srovnání. Z mezikruží zakončoval Lammer, Dostál vytáhl důležitý zákrok, za který si vysloužil skandování fanoušků, kteří dnes zhruba z půlky zaplnili DRFG Arenu.
09:23'
Vágner vypálil nebezpečně od modré, Stephan vyrazil před sebe na dojíždějícího Nahodila, který nezkrotil skákavý puk. Další výstraha pro švýcarské mužstvo.
08:34'
Malec si nerozuměl při rozehrávce s Havránkem, což vyústilo v zakázané uvolnění.
08:01'
Horký protečoval kotouč ve středním pásmu na tribunu. Vhazování v neutrální zóně.
07:33'
Holden vypálil od modré čáry, Dostál vyrazil puk betonem do rohu.
07:02'
Zatím vůbec nejde poznat, že Kometa hraje s velmi omlazeným kádrem. Více zaměstnaným gólmanem je Stephan, který opět musel zasahovat, tentokrát proti střele Bartejse z levého kruhu.
06:20'
První formace Komety si vytvořila tlak, z něhož však přímo neohrozila brankáře Stephana.
05:59'
Havránek se rozjel po pravé straně a z kruhu se snažil zakončit, jeho zakončení bylo sraženo na ochrannou síť.
04:43'
První vážný zákrok Dostála, který dokázal vyrazit puk před sebe, následně dorážel do odkryté klece Lammer, ale netrefil se mezi tři tyče.
03:23'
Stalberg se dostával do brejku, na poslední chvíli mu v úniku zabránil vhodným obranným zákrokem Malec.
02:36'
Domácí otevírají skóre zápasu! Horký objel bránu a naservíroval puk bekhendem na vzdálenější tyč JANU SÜSSOVI, který se zblízka nemýlil a překonal brankáře Stephana. Tak to je slibný start brněnských mladíků proti soupeři hrajícímu prakticky v nejsilnější sestavě. Asistence: Luboš Horký, Tomáš Malec.
01:07'
Na druhé straně při rychlém protiútoku nahazoval Hynek Zohorna puk na Stephana, který vyrazil puk před sebe, dojíždějící Radim Zohorna nedokázal dorazit.
00:21'
Stalberg posílal puk z rohu kluziště před bránou, žádného ze svých spoluhráčů nenašel.
00:01'
S výrazně omlazenou sestavou vyrukují do dnešního zápasu hokejisté brněnské Komety. V kádru pro dnešní zápas najdeme hned osm hráčů juniorského věku! Jedním z nich je i jednička pro dnešní utkání Lukáš Dostál, jehož čeká první mistrovský duel v A týmu od úvodní minuty. Pět nejproduktivnějších hráčů týmu do dnešního utkání nenastoupí.

HC Kometa Brno: Dostál (Vejmelka) – Malec, Furch, Bartejs, Vágner, Štencel, Kowalczyk – Dočekal, Nahodil, Haščák – Mallet, H. Zohorna, R. Zohorna – Plášek, Němec, Gajarský – Havránek, Süss, Horký.

EV Zug: Stephan (Aeschlimann) – Geisser, Schlumpf, Thiry, Helbling, Morant, Fohrler, Oejdemark – Stalberg, Roe, Martschini – Suri, McIntyre, Lammer – Senteler, Holden, Haberstich – Norman Rondahl, Kast, Schnyder.

Rozhodčí: Kristan, Anssi – Brejcha, Frodl.
EV Zug

Švýcarský tým, v jehož dresu si na sklonku své hráčské kariéry v minulosti zahrál dvě sezony také Ivan Hlinka, má za sebou jednu z nejpovedenějších sezon v klubové historii. Národnostně značně pestrý tým, v němž najdeme hráče ze sedmi zemí světa, dokráčel až do finále švýcarské nejvyšší soutěže NLA, kde podlehl dominantnímu Bernu. Díky konečnému druhému místu si Zug zajistil účast v Lize mistrů. V mezinárodní soutěži ovládl skupinu C, když za sebou nechal finské Jyväskylä, běloruské Grodno i Vídeň hrající EBEL.
V domácí soutěži měl švýcarský tým výborný vstup do sezony, ale i vinou aktuální pětizápasové série proher klesl na šestou pozici tabulky.
HC Kometa Brno

V domácí soutěži se na začátku sezony hokejistům brněnské Komety vyhnula mistrovská kocovina, a svěřencům hlavního kouče Libora Zábranského patřila po první čtvrtině extraligy první příčka tabulky. Od poloviny října se však modrobílí přeci jen trochu hledají, prohráli pět ze šesti utkání, přesto stále drží kontakt s čelem tabulky. Na vedoucí Plzeň ztrácejí dva body.
V hokejové Lize mistrů Kometa obsadila druhé místo ve skupině B, když dvakrát porazila jak finského vicemistra KalPu Kuopiu, tak norského šampiona Stavanger a jednou si vyšlápla na švédské Malmö. V odvetném duelu proti skandinávskému celku Kometa ve značně omlazené sestavě prohrála, a přišla o první místo v tabulce.
Hezký úterní večer při sledování online přenosu z prvního osmifinálového duelu hokejové Ligy mistrů mezi úřadujícím českým šampionem Kometou Brno a švýcarským vicemistrem EV Zug.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:00.