Hokejová Liga mistrů -  ONLINE PŘENOS -  Gap : Frölunda - 10. října 2017   20:30

Frölunda

Statistiky: Góly: 1-3; Střely na bránu: 16-27; Vhazování: 25-34; Trestné minuty: 6-12; Přesilové hry: 0/6-0/3; Zablokované střely: 5-18.
Hokejisté Frölundy zůstali v základní skupině neporaženi a z prvního místa postupují do playoff. Obhájce titulu uzavřel základní část na ledě Gapu, kde sice prohrával po první třetině zásluhou Loïca Farniera, po přestávce ale vyrovnal Rasmus Dahlin a ve třetí části dokonal obrat Lias Andersson. Trefil se také Pontus Widerström, který pečetil vítězství švédského týmu střelou do prázdné brány. Konečný výsledek. Rapaces de Gap 1 Frölunda Indians 3.
59:31'
Frölunda právě vstřelila branku!
PONTUS WIDERSTRÖM nechal v levém kruhu proklouznout jednoho z hokejistů Gapu a střelou zápěstím poté zamířil doprostřed odkryté brány. Asistence: Max Friberg.
59:00'
Do konce duelu a základní skupiny zbývá odehrát 1 minuta.
58:28'
Ponthus Westerholm na vrcholu pravého kruhu vystřelil zápěstím a puk se od zad jednoho z hráčů Gapu odrazil nad a skončil v ochranné síti. Francouzský tým si vyžádal oddechový čas.
57:49'
Tamní hlasatel chce vidět prodloužení a hecuje fanoušky Gapu, aby svůj tým dotáhli k vyrovnaní.
56:54'
Damien Raux na pravé straně váhal se střelou od modré čáry, a když už se k ní odhodlal, tak byl jeho pokus zablokován. Frölunda otočila vývoj zápasu a míří za dalším vítězstvím.
56:06'
Gap si vytvořil velký zámek, ze kterého pramenila střela z pravého kruhu pro vhazování, byla ovšem zablokována, a tak brankář Johan Mattsson zasahovat nemusel.
55:39'
Nakonec se zřejmě nevylučovalo ani na jedné straně, protože oba týmy hrají v pěti hráčích.
55:11'
Před bránou Gapu vznikl v rychlém sledu dvakrát obrovský závar, gól ale nepadl. Za to byla k vidění ve druhém případě před bránou Jeffreyho Lerga šarvátka, ve které byl zapletený Lias Andersson a nakonec jako jediný také vyloučen.
54:26'
Přesilová hra Gapu žádnou šanci nepřinesla a vyloučený Victor Oloffson se po dvou minutách vrátil na led.
52:26'
Victor Olofsson odsedí dvouminutový trest pro hráčskou lavici Frölundy. Hosté zřejmě špatně střídali a hráli v šesti.
51:14'
Hokejisté Gapu se dvakrát pokusili skórovat od modré čáry, obě střely ale skončily v náruči Johana Mattssona.
50:25'
Timothy Campbell rozehrával zpoza vlastní brány a napadající Carl Grundström ho zezadu zbytečně zahákoval.
49:05'
Max Friberg se v levém kruhu parádně zbavil Timothyho Campbella, kterému puk prohodil mezi nohama, a z nulového úhlu našel krásnou bekhendovou přihrávkou LIASE ANDERSSONA, jenž z mezikruží a blízkosti zamířil do pravého horního rohu brány! Nádherná individuální akce. Asistence: Max Friberg a Victor Olofsson.
47:57'
Gapu hraje dnes do karet jeden fakt. Francouzský klub je na posledním místě skupiny s nulovým počtem bodů a šancí postoupit, což má za následek uvolněnou hru. Domácí si to chtějí užít.
47:01'
Jeden z hráčů Gapu už se po nahození z levé strany na přední tyči chystal z otočky skórovat do odkryté brány, jenže v rozhodující chvíli byl čistě vyveden z rovnováhy a vpádu se do zakončení nedostal.
46:37'
Po atraktivní pasáži hry a šancích na obou stranách následuje Powerbreak a šance nabrat dech.
44:42'
A šance na opačné straně! Eric Scheid ujel dvojici protihráčů a v mezikruží napřáhl k prudké střele s příklepem, která těsně nad ledem mířila k levé tyči, Johan Mattsson ale kotouč lapačkou přiloženou k pravému betonu vleže vyrazil, stejně jako následnou dorážku!
44:28'
Sebastian Stålberg si vyměnil puk se spoluhráčem, který mu ho od modré čáry vrátil, a na vrcholu levého kruhu napřáhl bez přípravy ke tvrdé ráně s příklepem, Jeffrey Lerg ovšem dokázal puk mířící k levé tyči pravým betonem vyrazit a připsal si senzační zákrok!
43:31'
Matthew Donovan napřáhl od modré čáry ke střele zápěstím, která zamířila pouze do náruče klečícího Jeffreyho Lerga, který si připsal snadný zákrok a přerušil hru.
42:28'
John Lewis v úvodu první třetiny neproměnil trestné střílení a nyní byl vyloučen na dvě minuty za krosček poté, co fauloval v rohu obranného pásma. Třetí přesilová hra pro Frölundu.
42:01'
Gap po nepřesné rozehrávce vyhodil puk na zakázané uvolnění. Vhazovat se bude před Jeffreym Lergem.
41:13'
Johannes Johannesen na pravém křídle vypálil od hrazení a puk se od masky Jeffreyho Lerga odrazil před brankovou čáru, brankář Gapu ovšem dokázal včas zareagovat a kotouč holí na poslední chvíli po tygřím skoku a bleskové otočce odpálit do bezpečí!
40:32'
Gap na pravé straně středního pásma napřáhl k prudké střele s příklepem a Johan Mattsson musel zasahovat, když v blízkosti své levé tyče puk vyrazil.
40:01'
Gap vyhrál úvodní vhazování třetí třetiny, do které vstupuje za stavu 1:1. Francouzský tým sice ve druhé třetině přišel o jednobrankový náskok, stále ale drží Frölundu zkrátka.
40:01'
Statistiky po druhé třetině: Góly: 1-1; Střely na bránu: 17-18; Vhazování: 19-24; Trestné minuty: 4-8; Přesilové hry: 0/4-0/2; Zablokované střely: 2-11.
Třetí třetina začne přibližně ve 22:14.
Rasmus Dahlin po přestávce odpověděl po parádním vybruslení zpoza brány na úvodní gól Loïca Farniera a oba týmy budou vstupovat do rozhodující třetí třetiny za nerozhodného stavu. Gap v úvodu a závěru první třetiny nevyužil trestné střílení, respektive samostatný únik, aby ho to nakonec nevyšlo draho. Skóre po druhé třetině. Rapaces de Gap 1 Frölunda Indians 1.
40:00'
39:00'
Do konce prostřední části zbývá odehrát 1 minuta.
37:40'
Mattias Nørstebø z vrcholu levého kruhu krásně poslal puk pod sebe do mezikruží, odkud pálil bez přípravy nebezpečně Pontus Andreasson! Jeffrey Lerg měl obrovské problémy, nakonec ale puk dokázal před dorážejícím Pontusem Widerströmem zkrotit!
36:24'
Hokejisté Frölundy zvládli oslabení skvěle. Gap se nedostal ani k jedné střele a vyloučení Christoffer Ehn je zpět na ledě.
34:24'
Cédric Di Dio Balsamo na pravém křídle nabral obrovskou rychlost a v útočném pásmu se nebezpečně prodíral mezi dvěma protihráči do šance, Christoffer Ehn ho ale rozhodil pravým loktem a dostal dvě minuty za nedovolené bránění.
34:03'
Filip Hasa na pravém křídle vypálil zápěstím od modré čáry a připravený Jeffrey Lerg jeho táhlou střelou ukryl v lapačce.
32:52'
Frölunda nepřesně rozehrála a kolmá přihrávka podél boxu časoměřičů zamířila na zakázané uvolnění.
31:07'
Vyloučený Rasmus Dahlin se vrátil z vězení zpět na led a Frölunda hraje opět v plném počtu. Skóre: 1-1.
30:43'
Chad McDonald už zvedal ruce nad hlavu, jeho krásná střela zápěstím ale z mezikruží zamířila těsně vedle pravého horního rohu brány! Obrovská šance, která nekončí gólem.
30:25'
Další nahození Rapacesu de Gap od modré čáry, které tentokrát Johan Mattsson zřejmě pravým betonem přizvedl do ochranné sítě.
29:42'
Timothy Campbell na pravém křídle od modré čáry nahodil puk zápěstím na přední tyč, kde došlo k nepříjemné teči, pozorný Johan Mattsson ale nakonec dokázal puk ukrýt v náručí!
29:07'
Rasmus Dahlin fauloval v obranném pásmu a vyfasoval dvě minuty za držení. Přesilová hra pro Gap.
26:44'
Skvělou pasáž hry ukončila střela Frölundy z vrcholu levého kruhu, která mířila nad ledem ke vzdálenější pravé tyči, Jeffrey Lerg ale dobře zasáhl lapačkou a na jeho semaforu svítí červená. Powerbreak.
26:30'
Gap mohl bleskově odpovědět, když se v pravém kruhu dostal ke střele, která byla nepříjemně tečována a puk mířil po ledě do brány, ležící Johan Mattsson ho ale dokázal pravou rukou reflexivně vyrazit!
26:16'
RASMUS DAHLIN z levého kruhu pro vhazování zamířil mimo, za bránou si ale vzápětí puk dojel a po vybruslení zpoza ní v blízkosti pravé tyče z otočky zasunul kotouč po ledě do brány! Frölunda byla odměněna za svou aktivitu a vyrovnala po přestávce skóre zápasu na 1:1. Asistence: Matthew Donovan a Lias Andersson.
25:57'
Indians jsou po přestávce aktivnějším týmem a zahráli si přesilovou hru, zatím se jim ale skórovat nepodařilo.
23:47'
Vyloučený Damien Raux naskočil zpět na led a Rapaces de Gap v dnešním utkání přečkal druhé oslabení.
22:57'
Frölunda napřáhla od modré čáry k tvrdé střele s příklepem, která letěla těsně nad ledem a minula pravou tyč.
21:47'
Damien Raux fauloval na levé straně obranného pásma a dostal dvě minuty za hákování. Druhá přesilová hra pro Indians.
21:44'
Jesper Emanuelsson udělal na pravém křídle pěkný oblouk a z vrcholu kruhu pro vhazování napřáhl ke střele zápěstím, která byla zablokována a sražena do rohu ledové plochy.
20:32'
Frölunda na levém křídle vystřelila od modré čáry zápěstím a Jeffrey Lerg už se chystal na přední tyči zasahovat, tečovaná střela ale zřejmě nakonec zamířila mimo a brankář Gapu vleče nezakročil.
20:01'
Ve Francii byla rozehrána druhá třetina a Gap do ní proti úřadujícím šampiónům vstupuje s překvapivým vedením 1:0.
20:01'
Statistiky po první třetině: Góly: 1-0; Střely na bránu: 9-7; Vhazování: 7-14; Trestné minuty: 2-4; Přesilové hry: 0/2-0/1; Zablokované střely: 1-7.
Druhá třetina začne přibližně ve 21:20.
John Lewis se hned v úvodu utkání řítil sám na bránu a byl zezadu faulován, šanci na reparát v podobě trestného střílení ale nevyužil. Gap ovšem v sympatickém výkonu pokračoval a necelých šest minut před koncem první části se dočkal, když nenápadné nahození Loïca Farniera z ostrého úhlu propadlo pod pravým podpaždím Johanovi Mattssonovi do brány. Vedení Gapu mohl těsně před přestávkou navýšit Romain Gutierrez, samostatný únik ale zakončil nepřesnou bekhendovou střelou. Skóre po první třetině. Rapaces de Gap 1 Frölunda Indians 0.
20:00'
19:00'
Do konce úvodní části utkání zbývá odehrát 1 minuta.
18:09'
Frölunda propadla a Romain Gutierrez se řítil sám na bránu, ani on ale nebyl úspěšný, když v blízkosti pravé tyče bekhendem zamířil mimo! Gap už mohl vést klidně o tři góly.
16:50'
Jacob Peterson si z pravé strany krásně sjel před bránu a v blízkosti pravé tyče puk mezi nohama ještě lépe posílal pod sebe, jeden z jeho spoluhráčů byl ale zezadu atakován a do zakončení se nedostal.
15:27'
Sebastian Stålberg se dostal na levém křídle k nahození, které skončilo ve výstroji Jeffreyho Lerga.
14:57'
Gap je po vstřelení úvodní branky utkání pochopitelně při chutí a domácí to zkoušeli prudkou střelou zápěstím z levého kruhu, která minula přední levou tyč brány Frölundy.
14:01'
Tým Gap právě vstřelil branku!
LOÏC FARNIER na levém křídle nic nevymýšlel a od hrazení nahodil puk z úhlu směrem na přední tyč. Zdálo se, že Johan Mattsson připíše pohodový zákrok, jenže puk mu mezi tělem a pravou rukou proklouzl do brány! Gap z ničeho nic střílí laciný gól a ujímá se senzačně vedení.
13:55'
Rasmus Dahlin nedokázal dobruslit puk po prudké kolmé přihrávce a po zakázaném uvolnění hostů následuje Powerbreak.
12:53'
Jednomu z hokejistů Gapu mířila tečovaná přihrávka z pravého křídla a ostrého úhlu na paty bruslí a při obratu za pukem podklouzl. Frölunda toho využila k vyhození kotouče až k bráně soupeře.
11:43'
Gap ihned po vhazování na levé straně vypálil od modré čáry, Johan Matsson ale táhlý pokus našel ve výstroji.
11:38'
Jesper Emanuelsson fauloval zbytečně za bránou a dostal dvě minuty za podražení. Další přesilová hra.
10:29'
Loïc Farnier byl zřejmě hráčem, který na levé straně rychle zavezl puk do útočného pásma a na vrcholu kruhu pro vhazování napřáhl ke tvrdé střele s příklepem, která těsně nad ledem mířila ke vzdálenější pravé tyči, Johan Mattsson byl ale pozorný a puk ukryl po nádherném semaforu v lapačce!
09:42'
Frölunda se na pravém křídle v rychlém sledu dostala ke dvěma střelám, obě dvě ale úspěšně vyrazil Jeffrey Lerg.
08:48'
Pontus Widerström dobře napadal rozehrávku Gapu a málem se na levém křídle prodral ke kotouči. Nakonec ale úspěšný nebyl a hokejisté francouzského týmu rozehráli.
07:55'
John Lewis se rozjel na trestné střílení a v blízkosti pravé tyče si rychle hodil puk z forhendu na bekhend, jeho střelu mířící pod horní tyč ale Johan Mattsson zřejmě vyrazil maskou!
07:55'
John Lewis se řítil do samostatného úniku a zezadu byl faulován Maxem Fribergem, jehož faul byl identifikován jako podražení! Následovat bude trestné střílení!
07:46'
Frölunda nevyužila přesilovou hru a Gap hraje v plném počtu. Oba týmy si zahrály početní výhodu, ale nevyužily ji.
06:52'
Rasmus Dahlin na vrcholu levého kruhu vystřelil zápěstím a jeho přizvednutá střela skončila v ochranné síti.
06:22'
Ponthus Westerholm se po nahození z pravého kruhu pro vhazování dostal před bránou do obrovské šance, ani nadvakrát ale z blízkosti Jeffreyho Lerga nepropálil!
05:42'
Fabien Métais usedl na trestnou lavici poté, co dostal dvě minuty za podražení. Přesilová hra pro Indians.
05:02'
Tečované nahození od modré čáry zamířilo v podání Gapu těsně vedle levé tyče a během pokračující akce francouzského týmu pozorný Johan Mattsson hrábl po puku a v blízkosti své levé tyče ho zmrazil.
04:14'
Hokejisté Gapu se chystali vypálit od modré čáry a ke střele skutečně došlo, hned vzápětí ale byla zablokována.
03:01'
Romain Gutierrez si najel mezi kruhy pro vhazování na zpětnou přihrávku z levého křídla a ostrého úhlu, vkleče ale bez přípravy pálil pouze do výstroje brankáře Johana Mattssona, který puk podržel!
00:48'
Sebastian Stålberg dostal dvě minuty za nedovolené bránění a po pouhých 48 sekundách byl vyloučen.
00:33'
Mezi kruhy pro vhazování si najel na přihrávku z levého křídla pěkně Carl Grundström a bez přípravy vypálil, jeho střela ale našla pouze hruď Jeffreyho Lerga, který puk vyrazil!
00:12'
Victor Olofsson na levé straně zavezl puk do útočného pásma a před kruhem pro vhazování napřáhl ke krásné střele zápěstím, která mířila do vzdálenějšího pravého horního rohu brány, Jeffrey Lerg měl ale dobrý výhled a puk ukryl po pěkném semaforu ve své lapačce!
00:01'
Puk poprvé dopadl na led a utkání mezi Rapaces de Gap a Frölundou Indians bylo právě zahájeno.
00:01'

Rapaces de Gap: Lerg (Bertrand) – Ross (C), Campbell (A), Raux (A), McCormack, Crinon, Faure – Serer, Lewis, McDonald – Scheid, Ritt, Di Dio Balsamo – Tringale, Bouvet, Gutierrez – Farnier, Colomban, Métais. Hlavní trenér: Luciano Basile.

Frölunda Indians: Mattsson (Gustafsson) – Johannesen, Gunnarsson, Nørstebø, Westerlund, Dahlin, Donovan, Hasa – Friberg (C), Andersson, Olofsson – Stålberg (A), Ehn (A), Grundström – Fjällström, Peterson, Emanuelsson – Westerholm, Andreasson, Widerström. Hlavní trenér: Roger Rommberg.

Rozhodčí: Ladislav Smetana (AUT), Geoffrey Barcelo (FRA). Čároví: Clement Goncalvez (FRA), Joris Barcello (FRA).
Hokejisté Rapacesu de Gap se v rámci Champions Hockey League v podruhé v řadě představí proti úřadujícím šampionům z Frölundy Indians. Přemožitel pražské Sparty, která dokráčela senzačně až do finále, před týdnem zvítězil na domácím ladě hladce 5:1 a po zajištění postupu do playoff z prvního místa ve skupině se bude snažit potvrdit roli obrovského favorita i ve druhém vzájemném zápase na francouzské půdě.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:30.