Hokejová Liga mistrů -  ONLINE PŘENOS -  IFK Helsinky : Brynäs - 1. září 2017   18:00

IFK Helsinky
47:20' Salmela  • 56:35' Kaski
2:5
(0:1, 0:2, 2:2)
Brynäs
Brynäs
19:53' Jensen   • 22:34' Alcén   • 29:59' Caporusso   • 48:14' Palushaj   • 59:36' Ölund
Engren (Bäckström) – Laakso, Eronen, Salmela, Heiskanen, O'Connor, Varakas, Kaski, Salmi – Rask, Carlsson, Thorell – Haaataja, Malinen, Jääskä – Petrell, Tyrväinen, Ahtola – Tamminen, Nykopp, Asten
Wiegand, Brännare – Österholn, Nikulajnen
Barona Areena
Brynäs
Sandström (Rautio) – Bertilsson, Gunderson, Sundqvist, Kilström, Zanetti, Carlsson, Liljewall, Ersson – Paille, Jensen, Clark – Palušaj, Öslund, Caporusso – Asklöf, Boqvist, Ikonen – Alcén, Grandström, Blomqvist

Domácí hokejisté hráli dobře v první třetině, ale inkasovali branku. Ve zbytku zápasu byl lepší hostující celek, který se nakonec raduje z výhry 5:2. Helsinkám se v zápase mnoho věcí nepodařilo.
59:36'
Brynäs právě vstřelili branku!
Hostující celek upravuje výsledek zápasu na 5:2. Kotouč do prázdné branky poslal LINUS ÖLUND. Asistence: Johan Alcén.
59:28'
Kaski vypálil od modré čáry, jeho pokus byl přesně do středu branky, kde byl pozorný Sandström.
59:00'
Helsinky znovu odvolaly brankáře.
58:50'
Mnoho šancí momentálně k vidění není, sledujeme klidnější závěr zápasu.
58:30'
Brynäs se pokoušel trefit prázdnou branku. Kotouč ale končí v rohu hrací plochy, a tak se píská zakázané uvolnění.
58:00'
Probíhají poslední dvě minuty hry ve třetí třetině.
57:44'
Helsinky momentálně nemohou odvolat brankáře, neboť hosté hrají v útočném pásmu.
56:35'
Helsinky právě vstřelily branku!
Domácí hokejisté při hře bez bránáře dávají dál, čímž se pokouší zdramatizovat zápas. Tvrdou ránou z kruhu překonal brankáře Sandströma OLIWER KASKI. Hostující gólman mnoho neviděl.
56:02'
Helsinky hrají bez brankáře, zkouší to v šesti.
55:30'
Helsinky se ale nevzdávají a statečně bojují o každý metr hrací plochy.
55:01'
Probíhá posledních pět minut zápasu, hostující celek vede o tři branky a v poklidném tempu se zápas dohrává.
54:40'
Komerční přestávka, v tomto zápase poslední.
54:10'
Helsinky se nyní dostaly do postavení mimo hru, vhazovat se tak bude ve středním pásmu.
53:40'
Haaataja se propracoval do zajímavé střelecké pozice, jeho rána ale končí jen na zadním mantinelu.
53:15'
Helsinky se pokouší před brankou něco vymyslet, ale hostující celek hraje zodpovědně směrem ke své brance.
52:16'
Hra je nyní přerušena pro přihrávku rukou, vhazovat se bude před brankou domácích. V poklidném tempu se zápas dohrává.
51:27'
Nykopp se probojoval do zajímavé střelecké pozice, ale nedokázal propálit brankáře hostů.
51:02'
Domácí hokejisté vybojovali ve středním pásmu kotouč, dostali jej do útočného pásma, kde se pokouší překonat obranu Brynäsu.
50:21'
Dostáváme se do druhé poloviny třetí třetiny, sledujeme rychlý hokej, ve kterém vedou hosté o tři branky a míří za výhrou.
48:14'
Bleskově po domácím snížení se prosazuje také hostující celek. AARON PALUSHAJ a Öslund postupovali na branku. Prvně jmenovaný zakončoval a kotouč se od vracejícího se obránce odrazil za brankovou čáru. Poněkud šťastná branka. Asistence: Linus Ölund a Louie Caporusso.
47:20'
Konečně se domácí celek dočkal snížení. Tvrdou ránou od modré čáry překonal brankáře Sandströma zkušený SAKU SALMELA. Osm zápasů už odehrál v Hokejové Lize mistrů, ale nyní až dává svou první branku. V devátém zápase se zapsal mezi střelce. Asistence: Juhani Tyrväinen, Jarkko Malinen.
46:14'
Carlsson se probojoval do dobré střelecké pozice, ale jeho pokus nebyl nejpřesnější. Brankář se stihl přesunout, navíc kotouč domácí hráč vypálil mimo.
45:37'
Vyloučení v týmu Brynäs IF (Jesper Jensen – 2 min., nedovolené bránění).
45:07'
Pět minut hry ve třetí třetině už je pryč, domácí hokejisté sice zlepšili hru, ale stále se nemohou prosadit před brankou soupeře.
44:48'
Až teď vypálil z dobré pozice Tyrväinen. Jeho pokus kryje hostující brankář. Vhazovat se bude před brankou Sandströma.
44:20'
Hra je přerušena, vhazovat se bude ve středním pásmu. Mnoho šancí momentálně k vidění není.
43:43'
Minuta přesilové hry je pryč, Helsinky se zatím nedostaly do žádné zajímavé střelecké pozice. Hosté brání zodpovědně.
42:44'
Vyloučení v týmu Brynäs IF (Christopher Liljewall – 2 min., nedovolené bránění).
42:37'
Domácí hokejisté se vrací k aktivní hře, kterou se prezentovali v první třetině. Otázkou ale je, zda se jim podaří zápas zdramatizovat.
41:48'
Další zajímavou akci hostujícího týmu vedl Palušaj. Vyměnil si kotouč se spoluhráčem a rychle zakončoval, branku ovšem z velkého úhlu minul.
40:52'
Domácí elitní formace se dostala do útočného pásma, Laakso vypálil od modré, jeho pokus kryje zkušeně brankář hostujícího celku Sandström.
40:01'
Ve třetí třetině hostující celek navýšil své vedení na 3:0. Helsinky v první třetině hrály aktivně, ve druhé části hry ale na tento výkon nedokázaly navázat. Brynäs míří za výhrou v tomto duelu.
40:00'
39:00'
Hlasatel právě oznámil poslední minutu hry ve druhé třetině.
38:20'
Öslund dostal kotouč na modrou ránu, jeho pokus zodpovědně kryje domácí brankář. Buly před jeho brankou.
38:00'
Probíhají poslední dvě minuty hry ve druhé třetině, Brynäs má k dispozici přesilovou hru.
37:38'
37:15'
Sledujeme nyní hru čtyři na čtyři, a pak bude následovat přesilová hra hostů.
36:54'
Vyloučení v týmu IFK Helsinky (Juha-Pekka Haataja – 2 min. pro hráčskou lavici, příliš mnoho hráčů).
36:50'
Zajímavě vypadající akce domácího celku je přerušená. Skvěle zakončoval Malinen.
36:25'
Helsinky nyní navíc rozehrály špatně, zakázané uvolnění vrací hru před branku Engrena.
36:05'
Další přesilovou hru mají k dispozici domácí hokejisté, ale stále mají stejný problém – nemohou se stabilně usadit před brankou soupeře.
35:38'
Vyloučení v týmu Brynäs IF (Lucas Carlsson – 2 min., vysoká hůl).
35:01'
Přesilovka skončila, tlak domácího týmu se projevuje až nyní. Kaski vypálil od modré čáry, následně se hosté osvobodili jen za cenu icingu.
34:46'
34:13'
Až teď se Helsinky dostaly do útočné třetiny, ale přihrávka zpoza branky na modrou nebyla přesná, a tak domácí musí pásmo znovu vyklidit.
33:47'
Přesilovka se Helsinkám absolutně nedaří a fanoušci finského celku nemají mnoho důvodů k radosti.
33:10'
Paille velmi dobře vypálil, dostal se k zakončení i ve vlastním oslabení. Jeho střelecký pokus končí mimo branku.
32:57'
Přesilovkovou kombinaci domácího celku zastavuje postavení mimo hru, vhazovat se tak bude ve středním pásmu.
32:46'
Vyloučení v týmu Brynäs IF (Marcus Ersson – 2 min., nedovolené bránění).
31:35'
Sledujeme rychlý hokej, ani jeden celek se nikam nežene, Optickou převahu mají hosté, kteří se již třikrát dokázali prosadit.
30:50'
Sandström musel nyní zasahovat po ojedinělém útočném výpadu domácích. Helsinky se nemohou vrátit k dobré hře, kterou praktikovali v první třetině.
30:01'
Dostáváme se do druhé poloviny druhé třetiny i zápase, hostující celek vede o tři branky, hraje aktivně a domácí se musí bránit.
29:59'
Hostující celek dnes dokáže potrestat snad všechny chyby. Clark mohl zakončovat, ale ještě vylepšil pozici pro spoluhráče. LOUIE CAPORUSSO přijal přihrávku a přišpendlil kotouč pod horní tyčku, krásná akce. Asistence: Kevin Clark.
29:25'
Engren měl nyní velké štěstí, protože hned dva soupeři na něho vystřelili, domácí gólman první ránu vyrazil, dorážka byla nepřesná.
28:45'
Mnoho šancí momentálně k vidění není, optickou převahu mají hosté. Domácího brankáře prověřili z velké dálky, Engren je však pozorný.
27:35'
Brynäs si přesilové hry mnoho neužil, jeden z hostů je nyní vyloučený, a tak sledujeme hru čtyři na čtyři.
27:16'
Vyloučení v týmu IFK Helsinky (Louie Caporusso – 2 min., vysoká hůl).
27:01'
Sledujeme nyní přesilovou hru hostujícího celku. Domácí brankář má plné ruce práce.
26:48'
26:12'
Helsinky se dostaly do útočného pásma, ke střele od modré čáry se dostal O'Connor. Jeho pokus byl zablokovaný před brankou.
25:51'
Salmela se vrací do hry, nyní sledujeme pasáž čtyři na čtyři.
25:13'
Vyloučení v týmu IFK Helsinky (Ville Varakas – 2 min. + 2 min., zásah do hlavy nebo krku).
24:48'
Vyloučení v týmu Brynäs IF (Lucas Carlsson – 2 min., nedovolené bránění).
24:41'
Hosté se ale nemohou stabilněji probojovat do útočného pásma.
24:23'
Sledujeme první přesilovou hru v tomto zápase, Brynäs má k dispozici početní výhodu, během které tak může navýšit své vedení.
23:51'
Vyloučení v týmu IFK Helsinky (Saku Salmela – 2 min., držení protihráče).
23:30'
Domácímu týmu se zatím nedaří podle představ hrát na útočné polovině, Helsinky měly více ze hry v první třetině, ale nyní jsou horším mužstvem.
22:34'
Po krásné akci se dostávají z ničeho nic hosté do dvoubrankového vedení. Zanetti našel zcela volného JOHANA ALCÉNA, který si už se zakončením věděl rady. Kotouč posla mezi betony brankáře Engrena, kde bylo místo. Asistence: Marc-Anthony Zanetti a Jacob Blomqvist.
21:51'
Mnoho vyložených šancí momentálně k vidění není, sledujeme klidnější pasáž hry.
21:19'
Hostující celek se nyní dostal do střelecké pozice, Palušaj si dobře najel před branku, dostal přihrávku, ale netrefil přesně bránu.
20:32'
Zápas pokračuje druhou třetinou, domácí celek se pravděpodobně co nejrychleji pokusí o vyrovnání.
20:01'
V první třetině jsme sledovali rychlý hokej, který se fanouškům musel líbit. Více ze hry měli domácí, kteří si vypracovali více šancí, ale prosadili se hosté. Jensen v samotném závěru třetiny překonal z breku domácího brankáře.
20:00'
19:53'
V samotném závěru první třetiny se dostávají hostující hokejisté do vedení. Po rychlé akci se do brejku dostal JESPER JENSEN. Počkal si na první pohyb brankáře, a podle toho zakončil. Kotouč končí v brance. Hosté se dostávají do jednobrankového vedení. Asistence: Kevin Clark a Daniel Paille.
19:30'
Buly před hostující brankou vyhráli domácí, ti ale o kotouč rychle přišli.
19:10'
Engren levým betonem musel zasahovat proti dobře střelecké příležitosti hostujícího celku. Byl to Lucas Carlsson, který si dobrou šanci vypracoval.
19:00'
Probíhá poslední minuta hry v první třetině.
18:21'
Kaski vybojoval puk před vlastní brankou, následně se dostal do útočné třetiny, ale neměl komu nahrát, a tak to zkusil individuálně. Proti dvěma obráncům neměl nárok uspět.
17:45'
Nyní zase domácí celek a jeho elitní formace. Ta ovšem o kotouč přišla, a tak se musí rychle vracet na svou obrannou polovinu.
17:00'
Probíhají poslední tři minuty hry v první třetině. Nyní se tým hostů usadil v útočném pásmu a pokouší se něco vymyslet. Liljewall byl připravený na střelu od modré, ale kotouč se k němu nedostal.
16:30'
Hra je nyní přerušena, neboť se Rask marně pokoušel najít najetého spoluhráče. Je z toho jen zakázané uvolnění, buly před Sandströmem.
15:42'
Hraje se v rychlém tempu, ostatně právě rychlost a hra bez přerušení jsou hlavními přednostmi hokejové Ligy mistrů.
14:53'
Asklöf se probojoval do zajímavé střelecké pozice, udělal kličku brankáři, položil si ho, ale nedokázal puk zvednou dostatečně vysoko.
14:20'
Helsinky jsou střelecky aktivnější, hostující brankář má výrazně více práce. Hraje se zejména v útočném pásmu domácího týmu.
13:54'
Heiskanen to zkoušel od modré čáry, ale jeho pokus končí zablokovaný v rohu kluziště.
13:32'
Sledujeme klidnější pasáž hry, ani jeden celek se nežene do zakončení. Optickou převahu dál mají domácí.
12:50'
Hra je přerušena, následovat bude buly ve středním pásmu. Nejprve ale komerční přestávka.
12:05'
Palušaj obkroužil branku a pokoušel se o zakončení, kotouč se mu ale postavil, a tak nedokázal vypálit podle svých představ.
11:20'
Oba týmy hrají hodně takticky, ani jedno mužstvo nechce chybovat.
10:42'
Vhazovat se nyní bude v útočném pásmu domácích. Polovina první třetiny je minulostí. Na výraznější střelecký pokus stále čekáme.
10:14'
Hraje se spíše ve středu hrací plochy, ani jeden celek momentálně nedominuje.
08:45'
První formace Helsinek se usadila v útočném pásmu a pokouší se něco vymyslet před bránou soupeře. Laakso dobře vypálil od modré, jeho pokus byl ale zablokovaný.
07:59'
Momentálně mají více ze hry hosté, ale se zakončením mají velké problémy.
07:21'
Brynäs se zkoušel dostat do zakončení, Boqvist vypálil z jízdy od mantinelu, jeho pokus byl zablokovaný.
07:04'
Sledujeme rychlý hokej, zbytečně se nepřerušuje, momentálně mnoho střeleckých pokusů k vidění není.
06:25'
Thorell se dostal ke střele z mezikruží, jeho pokus celkem snadno dokázal zastavit brankář Sandström.
06:10'
Zápas po krátkém přerušení pokračuje dál. Znovu sledujeme aktivní hru finského celku.
05:59'
Sledujeme rychlý hokej, více ze hry mají hokejisté Helsinek, Sandström kryje další střelecký pokus domácích. Následovat bude komerční přestávka.
04:48'
Třetí domácí formace si vypracovala hned tři dobré střelecké pozice, tu poslední zakončoval z bezprostřední blízkosti Tyrväinen, jehož pokus kryje se štěstím brankář.
04:08'
Vzhledem k tomu, že Helsinky odehrály jen na icing, bude se znovu vhazovat před bránou domácích.
04:01'
Engren dobrý zákrokem přerušuje hru, vhazovat se bude před jeho brankou. První vážnější situaci musel domácí brankář řešit.
02:56'
Sundqvist vypálil od modré čáry, jeho pokus zablokoval jeden z domácích obránců.
02:30'
Brynäs se pokouší vypracovat si tlak v útočném pásmu, zatím ale marně, neboť finská obrana hraje zodpovědně.
02:24'
Hra je nyní po sérii nepřesností přerušena. Hosté se dostali do postavení mimo hru, vhazovat se bude ve středním pásmu.
01:20'
Helsinky si jako první vypracovaly střeleckou pozici, Rask se probojoval před branku, ale nedokázal do brány usměrnit přihrávku spoluhráče.
00:27'
Sledujeme poklidný úvod první třetiny, více ze hry má momentálně domácí celek. Helsinky se pokouší vstřelit úvodní branku zápasu.
00:01'
Helsinky první vzájemný zápas prohrály 3:4 na nájezdy. Finský celek si chtěl náladu vylepšit v zápase proti Mnichovu. Německý soupeř ale předvedl svou zbraň – přímočarou hru a vyhrál 4:1. Helsinky na první výhru v základní skupině čekají.
Brynäs IF odehrál dva zápasy ve skupině G a oba vyhrál. Úvodní duel skupiny byl proti Helsinkám a Brynäs vyhrál v nájezdové loterii. Druhý zápas tento celek odehrál proti Krakowu. Polský tým byl jednoznačně horším, a tak podlehl 0:8.
Zdravím všechny fanynky a fanoušky Hokejové Ligy Mistrů. V tomto zápase proti sobě nastoupí IFK Helsinky a Brynäs IF.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.