Hokejová Liga mistrů -  ONLINE PŘENOS -  IFK Helsinky : Cracovia - 10. října 2017   18:00

IFK Helsinky
09:30' Malinen  • 34:18' Tamminen  • 35:20' Nykopp  • 35:37' Nordgren  • 45:11' Sopanen  • 53:59' Haataja
Cracovia
Radziszewski (Kowalowka) – Zíb, Szurowski, Novajovský, Kruczek, Rompkowski, Wajda, Noworyta, Dutka – Kalus, Da Costa, Sýkora – Urbanovicz, Slabon, Kapica – Domogala, Dziubinski, Šinágl – Paczkowski, Drzewiecki

V tomto zápase vyhrává domácí tým IFK Helsinky nad svým soupeřem poměrně jednoznačně 6:3. Kraków nehrál podle svých představ a výrazně se mu nepodařila druhá třetina, ve které inkasoval rychlé tři branky. Pro oba týmy letošní ročník soutěže končí.
59:35'
Už se nic nestane.
59:00'
Probíhá poslední minuta hry ve třetí třetině i zápase.
58:15'
Kraków právě vstřelil branku!
Hostující celek dává gól, proměnil přesilovku. Zíb vypálil od modré čáry, kotouč se odrazil do míst, kde je PETR KALUS, který už měl snadnou práci – trefil odkrytou část branky. Asistence: Lukáš Zíb a Teddy da Costa.
58:06'
Helsinky hrají ve čtyřech.
57:52'
Szurowski skvěle vypálil, jeho ránu kryje se štěstím domácí brankář.
57:30'
Přesilovku pět na tři hrají hosté, výborně vypálil Sýkora, jeho pokus ale končí na boční síti.
56:58'
Vyloučení v týmu IFK Helsinky (Juhani Tyrväinen – 2 min., podražení + 2 min., nesportovní chování).
56:06'
Vyloučení v týmu IFK Helsinky (Micke Åsten – 2 min., nedovolené bránění).
55:01'
Dostáváme se do finální fáze třetí třetiny, mnoho šancí momentálně k vidění není.
54:35'
O čtyři góly vede domácí celek a v poklidném tempu zápas dohrává, hosté se nemohou propracovat do výraznější šance.
53:59'
Helsinky právě vstřelily branku!
V pohodě hrající domácí celek přidává další branku. Malinen našel na ose hrací plochy spoluhráče, tím byl JUHA-PEKKA HAATAJA. Jeho rychlá rána bez přípravy končí přesně v bráně. Asistence: Jarkko Malinen a Niklas Nordgren.
53:51'
Helsinky kombinují na útočné polovině.
53:22'
Radziszewski musel být pozorný, protože se domácí celek usadil v útočném pásmu. K zakončení se nikdo v červeném nedostal.
52:47'
Da Costa se propracoval do zajímavé střelecké pozice, ale jeho pokus nebyl vůbec přesný. Domácí brankář tak ani zasahovat nemusel.
51:52'
50:50'
Helsinky hrají v oslabení velmi dobře, hostující celek se nemůže propracovat stabilněji do útočného pásma.
49:52'
Vyloučení v týmu IFK Helsinky (Micke Åsten – 2 min., podražení).
49:20'
49:11'
Urbanovicz se probojoval do střelecké pozice, ale přes domácího beka nedokázal vypálit.
48:46'
Kraków získal kotouč za svou brankou, nikam se nežene a pokouší se co nejklidněji dohrát zbytek oslabení.
48:21'
Tyrväinen byl volný před brankou, kotouč se k němu ale nedostal.
48:00'
Helsinky se usadily v útočném pásmu, pokouší se něco vymyslet, ale zatím se nemohou propracovat do výraznější střelecké pozice.
47:20'
Vyloučení v týmu ComArch Cracovia Kraków (Patryk Noworyta – 2 min., sevření puku rukou).
46:46'
Domácí hokejisté pokračují v aktivní hře a míří za snadnou výhrou. Ani jeden tým nemůže ze skupiny postoupit, hraje se tedy spíše jen o čest.
46:25'
Tým ComArch Cracovia Kraków odehrál kotouč přes všechny čáry, vhazovat se tak bude před brankou hostů.
45:11'
Jeden z hostujících hráčů přišel o kotouč, čehož dokázal využít VILI SOPANEN. Ten se k puku dostal a rychlou střelou překonal brankáře polského týmu. Bez asistence.
45:00'
Pět minut hry ze třetí třetiny je pryč, finský celek hraje aktivně, pokouší se něco vymyslet před bránou soupeře.
44:23'
Hostující celek hraje dobře před svou brankou, Helsinky se pokoušely něco vymyslet před bránou, ale do střelecké pozice se nedostaly.
44:06'
Radziszewski zastavuje hru, dobře vypálil domácí Haataja, který pro své spoluhráče vybojoval vhazování.
43:51'
Sledujeme rychlý hokej, ani jeden celek se nemůže probojovat do střelecké pozice. Hraje se spíše ve středním pásmu.
41:41'
Halonen kryje střelecký pokus hostujícího hráče. Teddy Da Costa výborně vypálil, jeho ránu zastavil brankář Helsinek.
41:20'
Momentálně se hraje spíše ve středním pásmu. Ani jeden celek se nemůže probojovat do střeleckých pozic.
41:00'
Helsinky mají kotouč za svou brankou, ale nemohou se dostat do výraznější střelecké pozice.
40:43'
Začala třetí třetina zápasu, ve kterém domácí celek vede o dva góly.
40:01'
Za stavu 1:1 začínala druhá třetina, ale pak domácí celek vstřelil rychlé tři branky a dostat se do vedení 4:1. V samotném závěru druhé dvacetiminutovky dokázali hosté proměnit přesilovku a snížit. Bekhendovou střelou uspěl Rompkowski.
40:00'
39:43'
Hostující celek využívá přesilovou hru a snižuje náskok domácího celku. Se štěstím přehodil domácí brankáře hostující MATEUSZ ROMPKOWSKI z předbrankového prostoru. Asistence: Petr Šinágl a Patryk Wajda.
39:23'
Noworyta se až nyní dostal do střelecké pozice, jeho pokus domácí brankář Halonen kryje.
39:00'
To už hlasatel oznámil poslední minutu hry ve druhé třetině.
38:44'
Helsinky hrají sice v oslabení, ale drží hru v útočném pásmu, hostujícímu celku se opravdu momentálně nedaří vůbec nic. Nemůže se dostat do pásma.
38:00'
Vyloučení v týmu IFK Helsinky (Joonas Rask – 2 min., hrubost).
36:30'
V poklidném tempu se dohrává druhá třetina, hostům se nedaří vůbec nic, naopak Helsinky pravděpodobně díky rychlým brankám "zlomily" soupeře.
35:37'
Oddechový čas pro hosty.
35:37'
Velmi rychle přidávají domácí hokejisté další branku. Tentokrát se zakončením delší dobu počkal NIKLAS NORDGREN. Vyčkal na pohyb brankáře a poslal kotouč mezi jeho betony. Asistence: Juha-Pekka Haataja a Jarkko Malinen.
35:20'
Domácí hráč vypálil od modré čáry, brankář hostů kotouč jen vyrazil před sebe, kde byl zcela volný THOMAS NYKOPP. Jeho pokus zamířil do odkryté branky. Snadné zakončení. Asistence: Ryan O'Connor a Lennart Petrell.
35:01'
Dostáváme se do finální fáze druhé třetiny, sledujeme rychlý hokej. Helsinky přečkaly několik oslabení a dokázali se prosadit.
34:18'
Domácí celek se dostává do vedení. Ulander vyslal do rychlé akce HENRIHO TAMMINENA, jehož pokus zapadl přesně pod horní tyčku. Asistence: Elias Ulander.
33:54'
Domácí celek přečkal další oslabení, a tak se znovu Helsinky mohou pustit do útočné hry.
33:34'
Helsinky sice hrají ve čtyřech, ale hru drží daleko od vlastní brány. Hostům se přesilovka opět nedaří.
32:30'
Další přesilovka pro hostující celek, ale ani tentokrát se nemůže propracovat do střelecké pozice.
31:46'
Vyloučení v týmu IFK Helsinky (Niklas Nordgren – 2 min., podražení).
30:37'
Tamminen se probojoval do střelecké pozice, ale ještě zkoušel přihrávat, což se mu nevyplatilo, neboť o puk přišel.
29:32'
Hráči v červených dresech se pokouší něco vymyslet před brankou soupeře. Mnoho šancí ale k vidění není. Hra se přelévá ze strany na stranu.
29:04'
Finský celek rozehrává od své branky, nikam se nežene a vyčkává na chyby ve hře hostujícího mančaftu.
28:30'
Haataja se dostal do útočného pásma, vypálil z mezikruží a jeho pokus snadno kryje hostující brankář Radziszewski.
28:26'
28:02'
Kraków se ani za podpory diváků z hlediště nemůže propracovat do střeleckých pozic.
27:17'
Polský celek hraje přesilovou hru, ale nemůže se stabilněji propracovat do útočného pásma. Domácí kvarteto hráčů se zodpovědně brání.
26:26'
Vyloučení v týmu IFK Helsinky (Thomas Nykopp – 2 min., nedovolené bránění).
25:10'
Paczkowski dostal hru před branku Helsinek, ale domácí hráči si dokázali poradit.
24:25'
Domácí celek má více ze hry, pokouší se něco vymyslet, ale Salmi přišel o puk. Následně se do šance dostal hostující Noworyta, který ovšem přes obránce vypálit nedokázal.
23:19'
Joonas Rask výborně vypálil, zakončoval přečíslení dva na jednoho, ale jeho pokus nebyl přesný.
22:40'
Adam Domogala získal pul za brankou soupeře, pokoušel se vypracovat si výraznější šanci, ale nedokázal vybruslit před bránu.
22:15'
O'Connor se pokoušel probojovat do střelecké pozice, byl volný na modré čáře, ale kotouč se k němu nedostal.
21:20'
Finský tým má kotouč pod kontrolou, hraje aktivně a pokouší se vypracovat si vyložené střelecké pozice.
20:48'
Helsinky se dostaly do ofsajdu, vhazovat se tak bude ve středním pásmu.
20:24'
Domácí hokejisté vstoupili do druhé třetiny aktivně, pokouší se něco vymyslet před brankou soupeře. Zatím ale marně.
20:01'
Dvě branky nabídla první třetina. Sledujeme velmi rychlý hokej. V desáté minutě poslal domácí do vedení Malinen. Rychle po něm vyslal Costa do brejku Kapicu, který elegantně překonal domácího brankáře.
20:00'
19:15'
Helsinky se nemohou propracovat stabilněji do útočného pásma. Po delší době zakončoval Nykopp, jehož pokus brankář Radziszewski vyrazil.
19:00'
Probíhá poslední minuta hry v první třetině.
18:47'
V poklidném tempu se dohrává úvodní část hry.
18:20'
Juuso Salmi rozehrává od své branky, pokoušel se dlouhou přihrávkou středem poslal spoluhráče do brejku, ale nepodařilo se.
17:50'
Helsinky mají kotouč za svou brankou, střídají. Následně se pokouší probojovat do útočného pásma, což se jim daří. Ale o puk rychle přišli.
17:00'
Niklas Nordgren výborně zakončoval, byl tísněn soupeřem, ale nepřekonal brankáře polského celku.
16:25'
Radsiszewski musel zasahovat, poradil si se střelou Raska. Vhazovat se bude před brankou hostujícího celku.
16:00'
Probíhají poslední minuty hry v první třetině, hraje se spíše ve středu hrací plochy.
15:40'
ComArch Cracovia Kraków má kotouč pod kontrolou. Mnoho velkých šancí k vidění není.
15:20'
Domácí celek neproměnil přesilovou hru, nerozhodný stav tak stále trvá.
15:15'
14:41'
Helsinky se nemohou stabilněji probojovat do útočného pásma, sledujeme nepříliš povedenou přesilovou hru.
13:48'
O'Connor se propracoval ke střel od modré čáry, jeho pokus brankáři vypadl, a tak se spoluhráč pokoušel dorážet. Jeho pokus ale nebyl povedený. Radsiszewski kryje.
13:25'
Domácí mají k dispozici přesilovou hru. Mohou se tak dostat do vedení a vypracovat si velké šance.
13:15'
Vyloučení v týmu ComArch Cracovia Kraków (Lukáš Zíb – 2 min., podražení).
13:04'
Sledujeme rychlý hokej, více ze hry mají domácí hokejisté, ti se nyní ale dostali do postavení mimo hru. Vhazovat se tak bude ve středním pásmu.
11:58'
Přesilovka je využitá, je vyrovnáno. Teddy da Costa vyslal do brejku spoluhráče. Tím byl DAMIAN KAPICA. Počkal na první pohyb brankáře, a pak potáhl kotouč. Odkryl si značnou část brány a snadno zakončoval. Asistence: Teddy da Costa.
11:09'
Vyloučení v týmu IFK Helsinky (Henri Tamminen – 2 min. pro hráčskou lavici, příliš mnoho hráčů).
10:58'
Sledujeme rychlý hokej, ani jeden celek se nemůže propracovat do výraznější střelecké pozice.
09:30'
Domácí celek se jednou z prvních střel dostává do vedení. Kotouč si pro střelu připravil JARKKO MALINEN, jehož pokus zapadl přesně pod horní tyčku. Asistence: Niklas Nordgren a Elias Ulander.
08:50'
Haataja vypálil, jeho pokus brankář hostů vyrazil za bránu, kde hraje obrana hostů.
08:33'
Oba týmy střídají, do hry přicházejí odpočinutí hráči.
08:11'
Nyní se hraje spíše ve středním pásmu, pěkně dlouho se už nepřerušovalo.
07:50'
Hostující celek se dostal na malou chvíli do útočného pásma, ale nepodařilo se mu zakončit. Da Costa minul.
06:50'
Mnoho šancí k vidění není, sledujeme rychlý hokej. Na střeleckou pozici už čekáme docela dlouhou dobu.
05:44'
Domácí fanoušci se poprvé v zápase hlasitěji ozývají a ženou své oblíbence za vstřelenou branku.
05:00'
Pět minut hry je pryč a optickou převahu mají domácí hokejisté, kteří hrají v červených dresech.
04:27'
Nykopp to zkoušel z podobné pozice, tato rána ale byla zablokovaná. Brankář polského celku zasahovat vůbec nemusel.
03:57'
Tyrväinen odhadl hru, probojoval se do útočného pásma a vypálil. Jeho pokus z mezikruží postrádal přesnost.
03:30'
Domácí celek se dostal k puku v útočném pásmu, ale nemůže se stabilněji propracovat do zakončení.
02:35'
Adam Domogala se propracoval do střelecké pozice, jeho rána z ostrého úhlu ale končí mimo branku.
02:15'
Na výraznější střelecký pokus stále čekáme. Sledujeme rychlý hokej.
01:40'
Domácí celek se dostal do útočného ásma, ale Schnitt vypálil mimo bránu.
01:13'
Petr Kalus prohodil kotouč do útočného pásma, ale výrazněji ohrozit branku nedokázal.
01:00'
Sýkora se propracoval do útočného pásma, jeho rána ale končí mimo branku.
00:50'
ComArch Cracovia Kraków začal aktivně, domácí brankář musel zasahovat, kryje střelecký pokus od modré čáry.
00:12'
Hra je přerušena, vhazovat se bude před brankou hostujícího celku.
00:01'

IFK Helsinky: Halonen (Engren) – Kaski, Salmela, Salmi, O'Connor, Schnitt, Ulander, Engberg, Kulmala – Rask, Nykopp, Petrell – Haataja, Malinen, Nordgren – Sopanen, Tyrväinen, Partanen – Tamminen, Hämäläinen, Asten

ComArch Cracovia Kraków: Radsiszewski (Kowalowka) – Zíb, Szurowski, Novajovský, Kruczek, Rompkowski, Wajda, Noworyta, Dutka – Kalus, Da Costa, Sýkora – Urbanovicz, Slabon, Kapica – Domogala, Dziubinski, Šinágl – Paczkowski, Drzewiecki

Rozhodčí: Souček, Rantala – Nikulainen, Österholm.
Jedná se o zápas skupiny G, ze které postupují dva týmy. O nich je už jasno. Z prvního místa se čtrnácti body postoupí Brynäs, ze druhé pozice pak Mnichov se dvanácti body.
Helsinky odehrály také pět zápasů, dokázaly vyhrát jeden jeden zápas, další čtyři prohrály. Skóre mají 14:17 a vybojovali čtyři body. V tabulce jsou na třetím místě.
Kraków odehrál pět zápasů ve skupině G a nedokázal vyhrát ani jeden zápas. Vinou toho je na posledním místě se ziskem 0 bodů. Skóre má výrazně záporné – 5:25.
Zdravím všechny fanynky a fanoušky hokejové Ligy mistrů. V tomto zápase proti sobě nastoupí IFK Helsinky a ComArch Cracovia Kraków.